LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 10 September 1940 SPORT De N.V.B.-competitie BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Uit de Omstreken Uit de Rijnstreek KERK- EN SCHOOLNIEUWS VISSCHERIJ-BERICHTEN WELKE BON IS GELDIG! VOETBAL. INDEELING NOOD-COMPETITIE IN HET NOORDEN. Voor aanstaanden Zondag is in de afdee- lingen I en II van den N.V.B. hetzelfde pro gramma vastgesteld als op 8 September zou zyn gespeeld. Verleend uitstel blijft gehand haafd. Naar de ..Sportkroniek" meldt, is H3.C.. de club van Kiek Smit. die oorspronkelijk in afd. n (de af deeling van U.V.S.) was ingedeeld, als nog ingedeeld in de 2de klasse B van afd. I. welke daarmede in 12 clubs is gebracht. Hier door is voor H.B.C. het maken van verre rei zen overbodig geworden. De indeeling van deze afdeeling is thans: E.D.O.. Hercules. H.F.C.. Hilversum. H.V.C., De Kennemers. R.C.H., De 6partaan. Velox, Watergraafsmeer. V.V.Z., De beperkte treinverbindingen in het Noor den van ons land hebben het bestuur van afd. V genoopt behalve een nood competitie ook een nood Indeeling te maken volgens geografi sche lijnen. De tien eerste klassers uit het Noorden zijn verdeeld in een Gronlngsche cn een Friesche afdeeling. aangevuld uiteraard met een aantal prominente tweede klassers. De indeeling is volgens de .Sportkroniek" als volgt: Afd. A. G.V.A.V.. Be Quick, Velocltas. H.S.C.. W.V.V., Achilles. Veendam. G.R.C.. B.R.C. en Woltersum. Afd. B: Leeuwarden. Heerenveen. Sneek. Friesland. Frisia, F.V.C., L.S.C., Black Boys en De Kooi. ATHLETIEK. Instelling Nederlandsche jeugdrecords VOORUITGANG BIJ DE JUNIORES. In vroeger jaren werden kampioenschappen voor juniores gedurende het seizoen verwerkt tusschen seniornummers door, zoodat hun pres taties altijd wat werden weggedrukt in het kader van de verrichtingen der cracks. Dit seizoen ls een proef genomen met het cen- traliseeren der junlorkamptoenschappen op één dag een proef, welke als geslaagd mag worden beschouwd. Voorts is dit jaar voor den eersten keer een Juniorclubkampioenschap uitgeschre ven. waarvoor groote belangstelling van de zijde der vereenlgingen bestond. Naar men weet, werd Vlug en Lenig uit Den Haag juniorclubkampioen met slechts een half punt verschil op A_A.C. Dit jaar is er een niet te miskennen vooruit gang te constateeren in de breedte, hetgeen voornamelijk veroorzaakt wordt door de vele Juniorathleten. die de prestaties der seniores aardig benaderen, soms zelfs al overtreffen, maar in ieder geval door numerieke sterkte een geruststellenden factor vormen voor de toekomst der Nederlandsche athletiek. Het spreekt vanzelf, dat technici in de Athletiek Unie. nu internatio nale wedstrijden wegvielen, meer aandacht aan deze groep hebben kunnen besteden met alle gunstige gevolgen van dien. Men wil dit deel der werkzaamheden ook in volgende jaren krachtig aanpakken en men mag aannemen, dat afzon derlijke juniorkampioenschappen en het club kampioenschap der jeugd voor den Wouter- Groenesteyn-wissel beker op het programma blij ven staan. Maar men wil het hierbij niet laten. Door het instellen van Nederlandsche jeugdre cords wil de Nationale Technische Commis sie der NJLTJ. stlmuleercnd op de belang stelling der jongere athleten werken cn in dit verband vernemen wij, dat aan het einde van het seizoen voor de eerste maal een lijst met