De aanvallen op Londen 81ste Jaargang DINSDAG 22 OCTOBER 1940 No. 24717 Nieuwe golven Groote schade op de Bahrein-eilanden De actie van het duikbootwapen Duitschland's overwicht op het gebied van menschenmateriaal Handelsverdrag met Zuid-Slavië Uit het Verre Oosten Verspreide Berichten EERSTE BLAD Feiten van den dag LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIES 30 ets. per regel voor advertenties uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zjjn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertenties belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling 's Woensdags, en 's Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden van 30 stuks. - Incasso volgens postrecht. - Voor opzending van brieven moet 10 ets. porto betaald worden. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Witte Singel no. 1, hoek Noordeindsplein Telef. nrs. Directie en Administratie 25041 (2 lijnen) Redactie 21507 Postcheque- en Girodienst no. 57055 - Postbus no. 54 PRIJS DEZER COURANT Voor Leiden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden 2.35 per weekf 0.18 Franco per post 2.35 per 3 maanden portokosten (voor binnenland 0.80 p. 3 maanden) Ook gisteren hebben de Duitschers Lon den en Zuid- en midden-Engeland opnieuw bestookt. Het DNB meldt o.m. daarover: In een stad in Zuidoost-Engeland werd een fabrieksgebouw door voltreffers ver woest. Van het vliegtuig uit kon worden waargenomen, hoe het dak en de muren in de lucht vlogen. Op een vliegveld in Zuid- oost-Engel..nd wl. Je u'scheidene vlieg tuigen vernield. Op een ander vliegveld vie len de bommen midden tusschen opgestelde toestellen. In andere plaatsen waren spoor wegstations en spoorlijnen, belangrijke we gen en fabrieken de doelen. De bommen konden ondanks het deels ongunstige weer met de beste uitwerking op de doelen ge worpen worden. Er ontstonden groote ver woestingen. Bij den aanval op een haven werden zware branden veroorzaakt. Een afzonderlijk vliegend Duitsch ge vechtsvliegtuig heeft gisteren in de middag uren een aanval gedaan op een groot kon vooi, dat door oorlogsvaartuigen besohermd werd. Vanuit het vliegtuig kon worden waargenomen, dat een koopvaardijschip van ongeveer 3000 b.r.t. midscheeps getrof fen werd. Bij een aanval op Londen schoot een Duitsch gevechtsvliegtuig een aanvallenden Engelschen jager neer. Het Engelsche toe stel viel brandend op de huizen in de City. Duitsche jachtvliegtuigen schoten voorts aan de Engelsche Zuidkust drie versper ringsballons omlaag. Naar het -D.N.B. verneemt, hebben gister ochtend vroeg versciK'-'cne Britsche motor- torpedobooten getracht de Kanaalkust bij Oostende te naderen. Hierbij vielen zij een patr dllevaartuig met machinegeweervuur aan. Het patrouillevaartuig beantwoordde het vuren uit een gunstige positie. Door hetL onmiddellijk ingrijpen van.-een .kust- batterij der marine werd een Britsche mo tortorpedoboot tot zinken gebracht, de over' werden verdreven. Een Duitsch reddingsvliegtuig heeft Zon dag de bemanning gered van een Bristol- Blenheim, die boven het Kanaal neerge schoten was. Een der leden van deze be manning as zwaar, een ander licht ge- wmd en de derde ongedeerd. De Engelsche bommenwerper, die bij zijn nadering van de kust terstond beschoten was. had blijkbaar zeer spoedig schade aan een motor opgeloopen. Hij ging heel laag vliegen en duidelijk was te zien, dat het toestel maar nauwelijks meer in de lucht kon blijven. Een nieuw welgericht salvo bewerkstelligde, dat de Bristol-Blenheim zw2.:. getr^m op het water moest dalen. De bemanning slaagde er in zich aan boord van de rubberboot te begeven, waar uit zij later gered werd door het reddings vliegtuig, dat door de Duitsche luchtafweer- batterij gewaarschuwd was. Twee der vlie gers zijn Nieuv. .slanders, die eerst korten tijd hij het Engelsche luchtwapen dienen, heel jonge 1 zonder groote vliegerer- varing. Dit