PASFOTO'S BOEFJE" Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 17 September 1940 voor RIJNSBURG Gemeenteraad Sassenheim De aardappel een zeer belangrijk voedingsmiddel N HOUDT VRIJDAGAVOND VRIJ Uit de Rijnstreek Adviezen van den Voedingsraad Brand te Roelofarendsveen SPORT Noodeompefitie van den Nederlandschen Dames Hockey Bond KATWIJK AAN DEN RIJN. Verloting Dameskrans Ned. Herv. Kerk. De Dameskrans der Ned. Herv. Kerk heeft een verloting georganiseerd van de gemaakte handwerken. Deze verloting heeft f.200 opge bracht, welk bedrag aan de Kerkvoogdij werd geschonken, die dit onder grooten dank heeft aanvaard. KATWIJK AAN ZEE. BEKENDMAKING VAN DE ORTSKOMMANDANTUR. Met ingang van 17 September 1940 bevindt zich de Ortskommandantur in perceel Noord- Boulevard 14 te Katwijk aan Zee. Diensturen voor de burgerbevolking. Van Maandag tot en met Vrijdag voorm. van 9.00 tot 12.00 uur. Nam. van 16.30 tot 18.00 uur. Op Zaterdag: voorm. van 9.00 tot 12.00 uur. Door de Ortskommandantur worden bewijzen uitgegeven, die eerst door de Politie moeten worden onderteekend. Eerst daarna worden zij door de Ortskommandantur toegestaan. Het Militair betaalkantoor voor Katwijk aan Zee bevindt zich eveneens in de Ortskomman dantur, Boulevard No. 14. Aanmeldingen voor de Ortskommandantur uitsluitend in de benedenverdieping 2de deur links in kamer met opschrift „Ortskommandan tur"; het betaalkantoor bevindt zich op de eerste verdieping, aanmelding uitsluitend in de kamer met opschrift „Zahlstelle". VOOR OORLOGSSLACHTOFFERS' ONDER MIDDENSTAND. Reeds f.500.ontvangen. In de eenige weken geleden gehouden leden vergadering van den Chr. Mlddenstandsvereeni- ging werd besloten een comité in het leven te roepen om gelden bijeen te brengen voor oor logsslachtoffers onder den middenstand. Bij den penningmeester den heer B. J. Dljkdrenth is reeds een bedrag van ongeveer f.500 binnenge komen. HET VERBOUWING SPLAN DER AMBACHTSTEEKENSCHOOL Thans goedgekeurd. Het bestuur van de Ambachts-Teekenschool ontving van het Departement van Onderwijs het bericht, dat het ontworpen verbouwings plan van de school aan de Voorstraat, behou dens een ondergeschikte aan te brengen ver andering in de dakgootconstructie is goedge keurd. Deze verandering is inmiddels aange bracht. Met de uitvoering van een en ander moet echter tot nader order worden gewacht. Jaren achtereen reeds is op de jaarvergade ringen door den burgemeester den heer O. A. Veltkamp en den directeur den heer J. Volbeda geklaagd over den treurigen toestand van het schoolgebouw, waarin de lessen gegeven worden. De lessen in den nieuwen wintercursus zullen zóó tijdig eindigen, dat de leeraren en de leer lingen vóór 10 uur des avonds weer thuis kun nen zijn. F. v. D. deed bij de politie aangifte van ontvreemding van zijn fiets, die hij even onbe heerd in de Koningin Wilhelminastraat had laten staan. deren werd een blijvend aandenken uitgereikt. Met het oog op de tijdsomstandigheden heeft verder niets plaats gehad. Tegen het verduisteringsgevaar. Van gemeentewege zijn thans verschillende maatregelen genomen met het oog op het ver duisteringsgevaar. Brugleuningen, trottoirbanden en het onderste gedeelte van de lantaarns1 zijn wit geverfd. Andere maatregelen zijn nog in overweging. in gebouw Gemeentebedrij ven, vanaf Dinsdag, 