De aanval op Amsterdam LEIDSCH DAGBLAD - Tweede B!ad Woensdag 9 October 1940 Voedt Uw hyid 'snoehts met Purol De distributie van vaste brandstoffen Gaat met ingang van heden in Tragische indrukken tijdens een rondgang Welke bonnen in October geldig zijn AGENDA BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEMENGD NIEUWS Het A.N.P. meldt: Wij waren gistermorgen in het gedeelte van de stad, dat des nachts door de En- gelsche sluipmoordenaars zwaar is geteis terd. Op twee plaatsen, namelijk in de Lek straat en in de Vechtstraat zijn, gelijk gemeld, zware bommen ingeslagen. Het ergste waren er de perceelen in de Vecht straat aan toe. Het is een buurt, waar In den verren omtrek geen enkel militair doel te vinden is. En dat is dan ook de reden van de groote verslagenheid van de menschen, die daar wonen, die daar leven en daar hun gezinnen rustig dachten ge huisvest te hebben. Het zijn middenstandswoningen, waar van er nu alleen in de Vechtstraat onge veer twaalf vrijwel geheel verwoest zijn. Wij spraken iemand, die daar vlak in de buurt woont en den verschrikkelijken nacht, die thans achter ons ligt, heeft meegemaakt. „Wij begrijpen niet," zoo zeide hij, „waar dit voor noodig is. Oorlog is een hard bedrijf, dat weet iedereen. Maar een oorlog tegen vreedzame burgers, die niets kwaads vermoedend, na harde daktaak hun slaapkamers hebben opge zocht, lijkt mij even doelloos, als wreed. Den nacht, dien wij achter ons hebben, zullen wij nooit vergeten. Niemand had er op gerekend, dat misschien moorddadige Britsehe bommen op huizen zouden val len. Maar wij kenden blijkbaar de menta liteit van den Brit, 1de zonder aanzien des persoons, zijn verderf brengende bom men rondstrooit over een vreedzaam stads gedeelte, nog niet voldoende." Gistermorgen was men druk bezig de woningen te ontruimen. De luchtbescher mingsdienst was met man en macht aan het werk om puin op te ruimen. De per ceelen 133 en 135 in de Vechtstraat zijn. vooral aan de achterzijde, vrijwel geheel verwoest. De voorgevel staat nog. Alle ruiten zijn natuurlijk in verren omtrek verbrijzeld. Ook de achterkant van wonin gen, die uitzicht geven op de Vechtstraat, is voor een deel vernield. Van een wonderbaarlijke redding ver telde ons een mevrouw, die op 135 twee hoog in de Vechtstraat woont. Zij lag in haar bed, aan de achterzijde van de wo ning. Maar man had even de slaapkamer verlaten en bevond zich op het portaal. Op dat oogenblik sloeg de bom met don derend geweld in. De vloer van de slaap kamer, kwam naar beneden en zij zelf kwam, met het bed en de inboedel van de slaapkamer, in den tuin terecht. Zij is volkomen ongedeerd. Ook haar man, die op het portaal was blijven staan, kreeg geen schrammetje. De woning was vanaf het portaal volkomen verwoest. De man vertelde ons, hoe hij, in diepe duisternis, te midden van het gehuil en geschreeuw van slachtoffers, die in hetzelfde perceel zijn gevallen, naar beneden wist te klim men. waar hij zijn vrouw, die zich intus- schen uit de puinhoopen bevrijd had, tot zijn groote blijdschap volkomen ongedeerd in den tuin aantrof. Er was gistermorgen veel publiek op de been om op dezen, bijna zomerschen herfst dag, een blik te werpen op de ruïnes, die vannacht door de „Engelsche luchthelden" zijn aangericht. Wij hebben veel menschen gesproken, die met diep bekommerde gezichten stonden te staren