dergelijke records zal verschijnen. Men kent tot nu toe Nederlandsche records, die voor alle athleten geldig zijn. Nederlandsche studentenrecords, die voor deze aparte categorie hun waarde hebben en hieraan zullen de Neder landsche jeugdrecords worden toegevoegd. Alleen zij. die den leeftijd van 18 Jaar nog niet bereikt hebben, kunnen houder van een jeugdrecord zijn. Verscheidene landen kennen deze records reeds lang en in de practijk is gebleken, dat het instellen van dergelijke records sterk de beoefe ning van de athletiek door jongeren in de hand werkt. Het spreekt wel vanzelf, dat jeugdrecords alleen gemaakt kunnen worden in junior-wed strijden en met juniormateriaal voor wat de veld- nummers betreft. Een Jeugdrecord, gemaakt door een Junior in een seniorwedstrijd, zal niet erkend kunnen worden. DE OPENING VAN HET SPORTPARK. Niet „Werkmans Wilskracht" doch de Chr. muziekvereeniging „Athalla" heeft Zaterdag baar medewerking verleend bij het défilé dat gehouden werd ter opening van het Sportpark in den Leldschen Hout. VOOR WOENSDAG 11 SEPTEMBER. Jaarsveld. 414.4 M. KRO-Ultzending 8.00 Nieuwsberichten ANP 8.15 Wij beginnen den dag 8.30 Gramofoonmuziek 10.00 VPRO: Morgenwijding 10.15 Gramofoonmuziek 1.30 Godsdiensaig halfuur 12.00 Berichten 12.05 Gramofoonmuziek 12.15 Rococo-octet 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP. gramofoonmuziek 1.15 Muslquette 2.00 Vrouwenuurtje 3.00 KRO-Melodisten en solist 3.30 Gramofoonmuziek 3.45 KRO-Melodis ten 4.30 Kinderuurtje 5.15 Nieuws- en eco nomische berichten ANP 5.30 Gramofoon muziek 5.45 KRO-Nachtegaaltjes 6.05 Gra mofoonmuziek 6.15 KRO-orkest 7.00 Vra gen van den dag (ANP) 7.15 Berichten 7.20 KRO-orkest 7.45 ,3escherming van het Nederlandsche Handelsmerk", vraaggesprek 8.00 Nieuwsberichten ANP 8.15 KRO-orkest en gramofoonmuziek 9.30 Gramofoonmuziek 9.40 Cyclus „Uitingen van Nationale cultuur" 9.55 Gemengd koor .Xaetare" 10.10 Wij slui ten den dag 10.15—10.30 Nieuwsberichten ANP. Kootwijk. 1875 M. AVRO-Uitzending 7.00 Berichten (Duitsch) 7.15 Berichten (Engelsch) 8.00 Nieuwsberichten ANP, gramofoonmuziek 9.00 Concertgebouworkest en solist (opn.) 10.00 Morgenwijding 10.15 Orgelspel (gr.pl.) 10.30 AVRO-Amusementsorkest 11.15 Be richten (Engelsch) 11.30 Omroeporkest 12.30 Berichten (Duitsch) 12.45 Nieuws- en economische berichten ANP. gramofoonmuziek I.00 Sylvestre-trio 1.45 Gramofoonmuziek 2.00 Berichten (Duitsch) 2.15 Gramofoon muziek 3.10 Zang en piano 3.30 Berichten (Engelsch) 3.45 Gramofoonmuziek 3.50 Trompet en orgel 4.15 De Romancers en soliste (opn.) 5.00 Berichten (Duitsch) 5.15 Nieuws- en economische berichten ANP 5.30 Omroeporkest en solist 6.15 Berichten (En gelsch) 6.30 Onderwijsfonds v. d. Scheepvaart: Causerie ..Stoomketels en stoommachines aan boord van binnenschepen" 7.00 Vragen van den dag (ANP) 7.15 AVRO-Amusements- orkest 8.00 Berichten Duitsch) 8.15 Nieuws berichten ANP 8.30 Berichten (Engelsch) 8.45 Fluit en plano 9.15 Berichten (Engelsch) 9.30 Gramofoonmuziek 10.00 Berichten (Duitsch) 10.15 Nieuwsberichten ANP 10.30 —10.45 Berichten (Engelsch). sluiting 11.15— II.30; 0.15—0.30 en 1.15—1.30 Berichten (En gelsch) GEBOREN: Marinus Komells, Z. van D. M. J. Punselle en W. Monna Paulus Cornells. Z. van P. C. Sloos en F. v. ZUp Arie, Z. van M. Janssen en D J. M. v. Leeuwen Maria Magdalena, D. van