LEIDSCH DAGBLAD - Tweede BEad Donderdag 26 September 1949 Het nachtelijk luchtalarm in Berlijn KERK- EN SCHOOLNIEUWS J WELKE BON IS GELDIG? Relc is van den aanval op het Roode-Kruisschip Hoe de totale oorlog in de Rijkshoofdstad merkbaar De Berlijner krijgt koffie weer 100 jaren zónder telefoon Opgave van 26 September SPORT Zondag a.s. een volledig programma Moedig optreden van den machinist D. Groeneveld Onze Berlijnsche correspondent schrijft d.d 17 dezer: Het Is ons in de Friedrichstrasse overko men. Paf bleven we staan voor de etalage van de „Hamtourgsche Koffiebranderij". Waarom? Omdat daar iets buitengewoons te aanschouwen viel: een rood koperen kom, tot aan den rand toe vol met... echte koffieboonen! Daarboven stond op een kar ton met dikke letters de vraag: „Heeft u zioh reeds aangemeld?" Iets dergelijks heb ben we sedert onheuglijke tijden dat wil zeggen sedert kort na het uitbreken van den oorlog niet meer te zien gekregen. Niet meer te zien en niet meer te smaken. Want de distributie van koffie, thee en cacao duurde maar een week of wat en toen was de voorraad klaarblijkelijk uitgeput. Sedert dien moesten we gaan wennen aan „Duit- sche koffie", dat wil zeggen een mengsel van rogge, gerst en mout. En wanneer een mensch niet heeft, waar hij van houdt, dan moet hij maar zien te houden van wat hij heeft! De beteekenis van deze spreuk be gint men in tijd van oorlog aan den lijve te ervaren. Wij hebben de „Fügsamkeit" van het Duitsche volk speciaal van de Duit- sche vrouw in dezen leeren bewonderen. Koffie was immers te allen tijd in heel Duitschland een dringende behoefte en kof fie met of zonder room en suiker werd door het zwakkere geslacht minstens in denzelf den omvang gedronken als door ons, man nen, het bier! Maar toen van officleele zijde eenmaal bekend gemaakt werd, dat men zich tot nader order met „Duitsche koffie' zou moeten vergenoegen, hoorde men nau welijks kankeren en de meegaandheid der vrouwen heeft daarbij ongetwijfeld den doorslag gegeven. 75 gram koffie. Maar plotseling schijnt er te dien opzichte een wending ten goede ingetreden te zijn. Begin October zal er per persoon aan hen, die zioh bijtijds bij hun kruidenier daartoe lieten inschrijven, 75 gram koffie verstrekt worden. Dat is weliswaar nog geen ons en men kan er geen vrienden of kennissen, op uitnoodigen, maar ook in dezen geldt de oude spreuk: zuinigheid en vlijt bouwt hui zen als kasteelen! Geloof maar, dat er met dat eerste zakje echte „Bohnenkaffee" ge woekerd zal worden en dat de vreugde alom groot zal zijn! Men brengt deze verrassing van overheidswege in verband met wat men Adolf Hitler bij de officieele opening van het werk der Winterhulp in het Sportpalast heeft hooren zeggen. Persoonlijk zoo hoorden we hem verklaren kan hu het best zonder koffie stellen, maar hij ergerde zich over het feit, dat zijn volk dezen lieve lingsdrank door den oorlog onthouden blijft. Hieraan schijnt voorshands een einde geko men te zijn, want naar verluidt zal tot na der order iedere maand eenzelfde kwantum „Bohnenkaffee" aan de bevolking van de Rijkshoofdstad verstrekt worden. Op zichzelf lijkt dit wellicht geen bijkom stigheid, maar we zouden over dit thema niet zoo uitweiden, wanneer het niet voor de burgerlijke samenleving van grooter be lang was dan men oppervlakkig gezien geneigd is te denken. Vrij plotseling zijn we namelijk ook te Berlijn aan den lijve gaan ondervinden, dat de oorlog althans in Europa zijn laatste stadium bereikt heeft. Sedert eendge weken dienen wij lederen nacht met luchtalarm rekening te houden. Dat wil zeggen: tusschen elven en êênen begint de sirene te loeien en zijn we ver plicht. ons hals over kop aan te öeeden om toevlucht