LEfDSCH DAGBLAD - Tweede B!ad Vrijdag 20 September 1940 Uit de Omstreken Officieele Kennisgevingen KERK- EN SCHOOLNIEUWS Verslag schoolartsendienst AGENDA Van de hand' van dr. P. Vermet te Voor schoten is verschenen het verslag over 1939 van den distrlctsschoolartsendlenst. Betreurd wordt dat de schoolarts dr. A. in 't Veld, wegens zijn benoeming tot inspecteur van de Volksgezond heid, zijn taak moest neerleggen. Bij den dienst zijn aangesloten: Openbare: 2 kleuter en 5 lagere scholen met 945 leerlingen, Prot.-Chr. 2 kleuter-, 16 lagere en 1 Ulo-school met 3347 leerlingen; Katholieke: 5 kleuter-, 8 lagere, 1 Ulo en 1 Nijverheidsschool met 1543 leerlingen, totaal 41 scholen met 5835 leerlin gen. Bovendien heeft zich thans nog aange sloten de Geref. School met 257 leerlingen te Katwijk aan Zee. De toestand der schoolgebouwen was niet schitterend, daar vele gebouwen door de mili tairen waren gevorderd, waardoor vele leerlin gen fii andere gebouwen moesten worden on dergebracht. Het geregeld langer worden der kinderen op gelijken leeftijd schept behoefte aan grootere banken. Bof en Roodvonk kwamen te Voorschoten, mazelen en kinkhoest kwamen te Katwijk veel voor. Besmettelijke huidziekten werden veelal overgebracht door middel van de nagels, naai' andere meestal behaarde lichaamsdeelen. Katwijk, onderzocht 942 kinderen, hiervan hadden 442 afwijkingen; Leidschendam, onder zocht 262, hiervan hadden 119 afwijkingen; Oegstgeest, onderzocht 448, hiervan hadden 202 afwijkingen; Valkenburg onderzocht 47, hiervan hadden 23 afwijkingen; Voorschoten, onder zocht 223, hiervan hadden 101 afwijkingen. Treurig is het gesteld met de inenting tegen pokken; slechts 2% der 6—7 jarigen; evenzoo is het gesteld met de inenting tegen de dlphteric. Alleen Voorschoten gaf kosteloos gelegenheid tot inenting hiertegen. T.B.C.-reactie kwam voor te Katwijk bij 11,8%, te Leidschendam bij 9,1%, te Oegstgeest bij 8,9%, te Valkenburg bij 8,3% en te Voorschoten bij 7,4% der kinderen van 67 jaar. De daling van 17,2% tot 9,1% te Leidschendam is het gevolg, dat thans meer kinderen van Leidschendam dan van Stomp- wijk zijn onderzocht, vandaar dat dit percen tage wordt gedrukt. Er kan worden aange nomen. dat te Stompwijk een grooter aantal in fectiebronnen (m.a.w. patiënten of gezonden met open TJ.C.) zijn, dan elders: reeds vroeger is hierop gewezen. Naar koloniehuizen werden uitgezonden uit Katwijk 15, uit Voorschoten 9; andere gemeen ten hadden óf geen regeling, óf waren niet ge reed voor deze taak. Naar een school voor bui tengewoon lager onderwijs werden gezonden uit Katwijk 2, uit Voorschoten 2, uit Leidschendam 3, uit Oegstgeest 2 leerlingen. Katwijk vergoedde reiskosten voor kinderen, welke voor onderzoek gingen naar het Consul tatiebureau der Ver. t. b. d. T3.C. te Lelden. Aan leerlingen der hoogste klassen der scholen werd ook advies verstrekt bij beroepskeuze. Een kind uit Katwijk, hetwelk na griep doof bleef, is geplaatst in het Instituut voor Doof stommen „Effatha" te Voorburg. Het verslag besluit met de vermelding, dat het gymnastiekonderwijs in deze streek zeer stiefmoederlijk bedeeld is. KATWIJK AAN DEN RIJN. VLOT VERLOOP VAN DEN TUINBOUW- HANDEL. Bevredigende prijzen voor welhaast alle producten. - De handel had in de deze week weer een vlót verloop. Bijna alle producten konden een be vredigenden prijs opbrengen, sommige zelfs een zéér goede. Vooral bloemkool en peen konden gemakkelijk geplaatst worden tegen loonende prijzen. Ook voor aardappelen bleef een goede vraag bestaan en goede kwaliteit Eigenheimers brachten van f. 1.20 tot f. 1.45 per kist van 20 K.G. op. Drielingen deden van f. 0.60 tot 0.90 per kist. Bloemkool was een zeer goed gevraagd artikel en de prijs ging langzaam in stijgende lijn. Soms ging de eerste soort tot f.21.