De eerste nederlaag van U.V.S. (3-4) [EIDSCH DAGBLAD - Tweede Bled Maandag 2t October 1940 Kramp speelde 250 wedstrijden voor U.V.S. Competitiestanden N.V.B. Hillegom I—Tonegido I 3-3 D.O.S.R.- Blauw Zwart 0-2 L.D.W.S.-Lisse 4—1 Sterker en beter dan O.D.S.: en toch geslagen Een boeiende wedstrijd Afdeeling Leiden van den N.V.B. iMIIIB Hi GELIJKWAARDIGE PLOEGEN. In een zeer spannenden strijd hebben Hille gom en Tonegido de punten gedeeld, al moet gezegd, dat Hillegom de overwinning toekwam. Van den aanvang af is Hillegom gevaarlijk in den aanval, doch door weifelen van enkele voorhoedespelers missen de aanvallen hun doel. Tonegido doet van haar kant haar beet om uit de steeds sterker wordende omknelling te ontkomen, en eenige malen achtereen weten de bezoekers mooie doorbraken te forceeren. en na 25 minuten scoort de linksbinnen met een prachtigen kopbal (0—1). Hoe Hillegom ook werkt. Winkelaar en zijn mannen kunnen nog maar steeds niet het doel vinden, mede door het sterk defensieve spel der tegenpartij. Vijf minuten voor rust weet de halflinie der bezoekers zich netjes vrij te spelen en meteen haar voorhoede aan het werk te zetten. Er volgt een keurige through pass en het is wederom de linksbinnen, die met een keihard schot van Dijk weet te pas seer en (02). Ka de thc-e pakt Hillegom terdege aan. Als er 5 minuten is gespeeld is het Houtzager, die een through pass handig weet tq benutten (1—2). Over en weer golft thans het spel. totdat na een half uur Winkelaar een bal netjes doorgespeeld krijgt en den Tonegido- keeper met een goed schot laat visschen, 22. Als daarna een van den grond opspringende bal juist tegen de hand van Schrama belandt, in het bewuste gebied, straft de scheidsrechter, die zeer verdienstelijk leidde, door het toeken nen van een penalty. Tonegido profiteert hier van en verhoogt de score (2—3). Dit ontmoe digt Hillegom niet en reeds binnen 2 minuten krijgt Winkelaar een vrijen trap wegens free- kick, waaruit hij keurig voor doel plaatst en Vogels netjes inkopt (33). De stand blijft verder ongewijzigd. Hillegom II verloor met 3—2 van Spaarne- stad I. In een wedstrijd vol temperament cn levendige afwisseling is Blauw Zwart er in het laatste kwartier in geslaagd een zwaar bevochten en ook welverdiende overwinning te behalen. Weliswaar heeft D.O.S.R. een kranige partij voetbal ge speeld en is daarbij in het open veld geenszins de mindere geweest van Blauw Zwart, maar ln het doelgebied miste de D.O.S.R.-voorhoede een voldoenden snellen aanzet. Alvorens de aanvallers der Veensche club konden profiteeren van een goed opgezetten aanval en de laatste afwerking met een gericht schot voltooien, kon de Blauw zwart tegenstander meestal nog op tijd ingrijpen of voldoende hinderen. Gedurende twee-derde gedeelte van den speeltijd weerstonden de Was- senaarders aldus de talrijke aanvallen van D.O.S.R., waarna Blauw Zwart meer den toon aangaf en in de periode tegen het einde met een tweetal goede goals de overwinning be haalde. Tegen de zon in zette BI. Zwart den eersten aanval op, Westgeest schoot een kort listig schot op het doel, waarna deze speler nog eens een groote kans kreeg door een grove fout in de verdediging der tegenstanders; voor open doel ging zijn kogel naast. Het spelbeeld