Voor de Vrouw LE8DSCH 9M1D - Tweede Blad Zaterdag 28 September 1940 Goed koken met wat er is Lijdt er bij U iemand aan rheumatiek RECHTZAKEN Uit de Rijnstreek AGENDA 40 jarig jubileum te Bodegraven IN lITïtlIN^j EEN1GE VERVANGINGSMIDDELEN VAN VLEESCH BIJ HET MIDDAGMAAL. Kaascoteletjes (4 personen). Benoodigd- heden: 4 dl. melk, 1 ons vermicelli, 1 ons oude kaas (40 1 ei, 3 lepels zelf reizend bakmeel (of bloem), zout, boter of vet om te bakken, paneermeel. Bereiding. De vermicelli In ruim water af koken, afspoelen en in de melk met wat zout gaar koken plm. 20 min. De geraspte kaas, het ei, het bakmeel en wat peper er door roeren tot alles goed gemengd is en men er langwerpige koekjes van plm. 1 c.M. dikte, van maken kan. Deze door eiwit en paneermeel halen en in boter of margarine bruin bakken. De jus afmaken met water en er om heen schenken. Garnalen ragout (4 personen). Benoodigd- heden: 3 ons garnalen, 2 dl. bouillon (van blokjes), 50 gr. 6 lepels bloem, 50 gr. 3 lepels boter, gehakte peterselie, peper, zout. Bereiding. Van boter, bloem en bouillon een saus maken, de uitgezochte, gewasschen en uitgelekte garnalen er doorroeren en goed warm laten worden. Gehakte peterselie, pe per en zout naar smaak toevoegen en op dienen In een vuurvasten schotel. Aardap pelpuree en kropsla er bij geven. Garnalen met rijst en uien (4 personen). Benoodigdheden300 gr. garnalen, .1 groote ui, 300 gr. rijst, 3 d.l. tomatensaus, 2 lepels boter. Bereiding: De gesnipperde ui in de boter licht geel bakken. De gewasschen rijst, 6 dl. water en wat zout toevoegen en de rijst gaar koken plm. »/i uur. De garnalen er met een vork voorzichtig doorroeren, zoodat de rijst niet papperig wordt. Goed warm opdienen en tomatensaus of een rest jus bijgeven. Als groente kan men kropsla geven. Aardappelgehakt (4 personen). Benoo digdheden: 800 gr. koude aardappelen, 1 k 2 eieren, zout, peper, 1 groote ui. peterselie, soya of maggle-aroma, beschuit of paneer meel, 'h ons boter of mayonaise. Bereiding: De gehakte ui in 1 lepel boter geel frulten. De fijngestampte aardappelen het ei, peterselie, zout, peper en soya of maggle naar smaak, toevoegen. Van deze vrij stevige massa 4 ballen vormen. Deze door beschuit of paneermeel of beschuit rollen en in de boter aan alle kanten bruin bakken. De jus met wat water afmaken. Tot slot nog een paar rozebottel recepten. Gelei van rozebottels. Benoodigd: 1 kg. rozebottels, 1. water. Op 1 liter vrucht moes en sap 30 gr. sruiker en 1 kg. glucose, De hotels wasschen en met het water en als met het heeft een stukje citroenschil uur zachtjes laten koken. De massa door een haren zeef wrijven en meten. De goede hoeveelheid suiker en glucose daarna be rekenen. De vruchtenmassa 5 min. laten doorkoken suiker en glucose toevoegen en nog 15 min. laten koken. Probeeren of een klein beetje van de gelei op een koud bord, wanneer het afgekoeld is, stijf is. Dan over doen in schoone potten en deze afsluiten met cellophaan, of schroefdeksel. Rozebottelthee. Benoodigd: 100 gr. roze bottels. De gewasschen rozebottels met ko kend water uur laten trekken en daarna zeven. De thee in kopjes gieten en geven met suiker. Zet men thee van gedroogde bottels, dan moet men deze met koud water 24 uur laten trekken, waama men alles op het vuur verwarmt. Neem de proef met deze uitstekende liniment, die U zelf kunt maken. Rheumatiek- en spierpijn verdwijnt snel met dit goede huismiddeltje. Het is heel eenvoudig klaar te maken en niet duur. Benoodigdhedieneen schoone flesch, 15 graan Rheumagiic-olle, 85 gram terpentijn. Gelbruiksaaavwijizingde beotanddeelen goed ü'oor elkaar schudden en de pijnlijke plaatsen botten. De Rheumagic-olie vindt U bij Uw apotheker of drogist; een 15 grams-fleschje kost 65 ot., dus met de terpentijn bent U voor drie kwartjes klaar. Haal het in huis en bewaar dit reoeptje. Indien de benoodigde terpentijn niet ver krijgbaar is, kunt U eenzelfde hoeveelheid brandspiritus gebruiken. 