BINNENLAND Sl sie Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 14 October 1940 Derde Blad No. 24710 Engelsche bommen op Nederland Oorlogsschadevergoeding voor den landbouw KERK- EN SCH00LNIEUWS Bevolking in tien jaar met ruim 11% toegenomen Standaardisatie van consumptiemelk nventarisatie motor- en autobanden Surséance Mendelssohn Amsterdam en Rotterdam moesten het weer ontgelden Nieuwe overheidsbevoegdheden ten opzichte der binnenvaart Maatregelen om het molest-risico te beperken De uitgave van het Centraal Bureau voor de Statistiek „Bevolking en oppervlak te der gemeenten van Nederland op 1 Jan. 1940" bevat, behalve het bevolkingscijfer voor iedere gemeente per 1 Januari 1940, ook gegevens over de procentueele toene ming of afneming van het aantal inwoners per gemeente over het 9-jarig tijdvak 1 Januari 1931—1 Januari 1940. Ce bevolking van het Rijk nam in deze jaren toe met 11.3%. In 38 ge meenten bedraagt de bevolkingstoene ming meer dan 30%. Het hoogste toenemingspercentage ver- toonen Maartensdijk (175%) en Vlaardin- ger-Ambacht (176%). Van de 1054 gemeen ten in Nederland is de bevolking afgeno men in 209 gemeenten, alle met minder dan 20.000 Inwoners. De grootste afneming valt waar te nemen in Hellevoetsluis met 35%. Per provincie naar 5 gemeentegroepen is onderzocht de invloed van het geboorte overschot en het vestigings-, resp. vertrek- overschot op de bevolkingstoeneming. Alle provinciën, evenals de groepen van ge meenten met minder dan 20.000 inwoners geven een vertrekoverschot te zien, met uitzondering van de provinciën Noord- en Zuid-Holland en Utrecht. De grootste bevolkingstoeneming komt voor in de provincie Utrecht (18.0%), be staande uit een geboorte-overschot van 11.1% en een vestigingsoverschot van 6.9%. Zeeland vertoont de laagste bevolkingstoe neming, 3.0%. bestaande uit een geboorte overschot van 7.9% en een vertrek-over- schot van 4.9%. OP EEN VETGEHALTE VAN 2Vi PROCENT. Naar wij vernemen is binnenkort een regeling voor de consumptiemelk te verwachten, waarbij de vrije verkoop daarvan blijft gehandhaafd doch een standaardisatie van de melk plaats heeft op een vetgehalte van 2llt procent. In ons land wordt ongeveer 5l/i milliard liter melk geproduceerd, waarvan onge veer 28 pCt. (11/4 milliard liter) wordt verbruikt in den vorm van consumptiemelk. De vetproductie is, ondanks het ontbreken van voldoende krachtvoeders en ondanks het gebrek aan grondstoffen voor de be reiding van margarine en .oliën, toereikend om de eigen bevolking van een voldoende hoeveelheid vetten te voorzien. In de hui dige omstandigheden, nu ons land nauw is verbonden met Duitschland en de andere bezette landen, zijn echter de daar be staande problemen ook tot op zekere hoog te onze problemen. Reeds is in verband hiermede een distributie van spijsvetten in gevoerd, is een regeling getroffen voor de kaas, is de productie van volle condens sterk ingeperkt en die van volle melkpoe der practisch stopgezet. De te verwach ten standaardisatie van consumptiemelk, welke tot dusver buiten schot is gebleven, valt te zien als een logische voortzetting van de getrokken lijn. Een regeling voor consumptiemelk was niet zoo gemakkelijk te treffen. In verband met het feit. dat de melkproductie hier te lande per hcofd der bevolking zeer aan zienlijk is, maar het verbruik, desondanks in verhouding tot andere landen minimaal, zou een drastische beperking van het ver bruik de boterproductie niet in bijzondere mate verhoogen. Het alternatief was een zoo goed mogelijke verdeeling van de be schikbare hoeveelheid over de verbruikers. Dit laatste kon weer geschieden op ver schillende manieren: rantsoeneering van volle melk aan personen, die deze het meest noodig hebben (kinderen beneden een bepaalden leeftijd, aanstaande moe ders) met daarbij een onbeperkte distribu tie van ondermelk bf rantsoeneering van consumptiemelk als zoodanig; of