De krant voor de Jeugd Twinkeloog j e-IJ deltuit 81sie Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 19 Odeber (940 Vierde Blad No. 247(5 CORRESPONDENTIE Hoe het stoute muisje de mooiste van de hele klas wou zijn En nou hoe zwaar ze gestraft werd Goede oplossingen Oplossingen PRIJSRAADSELS Beste raadselnichtjes en -neefjes! Leest dit allen! Nu zien jullie, wat ik met mijn geheimzinnige woorden van verleden week bedoelde. Door de meesten was dit natuurlijk reeds geraden! Jullie worden dus aan het werk gezet. Ik denk, dat niemand daar bezwaar tegen heeft! Er worden voor deze prijsraadsels acht boeken beschikbaar gesteld: vier boeken onder de getrouwen, twee boeken onder alle groteren, twee boeken onder alle kleineren. Voor ieder, die goede oplossingen inzendt dus een kans en voor de getrouwen een dubbele kans, Nu goed alles lezen! Ook hier geldt'. ..Haastige spoed is zelden goed". Let op. wat boven de raadsels staat, en wat hieronder volgt: 1. Ieder lost het prijsraadsel voor allen op. Daarbij kiest ieder uit de 5 andere raadsels, de groteren drie, de kleineren twee. Van de groteren ontvang ik dus 4 raadsels (het prijs raadsel voor allen, en nog 3 andere), van de kleineren 3 raadsels (het prijsraadsel voor allen, en nog 2 andere). 2. Naam, leeftijd en adres onder de raad sels. (alleen op de enveloppe ls niet voldoende) 3. Op tyd inzenden: liefst vóór Maandag morgen 9 uur, uiterlijk tot Dinsdagmorgen 9 uur, naar Bureau Leidsch Dagblad of naar Wasstraat 38. 4. Duidelijk schrijven. 5. Elk kind zelf oplossingen schrijven, ieder op afzonderlijk velletje papier. Vooral kin deren uit één gezin, denkt er aan; met prijs raadsels schrijft ieder voor zich. Je mag een klein of een half velletje papier nemen, dit met het oog op de zuinigheid, die we ook met paier moeten betrachten Als het maar apart is. In één enveloppe mag wèl. 6. Niet alleen de eindoplossing schrijven, maar ook de woorden, die je er voor moest vinden. Als Je klaar bent met je oplossingen, kijkt dan na, of alles in orde is. Dit moét wil je in aanmerking komen voor een boek. Eerst goed oplossen, daarna goed inschrijven. Kinderen van 11 jaar behoren bij de groteren. Deze keer geen, of slechts korte briefjes; nu zijn de prijsraadsels de hoofdzaak. Tot slot nog iets naar aanleiding van de raad sels van de vorige keer: velen moeten eens goed op hun aardrijkskunde-kaart opzoeken, waar Hoogeveen ligt! Dan geeft raadsel V van de Jaatste keer meteen een goed opfrlssertje! Ver der was er een foutje in: medeklinker moest klinker zijn. Dat begrepen jullie al. En nu aan het werk. Succes er mee! Hier volgt de beantwoording van de brieven. Rietje Brandt Ga nu maar gauw het raad selachtige oplossen! Paul Blangé Dat versleren was een fijn werkje. En-feestvieren ook! Jople van Riethoven Ik ontdek tweeërlei nieuws aan jou: je bent al een kleine peettante, en een klein tekenaresje! Ik hoop, dat ik van het laatste nog vaker wat zal merken. Je andere zusjes moeten dan raadselnichtjes worden. Dan staan zij er ook bij. Fientje de Lange Natuurlijk mag je weer meedoen. Je bent toch een oude bekende? Ella Meinema Dit is minder prettig nieuws. Ik hoop dat er in deze week vooruitgang geko men is. Weer