verplaatste zich nu geheel naar het BI. Zwart-doel. Rodewijk had den keeper al onder den voet geloopen, doch van de doellijn af redde Konst door zijn goede opstelling. Een zeer hard schot van B. Akerboom laag in den rechter benedenhoek belandde pre cies ln de "handen van D. van Leeuwen. De tweede helft ging met dezelfde krachts verhouding door. Daarna raakte J. Turk eenigen tijd geblesseerd, zoodat D.O.SR. met tien man verder speelde en BI. Zwart los begon te komen. Toen Turk terug kwam verhinderde dit niet, dat de bezoekers huh aanvallend spel bleven voortzetten en het was duidelijk, dat hun aan vallen door de groote snelheid veel gevaarlijker waren dan die van hun tegenstanders. Het eerste doelpunt ontstond over den rechtervleugel, toen Bellekom in de richting van het doel plaatste, w_aarbij Westgeest den bal snel van richting veranderde, onhoudbaar en onbereken baar voor den D.O.S.R.-doelman. Er was toen nog een kwartier te spelen. Door hartstochtelijke bijvalsbetuigingen aangemoedigd trok de thuis club ten aanval maar toen was het succes weder om aan de andere zijde. Oudshoorn nam een corner-schop, waarna de spil Ruygrok den bal met een krachtigen kopstoot in het net plaatste. (0—2). ROUWKOOP—ARCHIPEL 1—Z Door Rouwkoop werden direct eenige goede aanvallen ondernomen waaraan keeper en backs de handen vol hadden. C. Douwens wist goed in te koppen doch de bal werd door den paal gekeerd. Daarna kreeg Brouwer den bal goed aangegeven en met een diagonaal schot wist hij den Archipel-keeper te passeeren 10. Aan de andere zijde wist de goed spelende Archipel-spil uit een vrije trap te doelpunten, doch dit punt werd wegens off-side geannuleerd. Hoewel Ar chipel er hierna wat beter Inkwam, leverden hare aanvallen geen direct gevaar op. Hoe geheel anders was het spelbeeld na de pauze. Terwijl Rouwkoop in de le helft den toon aangaf was het Archipel dat na de pauze het meest in den aanval was. Uit een dezer aanvallen wist zij via den paal den gelijkmaker te scoren cn korten tijd hierop moest de Rouw koop-keeper voor de 2e maal het leer uit de touwen halen. Hoewel Rouwkoop alles in het werk stelde nog een gelijk spel te behalen en zij hlertob ook eenige malen in de gelegenheid werd gesteld, waren het toch de Hagenaars die op beide punten beslag legden. De leiding was in goede handen. De in het rood gestoken Leidenaars hebben wat het vertoonde spel betreft teleurgesteld. Het begin was overigens veelbelovend want de bezoekers hadden aanvankelijk heel weinig vat op het spel van de thuisclub, die in de eerste tien minuten meer kansen kreeg, dan in het ge- heele overige gedeelte van den strijd. Doelpunten bleven echter een tijdlang uit en pas na bijna een halfuur kon LDWS door Piket met een kopbal de leiding nemen. Lisse pakte hierna energieker aan en het duurde niet lang of de gasten konden na een doelworsteling de partijen op gelijken voet brengen. Nog voor de rust heroverde LDWS de leiding door B. v. d. Wefjden. die van een mistrap van een der Lisse verdedigers handig profiteerde. Rust 2—1. Na de hervatting heeft Lisse alles in het werk gesteld om de achterstand in te loopen en soms zag het er werkelijk naar uit dat' de gasten hierin zouden slagen. De LDWS verdediging goed gesteund door de middenlinie waarin