Dinsdag 15 October 1940 Afdeeling Leiden van den N.V.B. LEID5CH MBW - Derde Blad Reizen en avonturen van Mijnheer Prikkebeen RECHTZAKEN Zenuwachtig '""AKKERTJE FINANCIEN VRAGENRUBRIEK Z.L.C. I—MORSCHKWARTIER I 4—1. Ondanks keurig tegenspel van Morschkwartier kon de rechtsbuiten van Z.L.C. met een goed schot al vrij spoedig doelpunten. De midvoor van Morschkwartier wist echter voor de rust ge lijk te maken. Na de rust kwam Z.L.C. lang zamerhand in de meerderheid. Door den mid voor werd andermaal de leiding veroverd (21) en even later werd door den linksbuiten de score zelfs tot 31 verhoogd. Nog gaf Morsch kwartier zich niet gewonnen. Toch kon de rechtsbinnen kort voor het einde de overwin ning veilig stellen door er 41 van te maken, met welken stand het einde kwam. ZX.C. IV—LUGDUNUM VI 2—5. De ploegen wogen in den beginne aardig tegen elkaar op. Z.L.C. nam *de leiding, doch Lugdu- num kon al spoedig gelijk maken. Lugdunum kwam meer en meer naar voren en wist voor de rust nog eenmaal te doelpunten. Na de rust verslapte Lugdunum na eerst nog twee doelpun ten gezet te hebben. Z.L.C. probeerde ernstig om den achterstand in te halen. Nadat echter een tegenpunt was geplaatst, zag Lugdunum het gevaar in en door een nieuw doelpunt stelde zij op 25 de overwinning veilig. Met dezen stand kwam het einde. QUICK BOYS I—R.C.L. I 14—0. De gasten kwamen met 8 man in het veld, en mede hierdoor was er van spanning geen sprake en ging het er alleen maar om hoe hoog of de score zou worden. Voor de rust wist de thuisclub vijfmaal te doelpunten. Na de rust was het hek geheel van den dam en regelmatig ging de score omhoog tot 14—0; een stand, die in de eerste klasse van de Zaterdagmiddagcom petitie nog niet veel voorgekomen zal zijn. L.D.W.S. IV—LEIDSCHE BOYS II 3—1. In de eerste helft was het de midvoor van de thuisclub, die handig de Leidsche Boys ver dediging passeerde en onhoudbaar doelpuntte. Na de rust bracht L.D.W.S. den stand op 20, waarna L. Boys sterker werd en tegen- scoorde. Kort voor het einde werd het na een weinig fraaien L.D.W.S.-aanval 31, waarbij het bleef. SPORTMAN ADSP. A—LUGDUNUM ADSP. A 3—7. Dadelijk na den aftrap nam Lugd. den bal mee en uit een voorzet van rechts kopte de midvoor schitterend in (01). Voor de rust wis ten de bezoekers nog tweemaal te scoren (0-3). Na de hervatting bleef de Lugdunum de sterkste en de stand kwam op 0—5. Toen was de beurt aan de thuisclub met een geweldig schot van J. v. Duuren (1—5); C. Tegelaar maakte 25 en G. Sierat wist zelfs 3—5 te maken. De thuisclub scheen al haar kruit ver schoten te hebben en de bezoekers brachten den stand op 37. SPORTMAN II—LUGDUNUM IV 2—3. Toen het spel circa 15 minuten oud was, wist Lugdunum te scoren (1—0). Ondanks meerder heid der thuisclub, bleef de stand tot de rust onveranderd. De tweede helft was direct voor de thuisclub en al spoedig wist rechtsbuiten Kluivers den stand op gelijken voet te brengen. Linksbuiten A. Brand verhoogde de score tot 2—1, waarop Lugdunum weer gelijk maakte. De bezoekers maakten het laatstee winnende doel punt (2—3). SPORTMAN IV—A.S.C. VI 3—1. Al kort na het begin wist rechtsbuiten Stouten zijn club een 10 voorsprong te geven, waarna Keijzer den stand tot 2—0 wist te verhoogen. Na de rust was rood-zwart er direct goed in en spoedig wisten de gasten den achterstand tot 21 te verkleinen. Ondanks goed spel der bezoekers gelukte het niet gelijk te maken. Keij zer bracht den eindstand op 3—1. D.S.O. in—A.O.V. II 10—L Het derde behaalde zijn derde overwinning en met niet minder dan 10—1 werd van A.O.V. gewonnen. Door Hendriks, de Keijzer en Dorst was het spoedig 50 waarna de gasten een te genpunt maakten. Rust 5—1. Na de rust scoorde D.S.O. er weer lustig op los en het einde kwam met 10—1. ALPHENSCHE BOYS JUN.