— per 100, doch gemiddeld kon wel' van f. 13.20 tot f. 19.10 genoteerd worden. Tweede soort bracht gemakkelijk van f.6.80 tot f. 13.50 per 100 op. Het koude weer hield den aanvoer op matige grootte. Peen ging goed weg, bospeen soms met een kleine daling in den prijs doch als regel loonend. Wij noteerden per 100 bos van f.5.20 tot f. 9.10. Waspeen deed een heel goeden prijs, van f. 1.30 tot f. 2.— per kist van 20 K.G., naar gelang van kwaliteit; vooral peen die vrij van worm is, brengt een besten prijs op. Uien brachten geregeld een vrij goeden prijs op, van f. 4.50 tot f. 5.40 per 100 K.G., maar de gewas sen zijn in het algemeen vrij slecht en het pro duct geeft als regel geen loonende uitkomst. Het sortiment breidde zich de laatste week uit met sluitkoolsoorten, roode en gele kool, welke een redelijken prijs opbrachten. Roode kool van f. 4.50 tot 5.10 per 100 K.G., Gele kool van f. 5.80 tot 6.30. Groene kool ging van f.4.40 tot 4.90 per 100 K.G., hetgeen vrij goed genoemd kan worden. Voor kroten was nog steeds niet veel animo en de prijs is dientengevolge laag, voor de goede kwaliteit van f.2.— tot 3.25 per 100 K.G. Andijvie heeft het geheele seizoen door nog geen bevredigende prijzen opgebracht. Ook nu is deze nog te laag om van loonend te kun nen spjeken. De noteering is van f. 1.— tot 1.50 per 100 stuks. Boonen, Princesse- zoowel als snijboonen waren duur. De storm heeft aan dit product, dat al veel geleden had, nog eens extra schade veroorzaakt. Princesseboonen brachten van f. 11.— tot f. 17.— per 100 K.G. op, Snij boonen van f.15.tot f.20.—. Hij, die nog moet inmaken zal zich moeten haasten! Het ziet er naar uit, dat het spoedig met den boo- nenpluk afgeloopen zal zijn. LEIDSCHENDAM. De opheffing der O.L. School. Indertijd besloot de raad tot opheffing van de Oii. School aan den Prinses Julianaweg, welk besluit door Ged. Staten werd goedgekeurd. In een later raadsbesluit werd vastgesteld dat de sluiting zal plaats hebben op 31 Maart 1941. Ook dit laatste raadsbesluit is thans door Ged. Sta- TEMPERATUREN, HOOGWATERTIJDEN, ENZ. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 14 gr. C. (58 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 15 gr. C. (59 gr. F.). BOOG WATERTIJ DEN TE KATWIJK-A.-ZEE Voor Zaterdag. Voorm. te 6 uur; nam. te 6.24 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a- Vrijdag van 7.44 uur n.m. tot 7.24 uur v.m. Het tijdvak gedurende hetwelk de verduiste ringsvoorschriften gelden, wordt begrensd door deze beide tijdstippen. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 20 September: op 21.19 uur; onder 11.12 uur. ten goedgekeurd, zoodat met ingang van dien datum het bestaan van deze openbare school een einde neemt. Burgerlijke Stand. Getrouwd: F. H. van Rijn en P. C. M. Raap horst. AANBESTEDING STRATENPLAN ROND NIEUWE GEMEENTEHUIS Door B. en W. is in het openbaar onder de georganiseerde aannemers aanbesteed het aan leggen, rioleeren en bestraten van het straten plan rond het in aanbouw zijnde nieuwe ge meentehuis aan de Koningin Wilhelminalaan. De uitslag was als volgt. Ingekomen waren zeventien biljetten, t.w. van Godschalk, Leiden, a. f. 56461, b. f. 3283, c. f. 3352, d. f. 2288; Gebr. den Ouden, Alphen aan den Rijn, a. f. 45.100, b. f. 3320, c. f. 8800, d. f. 2300; Van Leeuwen. Nieu- werkerk a. d. IJssel, a. f. 56.200, b. f. 