links half J. v. d. WeiJden bijzonder op den voorgrond trad. wist echter den stand te weerstaan. De doelpunten vielen juist aan de andere zijde want toen Piket op het middenveld den bal goed vrij kreeg en de Lisse backs verzuimden aan te vallen was het een moment later 3—1. Lisse liet hierna den moed zakken en toen Rijsbergen met een harden kogel den stand op 41 had gebracht was er nog slechts een elftal aan het woord. Het eind bracht de thuisclub een verdiende doch ietwat geflatteerde 41 De leiding van den heer van Erk was boven alle lof verheven. TEYLINGEN I—TEXAS 8—3. Binnen de 2 minuten scoort elk der clubs een maal. Teijlingen krijgt eenige prachtkansen, die op niets uitloopen; één ervan had beter lot verdiend, daar de bal op den deklat terecht kwam. Een der Texas-spelers haalt dan den bal over zijn hoofd in eigen doel 21. Texas zet nu geweldig op maar de Teylinger-keeper stopt keurig. Teylingen scoort nog 2 maal achter el kaar en brengt den stand op 41, waarmede de rust komt. De eerste aanvallen na de hervatting zijn van Teylingen doch standden op buitenspel. Uit een corner weet Texas te doelpunten 42. Teylingen weet door goed samenspel nog 4 maal te scoren, terwijl Texas, door een misverstand het derde doelpunt kon maken. Teylingen heeft verdiend gewonnen. Meer dan tweeduizend betalende bezoekers zijn getuige geweest van een belangwekken- den strijd tusschen U.V.S. en het Dordtsche O.D.S.! Zij hebben tot de pauze, die kwam met den stand 11. de overtuiging met zich mee gedragen dat de blauwwitten winnen konden, zij zonken weg in diepe teleurstel ling toen de gasten vrij kort na de hervat ting dc score op wat fortuinlijke wijze tot 14 wisten op te voeren zonder dat aan de thuisclub ook maar een moment de noodlge aanmoediging onthouden werd, en zü hebben geleefd op duizelingwekkende hoogten van hoop en spanning toen U.V.S. den achter stand tot 34 verkleinde en zulk een vinnig cn voortreffelijk offensief inzette dat de tegenpartij gansch en al overspeeld dreigde te worden Graag erkennen wij dat O.D.S. met haar snellen midvoor, gevaarlij ken linksbuiten en taaie verdediging uitste kend party heeft gegeven en de weinige kansen prachtig heeft uitgebuit, maar ook in het Dordtsche kamp gaf men grif toe dat de uitslag geflatteerd moet worden ge noemd. Het zat U.V.S. nu eenmaal niet mee, dezen middag, terwijl de tegenpartij fortuin lijk was, en daartegen valt moeilijk te vechten. Wat heeft U.V.S. overigens keurig gespeeld, wal ging de bal mooi van voet tot voet, wat een dreiging kon er bij tijden ook van de voorhoede uitgaan en wat sluitend was het ploegverband! Mogelijk vergissen wij ons, maar wij hebben zoo het idee dat deze com petitie voor de Leidsche blauwwitten een kampioenschap in den schoot verborgen houdt Hel eerste kwartier was gisteren voor O.D.S. dat zeer energiek van leer trok en de Leidsche Qelensle handen vol werk gaf. Daar hield men echter bet hoofd koel en teen het evenwicht geleidelijk duidelijker werd zag men plots links buiten Polanen een zoo fraai, hard en snel schot tossen dat leder den doelman reeds geslagen achtte. Juist toen de bal vla den onderkant van de lat evenwel in het net verdwijnen zou, dook ineens een O.D.S.'er als het ware uit den grond op om het gevaar te