naar de puinhoopen van wat eens woningen waren van vreedzame en arbeid zame burgers en er was slechts één vraag op aller lippen: waar is dit voor noodig, waarom rust Engeland vliegtuigen uit om Hollandsche ingezetenen, Hollandsche man nen, vrouwen en kinderen die met dit oorlogsgeweld niets te maken hebben, te treffen? Waarom worden doelloos bom men geworpen op onze huizen, zoodat wij leven, have en goed verliezen, zoodat wij dag en nacht in angst moeten zitten voor een even afschuwelijken als doelloozen aanval? Een zelfde stemming troffen wij een paar honderd meter verder in de Lek straat aan. Ook daar is een huis, dat 24 uur geleden nog door gelukkige gezinnen bewoond werd, herschapen in een trieste en tragische puinhoop Ook daar verloren menschen hun leven en hun geluk. Ook daar ging het karige bezit van de bewo ners, bijeen gegaard na lange jaren van noesten arbeid, verloren door de volko men onverantwoordelijke behandeling van Albion's piloten. Ook daar spraken wij menschen, die nog diep onder den indruk waren van den nacht, die achter hen ligt. Een man, die in een der benedenhuizen woont, vlak in de buurt, vertelde ons, hoe om half een de bom op het huls in de Lekstraat neersuis- de. Het was een onbeschrijfelijk tumult van getroffen en onder puin bedolven men schen. Onmiddellijk was er hulp geboden. En ook hij uitte onomwonden zijn ver- HOOGWATERTIJDEN, ENZ. TEMPERATUREN, LUCHTTEMPERATUUR 9 uur voorm.: 10 gr. C. (50 gr. F.). 12. uur 'smidd.: 13 gr. C. (56 gr. F.) HOOGWATER TIJ DEN TF KATWIJK-A.-ZEF Voof Donderdag. Voorm. te 10.50 uur; nam. te 11.14 uur. /.ONS OP EN ONDERGANG Woensdag: 19 uur tot 7.55 v.m. Hei tydvab gedurendf netwelk de verduiste- ringsvoorsetarlften gelden, wordt begrensd door deze beide tijdstippen. ontwaardiging over het optreden van de Engelsche vliegtuigen, die zooveel rouw en ellende in deze zwaar getroffen wijk heb ben gebracht; In de Lekstraat is een gezin wel zeer diep getroffen Een vader en moeder, jonge menschen nog, hebben daar het le ven gelaten. Een kind van een jaar is on gedeerd uit de puinhoopen gered. Ook de buurt van de Kostverlorenkade bij het Frederik Hendrikplantsoen is door Engelsche vliegtuigen gebombardeerd. Op het terrein van de gemeentereiniging aan de 2e Hugo de Grootstraat sloeg een pro jectiel van zwaar kaliber in, welke een gat van twee meter doorsnede en ander- halven meter diep veroorzaakte. Een stuk muur van een rijwielstalling werd wegge vaagd. waarbij een aantal rijwielen werd beschadigd, terwijl in een kantoortje een ravage werd aangericht. Gelukkig zijn hier geen slachtoffers te betreuren, even min als in de Gillis van Ledenberchstraat, waar een zware bom het pand van de firma van Gelder trof. Het projectiel doorboorde het dak, om vervolgens op een betonnen vloer te stuiten en te explodeeren. Hoewel ook hier de verwoesting aanzienlijk is, is de schade naar verhouding niet groot, om dat de explosie in de aanwezige papier- voorraden werd gesmoord. Van een liftko ker werd een muur ontzet, terwijl aan achterliggende perceelen schade werd aan gericht. Een benauwd avontuur beleefde een schipper, die met zijn boot in de Kostver lorenkade bij den molen „De Otter" ge meerd lag. De Engelschen wierpen een brandbom neer, welke door het dak van zijn woongelegenheid sloeg en op den vloer bleef liggen. De Schipper trad echter kor daat op. Hij