3500, c. f. 11.500,, d. f. 2500; Heemskerk, Leiden, a. f. 54.461, b. f. 3283, c, f. 8952, d. f. 2728; Schols, Leiden, a. f. 48.120, b. f. 3600, c. f. 9200, d. f. 2900; Gebr. Visser, Rijswijk/Wassenaar, a. f. 41.560, b. f. 3020, c. f. 8270, d. f. 2120; Langeveld, Lei den, a. f. 41.800. b. f. 3290, c. f. 8480, d, f. 2240; Overkamp. a. f. 57.900, b. f. 3400, c. f. 11.200, d. f. 2300; N.V. Van Splunder, Ridderkerk, a. f. 43.100, b. f. 3220, c. f. 9840, d. f. 2460; H. van Wijk, Leidschendam, a. f. 42.398, b. f. 3124, c. f. 8281, d. f. 2195; Strijland, Leiden, a. f. 43.000, b. f. 3400, c. f. 10.000, d. f. 2600; Bakker, Naald wijk, a. f. 44.870, b. f. 3900, c. f. 8960, d. f. 2320; Bontenbal, Zoetermeer, a. f. 44.980, b. f. 3330, c. f. 8630, d. f. 2460; Oudshoorn, Leiden, a. f. 52.552, b. f. 3400, c. f. 9500, d. f. 3120; N.V. Reefs Aan- nemings MJj, Oldenzaal, c. f. 41.900, b. f. 3200, c. f. 8380, d. f. 2250; Bontenbal, Zevenhuizen (Z.H.) a. f. 44.000, b. f. 3300, c. f. 8330, d. f. 2520; Groen en Brechman, Benthuizen, a. f. 45.560, b. f. 3520, c. f. 8570, d. f. 2340. De gunning is aangehouden. GEMEENTERAAD. Benoeming directeur Lichtbedrijven - De huurprijs van de burgemeesters- woning - Ombouwing retort-oven gas bedrijf. De raad vergaderde onder leiding van den loco-burgemeester, den heer L. C. de Koning. De ingekomen stukken werden voor kennisge ving aangenomen, uitgezonderd een adres om positieverbetering van de veldwachters, inge zonden door den R.K. vakbond St. Michael, het welk om praeadvies gaat. Voorstel om een gedeelte van de kosten, ver bonden aan de door den secr.-generaal van Soc. Zaken goedgekeurde wachtgeldregeling voor rekening van de gemeente te nemen. De heer Vink ging met het principe accoord, mits het werkloosheidssubsidiefonds gewoon blijft doorwerken. De raad aanvaardde het voor stel, aangevuld met de door den heer Vink aangegeven restrictie. Z. h. st. werd aange nomen het voorstel tot afstand van grond aan den Stompwijkscheweg, 200 meter a 10 cent per vlerk. M., ten dienste van de verbetering van den weg Zoetermeer—Leiden. Met de stem van den heer Schrader tegen werd vastgesteld een tweetal wijzigingen in het uitbreidingsplan om geving nieuw raadhuis en Mauvelaan. Z. h. st. werden goedgekeurd een voorstel tot wijziging van het werkliedenreglement en van de bouw verordening. Voorstel tot wijziging van het aflossingsplan eener hypothecaire geldleening verstrekt aan mevr. E. M. Palmen van Dyck te Den Haag. Na toezegging door den voorzitter, dat bij ingebreke blijven volgend Jaar maatregelen zullen worden genomen, werd het uitstel ver leend tot 31 Dec. 1941. Vastgesteld werden de bedragen, bedoeld in art. 55 L.O.-wet 1920 op resp. f. 14.21 en f. 13,50 per leerling. Benoeming directeur van de Licht bedrijven. Na uitvoerige bespreking der candlcateu. werd met 9 van de 13 stemmen de heer H, Batelaan, directeur van de Gem. Lichtbe drijven te Rijssen, benoemd. Op No. 2, M. J. Thyssen, oud-directeur van een part. gas fabriek te Coevorden, werden 4 stemmen uitgebracht. B. en W. werden gemachtigd het aanvangssalaris te stellen op het ma ximum, zijnde f. 3400 plus vrije woning, vuur, licht en water. Z. h. st. werd aangenomen een tweetal wegen te noemen Raadhuislaan en Vijverlaan en een voorstel om de couponbelasting voor alle loo- pende en nog af te sluiten leeningen te brengen ten laste van den geldschieter. Voorstel vaststelling huur ambtswoning bur gemeester. (Ged. Staten willen verhoogen van f.450 op f.600 per jaar). B. en W. wilden ech ter f.450. Het voorstel van B. en W. werd