STADSNIEUWS Geen rundvleesch vóór Dinsdag of Woensdag De Leidsche Bioscoop-Programma's Oorlogsmolest 200 Millioen lm. NOOMEN LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 28 September 1940 ROODESTER De ontvangst in Amerika De luchtraids naar Engeland Verspreide Berichten Na de volgende week weer des Maandags verkrijgbaar Het Leidsche Volkshuis Kerkelijke herdenking van Leiden's Ontzet het van plan is een mogendheid zon der provocatie aan tc vallen. Hieraan mag ook toegevoegd worden, dat het onderhavige verdrag op geen enkele wijze den pclitieken toestand zal aan tasten, zooals deze bestaat tusschen Japan, Duitschland en Italië aan de eene zijde en Sovjet-Rusland aan de andere." Diifc laatste onderlijn'tde woordvoerder van het ministerie van buitenlandsche za ken nog aldus: In dit stadium komt er geen wijziging in de politiek .van Japan,, dat .niet in den oor log betrokken wil worden. Japan zal niet aan den Europeeschen oorlog deelnepien en geen enkel land aanvallen. Japan heeft zijn houding jegens de Vereenigde Staten niet gewijzigd en heeft niet de hoop opgegeven, dat de moeilijkheden met dit land geregeld kunnen worden. Ten slotte zei de woord voerder, dat het nieuwe verdrag niets uit staande heeft met het anti-kominternpact. De Amerikaansche minister van buiten landsche Zaken, Cordell Huil, heeft om trent het driemogendhedenpact verklaard, dat dit bondgenootschap niets verandert aan de sinds jaren bekende situatie. Met de mogelijkheid van een dergelijk bondgenoot schap is bij de bepaling van de Amerikaan sche politiek reeds rekening gehouden. Alvorens Kuil deze verklaring afgelegd had, liet men op zijn departement reeds doorschemeren, dat deze overeenkomst niet noodzakelijkerwijs de internationale situatie behoeft te verscherpen. Het maakt den in druk, dat deze overeenkomst een politiek, die reeds eenigen tijd lang door de drie onderteekenaars gevolgd is, in een docu ment vastlegt. Op de persconferentie op het Witte Huis verklaarde president Roosevelt in antwoord op vragen, dat hij nog niets naders om trent de overeenkomst wist en zich er daar om niet over kon uitlaten. Roosevelt kon digde aan, dat hy dit week-einde met zijn jacht een tocht naar Maryland zal maken, waar hij verscheidene vliegtuigtypen wil be zichtigen. Het D.N.B. meldt: De aanvallen van gisteren van het Duit- sche luchtwapen op de Britsche hoofdstad hebben een omvang aangenomen, als se dert lang bij aanvallen tijdens daglicht niet is voorgekomen. In de haven en industriewijken ten Zui den van de Theems flakkerden brandhaar den op en stortten hulzen in. Talrijk moet het aantal dooden en gewonden zijn, dat tijdens den arbeid in de fabrieken door deze aanvallen is ontstaan. Zijn Uw b'eizdititingisn reeds tegen oorlogs schade gledidklt? Reeds verzekerd. - Inlichtingen bij hieit Alge meen Assurantiekantoor Rapenburg la - Tel. 20302, na 6 uur 24479. 1346 (Ingez. Med.) Boven Londen werden eenige luchtge vechten geleverd, die weer bewijzen, dat de Engelsche afweer zelfs niet bij dag in staat is de aanvallen der Duitsohers op de stad te verhinderen. Andere sterke Duitsche formaties vielen industrieele doelen te Derby, Birmingham, Manchester en Bristol aan. In de Iersche zee werden twee convooien, die te Liverpool wilden binnenloopen, door een enkele reeks Duitsche bommenwerpers uiteengeslagen. Ook op een reeks belangrijke havenplaat sen vielen bommen van elk kaliber: Huil en Newcastle werden bijzonder hevig bestookt. De weerstoestand vergemakkelijkte het op treden van het Duitsche luchtwapen, dat op vele plaatsen door sterke formaties ja gers begeleid werd. Slechts weinige Engel sche jagers traden hun tegemoet. Vooral in de Midlands viel nauwelijks iets van af weer van Engelsche jagers te bespeuren. De verlieslijst aan vliegmachines luidt voorloopig: 57 Britsche, 23 Duitsche'. Zweedsche berichten luiden nog: In zekere districten in het centrum van Londen is een beeld van vreeselijke ver woesting te