—S.M.C. JUN. 1—3. Tegen de SMC-ers moesten de Alphenaren het onderspit delven. Nadat aanvankelijk de rust met 1—1 was ingegaan, wisten de grootere bezoekers in de tweede helft nog tweemaal het net te vinden (1—3). NOORDWIJK I—A.R.C. I 3—4. Direct ontwikkelde zich een snelle strijd en reeds spoedig had Hennie Bergshoeff succes (0—1), doch even spoedig maakte Noordwijk gelijk, waarna weer Heny Bergshoeff A.R.C. de leiding gaf (2—1), W. Bergshoef wist daarna 3—1 te maken, doch door een fout in de AR.C.- achterhoede werd het 3—2. Uit een penalty wegens hands was het bij de rust weer gelijk 33. Na de thee ontstond er een spannende strijd om de leiding. W. Bergs hoeff gaf op tactische wijze in het laatste ge deelte van den strijd zijn elftal de leiding om hem niet meer af te staan. A.R.C. II—M.S.V. I 1—0. Door een wel zeer gelukkig doelpunt van Van Kesteren na ongeveer een kwartier spelen en gemaakt uit een corner gelukte het ARC om MSV de eerste nederlaag toe te brengen. Over het geheel gezien verdiende ARC deze over winning volkomen, alleen al om het feit, dat de tien ARC-spelers van het begin tot het einde zich géheel gegeven hebben tegen het met enkel invallers spelende MSV. A.R.C. ADSP.—R.C.L. ADSP. 1—1. Nadat ARC door van Heusden in de eerste helft het net wist te vinden waren het de bezoe kers die in de tweede helft den Alphendoelman wisten te verschalken, zoodat het einde met 11 kwam. U.V.S. vni—A.Z.L. II 2—7. De A.ZJL. reserve's speelden een goede partij en voor U.V.S. op dreef kon komen was de stand 40. Na de rust was de strijd meer verdeeld en om beurten werden beide doelen doorboord. Het einde kwam met een verdiende 72 overwin ning voor A.Z.L. U.V.S. V—A.ZJ 3—2. Van den aftrap af nan. -^L het spel in han den. De UVS achterhoede kon niet verhinde ren, dat zij tweemaal gepasseerd werd. AZL miste nog een strafschop waarna de rust in haar voorsprong door 2 mooie doelpunten te niet gaan (2—2). Een fout in de achterhoede wist UVS te benutten en in een 3—2 overwin ning om te zetten. ALPHEN IV—L.D.W.S. III 3—1. Reeds in de eerste minuut maakte Jan de Witte 10. met welken stand na een gelijk op gaande strijd de rust aanbrak. Na de hervat ting wist de Leidsche rechtsbuiten doelman van Klaveren te passeeren (11). Toen Alphen in laatste vijf minuten van den wedstrijd sterk in den aanval kwam wareji het v. Es en Jan de Witte die voor den eindstand 3—1 zorgden. ALPHEN ADSP.—U.V.S. (b) ADSP. 1—0. Door een goed doelpunt van Cuperus ging de rust in met 1—0 voor Alphen. Ondanks heftige pogingen van beide zijden wordt er in de tweede helft niet gescoord zoodat het einde met dezen stand kwam. ALPHENSCHE BOYS III—LEIMUIDEN II 12-1 De Boys hebben het in dezen wedstrijd niet moeilijk gehad gezien het feit. dat de bezoekers slechts met acht spelers verschenen. Het werd hierdoor een spel van kat en muis. Reeds bij de rust hadden de gastheeren een 4—1 voor sprong. waaraan zij in de tweede helft nog 8 doelpunten wisten toe te voegen. LEIDEN—QUICK BOYS II 5—3. Nadat Leiden vrij spoedig door Deterding de leiding had genomen, kwam Quick Boys eenigs- zins in de meerderheid. De gelijkmaker liet dan ook niet lang op zich wachten en bij de rust was de stand 3—1 in haai- voordeel. De Leeuw bezorgde de thuisclub na de hervatting een drie tal doelpunten