in den naasten schuilkelder te zoeken! Aanvankelijk zag de zaak er niet al te ernstig uit en liet Rijksmaarschalk Her mann Goering zelfs meedeelen, dat lucht alarm nog niet wilde zeggen, dat men met een bombardement moest rekenen. Men be hoefde zijn schuilkelder pas op te zoeken, wanneer de schijnwerpers uit den nacht een dag maakten, wanneer het afweergeschut begon te kraken en het gerulsch der moto ren de komst van den vijand aankondigde. Maar weldra werd deze kalmeerende ver klaring door een nieuwe verordening ach terhaald en hebben wij ons streng aan de voorschriften te houden, welke graafHell- dorf, de president der Berlijnsche politie, heeft uitgevaardigd. het sluitingsuur vervroegd. En om de zaak kracht bij te zetten, is het officieele sluitingsuur voor alle open bare lokalen in Groot-Berlijn thans van l uur sedert eenlge dagen plotseling tot u uur vervroegd! Berlijn is zoodoende een brave en solide provinciestad geworden! Voor de restaurateurs is dat natuurlijk een zware strop en voor de stamgasten, die zonder een bepaald aantal halve liters bier en de noodige borrels de voorgeschreven Bettschwere" niet kunnen halen, minstens evenzeer. Maar och, hun aantal was de laatste weken al beangstigend klein ge worden, want de angst voor nachtalarm had de overgroote meerderheid der bevol king reeds op andere gedachten gebracht. Men is er al tamelijk vast mee gaan reke nen, dat de nacht niet zonder onderbreking zal verloopen en geschiedt zulks bil uitzon dering wèl, dan is de vreugde den vol genden ochtend bij het ontwaken des te grooter! Vooral op Zaterdagavond hoort men algemeen de vraag stellen: „Zouden ze komen?" Hetgeen volkomen begrijpelijk is want dan wil immers iedereen uitslapen van een week vol zwaren arbeid en span ning. Of men aan gene zijde van bet Ka naal met dezen wensch rekening houdt, weten wij niet. maar wel is het frappant, dat we tot dusver juist dien nacht voor ongewenscht bezoek gespaard gebleven zijn HOE KOMEN DE ENGELSCHEN BOVEN BERLIJN? „Hoe is het mogelijk, dat de Engelschen ondanks het sterke afweergeschut tot boven het centrum van Berlijn weten door te dringen?" Deze vraag is alleszins begrijpe- 1S. lijk, want sedert het uitbreken van den strijd mocht er boven de stad ook door Duitsche piloten niet meer gevlogen wor den en men hield het voor vrijwel ondenk baar, dat de vijandelijke luchtmacht tot zoover van haar uitgangspunt zou door dringen. Men gaf ons op deze vraag van bevoegde zijde de volgende uiteenzetting: „Iedereen weet, dat het den Engelschen pi loten totdusver alleen nog maar 's nachts en dan op enorme hoogte gelukt ls, de Rijkshoofdstad te bereiken. Het ging dan meestal om slechts een paar toestellen, die tot de buitenwijken der stad waren ge komen, want zoowel het luchtdoelgeschut als de actieve Jachtvliegtuigen zorgden er in de meeste gevallen bijtijds voor, dat de vijandelijke aanvaller van richting moest veranderen. Voorts moet er aan gedacht worden, dat de Engelschen zich met hun toestellen op enorme hoogte bevinden en dat zij met een gemiddelde snelheid van 300 tot 400 Kilometer per uur een heelen weg hebben af te leggen, voor zij het voor oogen gestelde doel kunnen bereiken. De Duitsche „Flakartillerie" is in de eerste I plaats een verdedigingswapen en heeft dus tot taak, de vijandelijke machines bijtijds tot ommekeer te dwingen, ze op groote hoogte te houden en het doelloos neerwer pen van brandbommen te verhinderen. Het voornaamste doel is dus niet aooals men vaak hoort zeggen de vijandelijke ma chines naar beneden te halen, want dat zou ongetwijfeld zijn mee en zijn tegen hebben. Slaagt men er in, de machine van den tegenstander te raken, dan wil het on der de gegeven omstandigheden