slaagde erin het projectiel op te nemen en vervolgens over boord te zet ten, waardoor hij zijn schuit van een wis sen ondergang redde. In het Frederik Hendrikplantsoen trof fen leden van den luchtbeschermingsdienst een niet ontplofte brandbom aan, welke op het bureau Marnixstraat werd gedepo neerd en in een emmer met water on schadelijk werd gemaakt. Ook op eén terrein aan de Buiskade sloeg een Engelsche bom in, waardoor een groot gat in den grond ontstond en vele ruiten in de omgeving sprongen. Wij hebben onzen tocht door de stad voortgezet, na een diepen indruk van de verschrikking, door de Engelschen over de stad gebracht, te hebben opgedaan. Waar wij ook kwamen, overal gingen de gesprekken over den afschuwelijken aan val, die door Engeland's luchtmacht Is ge pleegd op de burgerbevolking van Amster dam. Op straten en pleinen, ln de trams en in de café's werd alleen maar over dat ééne onderwerp gesproken. Niet alleen om dat men diep getroffen was door de doo- den en gewonden die wij wederom te be treuren hebben, doch méér nog om het zinnelooze en volmaakt redelooze van dit rondstrooien van dood en verderf, over de burgerbevolking. Overal vraagt men zich af, wat de Engelschen bezielt om op een dergelijke wijze op te treden. Wij zagen zelden een zoo verslagen stemmnig in Am sterdam als thans onder de bevolking heerscht. Zooals men weet, zijn ook in het Vondel park bommen gevallen, wat iemand in de tram de opmerking ontlokte, dat het te genwoordig gevaarlijk is om in de buurt van een park te wonen, daar dit objecten zijn, die hoewel met militaire doelen niets te maken hebbend, groote aantrekkings kracht uitoefenen op Engelsche piloten, die blijkbaar in de meening verkeeren.dat deze geschikte plaatsen zijn, om hun bom men, hetzij in, hetzij op de huizen in de buurt van het park te „loozen" Jfc De namen der slachtoffers. Tot dusverre zijn zeven dooden na den Engelschen bomaanval op Amsterdam ge borgen, terwijl twee personen nog wor den vermist. In de Lekstraat 56 3e et. werden de 36- jarige heer mr. dr. H. Ynzonides en zijn 29-jarige verloofde mej. A. Meennessen op slag gedood. In de Vechtstraat 133 2e etage, de 44-jarige heer M. A. Kars, in hetzelfde pand op één hoog de 67-jarige mevr. Chr. v. HaarenRonge, in de Vechtstraat 135huls de 13-jarige jongen H. Bromet en aan den overkant van het Y in de Urk- straat het echtpaar Kamman. want zij wordt er zoo zacht en mooi, zuiver en gezond door. Doe dit 1 of 2 x p. week. Ook vetwormpjes. vlekjes, pukkels en uitsla® verdwijnen er door Tube 45, Doos 60-30 ct. 1754 (Insrea Med.) De secretaris-generaal, wnd. hoofd van het departement van handel, nij verheid en scheepvaart maakt bekend, dat vandaag een aanvang zal worden gemaakt met de distribntie van vaste brandstoffen, zoodat te beginnen met heden uitslnitend tegen afgifte van daartoe aan te wijzen bonnen vaste brandstoffen kunnen worden betrok ken. Zooals in de dagbladen reeds is bekend gemaakt, werd gedurende de periode van 30 September tot en met 8 October de ver koop en aflevering aan verbruikers stop gezet, ten einde den handel de mogelijk heid te verschaffen voorraden te vormen. DE BIJ DE UITREIKING DER BONNEN GEVOLGDE GEDRAGSLIJN In deze periode zijn tevens de beschei den ten dienste van de distributie van brandstoffen aan belanghebbenden uitge reikt. De plaatselijke dtstributiediensten