Th. H. Reijken en J. v. Kampen Ru- dolplüne, D. van C. Strik en J. H. Abspoel Amalie Johanna, D. van A. J. v. Noort en G. Bobklewicz Johanna Amalie. D. van A. J. v. Noort en G. Bobklewicz Hans. Z. van J. H. de Winter en L. W. C. Arnouts Chrls- tiaan Henricus Maria, Z. van P. J. M. Hoeks en C. H. C. M. Vorst Johannes Egbertus Wil helmus, Z. van H. J. J. Mulder en A. Bekkering Henrlca Gerharda Maria, D. van H. J. Ticheloven en A. M. Naber Neeltje, D. van J. J. Molenaar en M. Gressie Petronella Ja- coba, D. ran C. Hogenes en S. v. d. Linden Hendrikus Theodorus Maria, Z. van M. C. van Dam en P. J. van Rijn Johannes. Z. van W. Plug en J. Duyndam Johannes Marinus Cor nells. Z. van C. A. Olierook en J. M. Kurver Willempje. Z. van F. E. de Bruin en H. E. v. Mourik Cornelia Maria, D. vhn S. Snoek en J. M. A. Hnbraken Geertruidn. D. van H. A. C. Arends en M. E. v. d. Redden Maria Hendrlca Theresla. D van J. J. v. Kordclaar en J. D. v. d. Peet. ONDERTROUWD: Ondertrouwd: J. C. Hoekendijk Jm. 28 J. en E. G. Laman jd 22 J. J. W Brak jm. 40 J. en N. M. v. Bendegeme Jd. 28 Jaar. GEHUWD: W. Verboog jm. en H. J. Ar bouw Jd. OVERLEDEN: C, V. d. Bijl. M 68 J. W. F. K. <Je Kievit. M. 73 Jaar. GEVESTIGD: S. P. J. A dr ia arise en fam., timmerman, H oo gewoerd 133 P. Allewijn. RiJnsb.weg 5 E. C. Th. Alofs. dienstbode. Franchimonlaan 1 M. E. Blokhuis, Langestr. 33 J. M. de Bok. Botermarkt 15 N. Boorsma, Oude Singel 162 M. S. Bruinsma, Roodenb-str. 30 J. M. v. d. Burg en fam., korps mariniers. Bakkerkorff- straat 1 Wed. C. J. M. v. d. EistCoebergh, RiJnsb.weg 28 H. M. Creijghton, secretaresse, Rijnsb.weg 160 A. M. M. Dleben, leerares, RiJnsb.weg 67 A. L. v. Dijk, 1.1. verpleegster. Witte Singel 27 H. v. Dijk en fam., ass. labo ratorium, Pieterskerkgr. 14a H. v. DiJk en fam- korp. kok K.M., Kortenaerstr. 87 M. E. Faes. 3 Octoberstr. 6b J. v. Geens, mu ziekhandelaar. Haarlemmerstr. 101 D. Groe nendijk. mech. bankwerker, Marlslaan 33 G. A. v. Glin. Witte Singel 21 T. K. v. d. Helde. Bilderdijkstr. 11 M. Wassenaar—Heltinger. Oude Rijn 9a G. W. L. de Hertogh. schrijver Dep. v. Def.> Maresingel 30a D. R. Hudlg en fam.. Rapenburg 98a H. Jaasma, chauffeur, a/b. Santa Maria T. J. de Jong. apoth.-ass.. FageLstraat 24 W. Just man Jacob, De L. de Kanterstr. 32 A. J. Kassels en fam., Marcdtik 85a B, Klein, Kam. Onneslaan 48 D. Klinkenberg. J. v. Goyenkade 34 M. J. Gans- Klinkhamer en fam.. Rapenburg 81 M. J. Knaap, kantoorbediende. J. v. Govenkade 35 Wed. M. A. v. d. Poel—Kohlbeck. Hoefstr 21 W. Kooiker, Zoeterw. Singel 29 H. A. Krajenbrlnk, Raoenburg 83 W. F. Kramers en famelectr. lasscher. Langegr. 58 P. G. Krijnen. insp. verz .mij., J. v. Goyenkade 24 C. Laman. verpleegster. Cobetstr. 59 A. P. H. de Lange. Pieterskerkhof 26 C. J. de Lange, de Lange. Rapenburg 51 J. Lleneman. jeugd leidster. Houtlaan 17 A. P. Lindeman, filiaal- houdster. Haarlemmerstr. 237 G. M. Linde man. idem. idem J. C. Linschooten. dienst bode. Schelpenkade 41 L. Louters. Roodenb.- straat 40 A. V. A. Maal. secs. Dep. Econ. Zaken. Breestraat 3b J. MaU en fam.. kan- toorbed.. Stleltjesstr. 18 B. J. v. d. Mey. 1.1. verpleegster. Rijnsb.weg 10 J. MUller. pen sionhoudster. Boerhaavelaan 17 J. E. Nater, Rapenburg 75 E. Oosterwijk, Breestr. 