al heel wat zeggen, wanneer deze zijn uitgangspunt niet meer kan bereiken en onderweg, bin nen of buiten het vijandelijk gebied, tot een noodlanding wordt gedwongen. Het is voor een belangrijk deel aan de activiteit van het luchtdoelgeschut toe te schrijven, dat het klakkeloos neergooien van bran bommen boven Berlijn heel wat minder schade heeft aangericht dan men aanvan kelijk in het buitenland hoorde beweren". Voor ons, buitenlandsche Journalisten, be staat er lederen nacht, onmiddellijk na den een of anderen luchtaanval, gelegen heid, om per auto naar de stadswijken te rijden, waar verwoestingen zijn aangericht en waar slachtoffers gevallen zijn. Erg aan trekkelijk zijn zulke inspectietochten niet, want in geval van brand of bij het aan schouwen van puinhoopen en het snel weg dragen van gewonde menschen, stelt men zich telkens opnieuw de vraag: .Moesthet dan werkelijk zoover komen?" Pas later, als ook weer deze oorlog achter ons ligt en we van bevoegde zijde te hooren krij gen, wat er in werkelijkheid gedaan werd. om een nieuw bloedbad te verhinderen en wat tenslotte dan toch den doorslag tot een nieuwen oorlog heeft gegeven, zullen we bij machte zijn, op deze alleszins begrijpe lijke vraag een afdoend antwoord te geven. (Nadruk verboden) Het was maar zóó'n simpel berichtje, dat iemand er hóést over heen zou lezen en tóch was het hoogst eigenaardig: Een 100-jarige Drentenaar telefoneerde dezer dagen voor het éérst van zijn leven en nog wel noodgedwongen, omdat zijn dochter, die onmogelijk naar het hooge Noorden kon komen, zijn stem na langen tijd graag weer eens hooren wilde. Geluk kig verliep het gesprek, na aanvankelijke aarzeling, tenslotte onder geaelligen kout, genoeglijk en vlot. Ben berichtje als uit den eersten tijd van Bell's sensationeele en wonderbaarlijke uit vinding Honderd jaren oud en nog nooit getele foneerd! En dat in een tijd, waarin alléén al in de stad New York, zooals wij onlangs lazen, per dag niet minder dan 7.000.000 telefoongesprekken gevoerd worden en een Arnierifcaamsche filmdirecteur zeven rond hem opgestapelde telefoontoestellen tierend en zenuwverterend tegelijk moet bedienen. Deze Drentenaar mag beslist op zijn ouden dag een zéér gelukkig mensch genoemd worden. Want nooit snerpte door de intimiteit vanzijn rustige huiskamer des daags of des nachts het opschuddend telefoongerin- kel, nooit werd hij wreed gestoord tijdens zijn maaltijden waarom bellen de men schen iemand bij voorkeur tijdens zijn etensuur op? nooit schokte hem onver wacht een droeve tijding, nimmer werd hij verblijd met een dure telefoonrekening en moest denken: „Alwéér drie kostbare cen ten". Wamt vele kleintjes vormen op den duur ongemerkt óók voor den telefoon- enthousiast één groote. De telefoon is een pracht van een uit vinding en kan den modernen mensch, ópgejaagd door een tempo, dat een 100-ja- rige zich gelukkig nauwelijks kam Indenken, in elk opzicht de schitterendste diensten bewijzen. Nóch de def tige ambtenaar, nóch de haas tige zakenman, nóch de practische huis vrouw, nóch de rustige particulier, nóch het verliefde paartje zou haar gaarne ont beren, absoluut onmisbaar als zij voor ons, 20ste eeuwers, geworden is. Maar voor één enkel oogemtolik zouden wij toch allen in de schoenen vain dezen telefoonloozen 100-jarige willen staan. Omgeven door een heerlijke rust, be hoefde hij zich immers tot nu toe nimmer te ergeren aam of zich te laten Opschrikken door dat onmuzikale en onnoodige ge- druisch, waarvan je soms niet direct kunt vaststellen, of het de bel van de voordeur dam wel van de telefoon is, geen enkele keer moest hij, trappelend van ongeduld, wach ten op een eindeloos lijkende aansluiting em stelde hem