keeren. Twee- driemaal joeg Polanen in de volgende minuten opnieuw het leer op keurige wijze ln den doelmond. maar keeper Bravenboer genoot op dezen zonnigen herfstdag de bescherming van Vrouwe Fortuna en zoo vreemd kon het niet loopen of de bal werd naast het doel gewerkt! Eenmaal slechts scoorde Van Leeuwen, maar hij had hands gemaakt en den arbiter was dat niet ontgaan. Een goal kwam er tenslotte toch, maar uit een strafschop. De Leidsche midvoor werd op unfaire wijze aangevallen en Wallaart voltrok het von nis, zoodat U.V.S. de leiding had. 10. Dat ge noegen duurde echter maar drie minuten, want toen kwam de bal uit een corner voor het Leidsche doel en de linksbinnen scoorde onhoud baar toen Kramp was uitgeloopen. 1—1. Met het initiatief aan U.V.S.-zijde brak de rust aan. En nu volgde de déb&cle, welke beslissend was voor den einduitslag. Een sterk aanvallend spelend U.V.S. werd direct na de hervatting verrast door den Dordt- schen linksbuiten, die onhoudbaar scoorde, 12, en toen Regeer onvoldoende terugspeelde, had dezelfde O.D.S.'er er het volgend moment al 13 van gemaakt. Ontzaglijk hard werkte U.V.S. om den achterstand in te halen. Dit was spel van voortreffelijk gehalte en met groote waardeering sloeg het opgewonden publiek zulks gade, maar de zwoegende O.D.S.'ers gaven geen krimp. Hard nekkig stelden zij zich teweer en zij zagen warempel bij een snellen uitval kans er, ander maal door den linksbuiten, zelfs nog 14 van te maken. Hoe goed werd daarna de clubgeest der U.V-S.'ers belicht! Onstuimig bleven zij aanval len: fel, maar eerlijk, en toen Verhoogt uit een corner den invaller-keeper De Deugd (die vlak voor de pauze Bravenboer vervangen had) zoo danig in moeilijkheden bracht dat hij het leer in eigen doei werkte (24» bereikte de spanning haar hoogtepunt. Voor het eerst had nu ook U.V.S. een fortuintje want toen Van Leeuwen ln duidelijke buitenspel-positie een throughpass opving en er onhoudbaar uit doelpuntte, bleek de scheidsrechter de overtreding niet gezien te hebben. 34 dus! U.V.S. beheerschte verder het veld, maar wist de roos niet meer te treffen, terwijl aan de andere zijde de gevaarlijke O.D.S.-midvoor Groeneweg met zijn lastige lage schuivers slechts met. moeite in bedwang kon worden gehouden door de telkens weer ver opdringende Leidsche verdediging. U.V.S. verloor dus met 3—4. verloor echter met eere en gaf haar supporters de overtuiging mee dat het team, deze nederlaag ten spijt, dit sei zoen een ernstlgen greep kan doen naar den titel! ALPHIA—V.V.P. 5—0. De thuisclub in uitstekenden vorm. Het begin was direct voor de gasten en menige aanval werd door hen opgezet, doch alle beland de in veilige handen van doelman Mulder. De thuisclub kon er voorloopig niet in komen en de voorhoede kwam er niet aan te pas. Toen er tien minuten was gespeeld, ondernam Alphia haar eersten goeden aanval en dit was bijna raak ook doch nog Juist wist de Haagsche doel man te redden. Toen er twintig minuten was gespeeld, gaf de Alphia midvoor goed door naai den rechtsbinnen; deze passeerde de achterhoede om daarna den uitgeloopen doelman met een tam rollertje het nakijken te geven. (10). Wel trachtten de V.V.P.'ers door open aanvallen Alphia te overrompelen, doch deze was op haar hoede. Nog juist voor het