Uit de Rijnstreek Vrijdag 11 October 1940 Vit de Omstreken haarlemmermeer. hillegöm. katwijk aan den rijn. katwijk aan zee. leidschendam. lisse. noordwijkerhout. oegstgeest. rijnsburg. sassenheim. Reizen en avonturen van Mijnheer Prikkebeen voorhout. wassenaar. zevenhoven. zoeterwoude. aarlanderveen. alphen. boskoop. hazerswoude. koudekerk aan den rijn. nieuwkoop. nieuw-vennep. DE HEER H. v. d. BAN VERLAAT DE RAAD. Naar wij vernemen heeft de heer H. v. d. Ban uit Zwanenburg bedankt als lid van den Gemeenteraad van Haarlemmermeer. De heer v d. Ban had zitting voor de vrijzinnige partij. In zijn plaats is door den voorzitter van het Centaal Stembureau benoemd verklaard de heer L. van Reeuwijk Lzn., wonende aan den Hoofdweg te Hoofddorp. Burgerlijke Stand. Geboren: Anna Petronella Margaretha d. van H P Bakker en J. P. Reekers Franciscus Eduardus z. van P. van Peecke en M. A. F. Everaardt Barend z. van D. Klaassen en H. Venema -Jacob Cornells z. van C. de Vos en j Visser Johanna, d. van W. Bol en G. Tichelaar Robert Willem z. van P. Krijger en H. E. F. May Maria Cornelia, d. van J. J. van der Veldt en M. J. van Dam Willem Jan. z. van J. L. Swen en W. F. Gerritsen levenl. z. van G. van den Heuvel en A. Blom. Ondertrouwd: Eduard Petrus Arnoldus van Hoekelen, 25 jr. en Margaretha Johanna van Loon 22 jr. Teunls van Es. 21 jr. en Adriana Overbeek 22 jr. Johannes Hoffman 23 jr. en Neeltje Krap. 18 jr. Getrouwd: Petrus Vermey, 27 jr. en Maria Johanna Meyer 23 jr. - Aart van Bladeren 25 jr en Neeltje Flipse 22 jr. Jan Hartgerink 34 jr en Johanna Barbera Boesveld 31 jr. Steven van Musscher. 24 jr. en Wllhelmina Frederika Sandijck 24 Jr. Overleden: Willem Serné 77 jr. wedn. van J. C Zuldbroek, won. te Nieuwkoop Ltisje Boe- riru? 49 Jr. echtgen. van Q. van den Ochtend Adrianus Jacobus Bontje 54 jr. echtgen. van M. A. Nieuwenhuijzen. Gemakkelijker er-óp dan er-af! Een klelno jongen was achter op een vracht auto gaan hangen en kon daar niet meer af k°Door de politie te Bennebroek werd de auto aangehouden en het jongetje wederom naar de ouderlijke woning teruggebracht. Baldadige jeugd. Deze week werden niet minder dan 16 jongens door de politie aangehouden, die zich in deze gemeente aan voor het meerendeel ernstige bal dadigheid hadden schuldig gemaakt. Door den burgemeester is tot agent van politie alhier benoemd de heer F. S. Weterings te Beverwijk. BEVREDIGENDE PRIJZEN IN DEN TUINBOUW. Restant bloemkool naar Duitschland verkocht. Al is er nog geen reden tot klagen, voor enkele der producten was er dezer dagen wel eenige daling ingetreden. Dit betreft voornamelijk de bloemkool, waarvan de aanvoer door het mil dere weer zeer was toegenomen en waardoor het binnenland het aanbod niet kon plaatsen. Gelukkig kon het restant, dat niet onbelangrijk was, b.v. op één veillngdag een 30.000 stuks, voor Duitschland gekocht worden tegen een redelijken prijs van f. 10, f7,50 en f5,50 in drie verschillende maten, zoodat er, naar men hoopt, voorloopig nog géén vrees behoeft te bestaan voor te lage prijzen. Sluitkool ging steeds vlug weg tegen bevredigende prijzen van: gele kool voor f. 5,50 tot f6.60 en roode kool voor f5,70 tot f6,80 per 100 KG. Groene kool ging in de goede kwaliteit tegen f.3,60 tot f.4,70 per 100 KG. Uien