36 R A. J. Proper, Burggravenlaan 26 G. H. Rinck. huisschilder, Haagweg 18a E. N. A. M. van Rompu. Boerhaavelaan 17 M. L. Sas sen, dienstbode. Lammenschansweg 7 C. P. Schippers, verpleegster. RiJnsb.weg 3 C. J. Schoon en fam., Melch. Treublaan 16 J. Smit. matroos. Wasstr. 52 J. E. M. Star mans. Witte Singel 94 H. P. Strijk, dienst bode. Havenkade 17 G. v. Tol en fam.. met selaar. Driftstr. 120a Th. J. Valk en fam.. winkelchef mach.handel De Sitterlaan 7 C. Veltkamp, verpleegster, Rijnsb.weg 3 F. Verstegen, hoofd-ambt. gem.-ontvanger. Tib. Siegenb.sfcr. 15 J. Vonhögen, Schelpenkade 44 J. Vonk. filiaalhouder, Oude Singel 140 J. E. de Vreede. dienstbode, Wasstr. 25 J. v. Velpen. dienstbode. Lammenschansweg 6 A. S. v. Weering, leerares. Witte Singel 75 C. v. d. Wel en fam., agent v. politie, Ger. Dcu- straat 1 Wed. F. J. Mail—Wildschut. Stlel tjesstr. 18 J. Winsser, luit. ter zee, Tib. Sie- genbeekstr. 2. VERTROKKEN: F. C. T. Adèr. Wassenaar. Waalsdorperlaan 8 N. Amersfoort, Apeldoorn, O. Beekbergerw. 270 J. L. Andreae, Dordt. Dubbeldamschew. 206 M. Aniba. Eindhoven, Tuinstr. 13 Wed. T. KroonArnold, Brouwershaven. Haven B 30 C. J. M. Baan, Noordwijk, Zwarteweg 20 A. C. Baars, Den Haag, v. Aerssenstr. 270 H. F. Begemann, Wassenaar, Bloemcamplaan 58 M. H. G. de Bont, Den Haag, Burg. Ho- vylaan M. Bouter, Amsterdam, Buiksloter- meerdijk 5 J. A. Braakman. Woerden, Groe- nendaalstr. 6 Wed. M. A. v. d. Poel—Brem en er. Oegstgeest, Rhi)ng.straatweg 40 M. J. v. Buuren. Franeker, 't Noord N.Z. 42 H. L. Buijn, Heemstede. Binnenweg 93 A. G. Carol, Oosterbeek, v. Limb. Stlrumweg 12 A. Cor nelius. Den Haag. Houtrustlaan 36 W. Corts, Den Haag. Gr. Hertoglnnelaan 2 E. H. J. Curiae us, Amsterdam. Plant. Kerklaan 67 I W. Daniels, Den Haag, Boomkruiperslaan 5 M. Djalal, Oegstgeest. Juffermansstr. 10 J. Dompeling en fam.. Voorschoten, W. de ZwQ- gerlaan 43 L. Dunkhorst, Den Haag, Tolweg 2 G. J. H. Ebbinge Wubben, Den Haag, Ahornstr. 65 G. M. Faber, Zaandam, Fr. Halsstraat 56 T. Gaastra. Amsterdam, Brahmsstr. 8 II A. L. Goedhart, Den Haag, v. Drenkwaertstr. 11 A. Groeneveld en fam., Oudorp. N.-H., Kievietsstr. 27 M. J. P. D. Baron v. Harinxma thoe Slooten, Wassenaar, Schouwweg 30 E. de Heer, De Bilt, U., Nieuw- straat 110 A. W. H. v. -Herk en Fam. Am sterdam. v. d. Waalsstr. 37 boven C. v. d. Heyden en fam. Den Haag, Rijswijkschew. 421 J J. v. Hllle, Wassenaar, v. Oldenb.weg 27 J. C. M. v. d. Horst. Waalwijk, huishoud school W. Th. v. d. Horst en fam.. Katwijk. Parklaan 3 boven L. O. Iken, Den Haag, Ant. Duvekstr. 142 J. v. Iterson. Fijnaart c.a„ Molenstr. A 150 A. J. Jansen, Mlddelharnis, Burg. Mijslaan C 93 P. de Jong, Noord- gouwe. „Landlust" Wed. M. NoestJonker, Apeldoorn, KI. Paradijs 36 C. W. Juffermans. Haelen. Kom 76 J .E. P. Kakebeeke, Kloe- tinge Patijnweg B 184 G. A. de Kater, Brou wershaven, N£. Haven A 50 E. v. Katwijk, Arnhem. Velperweg 59 L. J. J. Klaaijsen, Aardenburg, Markt 23 A. C. Klok, Lands meer, Zuidelnde 324 W .Kobossen, Venlo, Antoniusstr. 80 H. J. Koch en fam., Den Haag. W. de Zwijgerlaan 29 J. S. Korteweg. Heenvliet. WieldiJk 122 J. L. M. Kreffer. 's Heerenhoek, Werrimleum 22c M. Kremers, Smilde. C 137—138 P. W. Kroes, 's Bosch. Muntelpl. 30 A. J. Kruit. Asd. Hoofdw. 491III A. Krull, Den Haag, Stadhouderspl. 43 N. Kwestro, Oosterland, Kerkstr. 