verstrijken der eerste helft, wist de Alphia-midvoor totaal onver wachts nummer twee in te schieten. In de tweede helft had Alphia spoedig weer succes toen de rechtsbuiten den bal gaf aan den midvoor en deze onhoudbaar in schoot. Toen Alphia den stand had opgevoerd tot 40, kregen de gasten een strafschop te nemen maar ook deze wisten zij niet te benutten. Het was toen weer de beurt aan Alphia en ongeveer 10 min. voor het einde, bracht zij den stand ten slotte op 5—0. BODEGRAVEN I—HAASTRECHT I 4—2. Alle verwachtingen ten spijt heeft Bodegraven kans gezien, het nog ongeslagen Haastrecht de eerste nederlaag toe te brengen. Toegegeven moet worden, dat het Haastrecht niet mee zat, doordat bij enkele formidabele schoten de deklat en staander Bodegraven te hulp kwamen, doch daar staat tegenover, dat de Boaegravendoelpun- ten ontstonden, doordat de Haastrechtsche ver dediging eenige malen 't systeem van eerst den man en dan den bal huldigde, hetgeen haar tenslotte de nederlaag kostte. Haastrecht begon direct goed. Er was reeds een half uur gespeeld, toen de Bodegravenmiddenvoor een goede kans kreeg, doch binnen het beruchte gebied op on regelmatige wijze werd gevloerd. Wel was hij rap ter been en wist zelfs te scoren, doch de arbiter had reeds voor strafschop gefloten. Een Bodegravenback kwam naar voren om de penalty op onhoudbare wijze te benutten en Bodegraven leidde met 10. Haastrecht liet zich hierdoor niet ontmoedigen en bij een aanval der gasten kwam de staander Bodegraven te hulp. Met on ver anderden stand kwam de rust. Na de hervat ting trachtten de gasten het spel te forceeren, hetgeen, zooals hiervoor gemeld, hun enkele doelpunten kostte. Nadat eerst een vliegend schot rakelings naast was gegaan, kreeg de mid denvoor van Bodegraven een kans en in plaats van te trachten, deze kans te voorkomen, pro beerde een back dpr gasten den roodzwarten middenvoor te nemen, hetgeen hem echter niet gelukte en de Bodegravenmiddenvoor plaatste het leder onhoudbaar in de touwen. 2—0. Het was het goed doorzetten van den middenvoor van Bodegraven, waardoor een back der gasten zoodanig in het nauw gedreven werd. dat hij het leder ln eigen doel plaatste. (3—0). Uit een doel worsteling scoorde Haastrecht tegen 31, doch van den aftrap nam Bodegraven het leder mee. een schot op het Haastrechtdoel volgde, de keeper had het leder niet klemvast en de actieve middenvoor van Bodegraven was er als de kippen bij, om den stand op 41 te brengen. Toen uit een corner voor Haastrecht een strafschop ont stond wegens onrechtmatig afhouden, werd hieruit de stand 42, doch verder kwamen de gasten niet. TONA—VOGEL 1—1. Direct ontwikkelde zich een vlug spel. Vogel ondernam een snellen aanval, maar de achter hoede van Tona was er direct goed in en zond het leer direct naar de voorhoede. Het spel in de voorhoede werd te kort gehouden en daar wisten beide backs en Vogel wel raad mee. Het spel werd langzanièrhand vuriger en beide doelen ontsnapten soms maar net aan het gevaar. Toen Vogel ten aanval trok, kwam de bal bij den rechtsbuiten. Scherp zette deze den bal voor het doel, maar Meurs stompte den bal uit zijn doel. Met blanken stand ging de tweede helft in. Beide partijen pakten direct stevig aan en toen er 10 minuten gespeeld was, wist