gingen als gevolg van eenige vraag voor export wat in prijs naar boven en brach ten van f. 5.40 tot f.6.60 per 100 KG. op. Bos- peen bleef steeds een goed gevraagd product en bracht goed loonende prijzen op, n.l. van f. 5,70 tot f8,20 per 100 bos, naar kwaliteit. Waspeen was de laatste dagen in dalende richting. Niet temin is een prijs van f. 1,30 tot f. 1,60, die betaald werd, loonend. Kroten bleven ongeveer op hetzelfde prijspeil en varieerde van f.2,50 tot f3.50 per 100 KG Het tekort aan brandstof speelde voor een hoogere prijsbepaling ongc twijfeld een rol. Sla, die in kantum vermin derde. was goed te verkoopen, althans in de goede kwaliteit; van f.1.30 tot f.2.40 per 100 werd betaald. Ook van snij- en prinsesseboonen gaat het kwantum van aanvoer zienderoogen verminderen. Kleine kwantums brachten een goeden prijs op van f. 12 tot f. 14 voor prinsesse boonen en f.14 tot f.19 voor snijboonen. De verhooging der aardappelenprijzen is tot staan gekomen. De noteering was van f. 1,30 tot f1,60 per kist van 20 KG. Andijvie ging aanvankelijk in prijs naar boven, doch daalde weer spoedig tot het oude prijspeil van f. 1,10 tot f. 1,30 per 100 stuks. TERAARDEBESTELLING VAN KLAAS ROS. Zeer groote belangstelling. Onder zeer groote belangstelling werd gister middag te dezer plaatse ter aarde besteld het stoffelijk overschot van onzen plaatsgenoot Klaas Ros, geboren 10 Augustus 7920, die in den vroegen morgen van den lOden Mei bij Y. m- burg sneuvelde en die voorloopig te Rijswijk be graven was. In het Diaconiegebouw in de Voorstraat werd- eerst een rouwdienst gehouden door ds. R. P. A. Rutgers. Hier waren o.a. aanwezig bestuursleden en leiders van de C.J.V., waarvan de overledene deel uitmaakte, alsmede de directeur van de Ambachtsteekenschool, waarvan de overledene leerling was. De kist, gedekt mei, een bloemstuk van de C.J.V. werd door leden van de Jongelledenver- eeniging N.S.D. grafwaarts gedragen. Op de begraafplaats was aanwezig de voorzitter van de C.J.V. ds. Fr. J. Broeijer. o o Toen de kist in den familiekelder was neerge laten sprak eerst namens de C.J.V. en twee van haar afdeelingen n.l. N.S.D. en Concordia, de heer J. Vink, deelnemende woorden tot de ouders. Uw jongen, dien ook wij waardeerden en liefhadden, omdat hij een goed vriend en een best lid onzer C.J.V was, is van - en ons heen gegaan. In dien oorlogsstorm, die den lOen Mei over ons land woedde, werd uw jongen wegge rukt, sneuvelde als één der eersten, hij viel voor zijn vaderland, dat hij liefhad, op het veld van eer; hij ging heen als een held. Dat mogen en zullen wij nooit vergeten. Het beste, dat hij hier op aarde had. zijn jonge, gezonde lichaam. gaf hij voor zijn volk. Klaas Ror was niet slechts een goed soldaat voor dit aardsche vaderland; hij was tevens een nederig dienaar van den Ko ning der Koningen. Daarom mogen wij rustig vertrouwen, dat hij uit dit Vaderland ging naar een ander Vaderland, een beter land, waar geen strijd meer is, géén leed. géén verdriet, naar een Vaderland, waar -Trede ?n gerechtigheid heer- schen. De heer Volbeda sprak namens bestuur, leeraren er. leerlingen van de Ambachtsteeken school een woord var. afscheid. Klaas Ros was een zeer begaafd en ijverig leerling. Toen hij den vijfjarigen cursus doorloopen en