VRIJDAG 30 AUGUSTUS 1940 No. 24672 De conferentie te Weenen De modernisatie van het Amerikaansche leger Slsie Jaargang Besprekingen begonnen Internationale Donaucomnwsie legt haar taak neer De strijd tegen Engeland Bekendmaking Engelsche vliegers boven Berlijn Nederlandsch schip zinken gebracht tot Ernstig ongeluk bij Zaltbommel EERSTE BLAD Feiten van den dag Uit Engeland Deze zal tijd vergen De volks-Duitschers in Bessarabië LEIDSCH DAGBLAD VOOR LEIDEN EN DAGBLAD OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIES 30 ets. per regel voor advertenties uit Lelden en plaatsen waar agentschappen VÜh ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvcrtcntles belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling 's Woensdags en 's Zaterdags 50 ets. bt) maximum aantal woorden van 30 stuks. - Incasso volgens postrecht. - Voor opzending van brieven moet 10 ets. porto betaald worden. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Witte Singel no. 1, hoek Noordeindsplein Telef. nr6. Directie en Administratie 25041 (2 lijnen) Redactie 21507 Postcheque- en Girodienst no. 57055 - Postbus no. 54 PRIJS DEZER COURANT Voor Lelden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden ƒ2.35 per week fOM Franco per post 2.35 per 3 maanden -f portokosten (voor binnenland 030 p. 3 maanden) Nadat ook de Roemccnsche delegatie met hetzelfde ceremonieel te Weenen was ont vangen als de Hongaarsche, zijn de bespre kingen daar begonnen. Officieel ls te Weenen medegedeeld: De ministers van bultenlandsche zaken der mogendheden van de spil, Von Rlbben- trop en graaf Ciano, hebben gisterochtend besprekingen gevoerd met den Hongaar- schen minister-president, graaf Teleki, en den Hongaarschen minister van bultenland sche zaken, graaf Csaky. In den namiddag zijn de besprekingen met den Roemeenscnen minister van bul tenlandsche zaken, Manollescu, begonnen. Deze laatste besprekingen, aldus meldt het DNB, hebben ongeveer anderhalf uur ge duurd. ZIJ waren na vijven geëindigd. Over het gesprokene zijn geen berichten beschikbaar, doch het Ls bekend, dat Dultschland en Italië het als een gemeen schappelijk belang beschouwen, in Zuld- Oost-Europa een toestand verwezenlijkt te zien, die op den duur vrede, rust en stabi liteit waarborgt. Hoewel de onderhandelin gen tusschen Bulgarije en Roemenië, waar toe de mogendheden van de spil Indertijd den stoot hebben gegeven, de hoop recht vaardigen, dat een voor belde partijen be^ vredigende regeling der tusschen beide sta ten hangeVide kwesties bereikt wordt, heb ben naar men weet de Hongaarsch-Roe- meenschc onderhandelingen zulke moeilijke vraagstukken opgeworpen, dat aan oplos sing er van ln tweezijdige besprekingen niet meer gedacht kan worden. Dultschland en Italië staan, naar ln dit verband vernomen wordt, op het standpunt, dat de Juiste oplossing van deze problemen een bestanddeel van de nieuwe Europeesche ordening van het geheel moet vormen. Het doel van de thans gevoerde besprekingen zal waarschijnlijk ln de eerste plaats zijn aan het licht te brengen, welke mogelijk heden tot toenadering tusschen de stand punten van Hongarije en Roemenië aanwe zig zijn. De besprekingen worden niet vol gons een bepaald programma gevoeid en vinden voorloopt ln het Hotel Ir - :-rial plaats. Of zij later verder gevoerd zullen worden ln het slot Belvedère staat nog niet vast. Door de ministers van bultenlandsche za ken van groot-Dultsohland en Italië zijn belde delegaties talrijke nieuwe gezichts punten ter overweging voorgelegd. Doordat de mogendheden van de spil er eerlijk naar streven de belde betrokken partijen de vor mingsbeginselen van haar meer intieme le vensruimte zelf te laten vinden, wordt het streven van Berlijn en Rome als mogendhe den der ordening voor den nieuwen Euro- peeschen opbouw ondubbelzinnig duidelijk om de betrokkenen niet het voorwerp te la ten worden van een machtspolitiek, maar onderwerp van hun eigen