wel stan daardisatie van de melk op een bepaald vetgehalte. Om de nadeelen, welke aan de twee eerstgenoemde methoden verbonden zijn en de voordeelen, welke de derde methode biedt, is thans tot het laatste besloten. Standaardisatie van de melk brengt mee, dat alle melk. alvorens aan de verbruikers te worden afgeleverd, een zekere bewerking moet ondergaan in daarvoor ingerichte bedrijven en als gevolg daarvan moet worden gepasteu riseerd. Alle melk zal derhalve via de fabrieken de verbruikers bereiken. Het gemiddeld vetgehalte van consump tiemelk ligt op het oogenblik (over het heele jaar gerekend) tusschen 3 1/4 en 31/; pCt., aldus het „Vad." GRAS- EN KLAVERSOORTEN. In het heden verschenen verordeningen blad is opgenomen een besluit van den secretaris-generaal van het departement van landbouw en visscherij, waarbij alle gras- en klaversoorten worden aangewezen als crisisproducten in den zin der land- bouwcrisiswet. VERBOD VAN OFFERTES AAN HET BUITENLAND. De secretaris-generaal van het departe ment van landbouw en visscherij heeft het te koop aanbieden of te koop doen aan bieden van nader door óf vanwege hem aan te vijzen crisisproducten met bestemming naar het buitenland verboden. De direc teur-generaal van de voedselvoorziening kan van dit verbod ontheffing verleenen, zoo noodig daaraan voorwaarden verbin dend. OOK GEMONTEERDE BANDEN MOETEN THANS WORDEN OPGEGEVEN. Bij beschikking van den secretaris-gene raal, waarn. hoofd van het Departement van Handel. Nijverheid en Scheepvaart, welke is afgekondigd op 28 Sept. j.l. is be paald, dat alle houders van motorrijwiel en autobanden, tractorbanden, vliegtuig banden (zoowel buiten-, als binnenbanden) verplicht zijn op vordering van den direc teur van het Rijksbureau voor Rubber aan hem binnen 21 dagen na het inwerking treden van deze beschikking, overeenkom stig daartoe door hem vast te stellen voor schriften, opgave te doen van de in hun be zit zijnde banden. Ingevolge deze beschikking is tevens het verrichten van alle feitelijke en rechts handelingen ten aanzien van genoemde soorten banden verboden, zonder vergun ning van den directeur van het Rijksbu reau voor Rubber. Dit verbod geldt niet ten aanzien van het gebruiken van op rij- en voertuigen of onderdeelen daarvan gemonteerde banden, voorzoover deze rij- en voertuigen worden gebruikt voor het doel, waarvoor zij zijn bestemd en voorzoover voor het verrichten van de feitelijke of rechtshandeling een ver gunning is verkregen ingevolge de Rubber- beschikking 1939 No. 2. Voorts is een ieder verplicht op vorde ring van den directeur van het Rijksbureau voor Rubber de hem toebehoorende motor rijwiel- en autobanden, tractorbanden en vliegtuigbanden (zoowel buiten- als bin nenbanden) te verkoopen aan daartoe door genoemden directeur aan te wijzen personen of instanties en tegen door genoemde di recteur te bepalen prijzen. Het niet of niet ten volle aan een der hierboven omschreven verplichtingen vol doen. is strafbaar met hechtenis van ten hoogste drie maanden of geldboete van ten hoogste f. 300. De directeur van het Rijksbureau voor rubber heeft thans bepaald, dat alle hou ders (dus ook particuliere houders) van losse en (of) op rij- en voertuigen of on derdeelen daarvan gemonteerde motorrij wiel- en autobanden, tractor- en vlieg tuigbanden, van de in hun bezit zijnde bui ten- en binnenbanden (zoowel nieuwe als gebruikte) opgave moeten doen,op speciaal daartoe bestemde formulieren, welke van 14 October af verkrijgbaar zullen zijn bij het daartoe door den leider van den distri- butiedlenst aangewezen plaatselijk distri butie-kringkantoor. Voor hen die wegens den omvang van hun opgave niet toekomen met het nor- mal® formulier heeft het dlstributie-kring- kantoor speciale formulieren ter beschik king, welke op aanvrage worden uitgereikt. Aan deze verplichting tot opgave moet zijn voldaan uiterlijk op 19 October. Na