129 C. L. M. Lambrechtsen, Heemstede. J. v. Rüysdael- laan 1 A. C. Lammers, Opsterland, Beetster- BENTHUIZEN. Burgcrltyko Stand. Overleden: Pletertje Spijker 76 Jr. echtgen. van Pleter Voorwinden Lzn. De collecte In de Ned. Herv. Kerk ten bate van het Restauratiefonds bracht f32 op. Gevonden: Fietspompje cn een bos sleu tels. Inlichtingen bij de politie; KATWIJK AAN ZEE. Kokend water over de bcencn. De 15-jarlge Corrie v. d. Plas uit de Varke- visserstraat had het ongeluk een emmer met kokend water over belde beenen te krijgen, welke ernstige brandwonden opliepen. Dr. F. Lodder verleende geneeskundige hulp. Tc water geraakt. De 4-Jarlge G. van DuiJn uit de Waal Male- fijtstraat liep tijdens het spelen langs het Prins Hendrikkanaal. te water en ging kopje onder. Met een plkhaak werd hU op.het droge gebracht en per fiets naar huis vervoerd. LEIDSCHENDAM. Gevonden voorwerpen. 1 hond; vulpenhouder. Adres bureau van politie. Burgerlijke Stand. Bevallen: P. J. Veeswijk geb. van Leeuwen z.; M. van Leeuwen geb. Dobry d.; S. M. Perquln geb. Bosman z. Ten nadeele van P. uit Voorburg is uit een weiland alhier een paard ontvreemd. Het dier is te Rotterdam aangetroffen en door de politie aldaar in beslag genomen. RIJNSBURG. Mej. G. Versluys, kweekeling met akte van de Julianaschool, ls benoemd tot onderwijzeres aan het Internaat to Zeist. Aan het Postkantoor hebben over de maand Augustus 11 inlagen plaats gehad tot een bedrag van f. 187 50 en 56 terugbetalingen tot een be drag van f. 12023,77. WARMOND. DE VARKENSPEST. Elscht steeds meer slachtoffers. In deze gemeente komen steeds mere nieuwe gevallen voor van varkenspest. Dat deze ziekte een zeer kwaadaardig karakter draagt blijkt wel uit het feit. dat reeds zeer vele slaohtoffers onder de varkens zijn voorgekomen, hetgeen voor de landbouwers een groote schadepost bc- teekent. Alles wordt in het werk gesteld om deze zoozeer gevreesde ziekte tegen te gaan. Kosteloozc inenting. Op Woensdag 18 September a.s. zal iA een der lokalen van de voormalige O. L. School ge legenheid bestaan voor kosteloozc inenting en herinenting en wel vanaf des namiddags twee uur. WASSENAAR. Diefstallen. Door G. aan de Konijnenlaan werd aangifte gedaan van diefstal van een doosje met geld uit de keuken, terwijl door v. K. alhier aan gifte deed van het feit. dat men zijn rijwiel van een terrein achter de Berkheistraat. had ontvreemd. Diverse overtredingen. Wegens overtreding van de dlstributiewet nJ. het doen van onjuiste mededeelingen voor het verkrijgen van schoenen werd procesverbaal op gemaakt tegen B. alhier, terwijl tegen P. alhier proces-verbaal werd opgemaakt wegens aankoop van koffie zonder bon. Wegens onvoldoend verduisteren ls procesver baal opgemaakt tegen van S. D.; v. B.; R. en W. allen alhier. Gevonden: Damesportemonnale met inh.; kinderschoen: damesmantel; kous; padvinders mes met mes en vork; etultje; kinderhoed; beursje; fluitje; tennisschoen; wandelmarsch- medaille; vulpotlood; 4 portemonnales met inh.; paar gymnastiekschoenen; 3 poesen; rol papier; das; sleutel; zakdoek; handpomp; pakje met inh.; 2 belastingmerken; fiets; heerenfiets; hond; autoped. Inlichtingen bij de politie. ZEVENHOVEN. In wijk Amstel zal morgen ten huize van den heer A. Keizer om 3 uur kostelooze inënting zijn, door dr. v. d. Berg van Mijdrecht. ZOETERWOUDE. Gevonden: Een achterklap van een vracht auto. Terug te bevragen bfj den Gem.-veldw. aan de Rijndijk. zwaag 113 A. O. Ledeboer, De Bilt, U., Ver- meerpl. 