aan genomen met de stemmen van de heeren Van Wijk, Ten Hoopen en Vink tegen. Na een langdurige discussie werd besloten om den 6-retort-oven van het gasbedrijf om te bouwen in een 8-retort-oven en dezen ombouw op te dragen aan N.V. Gasovenbouw v/h. L. H. Burgemeister te Cappelle a. d. IJssel, voor f. 1128 plus f50 voor verankering, echter onder de restrictie, dat van den nieuw benoemden directeur advies in deze wordt ingewacht. In geval deze adviseert tot het bouwen van een geheel nieuwen oven, zullen B. en W. daartoe stappen doen. Z. h. st. werden gewijzigd de begrooting licht bedrijven 1940 en gemeentebegrootlngen 1939 en 1940. Om praeadvies ging een verzoek om vergoe ding van geleden oorlogsschade. Machtiging werd verleend tot voorbereiding van wijziging uitbreidingsplan in verband met vestiging van een industrie in pand Westvlietweg 100, even als om het ven-zamelen van bruikbare artikelen op de nieuwe vuilnisbelt openbaar te ver pachten. Hierna volgde besloten zitting. Wegens het zich tusschen 10 en 4 uur op den openbaren weg bevinden heeft de politie aangehouden een viertal bewoners van Broekweg en Tedingerstraat. Na overgebracht te zijn naar het gemeentehuis kregen ze een procesverbaal en om 4 uur werden zij weer in vrijheid gesteld. Op vermoeden van drankwetqvertreding heeft de Rijkspolitie een bezoek gebracht aan een aan de Vliet gelegen verlofcafé van P. van L. Terzake overtreding werd proces-verbaal op gemaakt en een aantal flesschen bier in beslag genomen. LISSE. Het laatste "pand onder sloopers handen. Met den winkel van de banketbakkerij van de firma Weber is het laatste pand van de reeks woon- en winkelhuizen, dat ter verbetering en verbreeding van den Rijksweg op het drukke punt bij de Ned. Herv. Kerk moest worden af gebroken. thans onder sloopers handen en spoe dig zal alles met den grond gelijk gemaakt zijn. De wegverbreeding zal nu spoedig een aanvang kunnen nemen. Burgerlijke Stand. Geboren: Leonardus Johannes z. van H. A. E. van Wamel en van A. Kusters Corry Johanna d. van A. P. Balkenende en van C. Vonk Willem z. van E. Camphorst en van C. van der Spruit. Gehuwd: A. Koning en W. Willemsen. De collecte voor den reclasseeringsarbeid heeft opgebracht de som van f. 108,55. NOORDWIJKERHOUT. De woningen voor groote gezinnen. De bouw van de woningen voor groote ge zinnen wordt thans na her-aanbesteding voort gezet. OEGSTGEEST. BEEN GEBROKEN. De motorrijder H. P. K. uit Nieuwendijk maakte op den Rijksweg een hevige buiteling, doordat zijn motor plotseling in het ongereede geraakte. Met een gebroken been en enkele ver wondingen is hij naar een ziekeninrichting ter behandeling overgebracht. VERNIELZUCHTIGE JEUGD. Een aantal^ ruiten ingegooid. Baldadige jeugd is dezer dagen weer verniel zuchtig geweest. Een viertal knapen heeft bij mevrouw H. alhier een aantal ruiter; ingegooid. Daar deze zaak in handen van de politie is ge geven. zullen de ouders der jongens voor de reparatiekosten moeten zorgdragen. HEVIGE AUTOBOTSING. Doordat de bestuurder van een vrachtauto W. M., wonende te den Haag te laat bemerkte dat een vóór hem rijdende vrachtauto, bestuurd door J. S. M. uit Leiden op den Rijksweg de richting Lage Morschweg volgde, reed hij zijn voorganger op het achtergedeelte aan. De bot sing was zóó hevig dat beide auto's ernstig werden beschadigd. De bestuurders kwamen er zonder letsel af. Rubberlaarzen ontvreemd. Bij den aanvang van zijn arbeid kwam C. v. d. M. uit Rijnsburg tot de onaangename ont dekking dat zijn rubberlaarzen waren verdwe nen uit de schuur op het land. Een onderzoek