het diploma verworven had, bleef ny nog de lessen volgen, om zich nog meer in zijn vak te bekwamen in dit leven In dc Kinderkerk bespeelde hij het orgel met hart en ziel Tenslotte herinnerde spr. aan Jezus Christus den overwinnaar van dood en graf. Ds. R. P. A Rutgers merkte op, dat de over ledene bij velen bekend en bemind was Hij was het eenig kind zijner ouders, die hem moest-n afstaan Wij hebben hem goed gekend, van jongsaf hebben wij hem gadegeslagen in dat gezin, waarvan ik, aldus spr., het huwelijk mocht inzegenen; ik neb hem gedoopt en hij was een mijner zeer trouwe catechisanten. Hij begeleidde het orgel bij den zang. Hij is der weg van ale vleesch gegaan. En de vraag rijst: „waarom moest hij sneuvelen en zijn wij gespaard gebleven?" Van Klaas Ros kan ge zegd worden, dat zijn lust was God te dienen. Wij geven hem over in de hand van God. Een roepstem gaat van dit graf uit voor ouderen en vooral voor de jongeren: „Is ons leven al aan Hem gewijd?" Spr. liet ten slotte zingen Ps. 103 vers 7 en 8. De heer B. Vis dankte hierop namens de fa milie ds. Rutgers, de heeren Volbeda en Vink en de dragers de leden van de C.J.V., waarbij twee strijdmakkers van den overledene waren. Hier mee was deze droeve plechtigheid ten einde. Dc heer E. Eysinga met pensioen. De sluismeester de heer E. Eysinga alhier, zal in verband met het bereiken van den 65- jarigen leeftijd op 30 December a.s. den dienst van de Provinciale Waterstaat van Zuid-Hol land met pensioen verlaten. De heer Eysinga. die aanvankelijk sluiswach ter was, is later bevorderd tot sluismeester en heeft een dienstverband van 34 jaar. Burgerlijke Stand. Geboren: Willibrordus Johannes Jozef, Z. van J. P. de Koning en M. C. Kortekaas Cornelia Gijsbertha Maria, D. van G. E. Bergman en C. M. van der Vlugt Jan, Z. van J. Overdorp en het zenuwsterkende voedsel I. WUVFfNO a CO'S CHEM. PflOO. - 'SORAV.ENKAQE 1829 (Inge*. Mecu a, H. Wester vela Wilhelmus Franciscus. Z. van W J. H. Stof meel en C. J. van den Berg. Overleden: Gerardus van Wetten 88 J. Cla- sina Maria de Mooij, echtgenoote van Z. J. de Jong, 55 j. Petrus van Dijk, eohtgenoot van Fr. Th xM. Verhaar 62 j Ondertrouwd: G. H. van Winsen en C. C. Wassenaar W. de Graaf en J. Bekker IJ. Roode en A. R. Smits G. Biesheuvel en W. Faas. Gehuwd: A. de Groot en M. van Waveren. DE KEER K. TANIS OVERLEDEN. Bekende persoonlijkheid in de bloembollenwereld Na een langdurige ongesteldheid is in den ouderdom van 62 jaar overleden de heer K Tanis Het was reeds lang bekend, dat eeu sleepende ziekte zijn gezondheid ondermijnde. Toch zal het menigeen nog weer vrij onver wachts zUn te vernemen, dat de heer Tanis uit dit leven is verscheiden. Hij was in onze ge meente een bekende persoonlijkheid op velerlei terrein. Als bloembollenkweeker was hij bij velen bekend en in het bloembollenvak zelf nam hij een vooraanstaande plaats in. De heer Tanis trad reeds verscheidene Jaren op als hoofdcontrolcur van de Ned. Sierteelt-Centrale, was bestuurslid en voorzitter van de afdeellng Lisse van het H.B.G. en bestuurslid van de Ned. Herv. Schoolvereeniging. Ook heeft hij de afd. Lisse van de Chr.