mijn groeten en beterschapswen- sen. En bedankt voor je raadseltje. Nelly Meinema Knap dat jij tussen je drukke werk door nog een raadsel hebt kunnen maken. Bedankt er voor. En houd Jij je even flink! Riet Tuinhof de Moed By de volgende prijsraadsels hoop lk Je onder de getrouwen te kunnen rekenen. Je bent nu op weg er een te worden! Jullie trokken er weer fijn op uit: Je hebt de smaak er van te pakken! Werner Veigel Jij hebt het al goed gera den. Nu even vlot de prijsraadsels raden! Voor je verzameling komt de goede tijd nu aan. Zusjes Schipper Ja, 's morgens lijkt het winter de laatste dagen, maar overdag bijna zomer. Jurrie Bekooy Ik zal nu maar geduld heb ben tot de grote -gebeurtenissen waarover je schrijft. Olgo Derksen Een leuk idee van je school kameraadje, om zelf een album te maken. Mag jij er ook inschrijven? Jij verheugt je dubbel op dc prijsraadsels denk ik! Stientje de Ru Ja, gewone schooltijden zijn toch het prettigst. Daar moet je maar op ho pen. Nu is Leni je vriendin en je niohtjel Koos Flaman Feliciteer je zusjes van mij met haar thuiskomst en haar beterschap. Nu is de gezellige drukte er weer: dat is beter naar je zin. o Nellie Trap Jij hebt een fijn cadeau van je Oom gekregen. Dat wil ieder wel krijgen! Nu hopen we, dat je In de toekomst van je ca deautje kunt smullen! Annie v. d. Hart Door de geregelde oefe ning word Je knapper in het raadsels oplossen, dat merk je al! Ineke en Dieneke zijn leuke vriendinnetjes. Bepple v. d. Hart Prettig, dat jullie wat leuks te lezen, hebben thuis. En 's Zaterdags zorgt de Kinderkrant daarvoor. Trineke van Loef Meesters verjaardag werd een feestdag voor jullie allen. Het „mantel"- nieuws krijg lk dan later wel. Leni van Loef Zo, zo, je broertje heeft het er van genomen. Zo'n kleine spijbelaar! Jullie zijn dus weer hard aan het studeren voor de uitvoering. Hannie de Wekker Jij tekent graag tegen woordig. En ik zie het graag! Nu is Je arm bandje leuk. en veilig met het oog op verliezen. E. maakt het best, maar heeft het nu drukker. Je hebt elke week een fijne dag. Nu aan het oplossen! Suusje de Wekker Jij hebt al goed uitgere kend v/ie aan de beurt is. Maar ik kan nu nog niets beloven zo lang van te voren. Studeren jullie eerst maar ijverig. Verder zijn er steeds weer pretjes. Jannie v. d. Pluym jy hebt een drukke tyd. Ik waardeer het dan ook dubbel, dat je een briefje schrijft. Voorlopig kun je voor je broertje ook een klein moedertje zyn. Vérdere beterschap voor beide zieken. Koos v. d. Pluym Leuk, dat jullie al weer direct voor een nieuw raadsel zorgen. Nu maar weer uitkijken, wanneer dit aan de beurt is. Nelly van Weeren Je hebt geiyk by raad sel V; het moest „klinker" zyn. En nu nog har telijk gefeliciteerd met je verjaardag, die je juist gevierd hebt. Dat geeft verjaarsnieuws de volgende keer. Lenie Brocaar Niet prettig, wat. je schryft. Spoedige beterschap er mee. Gé de Jong Met die nieuwe schooltas was het extra fyn om naar school te gaan. Ik begryp dat je genoot op Je tocht door Wassenaar. En dat je rammelde van de honger toen je thuis kwam. Kora Key Bedankt voor je raadsel; dat heb 3e goed uitgedacht. Willy Roest Deze keer, bij de prüsraadsels, zyn er boeken besohikbaar, en