1305 (Inge& Med.) HAARLEMSCHE POLITIERECHTER. Diefstal. Een juffrouw uit Hillegom had zich te verant woorden wegens diefstal. Zij was als werkster werkzaam te Bennebroek en had verschillende ondergoederen, dames kousen, kindersokjes. Kleedjes e.a. voouf.rpen weggenomen, hetgeen zij uit armoede had gedaan. De officier vond het feit ernstig, maar wilde verdachte nog een kans geven hopende dat zij dergelijke dingen niet meer zou doen. Spr. eischte een gevangenisstraf voor den tijd van 14 dagen voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. De politierechter veroordeelde ver dachte overeenkomstig dien eisch. Beleediging. Een schoenmaker uit Hoofddorp stond terecht wegens beleediging. Verdachte had zijn buurman enkele scheldwoorden toegevoegd. Ook had verdachte zijn buurman beschuldigd dat hij verdachtes bessenstruiken had vernield. Volgens verdachte wordt hij sinds 4 jaar door getuige lastig gevallen. Het bleek echter dat alles het geen verdachte over getuige mededeelde als op fantasie berustte. De officier eischte een geld boete van f. 10,subsidair 6 dagen hechtenis. De politierechter veroordeelde verdachte tot een geldboete van f. 10 subsidair 6 dagen hech tenis echter voorwaardelijk en met een proeftijd van 3 jaar. Bedreiging. Iemand uit Zwanenburg (Haarlemmermeer) had een metaalbewerker uit Amsterdam toen deze bij verdachte een kwitantie aanbood, enkele minder vriendelijke woorden toegevoegd. Boven dien had verdachte de getuige bedreigd. Ver dachte bekende het feit. Hij had het in een zenuwachtige toestand gezegd. De officier eisch te een geldboete van f. 20.— subsidair 12 dagen hechtenis. De politierechter veroordeelde ver dachte tot een geldboete van f. 15,— subsidair 9 dagen hechtenis. Mishandeling. Een landbouwer uit Haarlemmermeer had een 62-j. veehouder toen deze hem per flets pas seerde verzocht om even af te stappen. Toen deze aan dit verzoek gevolg had gegeven werd getuige door verdachte met een klap begroet. Ojider deze bedrijven door deelde getuige mede dat hij van den prins geen kwaad wist. Verdach te had getuige de vraag gesteld of hij tegen zijn schoonvader had gezegd dat hij een pacht ten achter was. Thans is er tusschen beiden weder om vrede. De officier eischte een geldboete van f. 20 subsidair 12 dagen hechtenis. Het vonnis luidde f. 10.— subsidair 6 dagen hechtenis on voorwaardelijk en bovendien 1 week gevangenis straf voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd. IDENTIFICATIEPLICHT. Men denke aan de aanbieding van de distributie-stamkaart ter bijwerking tot identiteitsbewijs Maandag, 30 Sept. tusschen 3l/s en 12 uur v.m. of l'/s en 4Vs uur nm. of 6 en 7Va uur n.m worden verwacht zij, wier ge slachtsnaam begint met de letter: V vanaf Vr., W, X, Y of Z. Lokalen Stadhuis. Breestraat. ingang deur onder de trap Evangellsatiegebouw Morschweg 59. Voormalige Kweekschool, Oude Vest 35. H.B.S. Burggravenlaan en Wijkgebouw Staalwijk. Ingang 3 Oct. str. Portret en bescheiden, waarmede bewezen kan worden dat de aanbieder de persoon is, te wiens name de distributiestamkaart Is afgegeven, mede brengen. De Burgemeester, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 28 Sept. 1940. 