LEIDSCH DA6BUD - Tweet's Bfad LEIDERDORP Uit de Omstreken 0FFICIEELE KENNISGEVING Directie en Administratie 25041 Redactie No. 21507 Uit de Rijnstreek AGENDA BEKENDMAKING Reizen en avonturen van Mijnheer Prikkebeen Onze telefoonnummers: HILLEGOM. Zondagsdienst voor doktoren. De Zondagsdienst der geneesheeren zal mor gen worden waargenomen door dr. J. J. Versluys. AANRIJDING. Op de Weerensteinstraat had een aanrijding plaats welke betrekkelijk goed is afgeloöpen. Toen een vrachtauto naderde liep een 6-jarig jongetje plotseling naar het midden van den rijweg en liep pardoes tegen den vrachtauto op De jongen werd hierdoor tegen den grond ge slingerd en aan het achterhopfd gewond. Na door Dr. Ten Hoope en leden van E.H.B.O. te zijn behandeld, werd de knaap naar de ouder lijke woning vervoerd. Volgens ooggetuigen treft den bestuurder geen schuld. Waarom geen geldig identiteitsbewijs. Terzake het niet bij zich dragen van een geldig identiteitsbewijs werd door de politie al hier tegen een 2-tal personen proces verbaal opgemaakt. Gevonden voorwerpen: Pak bloembollen; damesceintuur; kinderschoentje; rozenkrans; bruine handschoen, brief in enveloppe, kinder handschoen; oud heerenrijwiel; hondenpen ning H'meer no. 618; mantelceintuur. Inlichtingen op het politiebureau. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Comela Antje, d. van K. v. d. Oever en A. van Beien, S. Varkevisserstr. 25 Nico- laas Jan, z. van P. Guijt en N. Guijt, le Vuur baakspad 23 Jacoba Cornelia, d. van K. de Jong en G. van Rijn, Romeinenstr, 27 Gijs- bert, z. van C. Krijgsman en H. Verdoes, Kam- perfoelieplen 20 Cornells z. van J. Ouwehand en L. Vlieland, Prinsestraat 11a Jan Barend, z. van A. de Kort en C. J. van Beek. Wilhel- minastraat 3b Cornells Pieter, z. van J. Cij- souw en M. A. Brakman. Weeshuisstraat 2. Overleden: "'•dg van der Plas. ongeh. 21 jr. z. van W. v. d. Plas en W. v. d. Plas. Getrouwd: J. P. C.- Boonekamp en A. de Mooy, Vuurtorenstraat 2 H. Groen en A. v. d. Plas, Havenstraat 18 A. Noort en A. de Boer, Vlier straat 7. Ondertrouwd: N. de Jong, CommdJaan 1. en A. van Duijvenvoorde, Louwestr. 3g C. Du- rleux. Kerklaan 26 en M. den Hollander, Varke visserstraat 123 G. F. Wilmink, Goes en A. E. den Duik. Duinoord 26 H. Verdoes, Zuidstr. 77 en A. Kruyt, Romeinenstr. 17. KATWIJK AAN ZEE. VOORDRACHT DIRECTEUR DER GEMEENTEBEDRIJVEN. Door B. en W. is de volgejide voordracht op gemaakt voor directeur der Gemeentebedrijven: 1. Ir. Adriaanse, directeur der gemeentebedrij ven tc Baarn; 2. F. H. Kempers, voorheen in specteur Indische Gasmaatschappij, waarne mend directeur van het Gasbedrijf te Soerabaja. thans wonende te 's-Gravenhage. VAN ZIJN RIJWIEL GEVALLEN. Linkerarm op enkele plaatsen gebroken. Hedennamiddag om ongeveer half 4 kwam een heer uit Haarlem voor het distributiekantoor in Duinoord zoodanig te vallen toen hij per rijwiel voor eenige meisjes wilde uitwijken, dat hij op enkele plaatsen zijn linkerarm brak. Hij werd het gebouwtje binnengebracht, waar dr. T. Lodder de eerste hulp verleende en waarna hij naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden werd over gebracht. DE GEMEENTEREKENING 1939. Batig saldo. De gemeenterekening 1939 geeft de volgende uitkomsten: Gewone dienst: Ontvangsten f. 827.583,88; uitgaven f. 821.888,96; batig saldo f. 5.694,92; de gemeente heeft nog een vordering op het Rijk van ruim f. 13000. Kapitaaldenst, Inkomsten f 918.836,56; uitga