's mor gens 9 uur tot 's avonds half 9 800 (Ingez. Med.) SASSENHEIM. Kostelooze inenting. Op Donderdag 19 Sept, des middags van 34 uur, zal er gelegenheid bestaan tot kostelooze inenting voor hen, die zich daartoe cp het Ge meentehuis aanmelden. Opbrengst der Reclasseerkigscollecte. De collecte voor de Reclasseering heeft alhier ruim f64 opgebracht. Een Carolus Cluvius-laan. Door B. en W. is het gedeelte Prov. weg van den Rijksstraatweg naar de Teylingerlaan ge naamd: Carolus Cluviuslaan. Cluvius was omstreeks 1597 professor aan de Universiteit te Leiden en wordt als de grond legger van de bloembollencultuur beschouwd. Tot ouderling der Geref. Kerk zijn ge kozen de heeren W. Boon, J. Dreef, J. M. Krös- schell en H. Noort. Tot diakenen de heeren B. de Boer en H. L. Boter. voor dc première van de schitterende A n Hollandsche succesfilm Aanvang T.30 uur. TEL. 4qq Plaatsbespreking dringend aanbevolen 793 (Ingez. Med.) LE1DSCHENDAM. Voordracht Directeur Lichtbedrijven. In overeenstemming met het advies van de Commissie van Bijstand voor de Lichtbedrfjven hebben B. en W. in verband met het overlijden van den heer H. P. Schouten, ter benoeming van een directeur de volgende voordracht aan den raad voorgelegd. No. 1. H. Batelaan, direc teur van het Lichtbedrijf te Rijsen; No. 2 M. J. Thyssen, tot 1 September 1939 directeur van de particuliere gasfabriek te Coevorden. De jaarwedde bedraagt f.2900 met 5 jaarlijk- sche verhoogingen van f100 tot f340Ö maxi- mum. ±1 B. en W. vragen den raad machtiging .om, indien noodig, de aanvangswedde hooger te doen zijn. Opbrengst Collecten. Gedurende Augustus hebben de collecten ln de Geref. Kerk opgebracht voor: Kerk f.62,91 (v.m. f. 68,36%); Aanvulling f. 19.50 (vjn. f. 16.97% Evangelisatie in Brabant en Limburg f. 7,11, Classis f. 10,97% (vjn. f. 11,653; Diaconie f. 57,39% (vjn. f. 54.53); Zending f.4.57% (vjn. f. 7.11%), Bouwfonds f.5; Ver. voor Hooger Onderwijs op G.G. f. 12,34 v.m. f. 19,26%). Tijdens het hevige onweder boven onze gemeente is ?en in de weide loopende koe van den landbouwer van der Z. aan den Oostvliet- weg getroffen en gedood. Gevonden voorwerpen: 1 lorgnet, 1 bril in étui, 1 witte kinderschoen, 1 portemonnaie met rozenkrans. Adres Bureau van politie. NOORDWIJKERHOUT. Mooie giften van een onbekende. Iemand die onbekend wenscht te blijven, schonk aan de Ned Herv. Kerk alhier een som van f. 500, terwijl ook de Diaconie met eenzelfde bedrag werd verblijd. Onder groote belangstelling van familie en vrienden is mej. Jacoba Broekhof alhier, toege treden tot de orde der Franciscanessen te Breda. Gisteravond werd het zomer-programma van de K.J.M.V. op plechtige wijze gesloten door kapelaan Solleveldt, alhier, met een causerie over de aanleidingen en mogelijke gevolgen van de toestanden, waarin wij nu leven. VOORSCHOTEN. Aanbesteding slootwerk. B. en W. hebben aanbesteed het schoonmaken van verschillende slooten in deze gemeente. In geleverd waren 8 biljetten: L. J. Roodakkers alhier f.285; Th. de Bruin alhier f.225; Joh. J. Goozen, Hoogmade, f.123; J. J. Nederhof alhier f.120; C. de Regt en J. Noort f. 117,590; Th. v. Bohemen f.115; J. van Bohemen f.110; B. J. v. Brecht en J. Rijsdam f. 110, De gunning is aangehouden. Raadsvergadering. De raad dezer gemeente is voor een openbare vergadering