in vulling dienen de formulieren wederom bij het distributie-kringkantoor, waar de uit reiking is geschied te worden ingeleverd. Bij het Rijksbureau Ingeschreven han delaren en grootverbruikers ontvangen van dit bureau rechtstreeks de benoodlgde voor opgave bestemde formulieren, welke na In vulling bij het Rijksbureau voor Rubber moeten worden ingezonden. CENTRALE COMMISSIE VAN HET PROVINCIAAL VERZEKERINGSWEZEN. In overleg met de Commissie voor het Verzekeringsbedrijf heeft zich gevormd de Centrale Commissie van het Provinciaal Verzekeringswezen, tot medewerking waar aan zich in principe de besturen van de navolgende Vereenigingen hebben bereid verklaard: De Ned. Bond van Makelaars in Vaste Goederen, Hypotheken en Assurantiën; de Bond van Provinciale Assurantiekantoren; de Ned. Bond van Assurantiebezorgers en de Bond van Vereenigingen van Vertegenwoor digers van Verzekering Maatschappijen en Ziekenfondsen. Deze Centrale Commissie, waartoe andere representatieve organisaties kunnen toe treden, zal mede deel uitmaken van het in wording zijnde Verzekerings-Verbond. TEKORT OP 31 AUGUSTUS BEGROOT OP f. 27.33 MILLIOEN. Volgens het vierde rapport van be windvoerders in de surséance van be taling der beheerende vennooten der Comm. Venn. Mendelssohn en Co.. te Amsterdam, wordt het tekort op 31 Aug. op f. 27.33 mill, begroot. Opgemerkt wordt, dat realisatie van ac tiva door den oorlogstoestand bijna niet mogelijk was. Een op redelijke verwachtin gen gebaseerde schatting van het eindre sultaat voor schuldeischers is nog niet mo gelijk. Binnen afzienbareh tijd zal een accoord door firmanten kunnen worden aangeboden Omtrent de kunstverzameling van wijlen dr. Mannhelmer is overeenstemming be reikt, welke zaken aan de nalatenschap en welke aan de vennootschap behooren. Eveneens ls in beginsel overeenstemming bereikt over den koopprijs, doch voorwaar den omtrent den verkoop moeten nog wor den vastgesteld. MACHTIGINGS-SYSTEEM VOOR DEN AANKOOP VAN ENKELE BOUW MATERIALEN. Naar men weet is voor de uitvoering van bouwwerken de goedkeuring vereischt van den regeerlng8commlssarls voor den weder opbouw. Dit is o.a. noodzakelijk in verband met de schaarschte aan bouwmaterialen. De regeeringscommissarls voor den we deropbouw heeft nu voor de uitvoering Van bouwwerken, goedgekeurd na 1 October J.l. een machtigings-systeem voor den aankoop van hout, ijzer en staal, en non-ferro me talen Ingevoerd. Tegelijk met de toezending van de goed keuring voor de uitvoering van een bouw werk aan den principaal, worden door het regeerlngscommissariaat machtigingen voor den aankoop van genoemde materialen in den vorm van bonnen toegevoegd, waar mede de principaal, de bouwondernemer of hun gemachtigden bij de betreffende leve ranciers tot aankoop van de toegestane hoeveelheden materialen kunnen overgaan. REGELING VERGOEDING ONGEHUWDEN. Aan de burgemeesters is medegedeeld, dat bij de toepassing van de „regeling vergoe ding ongehuwden" er rekening mede be hoort te worden gehouden, dat onder klein verlof ook zijn begrepen periodiek verlof, buitengewoon verlof en zakenverlof. Ook is medegedeeld, dat de dienstplich tigen, die, bij den Opbouwdienst tewerkge steld. in het genot zijn van een vergoeding ongenuwden, met betrekking tot de toepas sing van genoemde regeling geaoht worden in de maand Augustus 1940 gedurende één dag en in de maand September 1940 gedu rende drie dagen periodiek verlof te heb ben genoten. Overige dagen, gedurende wel ke zgn. bewegingsvrijheid genoten werd, ko men voor toepassing van genoemde rege ling niet in aanmerking. Omtrent de vraag, in hoever over den tijd na September 1940 bewegingsvrijheid in dezen met verlof wordt gelijkgesteld, kan een nadere regeling worden tegemoet ge zien. Vastgesteld is voorts, dat de vergoeding ongehuwden eindigt met ingang van den dag, volgende op dien van het verlaten van den werkelijken dienst (hieronder begrepen de werkelijke dienst bij den Opbouwdienst) LIQUIDITEITSMOEILIJKHEDEN BIJ ONDERNEMINGEN. In het verordeningenblad is opgenomen een besluit van de secretarissen-generaal van de departementen van handel, nijver heid en scheepvaart en van financiën be treffende liquiditeitsmoeilijkheden bij on dernemingen. Daarbij wordt het volgende bepaald: In het belang van de instandhouding van het bedrijfsleven kan door het verstrekken van credietgarantles of op andere wijze fi- nancieele hulp worden verstrekt aan on dernemingen, die in financieele moeilijk heden zijn geraakt door het, als gevolg van de buitengewone omstandigheden, niet bin nenkomen van vorderingen uit hoefde van goederenleveranties aan het buitenland of door andere daaruit voortvloeiende blok keering van activa in het buitenland. Het A.N.P. meldt: Terwijl Zaterdagavond de maan helder scheen On alom een duidelijk licht ver spreidde, hebben wederom Engelsche vlieg tuigen bommen op woonwijken in Amster dam Zuid en Noord geworpen. Gelukkig vallen hierbij geen slachtoffers te betreu ren. Er zijn slechts vijf licht gewonden. In Zuid zijn vier bommen ingeslagen. De eerste bom kwam terecht aan de achter zijde van het monument voor bürgemeester Tellegen voor de P. L. Takstraat. En wel precies in het midden van een plantsoen. Zij werd in de aarde gesmoord. Wel zijn in de omgeving zeer veel ruiten gespron gen, doch de enkele scherven, die rond vlo gen, veroorzaakten vrijwel geen schade. Hier deden zich dan ook geen persoonlijke ongelukken voor. De tweede bom sloeg in het wegdek op den hoek van de David Blesstraat en de Com. Springerstraat. Deze veroorzaakte ernstige schade aan het per- veel Springerstraat 35. Rondvliegende klin kers sloegen gaten in de buiten- en bin nenmuren, terwijl de deur ingedrukt werd en de ramen uit de sponningen vlogen. Ook de perceelen 33, 36 en 34 zijn ernstig beschadigd. Merkwaardigerwijze sloeg de bom in juist naast een op de straat gepar keerde bakfiets van een boer, zonder dat dit vehikel groote schade opliep. Het bleef op den rand van den krater staan. Wel moést een boom het ontgelden, welke in stukken brak. De verwoesting in de om geving was ook hier zeer groot. De derde bom kwam neer in den tuin van het perceel J C. Lie venstraat 70. Dit perceel en het perceel 72 werden van on der tot boven aan de achterzijde zwaar be schadigd. Gelukkig zijn echter geen pla fonds naar beneden gekomen, zoodat de bewoners niet onder het puin bedolven werden. Hieraan ls het dan ook te danken, dat hier slechts drie gewonden zijn. Het aan de overzijde van het blok gelegen per ceel Van Woustraat 243, kreeg aan de ach terzijde ook schade. Een zieke, 'die in dit perceel te bed lag, is aan een groot gevaar ontsnapt, doordat de waranda-deur van zijn slaapkamer naar binnen sloeg en juist naast het béd terecht kwam. Van vrijwel alle huizen in dit blok zijn de ruiten ge sprongen. De vierde bom is evenals de eerste in een plantsoen terecht gekomen en wel mid den in het Van Borsenburgerplein. Hij sloeg een grooten krater In den grond en vernielde alle ruiten in de omgeving. Twee personen liepen lichte verwondin gen op. In Noord sloegen twee bommen in een weiland en twee kwamen in het water te recht. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De vliegers deden voorts een poging het havengebied van Amsterdam te bombar- cleeren. Bijna alle bommen kwamen even wel in het water terecht, waarbij een stei ger en een klein schip werden beschadigd. Een persoon werd gewond en er werd veel schade aangericht aan de ruiten in de om geving. GEWONDE VAN VORIG BOMBAR DEMENT OVERLEDEN. In het binnengasthuis te Amsterdam is overleden de 34-jarige brandwacht M. ten Wolde, die bij het bombardement van vo rige week te Tulndorp-Oostzaan zwaar werd gewond. De toestand der overige ge wonden is nog steeds levensgevaarlijk. AANVALLEN OP ROTTERDAM. Rotterdam