een „verkeerd verbonden" teleur, nooit werd hij gerukt uit zijn geza pig middagdutje of uit geconcentreerden arbeid, die géén afleiding gedoogde. Ziet: de voordeelen van de telefoon zijn legio, maar lijken de nadeeien ervam niet voor een kort moment scherper dom ooit belicht, als men zoo terloops leest van dat schier óndenkbare, unieke geval: 100 jaren oud te zijn en nóg niet te weten, wét tele- foneeren is Róngdaar gaat voor de zóóveeiste maal de telefoon. Het ding stóót eenvoudig vandaag weer niet stil. Wég dus o! lieflijke rust, den schrijver voor een wijle geschonken, om zich in het zeldzame geluk van dien merkiwaardigen iOO-jorigen Drent te verdiepen PREDIKBEURTEN. Bodegraven Geref. Gem.: Vrijdagnam. 6.46 uur, ds. M. Heykoop van Utrecht. Zoetermeer Geref. Gemi: Hedennam. 7.45 u. ds. Hofman van Moercapelle. NED. HERT. KERK. Aangenomen naar 'sHeer Abtskerke rtoez.) cand. C. A. Evelein. hulpprediker te Haarlem. ^JIIIIIIIIIItllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHllllllllllllllllllHIIIIIIU^ Bon nr. 15 (t.m. 1 November): 100 gr. vermicelli, macaroni of spaghetti. I Bon nr. 28 (t m i November) 100 gram griesmeel of 100 gram |j maizena of een hoeveelheid pud- dingpoeder of paddingsauspoeder, s welke 100 gram zetmeel bevat. De hoeveelheid puddingpoeders mag verdeeld zijn over twee pakjes. E waarvan elk ten hoogste 33 gram zetmeel bevat. De hoeveelheid puddingsausjpoeder, welke op één bon wordt gekocht, mag onge- E acht de samenstelling over niet meer dan zes pakjes verdeeld zijn. Bon nr. 41 (t.m. 4 October): 2ons rijst, rijstemeel of rijstc- jE bloem. J Bon nr. 54 1 (t.m. 4 October): s Z'h ons havermout, havervlokken eort of grutten. 1 Bon nr. 71 (t.m. 4 October) 3 2'/, ons tarwebloem of tarwemeel of roggebloem of roggemeel of g zelfrijzend bakmeel of boekwelt- H meel. Bon nr. 72 (tm. 27 September): j 1 kilogram suiker. I Bon nr. 73 (t.m. 27 September) 2llt ons koffie of ons thee. Bon nr. 104 (t.m. 18 October): i§ 150 gr. toiletzeep of 120 gr. huis- houdzeep of 200 gr. zachte zeep of 250 gr. zeeppoeder, of 125 gr. zeepvlokken of 250 gr. zelfwerkende waschmlddelen of 200 gr. vloeibare 1 zeep. s: i Bon nr. 116 (t.m. 31 December): 50 gr. scheerzeep of een tube scheerereme of een pot «cheerzeep. Broodbonnen nr. 7 (tan. 1 October) 2500 gram rogge of 2000 gram an der brood. Rantsoenbonnen rijst en haver mout zijn doorlooipend geldig. Petroleumbon nr. 8 (tan. 3 November) 2 liter petroleum. Boterbon nr. 05 t/m. 12 (t.m. 18 October): elke bon 250 gram boter. Vetbon nr. 05 t/m. 07 (t.m. 18 October) elke bon 250 gram margarine of boter. Vetbon nr. 08 (t.m. 18 October): 250 gram gesmolten spijsvet of 250 gram boter. Vetbon nr. 09 t/m. 12 (Lm. 18 October) elke bon 250 gram boter tegen ge- redneeerden prijs. Vleeschbon nr. 01 (t.m. 6 October) 100 gr. vleescb inclusief been. Vleeschwarenbon nr. 01 (t.m. 6 October) 75 gT. gerookt of gekookt varkens-, rund- of kalfsvleesch of gerookte worst, 100 gr. gekookte worst, 125 gr. leverworst of 150 gr. bloed worst. Textielkaartbonnen A en AA: Wie vóór 13 October as een hee- rencostuum, wollen deken, wfhter- mantel of -jas Inlevert bij bet kleedingcomlté, komt ln aanmer king voor een nienw kleedlngstuk of de daarvoor bestemde stof. iOlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllll^ VOETBAL. Voor de eerste maal in dit seizoen zal Zondag a.s. in de competitie van den Nederlandschen Voetbalbond een volledig programma worden afgewerkt. Nu het bestuur van den N.V.B. be paald heeft, dat ook in afdeeling V een gewone competitie zal worden gespeeld, zal ook in het Noorden de voetbal kunen gaan rollen. Voor de o De kapitein van het Roode Kruisvaar - tuig „L.A.Z. 11," Meindert Cornells