dan gaat het. 2oaIs jy reeds dacht. Dus je best gedaan! jy bent zeker ook by buurvrouw geweest Donder dag? Rudi Arkeveld Ik begryp dat jy genoten hebt. Ik ben verrast, dat ik alweer het mooie papier krijg. Niek en Marti Bakker Heeft Marti dc brief geschreven en Niek de raadsels? Ik ben be nieuwd, of ik dit goed raad. Jullie profiteren van de beukenootjes. Ik lees graag van zo'n mooi cyfer voor rekenen. Jopie van Heuven Harteiyk welkom. Je treft het: juist prysraadsels Ali Stikkelorum Natuuriyk mag Jan mee doen, als hy in Leiden logeert. Ik verheug me er zelfs al op! Koos Stikkelorum jy verheugt je ook al op de komst van Jan. evenals ik. Dientje Veendorp Het is lang donker 'smorgehs. Dan heb je zeker moeite, om wakker te v/orden? Voor jou is het nogal makkelek, de brief weg te brengen. Nanny Nauta Wat verwen je me toch met het snoezige postpapier! Tom Landré Nu kun je werken op de prys raadsels! Zorg maar, dat het in orde is. Fyn, zo wat uit de eigen tuin te hebben. Rudolf David Nu zit jy elke avond de krant te vergelijken met je boek. jy zult het verhaal van Prikkebeen op je duimpje kennen. Plet Beugel Ik hoop. dat je deze week volop de tyd hebt voor de raadsels, jy ook, denk ik! Annie v. d. Vos Deze keer bracht de Kin krant wat extra fyns voor Jou: het verhaal van Ineke en Dieneke en het vooruitzicht op prysraadsels. Ingeborg Rysdyk Het komt niet uit met het raadsel, dat je opgeeft. Probeer het zelf maar, dan zie je het. Mooi postpapier! Tweetal Rienstra. Een zielige geschiedenis met dat paard. Is het nog goed geworden? En hoe vindt Paul het op zyn nieuwe school? Bea v. d. Kooi. Een grappig versierinkje onder je brief. Nu hoor ik toch graag eens over je pianoles. Atze v. d. Kooi. Zo, hadden Paul en Bea Jou het nieuws al afgesnoept! Maar ik lees graag jouw liutspotpraatje. Daarby jeukt imjn maag ook! Nellie Stouten. Dat groene borduursel moest beslist by jeu wezen, dat jy het juist zag op Je wandeling. Nu is je kleedij zeker af? En Beppie trots op haar portret? Je schryft al je mooie kaarten aan mij op. Gerard Stouten. Het was een welbestede Zon dag. Ik zie Jou op Je wandeling, denk lk, tegen de avond. Bedankt voor die aardige tekening. Willy Wlggers. jy hebt pleizier gehad met Je dekseltje. Dat rinkelt zo leuk, hè! Riekje Leemans. Ik vind. dat je wel veel be leefd hebt, veel fyns en leerzaams. Ik had je verleden week best gezelschap willen houden. Marietje Lagerwy. Gefeliciteerd met je diplo ma, een gewichtig document! En Moeder na tuuriyk biy met haar cadeaux? Jullie hebben van het mooie weer genoten Zondag. Corrie v. Weizen. Jullie hebben alles goed ge raden. Nu weer zoj Dik v. Weizen. Weer een fyn briefje. Nu ga je Je geluk beproeven. Ineke Kriek. Je had een vroiyk Zondagje. Toch zyn je raadsels er ook nog gelukkig. Joop Schouten. Ik heb geen briefje van je ge zien verleden week. Nu is het in orde. Aukje v. d. Walle. Ik heb de nootjes alleen maar zó opgepeuzeld, nooit gebakken. Maar het ïykt me heel lekker. Het zoeken is leuk. Drietal v. d. Akker. Jammer van verleden week. Nu beter opgepast! Nellie Dorrepaal. Het is verrukkeiyk najaars weer. Ik denk, daf iedereen met je meewenst! Ans Voorma. Varen op de Run dat klinkt nog