en aangezien ook Nievaart een doelpunt scoorde, won Leiden dezen vooral na rust goed gespeelden wedstrijd met 5—3, WADDINXVEEN II—O.N.A. V 0—4. Te Waddinxveen werd voor de competitie ge speeld de wedstrijd Waddinxveen IIO-NA. V, die een verdiende overwinning voor O.N.A. V opleverde. Over alle linies was O .NA. sterker. Bij Wad dinxveen was het verband zoek. BRIDGE. BRIDGE-CLUB „DE SLEUTELS". Het bridge-praatje. Dat bij het lezen van deze bridge-praatjes de kaarten op tafel komen, bewijst wel, dat velen hun z.g. aanvoelsysteem (feeling) er aan heb ben gegeven en het Culbertsonsysteem prefe- reeren. De aandacht wordt er echter op gevestigd, dat men de Tops vooral goed moet kennen. Een spel bevat 8 81* Top, Culbertson noemt dit „De regel van acht". Juist door het samen tellen der Tops komt men al heel gemakkelijk tot het bieden van een manch. Gemakshalve noemen wij de spelers: Noord, Oost. Zuid. West. Hieronder een voorbeeld hoe de openingsbieder in de tweede instantie te kennen geeft 'meer dan het minimum te heb ben. Noord opent met 1 in Schoppen, Zuid ant woordt 1 in S.. (zwaktebod pl.m. lis top), hier na biedt Noord 3 in Schoppen, dus geeft een forcing (Semi forcing bid genaamd) Noord wil hiermede te kennen geven: „partner mijn Schoppen zijn goed, ik heb ongeveer 31* 4 tops". Zuid mag passenindien hij met 1 in S.A. werkelijk het minimum heeft gegeven. Heeft hij echter 1!£ plus of 2 tops of een singleton met een paar kleine troefjes in zijn kaart, dan biedt hij 4 in Schoppen, dus 1 Schoppen bij. Nog een voorbeeld: Noord heeft: H: h. v. b. x; Sch: a. v. x; R: a 10 x; KI: v. x x. en opent 1 in Harten, Zuid antwoordt 1 in S.A., hierna biedt Noord 2 in S.A. Dit is geen Semi-forcing bid, doch Noord geeft te kennen, meer dan het minimum te hebben (hij heeft 31£ plus top) en heeft met 2 tops bij Zuid interesse voor de Manch. (Bulten verantwoordeiijkneio aei Redactie) Copie van de ai of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. ROODE KRUIS-COLLECTE. Het bestuur van de afdeeling Leiden van het „Nederlandsche Roode Kruis" verzoekt ons ter kennis te brengen, dat morgen hier ter stede 's ochtends een collecte langs de huizen zal wor den gehouden, terwijl 's middags op straat vlaggetjes zullen worden verkocht, ten einde het Roode Kruis in staat te stellen zijn vredestaak naar behooren te vervullen. Wat doet het Roode Kruis? In oorlogstijd heeft het Roode Kruis tot taak hulp te verleenen aan zieken en gewon den onder den Militairen Geneeskundigen Dienst Daartoe zijn vele duizenden vrouwen en meisjes opgeleid, die als helpsters van het Roode Kruis hulpdiensten bewijzen bij de verpleging. Verder zijn jarenlang helpers, leden der trans portcolonnes, opgeleid en geofend in het ver leenen van eerste hulp en het transporteeren van zieken en gewonden. Wat doet het Roode Kruis verder in dezen tijd? Hieronder volgt slechts een greep uit vele bemoeiingen. Verpleging der herstellende militaire (en ook burger-) gewonden in het herstellingsoord van het Roode Kruis, het Kareol. Financieele steun bij de uitbreiding van het centrum voor de verpleging der oorlogsinva liden tijdens hun her-opleiding voor een nieuw vak of beroep. Instelling van een correspondentiebureau voor de opsporing van burgervluchtelingen in het buitenland. Verzending van levensmiddelenpakketten aan Nederlandsche krijgsgevangenen in Duitschland, evenals aan burger-geïnterneerden in Duitsch land. Verstrekking van lafenis voor passeerende krijgsgevangenen. Hulp b(j de evacuatie der burgerbevolking. Hulpverleening