ven f. 911.441,50; batig saldo f. 7.395,51. Gevonden Voorwerpen. Op het politiebureau zijn inlichtingen te ver krijgen omtrent de volgende gevonden voorwer pen: een nikkelen horloge, een handbeschermer van fiets, 6 losse vleeschbonnen, een bruin kin derjasje, 2 ziekenhuiskaarten ten name T. Guyt- Kuijt, een rijwielmerk in lederen houder, een viool in foudraal, een wit gladharig hondje met bruine vlekken. De Halve-Stuiversvereeniging. Ten huize van de presidente mevr. v. d. Ham- Emous heeft een bijeenkomst plaats gehad van de collectrices van de „Halve Stuiversvereen." voor de verpleging van lijders aan vallende ziekten. Over het tweede kwartaal van 1940 werd voor de suppletiekas f. 32,08 bijeengebracht. De plaatselijke afdeeling heeft het bedrag van f. 149,04 aan contributies ontvangen. LEIDSCHEND AM. Op de Herv. Zondagsschool is ten bate van de Zending gecollecteerd f. 14,02. Gedurende September is in de Ned. Herv. Kerk ten bate van de diaconie gecollectered f. 74,66 (.v. m. f. 76,82). belangrijk verminderd, zoodat zij. naast verhoo ging van kosten, hun klanten niet meer naar behooren kunnen bedienen. Gevolg is geweest een aanmerkelijke daling in de prijzen door veel minder vraag. Overigens verdwijnen de snijbloemen meer en meer en de kwaliteit heeft door het ruwe weer veel geleden. Alleen de kasbloemen zijn natuurlijk goed. Groote chrysanthen worden veel aangeboden. Dat is echter geen Rijnsburgsch product; de meeste komen uit Aalsmeer. Tros chrysanthen brengen nog altijd een goeden prijs op. Ook de markt en straathandel geeft reden tot klagen. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. Aan de gevolgen van de kolendampvergifti ging. waarover wij deze week berichtten, is thans de heer E. Haasnoot overleden. Burgerlijk- Stand Geboren: Johannes Krijn z. van J. de Mooy en L. P. v. d. Spijk Jacob z. van P. Koekebak- ker en D. van Beelen. Overleden: Ewout Haasnoot 86 jr. VOORSCHOTEN. Spoedeischende Raadsvergadering. De Raad dezer gemeente is voor.een spoed vergadering bijeen geroepen hedenmiddag om halfdrie, ter behandeling van: 1. Mechanische brandladder; 2. Aanleg voetpad langs Leidsche- weg van Burgemeester Vernèdepark tot Jan Pieterz. Coenstraat. WARMOND. De oogstopbrengst 1940. Geraamd wordt dat de oogstopbrengst 1940 in deze gemeente zal bedragen: Groene erwten 1 H.A. 4000 k.g., Bruine boonen 3 H.A. 4500 k.g., Consumptie aardappelen 15 H.A. 300 H.L. en Klaver 9000 k.g. Als leden van de plaatselijke commissie van het Fonds ter aanmoediging en ondersteu ning van den Gewapenden Dienst in de Ne derlanden zijn door B. en W. benoemd de hee- ren: C. Zwetsloot (tevens voorzitter), mr. J. M. Hempenius. H. Walraven, J, Breedijk en mej. P. Heemskerk. ZEVENHOVEN. Te water geraakt. Dezer dagen had, door de duisternis misleid, vrouw V. het ongeluk met haar rijwiel in de Ringvaart te rijden. Een voorbijganger redde haar. Gehuwd: Abraham J. A. Hoogduijn 27 en Cornelia E. Paardekooper 26 j. P. J. Wiertse- ma 27 j. en Johanna E. van den Boom 27 j. Overleden: N. Rijlaarsdam 2 j. P. van Dijk 63 j., gehuwd met Annigje A. Binnendijk Cornelia Rijsdijk 23 j. Het aanvangsuur van de raadsvergadering op a.s. Maandagmorgen is nader tfepaald op 9 uur inplaats van 10 uur. De extra collecte ten bate van de Diaconie der N.-H. Kerk heeft opgebracht f.305. De opbrengst van de busjes van uitbouw der N.