werd eveneens door bri santbommen getroffen. Twee mannen en een meisje werden gedood, twee personen werden zwaar gewond. Vele ruiten in de omgeving van den Schie- damscheweg werden vernield. Het gedoode meispe bleek te zijn de 21- jarige P. van Zessen, uit de Zoezemstraat. Tenslotte wierpen Engelsche vliegers nog op tien andere plaatsen van het land bom men, zonder evenwel noemenswaardige schade aan te richten. UIT VLAARDINGEN. Te Vlaardingen is de 18-jarige D. van der Ende aan de gevolgen van den bomaan val overleden. Er zijn daar nu dus 5 doo- den. De boven bedoelde hulp kan slechts wor den verleend, indien ook onder de tegen woordige omstandigheden een behoorlijke basis voor de rendabiliteit van de betref fende onderneming aanwezig is, respectie velijk met het behoud van het bedrijf voor de toekomst een algemeen belang wordt gediend. Tot verhooging van de vervoerscapaciteit der binnenvloot heeft de secretaris-gene raal van het departement van waterstaat eenige vandaag in werking tredende be palingen afgekondigd (Verordeningenblad No. 31): Houders van in Nederland aanwe zige binnenvaartuigen, welke ten dien ste van het goederenvervoer worden gebezigd dan wel daarvoor bestemd zijn, zijn verplicht de afgeschermde navigatielichten met daarbij behooren- de certificaten, welke door de bevoeg de autoriteiten ten behoeve van de luchtbescherming zijn voorgeschreven tijdens de vaart, steeds aan boord voor gebruik gereed te hebben, ook al wordt niet gevaren. Deze verplichting gaat op 14 November in. De secretaris-generaal van het departe ment van waterstaat, kan ten aanzien van door hem aangewezen transporten bepa- Het Rijksbureau voor de Voedselvoor ziening maakt bekend, dat maatregelen zijn getroffen om voor de landbouwers het molestrisico, verbonden aan het op het bedrijf bewaren van akkerbouw producten, te beperken. Ingevolge deze regeling zullen de te lers worden gevrijwaard tegen oorlogs schade, welke direct of indirect wordt veroorzaakt door het vallen van mili taire vliegtuigen, door vliegtuigbom men, granaten cn dergelijke voorwer pen. door projectielen van het afweer geschut, lichtkogels, beschieting, als mede door het ontploffen van mijnen of andere militaire vernietigingswerk- tuigen. De regeling zal voorts alleen betrekking hebben op de door de telers in te leveren granen, peulvruchten en de volgende za den, te weten koolzaad, karwijzaad, geel mosterdzaad en kanariezaad, tevens zal het stroo, behoorende bij de genoemde pro ducten, zoolang deze in den ongedorschten toestand verkeeren, onder de regeling val len. Slechts de oorlogsschade, welke wordt toegebracht gedurende den tijd, welke loopt van het tijdstip, waarop de producten zijn geoogst tot ten hoogste vier weken, nadat zij zijn gedorscht, zal worden vergoed; bo vendien moeten de voor schadevergoeding in aanmerking komende hoeveelheden den teler in eigendom toebehooren, in 1940 door hem zijn geteeld, zich op zijn landbouw bedrijf of op z.g. zetplaatsen bevinden. Mede zal worden vergoed de schade, welke mocht worden toegebracht aan gedorschte producten tijdens het vervoer daarvan van de zetplaatsen naar de bedrijfsgebouwen van den teler dan wel van de bedrijfsge bouwen of van de zetplaatsen ter inleve ring bij den provincialen voedselsommis- saris. Voorts worden de volgende voorwaarden gesteld om voor schadevergoeding in aan merking te komen De schade moet ten minste f. 50 bedra gen, de teler dient van de toegebrachte schade zoo spoedig mogelijk, doch uiterlijk binnen 3 x 24 uur kennis te geven onder opgave van alle bijzonderheden. De teler mag niet in verzuim zijn met betrekking tot de nakoming van een eventueel ver strekte opdracht tot inlevering van het voor schadevergoeding in aanmerking ko mende product; de beschadigde partij dient door den teler te worden Ingeleverd, zon der dat hij aanspraak kan maken op den voor het betrokken product gestelden