aanschouwen, nu massa's brand- en brisantbommen van het zwaarste kaliber op de stad zijn geworpen. Men heeft den indruk, dat het kaliber der Duit sche bommen zwaarder is geworden. Een zakencentrum in het Zuidoosten van •Londen is volkomen met den aardbodem gelijk gemaakt. Drie groote gebouwen zijn tot ruïnes geworden en een menigte huizen in de nabijheid is zeer zwaar beschadigd. Het. bericht zegt, dat men zich geen voor stelling van de vernietiging kan maken. Er zijn vele straten afgezet, waarin zonder on derbreking reddingsbrigades en brandweer lieden aan het werk zijn. Het centrale ver- keersnet heeft zoo zwaar geleden, dat men heele straten heeft moeten afsluiten. CIANO ONTVANGT SUNER. Na<ar men in Italiaansche kringen te Ber lijn verneemt, heeft de Italiaansche minis ter van buitenlandische zaken, graaf Ciano, een langdurig onderhoud gehad met dien Spaanschen minister van binnenlondsche zaken Serrano Suner. KROONRAAD IN HET BUCKINGAM- PALACE. Naar Reuter meldt, heeft de Engelsche konip'g .gisteren in het Buckingham-Palace een kroonraad gehouden, waaraan deelna men Attlee, lord Caldecote, lord' Snell en. sir Kingsley Wood. TERUGKEER DER DUITSCHERS VIT BESSARABIË. Vanavond komt de eerste speciale trein meit 720 repaitrleerende Duitschers uit B'es- saraibië. Zij komen uit Galaitz tot Belgrado' per schip die Donau opgevaren en zullen eerst in Sernlin en Prahovo bij Belgrado in kampen worden ondergebracht; van daar worden zij mteit een specialen trein naar Vil lach vervoerd, vanwaar zij met een specia len Duitechen trein, na een oponthoud van doe tolt vier uur, verder zullen worden ge transporteerd. In verband met de aanwijzing van de Leidsche Veemarkt als plaats, waar in de toekomst door de Nederlandsche Veehouderijcentrale vee zal worden overgenomen, hebben wij te bevoegder plaatse geïnformeerd welke consequen ties zulks voor onze markt inhoudt. Deze aanwijzing, aldus onze zegsman, is voor het voortbestaan van de Leidsche markt van het allergrootste belang. De vorige week was er in het geheel geen handel in slachtrundvee, aangezien de sla gers eerst hun voorraden moesten uitver- koopen. Ingevolge de vleeschdistributie is deze week een aanvang gemaakt met de ver deeling van rundvleesch onder de slagers. Deze gaat als volgt in haar werk: de vee houders, die slachtvee willen aanvoeren, doen daarvan mededeeling aan de Nederl. Veehouderij centrale te Den Haag onder op gave van-het aantal stuks en de plaats van levering, in de keuze waarvan men volko men vrij is. Na ontvangst dezer opgaven, be richt de Veehouderij centrale dat de veehou ders tot aanvoer kunnen overgaan. Op de daarvoor aangewezen markten, waar de overname zal geschieden, wordt het vee al lereerst in klassen ingedeeld naar gelang van gewicht en kwaliteit. Zulks geschiedt door zgn. classificatiecommissies, bestaande uit een veehouder, een handelaar en een slager. Teneinde deze commissies niet over te belasten is bepaald, dat elke commissie niet meer dan honderd stuks vee te beoor- deelen zal krijgen. Is het vee aldus overge nomen, dan wordt het overgebracht naar de stallen van het Openbaar Slachthuis of naar particuliere' stallen, waar het onder toe zicht van marktpersoneel den nacht over blijft om den volgenden dag opnieuw naar de markt te worden geleid teneinde te wor den gewogen. De landelijke toewijzingscommissiewelke uitsluitend uit slagers bèstaat, wijst daarna het vee toe aan de verschillende slagers, die daartoe den wensCh te" kennen hebben ge geven, zoodat het zéér wel mogelijk is, dat een Rotterdamsohe slager koeien ontvangt, die op de Leidsche of Utrechtsohe markt zijn aangevoerd. Gisteren waren ter Leidsche markt 320 stuks rundvee aangevoerd, terwijl de nor male wekelijksche consumptie voor onze stad ongeveer 100 stuks bedraagt, waarbij men evenwel in aanmerking moet nemen, dat dit aantal erop gebaseerd is, dat dan ook varkensvleesch beschikbaar is. Voor de komende weken verwacht men in vakkringen een