-Hist. Unie vele jaren als voorzitter gediend, terwijl hij tevens een lange reeks van jaren commissaris is geweest van het Protestantsch Zlekenhuisverplegingsfonds. De heer Tanis diende deze verecnigingen met zijn steeds gewaardeerde adviezen en leiding. Verleggen van de trambaan. Nu alle panden afgebroken zijn, ls gisteren een aanvang gemaakt met de wijziging in de trambaan bij de Ned. Herv. Kerk. Naar wij vernemen zal de tram nu ook hier op dubbel spoor komen te rijden. DE BOLLENBEURS. Bemoedigende vooruitzichten voor export naar Duitschland De Bollenbeurs werd door een 50-tal personen bezocht, w.o., 20 exporteurs. De a.s. export van bollen naar Duitschland heeft hier een bemoe digenden invloed. De opbrengst van den speldjesverkoop ten bate van het R.K. Jeugdwerk heeft ruim f.40 opgebracht. In de Ned. Herv. Kerk bracht de Septem- bercollecte op f. 55,50 voor de kerk en f.28 voor de Diaconie. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria, Johanna dr. van M H Scholten en J. W. Brouwer GUsberta Hen- drika dr van A. G. van der Poel en E. Th. Altorf Johanna Geertruida Maria dr vaii J. L. Sommeling en H. F. X. Kerkvliet Maria Antonia dr. van J. H. Kuiken en J. O. Vessies Janny Annie Margaretha dr. van W. J. Vooijs en J. van der MelJ Jacobus Hermanus zn. van J. H. Planje en A. M. S. van Druten - Hen- Hendrik Frederik zn. van J. Dankmcyer en M. G. M. Welz Theresia Maria dr. van A. J. J Peeters en A. C. GoddJJn Antonie Damlanus zn. van A. J. J. Peeters en A. C. Goddijn. Overleden: H. de Roode 61 jr. J. W. Glas bergen 33 jr. J. G. V. de Pree 54 jr. Ondertrouwd: J. Hodding en N. Christiaanse. De Ned. Herv. Gem. alhier ontving een gift van f.1000.— voor kerkvoogden en diaconie. Zondagdienst voor doktoren. De doktersdienst wordt a.s. Zondag waarge nomen door de doktoren Dommisse en Le Grand. Burgerlijke Stand. Geboren: Willemina Pieternella, D. van M. Tongenaar en A. v. d. Werft Wllhelmina Elisabeth, D. van A. C. Elferlrüc en P. M Smit 10 Naar J. J. A. Gouverneur, Reizen en avonturen van Mijnheer Prikkebeen). Dus iaat ons -ikkie zich niet kennen En gaat nu vlijtig aan het pennen. Poes kijkt alles ernstig aan En denkt: ik hoop maar dat 't zal gaan! „Zuster Ursel, ik ga heen en wil eens [wat beleven" Dit en nog ,-eel meer heeft Prik geschreven! TEGEN HET VERDUISTERINGSGEVAAR. Het gemeentebestuur heeft, hoofdzakelijk in de kom der gemeente de trottoirbanden wit laten schilderen, teneinde het verkeer in de duisternis een zoo goed mogelijk verloop te doen verloopen. Dit is een mooie verbetering, daar verschillende gevallen van ernstige valpartijen voorkwamen. Ook zijn verschillende rijen boo- men van witte banden voorzien, terwijl naar de postbus der P.T.T. de gemeentesecretarie enz. z.g. „paden" zijn geschilderd, zoodat de bewoners gemakkelijk de ingangen kunnen vin den. Eén en ander wordt door de bewoners zeer gewaardeerd. Burgerlijke Stand. Geboren: Engelbertus Jacobus Maria. z. van H. C. Damen en A. C. Hoogervorst. Gehuwd: Florent Verheagen 30 jr. met Theo dora Agnes de Groot 27 jr. Ondertrouwd: Wilhelmus Leonardus van Eg- mond. 25 jr. en Clasina Maria de Groot, 30 jr. Johannes .Arnoldus Leonardus Molenkamp, 24 jr. en Elisabeth Petronella van Werkhoven 22 jr. VERGADERING TUINBOUWVEREENIGING „WASSENAAR EN OMSTREKEN". In het Wapen van Leiden hield de Tuinbouw- vereeniging „Wasenaar en Omstreken" haar maandelijksche ledenvergadering, onder