5 H. Larolj, Den Haag, P. v. Troost- wijkstr. 177 P. de Leeuw, Dordt, Sluisweg 14 J. v. d. Linden, Delft, Vermeerstr. 14 W. G. v. d. Linden. Voorhout, Leldschevaart 2 P Lodewijks, Warmond, B 172 J. P. S. Lu- cardie. Utrecht, Oudegracht 347 L. J. v. d. Meel, Amsterdam, Pr. Hendrikkade 189 H. Mees, Zeist, Dennenw. 2 B. J. M. v. Meurs. Nieuwkoop, Dorpsstr. 199a G. A. A. Middel- berg, Oegstgeest, Wilhelminapark 33 J. A. L. Molenkamp, Voorhout, Boerhaavelaan 16 A. L. C. Mulder. Den Haag. Benoordenh.weg 227 H. Olthoff, Utrecht, Croeselaan 393 bis C. M. Ouwerkerk, Den Helder. Reigerstraat E. Overduin, Baarn, Amalialaan 13 D. P. Paulusse, Enschede, Bilderdijkstr. 6 J. W. Perdeck. Deventer, Sylvanusstraat 7 M. Th. H. Perelaer, Mook ca. B 84 W. Plasmeljer en fam., Zoeterwoude, Vlietweg E 22 J. J. G. Poell, Deventer, St. Jurrienstraat 8 G. Di Pol, Cavasso Nuovo It. J. H. T. du Pon en fam., Reeuwljk, 's-Gravendamscheweg E 136 A. Postmus, Oegstgeest, Laan v. O. Poelgeest 2 G. Pot, Delft, Oostsingel 180 L. W. Reeuwljk, Den Haag, Boekhorststraat 22a R. C. Renes en fam., Roosendaal ca. N.B., Dr. Lemmensstr. 26 J. P. Hogenboomv. Schagen, RUnzater- woude, Heerenw. 117; M. Schoeman. Naarden, Rembrandtlaan 55b M. SJardljn, Voorschoten, Leidscheweg 193 K. R. D. Smit, Rotterdam, Cl. de Vrieselaan 27 G. C. Spek, Oegstgeest, Julianalaan 6 H. Stouten, Arnhem, 2e Spijker-- dw.straat 16 G. J. v. d. Top. Nijmegen, Sions- weg 2 J. Trouw, Geervliet, Visscherszljde A 41 A. P. M. RUksen—Vellekoop, Nleuwerkerk a. d. IJ.. Kerklaan 44 M. Verschoor, Voorburg, Oosteinde 19 C. Verwel) en fam., Voorschoten W. de ZwUgerlaan 43 W. M. G. Vierveljzer, Smilde, C 137—138 J. M. Visser, Voorburg, Ln. v. Oostenburg 39 W. G. J. v. d. Vliet, Gent Gld., N.H. Pastorie G. H. Wegerif. Den Haag L. Voorhout 62 L. M. F. v. d. Willigen, Am sterdam. Jac. Obrechtstraat 64 III J. Woens- dregt. Warmond, A 18a Wu Chlh Tseng, Am sterdam, Gelderschek. 79 M. Wljkstra en fam., Harlingen, Spinhuisstraat 7. ALPHEN. Van een ladder gevallen. De heer B werkzaam bij de fa. S. alhier, had het ongeluk van een ladder te vallen, waarbij hl) zóó ongelukkig terecht kwam. dat hU verschillende Inwendige kneuzingen en ver wondingen opliep. Na ter plaatse door een dok ter te zijn behandeld, werd hU per auto naar zijn woning vervoerd. Zilveren Jubileum. Do heer J. Groenendijk hoopt 12 September as. zijn 25-Jarlg Jubileum te herdenken ln dienst van de ledorwarcnfobrlck van do firma Gebrs. v. d. Kloot-Mcljburg alhier. Nieuwe kapelaan. Door mgr. Hulbers, bisschop van Haarlem, ls kapelaan C. M. Broers bij de RJC. parochie alhier benoemd tot kapelaan te Haarlem, ter wijl tot kapelaan alhier ls benoemd do heer P. v. Leeuwen van Ooltgensplaat. Donderdagavond a.s. zal er gelegenheid be staan van kapelaan Broers afscheid te nemen in de St. Jozefzaal. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrik Jan, Z. van J. L. de Visser en Tcune Geleljns Elizabeth Theresla, D. van H. M. Kosbergen en Cornelia Sophia van Leeuwen Agatha Cornelia. D. van J. L. van Tol cn Johanna Adrlana van der Hoogen Jan Pleter. Z. van P. J. Hanselaar en Martina Hcn- drlka Gesman. Overleden: Willem v. d. Helm 72 J., gehuwd met Picternella de Ridder Dirk ZulJdam 86 J., weduwnaar van Dirkje van Leeuwen Wil lem Idenburg 72 J., weduwnaar van Johanna Vcndrlg. Door de politie ls