sterke stijging in den aanvoer. Deze week is de situatie zóó, dat het vee eerst a.s. Maandag kan worden ge slacht; het vleesch moet dan eerst nog minstens 24 uur besterven, zoodat het vleesch eerst Dinsdag of Woensdag on der het publiek kan worden gedistri bueerd. Naar wij evenwel van welingelichte zijde vernemen zal daarin spoedig ver andering worden gebracht, zoodat mag worden verwacht, dat met ingang van Maandag 6 October een normale distri butie van rund- en kalfsvleesch zal kunnen plaats vinden. In verband met de omstandigheid, dat schapenvleesch niet onder de distributie- regeling valt. was er gisteren een record- aanvoer van wolvee; er werden niet minder dan 3135 schapen en lammeren aangevoerd, een aantal, dat tevoren nimmer is bereikt. DE CULTUREELE ARBEID WORDT VOORTGEZET. Het vergaderverbod heeft, zooals te be grijpen valt, ook eenige stagnatie teweeg gebracht in het cultureele werk, dat bin nen de muren van het Leidsche Volks huis aan den Apothekersdijk steeds met zooveel liefde en toewijding wordt ver richt. Nu de soepeler toepassing der terzake geldende verordening voortzetting van den arbeid wederom mogelijk maakt, zijn wij eens een praatje gaan maken met de steeds enthousiaste directrice, mej. Ruth, die ons te dien opzichte verschillende verheugende mededeelingen kon ver strekken. Mede in verband met de verduiste ringsvoorschriften, aldus mej. Ruth, was het noodzakelijk, alle cursussen en voor drachten, welke aanvankelijk in de avond uren waren geprojecteerd, over te bren gen naar de middaguren. Gelukkig heb ben wij alle uitgenoodigde sprekers be reid gevonden, daaraan hun volledige'me- dewerking te verleenen. Na nauwkeurige overweging van alle „voor" en „tegen" werd als regel vastgesteld, dat de voor drachten des Zaterdagmiddags zullen worden gehouden. Mocht een groot aan tal personen daartoe den wensch te ken nen geven, dan zijn alle sprekers bereid hun lezing .op een ander tijdstip te her halen. Op die wijze hebben wij het volle dige programma kunnen handhaven. Het valt natuurlijk te betreuren, dat van deze Zaterdagmiddag-bijeenkomsten de geheele middenstand practisch is uit gesloten, maar daaraan was nu eenmaal niets te doen. Wij moesten per slot van rekening van twee kwaden het minst kwade kiezen. Het programma wordt de volgende week Zaterdag ingezet met de vertooning eener biologische Axtisfilm met toelichting door den heer H. C. Verkruysen en. daarna wor den op de volgende Zaterdagen in het Ka- merlingh Onnes-laboratorium twee hoogst interessante natuurkunde-cursussen gege ven, waarbij tal van belangwekkende proe ven met vloeibare lucht. Ook het verdere programma heeft ver-, schillende wijzigingen ondergaan; zoo is dé Vrouwenclub verplaatst naar den Donder dagmiddag, terwijl op Zondagmiddagen door vakmusici onder leiding van de pia niste Janny van Weering een zestal con certen zal worden verzorgd. Indachtig aan het feit, dat de winter tijd zich bij uitstek leent voor studie, zal nu de gelegenheid voor klassikaal onder wijs wellicht niet zoo groot is, méér nog dan anders aandacht worden besteed aan de zelfstudie in Nederlandsche en vreemde talen, rekenen; wiskunde, boekhouden, enz., waarbij gebruik zal worden gemaakt van huïswerktaken, dié naderhand zullen wor den gecorrigeerd. Op die wijze, aldus mej. Ruth, doen wij Er was eens een looier in Lopik. „Roode Ster Tabak", riep hij „Die koop- ik". Dit voortreff'lijke merk Rook ik onder m'n werk Als ik honderd word nóg- - en dat hoop (Rw. Zeldzaam zacht en - licht in de pijp! 1300 (Ingez. Med.) alles, wat in ons vermogen ligt om onze cultureele taak, in dezen tijd, die zulks wellicht in nog meerdere mate dan ooit te voren wenschélijk maakt, voort te zet ten. Wij hopen slechts, zoo besloot zij, dat de diverse noodzakelijke omzettingen geen nadeeligen invloed op de belangstelling zullen uitoefenen; niet alleen terwille van het doel. dat daardoor slechts gedeeltelijk zou worden bereikt, doch ook terwille van