Tona het eeirst te doelpunten. Vermeulen kreeg den bal goed toegespeeld, maakte zich vrij en plaatste den bal zuiver in den doelmond. waar v. d. Linden klaar stond om met een prachtigen kopbal Tona de leiding te geven (10). Door dit succes aangemoedigd kwam Tona geregeld terug. Langzaam wist Vogel zich van dezen druk vrij te maken. Na 30 minuten spelen kreeg de rechtsbuiten den bal te pakken en met een prachtig schot maakte hij den stand gelijk (1—1). Aan beide zijden werd nog hard doch zonder succes om het winnende doelpunt ge vochten. GOUDA n—U.V.S. II 0—2. Na eenig terrein verkennen was het Gouda, die den toon aangaf. Er werd stevig op den bal en ook wel op den man gespeeld. Na ongeveer 10 minuten trapte Delfos over den bal heen, wat voor U.V.S. een benauwd oogenblik beteekende. Het leverde evenwel geen doelpunt voor de gast- heeren op. Langzamerhand kwam U.V.S. wat meer los. Talrijke aanvallen werden goed op gezet, met het resultaat dat Onvlee langs de verdediging glipte en op fraaie wijze het eerste doelpunt scoorde. Even voor de rust gaf Fasel keurig aan H. v. Bovene. Deze rende langs de lijn, zwenkte naar binnen en scoorde met een fraaien bal het 2e doelpunt voor U.V.S. (02). Na de rust hetzelfde spelletie, met U.V.S. technisch iets beter. Gouda zocht het steeds in forsche trappen. Zoo verstreek de tijd zonder dan een der partijen wist te doelpunten, zoodat het einde kwam met een 20 overwinning voor U.V.S. ALPHIA II—A.S.C. II 2—1. Alphia haar eerste overwinning en A.S.C. haar eerste nederlaag. Dit was wel een verrassing, zoowel voor Alphia als voor A.S.C. Verdiend hebben de Alphianen zeker niet gewonnen, doch doelpunten beslissen in een wedstrijd. Al vrij spoedig had Alphia succes door haar rechts buiten en midvoor en zoo gebeurde het dat Alphia reeds vrij spoedig een 20 voorsprong had. A.S.C. deed alles wat in haar vermogen lag om dezen achterstand in te loopen maar Alphia werkte voor twee om dezen voorsprong te be houden wat haar tot de rust ook gelukte. In de tweede helft was A.S.C. steeds aan het woord en werd er voortdurend op de Alphia helft gespeeld. De Alphia rechtshalf moest uitvallen 21 te brengen. Zaterdagcompetitie. le klasse: RCL I—ARC I 29. 2e klasse A: Noordwijk IIARC II 21; MSV I—Koudekerk I 1—4. 2de Klasse B: ARC ni—CNV I 2—3; Koude kerk II—Noordwijk III 3—6. 3de Klasse: Leiden II—Sleutels n 1—1; ASV 1—MSV II 7—1. Adspiranten: ARC—Katwijk 10. Zondagcompetitie. le Klasse: Alphen III—ZLC I 2—2; LDWS II —Leidsche B I 31: Sportman ILugd. m 2—1. 2de Klasse B: TONA nRoodenburg in 5—3. 3de klasse A: Leidsche B. IIAlphia III 0—5; Sportman m—Beresteyn I 3—5; AOV II—LD WS IV 2—4. Foto van Vliet. Op onze foto: le rjj: Tony Kantebeen, Piet Kantebeen, LI. Kramp, mevrouw Kramp, Bins- bergen en Verhoogt. Staande: Van Leeuwen, Platteel, Hendriks, Regeer, Wallaart en Polanen. In de tjokvolle cantlne van het U.V.S.-sport- park is gistermiddag Henk Kramp gehuldigd: Kramp, de doelman van het eerste elftal, die blijkens een zorgvuldig bijgehouden statistiek op dezen dag zijn 250sten wedstrijd voor U.V.S. in N.V.B.