by rampen (men denke aan de ramp van Rotterdam), door middel van le vensmiddelen, verbandmiddelen, geneeskundige hulp door artsen, verpleegsters, transportcolon- nisten, helpsters. De organisatie van een centralen bloedtrans fusiedienst met 59 medische centra. Daadwerkelijke hulp bii de collecte van het Nationaal Hulpcomité 1940. Hulp (in beperkte mate) aan Gemeentelijke Geneeskundige en Gezondheidsdiensten voor uitgifte in bruikleen van bedden met toebehoo- ren. instrumenten, verbandmateriaal, transport materiaal en 'door beschikbaarstelling van Roode Kruis helpsters en transportcolonnisten. Instandhouding van zeshonderd hulpposten langs de wegen. Het behoeft geen betoog, dat al deze takken van dienst veel geld, zeer veel geld vragen, het welk grootendeels door de collecte bijeenge bracht moet worden. Aan dezen arbeid wordt het geheele jaarlijk- sche collectebedrag besteed en de opbrengst komt niet ten goede aan onzen eigen administra tieven dienst. Slechts nationale, maatschappelijke belangen worden door de collecte gediend. In verband met het bovenstaande meenen wij dan ook op Uw aller steun te mogen reke nen. Geeft ieder naar vermogen! In aansluiting op het hierbovenstaand be richt van het Bestuur' van de afdeeling Leiden van het „Nederlandsche Roode Kruis" beveel ik aan de ingezetenen met 'warmte de collecte op Woensdag 16 dezer aün. Het barmhartige doel dat het Roode Kruis nastreeft, rechtvaardigt ten volle een milden steun. A. v. d. SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester van Leiden. WANDELSPORT. PER PEDUS APOSTOLORUM. P.P.A. nam met 28 leden deel aan de herfst- marschen der Bussemsche Wandelclub „De Kie vit". De vroolijke blauw-grijze PP.A.-club trok veel belangstelling, aangezien zij de eenige Zuid-Hollandsche wandelvereeniging was. Het wekte dan ook geen verwondering toen PP.A. twee prijzen binnensleepte, n.l, een prijs voor de verstkomende groep en een prijs voor de grootste groep. Alle leden van PP.A. ontvangen een fraaie Kieviét op voetstuk. Voor de tochten van PP.A. op 26 en 27 Oct., 9 en 10 Nov., 23 en 24 Nov. worden nog steeds inschrijvingen ingewacht bij J. B. de Groot, Bloemistenlaan 24, Leiden. 13 Naar J. J. A. Gouverneur, Reizen en avonturen van Mijnheer Prikkebeen). Zuster Ursel's kleur verschiet Prikkie is gelijk een trillend riet. LUIOI/C nvtJ coil ovraiov/uu^ nao»"» w -X ging. Na de rust pakte UVS beter aan. AZL zag Nog nooit was hij zoo erg ontdaan, I Al zijn plannen zijn nu naar de maan! Neen, hij is toch echt geen bofler, I O, jeemienee, daar komt de stoffer! KANTONGERECHT TE LEIDEN. Geen voorrang verleend. Gistermorgen moest voor het Kantongerecht alhier een koopman uit Rotterdam terecht staan, omdat hij, komende met zijn auto van den Rijnsburgerweg, op het kruispunt Rijnzicht- weg te Oegstgeest geen voorrang aan het rechterverkeer had verleend, waardoor hij een fietsrijder, die geheel rechts van den weg reed, ondersteboven had gereden en de fietsrijder zóó ernstig verwond werd, dat hij pas 6 September gehoord kon worden en nog niet hersteld is. Verdachte erkende de overtreding: door een hooge haag, die dezelfde kleur had als de klee ding van den militair, had hij dezen te laat opgemerkt. Ook waren de ernstige verwondin gen niet door de aanrijding, doch door den val ontstaan, waarop de kantonrechter opmerkte, dat dit vallen een gevolg van de aanrijding was. Het O.M. vond de overtreding zeer ernstig en eischte f.20 boete of 10 dagen hechtenis. Uit spraak conform. Melk van ondeugdelijke samenstelling. Een