de inkomsten, die wij onmogelijk kunnen derven. Bij dezen wensch sluiten wij ons vol gaarne aan: moge een talrijk audito rium bij de diverse cursussen en voor drachten getuigen van het begrip, dat men in breeden kring toont voor de moeilijkheden, waarvoor de leiding van het Leidsche Volkshuis zich als gevolg van de tijdsomstandigheden geplaatst ziet en van de waardeering voor de voortvarende wijze, waarop zij ernaar streeft om ondanks de abnormale toe standen haar ideëele doelstelling zoo veel mogelijk ten uitvoer te brengen. Naar wij in het Leidsch Predikbeurten- blad lezen, ligt het in de bedoeling van den kerkeraad der Ned, Herv. Gemeente om, zooals ieder jaar te doen gebruikelijk, ook ditmaal de herdenking van den 3 Octo- ber-dag in de Pieterskerk te houden. Ds. M. Ottevanger zal. deze herdenkings samenkomst, die a.s. Donderdagochtend om tien uur aanvangt, .leiden. EXAMENS ZIEKENVERPLEGING. Bij het op 23, 24 eru 26 September jj. ge houden ezamen ter verkrijging van het di ploma voor zietoenwerpleging zijn de navol gende candidaten gieslaaigd. die allen haar opleiding hebben ontvangen in het Acade misch Ziekenhuis alhier Zx. J. E. Bakker, Zr. M. Ceton, Zr. M. M. Cordes, Zr. G. Dorland, Zr. E. P. M. van Dodt, Zr. B'. Grebbe, Zr. S. H. den Haan, Zr. H. Ho'slksma, Zr. H. N. Hoogentooom, Zr. L. Loth, Zr. M. E. v. d. Mlark, Zr.. H. C. de Regit, Zr. C. L. van Veen, Zr. A. J. Weesie, Zr. S. J. de Wilde, Zr. G. Wij'bengta. Casino-Theater. Het zijn de onafschei delijke Watt en Va Watt, die deze week den bezoekers van Casino ontspanning, in den volsten zin des woords zullen geven! Zij treden ditmaal op als „Comedianten" iets, dat hen op de bekende, vlotte wijze afgaat. Naast dit tweetal speelt Marguerite Viby een belangrijke rol in deze film. Marguerite of Eva zooals zij in deze film heet, is een recalcitrante leerlinge op een ouderwetsch strenge kostschool. Zij koes tert tooneelaspiraties en wat nog erger is voor een leerlinge van een school met der gelijke etiquette, ze houdt er een vriendje op na! Watt en half Watt nu, zijn als tuin lieden aan deze school verbonden en daar zij de eenige mannelijke wezens zijn bin nen het stevig ommuurde territoir van de kostschool, moet Eva met hen genoegen nemen als medespelers in Shakespeare's „Hamlet", hetwelk Eva van plan is. op te gaan voeren. Dat de rol van „Hamlet" bij half Watt in goede handen is, behoeft eigenlijk niet gezegd. De ontknooping van Shakespeare's drama is tenslotte dat Eva, Watt en half Watt voorgoed uit de kost school gebannen worden. Eva gaat vervol gens, als zeeman vermomd., mee op het schip waar haar vriend stuurman is, en ook Watt en half Watt duiken op dit schip op. In de eerste havenstad zal Eva alhoewel zeer tegen den zin van haar vriend haar tooneelcarrière beginnen. Haar eerste optreden op het tooneel heeft echter niet de gewenschte resultaten. Door toedoen van half Watt ontaardt de opvoe ring van „Hamlet" in een formeele vecht partij, waaraan het publiek lustig meedoet. Eva besluit dan om van haar verdere too- neel-loopbaan maar af te zien en hiermee heeft haar vriend zijn zin. De inhoud is bij deze film feitelijk van ondergeschikt belang; hij moet er zijn om Watt en half Watt in de gelegenheid te stellen hun dolle streken uit te halen! Het voorprogramma is zeer uitgebreid: Ufa en Polygoon wereldnieuws, vervolgens een allervermakeiijkste teekenfilm en last not least een Amerikaansche klucht «Me vrouw of Meneer?" In deze film althans, j blijkt mevrouw „de baas" te zijn! Trianon-Theater. „Je hebt het of je hebt het niet", is het slagwoord van Hans Moser in de Tobis-film van dezen naam en na afloop moeten we volmondig getui gen: Hans Moser ..heeft 't," namelijk het talent om zijn publiek gedurende de gan- sche vertooning voortreffelijk te amusee ren. Zoodra dit prachtexemplaar van een grafelijken kamerdienaar op het witte doek verschijnt, heerscht er vroolijkheid in de zaal en herhaaldelijk klatert een schater