1353 In verband met ed verduisteringsvoor schriften zijn de lokalen Zaterdag- en en Maandagavond slechts geopend tot 7 Va uur. DISTRIBUTIE VAN VASTE BRANDSTOFFEN. Zij, die alleen een formulier, behoorende tot de groepen A (woonhuizen) hebben in gevuld, dienen zich te melden aan de diverse uitreikingsbureaux, met medebrenging van hun stamkaart met de gestempelde aandui ding „Hoofd" en het ingevulde formulier MD 89 .Deze groep wordt ditmaal niet op geroepen naar de alphabetische volgorde der familienaam maar straatsgewijze en wel zoo, dat de bewoners van een zelfde straat zich op denzelfden dag aan hetzelfde bureau van uitreiking moeten vervoegen. Men houde zich strikt aan deze regeling, want het is absoluut onmogelijk te vroeg- of te laatkomers op andere dagen te helpen. Op Maandag 30 September e.k. worden verwacht aan het bureau Hyacinthenstraat 18 de bewoners van de Acaciastraat, de An jelierstraat, de Bakhuis Rozenboomstraat, de Bakkersteeg, de Barend van Namenshof, de van Bemmelenstraat, de Bethaniehof (Kaiserstraat 43), de Bloemistenlaan, de Verlengde Bloemistenlaan, de Boisotkade, de v. d. Brandelerkade, de Buitenruststraat, de Buys Ballotstraat, de Ruime Conscientie- straat, de Cronesteinkade, de Dahliastraat en de Doezastraat. Op denzelfden dag aan het bureau Utrechtsche Veer 3: Barbarasteeg, Bethle- hemshof (Langegracht 216), Bethlehemshof (Levendaal 109111), P. J. Blokstraat, enz. enz. (zie bijgevoegde lijst). TUINSTADWIJK (Hyacinthenstraat 18). Acaciastraat; Anjelïerstraat; Bakhuis Rozenboomstraat; Bakkersteeg; Barend v. Namenshof (Hoefstraat 12); Bemmelen straat van; Bethaniehpf (Kaiserstraat 43); BloemistenlaanBloemiètenlaan Verleng de; Boisotkade; Brandelerkade (van den); Buitenruststraat; Buys Ballotstraat; Con- scientiestraat (Ruime); Cronesteinkade; Dahliastraat; Doezastraat. UTRECHTSCHE VEER. Barbarasteeg; Bethlehemshof (Lange gracht 216)Bethlehemshof (Levendaal 109111); Blokstraat P. J.; Bolwerkstraat (dwars)Brugmanspoort (Waardgracht 6) Brugsteeg (Nieuwe); Burggravenlaan; Ca- tharinastraat; Cathrijnstraat; Cobetstraat; Dozystraat; Evertsensjjraat; Galenstraat van; Geeregracht; Geerestraat. HEERENSINGEL (Oude Station). Alexanderstraat; Amaliastraat; Ambon- straat; Anna Paulownastraat; Anna van Saksenstraat; Atjehstraat; Bakker Korff- straat; Balistraat; Bankastraat; Biliton- straat. OUDE VEST 34. Aloëlaan; Ambachtstraat, Bangemstraat van; Beestenmarkt; Beestenmarkt Nieuwe; Beuningenlaan van; Bilderdijkstraat; Boer- haavelaan; Braassemerstraat; Fagelstraat; Fokkestraat en plein; Gerrit Doustraat. MORSCHWEG 34 (Chr. Mil. Tehuis). Baerlestraat van; Borgerstraat; Bosch- of Gasthuispolder; Bothastraat; Bredero- öestraat; Constantijn Huygenslaan; Coo- renhertstraat; Cronjéstraat; Da Costa- straat. 