-H Kerk bedroeg over de afgeloopen maand f. 147.55. BODEGRAVEN. Z(j stoorden zich niet aan dc verduisterings- bepalingcn! Door de politie is procesverbaal opgemaakt tegen spelende jongens die op zeer gevaarlijke wijze met zaklantaarns signalen gaven. Voorts werd verbalisecrd 'n ingezetene die den geheelen achtergevel van zijn woning niet had verduis terd en lustig het licht liet branden, terwijl een ander werd verbaliseerd, omdat hij gedu rende geruimen tijd in de verlichte voordeur van zijn huis ging staan praten met vertrek kende bezoekers. RIJNSBURG. BELANGRIJK TOEGENOMEN BLOEMEN- AANVOER. Aanmerkelijke daling der prijzen. Aan de bloemenveiling is de laatste dagen de aanvoer belangrijk toegenomen inzonderheid van Chrysanthen. Voor de handelaars is de vervoergelegenheid TEMPERATUREN, HOOGWATERTIJDEN, ENZ. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 9 gr. C. (48 gr. F.) 12 uur 'smidd.: 9% gr. C. (49 gr. F.) HOOG WATERTIJ DEN TE KATW1JK-A.-&EE. «oor Zondag. Voorm te 1.40 uur; nam. te 2.04. Voor Maandag Voorm. te 2.20; nam. te 2.44 ZONS- OP- EN ONDERGANG. Zaterdag: 6.53 n.m. tot 8.01 v.m. Zondag: 6.51 n.m. tot 8 uur voorm. Het tijdvak gedurende hetwelk dc verduiste ringsvoorschriften gelden, wordt begrensd door deze belde tijdstippen. ALPHEN. Buitenwijken zullen worden voorzien van electriciteit KOSTEN ROND f. 17.000.—. In verband met desbetreffende verzoeken en ingewonnen rapport van den directeur der water- en lichtbedrijven. nu straks dc ver strekking van petroleum zoo goed als geheel zal ophouden, stellen B. en W. aan den raad voor, dat belanghebbenden zooveel mogelijk him perceelen kunnen aansluiten op het electrisch net. De kosten worden geraamd op rond f. 17 duizend gulden. Voor voorziening komen, naar de meening van B en W. achtereenvolgens in aanmerking: Riet- véldschepad, Hoogedijk te Aarlanderveen en Westkanaalweg. Tegenover de uitbreiding van het net naar Middelweg en langs de Heimans wetering en Nessepolder staan B. en W. niet ge heel afwijzend, doch deze voorzieningen zijn, ge let op het aantal aansluitingen in beide gevallen, slechts 4, wel héél kostbaar n.l. f. 2300 en f. 3850. Aangezien het te verwachten is. dat het be schikbaar komen van de noodige materialen wel eenigen tijd zal vorderen, willen B. en W. in elk geval voorrang verleenen aan de eerste 3 ge noemde deelen der gemeente en daarna de laatst genoemde deelen. Voor alle deelen geldt, volgens inzien van B. en W dat niet tot aansluiting moet wor den over gegaan, als niet de belanghebben den: 1. zoo goed als algemeen zich voor aansluiting aanmelden; 2. voor zoover noodig medewerking verleenen voor den aanleg van de kabels over hun eigendommen; 3. een redelijke bijdrage in de aanlegkosten toezeg gen. Een van hen heeft reeds een som van f. 125,in uitzicht gesteld. Woningbouwvereeniging „Volksbelang". Het raadsbesluit d.d. 24 Juni 1.1. betreffende /erkoop van bouwgrond aan de bouwvereeni- ging „Volksbelang" is nog niet goedgekeurd door Ged. Staten, die blijkens mededeeling van B. en W. aan den raad deze beslissing nog hebben verdaagd. Ontslagaanvrage van den heer J. de Groot. De heer J. de Groot, sinds tal van Jaren hoofd van de openbare school aan de Schoolstraat, heeft eervol ontslag aangevraagd. B. en W. stellen voor het gevraagde ontslag eervol te ver- leeenen, met ingang van den dag door B. en W. te bepalen. ERNSTIG GEWOND BIJ AANRIJDING. Gistermorgen is de melkrijder Verboom uit Bodegraven langs den Steekterweg bij een aanrijding zóó ernstig