was hun tweede vlucht naar den vijand. Aan het herstel van den zwaar gewonde wordt getwijfeld. (D.NB.) Dp Deutsche Algemeine Zeitung is van meening, drt uit de Engelsche stemmen, die thans in herinnering aan een propagan- daleuze uit den wereldoorlog indruk trachten te maken met de verklaring, dat Duitschland zich „dood-overwint" reeds een groote vermoeidheid klinkt. In werkelijk heid, aldus vlad, aanschouwen de En gelschen dit „zich dood-overwinnen" met groote vrees. Zij zijn banp voor hun steunpunten, voor Gibraltar, Malta, Suez, Singapore en Hongkong. Zij vreezen te moeten toezien, dat het Britsche rijk wordt opgerold. Dit beteckent, dat bij de bezorgdheid voor het bestaan van het moederland de zorg is ge komen voor de andere oorlogvoering, waar mede de spilmogendheden zich gaarne zullen blijven 4,dood-overwinnen". Deze be zorgdheid is te grooter, doordat de Engel schen weten, dat de spilmogendheden geen enkel isico meer loopen. Het doel van den oorlog is niet alleen de terzijde stelling van de Britsche machtspositie. De strijd wordt al gevoerd, alsof die machts positie reeds verdwenen is. En hij kan zoo r evoerd worden, omdat de Engelschen op hun eiland geen beslissend initiatief meer kunnen nemen daar de oorlog tegen Enge land beslecht is door den triomfalen veld tocht op het vaste land. Van belang is nog alleen, in welke mate acute vernietiging nnodig is om den Engelschen dit te doen begrijpen. Betreffende den Italiaanschen luchtaan val in de Perzische Golf wordt uit welinge lichte luchtvaartkringen medegedeeld, dat in totaal 150 zware bommen op het eiland Bahrein zijl. geworp-n. D_ schade, die aan de hypermoderne raffinaderijen en de vel schillende olieopslagplaatsen benevens aan de olieleidingen zelf is aangericht, was naar door de deelnemende vliegers nauwkeurig kon worden waargenomen, buitengewoon Êroot. (D.N.B.) Het Duitsche opperbevel heeft melding gemaakt van de vernietiging van twee En gelsche konvooien waaraan kapitein-luite nant Prien een groot aandeel genomen heeft. Het DNB verneemt daaromtrent van een ooggetuige het volgende: Ergens in den Atlantischen Oceaan be westen Engeland houden Duitsche duikboo- ten al dagen de wacht. Niets komt in zicht. Groot is de oceaan en vele wegen leiden er over. Gemakkelijk kan men zich bij slecht zicht de vetste hapjes laten ontgaan zonder er een vermoeden van te hebben. Tot het duikbootvaren, zegt de officier van de wacht, behoort geluk en „reuk". Uit het Westen doemt een heele vloot op, vier, vijf, zes schepen naast elkaar, altijd de dikste in het midden, colonne na colonne. De bevoor radingsschepen varen op het belegerde eiland aan. Zwaar beladen, liggen ze laag op het water, een kostbare kudde vette schapen, door de schepershonden om zwermd. Op alle vaartuigen kijken de mannen scherp uit, al is hun veiligheid voor de Duit sche duikbooten beloofd. Het zijn niet al leen Engelschen, die in deze konvooien va ren, ook onzijdigen. Bij het naderen van het eiland wordt elk oogenblik van koers en snelheid gewisseld. Vliegtuigen naderen, zware Engelsche vliegbooten, die als dikke bijen om het konvooi cirkelen. De avond valt, bloedrood is de zon In zwaar paars gezonken. Nauwer dringen de waakhonden hun schaapjes te zamen. He mel en water schijnen nu te vervloeien. Daar breekt de eerste van de loerende wol ven het traag deinende oppervlak. Een luik klapt open, een commandant kijkt rond. Achter hem de wacht, scherpe oogen met scherpe kijkers. Zachtjes snorren de Diesel motoren. Ook op andere plekken duiken er op. Daar wordt een paar oogen een reeks schapen gewaar. Bliksemsnel overleg, reke nen, het richten, dan de felle schok, waar mee de eerste „alen" wegschieten. Weer een schot, ontploffingen in den nacht, op laaiende steekvlammen. Telkens meer tref fers, het afschuwelijke geluid van ijzer dat scheurt. Plotseling zoeklicht, alarm, duiken, de