voorzit terschap van den heer P. Zegwaard. Na vast stelling van de notulen kwam ter tafel een schrijven van het Krelagehuls van de Bloem bollencommissie met een opwekking voor den kweek van bollen in huis en tuin; verder een mededeeling van de cursuscommissie meldende den aanvang van den algemeenen cursus op 3 en in den specialen cursus op 4 October j.l., respectievelijk met 15 en 21 leerlingen. Een voorstel van het hoofdbestuur om den heer J. M. C. Hoog te benoemen tot eere-lld der Maatschappij, werd aangenomen. Tot afgevaardigden naar de algemeene ver gadering werden gekozen de heeren P. Zeg waard en G. Verlind. Na de rondvraag volgde sluiting. Gevonden voorwerpen. Diverse handschoenen; 2 rijwlelbelastingmer- ken; damestasch met inhoud; heerenhoed; manchetknoop; 3 portemonnaies;armband; Lipssleutel; 3 vulpenhouders; 4 honden; bagage- riem; handpomp; witkwast; hondenrlem; muts; springtouw; leeren Jekker. Inlichtingen bij het politie-bureau. Aanrijding. Op den hoek Lange Kerkdam—Johan de Wittstraat is de 20-jarige wielrijdster mej. R. alhier, aangereden door den wielrijder Van D. uit Den Haag. die evenwel doorreed. Proces verbaal is opgemaakt. Mej. R. bekwam eenige verwondingen en is na het verleenen van eerste hulp door dr. Hubbellng per auto naar haar woning overgebracht. Burgerlijke Stand. Geboren: Alberdina Helena, D. van J. J. On- vlee en A. Groeneveld Ellen Martine. D. van W. H. Jens en M. C. Werker Leonardus Pe trus, Z. van L. J .Westgeest en B. M. Martinu Elizabeth Margaretha. D. van G. J. v. Welie en D. v. d. Berg Wllhelmina Alberdina Paula, D. van E. A. H. P, W. Frijda en H. A. Boot Jan Anton, Z. van J. A. Hollestelle cn P. Werner Overleden: Johannes van den Berg 73 j., echtgenoot van M. Eigenbrood Frans Staal 77 j., echtgenoot van K J. Herdink Cornelia Maria van Berkel 56 J„ weduwe van H. van Heivoort Jannetje Franclsca Carolina de Zwaan 51 j„ echtgenoote van G. L. Scheffer. Ondertrouwd: P. J. André de la Porte en E. W. Brands B. van Doorn en A. C. M. Koert. Getrouwd: C. H. Donders en W. E. Campen W. Parlevliet en H. E. M. M. Offereelt H. G de Cock en J. H. H. Otten. Tegen D. alhier werd proces-verbaal op gemaakt wegens het onvoldoende verduisteren. Burgerlijke Stand. Gehuwd: P. J. C. Groenendijk en W. A. van Steijn. Ondertrouwd: Bartlomeus Cornells Hilders 23 J. en Petronella Maria Lauwers 20 J. Het Kleedlngcomité. BH het Kleedlngcomité alhier zijn 76 stuks kleedlngstukken als wintermantels, winterjas sen, costuums enz. ingeleverd, terwijl tot nu toe pas 2 aanvragen om beschikbaarstelling van kleeding zijn Ingekomen. De maandcollecte in de Ger. Kerk voor de Kerk bracht op f. 131,07. TERAARDEBESTELLING VAN DEN HEER P. VAN DIJK. Groote deelnemende belangstelling. Op de Algemeene Begraafplaats te Gouwsluls is gistermiddag het stoffelijk overschot van den heer P. van Dijk, een bekend industrieel uit onze gemeente en vroeger jarenlang raadslid dezer gemeente, in het familiegraf teraardebe- steld. Op de begraafplaats merkten wij afgevaardig den op uit verschillende vereenigingen, waarvan de overledene lid was geweest of waarin hy ee-" leidende functie had bekleed, zoo oa. van den Ned. Bond van handelaren in Bouwmaterialen, van de afd. Alphen van de Liberale Staatspartij enz. Ook van de