heb ben opdracht gekregen bij de uitreiking van deze bescheiden een aftrek toe te pas sen van de op 29 Seotember j.l. bij ver bruikers aanwezige voorraden. Deze voorraden hebben de verbruikers moeten opgeven op de daarvoor vastge stelde formulieren Md 89, welke hun voor dit doel zijn overhandigd, en wel in kilo grammen. hectoliters of mudden, waarna de distributiediensten deze opgaven om gerekend hebben in eenheden. Hierbij werden de volgende omrekenings factoren in acht genomen: 1 eenheid lhl (max. 75 kg) anthraclet, steenkolen, Industrie- of eier- briketten. 2'/c hl kolenslik. 2 hl (max. 100 kg) cokes (ook gascokes) =110 kg bruinkoolbriketten. 450 stuks (200 kg) baggerturf. 300 stuks (195 kg) persturf. 175 kg fabrieksturf. 200 kg overige soorten turf Bovendien moest worden opgegeven de hoeveelheid huisbrandolie, welke men in voorraad heeft, waarbij 1 1. huisbrand olie gelijk staat met 0.018 eenheid. Nadat deze omrekening heeft plaats gehad is bij de uitreiking der kaarten een met den voorraad overeenkomend aantal bonnen daarvan verwijderd, zulks in verband met het feit, dat per bon voor een nader aan te geven pe riode een eenheid vaste brandstoffen zal worden beschikbaar gesteld. Voor elke eenheid van den voorraad is dus een bon van de kaart gescheurd. Aangezien steeds de laagstgenummer- de bonnen zijn verwijderd, zullen zU, die over geen of een geringen voorraad beschikken, in de eerste plaats in de gelegenheid zijn de noodige brandstof fen te betrekken, waardoor een zoo rechtvaardig mogelijke verdeeling van den voorraad vaste brandstoffen wordt gewaarborgd. Eerst daarna komen zij aan de beurt, die bij den aanvang van de distributie reeds over een voorraad beschikten. Met nadruk wordt allen verbruikers aangeraden hun brandstoffen zooveel mogelijk van hun gewonen leverancier te betrekken. DE REGELINGEN VOOR DE PAR TICULIERE VERBRUIKERS. De groep verbruikers, welke de wonin gen van particuliere personen omvat (for mulier A) is verdeeld in verbruikers, die stoken met haarden en kachels en ver bruikers, die stoken met centrale verwar ming. Aan verbruikers, behoorende tot de groep A, „haarden en kachels", zijn, al naar ge lang zij 1 tot en met 4 of 5 en meer ver trekken in gebruik hebben, kaarten ver strekt met respectievelijk 16 en 21 bonnen, elk voor een eenheid, met dien verstande, dat een aantal bonnen, gelijk aan het aantal eenheden van den voorraad per 29 September is ingehouden. Aan verbruikers behoorende tot de groep A. „centrale verwarming", zijn, al naar ge lang zij 1 tot en met 6 of 7 en meer ver trekken in gebruik hebben, kaarten ver strekt met respectievelijk 36 en 48 bon nen, elke voor een eenheid. Zooals reeds is vermeld is ook van deze kaarten een aantal bonnen, overeenkomende met den op 29 September aanwezigen voorraad, ver wijderd. De aandacht wordt er op gevestigd, dat voorloopig voor kookdoeleinden geen extra rantsoenen vaste brand stoffen beschikbaar kunnen worden gesteld. Het aantal bonnen, dat aan de verbrui kers van de groepen B, C en D is uitge reikt, is door de brandstoffencommissies vastgesteld. Hierbij is o.a. rekening gehou den met de te verwarmen ruimte en met het vroegere verbruik. Behalve zij, die op 25 of meer eenheden per distributieperiode aanspraak kunnen maken, ontvangen al deze verbruikers bonnenkaarten voor het geheele stookseizoen, terwijl aan