lach tegen de wanden. Zijn grootvader en vader dienden vóór hem met dezelfde trouw en toewijding het grafelijk geslacht, waar bij Anton zoo heet hij reeds vele jaren in dienst is en aan dit feit ontleent hij het recht om zich meer met de intieme fami lieverhoudingen te bemoeien dan een ka merdienaar eigenlijk past. Hij verzet zich met hand en tand tegen elke wijziging, welke dreigt te worden gebracht in de eeuwenoude tradities, welke in het grafe lijk slot heerschen en ergo is hij ook alles behalve ingenomen met de liefdesaffaire, welke de jonge graaf onderhoudt met de dochter van den naastwonenden pachter,1 met welken laatste hij in voortdurenden on min leeft. Deze chronische ruzie culmineert in een proces om een beek, waarvan de bedding door den pachter verlegd is ge worden teneinde het water een productieve rol te doen spelen bij de bebouwing van zijn akkers. In een reeks dol-vermakelijke scènes tracht Anton het belang aan te too- nen, welke de beek eertijds voor het gra felijke slot bezat en juist wanneer hij op het punt staat het proces te winnen, trekt Anton zijn aanklacht in. Wat toch is het geval? De verhouding tusschen den jongen graaf en des pachters dochter is niet zon der gevolgen gebleven en Anton ziet in, dat alleen een vreedzame verhouding tus schen de wederzij dsche ouders hen ertoe bewegen zal toestemming te verleenen voor een huwelijk. Zijn taak als huwelijksma kelaar wordt evenwel bemoeilijkt door de omstandigheid, dat ook de oude graaf trouwplannen heeft. Diens aangebedene is evenwel in het g;éheel niet op Anton ge steld en wanneer zij er achter komt, dat het grafelijk slot een baby herbergt, wordt de situatie hoe langer hoe moeilijker. Met inspanning van al zijn krachten slaagt Anton er ten slotte in den graaf te bewe gen zijn toestemming te verleenen tot het huwelijk van zijn zoon, terwijl Anton's grootste triomf mogelijk wel is, dat het huwelijk van den ouden graaf geen door gang vindt. Het is een kostelijke film, die in de ko mende week stellig aller onverdeelde waar deering zal "wegdragen. In de pauze hoort men in „De Instuif" met groot genoegen Bandi Balogh en zijn partnerin, die u met zang en spel amu seeren. Luxor-Thealer Benjamin Gigli zingt deze week in Luxor! Hij doet dat als acteur in de film „Moordzaak Frachetti", waarin een proces onze aandacht vraagt en een geheimzinnige moordgeschiedenis moet worden opgelost, maar dat zingen is toch verreweg de hoofdzaak en Gigli's fraaie stem hoort men dus bijna zonder onder breking! Gigli speelt de rol van den be- faamder, opera-zanger Frachetti, die in het huwelijk treedt met een jong danse resje, maar daartoe aangespoord door zijn eergierigen en wraakzuchtigen im presario vervolgens ieder uur voor zijn werk besteedt en nauwelijks tijd heeft een enkel woord met zijn vrouw te wisselen. In haar teleurstelling doet deze daardoor domme dingen. Zij zoekt vriendschap bij den leider van het ballet, waartoe zij vroeger behoorde, vervalscht zelfs een wis sel van haar echtgenoot om den vriend te helpen bij zijn streven naar succes en be reikt niet anders dan dat de zanger, door verdriet ovetmand, plotseling verdwijnt, haar vriend haar in den steek laat en zij vervolgt wordt door een schurk, die den wissel in zijn bezit heeft gekregen en be taling eischt of dreigt anders de verval- sching bekend te zullen maken. Deze schurk moet tenslotte het loodje leggen als hij bij nacht in een park wordt neerge schoten, en verdacht van moord staat de inmiddels weer tot zijn vrouw terugge keerde opera-zanger nu terecht. Wie is de dader? Het is deze vraag, welke ons bezig houdt en pas op het laatste moment haar oplossing vindt. Natuurlijk deelen wij dit hier niet mede. Wij volstaan met te ver melden dat de regie goede momenten heeft en dat speciaal het uitstekende spel van Hilde Körber (als de vrouw van den zan ger) en van Rudolf Platte (als de secreta ris) groote waardeering verdient! Een film over de sneeuw en de ski-sport