herdershonden ijlen toe. Waterbommen kraken en gieren rondom de boot. Intus- schen worden nieuwe „alen" geladen, het geraas van de torpedoboot jagers luwt. Op nieuw dondert het, flakkeren huivering wekkend de steekvlammen door den nacht, waarin de honden radeloos heen en weer hollen, lukraak bommen laten vallen en enkel een paniek versterken, die toch niet meer te keeren is. De kudde vlucht in kleine groepjes uiteen en weer laten de wolven zich gelden. Zes uur lang elk kwartier ongeveer, vliegt in dezen nacht stoomboot na stoomboot in de lucht. Als de ochtend gloort zijn 27 boo ten van alle grootten, te zamen ongeveer 150.000 ton verdwenen. In den volgenden nacht worden 17 schepen tot zinken ge bracht. Prien heeft er acht voor zijn reke ning genomen. Het is de ochtend van den 20sten October. In een artikel, dat het D.N.B. van des kundige militaire zijde heeft ontvangen, wordt geconstateerd, dat tusschen Duitsch land en Engeland de krachtsverhouding op het gebied der menschenreserve, die in eiken oorlog tot de beslissende factoren be hoort, 85 tot 45 of bijna 2 tot 1 ten gunste van Duitschland bedraagt. Tengevolge van de aanhechting van het gebied in het Oos ten en de repatrieering uit verschillende kolonisatiegebieden, wonen thans volgens een voorzichtige schatting 85 millioen men- schen van Duitsche afkomst in het groot Duitsche rijk. In het Engelsche moederland wonen ruim 40 millioen menschen en in de Dominions en koloniën ongeveer 20 mil lioen blanken, n.l. ruim 10 millioen in Canada, 7 millioen in Australië en Nieuw- Zeeland en ongeveer 2 millioen in Zuid- Afrika. Doordat de kracht van 20 millioen menschen gebonden is aan het overzee- sche gebied en de Middellandsche Zee, heeft het moederland slechts de beschik king over 45 millioen. Voor de reserve der luchtvloten heeft deze verhouding belang wekkende consequenties. Het personeelbu- reau der Duitsche luchtmacht had met het oog op verwachte verliezen, zekere maat regelen genomen ten aanzien van vervan gend personeel en opleiding. Deze bere keningen zijn onjuist gebleken, daar de N verliezen steeds geringer zijn geweest. Het gevolg daarvan is, dat onder meer de duur der opleiding nog verlengd is. Het personeel voor den vliegdienst wordt overi gens gerequireerd uit de luchtmacht zelf. De beste soldaten van dit wapen streven er steeds naar in actieven vliegdienst te ko men. Ook leger- en partij-organisaties le veren een continent aan de luchtmacht. Bij de valschermtroepen is de toestand hetzelfde. Ook hier is men nauwelijks in staat de binnenkomende aanmeldingen af te handelen. Door de groote sëlectie en den verlengden opleidingstijd kan men aan het vliegende personeel eischen stellen als in geen anderen staat. Een volkomen geoefend parachutist bijvoorbeeld wordt onherroepe lijk afgekeurd, wanneer hij bij den tweeden sprong langer dan een seconde aarzelt. En daar de opleiding tot vlieger ruim een jaar duurt, is er thans nauwelijks een vlieger, die aan de aanvallen op Engeland deel neemt en pas gedurende den oorlog bij de luchtmacht is ingelijfd. Duitschland be schikt voor de vliegtuigbemanningen en het technische grondpersoneel over reserves, die nog in het geheel niet aangesproken zijn. Van semi-officieele zijde wordt uit Ber lijn gemeld: „De vaststelling der nieuwe contingenten voor den handel tusschen Duitschland en Zuid-Slavië, die thans te Belgrado is ge schied, getuigt van oprechte en vriend schappelijke samenwerking en van begrip voor de wederzijdsche behoeften en moge lijkheden." Met deze woorden, aldus ver klaart men in economische kringen, heeft de Zuidslavische minister van buitenland- sclie zaken, Cincar-Markowitsj, op de beste wijze de beweringen gedementeerd, die steeds weer ten doel hebben het systeem der Duitsche handelsovereenkomsten met andere landen in discrediet te brengen. Ook in politieke kringen te Berlijn heeft de verklaring