wordt door de politie ingesteld. RIJNSBURG. EEN TIUNBOUW- EN LANDBOUW- AVONDSCHOOL. Behalve dat hier ter plaatse wordt voortgezet de reeds eerder opgerichte Chr. Handelsavond school voor hen, die het middenstandsdiploma „Algemeene Handelskennis", ingevolge de Ves tigingswet kleinbedrijf willen verwerven, is te dezer plaatse opgericht de tuinbouwavond- school, terwijl de landbouw-avondschool het volgend jaar geopend zal worden. Voor de Chr. Handelsavondschool is een Commissie van Toezicht, bestaande uit de hee ren H. de Mooy Azn., voorzitter; P. Ravensber- gen en C. Oudwater, leden, terwijl in de Com missie van Toezicht der Tuinbouw-avondschool zitting hebben genomen de heeren Alb. D. den Haan, voorzitter, D. van Delft en H. de Mooy Azn., leden, terwijl als secretaris dier beide Commissies van Toezicht optreedt de heer H. M. Verhulst, die tevens algemeen directeur der beide scholen ls. Hoofd van de Chr. Handels avondschool is de heer J. Veenstra te Leiden, vroeger hoofd eener school alhier, die deskun dige medewerkers krijgt toegewezen. Als hoofd der Avond-tuinbouwschool zal optreden de heer R. van den Hoek, hoofd der Herv. School te Leiderdorp met medewerking van den heer D. de Jongh. chef-tuinplan over de tuinen en plantsoenen der gestichten Endegeest. Rhijn- geest en Voorgeest. Men ziet: er is hier activiteit en voor de jon geren inwoners en naaste omgeving een wel kome gelegenheid zich te bekwamen voor hun taak. SASSENHEIM. Zondagsdienst doktoren. De Zondagsdienst voor doktoren wordt waar genomen door de doktoren Bots en Hueber. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Clazina Elizabeth, doch ter van Th. J. Wessellng en M. J. van der Meer Hendricus Maria, zoon .van H. J. M. Eldering en M. J. Chabot. Overleden: S. de Ridder, 41 jaar, echtg. van J. van Oostveen. VOORHOUT. Spoedcischcnde Raadsvergadering. De raad dezer gemeente alhier is in spoed- eischende, openbare vergadering bijeen geroe pen op hedenmiddag te 5 uur. De agenda meldt als eenig punt: „Ingekomen stukken". Burgerlijke Stand. Geboren: Theodorus Wilhelmus, zoon van J. van Steijn en Q, A. Langeveld. Gehuwd: Jacob Martinus -van den Berg, 27 jaar, won. te Sassenheim en Mijntje v. Schalk, 25 jaar, alhier. Vrijdag 27 September a.s. des namiddags te half drie zal er ten huize van den gemeen tegeneesheer, dr. Bots. alhier, gelegenheid wor den gegeven tot kostelooze inenting, zoowel als herinenting. VOORSCHOTEN. Zondagsdienst voor doktoren. De Zondagsdienst voor doktoren wordt van Zaterdagmiddag af waargenomen door dr. H. J. Keegstra, telef. 120 en dr. M. v. d. Stoel, telef. 56. Benoeming. De eher E. J. Sparrius, adjunct-commies ter secretarie alhier is benoemd tot eerste ambte naar ter secretarie te Rijnsburg. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrianus Petrus Johannes, Z. van Joh. N. Buur en G. M. Bot Maria Theresia, D. van B. P. de Kousemaeker en P. G. M. van de Laar. Overleden: Maria van den Bosch 83 j., wed. van G. Joh. van den Berg Menno Looijenga 63 j.. echtgenoot van A. W. Lasthuijzen. Ondertrouwd: Jacobus Cornelis van Sluys 40 j. en Jannetje Johanna van Möurik 31 j. Gevonden voorwerpen: 1 armband; 1 le deren motorhandschoen; 1huissleutel. Inlich tingen bij de politie op werkdagen tusschen 9 en 10 uur. Zaterdag a.s. wordt alhier de collecte ten bate van het Roode Kruis gehouden. Voor het eerste gedeelte van het examen candidaat-notarls is geslaagd de heer J. P. Turion alhier. WARMOND. IN DE KAJUIT GEVALLEN. De Heer v. d. S. uit Haarlem ls van het dek in de kajuit van zijn jacht gevallen, waar hij bewusteloos bleef liggen. Bij onderzoek bleek dat hü inwendige kneuzingen had opgeloopen. De heer v. d. S. is op dokters advies naar het ziekenhuis te Haarlem vervoerd. IDENTIFICATIEPLICHT. Men denke aan de aanbieding van de distributie-stamkaart ter bijwerking tot identiteitsbewijs Zaterdag. 