bijeengeroepen op Vrijdag 20 Sep tember a.s., des namiddags te halfvier. ZEVENHOVEN. EEN GEMAAL IN DEN NOORDSCHE BUURTER POLDER. In opdracht van het bestuur der stichting Landverbetering Zuid-Holland, zal een gemaal in den Noordsche buurter polder onder deze gemeente worden gebouwd. Uitbaggering van sloten. De eigenaars van het water in de kleine Wetering Zuideinde hebben allen namens het polderbestuur opdracht ontvangen de sloten te doen uitbaggeren. Opbrengst collecte. De maandelijksche collecte in de Ger. Kerk, voor de kerk bracht op f52.88. Burgerlijke Stand. Geboren: Theodorus Antonius Maria z. van P. A. Wahle en T. J. de Graaff. ALPHEN. HOE LAAT THUIS? Blijkens mededeeling van den burgemeester mag zich niemand na elf uur meer op straat bevinden, terwijl ook de café's om 11 uur geslo ten moeten zijn. Paard op hol. Gistermiddag is in de Julianastraat een paard, dat door een militair aan de hand met een touw werd geleid, op hol geslagen. Bij pogingen om het paard nog te houden, kwam de man te val len en liep hierbij verwondingen aan hoofd en handen op. Het paard kon spoedig worden ge grepen 12% JUBILEUM VAN DEN HEER H. VAN MUISWINKEL. In verband met zjjn 12%-jarig jubileum als directeur van de Water- en Lichtbedryven, werd de heer H. van Muiswinkle gisteren door het kantoorpersoneel op hartelijke wijze gehuldigd. Burgerlijke Stand. Geboren; Elisabeth Martina Christina, d. van G. A. Kleijn en Johanna Maria Hoogeveen. De bekende Leidsche organist Feike Asma is voornemens op Donderdagavond a.s. om half acht, een orgelconcert te geven in de Geref. Kerk aan de Hooftstraat. Ongetwijfeld zullen velen de gelegenheid wil len aangrijpen, dezen organist nog eens te hooren. BOSKOOP. EEN TRAGISCHE DOOD.. Wethouder Bader na langdurige ziekte weder aanwezig Het Elec- trisch bedrijf geeft f. 6300 winst Crediet Autobrandspuit. De Raad van Sassenheim kwam in open bare vergadering bijeen. Afwezig met ken nisgeving de heer Kortekaas. Wethouder Bader, die na een langdurige ongesteld heid weder aanwezig was. werd door den voorzitter hartelijk welkom geheeten en ge- lukgewenscht met zijn herstel, waarna deze voor de hartelijke woorden dankte. Onder de mededeelingen was een be richt van het Electrieiteitsbedrijf, dat de winstuitkeering voor deze gemeente f. 6300.bedraagt. Door Ged. Staten is goedgevonden, dat de uitkeering per leerling voor het L. O. op f. 10.wordt gebracht. Hierop volgde voorloopige vaststelling der gemeenterekening 1939. De commissie van onderzoek had de rekening onderzocht cn enkele opmerkingen van technischen aard gemaakt.' De rekening werd daarna vast gesteld. Vervolgens werd de rekening van de be drijven over 1939 behandeld. Inzake het wo ningbedrijf merkte de commissie op. dat de achterstallige huren geïnd moeten wor den zoo noodig via het Burgerlijk Armbe stuur. Inzake de waterprijzen werd opge merkt dat deze hier niet te hoog zijn. in vergelijking met andere plaatsen. Het Gasbedrijf heeft een verlies van f. 490.40; het Waterbedrijf geeft een winst van f. 7021.C3; het Grond- en Woningbedrijf een verlies van f. 1668.03 en het Badbedrijf een verlies van f. 3447.23. Hierop werd de vaste aanstelling van N. H. Breedeveld als chef-fitter bij het Gas bedrijf goedgekeurd. Ook werd goedgekeurd de toetreding als lid van den Prov. Z.