1352 ten volle op de medewerking van het Leicf- sche publiek. Moge deze medewerking ruimschoots wor den gegeven! Reeds op 12 en 13 October sal een aan vang worden gemaakt.Dan treedt op het Ne- derland'seh Tooneel (directeur Cor v. d. Lugt Melsert) met „De Getrouwde Vrouw", met Annie van Ees en Josephine van Gas teren in de hoofdrollen. OPENING TOONEELSBIZOEN. „Overschotje". Donderdag 3 October zal het tooneelsei- zoen hier worden geopend. Dan voert Het Nederlandsch Tooneel, directeur Cor. v. d. Lugt Melsert nog eens weer een opvoering van het bekende gevoelige blijspel Over schotje van Dario Nicodemi. Annie van der Lugt Melsertvan Ees vervult weer haar rol van het volkskind „Overschotje", waar mee zij reeds zoo vele successen heeft ge oogst. Cor van der Lugt Melsert speelt Titus Sacchi, de ingenieur, die met hartelijke be langstelling het verschoppelingetje tege moet treedt, één van die menschelijke sym pathieke figuren, die hij zoo bij uitstek zui ver en mooi uitbeeldt. De overige rollen worden vervuld door Jos. van Gasteren, Hélène Berthé, Ludzer Bringa, Eduard Pal mers, Anton Roemer. Deze voorstelling wordt gegeven tegen zeer populaire prijzen en vangt precies om kwart voor zeven aan, zoodat de bezoekers alle gelegenheid hebben, om tijdig huis waarts te keeren. OUDE RIJN 132. Aalmarkt; Agnietenstraat (Kort en Lang); Anna of Aalmoeshuishofje (Sint) (Hooigracht 9); Anna's Hof (Smidsteeg 44); Anna's Hof Sint (Zegesteeg 14); Apo- thekersdijk; Assendelfthof van (Lange gracht 49)Baatstraat; Begijnhof (Rapen burg 76); Berkendaalstraat; Beschuitsteeg; Binnenvestgracht (le t/m 5e). Op Dinsdag 1 October e.k. TUINSTADWIJK (Hyacinthenstraat 18). 3 Octoberstraat; Duivenbodestr.; Fran- chimontlaan; Fruinlaan; Garenmarkt; Hee renstraat, Heiligen Geest Hofje (Doeza straat); Hoefstraat; Idem Korte en Oude van der Hoevenstraat; van 't Hof f straat. UTRECHTSCHE VEER (voorm. Gebouw Burgerwacht) De Goejestraat; Gortestraat (le t/m. 3e) Groenesteeg (le t/m. 6e); Hartmanstraat; Haven; Havenkade; Havenplein; Haven straat (Dwars), idem (Oost), idem (West); Haverstraat (le t/m. 3e); Heemskerkstraat Hermanstraat. HEERENSINGEL (Oude Station). Binnenlaan; Bloemstraat; Borneostraat; Bronkhorststraat; Cath. Maarten Drs. Hof; Celebesstraat; Decimastraat; Dillenburger straat; Driftstraat; van der Duynstraat. OUDE VEST 35. Haarlemmerweg; Haverzaklaan; van der Helmkade; van der Helmstraat; Heyn- siusplein; Heynsiusstraat; Hoogerbeets- straat; Houtlaan; Hugo de Grootstraat; Jan van Goijenkade; Johan de Wittstraat; Justus Carelhuis (Witte Rozenstraat); Ka- gerstraat. MORSCHWEG 34 (Chr. Mil. Tehuis). Delftsche Jaagpad; Doelengracht; Doe lensteeg; Eva van Hoogeveenshof (Doelen steeg 7); Floraweg; Galgewater, idem kort; Genestetstraat; Gerard Brandstr.; Groen- h azen-gracht. OUDE RIJN 132. Hof de Blauwe Klok (Oude Singel 226a); Bloemmarkt; Botermarkt; Bouwelouwe- steeg; Brandewijnsgracht; Breestraat; Brouckhovenshof (Papengr. 16); Burcht- steeg; Caeciliastraat; Clarasteeg; Conincks- hof (Oude Vest 15); Diefsteeg; Dolhuis- steeg; Donkersteeg; Druckerstraat; Dui- zenddraadsteeg; Elisabeths Gasthuishof (Oude Vest 25); Emmastraat; Francois Houttynhofje (Hooigracht 81); Gangetje; Gerecht; Gre venstraat; Groeneveldstich- ting (Oude Vest 41). Op Woensdag 2 October e.k. TUINSTADWIJK (Hyacinthenstraat 18) Hugo de Vriesstraat; Hyacinthenstraat; Jan van Houtkade; Jeruzalemhof (Kaiser straat) Kaiserstraat; idem terrein Sterren wacht; Kamerlingh Onneslaan; Kamper- steeg; Kapteynstraat; Kastanjekade. UTRECHTSCHE VEER (Voorm.Gebouw Burgerwacht) Hooge Rijndijk; Hooge Woerd; Jan Wil lemshof (Looierstraat); Juffrouw Maas hofje (Kalvermarkt); Kaarsenmakersstr.; Kalvermarkt. r HEERENSINGEL (Oude Station) Formosastraat; Frans van Mierisstraat; Gabriël Metsustraat; Gasstraat; Groen- oordstraat; Groenoordtplein; Hambroek laan; Hansenstraat; idem Korte; Heeren singel; Hogendorpstraat; van; JanLievens- straat; Jan Paulushof (Zijlstraat) OUDE VEST 