zomers! Geniet maar van de zon. Jullie had den de Zondag goed ingedeeld. Corry de Roon Hertoge. We zullen voor ons alle drie hopen, dat er nog veel mooie Zondagen komen! Rie v. d. Laan. Ik meen, dat ik dit raadsel reeds bij mijn voorraad heb. Bernard v. Vliet. Ik heb de kachel nog niet veel nodig, nu het zonnetje nog zoveel warmte zendt. Bertus v. Meurs. Je hebt toch een flinke raad- seloogst. Nu evenzo je best gedaan op de prys raadsels. Zusjes Hartevelt. Knap, dat jü die prys ver diend hebt. Want dit is niet alleen geluk. Nu heb Je er weer een mooi bezit bij. Verder had den jullie een leuke avond. Rietje Goutier. Ik denk, dat het werk, dat de krant je nu brengt, je wel aanstaat! Lies v. Driel. Prettig, dat jy ook weer eens even tyd hebt. Fiets je steeds nog dagelijks heen en weer? De mist verborg een mooie dag Zondag. Irma Ramak. jy hebt het ook by het rechte eind. Het was een echte Zondag, om naar bui ten te gaan. Peter Westerbeek. Jij vindt het wel geheim zinnig, zo in het halfdonker te lopen. Ieder hoopt nog een poosje op dit mooie weer. Bep Crama. Nu heeft Jan het flink te pak ken. Groet hem vooral harteiyk en spoedige be terschap voor hem. Ik begryp, dat Je alweer naar zijn thuiskomst verlangt. Coba Verllnd. Hoe mooi ik je postpapier vind, ik kyk even lief, als Je op gewoon papier schrijft. De oplossingen vliegen er uit by Jou! Elsje Verllnd. Ik heb ook gewandeld met het mooie weer. Dan kun je niet binnen blUven. Lydia Botermans. Beppie heeft dus weer ge noeg te spelen voorlopig. Wat jy hoopt, hopen alle nichtjes en neefjes! Truusje v. Weizen. Het is prettig, zo in span ning te zitten, na het oplossen van je raadsels, jy maakte je nuttig op Tante's verjaardag. Niet tegen je zin! Pim v. Weizen. Gelukkig, dat je weer aan de gang bent. Die vier daagjes van de winter zyn gauw genoeg om. Jannie Werk. jy hebt heeriyke nieuwtjes. Wat een verrassing was dat in de late avond! Kwam cr na Moeders verjaardag nog van slapen, na al het praten? Geertje v. d. Voort We zullen Peter alvast als een toekomstige raadselneef beschouwen. Hy houdt je nu leuk gezelschap. Groet hem van my. Maartje v. d. Voort Wat leuk, om jezelf in de bossen terug te zien! jy genoot,- dat begryp ik! Alles by elkaar een heeriyke middag. Anny Bekooy Als het donker wordt, moet je de'gezelligheid binnen zoeken. Dit is weer een weekje van prettige spanning. Coba Hensen Zo. jy bent weer een Jaartje ouder. En wijzer? Nog gefeliciteerd. Jij kunt lezen voorlopig. Wat een bibliotheek hou jy er op na! Stuurt (Hoogeveen in welke provinoie?) het in de war voor jou! Annie en Henk Olivier Je nieuwe raadsel past in je aardrykskundeles. Het is geschikt, hoor. Alleen: voor plaatsing een poosje geduld. Jopie en Freddy Susan Voor die heerlijke Zondagmiddag wilden Jullie je wandeling wel missen! Nu, nichtjes en neefjes, ik kan geen afscheid nemen zonder jullie nog eens op het hart te drukken, nó het oplossen goed aan de afwer king van je brief te denken. Niets vergeten, hoor! En nu wacht ik vol spanning op Jullie briefjes. Tot de volgende.week. Allen harteiyk gegroet door jullie Raadsel tante, MEVR. M. J. BOTERENBROOD. Vader en moeder Fluweel hadden maar één kindje: dat heette Twinkeloogje. Gek