gewond o.a. had hij een bekkenfractuur bekomen en beide beenen gebroken dat hil in hoogst zorgwekkenden toestand overgebracht moest worden naar het Ziekenhuis té Leiden. Overtreding der Vleeschkeuringswct. Door den hulpkeurmeester en politie is tegen den koopman v. d. L. in de Ridderbuurt proces verbaal opgemaakt wegens overtreding der yleeschkëüringswet. terwijl tevens een ge slacht varken werd overgebracht naar de noodslachtplaats. nadat dit in beslag was ge nomen Burgerlijke Stand. Geboren: Evert, Z. van E. Prins en A. H. J. Berlijn Jacoba Anneke. D. van W. Sytzes van de Meent én Wilhelmina Boot Petronella A. M.. D. van F B. -7 Rozestraaten -?n Petronella C M. Janmaat. Ondertrouwd: P P Pretors 32 i Linn P van der Bom 29 j Willem van Egdom 49 j. en Martijntje L. Hulscher 37 J. Raadsagcnda. De Raad komt Woensdag a.s. n.m. te 2 uur in opnebare vergadering bijeen. 1. Opening; 2. Vaststelling notulen; 3. Inge komen stukken; 4. Voorstel tot deelname in' de verwaarborgsregeling der Frauderisico-On derlinge van Gemeenten; 5. Voorstel in verband met de wijziging van de wet tot heffing van een couponbelasting; 6. Voorstel tot overname in eigendom en onderhoud van een brug in den Weypoortschen- en koop van een brug in den Zuidzijdschenweg; 7. Voorstel inzake een ver zoek om ingebruikneming van het schoolplein en het gymnastieklokaal der Openbare School, ten behoeve van de W.A. der N.S.B.; 8. Voorstel tot aanvaarding der voorwaarden waaronder door de Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland vergunning is verleend tot het exploiteeren van het Waterleidingbedrijf; 9. Voorstel tot aanvul ling van de Algemeene Politieverordening; 10. Voorloopige vaststelling van de Gemeente-Re kening en de Rekening van de Bedrijven over het dienstjaar 1939; 11. Voordracht tot wijziging der Gemeente-Begrooting voor 1940; 12. Voor loopige vaststelling van de uitgaven van het Openbaar Lager Onderwijs over 1939 en vast stelling van de vergoedingsbedragen voor de bijzondere scholen eveneens over 1939; 13.,Voor stel tot vaststelling van pensioensgrondslagen; 14. Benoeming leden Commissie tot wering van schoolverzuim; 15. Benoeming leden der Raads commissies; 16. Benoeming van een schoon maker voor de Openbare School; 17. Behande ling van bezwaarschriften tegen aanslagen in de Hondenbelasting; 18. Aanbieding der Ge meente-Begrooting en die der Bedrijven voor het dienstjaar 1941. Burgerlijke Stand. Geboren: Rijk z. van A. Hensen en J. van Egdom; Luutje d. van J. J. Dijs en G. v. d. Burg; Gerardina Levina d. van J. J. Hoogendoorn en M. N. Nagelkerke; Theodora Gijsberdina d. van J. S. Akkermans en C. W. M. Kom; Comelis Johannes z. van W. A. Kippersluis en M. J. Klein; Lucie, d. van L. Terlouw en A. Mulder; Daniël Gerardus z. van C. M. van Vliet en M. M. van Dijk; Teuntjc Gerrie. d. van C. H. van Velsen en G. Blonk. Ondertrouwd: T. de Haan en M. n. van Sevenhoven; A. v. d. Valk en A. van Dam; J. Baelde en W. Calis; C. P. Bekker en N. Vink; A. Jansen en A. Scheer. Getrouwd: N. J. Verheul en G. J. M. Veelen- turfH. Bfjker en J. .Uithol; Y. v. d. Kaa en J. van Gulik; J. Materman en M- M. Hoo'sbeek; G. Oosterbeek en T. Vérbree. Gevonden: een bruine portefeuille, waarin o.m. stamkaart t.n.v. G. Verhoeven; een bruine dameshandschoen; een heeren- en kinderporte- monnaie; een varken; een schaar; een klein - hondje; een damesarmbandhorloge: een rood zwart sjaaltje; een bankbiljet. Inlichtingen