melkhandelaar uit Noordwijkerhout moest terecht staan, omdat hij melk met een te laag vetgehalte voorhanden heeft gehad. Volgens den directeur van den Keuringsdienst was de melk van ondeugdelijke samenstelling, daar het vriespunt lpager lag, dan geoorloofd is en aan de melk 4 procent water was toegevoegd. Ver dachte verklaarde deze melk van een grossier ontvangen te hebben. Deze had de bussen „er gens" aan den weg neergezet, zoodat hij voor de melk niet verantwoordelijk was. Het O. M. was een andere meening toegedaan en wees er op, dat verdachte wel degelijk ver antwoordelijk was. In het eene- geval is het de koe die slechte melk geeft en dan weer de leve rancier. die slechte melk aflevert. De tusschen- personen hebben het nooit gedaan. Dat ver dachte zich schuldig achtte, bleek wel hieruit, dat de raadsman van verdachte deze strafzaak had willen afkoopen. Het O.M. vond de over treding zeer ernstig en wees er op, dat ver dachte reeds driemaal gewaarschuwd was. In dit verband eischte het O.M. f.60 boete of 60 dagen hechtenis. Verdachte was van meening, dat niet hij, maar de grossier verantwoordelijk was. Uitspraak f. 25 boete of 10 dagen hechtenis. Onvoorzichtig gereden. Een chauffeur uit Leimuiden moest terecht staan, omdat hij met zijn vrachtauto aldaar niet rechts had gehouden en de bocht bij de Heilige Geestlaan links gepasseerd was, waar door hij een wielrijder, die geheel rechts reea, had aangereden. Deze wielrijder, de heer J. van Dam, scheepsbouwer te Leimuiden, verklaarde, dat hij door de aanrijding en den daarop ge volgden val zijn sleutelbeen gebroken had, een hevige bloeduitstorting had gekregen en nu nog niet geheel hersteld is. Door deze aanrijding had hij een schade van bijna f. 200 gehad, maar daar verdachte deze groote schade van 8 weken van f20, een doktersrekening van f16 en de schade aan de fiets van f. 5 niet kan betalen, stelde hij een civiele vordering van f.50 in. Gezien de zeer ernstige gevolgen, eischte het O.M. f.40 boete of een maand hechtenis. De Kantonrechter veroordeelde verdachte tot f.25 boete of 10 dagen hechtenis met toewijzing der civiele vordering f.50. Overtreding Arbeidswet. Een bakker uit Oegstgeest moest terecht staan wegens overtreding van de arbeidswet. Het O.M. wees er op, dat verdachte reeds 6-maal wegens overtreding der arbeidswet veroordeeld is. Daarom eischte het O. M. f15 boete of 5 dagen hechtenis. Uitspraak conform. HAAGSCH GERECHTSHOF. Inbreker veroordeeld. Bij een inbraak ten huize van mevr. R. te Warmond, was een groot aantal gou den en zilveren voorwerpen gestolen. Ver dacht van den inbraak werd A. H. E. een bekend lid van de Haagsche onderwereld. De rechtbank heeft E. schuldig verklaard en veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf. In hooger beroep vorderde de proc.-gene- raal verzwaring van de straf tot twee jaar, gezien het feit, dat E. reeds meermalen is veroordeeld. Het hof heeft thans uitspraak gedaan en verdachte veroordeeld tot een jaar gevan genisstraf. Uit armoe. Een inwoner van Leiden had te Oegst geest kans gezien twee rijwielbelastingmer- ken van onbeheerd staande fietsen te ste len. Daarvoor stond hij nu terecht, en hij bekende. De officier wees er op dat de algemeene preventie een strenge straf noodig acht, en daarom vorderde hij twee maanden ge vangenisstraf. De politierechter wilde er rekening mee houden, dat verdachte een blanco strafblad heeft, en daarom gaf hij de keus, door vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar op te leggen. Inbraak in een koffieteut. In