van den minister de aan dacht getrokken. Men zegt, dat het accoord met Zuid-Slavië, dat Zaterdag geteekend is, symptomatische beteekenis heeft, voor al voor degenen, die buiten het Europee- sche gebied, op grond van een zuiver doc trinaire opvatting en met zuiver propagan distische bedoelingen, steeds weer zeggen dat het economisch stélsel der spil immo reel is. Integendeel, zoo zegt men, het Puitsch-Italiaansche stelsel voor handels overeenkomsten is niet alleen practisch, maar vooral ook moreel en ethisch, daar het niet berust op exploitatie van de an dere partij, maar op de arbeidswaarde der verdragsluitenden. Dit kon niet treffender gezegd worden dan Markowitsj het gedaan heeft, toen hij verklaarde, dat Zuid-Slavië zich niet benadeeld acht. Een veilige ver- koopsmarkt* en prijzen, die niet schomme len, behooren op het gebied der handels politiek tot de gronsdlagen voor de verhoo ging van den levensstandaard van zekere volksdeelen, die door het systeem der Wes telijke plutocratische mogendheden altijd weer benadeeld zijn. In het kader van dit vlotte en goed func- tionneerende nieuwe handelsstelsel zijn vorderingen gemaakt tijdens de besprekin gen, die de Italiaansche minister voor den buitenlandschen handel, Riccardi, te Ber lijn heeft gevoerd, aldus besluit men in economische kringen. DE EISCHEN VAN THAILAND AAN FRANKRIJK. United Press meldt uit Bangkok: In een radiorede verklaarde de Thailand- sche minister-president Songgram dat hij een Fransche commissie slechts dan zou kunnen ontvangen, indien zij volmacht zou hebben over de teruggave van de gebieden Luang, Prabang en Pakse aan Thailand en over de rectificatie van de Mekong-Gran grens te onderhandelen. „Wij zullen ons hiervoor moeite geven, zonder geweld te gebruiken; indien noodzakelijk zullen wij echter een oorlog met een minimum aan bloedvergieten voeren." De minister-president legde daarna den nadruk op de noodzakelijkheid voorzichtig te zijn, opdat niet een andere mogendheid voor Thailand gevaarlijk wordt. De Thais moeten zich er steeds van bewust zijn, dat zij een geciviliseerd volk zijn, dat gerech tigd is. dien kleinen landen van Azië een voorbeeld te geven, die spoedig weer hun onafhankelijkheid zullen verkrijgen. Tenslotte bracht de minister-president van Thailand een groet aan de Boeddhis ten in de geheele wereld en sprak hij de hoop uit, dat Thailand spoedig het cen trum van den Boeddhistischen godsdienst zou mogen worden. SLUITING VAN AMERIKAAN SCHE CONSULATEN IN JAPAN. Uit welingelichte Amerikaansche kringen te Tokio verluidt, dat de Amerikaansche ambassade thans de kwestie der sluiting van althans een deel der Amerikaansche consulaten in Japan overweegt. Zoo zou het consulaat in Hagoja eind October ge sloten worden, daar de meeste aldaar wo nende Amerikaansche burgers reeds naar de Ver. Staten vertrokken zijn of op het punt staan te vertrekken. ENGELSCH-AMERIKAANSCHE SAMENWERKING? De correspondent van de New-York Times meldt uit Hongkong, dat er aanwijzingen zijn betreffende reeds lang vastgestelde plannen voor een nauwe samenwerking tusschen de Amerikaansche en de Brit sche vloot in het Verre Oosten. Reeds sinds twee maanden is een vrij groote voor raad duikventielen voor Amerikaansche duikbooten in Hongkong opgeslagen. Ma rinekringen aldaar gelooven, dat Hongkong als steunpunt voor duikbooten in aanmer king zou komen, ingeval de Engelschen hun stations in het Verre Oosten ter beschik king zouden stellen van de Amerikaansche vloot, en dat 25 duikbooten met een groo- ten actieradius uit Hongkong in staat zou den zijn de transporten in de Chineesche zee op te vangen en aanzienlijke deelen van het Japansche leger in China zoo goed als geheel af te snijden van hun toevoeren uit Japan. De werfinstallaties van Hong kong zijn met uitzondering van duikven tielen geheel uitgerust voor het herstellen van Amerikaansche duikbooten. EEN