de Graaf, woonachtig in Rotterdam, heeft aan een verslaggever van het A.N.P. een uitvoerig relaas gegeven over de beschie ting van zijn schip en de daarop volgende gebeurtenissen, waaraan 7 Nederlanders ten offer vielen. In den nacht van 22 op 23 September zoo begon kapitein de Graaf bevond ik mij met de „L.A.Z. n" op 51 graden 55 minuten Noorderbreedte en 3 graden 31 minuten Oosterlengte, d.i. ongeveer 15 zee mijlen bewesten Goeree. De nacht was helder en het schip lag In het licht van de maan. Om drie uur 's nachts zagen wij oranje- roode lichtkogeis in de lucht. Zij werden in de richting van ons schip afgevuurd. Hierop deed ik direct de Roode-Kruls- lichten ontsteken. Ook gaf ik signalen op de stoomfluit. Natuurlijk dachten wij, dat men aan boord van het andere schip nu wel zou weten, dat wij volkomen onschul dig waren en dat ons vaartuig een Roode- Kruisschip was. Tot onzen grooten schrik echter loste de oorlogsbodem eenlge seconden later een salvo. De projectielen kwamen voor ons schip in het water terecht. Direct daarop volgde een tweede salvo en dezen keer vie len de granaten achter ons vaartuig in het water. Het derde salvo, dat onmiddellijk na het tweede werd afgevuurd, sloeg midscheeps in en beschadigde niet alleen het dek, maar veroorzaakte een ketelexplosie, terwijl tot overmaat van ramp het roer buiten wer king werd gesteld. Ook de scheepsverllch- ting viel uit. Onder deze omstandigheden besloot ik, dat wü het schip onmiddellijk zouden verlaten. Ik gaf opdracht de stuur boord-sloep te strijken. Bij het vieren van de sloep, dat in volslagen duisternis moest gebeuren, ls door onbekende oorzaak de voorste takel uitgehikt, waardoor de gé' heele bemanning het meerendeel der equipage was in de sloep gegaan ln het water viel. De sloep sloeg vol water en het zag er voor ons allen niet best uit. Aan boord bevond zich echter nog de eerste machinist Groeneveld. Deze dappere behield zijn tegenwoordigheid van geest en wierp ons een vanglijn toe, waardoor wij de sloep, waaraan wij ons hadden vastge grepen, langszij van het schip konden brengen. Op deze wijze slaagden wij erin, weer aan boord van het schip te komen. Ik hield onmiddellijk appèl, waarbij bleek, dat 6 man ln de golven waren om gekomen, en nam den toestand van het schip op. De beschieting van het schip zoo ging de kapitein verder had onge veer 10 minuten geduurd. De aanvallende oorlogsbodem was door niemand van ons verkend. Alleen het mondlngsvuur hadden we kunnen waarnemen. Een granaat was aan bakboordzijde ln het dek Ingeslagen en had groote schade ln de kombuis en in de proviandkamer aangericht. Andere tref fers hadden een ketel vernietigd, waardoor zich heete stoom over het geheele schip verspreidde, terwijl verder door den eer sten stoomdruk kolen en gruis aan dek waren geslingerd. Een ander projectiel had het stuurgerei volkomen onbruikbaar ge maakt. Tengevolge van de verwoesting ln het ketelruim had de tremmer C. Hermsen zware brandwonden gekregen, waaraan hij, zooals bekend ls, eenige uren later is be zweken. Direct heb ik verbinding met radio Sche- veningen gezocht cn spoedig gekregen. Ik vroeg onmiddellijk hulp. Omstreeks 10 uur Maandagochtend ver scheen boven het schip een Iandvliegtulg. Het was geen Duitsch toestel. Dit vliegtuig cirkelde op een hoogte van circa 200 me ter driemaal rond het schip. De vlieger seinde met een morselamp de letter P. waarop ik het Internationale noodsein N.C. heesch en om positie vroeg. Hierop seinde de vlieger „cant help you", waarna hij in Westelijke richting verdween. Later het was inmiddels 11 uur ge worden naderden eenlge Duitsche wa tervliegtuigen, die voortdurend in onze na bijheid zijn gebleven. Naar ik later hoor de - zoo vertelde kapitein de Graaf - had een dezer vliegtuigen een dokter aan boord, maar vanwege den hoogen golfslag durfde de piloot niet op het water neer te strijken. 