-il. Brandweerbond. Dit kost f. 12.maar de kosten zullen door adviezen en onderlingen bijstand ruimschoots terugvloeien. Ook het toetreden der gemeente als buitengewoon lid der Vereeniging van Waterleidingbelan- gen, hetgeen f. 18.kost, werd goedgekeurd. Inzake het verleenen van een bijdrage aan de Gasstichting werd gevraagd een bij drage van f. 100.Wetli. Warmerdam stelde voor om B. en W. te machtigen, na ontvangst der gevraagde inlichtingen, te handelen naar bevind van zaken. Aldus werd besloten. Het verzoek om ontheffing van huur „Sporthoff" werd verleend van Maart tot 15 Sepunber. Wat de Couponbelasting betreft, werd be sloten de belasting te verhalen op de geld schieters, behalve één leening, waarbij dit niet mogelijk is. Crediet aankoop autobrandspuit. Door Ged. Staten was medegedeeld, dat er in deze gemeente een buitenge woon tekort is aan brandbluschmidde- len. Er moeten minstens 2 spuiten bij komen met een capaciteit van 2500 L. per minuut. In een rapport van den ge meenteopzichter wordt om 1 autospuit met slangen en alarmeerinrichtiiff ge vraagd tot een totaal bedrag van f9950.—. Weth. Warnaar verbaasde zich er over, dat de leden géén afschrift van het rapport ontvangen hebben; dit was toch in B. en W. afgesproken. Hij vfcoeg aan den Raad vertrouwen voor B. en W. om deze zaak tot een goed einde te brengen. De heer van Breda achtte de tegenwoor dige spuit voldoende en vroeg om meer brandkranen. De voorzitter: Wij ontkomen er niet aan; Ged. Staten schrijven het ons voor. De machtiging werd verleend. Een wijziging in de begrooting 1940 werd goedgekeurd, waarna het Uitbreidingsplan werd vastgesteld. De geprojecteerde weg aan de Oostzijde der gemeente (Beuken laan) wordt nu doorgetrokken tot de Was- beek. Inzake de aanvrage 2e hypotheek C. J. Kiebert, deelde de voorzitter mede, dat de voorschriften gewijzigd zijn en nu een le hypotheek verstrekt kan worden. Door een commissie wordt de waarde bepaald. Be sloten werd de toezegging te doen, als aan de voorschriften voldaan is de hypotheek te verstrekken. Het rijk verstrekt de gelden. Besloten werd tot buiten werking stellen van art. 20 van de BeheersverordenLng der Bedrijven. Bij de goedkeuring eener Reclame Hon denbelasting wees Weth. Warnaar op de verontreiniging der trottoirs en wer.schte terzake een verordening. Bij de rondvraag vroeg de heer v. Reisen beplanting van den nieuwen weg bij zijn huis, waarop de voorzitter mededeelde, dat dit door de Provincie geschiedt, als de ge- heele weg gereed is. Beplanting van den Rijksweg kan bij Waterstaat aangevraagd worden. Tenslotte volgde geheime zitting ter behandeling van een crediet voor de kleine kweekers. WASSENAAR. Nieuwe pastoor der St. Willlbrordusparochie. Tot pastoor der St. Willlbrordusparochie ls benoemd pastoor J. P. Buys. Pastoor Buys was voorheen kapelaan te Moor drecht, Amsterdam en Rijswijk. Vervolgens pastoor te Katwijk aan den Rijn en daarna tot nu toe pastoor te Kwadendamme (Zeeland). Pastoor Buys is geboren te Middelhamis in 1888. Tegen K. alhier is wegens het niet vol doende verduisteren procesverbaal opgemaakt. Door de politie is de 50-jarige M. uit Den Haag aangehouden wegens diefstal van een koffergramofoon uit een sporttent van Petrolea alhier. Aan den heer T. C. Dekker, agent van politie alhier, is eervol ontslag verleend wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leef tijd. In diens plaats is benoemd de heer H. Tromp, tijdelijk agent alhier. Onze plaatsgenoot de 46-jarige Jan Geus, die te Leeuwarden werkzaam was, had het ongeluk om een gedeelte van zijn kunstgebit in te slikken, met het ongelukkig gevolg, dat de man is over leden. Operatief ingrijpen mocht niet meer baten. Opbrengst Reclasseéringscollecte. De alhier gehouden Schildjesverkoop ten bate van het Reclasseeringswerk in Nederland, heeft f.98.opgebracht. DE KAAG. Onze plaatsgenoot de heer P. Konings, is benoemd bij de Rijks Rivierpolitie te Krimpen aan de Lek. NIEUW-VENNEP. OVERVERMOEIDE WIELRENNER ERNSTIG GEVALLEN. Toen Zondagmorgen omstreeks 10 uur de wielrenner D. T; afkomstig uit Amsterdam en lid van de vereeniging „Olympia" te Amsterdam deelnam aan een trainingsrit, had hij zich zoo danig ingespannen, dat hij op een gegeven mo ment het bewustzijn verloor en in snelle vaart van zijn rijwiel op het wegdek van den Hoofd weg viel. Dr. Schreuder verleende hem de eerste hulp en constateerde een flinke ontvelling aan zijn rechterknie en een gebroken sleutelbeen. Nadat hem de geneeskundige hulp was verleend kon hij op' doktersadvies per auto naar zijn wo ning worden gebracht. NOORDEN. Beroepen. De heer J. van Vliet theologisch candidaat te Bleskensgraaf ontving een beroep naar de Ned. Herv. Gem. alhier. WADDINXVEEN. ZIJ MOESTEN IN HUIS ZIJN! Op last van de Duitsche militaire overheid heeft de burgemeester verleden week regelen vastgesteld, krachtens welke het tusschen des avonds 11 en des morgens 5 uur verboden is zich op den openbaren weg te bevinden. De overtreders worden in eerste instantie naar het politiebureau gebracht, waar zij tot 's morgens vijf uur moeten verblijven, terwijl zij voorts nog een proces-verbaal krijgen. In de beide afgeloopen nachten zijn 7 en 8 personen aangehouden en naar het politiebu reau overgebracht. Deze zullen zich bovendien nog voor den be voegden rechter hebben te verantwoorden. De speldjesverkoop gehouden ten bate der Reclasseeringsdag heeft f. 63,69 opgebracht. RIJNSBURG. HET 50-JARIG JUBILEUM VAN DE SCHOOL MET DEN BIJBEL. Het 50-jarig jubileum van de scholen met den Bijbel werd in de beide Geref. Kerken herdacht. Ds. Post bepaalde zijn gehoor bij Ps. 78 1-8, tervdjl ds. van der Loo sprak naar aanleiding van 2 Thimotheus 3 14—16. Aan de schoolkin- De aardappel is in ons land terecht een bij uitstek populair voedingsmiddel. Door zijn neutralen smaak leent hij zich bijzon der om bij zeer uiteenloopende soorten groenten, vleesch en visch te worden ge nuttigd en dat wel in allerlei verschillende vormen: gekookt, gesmoord, gebakken, als puree, enz., enz. Wat dit betreft bestaat dan ook nauwelijks behoefte aan Voorlich ting over het gebruik van den aardappel. Wel ontbreekt het echter bij velen aan de juiste kennis omtrent de voedingswaarde en daardoor laat fle bereidingswijze van dit in alle kringen gebruikte voedingsmiddel nogal eens te wenschen over. Dat het ons zetmeel levert, is algemeen bekend, al was het alleen door het bestaan van aardappel meel. Dat de aardappel daarenboven voor ons de leverancier is van een uitnemende soort eiwit is minder bekend. «Evenmin geeft men zich er in den regel rekenschap van, dat we er een belangrijke bron van vita