een recidivist aange houden, verdacht van rijwieldiefstal. BOSKOOP. Zwemdiploma's. Door het bestuur van het Zulderbad zijn de volgende diploma's uitgereikt: Marie Vuicus; Maria Stlgter; Nel Ravcnsberg; Dick Veerman; Agathe Lapair; Adrle Loef. Truus ter Wee; Lotje de Frankrijker; Hcnny ter Wee; Jan Spaargaren; Gert van Beek; Klaa3 Kromhout; Herman Hagen cn Jan Trapman. HAZERSWOUDE. Borg er lijk o Stand. Geboren: Petronella Maria Catharlna, D. v. B. A. F. Pannebakker en J. M. Hoogeveen Gerrit, Z. van Jac. Haxkes en M. J. van Gent Magdalena Helena Maria, D. van G. C. de Groot en A. M. Kleljweg. Overleden: Cornells Adrianus Paschal Vree burg 4 J. Anna Maria Wilhelmina Gordijn, echtgenooto van J. J. Verhorik 38 J. Eliza beth Heemskerk 40 J. Opbrengst collecte. Do extra collecte .welke ln de Ned. Herv. Kerk gehouden is ten behoeve van de Herv. School, heeft opgebracht de som van f. 32.48. LEIDERDORP. Door B. en W. is aan de firma Van der Velden alhier opgedragen het bouwrijp maken van een terrein ten Oosten van de Acacialaan voor de som van f. 13.890. PREDIKBEURTEN. WOENSDAG. Lelden Geref. Gem. (Nieuwe Rijn): Heden nam. 7 uur ds. Lamain van Rotterdam. Noordwijk aan Zcc Ger. Bond, Julianaweg 27: Nam. 7,45 uur ds. Ottevanger van Lelden. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN. 10 Sept. 1940. Versche haring 22,50—20,00; Makreel 23—22; Groote gul 24—21; Kleine gul 25—9; Kabeljauw 36—28; Wijting 12,50—11,00; Kleinmlddel schelvisch 39—29; Zet- schol 33; Kleine schol 38—27; Bot 33.50—25.50; Schar 2014; (alles per 50 K.G.); Tong 2,10 1,15 per K.G. Zoeterwatervlsch per K.G.: Voorn 13 cent; Blei 14—13 cent. Besomming: IJm. 208 met f. 23.—. KATWIJK AAN ZEE, 9 Sept. Besommingen versche visch: KW. 34 f.28; K.W. 61 f. 48.30; K.W. 93 f.26. NAALDWIJK 9 Sept. C.C.W.S. Spectrum f. 2.10—3.20; Salmon f. 1.50—2.80; licht rose f. 2.30—3.00; geel f. 1.70—2.40; wit f. 1.50—2.40; gemengd f.2.60—3J)0; Pelargonium f.4.305.80; Virginia f. 3.40—4.00; Gerbera f. 3.50-4.40; Ja- pansche lelie 610; Rozen f.2.103.90; Ama ryllis 47 et.; Artisjokken 4 ct.; Page 1117 ct.; Yellow 11—18 per 100; Plumosa 8—23 ct.; Sprengerie 57 ct.; Dahlia 411 ct.; Troschry- santhen 7—17 ct,; Freesia 8 ct.; Lathyrus 6—8 ct. per bos; Begonia 24—36 ct.; Crotons 4580 ct. per pot. LEIDSCHENDAM. 9 Sept. Engelsche komkom mers le soort 55,50; idem 2e soort 45; idem 3e soort 3,504; idem wankleurige 2; Gele kom kommers 46,50; idem 2e soort 33,80; Idem 3e soort 2—3.20; idem stek 1—1,80; Kropsla le soort 1—1.60; Peen 4,507,80; Bloemkool le soort 9 —15; idem 2e soort 68,50; idem uitschot 2,50; Tomaten midd. 5,505,70; idem groote ronde 5,50 6.10idem 2e soort 5,50—5,60; Idem 3e soort 44tf0; Idem bonken 3,505,50; Andijvie per 100 1—1,50; idem per 100 K.G. 2—2,20; Spinazie per 4 K.G. 832 ct; Postelein 3,505,50; Snljboonen 10—21; Spercieboonen 618; Prei 2,10—3,80; Sel- dery 0,501,80; Meloenen 621; Druiven 54 18,50. TER AAR. 9 Sept. Per kist: Spinazie 1633 ct; Andijvie 10—18 ct; Slavellen 19 ct; Snljboo nen 0,60—1,90; Prinsesseb. 0,601,65; Dubb. Stampr. 0.601,30; Witte Pronkb. 