aan koopprijs. De schadevergoeding zal bedragen den gemiddelden prijs, waarvoor de akker bouwproducten van de telers worden ingenomen, met dien verstande, dat indien van het voor schadevergoeding in aanmerking komende product reeds een monster ter keuring is aangeboden, het bedrag der schadevergoeding aan de hand van dit monster op basis van den aankoopprijs zal worden vast gesteld. Voor producten, waarvoor geen aan koopprijs is vastgesteld, zal de prijs nader door het Rijksbureau voor de Voedselvoor ziening worden bepaald Voorts zal voor producten in ongedorschten toestand een korting op den aankoopprijs worden toe gepast voor uitgespaarde kosten. Degene, die reeds tegen oorlogsschade verzekerd is, zal geen aanspraak kunnen maken op schadevergoeding ingevolge bo venstaande regeling, wel bestaat de moge lijkheid, dat een bedrag te zijner beschik king wordt gesteld gelijk aan de uithoofde dier regeling uit te keeren vergoeding, mits de betrokkene de oorlogsschade bij de be treffende verzekeringsmaatschappij recla meert en zich verbindt het ter beschikking gestelde bedrag terstond te restltueeren, zoodra en voorzoover de schadepenningen hem zijn uitbetaald, alsmede voor de na koming dezer verplichting zekerheid stelt. len, dat de bemanning van binnenvaar tuigen, welke voor deze transporten wor den gebezigd, verplicht zijn om tusschen zonsondergang en zonsopgang en op Zon en feestdagen te laden, te lossen en te varen, of wel laden of lossen toe te laten. Hij kan regelen stellen aangaande de be rekening van een buitengewone vergoe ding voor het verrichten van zulke tran sporten. Bemanningen van binnenvaartuigen zijn verplicht de hun door of namens beheer ders van waterwegen en slulswerken ge geven aanwijzingen met betrekking tot het innemen van ligplaatsen, het verhalen van het binnenvaartuig van de eene ligplaats naar de andere en het opvaren of door varen van het binnenvaartuig terstond op te volgen. De inspecteur-generaal van het verkeer kan houders en bemanningen van binnen vaartuigen aanwijzen om naar een door hem te bepalen plaats op te varen, even tueel tegen gedeeltelijke vergoeding. Bij weigering van den houder of de be manning, kan hij de bemanning en de overige opvarenden met den sterken arm van het schip doen verwijderen, het vaar tuig doen bemannen en daarvan gebruik maken ten behoeve van het goederenver voer te water, zonder dat de houder van het vaartuig deswege tot eenige vergoe ding gerechtigd wordt. Voorts bevat het besluit bepalingen over beroepsrecht en over de straf op overtre dingen. De secretaris-generaal van het departement van waterstaat kan uitvoe ringsbepalingen in de Ned. Staatscourant doen afkondigen. MONUMENT VOOR DE TE OVERSCHIE GEVALLEN MILITAIREN. Zaterdag ls te Overschie een monument onthuld voor de aldaar gevallen Nederland- sche soldaten. Het monument staat op het nieuwe kerkhof Hofwijck aan den Delftweg. PREDIKBEURTEN. VOOR DINSDAG 15 OCTOBER. Leiden Vrije Kath. Kerk (Vreewijkstr. 19): nam. 81/4 uur, lof. Bodegraven Geref. Gem.: nam. 6 uur ds. v. d. Berg van Krabbendijke. Zevenhoven Chr. Geref. Kerk: nam. 1% u. ds. van Minnen van Huizen. CONFESSIONEELE VEREENIGING. Dr. P. J. Kromsigt ecrc-lid van het hoofdbestuur. De Confessioneele Vereenlging heeft in een te Utrecht gehouden besloten vergade ring tot haar hoofdbestuursleden gekozen de heeren ds. R. Dijkstra te Amsterdam, ds. J. Douwes te 's-Hertogenbosch, dr. W. J. de Wilde en dr. G. P. van Itterzon te Den Haag, dr. G. J. Streeder te Leiderdorp. A. J. Corbijn van Willemswaard te Hilversum en ir. C. Rodenburg te Utrecht; herkozen is de heer G. Jongstra te Leeuwarden. Het afgetreden lid van het hoofdbestuur, dr P. J. Kr< nsigt, emeritus-predikant te Den Haag en laatstelijk predikant te Amster dam, is bij deze gelegenheid tot eere-li<J van het hoofdbestuur gekozen.

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 9