de koffietent van W. B. te Leiden werd des nachts ongewensoht bezoek gebracht. De gast deed zich te goed aan chocolade en koeken, maar moets nu voor het feit boe ften. Het bleek dat door forceeren van de deur de inbreker zich toegang had weten te verschaffen tot het gebouwtje. De officier veroordeelde tot zes maanden gevangenisstraf, waarvan vier voorwaarde lijk met een proeftijd van drie jaar. Te handig. Bij haar bezoek aan een groot magazijn te Leiden, had een juffrouw kans gezien een damesjapon weg te nemen. Maar de dief stal werd ontdekt en als gevolg hiervan had zij zioh voor den politierechter te verant woorden. Verdachte bekende, maar het reclasee- ringsrapport gaf een gunstig advies. Als ge volg hiervan wilde de officier nog geen on voorwaardelijke gevangenisstraf elschen, en hij vorderde daarom twee maanden ge vangenisstraf voorwaardelijk met 'n proef tijd van drie jaar en onvoorwaardelijk boe te van f10 subs 10 dagen hechtenis. De politierechter veroordeelde conform dezen eisch. Hardleersch. Reeds acht maal is B. F. de R. uit Leid- schendam veroordeeld, doch blijkbaar heb- iben de straffen niet geholpen. Hij stond nu terecht wegens oplichting van een fiets uit een rijwielstalling te Den Haag. Aan den bewaarder had hij gezegd de fiets van zijn broer te komen halen en toen had deze toegestaan dat de R. zoo een fiets uit de stalling meenam. De officier vorderde vier maanden ge vangenisstraf. De politierechter vond het zonderling dat de rijwielbewaarder zoo maar een fiets weg liet halen. Het vonnis werd conform den eisoh. Het koopfc Een juffrouw uit Noordwijk dacht een koopje te hebben. Ze kocht een wollen de ken voor twee gulden. Dat koopje had ze aan een andere juffrouw te danken, die ook een deken had gekocht, waarna de juf frouw zei, „ik wil ook wel zoo'n deken". Ze kocht er drie. Daardoor stond de juffrouw wegens he ling terecht, want de dekens waren van het rijk en werden door een militair gestolen. Nu de juffrouw tereoht stond zei ze eerste niet te hebben begrepen dat de dekens ge stolen waren, maar toen de officier wat dóór vroeg, bleek toch wel iets anders. De officier was door het gedraai van de juf frouw voornemens een onvoorwaardelijke gevangenisstraf te vragen maar gezien het blanco strafblad, vorderde spr. f. 100.— boete subs 50 dagen hechtenis, en dan nog drie maanden gevangenisstraf voorwaarde lijk met een proeftijd van drie jaar. De politierechter veroordeelde conform dezen eisch. De vergissing. Een bloemenkweeker te Voorhout had een oproep gekregen om een taak te ver vullen bij den luchtbeschermingsdienst. Daaraan wilde hij gveolg geven, doch de jongeman vergiste zich. Hij had een ander tijdstip voor zijn dienst gekozen dan waar op hij was opgeroepen. Hij beriep zich nu voor den politierechter op de vergissing en zijn goede hulp die hij al eerder heeft verleend bij de luchtbe scherming. De officier wilde daar rekening mee houden en vorderde f. 10.boete subs 10 dagen hechtenis. De politierechter wilde clementie toepas sen, en veroordeelde tot f.6.boete subs 6 dagen hechtenis. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Bonnenhandel. Een winkelier te Alphen had handel ge dreven in thee- en koffiebonnen. Hij had er 100 voor vijf gulden kunnen koopen en dat aanbod aanvaard, waarna hij de weder verkoop ter hand nam. Maar nu had hij zich te verantwoorden terzake van heling, want de bonnen waren van diefstal afkomstig. Nu zei verdachte, de bonnen van een onbe kenden man in zijn winkel te hebben ge kocht, en kwaad bedoelde hij er eigenlijk niet mee. De officier vond het geval wel ernstig; dergelijke handel moet streng worden tegen gegaan, zoodat twee maanden gevan genisstraf werd geëscht. De verdediger had juridische bezwaren, omdat niet is komen vast te staan dat de bonnen gestolen waren, hetgeen toch noo dig is voor een veroordeeling wegens heling. PI. verzocht dus vrijspraak, en subs, een meer clemente straf. De politierechter zal nader schriftelijk vonnis wijzen. 