0.680,96; Spekboonen 0,601,05; Per K.G.: Postelein 6—7 ct; Per 100 K.G.: Uien 2,00—4.50; Witte kool 4,00 --1,60; Groene sav. 4.004.10; Seldery 0,60; Per 100 stuks: Sla 13; Per stuk: Bloemkool 415 ct; Meloenen 617 ct; Komkommers 26; To maten A 46; Per 25 K.G.: Augurken basterd 1.25; idem grof 1,15—1,20; idem stippel 0,35; Komkommers 50 ct. 1 sniininiiiniiiimniiiiinniiniiiiiimiiiiiniiinnniiiiiiiiniiniDniinnniiiiöRiöuin Bon nr. 15 (t.m. 1 November): 100 gr. vermicelli, macaroni of spaghetti. Bon nr. 28 1 (t.m. 1 November): 100 gram griesmeel of 100 gram maïzena of een hoeveelheid pud- f dingpocder of puddingsauspocder, 1 welke 100 gram zetmeel bevat. Do hoeveelheid puddingpoeders mag verdeeld zijn over twee pakjes, waarvan elk ten hoogste 33 gram I zetmeel bevat. De hoeveelheid puddingsauspocder, welke op één bon wordt gekocht, mag ongc- acht de samenstelling over niet I meer dan zes pakjes verdeeld zijn. 1 Bon nr. 41 (t.m. 4 October): 2V« ons rijst, rijstemeel of rljste- f bloem. Bon nr. 54 (t.m. 4 October): 2'/» ons havermout, havervlokken, gort of grutten. Bon nr. 71 (t.m. 4 October): 2V« ons tarwebloem of tarwemeel i of roggebloem of roggemeel of zelfrijzend bakmeel of boekweit- meel. Bon nr. 72 <t.m. 27 September) 1 kilogram suiker. Bon nr. 73 (t.m. 27 September) 2V« ons koffie of Va ons thee. 8on nr. 105 (t.m. 18 September): 1 ons maïzena of griesmeel of puddingpoeder. Puddingpoeders die niet vervaardigd zijn van of niet hoofdzakelijk bestaan uit produc ten bereid uit granen, rijst of tapioca, vallen niet onder de distributie. Bon nr. 110 (t.m. 18 September) 1 ons macaroni of vermicelli of j spaghetti. Bon nr. 115 (t.m. 24 September): 150 gr. toiletzeep of 120 gr. huis houdzeep of 200 gr. zachte zeep of 250 gT. zeeppoeder, of 125 gr. zeepvlokken of 250 gr. zelfwerkende waschmlddelen of 200 gr. vloeibare zeep. Bon nr. 116 (t.m. 31 December): 50 gr. scheerzeep of een tube scheercreme of een pot scheerzeep. Broodbonnen nr. 4 (t.m. 12 September): 2500 gram rogge of 2000 gram ander brood. Broodbonnen nr. 5 (t.m. 17 September) 2500 gram rogge of 2000 gram ander brood. Rantsoenbonnen rijst en haver mout zijn doorloopend geldig. Petroleumbon nr. 6 (t.m. 3 November) 2 liter petroleum. Boterbon nr. 05 t/m. 12 (t.m. 18 October): elke bon 250 gram boter. Vetbon nr. 05 t/m. 07 (km. 18 October) elke bon 250 grom margarine of boter. Vetbon nr. 08 (km. 18 October) 250 gram gesmolten spijsvet of 250 gram boter. Vetbon nr. 09 t/m. 12 (t.m. 18 October) elke bon 250 gram boter tegen ge- reduceerden prijs. NAALDWIJK, 9 Sept. Bond West land. - Aardbeien 3848 ct.; Alicante 4 ct.; Champion 45 ct.; Maroc 25 ct.; Muscaat 36 ct.; enkele boonen 15—18 ct.; Snljboonen 18—25 ct.; Prui men 1238 ct.; Appelen 5—14 ct.; Peren 9—11 ct. per kg.; Andijvie f. 1—1.70; Bospeen 5; Sel derij f. 1.60; Bloemkool f.650—11.50; Eieren f. 6.60—7.30; Komkommers f. 3.50—4.30 per 100; Netmeloenen 1420 ct.; or. ananas 1620 ct.: HAZERSWOUDE, 9 Sept. Aangevoerd werden 4412 eieren. Prijs koeleren 6,256.55 per 100 stuks. KATWIJK A.D. RIJN, 9 Sept. Eigenhei mers groote, per 100 k.g. f.45.60; Per 100 St.: Bloemkool I f. 11.20—18.20; idem II f- 5.10-- f. 10.80; Bospeen f. 7.60—10.80; Sla f. 1.20-4.90; Groene Kool f. 3.70-4.10; Uien f.5—5.50; Prln- cesseboonen f.9—12; Waspeen per kist van -u k.g. f. 1.20—2; Kroten f. 0.50—0.65. ZOETERWOUDE. 9 Sopt. Eicrcnvelling. Aan gevoerd 1200 eieren. Prijzen per 100 stuks. Hip- eieren 6,506,90; Eendeieren 5,60; Kippen 0,65—1,00; Hanen 0,85; Duiven 0,16; Ko nijnen 0,56—1,90;. Alles per stuk. n

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 8