zijde der burgerij was de be langstelling zeer groot. Te ongeveer halfdrie ver trok de stoet van het sterfhuis. Bij de betonfa- briek van de firma P. van Dijk Jr., van welke fabriek de overledene oprichter is geweest, sloot het personeel der firma zich achter de lijkkoets aan. De baar was gedekt door verschillende kransen, o.a. van het personeel en van den ge noemden bond. Aan de groeve werd gesproken door ds. Johs. Stehouwer, Ned. Herv. predikant. Spr. deelde mede, dat op nadrukkelijk verzoek van der overledene slechts een kort, sober woord zou gesproker worden. Niet de mensch die daar lag, mocht verheerlijkt worden, daar deze zich- zelven wist een zondaai, die het leven verbeurd had. „Hij kerkte niet bij mij," aldus spr., „maar doordat ik zeer veel aan zijn ziekbed mocht ver toeven, heb ik sympathie voor hem gekregen en ben ik vriendschap voor dezen mensch gaan gevoelen. Hij was iemand met een gesloten hart, maar velen hebben mogen ervaren dat dit hart soms zoo warm kon kloppen en zoo meelevend kon zijn. Na woorden van troost tot de weduwe en de kinderen, herinnerde spr. aan de Latijn- sche woorden, ook onder ons zoo heel goed be kend: „Sic transit gloria mundi!" Zoo vergaat de grootheid dezer aarde. Een groote is van deze aarde heengegaan. Iemand die als arbeider be gon en zich omhoog wist te werken. En toch, dit aardsche leven is niet het hoogste. Heerlij ker is nog, als wij de beteekenis leeren verstaan van wat Kerstmis ons predikt: „Gloria in Excelsis". Dat houdt blijvende waarde. Hierna sprak een bestuurslid van den Bond van han- laren in Bouwmaterialen enkele woorden van afscheid en woorden van troost tot de familie. Namens het personeel sprak de baas, de heer v-n Tiet, die getuigde hoe zeer velen van het personeel, vooral als zij in moeilijke omstandig heden verkeerden, mochten ondervinden dat de overledene een goed patroon was. Spr. betuigde de familie voorts de deelneming van het perso neel en wenschte hun Gods bijstand toe. Tenslotte heeft de oudste zoon, de heer J. van Dijk, enkele woorden van dank gesproken, waar mede deze droeve -tonde ter. einde was. RAADSAGENDA. De e.v. vergadering van den raad onzer ge meente is bepaald op a.s. Maandagmorgen 10 uur. De agenda bevat de volgende punten: 1. Opening; 2. Notulen: 3. Mededeelingen; 4. In gekomen Stukken; 5. Voorstel van B. en W. in zake uitneming van gronden uit het grondbe drijf; 6. id. i.z. onderhandsche aankoop van een perceel grond; 7. id. inzake ruiling van eenige perceeltjes grond met de provincie Zuid-Holland, 8. id. i.z. uitbreiding der electriciteitsvoorziening, 9. Benoeming van een lid van de commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs, in ver band met het niet-aannemen zijner benoeming door ds. Moolhuizen; aanbevolen worden: 1. dr. J. P. Cannegieter, alhier; 2. de heer A. Warnaar te Hazerswoude. NACHTELIJKE INBRAKEN. In den afgeloopen nacht werd op een tweetal plaatsen in onze gemeente ingebroken. Allereerst gold het een bezoek aan het pand van den gTOs- sier en winkelier J. P. 3. in de 's-Molenaars- buurt, terwijl tevens een bezoek werd gebracht aan de villa nabij de 's-Molenaarsbmg. gedeelte lijk bewoond door de familie S. In beide gevallen worden geld en goederen vermist. De politie stelt een uitgebreid