2001 (Ingez. Med.) MAGAZIJN DE BIJENKORF. Aanpassing van de statuten aan het Nederlandsche vennootschapswezen. Naar wij vernemen, aldus de NH.Crt. zal bin nenkort een buitengewone algemeene vergade ring van aandeelhouders van Magazijn de Bij enkorf worden gehouden, welke zal hebben te beslissen omtrent een voorstel tot wijziging van de statuten, het verzoek om ontslag van den directeur-generaal, de verleening van ontslag aan den raad van beheer en de benoeming van directeuren en commissarissen. De raad van beheer, die directeuren-generaal aanwijst, zal worden vervangen door een di rectie met een raad van commissarissen met adviseerende en controleerende functie. Ook de rechten van houders van prioriteitsaandeelen zullen meer in overeenstemming worden ge bracht met het Nederlandsche vennootschaps recht. Reeds voor den oorlog was besloten tot wijzigingen in de statuten, welk voornemen thans tot uitvoering zal komen. K. W. te L. Het was tevoren bekend, dat er bezwaren verbonden zouden zijn aan het gebruik der distributiestamkaart, doch dit was destijds de eenvoudigste en meest practlsche oplossing. Hoewel de kans betrekkelijk gering is, dat u juist op den dag der uitreiking zoudt worden gecontroleerd, moet u dit risico maar nemen. In het allerongunstigste geval van een proces verbaal. zal de Kantonrechter ongetwijfeld met dergelijke omstandigheden rekening houden. WOENSDAG 16 OCTOBER Jaarsveld 414,4 M. VARA-uitzending 8.00 Nieuwsberichten ANP, gram.muziek 10.00 VPRO Morgenwijding 10.20 Voor arbeiders in de continubedrijven 12.00 VARA-orkest (12.45- 1.00 Nieuws- en economische berichten ANP 1.00—1.15 Gram.muziek) 2.00 Voor de vrouwen 3.00 Voor de kinderen 5.15 Nieuws- en eco nomische berichten ANP 5.30 Esmeralda en solist 6.15 Wekelijks sportoverzicht 6.30 VPRO: „Ibsen's Peer Gynt ten tooneele ge bracht", lezing 6.45 Actueele reportage of gra- mofoonmuziek 7.or Vragen van den dag (ANP) 7.15 Volkszang 7.40 VARA-orkest 8.00 Nieuwsberichten ANP 8.10 VARA-orkest en solisten 9.00 Nieuwsberichten ANP, slui- ting. Kootwijk, 1875 M. KRO-uitzending 7.00 Berichten (Duitsch) - 7.15 Berichten (Engélsch) 7.30 Wij beginnen den dag 8.00 Nieuwsbe richten ANP 8.15 Gramof.muziek (9.009.15 Berichten (Duitsch) 11.1511.30 Berichten Engelsch) 12.00 Berichten 12.15 Gramof. muziek (12.30—12.45 Berichten (Duitsch) 12.45 1.00 Nieuws- en economische berichten ANP) 2.00 Berichten (Duitsch) 2.15 „Paljas", opera (gr.pl.) 3.30 Berichten (Engelsch) 3.45 Gram.muziek 5.00 Berichten (Duitsch) 5.15 Nieuws- en economische berichten ANP 5.30 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart: Taal les en causerie „De waterwegen in West-Europa' 6.00 Rococo-octet (6.156.30 Berichten (En gelsch) 6.45 Berichten 7.00 Vragen van den dag (ANP) 7.15 Gramof.muziek (7.30—7.45 Berichten (Engelsch) - 8.00 Berichten Duitsch 8.15 Nieuwsberichten ANP 8.25 Gramofjnus. 8.30 Berichten (Engelsch) 8.45 Gram.nuiz- 8.30 Berichten (Engelsch) 8.45 Gram.muz. 8.55 Wij sluiten den dag 9.00 Nieuwsberich ten ANP, sluiting. 2—3

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 10