levensvorming. Terwij 1* het gemeenschappelijke streven naar een vreedzame oplossing van het ge schil tusschen Roemenië en Hongarije gaande is. zoo schrijft de Voelklsche Beo- bachter, heeft de internationale Donaucom- missie haar taak moeten neerleggen. Voor instellingen van dit soort is ln het nieuwe Europa geen plaats meer. De internationale Donaucommissie was een schepping van den Parijschen vrede van 1856. welke een eind maakte aan den Krimoorlog der Westelijke mogendheden tegen Rusland, en Engeland en Frankrijk tot eerste mogend heden ook van Zuid-Oost-Europa moest maken. De vertegenwoordigers van die landen ln de Donaucommissie hebben hun positie ln dezen oorlog gebruikt om een wijdvertakte verkeerssplonnage te bedrijven. Voorts 'neb ben de Engelschen begin Mei zelfs gepro beerd door handelingen van sabotage den Donau op Roemeensch grondgebied te ver sperren. Er ls een eind gekomen aan een toestand, welke nog slechts een zinloos over- blljfsoi van voorbij gegane tijden was. Door het voortdurende luch .arm in de Engelsche hoofdstad zoo meldt de Lon densche correspondent van Nya Dagligt Allehanda zijn de ochtendbladen de laat ste dagen steeds met vertraging uitgeko men. De drukkers hadden urenlang ln de schuilkelders moeten zitten. Bultenlandsche correspondenten, die in het ministerie voor inlichtingen door een luchtaanval werden verrast, werden eerst naar den schuilkelder gebracht, toen reeds een bom in de nabij heid van het ministerie was neergekomen. De winkels in Londen zijn de laatste dagen als het ware bestormd. Iedereen wil tent deken. baren, ligstoelen, kussens en der gelijke zaken koopen om het zich in de schuilkelders zoo gemakkelijk mogelijk te maken. Regeering, werkgeversorganisaties en vakvereenlgingen, zijn bezig een plan uit te kerker voor de regeling van den arbeid tij dens luchtalarm. In een Londensche wijk. zoo meldt Afton- hladet, heeft men gemeend, dat de gas- °°rlog was begonnen. Plotseling werd gas- alarm gegeven en alle menschen hadden met de grootste haast hun gasmasker opge zet. Het betrof echter een vergissing. Een man had op straat een groote olievlek ge zien, die waarschijnlijk van een oude motor afkomstig was. In zijn angst geloofde hij, dat het de resten van een gasbom waren en liet hij alarm maken. De Londensche correspondent van Stock- holms Tldnlngen heeft Dover en Ramsgate bezocht. Zijn verhaal over Dover geeft de opvatting weer, dat men deze stad moet beschouwen als een voorpost. Meer dan de helft der bevolking heeft de stad verlaten. De openbare diensten functionneeren niet meer, men kan feitelijk niet meer over een stad spreken. Een inwoner van Ramsgate heeft hem verteld, dat de stad reeds "3 maal luchtalarm heeft beleefd. De doelen van den laatsten grooten luchtaanval op Ramsgate waren de haven, de gasfabriek "n 'iet station. (D.N.B.) Gisternacht ls te Berlijn luchtalarm ge maakt. dat duurde van 24 minuten na mid dernacht tot 17 minuten na drie uur. Eenlge Brltsche vliegtuigen verschenen op korte afstanden boven het stadsgebied van Groot-Berlljn en wierpen op verscheiden plaatsen van de hoofdstad brand- en bri santbommen op woonwijken en voorsteden. Militaire doelen werden niet aangevallen, De aangerichte schade ls onbetcekenend. Op verscheidene plaatsen in de binnen stad ontstonden dakbranden, welke door den veiligheids- en hulpdienst snel ge- hluscht werden. Tien personen zijn gedood en 28 gewond. Niemand van de gedooden of gewonden had tijdens het luchtalarm een schuilgelegenheid opgezocht, aldus het D.N.B. De Berlijnsche bladen veroordeelen uit voerig deze aanvallen op de burgerbevol king van Berlijn als „moord, laffe schand daad en vooropgezette manoeuvre van Churchill om de Duitsche bevolking te terroriseeren". De Engelsche vliegers, zoo schrijft de Ber liner Nachtausgabe, zijn op bevel van Chur chill boven Berlijn verschenen om op de burgerbevolking op kleingeestige wijze wraak te nemen voor