onderzopk in. AFD. S.D.A.r ONTBONDEN Afd. Ncd. Sociale Werkgemeenschap opgericht. De afd. van de S.D.AP. is na een daartoe ge- houden vergadering opgeheven; vervolgens werd een afd. van de Ned. Sociale Werkgemeenschap opgericht. Ruim 20 leden traden tot de afd. toe; het bestuur bestaat uit de heeren C. den Uijl, voorzitter, A. v. Emmerik, secretaris en A. Riet veld penningmeester. Ook in de benoeming van een 2e voorzitter, secretaris en penningmeester werd reeds voorzien. Verkooping. De alhier gehouden verkooping van onroe rende goederen ten overstaan van notaris Groen, nad het volgend resultaat: Perceelen van den heer P. J. de RooiJ: Per ceel I, kooper de heer C. F. Middelkoop alhier voor f.2800; perceel n, kooper de heer Jac. Booij alhier voor f.2450; perceel in, kooper ae heer C. Hoogedoorn alhier voor f.260; perceel IV en V kooper de heer C. Bontebal. Reeuwijk, voor f.770. Perceel van den heer KI. Verkade Pz. kooper de heer Jac. Schoemaker alhier voor f.4401. Zondagdienst voor doktoren. Voor Zondag 13 October zal de Zondagdienst worden waargenomen door dr. P. du Buy, tel. 40. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrikus Theodorus z. van H. de Heij (overleden) en M. C. van der Werf; Jacobus Johannes zoon van J. J. van Vliet en A. Schel lingerhout; Hans z. van W. Roos en F. Eygen- raam. Ondertrouwd: J. N. van Wijk. 29 Jaar en A. M. H. Dulnisveld 24 Jaar. Gehuwd: F. Schouten. 52 Jaar en L. W. v. d. Lelie, 36 Jaar. Overleden: C. RIJsdIJk, 23 Jaar; J. de Wilde, 75 jaar. De Werkloosheid. Bij de administratie voor Arbeidsbemiddeling staan thans 40 werkloozen ingeschreven, waar van er 1 in de werkverschaffing werkte, en 6 ondersteund worden. Burgerlijke Stand. Gehuwd: R. Chr. Schellingerhout, 30 Jaar en G. M. C. Stutvoet, 25 Jaar. JAARVERGADERING DER VEREENIGING VOOR ZIEKENHUISVERPLEGING. De Ver. voor Ziekenhulsverpleglng Hazers woude—Koudekerk a/d. Rijn hield onder voor zitterschap van burgemeester Warnaar van Hazerswoude een Jaarvergadering. Er waren het laatste Jaar veel nieuwe leden toegetreden, n.l. 127, zoodat ln totaal het aan tal leden thans 5955 bedraagt. Het aantal ver- pleegdagen bedroeg 795 meer dan het vorig Jaar. De inkomsten der financiën waren f. 9465.14. de uitgaven f. 9391.54; b'atjg saldo f. 73.60; geheel bezit f. 10.561.92. De vereeniging heeft, daar velen ln deze ge meenten in de oorlogsdagen langdurig ln het ziekenhuis verpleegd zijn en de gemoblliseerden geen contributie behoefden te betalen een moei lijk Jaar gehad: niettemin was er toch een batig saldo. Na het financieele gedeelte der vergadering volgden eenige verkiezingen. In de vacature van den heer Joh. A. Hortenslus werd de heer T. Molema gekozen. De heer N. P. Slegtenhorst werd herkozen als bestuurslid. Van den heer Th. W. Verkley kwam een bedankje als lid in. Na een dankwoord van de beide plaatselijke doktoren werd de vergadering gesloten. Burgerlijke Stand. Geboren: Wllhelmina Antonia. d. van A. Kuijf en E. M. Th. van der Burg. Ondertrouwd: J. M. Immerzeel. 23 jaar en A. Kesting, 20 iaar. Getrouwd: D. Boot. won. te Alphen a .d. Rijn en E. J Bodegraven. 23 jaar. Zondagdienst voor doktoren. Deze zal a.s. Zondag worden waargenomen door dokter Schreuder. 3—2

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 7