35. Lammermarkt; Ledenberchstraat van Leeuwerikstraat; Lijsterstraat; Mare, korte; idem lange; idem stille; idem nieuwe; Ma- redijk; Maredijksch Hofje (Maredijk). MORSCHWEG 34 (Chr. Mil. Tehuis). Haagweg; Haarkade ter; Hasebroekstr.; Herman Costerstraat; Hertzogstraat; Hooft- straat P. C.; Jacob Catslaan; Joubertstraat; Catestraat, ten; Kolfmakerssteeg; Kom kommerhof; Lennepstraat, van; Lopsen- straat; Loridanshof (Varkenmarkt 1) OUDE RIJN 132. HaarlemmerstraatHalvemaanspoort (Hof); Hartesteeg; Heerengracht; Heeren- steeg; Hekkensteeg; Hendrikstraat; Hoogl. Kerkgracht; Hoogl. Kerkkoorsteeg; Hoog straat. BODEGRAVEN. UITREIKING ZWEMDIPLOMA'S. Niettegenstaande de lage temperatuur van het water, werden deze week toch de al meerdere malen uitgestelde examens voor het zwemdiplo ma afgenomen. Van de 65 zwemmers en zwem sters. die zich aanvankelijk hadden opgegeven, kwamen er echter slechts 26 op, voor het over- groote deel behoorende tot de jongste generatie. Eén hunner werd afgewezen, terwijl één tijdens het proefzwemmen door kramp buiten gevecht werd gesteld. Het diploma werd uitgereikt aan de volgende geslaagden: Rietje van 't Hoog, Elly Beije, Jopie Walraven, Doortje Walraven, Cock J.ongeneel, Alie v. d. Vlist, Wil Jongeneel, Bep Voordouw, Marijtje Hensen, Truus Edel man, Krijna Kooij, Sophie Groenendijk, Lenie Windhorst. Willy Domburg. Mies Timmer, Willy Sloof, Henk Groenendijk, Jaap Bruijnen, Jaap Befje, N. Domburg. A. Edelman. P. v. d. "Zwaan en Jan Hensen. BOSKOOP. Een droeve plechtigheid. Op de Alg. begraafplaats alhier had onder groote belangstelling de teraardebesteling plaats van den 16-jarige Herm- - Oskam, die j.l. Zon dagavond tengevolge van de verduistering door verdrinking om het leven kw Zeer velen hadden zich rond de groeve ge- chaard, vooral de buurtbewoners waren sterk I vertegenwoordigd. De heer J. H. van Straaten van Nes sprak als patroon woorden van waardeering, alsmede Zondag. Amicitla: Spiritisch Genootschap, 10JA u vmi. Evang. Chr. Gem.: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 6% uur nam. Dinsdag. Morschweg 59: Stadsevangeliesatie te 7% uur nam. Volkshuis: Bespreking cursuswerk 7% u. nam. Donderdag. Schouwburg: N.V. Het Nederlandsch Tooneel. „Overschotje". 6.45 uur nam. Hazerswoude Alg. Verg. van aandeel houders N.V. Kleiwarenfabriek „Nieuw Werk lust", 10 uur voorm. Dagelijks. Lakenhal: Tentoonstelling Vincent van Gogh, 10 uur voorm.4 uur nam. (Zondags 14 uur nam.) Tot 20 October. DIVERSEN. 's Dinsdag 1ste Binnenvestgracht 22: Ge legenheid tot inenting tegen typhus 113 uur. 's Dinsdag, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau 9%—-11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardigen 78 uur nam. 's Donderdags Wijkgebouw „Bethesda" (Hoef straat 4446): Consultatiebureau voor Alcoho listen 8 uur nam, 's Donderdags Inst. voor Praeventieve Genees kunde (1ste Binnenvestgracht 22): Inenting tegen diphterie 3& uur 's middags precies. 's Vrijdags, Inst. voor Praeventieve Genees kunde Consultatiebureau v. Beroepskeuze 45. BIOSCOPEN, t 18 jaar; 14 Jaar; 8 alle leeftijden. Luxor-Theater, Stationsweg: „Moordzaak Fran- chetti". t Dagelijks nam. 2.15 en 7 uur. 's Zondags van 26.30 uur doorloopende voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: „De kassier ver gist zich". Dagelijks 7.30 uur nam.; 's Zondags te 2, 4.30 en 7.30 u. Woens'" en Zaterd. matinée 2.30 u. Trianon-Theater, Breestraat 31: „Je hebt 'tof je hebt 'tniet" t Dagelijks 2 en 7 uur. 