's Middags om 3 uur kwam het L.A.Z.- schlp 46 langszij, dat een half uur later een sleepverbindlng tot stand bracht en ons ln de richting van Hoek van Holland versleepte. Twee uren later naderde een Duitsch marinevaartulg, dat een dokter en een verpleger overzette, die zich onmiddel lijk met de verzorging van de gewonden bezig hielden. eHt schip nam het sleepen van de L.A.Z, 46 over en bracht ons om 8 uur 's avonds te Hoek van Holland bin nen. Een half uur eerder had de dokter het overlijden van den tremmer Hermsen gemeld." Kapitein de Graaf was vol lof over het moedige gedrag en het beleidvol optreden van den eerste-machinist D. Groeneveld. Onder levensgevaarlijke omstandig heden en terwijl de anderen zich reeds in de reddingboot begaven, daalde hij af in het ketelruim, waar Hermsen zich bevond en dat vol heeten stoom stond. Hij drong door tot de plaats, waar de tremmer met zware brand wonden overdekt lag en braoht hem aan dek. Helaas mocht deze dappere daad niet meer helpen. Voorts was het Groeneveld. die de verbinding met de omgeslagen reddingboot tot stand bracht, waardoor vele opvarenden die anders zeker zouden zijn omgekomen, konden worden gered Tenslotte was het weer .Groeneveld die alle zorgen besteedde aan de eerste hulp der ge wonden. Op bijzonder lofwaardige wijze heeft hij deze slachtoffers bijgestaan. eerste klasse zijn de volgende drie wedstrijden vastgesteld: Veendam: VeendamBe Quick, Winschoten: W.V.V.—Velocitas. Heerenveen: Heorenveen—Leeuwarden. ZONDAG GEEN WEDSTRIJDEN OM DEN ZILVEREN BAL. Het staat thans vast, dat de eindstrijd om den Zilveren Bal tusschen DF.O. en Overmaas Zon dag niet zal worden gespeeld, De Nederland- sche Voetbalbond zal ook voorloopig voor dezen wedstrijd geen Zondag kunnen beschikbaar stellen. De commissie overweegt thans den wed strijd te doen plaats hebben op Woensdagmiddag 2 October. D.S.O. 1—W.I.K. L Zondag speelt D.S.O. I haar eersten competi tiewedstrijd tegen W.I.K. I uit Den Haag. De opstelling van D.S.O. I is: Doel: v. d. Does; achter: M. Lelieveld en C. Dontje; miden W. Westhoek, G. Frigge en N.N.; voor: N. Frigge, J. windmeyer, W. Duyvebode. L. Veelenturf en A. Blijlcven. GOLF. NOORDWIJKSCHE GOLFCLUB. De ïMoordwUksche Golfclub organiseert Zon dag a.s. een wedstrijd Eclectic over alle 18 hole». BILJARTEN. NEUTRALE LEIDSCHE WERKLOOZEN- VEREENIGING D.8.S. In de zaal van DSS zijn de nederlaagwedstrij den van DSS voortgezet met de wedstrijden DSS I, DOS I en DSS II en Tor II, die belde ln een 3—1 overwinning voor DSS eindigden. Hieronder de volledige uitslagen: car. gem. brt. lis. gem. D. Wallaart (DSS) 80 CO 36 10 2.20 v. Gelderen Jr. (TOP 2) 85 73 36 14 2.02 H. van Es 80 80 42 10 1.80 van Leeuwen 56 44 42 9 1.02 Soest 72 72 46 6 166 Harteveld 50 47 48 6 1.02 H. Siera 80 75 44 8 1.70 G. Hagen 85 85 44 13 1.80 H. v. Bohemen (DSS 1) 120 120 36 1 3.33 Winkel (DOS 1) 120 60 36 6 1.66 P. de Wetering 84 84 41 14 2.04 Vrijburg 120 91 41 16 2.21 □ubbelaar 80 42 29 5 1.47 Graafmans 86 86 29 14 2.96 Soest 70 70 35 8 2.00 Nasveld 80 68 35 9 1.65 Zaterdag en Zondag wordt er weer gespeeld In de zaal aan de Nleuwstraat. Aanvang 5 uur. SCHAKEN. R.K. SCHAAKCLUB „HILLEGOM". De competitie-wedstrijden zijn voortgezet. uitslagen waren- Groep I: G. Kroon- E Tb. la Feber 0- 1; M. Bakker—L. Koeken 1 0; B. Heerman -M. v d. Pol 01: J. J. Baln. - F. v. H Mev afgebroken. Groep II: J. langeveld—A. Heerman N. BerkhoutF. Nljssen afgebroken: J. v. d. Zwet—C. v. d. Valk 1—0. 32

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 7