JAPANSCH „OORLOGSKABINET"? Met het oog op de heerschende uitzonder lijke tijden zal de Japansche minister-pre sident Konoje volgens de Kokoemin Sjim- boen binnenkort door wijzigingen in het kabinet een sterk „oorlogskabinet" in het leven roepen. Japan's vastbeslotenheid, zoo schrijft het blad, om den nieuwen opbouw van Oost- Azië ten uitvoer te leggen, is versterkt door de toenemende Engelsch-Amerikaansche vijandigheden, zooals de heropening van den Birmaweg en de openlijke bedreiging van vitale lijnen van Japan in het Zuiden. Deze acties van Engeland, de Vereenigde Staten en China tegenover het driemogend- hedenpact zijn vooral toegenomen sedert het binnenrukken der Japansche troepen in Fransch Indochina. Tegelijkertijd is de in ternationale toestand in den Stillen Oceaan ongehoord gespannen. Konoje heeft der halve reeds de nationale beweging tot steun aan de keizerlijke politiek in het leven ge roepen en vertegenwoordigers van de weer macht, de politiek en het economische le ven benoemd tot kabinetsadviseurs om het land door de crisis heen te brengen. Thans schijnt Konoje plan te hebben tot vorming van een oorlogskabinet. Na aankomst van Kobajasji uit Neder- landsch-Indië moet uitvoering van de kabi netswijzigingen verwacht worden en wel hoogstwaarschijnlijk in het begin van de volgende maand (DNB). DUITSCHE AARDAPPELEN VOOR PARIJS. De Parijsche bladen bevtaibten een mede- dleetog van de Duitsche autoriteiten, dJat de rijiksregieerinig besloten heeft te helpen bij de aardappel/voorziening van de Fran sche bevolking. Op grond van een overeen komst met de Fransche regeerdng zullen honderdduizend ton aardappelen ter be schikking wordten gesteld etn naar Frankrijk vervoerd. Deze zijn in de eerste plaaJts be stemd voor de Parijsche bevolking. In dit verband wordt er aan herinnerd, dat de Duitsche bezettingstroepen hun aardappe len uit het rijk betrekken. Reeds is de eer ste hoeveelheid uit Duitschland te Parijs aangekomen en onder de bevolking ver deeld. (D.NB.) GRAAN BIJ JOODSCHE FIRMA'S IN BESLAG GENOMEN. De prefect van Braila heeft door een requireerings-commissie de graanvoorraden der Joodsche firma's in de haven van Bralla (Roemenië) in beslag doen nemen om daar mede bij te dragen in de dekking der be hoeften van het leger. (DJN.B.) OUD-MINISTER BECK GEARRESTEERD. De vroegere Poolsche minister van bui- tenlandischie zaken. Beck, ls gisteren bij Snagov in de omgeving van Boekarest ge arresteerd, Men had ontdekt, dat hij sinds twee wéken zijn vlucht voorbereidde. In Beck's koffer vond men een Engelsche pas. (D.N.B.) Nader meldt het D. N. B.: Beck had zijn eerewoord gegeven geen poging te zullen doen om te vluchten. Hij verbrak dit eerewoord en trachtte met een auto van Snagow bij Boekarest te ontko men en het land te verlaten. Bij het begin van den internationalen straatweg Boeka restlandsgrens wilde hij overstappen in een voor de vlucht gereedstaande auto. Op dat oogenblik werd hij door de legionaire politie gearresteerd- Deze politie had reeds tevoren kennis gekregen van de plannen van Beck. Beek verklaarde eerst: „Ik ben Beek niet maar een Engelschman". waaróp hij een vervalschte Engelsche diplomaten- pas, die op zijn naam was uitgeschreven, toonde. Toen dit niet hielp, trachtte hij nog zijn.vrijheid te krijgen met een omkoop som van 1 y2 millioen lei. Dit bedrag werd voor de staatskas in beslag genomen. Beek werd opgesloten in de politiegevangenis te Boekarest. Naar het tot dusverre ingestelde onder zoek heeft uitgewezen, had de Engelsche gezant niet alleen den valschen diploma- tenpas, maar ook het door Beek voor om- kooperij gebruikte bedrag van 1V2 millioen lei ter beschikking gesteld. Voorts zijn verscheidene leden van de vroegere Poolsche legatie te Boekarest ge arresteerd. Hun wordt actieve deelneming aan de Engelsche sabotage-voorbereidingen in het oliegebied ten laste gelegd. WEERAFDEELINGEN