21 Sept. aa. tusschen 8en 12 uur v.m. of Vh en 4V« uur n.m. of 6 en 8 uur n.m. worden verwacht zij, wier ge slachtsnaam begint met de letter: E, F, G of H tot en met Ha. Lokalen: Stadhuis, Breestraat. ingang deur onder de trap Evangelisatiegebouw. Morschweg 59. Voormalige Kweekschool, Oude Vest 35. H.B.S. Burggravenlaan en Wijkgebouw Staalwijk, ingang 3 Oct. str. Portret en bescheiden, waarmede bewezen kan worden, dat de aanbieder de persoon ïs, te wiens name de distributiestamkaart is afgegeven, mede brengen. De Burgemeester, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 20 Sept. 1940. 953 FOTO-LEGITIMATIEBEWIJZEN. r Het blijkt, dat nog zeer veel daarvoor in aanmerking komende personen zich niet op de vastgestelde dagen aanmelden ter om werking van de distributiestamkaart tot legitimatiebewijs. Om te voorkomen, dat gedurende de laatste dagen van deze maand opstopping bij het helpen ontstaat, worden zij, die in het bezit zijn van een goed gelijkend por- treti tot nadere aankondiging in afwijking van de vastgestelde letterindeeling, ver zocht zich ten spoedigste in de daarvoor aangewezen lokalen te melden. Nogmaals wordt de aandacht er op ge vestigd, dat zij die in het bezit zijn van een goed gelijkend portret, niet voldoende aan de eischen, gesteld aan een nieuw te maken foto, thans hiermede kunnen volstaan. De Burgemeester, A. VAN DE'SANDE BAKHUYZEN. Leiden, 20 September 1940. 952 De Rotterdamsche vluchtelingen. De naar onze gemeente geëvacueerde Rotter damsche vluchtelingen hebben thans allen onze gemeente verlaten en zijn naar de gemeente Oegstgeest verhuisd. Zij hadden een tijdelijk onderdak gevonden op de bekende buitenplaats „Het Warmonderhek." WASSENAAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Lidia, d. van J. Davidse en E. M. Slebert; Catharina Jacoba Maria, d. van J. C. Kortekaas en M. C. van der Zwet; Henricus Egi- dius Francisca Maria, z. van H. E. M. F. van der Schrleck en M. C. Conijn; Petrus Adrianus Theodorus, z. van J. G. van Noort en C. M. van der Meer; Adrianus Qulrinus, z. van J. L. G. Hoekstra en P. J. Hoogendoorn; Thomas Quirl- nus, z. van J. L. G. Hoekstra en P. J. Hoogen doorn. Overleden: Gerard Willem Maarsen, 25 jaar, ongehuwd; Cornelia Catharina Hendrika Blom, 88 j., wed. van J. C. Franken; Johannes Wilhel mus Nijenhuls, 15 j.; Margaretha Cornelia Hor dijk, 45 Jaren; Gesina Helena de la Rambelje, 68 j., wed. van J. J. Jansen. Getrouwd: S. H. van Iterson en B. A. Klooster man; J. F. van Rooden en E. A. Looijestein. Gevonden: paar regenpijpen; zadeldekje; dameshandschoen; armband; zilverbonnen en regenjas; kettinkje; fietsplaatje in étui; enve loppe met Inli.; 2 sleutels; zak waschgoed; regenjas; damesschoen; rijwielslot met ketting; Lipssleutel; heerenrijwielkoppelriem; pak bad - goed; hamer; damesregenmantel; rijwiel; bril; rekenboekje; poes; jongensrlem; wieldop van auto; schooltasch; kraag; damestasch met inh.; manchetknoop; slot met 2 sleutels. Prijsuitreiking der Floralia-vereeniging. Woensdagavond had i het „Wapen van Was senaar" de prijsuitreiking plaats door de Flora- liavereeniging. De voorzitter wees op de moei lijkheden waarmede de vereeniging in deze tij den heeft te kampen, hetgeen mede invloed heeft zoowel op den kweek als op de prijzen. Tenslotte