's Zondags van 2—6.30 u. doorloopende voorstelling. Casino-Theater, Hoogewoerd 48: „Watt en Vï Watt als comedianten" Dagelijks 7 uur; 's Woensdags en 's Zater dags ook 2% uur. Zondags te 4 en 7 uur. Rex-Theater Haarlemmerstraat: „Manege" t Dagelijks 2 en 7 u. nam.; 's Zondags v. 26.30 uur doorl voorstelling. Nova-Theater (Katwijk aan Zee): „Proces met gesloten deuren", t 7% uur nam. Zondags gesloten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 28 September 20 uur tot Donderdag 3 October 8 uur waargenomen door de apotheken A. J. Donk, Doezastraat 31, tel. 21313 en Apotheek „Tot Hulp der Menschheld", Hooigracht 48, tel. 21060. Te Oegstgeest door de Oegstgeestsche Apo theek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. De geneeskundige Zondagsdienst te Leiden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandag morgen 8 uur waargenomen door de doctoren Hartman. Van Leeuwen, Kors, Poortman, Renaud. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waarge nomen door dr. Hugenholtz, tel. 20390. Deze posten zullen alle geopend zijn alle werkdagen van 912 en van 25 uur. Zaterdag van 91 uur. Zij, die behalve een formulier, behoorende tot groep A ook een formulier, behoorende tot de groepen B, C, D of E hebben Ingevuld en geen identiteitsbewijs van de Brandstof- fencommissie hebben ontvangen moeten zich met hun stamkaart en de beide inge vulde formulieren MD 89 vervoegen aan het Distributiekantoor, Breestraat 117, van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uur n.m. (behalve Zater dags van 9 tot 1 uur n.m.) op de dagen, loopende van 30 Sept. tot en met 8 October a.s. en wel in deze volgorde: Op Maandag 30 September zij wier fami lienaam begint met A tot en met Buf. Op Dinsdag 1 October zij wier familie naam begint met Bug, C, D, E, F t/m Goe. Op Woensdag 2 October zij wier familie naam begint met Gof, H, I, t/m Joo. Zij, die behalve een formulier van de A- groep, ook een formulier, behoorende tot de groepen B, C, D of E hebben ingevuld en wel een identiteitsbewijs van de Brandstof- fencommissie hebben ontvangen, zullen later worden opgeroepen. Dinsdag 1 October a.s. zullen op deze plaats nadere mededeelingen over de oproe-* ping worden gedaan. Leiden, 28 September 1940. De Burgemeester, A. TEPE. Weth. lo. Burgemeester. VAN DEN HEER P. BUITELAAR ALS AGENT VAN ONS BLAD. Dinsdag a.s. zal het 40 jaar geleden zijn, dat aan den heer P. Buitelaar te Bodegra ven het agentschap van ons blad werd op gedragen, nadat hij reeds ongeveer 8 jaar ons blad had bezorgd. Gedurende dien tijd hebben wij den heer Buitelaar leeren kennen als een actief agent, wiens ijver nimmer verflauwde. Hoewel hij den laatsten tijd niet meer zelf bezorgt geniet hij ook bij de abonné's van ons blad een zeer goede reputatie. Wij wenschen hem nog vele goede jaren toe als agent van ons Blad! woorden van troost tot de diepbedroefde ouders. Ontroerd verlieten de aanwezigen den dooden- akker. Een onaangenaam avontuur. Donderdagavond heeft een groot aantal plaatsgenooten een onaangenaam avontuur be leefd. doordat zij zich na 10 uur op straat be vonden. Het politiebureau, waarheen zij waren overgebracht, was tjokvol. Ook waren er eenige dames onder, die met haken en breien den tijd trachtten te dooden. Later werd bat ge zelschap op vrije voeten gesteld. Zondagdienst voor doktoren. Zondag a.s. zal de dienst worden waargeno men door dr. C. H. Flim, telef. 