bij de politie. Tot tijdelijk onderwijzer aan de Verhoeff- Rollmannschool is benoemd de heer D. Looij, alhier, tot dusver tijdelijk onderwijzer te Hoo- geveen. BOSKOOP. Zilveren Jubileum. A.s. Donderdag, 17 October, hoopt het echt paar Bijland alhier den dag te gedenken, waarop DISTRIBUTIE VASTE BRANDSTOFFEN. (Identiteitskaarten) Zij, die van de Brandstoffencommissie een identiteitskaart hebben ontvangen en verzuimd hebben, hun toewijzing in bonnen af te halen, worden in de gelegenheid ge steld, dit alsnog te doen op het Distributie kantoor, Breestraat 119, en wel als volgt: Op Maandae 14 October a.s., zij, die be hooren tot de groep B, C of D. Op Dinsdag 15 October a.s., zij, die be hooren t.ot de groep E. Leiden, 12 October 1940. 1952 De Burgemeester van Leiden, A. TEPE, Weth.-loco burgemeester het 25 jaar geleden zal zijn, dat het werd oe- noemd tot concierge van de Nutsbewaarschool. Wij twijfelen niet of het zal dit echtpaar, dat trouw op zijn post is geweest, niet aan belang stelling ontbreken! KOUDEKERK AAN DEN RIJN. De Roode Kruiscollecte in deze gemeente heeft opgebracht f. 24.12. Uitreiking van de 3e serie Broodbonboekjes vindt plaats Kerklaan 3 van 912.30 uur en van 25 uur, uitsluitend op de navol gende dagen: Maandag 14 October A t/m F, Dinsdag 15 October G t/m O, Woensdag 16 October P t/m Z. De letters worden gerekend naar den naam van het gezinshoofd. 1945 (Ingez Med.) LEIMUIDEN. Lichtpaal omvergereden. Een tot nog toe onbekend autobestuurder van een vrachtauto beladen met rijshout heeft in het dorp een lichtpaal omver gereden, doordat hij moest uitwijken voor een autobus. Het bestuur van den Griet- en Vriesekoop- sche polder zal op 2 November a.s. schouw dry- ven over de tochten en slooten. De collecte ten behoeve van het Roode Kruis heeft in deze gemeente opgebracht f. 44.76. Vor Rijnzaterwoude bedroeg dit f.110. De heer O. D. Offringa heeft als secretaris voor het Groene Kruis bedankt. In zijn plaats is als zoodanig gekozen de heer D. L. Hakker, die 2e secretaris was. Als 2e secretaris is geko zen de heer C. van Berkel. NIEUWVEEN. De Ger. Kerk droeg voor de Zending 50 gulden af. NIEUW-VENNEP. Ger. Kerk. Benoemd tot predikant bij de Ger. Kerk te Nieuw-Vennep en Haarlemmermeer-Oost (voor de Evangelisatie) candidaat R. Koolstra te Utrecht. RIJNZATERWOUDE. De collecte voor het Ned. Roode Kruis, heeft alhier f. 13 opgebracht. 11 Naar J. J. A. Gouverneur, Reizen en avonturen van Mijnheer Prikkebeen). Volkshuis: Tentoonstelling cursistenwerk. 3%5 en 67% uur nam. Zondag. Amlcitia: Wijdingsbijeenkomst. Splritisch Ge nootschap. 10% uur voorm. Evang. Chr. Gem.: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 4% uur nam. Hoogl. Kerkgracht 46: Evangelie-predlking te 4 uur nam. Jeruël: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 5 uur nam. Leger des Heils: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 3% en 7 uur nam. Schouwburg: Abonnementsvoorstelling. „De getrouwde vrouw". 2 uur nam. Stadszaal: „Sneeuwwitje en de zeven dwer gen". 2 uur nam. Volkshuis: Tentoonstelling cursistenwerk. 3%—5 en 6—7% uur nam. Maandag. Hotel Rijnland: Streekvergadering voor kleer makers-vergunninghouders. 2% uur nam. Dinsdag. Jeruël: Bijbelbespreking te 7 %uur nam. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 7% uur nam. Dagelijks. Lakenhal: .tentoonstelling Vincent van Gogh, 10 uur voorm.—4 uur nam (Zondags 14 uur r .