mines en van mineralen in hebben te zien. In percenten uitgedrukt is het eitwitge- halte van den aardappel zeker niet hoog: het bedraagt slechts 2%, maar wie bij zijn middagmaal een pond aardappelen nuttigt, krijgt daarmede dan toch evenveel eiwit naar binnen als bij het gebruiken van een half ons vleesch. Wat de mineralen betreft, waardeeren we de niet onbelangrijke hoeveelheden kalk, phosphor, ijzer en ook de sporen jodium, terwijl van de vitamines die van de b-groep en het in den winter zoo waardevolle vita mine c, recht hebben op onze bijzondere aandacht. De tot dusver gebruikelijke kookmethode (schillen en 's nachts in het water laten staan, dan opzetten in ruim water) berust echter op een miskenning van al deze waardevolle voedingsfactoren. Bij het schillen gaan vitamines, mine ralen en eiwit in bijzondere mate verloren en vanzelfsprekend ook zetmeel. Men kan veilig zeggen, dat met de schil 20% van het in de aardappelen aanwezige vitamine c wordt weggeworpen. Laat men de geschil de aardappeles vervolgens in water staan en zet men ze dan in ruim water op, dan stijgt het verlies tot 60% terwijl bij koken in de schil ten hoogste 20% verloren gaat. Een soortgelijk verlies lijden wij op het ge halte aan b-vitamines en aan mineralen. Bovendien staat de geschilde aardappel nog tijdens het koken zetmeel en eiwit aan het kookwater af, zoodat men een in elk opzicht belangrijk in waarde verminderd product op tafel brengt. Waarom stellen wij den aardappel aan dit waardeverlies bloot? Eigenlijk valt hier voor geen andere reden aan te voeren dan dat de sleur het nu eenmaal zoo wil. Wie de proef heeft genomen met het koken van den aardappel in de schil, prijst den pittigen smaak van het op deze wijze ver kregen gerecht en hij wil niet meer terug naar de oude. en „flauwe" bereidingswijze. Wie wel de voordeelen wenscht van het koken in de schil, maar de schil zelf niet wil nuttigen, kan natuurlijk een tusschen- weg bewandelen, door de gekookte aard appelen op het bord te pellen. De praktijk leert echter, dat men ook den smaak van de schil al spoedig leert waardeeren. Ondernemende huisvrouwen zullen dan ook niet nalaten een proef met deze be reidingswijze te nemen en een mogelijk op vooroordeel berustenden tegenstand der huisgenooten met tact weten te overwinnen door zelf het goede voorbeeld te geven. Men kieze hierbij aardappelen van ongeveer ge lijke grootte. Deze worden goed afgebor steld, gewasschen en zoo noodig gepit. Daar na worden ze opgezet met een bodempje kokend water en een half uur in een goed gesloten pan gekookt. De aardappelen zijn dan gaar en het water is verkookt. Na even te zijn omgeschud, komen de aardappelen in hun gebarsten schil smakelijk kruimig op tafel. Het gebruik van zout is bij deze kookmethode overbodig: de ziltige smaak van den aardappel zelf, die niet door af koken is verloren gegaan, doet niemand naar keukenzout verlangen. Ook in stamp pot ïaten de ongeschilde aardappelen zich uitstekend gebruiken. Gebakken aardappelen vormen ongetwij feld een zeer smakelijk gerecht, dat wij niemand willen misgunnen. Alleen moet er aan worden herinnerd, dat bij het bakken van de in plakjes gesnedene, vitamina c verloren gaat. Trouwens dit verlies treedt reeds in bij het bewaren van gekookte aardappelen op kamertemperatuur. Ook