degenen met een toegewezen verbruik van 25 of meer eenheden toewijzingen per distribu tieperiode door de distributiediensten zul len worden verstrekt. Van deze kaarten is eveneens een aan de hand van den voorraad per 29 Septem ber vastgesteld aantal bonnen Ingehouden. DISTRIBUTIE VAN VASTE BRANDSTOFFEN. Zij, die hun brandstoffenkaart nog niet hebben ontvangen of meenen op eenigerlei wijze tekort te zijn gedaan, en nog niet zijn opgeroepen, worden verzocht hiervan onmiddellijk met opgave van redenen schriftelijk kennis te geven aan het Distri butiekantoor, Breestraat 117. Leiden, 9 October 1940. 1773 De Burgemeester van Leiden A. TEPE, Weth. loco-burgemeester SCHOUW VAN WEGEN, LANEN, ENZ. Burgemeester en Wethouder^ van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat te be ginnen op 17 October 1940, krachtens het bepaalde bij artikel 17 der verordening van den 6en Juli 1899 (Gemeenteblad No. 15), laatstelijk gewijzigd bij de verordening van den 9den Juli 1928 (Gemeenteblad No. 22) op wegen, lanen, straten enz. en waterin gen en slooten, schouw zal werden gedre ven over alle wegen, lanen, paden, straten, kaden, pleinen, hofjes, stegen, sloppen of poorten en gangen, benevens de daarin ge legen of daartoe behoorende bruggen en andere kunstwerken, voor zoover die bij zonder eigendom zijn, en, zonder verhinde ring, door of vanwëfee rechthebbenden; voor het publiek verkeer open staan, als mede over alle wateringen en slooten, en de riolen ter vervanging daarvan gemaakt, benevens de daartoe behoorende sluizen, duikers, buizen, toegangskokers en derge- IjjJ- werken, voor zoover die bijzonder eigendom zijn. 1774 A. TEPE, Weth. loco-burgemeester VAN STRIJEN, Secretaris. DE HOEVEELHEDEN VOOR DE KLEINE INDUSTRIE EN AN DEREN. Voor de groep E, „kleinindustrie", wordt maandelijks door de brandstoffencommis- sie de toegestane hoeveelheid vastgesteld. Verbruikers, die vaste brandstoffen versto ken voor de voortbeweging van vaartuigen, welke ln de rivier- en binnenvaart en de sleepvaart worden gebruikt, en voor de voortbeweging en aandrijving van zand zuigers, drijvend baggermaterieel en drij vend overslag- hijsch- en heimaterieel, dienen echter een vergunning voor het koopen van de noodige brandstoffen niet aan te vragen bij de Brandstoffencom- missie, maar bij het secretariaat of het agentschap van een Bevrachtingscommis sie. Hiervan zijn uitgezonderd de veer diensten, veerponten en de zeescheep vaart, waarvoor wel een vergunning moet worden aangevraagd bij de Brandstoffen- commissie. Op de te verstrekken bonnenkaarten, bonnen of toewijzingen, staat al naar ge lang met haarden en kachels, of met cen trale verwarming wordt gestookt, vermeld het woord „brandstoffen" dan wel het woord „cokes". Met nadruk wordt er de aandacht op gevestigd, dat men tot nader aan kondiging ook op de met „cokes" ge merkte bescheiden alle soorten brand stoffen zal mogen betrekken. Op iedere met „cokes" gemerkten bon kunnen dos inplaats van 2 hl cokes ook b.v. 1 hl anthraciet of 450 stnks baggerturf worden gekocht. Voorzoover de brandstoffenpositie zulks noodzakelijk mocht maken, kan echter na der worden bepaald, dat de met „cokes" gemerkte bescheiden uitsluitend recht zul len geven op het koopen van „cokes". Voor de installaties, welke niet met cokes kun nen worden gestookt, doch waarvoor toch cokeskaarten zijn uitgereikt, zal