^u.) Tot 20 October DIVERSEN. 's Dinsdag lste Binnenvestgracht 22: Ge legenheid tol inenting tegen typhus 11—3 uur. 's Dinsdag Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau 9%—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardigen 7—8 uur nam 's Donderdags Wijkgebouw „Bethesda" (Hoef- straat 4446): Consultatiebureau voor Alcoho listen 8 uur nam. 's Donderdags Inst. voor Praeventleve Genees kunde (lste Binnenvestgracht 22): Inenting tegeD diphterie 3% uur 's middags precies. 's Vrijdags. Inst. voor Praeventleve Genees kunde Consultatiebureau v Beroepskeuze 4—5. BIOSCOPEN. t 18 Jaar; 14 Jaar; 8 alle leeftijden. Luxor-Theater, Stationsweg: „Wiener Geschich- ten" Dagelijks nam 2.15 en 7 uur. 's Zondags van 26.15 uur doorloopende voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: „De avonturier van Parijs" Dagelijks 7.30 uui aam.; 's Zondags te 2, 4.30 en 7.30 u Woens eD Zaterd matinée 2.30 u. Trlanon-Theater, Breestraat 31„Lauter Liigen" t Dagelijks 2 en 7 uui 's Zondags van 26.30 a doorloopende voorstelling Casino-Theater, Hoogewoerd 48: „Feest ln de Jordaan" Dagelijks 7 uur; 's Woensdags en 's Zater dags ook 2% uur. Zondags te 4 en 7 uur. Rex-Theater, Haarlemmerstraat: „Het gaat om mijn leven" t Dagelijks 2 en 7 u. nam.; 's Zondags v. 2—6.30 uur doorl <rooi stelling Nova-Theater (Katwijk aan Zee)„Komedie om geld". 7% uur nam Zondags gesloten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 12 October 20 uur tot Zaterdag 19 October 8 uur waargenomen door de apotheken: D. C. Kok, Rapenburg 9, tel. 24807 en „Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48, tel. *21060. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek. Wil- lielminapark 8, tel. 26274. De geneeskundige Zondagsdienst te Leiden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandag morgen 8 uur waargenomen door de doctoren Bertel, Hovens, Greve, Van Leeuwen, Van der Meer en Verbrugge. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waar genomen door dr. H. Leemhuis, tel. 22030. WADDINXVEEN. Gevonden voorwerpen. Een zwart dameshandtaschje; een nummer bord bij de ,De Eendracht" Brugweg; 2 pakken stroo; een gouden kettinkje met gouden vijfje; een portemormaie met inhoud; een nummer bord gemerkt H. 69206. Te bevragen op het politie-bureau. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia, D. van H. Troost en C. Drost Jan, Z. van W. Scheurwater en J. San- ner Cornelis, Z. van W. Drost en B. Vermijt Gerrigje, D. van M. Tromp en J. A. Baas Luchina, D van A. Schuringa en A. Kruize Jan Florus, Z. van J. F. de With en L. J. Schakel. Overleden: D. Zwijgers, weduwe van F. Smit 70 jaar. Ondertrouwd: L. van Es en T. de Redelijkheid. ZOETERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren; Willemijntje d. van P. J. de Wilde en G. van Haven Martinus Jacobus Maria z. van W. J. van Leeuwen en J. Erdtman Jantje Arina d. van C. van Eerden en E. E. Dontje. - Gevonden: Een paar dameshandschoenen en een rijwielbelastingmerk. Inlichtingen bij de politie. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Henricus van Egmond 25 j. en Catharina Johanna Overes 28 j. Doch plotseling héél onverwacht Daalt op Prik zijn hoofd een stoffer Imet groote kracht „Nu is het uit met die malle kuren!" Roept Zuster Ursel, die alles heeft af Istaan gluren. Inplaats van letters ziet onze Prik Louter sterren van den schrik! (2 lijnen) 2—2

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 6