op warmen, het maken van puree en de berei ding van aardappelen in de hooikist, oefe nen in dit opzicht een nadeeligen invloed uit. In het algemeen verdient het dus aan beveling de aardappelen in de schil en zoo kort mogelijk voor het nuttigen te koken. Door een juiste bepaling van de voor den maaltijd benoodigde hoeveelheden vermij de men liefst het ontstaan van restjes, welke bij het bewaren en verwerken onvermijde lijk weer aan voedingswaarde zullen ver liezen. De huisvrouw, die er in slaagt haar gezinsleden te winnen voor het toepas sen van deze grondregels, bewijst daar mede een niet te onderschatten dienst aan de gezondheid van haar huisgezin. Bovendien bereikt ze voor haar huis houdbeurs een zeer belangrijk voordeel. Veronderstel, dat haar gezin uit zes per sonen bestaat en dat ze daarvoor een wintervoorraad van 7 mud pleegt op te doen. Door de aardappels in de schil te gebruiken, kan ze thans ruimschoots volstaan met 6 mud. We zouden het voordeel ook zoo kunnen uitdrukken, dat de ongeschilde aardappel het gezin in staat stelt om iedere week een dag gratis aardappelen te kunnen eten. GROENTE-INMAHERIJ EEN PROOI DER VLAMMEN. Hedennacht is de groote inmakerij van den heer J. v. d. Wereld te Roelofarends veen, een apart staand perceel, door onbe kende oorzaak een prooi der vlammen ge worden. Een groote partij ingemaakte groente ging daarbij verloren. Pe brand werd ontdekt 'te half drie. De motorspuit, die spoedig ter plaatse was, be streed het vuur met vier stralen en was den toestand om half zeven meester. De :hade is belangrijk. HOCKEY. Naar aanleiding van een enquête onder de vereenigingen in het Westen, heeft het bestuur van den Nederlandschen Dames- Hockey-Bond besloten ook dit jaar weer een noodcompetitie in te stellen. Het geheele Westen zal ln vier afdeelingen verdeeld worden. In afdeeling A zullen waar schijnlijk de eerste klasse-vereenigingen, aange vuld met enkele sterke overgangsklassers. spelen. Een definitieve indceling is nog niet be kend. De drie overige afdeelingen zijn regionaal ingedeeld; in ieder rayon worden verschillende kleine competities gespeeld. Zoo omvat afdee ling B. vier, afdeeling C vijf en afdeeling D. acht klassen van zeven elftallen. Over de indeeling van het Oosten, Zuiden en Noorden zal door de verschillende districten nog nader beslist worden. BILJARTEN. WERKLOOZENVEREENIGING „D.S.S." In de zaal van DSS (Nieuwstraat 7) is een billartwedstrijd gespeeld tusschen DSS n en TOG II, welke in een 31 zege voor DSS ein digde. De uitslagen waren: car. gem. c. brt. h.s. gem. D. Wallaart (DSS) 80 80 48 8 1.66 J. de la Büe (TOG) 70 67 48 7 1.40 H. v. Es 80 52 35 8 1.48 De Ru 45 45 35 6 1.28 H. Sira80 80 30 14 2.66 Pennaker 30 11 30 2 0.36 G. Soest 72 72 41 8 1.85 C. Pauw 130" 63 41 7 1.55 A.s. Zaterdag te 5 uur heeft er weer een wed strijd plaats in het clublokaal van DSS. DAMMEN. KATWIJKSCHE DAMCLUB „K.D.C." De uitslagen der eerste twee ronden van de onderlinge winterwedstrijden zijn: J. HouwerA. A. Vooys02 J. SchoneveldA. van Beelen2—0 D. HartkampW. Böttcher 2—0 C. SchoutenJac. v. Elk °-~- C. Durieux—F. Spierenburg afgebr. C. de BruinA. van Beelen 0—z W. BöttcherA. A. Vooys1T"1 J. van Elk—F. Spierenburg afgebr. De overige partijen zijn uitgesteld. 42

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 8