38. KINDEREN VAN DEZEN TIJD zijn Jozö en Nezo. Hygiënisch verpaJct zout, door gisen mmsohenhaovd atange- raalkt. Zout uit eigen bodem. 1303 (Ingez. Med.) Zondag: Roastbief. spercieboonen, toma- tensla, aardappelen, Zweedsche appelschotel. Maandag: Koud vleesch, bieten, aard appelen, rijstebrij. Dinsdag: Kaascoteletjes, aardappelen, savoyekool, chocoladevla. Woensdag: Gehakt, bloemkool, aardappe len, watergruwel. Donderdag: Bloemkoolsoep, runderlappen, zoete appelen, aardappelen. Vrijdag: Gamalenragoüt, aardappelpuree, kropsla, wentelteefjes van beschuit. Zaterdag: Hutspot met klapstuk of witte boonen, vruchten. HOOGWATERTIJDEN, ENZ. TEMPERATUREN, LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 11 gr. C. (52 gr. F). 12 uur 'smidd.: 12 gr. C. (54 gr. F.) HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK-A.-ZEE oor Zondag. Voorm. te 1. u. 10 min.; nam. te 1.34 uur. Voor Maandag Voorm. te 2 uur; nam. te 2.24 uur. ZONS- OP- EN ONDERGANG. Saterdag: Onder: 19 uur 26; op: 7 uur 37. "ondag: Onder: 19 uur 24; op: 7 uur 38. Hei tijdvak gedurende hetwelk de verduiste- norschriften gelden, wordt begrensd door •vfle tijdstippen. De lichten van auto's e.d. mogen een half uur later ontstoken worden en een half urn- vroeger gedimd. ABONNEMENTSVOORSTELLINGEN. Onze tijden zijn voor de kunst moeilijk, doch juist de erkenning daarvan zet aan tot het uit den weg ruimen van die moeilijk heden. Zoowel het publiek als de kunste naars hebben recht daarop! Het Bestuur van de Leidsche Schouw burg vereeniging heeft na rijp beraad en na overleg met de Gezelschappen daarom be sloten de gebruikelijke serie abonnements voorstellingen in het aanstaande seizoen të houden op middagen en één serie op Zater dagmiddag en één op Zondagmiddag. Ten gevolge van maatregelen van ver duistering en vervoer, zoowel van het pu bliek als van de gezelschappen, is het naai de meening van het bestuur te bezwaarlijk om de voorstellingen 's avonds te geven. Het Bestuur is echter van meening, dat het publiek er in het aanstaande seizoen toch zeer zeker op gesteld zal zijn goede voorstellingen bij te wonen, zoodat het Be stuur er op vertrouwt, dat er voldoende deelname van de zijde van het publiek zal bestaan, wat een eerste voorwaarde is voor het doorgaan van de voorstellingen. De bedoeling is, dat er weer acht voor stellingen gegeven zullen worden op Zater dagmiddagen en acht op Zondagmiddagen, waartuschen gij kunt kiezen, doch de stuk ken zullen op belde dagen dezelfde zijn. Waar ook de concerten op Zondagmidda gen zullen worden gegeven zal er zooveel mogelijk rekening mee worden gehouden, dat de abonnementsvoorstellingen en de concerten niet op denzelfden middag zullen worden gehouden. Aan den anderen kant kunnen diegenen, die reeds op abonne mentsconcerten hebben ingeteekend voor de abonnementsvoorstellingen op Zaterdag middag inteekenen. Op deze wijze meent het Bestuur zorg te dragen, dat ook in dezen winter het publiek gelegenheid krijgt van acht goede voorstel lingen te genieten, en dat de tooneelgezel- schappen gelegenheid krijgen hun werk voort te zetten, waartoe zij, ondanks de moeilijke omstandigheden, waaronder zij moeten werken, alle krachten zullen in spannen, zooals overduidelijk gebleken is uit de mededeelingen. die zij gedaan heb ben over hunne stukken, waarvan er ver schillende reeds met veel succes zijn ge speeld. Het Bestuur gaat aldus met moed en ver trouwen zijn taak ten behoeve van het Leidsche Publiek beginnen en vertrouwt

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 6