IN DE VEREENIGDE STATEN. Presadent Roosevelt heeft een verordening geteekend in zajke het oprichten van weer afdelingen in de afzonderlijke staten. Zij moeten de militie vervangen, die, zooals bekend, in dien actieven legerdienst is opge nomen. (D.N.B.1 VEROORDEELING IN BRITSCH-INDIË. Reuter meldit uit Wardha, dat de Britsch- Indische aanhanger van Gandhi, Vinoba, die gearresteerd werd, veroordeeld is tot drie maanden- gevangenisstraf. TWEE NIEUWE CULTUURRADEN IN VLAANDEREN. „Volk en Staat" wijst op de reeds getrof- fe.i maatregelen om aan het Germaansche element in België de2rechtsgelijkheid te ver zekeren, welke men het zoolang geweigerd hjeft. Ee.i comi. ~sie werd ingesteld om te waken over de toepassing van de taalwet ten. Den gestraften activisten werd volledig eerherstel verleend. Een commissie werd belast met de regeling der moreele en ma- terieele schade door de activisten geleden als gevolg van de tegen hen door het Bel gische gerecht uitgesproken straffen. Op grond zijner aanstelling van 1916, die als steeds nog geldig wordt beschouwd, kwam prof. Speleers terug op zijn hoogleeraars- zetel aan de Gentsche universiteit. Talrijke jonge Vlamingen werden op zeer belang rijke administratieve posten geplaatst. Het werk van rechtsherstel', zoo schitterend aangevangen tijdens den wereldoorlog, doch in 1918 door gewetenlooze gezagsdragers vernietigd, wordt thans met kracht en spoed -* )or het militair bestuur doorgezet. Inmiddels zijn de vooroorlogsche cultuur raden gereorganiseerd en zijn aangesteld als leden voor Vlaanderen: dr. Cyriel Ver- schaeve voorzitter, de Nobelprijswinnaar prof. Heymans, de letterkundige dr. de Pil- lecijn d2 historicus ar. van Roosbroeck en prof. dr. Hr - Tn den Waalschen cultuur- raad werden benoemd: prof. Corin, vicomte Davignon, prof. Fourmarier, eereprefect Frère en de beeldhouwer Rousseau. De nieuwe cultuurraden hebben niet alleen tot taak samen t3 werken met het centrale gezegd, zij moeten ook het cultureele leven opnieuw ordenen en vooral wat Vlaande ren betreft, de omstandigheden scheppen voor een vruchtbare samenwerking tus schen de Vlaamsche en de Duitsche cul tuurdragers. Bovendien zullen zij zich bezig houden met de organisatie der cultureele kringen en optreden als bemiddelaars tus schen deze kringen en de Duitsche en Bel gische overheid. Hun taak gaat van een intense Duitsch-Vlaamsche samenwerking in cv.' ureele aangelegenheid tot de zorgen voor de plaatselijke cultureele actie in de kleinste steden en dorpen. Deze taak is deels organisatorisch, deels geestelijk, daar zij ook bevat het scheppen van een atmos feer van vertrouwen tusschen de cultureele werkers onderling en tusschen dezen en de verte*:-nwoordigers van de Duitsche cul tuur. Het spreekt van zelf, dat de vooroor logsche cultuurraden voor goed verdwijnen. Het Vlaamsche volk had in deze cultuurra den geen vertrouwen. Dank zij de oorlogs omstandigheden wordt de weg vrijgemaakt om de reeds verwaarloosde cultureele be trekkingen met de andere Germaansche volkeren uit te breiden. (A.N.P.) Dit Nummei bevat DRIE Bladen Binnenland Vergadering Nedcrlandsche Gladiolenver- eeniging te Haarlem. (2e Blad). Suze Groeneweg te Barendrecht in den ouderdom van 65 jaar overleden. (Bin nenland, 3e Blad). Anti-Duitsche boeken in bibliotheken moe ten worden opgeborgen. (Binnenland, 3e Blad). AMSTERDAMSCOE BEURS. Kalme handel Onregelmatige koers be weging Weinig variaties Duitsche fondsen stil Amerikanen nauwelijks veranderd Nederlandsche beleggin gen iets luier. Buitenland De aanvallen op Londen voortgezet. (Ie Blad). De actie der Duitsche duikbooten. (Ie Blad) De Poolsche oud-minister Beck in Roeme nië bij een ontvluchtingspoging ge arresteerd. (Ie Blad). ZIE VOORTS „LAATSTE BERICHTEN" EERSTE BLAD. MEN ZIE VOOR ONS KORT VERHAAL PAGINA 1 VAN HET DERDE BLAD.

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 1