hè, dat een muizenpaar maar één kindje heelt! Ja, meestal hehben ze een hele ris van dat Jonge goed, maar hier, bij de faml- lie Fluweel, waren door een vreselijke ramp alle andere kinderen op één dag ge storven. Ik zal Je vertellen, hoe dat kwam. Vader en Moeder Fluweel hadden hun hoiletje ln een groot ouderwets huls, tus sen de provisiekast en de buitenmuur, waar een paar steentjes los zaten. En om lucht te hebben en een uitgang voor de levens- middelenvoorzlenlng, had vader een rond gaatje in de planken geknaagd, precies in het hoekje Oostelijk van de blikken be schuit en ten zuiden van het paadje, dat naar de jampotten en de blikken met ge droogde appeltjes voerde. Een pracht van een huls! De Fluwelen hadden het niet beter kunnen treffen en moedertje Fluweel werd dan ook door de meeste buurvrouwen hartgrondig benijd, omdat ze maar even op pantoffels door het gaatje hoefde wippen om een paar kostbare rijstkorrels, wat suiker of be- schultkruim of zelfs een spekzwoerdje 'e gaan halen. En dat, terwijl zij allerlei ver moeiende en gevaarlijke tochten moesten ondernemen om in het onderhoud van haar gezinnetje te voorzien! Ja, het was ongelijk verdeeld in de wereld! Gelukkig maar, dat juffrouw Fluweel een vriendelijk muize- mensje was, dat wel wat missen kon. Maar er kwam een dag, waarop de moe ders van muizenstad juffrouw Fluweel niet meer benijdden, maar diep medelijden met haar hadden! Dat was, toen de zware pot ten stroop in de provisiekamer werden binnengedragen, zodat de hele muizen3tad van zoete geuren vervuld was. En toen Pietje en Flipje, Spitsje en Snuffeltje Fluweel, vier ondeugende rak kers van jongens, zomaar midden in de nacht, tegen vaders uitdrukkelijke verbod in, op expeditie uitgegaan en pardoes in de kleverige zoetigheid waren gevallen! Nooit meer hadden vader en moeder Flu weel hun jongens teruggezien! En nu begrijp je zeker wel, hoe het kwam, dat de ouders gewoonweg dol waren op hun klein meisje, Twinkeloogje! Dat kind kon geen kwaad doen! Ze werd gruwelijk verwend en alles wat ze zag, mocht ze direct hebben! Alles? Nee,'toch niét! Al heel vaak had Twinkeloogje, het olijke kleine meisjes muisje, gezeurd om een mooie gekleurde jurk! Een roze of een groene of een he melsblauwe of een gele! Weet je hoe dat kwam? Sinds een paar maanden waren verscheidene kamers van het grote, oude huis waar de provisiekast was, van bestemming veranderd. Een klein kamertje naast het „levensmiddelendepot", dat eerst als rommelkamertje had dienst gedaan, was helemaal leeggehaald en ln een aardig naaikamertje veranderd. En daar zat nu Iedere veertien dagen de oude juffrouw Truitje achter haar naaimachine en het ging rrrrt, rrrrt,! dat de wanden van de mulzenbuurt trilden op hun grondves ten, Ja, het waren benarde tijden! maar één voordeel leverde het op: zo nu en dan dat de kat opeens langs kwam en haar het eerst zag! Dan zou mijn kind, mijn Twin keloogje toch zeker het allereerst worden opgegeten! O foei, ik moet er niet aan denken!" En het was goedgegaan, tot Rozema- rijntje, het jongste dochtertje van den burgemeester van Muizenstad. op een goede morgen op school was gekomen met een heuse roze jurk! Een jurk met een klokrok en een