dankte hij het gemeentebestuur en den beschermheer den heer D. Th. Ruys. De winnaars van de prijzen voor hun tuinen waren: le pr. L-. A. Klarenberg; 2e prijs J. Goor. Amateurs: le prijs A. Emmerzaal: 2de prijs van 't Slot; Ge pr. P. van Zanten. Vaklieden: 2de prijs D. van Barneveld; 3de prijs J. J. v. d. Ploeg. Tegen S. uit Den Haag werd proces-verbaal opgemaakt inzake de distributiewet wegens het afleveren van rookvleesch, en tegen De K. al hier wegens het onvoldoende verduisteren. ZEVENHOVEN. De stand der gewassen. De stand der gewassen ls als volgt: zomer- gerst en haver zeer goed: erwten en tarwe matig. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 22 SEPTEMBER. Benthuizen Ned. Herv. Kerk: Voorm. half- elf en nam. drie uur ds. Bleshaar. Geref. Gem.: Voorm. tien en nam. halfdrie leesdienst Boskoop Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien en nam. drie uur ds. Jacobs. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. half drie ds. Petersen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. half zes ds. Kleisen. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. half- zes leesdienst. Rem. Kerk: Voor Vrijz. Herv. Voorm. tien u. ds. Bloemhoff van Heiloo. Haarlemmermeer Ned. Herv. Gem. Hoofd dorp: Voorm. tien uur ds. Salverda; nam. half zeven de heer Brörens. Lijnden: Voorm. tien uur de heer van den Berg. Vijfhuizen: Voorm. tien uur de heer Brörens' nam. drie uur (Bed. H.D.) ds. Salverda. AalsmeerderwegVoorm negen uur de heer Koudstaal. Badhoevedorp: Voorm. elf uur de heer Boer- lijst. Hazerswoude Ned. Herv. Kerk: Voorm. tien en nam. halfdrie ds. P. L. Kiehl. Geref. Kerk: Voorm. tien en nam. halfdrie ds. M. Heuzenveldt. Zondag. Ned. Leger des Heils: Samenkomst te 7 uur nam. 's Dinsdag 3 ste Binnenvestgracht 22: Ge legenheid tot inenting tegen typhus 11—3 uur. 's Dinsdag, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau 9^—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maandconsultatiebureau voor onvol- waardigen 7—8 uur nam. 's Donderdags Wijkgebouw ,3ethesda" (Hoef- straat 44—46): Consultatiebureau voor Alcoho listen 8 uur nam. 's Donderdags Inst. voor Praeventieve Genees kunde (1ste Binnenvestgracht 22): Inenting tegen diphterie 3% uur 's middags precies. 's Vrijdags, Inst. voor Praeventieve Genees kunde Consultatiebureau v. Beroepskeuze 4—5. BIOSCOPEN, t 18 jaar; 14 jaar; alle leeftijden. Luxor-Theater, Stationsweg: „Amsterdam bij nacht"*. Dagelijks nam. 2,15 uur en 7 uur. 's Zondags van 26% u. doorl. voorstelling. Lido-Theater. Stqenstfaat 39„Kamermeisje 3 X bellen" t Dagelijks 7,30 nam.; 's Zondags te 2, 4 ié en 7% uur. Woensdag en Zaterdag matinée 2% uur. Trianon-Theater, Breestr. 31: „De blinde pas sagier" Dagelijks 2 en 7 uur. 's Zondags van 2—6.30 uur doorl voorstelling. Casino-Theater, Hoogewoerd 48: „De Spook trein".* Dag. 7 uur; 's Woensdags en 's Zater dags ook 2.30 uur; 's Zondags te 4 en 7 uur. Rex-Theater, Haarlemmerstraat: „Kareltje op dwaalwegen" Dagelijks 2 en 7 u. nam.; 's Zondags v. 2—8.30 uut rioori voorstelling Nova-Theater (Katwijk-aan-Zee)„Boefje" 7Vi uur nam. Zondags gesloten. De avond-, nacht- en Zondag dienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 14 September 20 uur tot Zaterdag 21 September 8 uur waargenomen door de apotheken: Boekwijt, Breestraat 74, tel. 20.552 en J. E. M. ten Dhk, Haven 18, tel. 20.085. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waar genomen door de Oegstgeestsche Apotheek. Wil- helminapark 8. tel 26.274. Hoog-made Ned. Herv. Kerk: Voorm. half- elf ds. van Sinderen. De Kaag Ned. Herv. Kerk: Voorm. tien uur ds. v. d. Windt. Katwijk a. d. Rijn Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. vijf uur ds. E. Warmolts. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam." vijf u. ds. J. G. Aalders van Leimulden. R.K. Kerk: Voorm. 7.45 (vroegmis) pastoor Hesp; voorm. 9.45 (hoogmis) kapelaan De Graaf. Koudekerk Ned. Herv. Kerk: Voorm. tien en nam. halfzeven ds. van Binsbergen. Geref. Kerk: Voorm. tien en nam. halfdrie ds. Haspers. Leiderdorp Ned. Herv. Kerk: Voorm. tien ds. D. Kuilman van Leiden; nam. halfzeven ds. K. H. E, Gravemeyer. Kinderkerk: Voorm. half elf de heer C. W Corts. Geref. Kerk: Voorm halftien en nam. halfdrie ds. Dijk. Leidschendam Ned. Herv. Kerk: Voorm. tien en nam. vijf uur ds. Vermet. Geref. Kerk: Voorm. tien en nam. vijf uur. ds. Boukema. Leimulden Ned. Herv. Kerk: Voorm. half- elf ds. Van Véenen. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. halfvler cand. P. G. v. Bergen, hulppred. te Wassenaar. Nieuwkoop Ned. Herv. Kerk: Voorm. tien uur candidaat van Beusekom uit Aarlanderveen. Rem. Kerk: Voorm. tien uur ds. L. W. van Wijngaarden. Geref. Kerk: Voorm. tien en nam. halfdrie dienst. Nieuw Vennep Ned. Herv. Kerk: Voorm. tien en nam. halfzeven ds. Lazonder. Geref. Kerk: Voorm. tien en nam. halfvier ds. Smilde. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. vier uur cand. H. van Leeuwen van Rijswijk. Noorden Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf ds. J. Treffers van Woerden; nam. halfdrie ds. O. J. van Rootselaar van IJsselstein. Geref Kerk: Voorm. halfelf ds. A. Hartkamp van Oudshoorn; nam. drie uur ds. N. Warner van Ter Aar. Noordwijkerhout Ned. Herv. Kerk: Voorm. tien uur ds. den Hertog. Oegstgeest Groene Kerkje: Voorm. 10.15 uur dr. J. Brandenburg. Pauluskerk: Voorm. tien uur ds. Veldkamp van Valkenburg; nam. vijf uur de heer J. W. Schokking t.d. H. D. Ver. van Vrijz. Herv. (W. de Zwijgerkerk) Voorm. halfelf dr. Boersema. Rijnzatcrwoude Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf eh nam. drie uur ds. de Vree. Chr. Geref. Kerk: Voorm. tien en nam. half zeven leesdienst. Sassenheim Ned. Herv. Kerk: Voorm. tien en nam. vijf uur ds. KriJkamp. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. vijf uur ds. Kuiper. Chr. Geref. Kerk: Voorm. tien en nam. vijf uur leesdienst. Voorhout Ned. Herv. Kerk: Voorm. tien uur ds. Klomp. Voorschoten Ned. Herv. Gem.: Voorm. tien en nam. vijf uur ds. Fortgens. Geref. Kerk: Voorm. tien en nam. vijf uur ds. Houtzagers. Geref. Gem. (Leidscheweg 41): Nam. vijf uur leesdienst. Ver van Vrijz. Herv. (Leidscheweg 66): geen dienst. Warmond Ned. Herv. Kerk: Voorm. tien en nam. halfdrie ds. de Bel. Woubrugge Ned. Herv. Kerk: Voorm. tien uur ds. Stehouwer; nam. halfzeven de heer Dekker, beiden van Alphen. Geref. Kerk: Voorm. tien en nam. halfdrie ds. Dronkert. Zevenhoven Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien ds. van Harten. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. drie uur ds. de Ruig. Zoetermeer Ned. Herv. Kerk: Voorm. tien en nam. zes uur ds. J. J. Woldendorp. Geref. Kerk: Voorm. tien en nam. halfzeven ds. H. Versluijs. Geref. Gem.: Voorm. tien en nam. zeven uur leesdienst. Ver. tot Verbr. der Ger. Waarheid: Voorm. halftien en nam. 2 uur de heer Vroegindewey, Waddinxveen. Ver. van Vrijz. Hervormden: geen dienst. Zoeterwoude Ned. Herv. Kerk: Voorm. tien uur ds. Eijkman. NED. HERV. KERK. Beroepen. Ds. E. du Marchie van Voortiiuysen dikant-voorganger der Vrijzinnig Hervormden te Kampen. 2—2

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 6