-verband had gespeeld en zich verheu gen mag in de sympathie van alles wat de blauwwitte kleuren draagt! De heer J. Bosboom, voorzitter van U.V.S., wees op de verdiensten van den jubilaris, als speler (en gedurende eenigen tijd als aanvoerder) zoowel als bestuurs lid. kramp bevorderde steeds den goeden geest in de vereeniging, deed als bestuurslid veel nuttig werk en kwam altijd dusdanig voor de belangen van U.V.S. op dat spreker hem aan alle anderen, maar in het bijzonder aan de Jongeren, tot voor beeld stelde. Voor al zijn werk en zijn altijd sportieve houding bracht de heer Bosboom Kramp hartelijk dank, namens de geheele ver eeniging. daarbij een fraai bloemstuk aanbie dende aan mevrouw Kramp, die steeds een enthousiast U.V.S.-supportater is geweest. Na mens de supportersvereniging voerde de heer J. Uittendijk het woord, die Kramp een zilveren sigaretenkoker met inscriptie en mevrouw Kramp een fruitmand schonk; Bas Wallaart vertolkte de waardeering van het eerste elftal (als her innering tevens een ets van het stadhuis schen kende) en de heer Steenhauer kwam, namens de afdeeling Leiden van den N.V.B., met een ets van de Morschpoort, daarbij erop wijzende welk een voorrecht het is voor een vereeniging, die be schippen mag over leden als Kramp, die al hun krachten aan hun vereeniging wijden en er aldus als het ware de steunpilaren van zijn. Met enkele goed gekozen woorden heeft Kramp tenslotte alle sprekers bedankt voor hun pret tige woorden en de mooie cadeaux en de ver zekering gegeven dat hij ook in de toekomst gaarne zal blijven meewerken aan den bloei van U.V.S. 3de klasse B: Roodenburg IVSportman IV 41. 4de klasse A: Alphen V—ASC VII 1—8; Roo denburg V—LDWS V 91; Beresteyn n Sportman V 3—7. Adspiranten B: AOVAlphen 22; Rooden burg (b)Sportman (b) 12. R.K. Elftallen. lste klasse: Alphen Boys IDOCOS I 40. 2de klasse: Alph. Boys II—VVSB II 1—1. V.J.S. I—CONCORDIA I 2—0. Concordia verloor met 20 van Velsen. Het was een „herinneringswedstrijd", daar n.l. V.J.S. haar eerste lustrum vierde en 5 jaar ge leden ook tegen Concordia, als eerste, uit kwam. Dit werd voor den aanvang van den wedstrijd met eenige hartelijke woorden door den V.J.S.-voorzitter gememoreerd. Het tweede van Concordia wist er beter raad mede en zond D.E.M. IV met niet minder dan 41 naar huis. DOELVERDEDIGERS. De doelverdediger van het Amsterdamsche A. P. S. G. II, Dijkstra, indertijd keeper van het Nederlandsche elftal, gaat terug naius de 2e kl. Z.F.C., hoewel hij politieagent blijft te Amster dam. De doelverdediger van Juliana, Pöttgens, die eenige malen in het Zuidelijk elftal speelde, werd Zondag 13 October tijdens de reis van Breda naar Spekholzerhelde plotseling in de omgeving van Tilburg zoo ziek, dat hij ip het ziekenhuis te Tilburg een spoedoperatie aan de maag moest ondergaan, zoo meldt De Crt. Na dat zijn toestand in het begin der week bevredi gend genoemd kon worden, is deze de laatste dagen zeer verergerd. R.V.C. n—BODEGRAVEN II 0—9. De Bodegravenreserves willen blijkbaar voor het eerste elftal niet onderdoen en verdichtten eveneens een keurige prestatie, door met een 9—0 zege op R.V.C. II uit Reeuwijk terug te keeren. De eerste 20 minuten was het een vrij gelijkopgaande strijd en de score werd geopend voor een R.V.C.