bolero'tje, nèt als de klei ne meisjes van de mensen droegen op de modeplaat, die juffrouw Fluweel eens ge vonden had in het naaikamertje en direct in haar hoofd had geprent, zodat ze het altijd onthouden had! Een jurk van glan zende zijde met fluweeltjes langs halsje en mouwen. Zo beeldig, nee maar, zo allev- beeldigst! Toen Twinkeloogje die middag thuis was gekomen, had ze bijna gehuild van woede. Dat malle kind van den burgemeester, die opschepperige Rosa had een roze jurk en zij, die altijd gehoopt had, de eerste te zijn die Iets bijzonders had, en de mooiste te zijn van de hele klas, zij moest het ze ker maar weer met grijs doen! Ze vergat, het ondankbare Twinkeloogje. dat ln haar kast wel tien beeldige jurkjes hingen: grijs fluweel en grijze volle en grijs linnen, de een al leuker en vlotter dan de ander. En ze huilde zo, dat haar zakdoekje drijfnat was en sloeg de deur heel hard achter zich dicht. En 's avonds, toen het dochtertje naar bed was, hadden Vader en Moeder Fluweel een heel lang gesprek over Twin keloogje. „Ze is toch anders zo'n lief kind!" zuchtte moeder. „Ja, maar ze mag niet zo dwingerig zijn," vond vader. „Het was ook wel erg: Rozemarijntje wèl en zij niet!" zei moeder, „Nou, maak het kind dan een gekleurd jurkje," besliste vader. „Maar man, het ls toch gevaarlijk!" „Kom, kom! Als het zo gevaarlijk was, zou de burgemeester het dan doen?" „Goed, maar eerst moet Twinkeloogje een tijdje lief zijn. Ze moet tonen, dat ze het waard ls," besloot moeder. Twinkeloogje kon erg lief zijn als ze wilde. En toen moeder haar dus verteld had, dat ze haar gekleurde jurk verdienen kon door veertien dagen lang bijzonder lief te zijn, deed ze direct vreselijk haar best. Als moeder 'S middags thuiskwam, had Twinkeloogje de tafel al gedekt, en als moeder naar de markt ging, droeg Twin keloogje de boodschappentas. En toen.... na veertien dagen, hing er op een morgen een prachtige groene jurk over Twinkeloogsjes stoel. Het ijdele meisjesmuisje deed een ronde dans van vreugde! m Het was vreeselljk warm ln Muizenstad en dus was het een uitkomst, dat het nieuwe zwembad pas geopend was. Je begrijpt, dat alle meisjes uit de klas van Twinkeloogje direct uit school gingen zwemmen. „Kindje, kom Je dadelijk na het zwem men thuis?" had moeder gevraagd, „En met allemaal samen?" „Ja moe, direct hoor!" zei Twinkeloogje. Maar moeders woorden waren het ene oor in het andere uitgegaan. „Meisjes, aankleden," riep de zwemvrouw en alle muisjes verdwenen in de badhokjes. „Meisjes, naar huis!" riep de zwemvrouw vijf minuten later en allemaal kwamen ze voor de dag, keurig en fris in d'r grijze jurkjes. Allemaal, behalve Twinkeloogje, want die had te veel moeite met de sluiting van haar mooie groene Jurk en met de gesp van het ceintuurtje. Luid piepend en lachend ging de meisjes naar huls: een grijze massa ln de grijze straatjes van Muizenstad. Dan droeg Twinkeloogje de boodschappentas. waagde een expeditie van de mulzenstad- sche vereniging van hulsvrouwen zich door de provisiekast naar het naaikamertje, waartoe een paar bereidwillige echtge noten een toegang hadden geknaagd en kwamen terug met een grote buit aan lap jes. Fluweel, velours chiffon, organdi, crêpe