te dien tijde een nadere regeling worden getroffen. Ten aanzien van de bevoorrading van handelaren kan nog worden mede gedeeld. dat hieromtrent zeer binnen kort een nadere publicatie zal volgen. WELKE BONNEN IN OCTOBER GELDEN. Gedurende de maand October geven de met 01, 02 en 03 gemerkte bonnen van de „bonkaart distributie vaste brandstoffen, haarden, kachels", elsmede de met 01, 02, 03, 04, 05 en 06 gemerkte bonnen van de „bonkaart distributie centrale verwar ming", en voorts de met „brandstoffen, een eenheid, le periode" alsmede de met „cokes een eenheid, eerste periode" gemerkte bon nen elk recht op het koopen van een een heid vaste brandstoffen als boven aange geven. Verder geven gedurende de maand October de met 04, 05 en 06 gemerkte bon nen van de „bonkaart distributie vaste brandstoffen, haarden, kachels", elk recht op het koopen van een eenheid turf, als boven aangegeven. Met nadruk wordt er echter de aandacht op gevestigd, dat deze met 04, 05 en 06 gemerkte bonnen In den loop van het stookseizoen alsnog zul len worden aangewezen voor het koopen van steenkolen of andere vaste brandstof fen. Men heeft dus de keus om hierop thans turf of later andere brandstoffen te betrekken. De aan de houders van identiteitskaar ten uitgereikte toewijzingen geven gedu rende de maand October recht op het koopen van het daarop vermelde aantal eenheden. De met „auto-anthraciet" gemerkte bon nen geven uitsluitend recht op het koopen van 1 h.l. (maximaal 75 kg.) anthraciet- nootjes IV of V. VERKOOP, AFLEVERING EN VERVOER VAN TURF, In verband met de distributie van vaste brandstoffen is met ingang van vandaag tot wederopzegging een nieuwe regeling vastgesteld betreffende den verkoop, afle vering en het vervoer van turf. Deze regeling is neergelegd in een circu laire, welke van 10 October af ten kan tore van plaatselijke distributiediensten kan worden afgehaald. Pieterskerkgracht 9: Ledenverg. Z.-H, Ver. „Het Groene Kruis". 4 uur nam. Donderdag. Jeruël: Samenkomst te 7 uur nam. Nomateg: (le Binnenvestgr. 21): Bijbellezing M. Heymans. 3 uur nam. BIOSCOPEN, t 18 Jaar; 14 Jaar; alle (eefttfden. Luxor-Theater, Stationsweg: „Drie dolle da gen" Dagelijks nam. 2.15 en 7 uur 's Zondags van 26 30 uur doorloopende voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: „Ontwakende liefde" t Dagelijks 7.30 uur nam.; 's Zondags te 2, 4.30 en 7.30 u Woens- en Zaterd matlnée 2.30 u. Trlanon-Theater, Breestraat 31: „De Zigeuner baron" S Dagelijks 2 en 7 uur, 's Zondags van 26.30 u. doorloopende voorstelling Casino-Theater. Hoogewoerd 48: „Conny en Max" t Dagelijks 7 uur: 's Woensdags en 's Zater dags ook 2*6 uur. Zondags te 4 en 7 uur. Rex-Theater, Haarlemmerstraat: „Sergeant Berry" Dagelijks 2 en 7 u. nam.; 's Zondags v. 2—6.30 uur door) voorstelling Nova-Theater (Katwijk aan Zee): „Een avon tuur ln Hotel Excelsior" t 7% uur nam. Zondags gesloten. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apo theken te Leiden wordt vap Zaterdag 5 Oct. 20 uur tot Zaterdag 12 October 8 uur waargeno men door de apotheek: Duyster, Nieuwe Rijn 18, tel. 20523. Te Oegstgeest: Oegstgcestsche Apotheek, Wil- helminaparlc 8. tel. 26274. GEBOREN. Paul Henri, Z. van M. H. W. K. Dijkstra en M. de Jong Cornelia. D. van J. Schenkeveld en M. Schreuder Helena Barbara Josina, D. van H. W. Rosbergen en H. M. v. Amsterdam. OVERLEDEN. M. W. v. d. Wilk, Wed. van J. Verhoeven 89 j. D. J. Zellenrath, M. 31 j. C. Versteeg, M. 63 j. H. H. v. Maastricht, Wede. van J. Marijt 54 j. J. C. v. Donkelaar, Vr. 82 j. H. A. Hoogenkamp, M. 46 j, J. de Rijk, Wedn. 84 j. H. Verhoeven, hsvr. van S. la Rooi) 73 j. ONDERTROUWD. J. W. H. Paddenburg jm. 27 j. en J. Th. M. G. Stroucken jd. 30 j. en P. J. v. Rijzen jm. 21 J. en J. M. Rosbergen jd. 23 J. KNAAPJE TE GRONINGEN OVERREDEN. Gistermiddag is het 2-jarig zoontje Jan van de familie Notebomer in de groote Bergstraat te Groningen bij het oversteken van den rijweg door een vrachtwagen ge grepen, Het knaapje kreeg dusdanige in wendige kneuzingen, dat het korten tijd later bezweek. DE ZEE GEEFT HAAR PROOI TERUG. Zonderlinge omzwerving van een stamkaart. Zondagmiddag liep een dame op de Pier met een kennis te wandelen, waarbij het gesprek kwam op een identiteitsbewijs. Dc betrokken dame haalde haar stamkaart uit haar tasohje om te laten zien, dat bij haar alles in orde was. Er stond echter een vrii straffe wind en zij had het ongeluk, dat de kaart haar uit handen woei en hi zee terecht kwam. De zee geeft echter, zooals men weet, steeds haar prooi terug en zoo was het ook hier. Maandagmorgen spoelde de stamkaart te Katwijk aan en werd daar gevonden «foor een Katwijfcsche, die de kaart met een beleefd briefje er bij terug zond aan de eigenaresse, die haar thans weer in haar bezit heeft en er natuurlijk dol blij mee was. „Vad." DONDERDAG 10 OCTOBER Jaarsveld, 414,4 M. NCRV-Uitzending8.00 Nieuwsberichten ANP 8.10 Schriftlezing en meditatie 8.25 Gewijde muziek (gr. pl.) 8.35 Gram.muziek 10.30 Morgendienst 11.00 Gram.muziek 11.15 Pianovoordracht en gram. muziek 12.00 Berichten 12.15 Canzonetta- sextet 12.45 Nieuws- en economische berich ten ANP 1.00 Canzonetta-setet en gram.mu ziek 2.00 Gram.muzek 2.20 Zang met pia nobegeleiding en granunuziek 3.00 Vrouwen- nalfuurtje 3.30 Gram.muziek 3.45 NCRV- Harmonie-orkest (opn.) 4.00 Bijbellezing 4.30 Gram.muziek 5.15 Nieuws- en economi sche berichten ANP 5.30 Apollo-kwartet en gram.muziek 6.30 VPRO: Cyclus „Lezen in den Bijbel" 6.45 Berichten 7.00 Vragen van den dag (ANP) 7.15 Arnhemsche Or kestvereniging (opn.) 7.45 Reportage of mu ziek 8.00 Nieuwsberichten ANP. 8.10 Or gelconcert (opn.) 8.30 Causerie „Christelijke arbeidswaardeering" 8.50 Schriftlezing 8.559.00 Nieuwsberichten ANP., sluiting. Kootwijk, 1875 M. VARA-Ultzending 7.00 Berichten (Duitsch) 7.15 Berichten (En- gelsch) 7.30 Gram.muziek 8.00 Nieuws berichten ANP., gram.muziek (9.00—9.15 Be richten. Duitsch) 10.00 Gram.muziek 10.30 Esmeralda en solist 11.15 Berichten (En- gelsch) 11.30 Gram.muziek 12.00 VARA- orkest 12.30 Berichten (Duitsch) 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP. 1.00 VARA-orkest 1.45 Gram.muziek 2.00 Be richten (Duitsch) 2.15 Gram.muziek 3.30 Berichten (Engelsch) 3.45 Voor de vrouw 4.15 Gram.muziek 4.20 Keukenpraatje 4.50 Gram.muziek 5.00 Berichten ((Duitsch) 5.15 Nieuws, en economische berichten ANP. 5.30 VAP A-orkest 6 15 BouJchten (EnceLsch) 6 20 VAPA-o-kest 7 00 Vras^n van d°n da? (ANP) 7J5 F-meralda 7.30 ppHpbten fFn- <T«iccVi 7 4S v=morH]rln yt.OH "RprJebten (Duitsch) 8 15 NVijwchprfehten ANP. 3 25 Gram.muziek 8.30 Berichten (Engelsch) 8.45 Gram.muziek 8.55—9.00 Nieuwsberichten ANP. sluiting. 2—2

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 6