in Amerika gaat voor de pauze, een film met zeer fraaie opnamen, zoowel van het landschap als van de sportbeoefening zelf. De liefhebbers van de ski-sport moeten er eens gaan kijken. Zij kunnen er hun hart bij ophalen en zullen zonder twijfel de verzuchting slaken„Als wij dat onk nog eens weer beleven mogen!" Rex-Theater „Manege" geeft een schets uit het circusleven, waar een span nend verhaal in werd verwerkt. De ge broeders Arlen, Robert en Thomas, treden samen sinds jaren aan de trapeze op. Tho mas weet echter Robert's vrouw er toe over te halen, met hem weg te reizen. Zij vertrekken samen naar Bordeaux, doch hun trein verongelukt en Robert's vrouw komt om het leven. Robert en Thomas treden ondanks deze tragedie toch nog samen op, noodgedwon gen. Samen vormen zij een wereldsensatie, alleenstaand zouden beiden hun be staansmiddelen elders dan in het circus leven moeten zoeken. Doch de gebroeders spreken elkaar niet meer. In een circus in Berlijn ontmoet Robert een meisje, Maria Morell, die door haar vader wordt gedwongen, op te treden in de „auto des doods", een apparaat dat zeker op een kwaden dag Maria's dood zal beteekenen. Robert pogingen om Maria uit de macht van haar vader te krijgen, mis lukken en Thomas ziet hierin zijn kans om goed te it"" on wat hij vroeger tegenover zijn broer misdaan heeft. Hij doodt Mortell denkt althans het gedaan te hebben. Bij het onderzoek van deze moordzaak blijkt de waarheid rchter anders te zijn. Zoowel voor de bo''" - broeders als voor Maria loopt alles goen af. Robert en Thomas gaan, na zich ver zoend te hebben, nieuw succes in het cir cusleven tegemoet. Een vlotgespeelde, onderhoudende film. In het voorprogramma wordt een aardige film over de zwenisport vertoond naast het uitgebreide wereldnieuws. Lido-Theater Heinz Rühmann is een oude bekende en hij verveelt nimmer! Deze geestige acteur krijgt weer volop de lachers op zijn hand in de film „De kassier vergist zich!", waarin hij talrijke grappige avon turen belafft als gevolg van het feit, dat 'hij tengevolge van verstrooidheid 300 Mark te veel uitbetaalt. De man raakt door dezen verkeerden zet zóó overstuur, dat de gedachte aan zelf moord hem tot de vreemdsoortigste hande lingen verleidt, die de aandacht van an déren trekken. Zoo komt hij op het politie bureau terecht en wordt later in een avontuur betrokken, dat de publieke aan dacht volledig op hem vestigt: om aan geld te komen laat hij zich verleiden de hoofd figuur te worden in een gefingeerde liefdes geschiedenis met een danseres, die reclame ncodig heeft. In een uitvoerig couranten artikel wordt met veel ophef verklaard, dat Pepin alias Heinz Rühmann zich heeft willen opofferen ter wille van zijn groote liefde voor deze danseres, die daardoor meteen tot „ster" gepromoveerd wordt. Pepin, die getrouwd is, komt hierdoor in de grootste moeilijkheden: zoowel met zijn eigen vrouw als op zijn kantoor, maar wordt tegelijk achtervolgd door tallooze andere vrouwen, die thans plotseling in hem een held ontdekken en haar bewondering niet onder stoelén of banken steken. Zijn wederwaardigheden worden velerlei, maar als zijn vrouw ten slotte hoort, hóé de vork in de steel zit en zélfs de te veel uitbetaalde 300 M weer teruggebracht wor den. komt all:", op z'n pootjes terecht. Een geestige film. waarbij behalve de hier opzettelijk buitengewoon stuntelig spelende Heinz Rühmann, maar ook Hilde Hilde- brand, Paul Heidemann en Hans Juncker- rnann tot het succes in hooge mate bij dragen. Een enorm succes oogst ook de komische pantomime „De vroolijke boerderij", die door haar daverende verrassingen het pu bliek van de eene verwondering in de andere voert. Wii zullen deze niet verklap pen, maar men moet er op voorbereid zijn. dat ge tijdens deze gebeurienissen niet zoo ru§tig in de .zaal zit als anders! Een succesvol programma dus, dat nog door een aardig teekenfilmpje wordt aan gevuld. 2—1

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 2