georgette en wat niet al! Menige moeder in muizenstad liep trots met een aardig, zelfgemaakt jurkje rond en menig meisje zeurde haar mama aan het hoofd om een rokje eri blousje of anders alléén maar een leuk klein bolero'tje! Ook Twinkeloogje deed hier ijverig aan mee, want ze wist wel die slimmerd! dat haar moeder als naaste buur van de provisiekast en dus van het naaikamertje de oudste rechten had. En moeder had dan ook al menig leuk, vlot jurkje voor haar oogappeltje gemaakt, maar steeds grijs. Want weet Je, wat moeder zei: „Grijs is een onopvallende kleur, die bovendien mijn meisje snoezig staat. En alle meisjes van haar klas dra- Een immers grijs, dus verbeeld je, dat ik Twinkeloogje alleen in het roze kleedde of in het groen of in het rood! Stel je voor, Niemand had het ongehoorzame Twin keloogje gemistMaar toen ze uit het zwembad kwam, was het al helemaal schemerig en doodstil. Zeker waren alle muizenfamilies al ln huis, want het was een goede gewoonte in Muizenstad, om met de kippen op stok te gaan. Het was een heel eind van het zwembad tot aan het poortje van Muizenstad en haar weg voer de door de donkere gang van het mensen huis Langzaam liep Twinkeloogje voort, haar hartje bonsde luid van angst, Als.... oei, wat was dat? Een diep zwarte schaduw viel vóór haar over de weg! Een klauw, een dreunende sprong.daar rende het muis je weg zo vlug als haar pootjes dragen konden! Weg, weg! met de grote, zwarte kat achter zich aanl Een sprong, nóg een sprong! Haar hartje bonsde of het zou breken! En toen „hier kind. hier!" Bevend en sidderend vluchtte Twinkeloogje de openstaande poort van Muizenstad in en rende ln de armen van haar lieven Vader, die haar was gaan zoeken. Het duurde wei zes weken vóór Twinkel oogje weer beter was, zó hadden haar ze- der raadsels uit het vorige nummer. 1. Maas. Mies. muis. 2. Ka. non; kanon. 3. Wie dikwyis in de spiegel ziet. En zich met schoonheid vleit, Beseft de ware schoonheid niet, Maar streeft naar ydelheid. 4. Hutspot. 5. Hoogezand; hoog. e. zand. 6. Hees, kees, mees. pees .wees. 7. Op-haal-brug. 8. Amsterdam. der raadsels ontvangen van: Jurrie Bekooy, Stientje de Ru. Olga Derksen, Koos Flaman, Nellie Trap, Annie v. d. Hart. Beppie v. d. Hart, Leni van Loef, Trineke van Loef, Hannie de Wekker, Suusje de Wekker, Dickie Optendrees, Nico Optendrees. Jannie v. d. Pluym. Koos v. d. Pluym, Nico v. d. Pluym. Nelly van Weeren, Lenie Brocaar. Plonie de Qeus, Joke de Vos, Gé de Jong, Kora Key, Willy Roest,.Jaap Haasnoot, Jan Zandbergen. Rudi ArkeveJG, Piet de Ru, Niek Bakker. Marti Bak ker, Jopie van Heuven, Ali Stikkelorum, Koos Stikkelorum, Dientje Veendorp, Tom Landré, Mientje Uitdenboogaard. Nanny Nauta, Rudolf David, Plet Beugel. Annie v. d. Vos. Ida de Graaf, Ingeborg Rijsdyk, Rietje Brandt, Paul Blsngé Jopie Riethoven, Fientje de Lange, Cobie Kleer. Wlm Kleer, Ella Meinema, Nellie Meinema, Riet Tuinhof de Moed, Werner Vei gel, Paul Rienstra, Wim Rienstra, Bea v. d. Kooi Atze v. d. Kooi, Nellie Stouten, Sjaantje Stou ten, Gerard Stouten, Flip Stouten, Riekje Lee- mans, Marietje Lagerwy, Sofietje Lagerwij, Corrie van Welzen, Dikkie van Welzen, Annie Schouten, Joop Schouten, Cootje Schouten. Anny