-speler, die het leder ln eigen doel deed verhuizen. Met een goed schot en een fraaien kopbal werd het 30 voor Bodegraven, terwijl nog voor de rust de rechtsbuiten van Bodegraven den stand op 40 bracht. R.V.C. II speelde hierna een verloren partij en in de tweede speelhelft had zij dan ook maar weinig meer in te brengen. Met de regelmaat van de klok voerde Bodegraven de score op tot 90, waarmede het einde kwam, zonder dat de thuis club gelegenheid had gekregen, om ten minste de eer te redden. HENGELSPORT. VISCHCOLLEGE DE BLIEK. Het vischcollege De Bliek hield gistermorgen zijn periodieken vischwedstrijd. Begunstigd door Ideaal vischweer werd om ongeveer halfzeven per rijwiel naar Lelmuiden gereden. Om acht uur nam de wedstrijd een aanvang. Ondanks ,het prachtige weer, was de vangst niet wat er van verwacht werd. Er werd pl.m. 12 pond vlsch aan de schaal gebracht. De uitslag was als volgt: lste pr. C. v. d. Voort, winnaar van den wisselbeker; 2de pr. H. Schouten met extra-prijs; 3de P. Harteveld. winnaar van den wisseltak voor grootste bliek; 4de S. Brakshoven; 5de I. Klinkhamer, win naar van den wisseltak voor grootste voorn; 6de K. Loe; 7de M. Harteveld; 8ste D. Huigens; 9de J. Boekkooi; 10de H. Pouw; 11de M. Eradus. met extra prijs; 12de J. Koster; 13de W. A. Schouten; 14de I. v. d. Reyden; 15de W. Schou ten; 16de C. Harteveld; 17de J vyibrief: 18de P. Loe. Al met al een goed geslaagde wedstrijd. Eerste klasse. Afdeeling I. D. W. S 4 3 1 4—1 7 D. H. C 4 2 2 15—7 6 A. D. O 4 3 1 7—5 6 Feyenoord 4 2 1 1 11—7 5 Heres D. V. S. 4 2 1 1 9—8 5 D. F. C 4 2 1 1 6—5 5 't Gooi 4 1 2 1 4—5 4 Stormvogels 4 1 3 5—9 2 Sparta 4 4 5—11 K. F. C 4 4 6—15 Afdeeling II. V. S. V 4 4 13—4 8 4 3 1 13—4 6 4 3 1 17—9 6 Ajax 5 3 2 17—9 6 D. O. S 3 1 1 1 3—8 3 Blauw Wit 4 1 1 2 4—5 3 V. U. C 4 1 1 2 10—13 3 C. V. V 5 1 1 3 815 3 R. F. C 4 1 3 8—18 2 H. B. S 5 1 4 9—13 2 Afdeeling III. N. E. C 5 4 1 18—0 9 5 3 2 166 8 Heracles 5 3 1 1 12—4 7 Enschedé 5 2 2 1 13—8 6 Wageningen 5 2 1 2 12—9 5 5 2 3 12—16 4 Ensch. Boys 5 2 3 8—13 4 4 1 1 2 7—9 3 4 1 3 4—14 2 A. G. O. V. V. p 5 2—16 Afdeeling IV. P. S. V 5 4 1 18—7 3 5 3 2 16—7 8 Eindhoven 5 3 1 1 15—9 7 B. V. V 5 3 2 9—10 6 N. O. A. D 5 3 2 7—12 6 N. A. C 5 1 3 1 5-4 5 illom II 4 1 2 1 8—8 4 Roermond 4 1 2 1 7—10 4 5 1 2 2 5—8 4 M. V. V 5 3 2 4—6 3 Longa 5 2 3 7—14 2 5 1 4 3—9 1 Afdeeling V Be Quick 4 3 1 15—5 7 Leeuwarden 4 3 1 15—7 6 4 3 1 9—10 6 3 1 2 8—5 4 H. S. C. 3 1 1 1 5—6 3 4 3 1 8—10 3 G. V. A. V 3 1 2 9—5 2 W. V. V 4 1 3 9—13 2 Heerenveen 4 2 2 8—20 2 3 1 2 6—11 1 Tweede klasse. 2e klasse B. O. D. S 5 3 1 1 15—2 7 S. V. V. 5 3 1 1 10—8 7 U. V. s 4 3 0 1 13—8 6 2 2 0 0 6—2 4 4 1 2 1 7—6 4 Vriendenschaar 4 2 0 2 8—8 4 De Hollandlaan 2 1 0 1 7—5 2 Excelsior 2 1 0 1 4—3 2 Fluks 3 0 0 3 5—10 0 V. D. L 5 0 0 5 10—23 0 Derd" klasse. Derde klasse A. Laakkwartier 5 5 0 0 25—6 10 Blauw Zwart 5 3 1 1 11—5 7 4 2 2 0 9—7 6 L. F. C 5 3 0 2 11—8 6 5 2 1 2 14—18 5 S. J. C 4 1 2 1 11—12 4 A. S. C. 4 2 0 2 10—14 4 Hilllnen 5 2 8 3 8—13 4 De Ooievaars 4 1 1 2 6—10 3 R. V. C. 5 1 1 3 15—16 3 Hillegom 5 0 2 3 9—14 2 D. O. S. R 5 0 2 3 8—14 2 3e klasse C. 5 3 2 0 21—6 8 V. F. C. 5 3 2 0 21—13 8 5 4 0 1 15—13 8 D. C. V 5 2 1 2 9—14 5 D. H. S 5 2 1 2 10—15 5 St. Volharden 4 1 2 1 5—8 4 O. N. A 5 1 2 2 11—15 4 2 1 1 0 7—2 3 3 1 1 1 9—7 3 Het Noorden 4 1 1 2 9—11 3 O. V. V 4 0 1 3 7—11 1 5 0 0 5 5—16 0 3—2

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 7