Schipper, Adri Schipper, Ineke Kriek, Aukje v. d. Walle, Stien v. d. Akker, Adrie v. d. Akker, Willy v. d. Akker, Nellie Dorrepaal, Maartje Stavleu, Ans Voorma, Corry de Roon Hertoge, Bep v. d. Laan, Rie v. d. Laan, Ber nard v. Vliet, Marietje v. Vliet. Bertus v. Meurs. Anny Feynenbuik, Leni de Graaf. Marietje Lamari, Co Hartevelt. Jannie Hartevelt, Rietje Goutier, Jopie v. d. Ven. Lies v. Driel, Henny v. Driel, Irma Ramak, Peter Westerbeek. Bep Crama, Coba Verllnd, Elsje Verlind, Lydla Bo termans, Jannie v. Kampenhout, Truusje v. Welzen, Pim v. Welzen. Alle Kriek, Lenie Kriele, Jannie Werk. Geertje v. d. Voort. Maartje v. d. Voort, Anny Bekooy, Annie Olivier, Henk Olivier, Jopie Susan, Freddy Susan. PRIJSRAADSELS voor Groteren en voor kleineren, om uit te kiezen. Allen moeten het prijsraadsel voor allen op lossen. Daarby de groteren nog drie, de kleine ren nog twee van de volgende raadsels. Leest ook het begin der correspondentie. Naam, leeftyd en adres onder de raadsels. Tijdig insturen, liefst vóór Maandagmorgen 9 uur, uiterlijk tot Dinsdagmorgen 9 uur. PRIJSRAADSEL VOOR ALLEN. De letters aabbdeeceeilikllnnrr c t w w (24 stuks) moeten ln dit figuur worden Ingevuld, en wel zodanig, dat zowel in de hori zontale als in de verticale ryen woorden van de volgende betekenis ontstaan: l. dik touw; 2. meisjesnaam; 3. voedingsstof; 4. Jaargetyde. PRIJSRAADSELS voor groteren (11—16 jaar) en voor KLEINEREN (711 jaar), naar keuze. I. In de volgende zinnen zitten namen verborgen van dingen, die bij de maaltyd nodig zyn. 1. Vele pelsdieren worden vervolgd om het bont. 2. De kleine dreumes liep hard weg. 3. Nel is vlug en practisch; Aaltje kan een voorbeeld aan haar nemen. 4. Hy is een goed visser; vette paling weet hy zelfs to vangen I 5. De meester zei tegen Bob: „orde moet er zyn Jn de klas". n. De naam van een beruchten koning, die in de bijbel wordt genoemd, bestaat uit 7 letters. De eerste 4 zyn een merk groente ln blik, do laatste 3 een muzieknoot. Iïï. Welko dracht wordt het meeste geacht? IV. Schrijf neer: 8 woorden van 4 letters, alle beginnende met een en dezelfde medeklinker en eindigende op een andere medeklinker, die weer voor alle eindletters dezelfde is. Alleen de beide middelste letters zijn dus in elk woord verschillend. Zo gauw je dus één woord weet. heb je van alle woorden de eerste en laatste letter. Niet moeiiyk, hoor! De woorden betekenen: 1. Byenproduet, 2. Nauwe opening. 3. Overblijfsel. 4. Waterplant. 5. Vensterglas. 6. Zie ln de schoorsteen. 7. Kalmte. 8. Voedingsmiddel. V. Een woord bestaat uit 11 letters en noemt een bloeddorstig dier. 1, 7, 8. 5, 4, 2 ls een soort tas of zak; 11. 7, 6. 8. 4 een twist; 5, 3. 10. 2 moet de schutter raken; 3. 2, 8, 10 is plantenvet. vloei baar. De dove hoort geen 9. 4, 2, 7. 8. 5. De 6, 7, 8, 5, 4, 11. 6, 4, 10 is eon waterplas, die thans anders heet. 2, 3, 9. 9, 10. 11 is een vis sersvaartuig. nuwtjes geleden van de vreselijke schrik! Ze had een harde les gehad, want bijna had ze haar ongehoorzaamheid met dc* dood moeten bekopen! Dat komt er van als een grijs muisje mei een groene Jurk aan loopt te wandelen! R. DE RUYTER—v. d. FEER.

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 13