het feit, dat het oor logsplan van de Brltsche plutocratie mis lukt en het Brltsche eiland het tooneel van den krijg is geworden. In de Londensche pers zijn reeds meer artikelen verschenen, waarin verlangd werd, dat de Brltsche luchtmacht nu eindelijk ,.de burgerbevol king van Berlijn zou afslachten". De En gelschen hebben in den afgeloopen nacht Jen Berlljners nogmaals een bewijs gege ven voor de Juistheid van de steeds weer door het Duitsche publiek verdedigde stel ling, dat het voor hen niet aankomt op het bereiken van militaire doelwitten. Zij willen eerder schrik onder de burgerbevol king verspreiden. Want daar, waar de bommen vielen, al dus de Berliner Boersen-Zeitung, is in geen velden of wegen een object te vinden, dat ook maar bij benadering militair genoemd kan worden. Zooals in dergelijke gevallen, waarbij bommen boven groote Duitsche ste den zijn uitgeworpen, ls de bedoeling over duidelijk. De burgerbevolking moet geterro riseerd worden, haar zenuwen moeten murw gemaakt worden laatste en laagste mid del van een Engeland, dat nog wanhopig tracht te ontkomen aan de straffende ge rechtigheid, die het zelf heeft opgeroepen. Er wordt op grond van bepaalde omstan digheden uitdrukkelijk aan herinnerd, dat door de op 1 Augustus Jl. in opdracht van den rljkscomissarls uitgevaardigde verorde ning leder demonstratief optreden en elke bctooging van lndivldueele •personen of van groepen personen tegenover de bezettings autoriteiten, inzonderheid ook demonstra- tics ten gunste van leden van het Huis van Oranje, dat den oorlog tegen het Groot- Dultsche rijk blijft voortzetten, strafbaar gesteld zijn. Het doet hierbij niet ter zake, op welke wijze een derg Jke demonstratie tot uiting gebracht wordt en of een even tueel optreden ten gunste van het Huls van Oranje door een be vlagging of door het aanbrengen van andere opsierlngsvoorwer- pen aan gebouwen of door het dragen van een of ander Insigne, gekleurde linten of door het dragen van bloemen en dergelijke plaats vindt. In twijfelgevallen wordt i«*»ere buitengewone gedraging als een del" •- stratle van bovengenoemde soort opgeva- In dit verband wordt er nadrukkelijk op gewezen, dat de 31ste Augustus als een nor male weekdag moet beschouwd worden, zoodat alle bureaux en zaken op dezen dag niet vroeger mogen sluiten, dan zulks op lederen anderen Zaterdag het geval pleegt te zijn. Een eventueele geheele of ver vroegde sluiting van zaken, café's, theaters bioscopen enz. kan derhalve niet worden toegestaan. Zouden zaken, café's en andere ondernemingen op grond van een bepaalde verslering van hun etalages en locallteiten of door het ophangen van platen ln de etalage en dergelijke den indruk wekken, dat zij een demonstratie van den in aan vang van dit stuk genoemde soort trachten tot uiting te brengen, dan hebben zij met het sluiten van hun onderneming rekening te houden. In aansluiting aan de verordening van 1 Augustus wordt er nogmaals met nadruk op gewezen, dat overtredingen van boven staande bepalingen op de scherpste wijze zullen worden gestraft en dat al naar den aard van het geval ook de verordening no. 33 van 1940 over inbeslagneming van het vermogen toegepast zal kunnen worden. Bijzonder zware straffen hebben die per sonen te verwachten, die demonstraties van de genoemde soort uitlokken, veroorzaken of begunstigen. Zoowel de Duitsche als de Nederlandsche politie heeft de opdracht ontvangen, zorg te dragen voor de meest nauwgezette na koming van deze bekendmaking. Over den aanval van Engelsche vlieg tuigen op Berlijn verneemt het D.NB. van bevoegde zijde nog nader, dit eenige En gelsche toestellen over een breed front bo ven het stadsgebied hebben gevlogen en van groote hoogte zonder systeem explo sieve en brandbommen op uitsluitend nlet- militaire doeleinden hebben laten vallen. Slechts woonhuizen en burgers zijn ge troffen. Van bevoegde zijde wordt nog verklaard, dat ook in de Leunafabrlek, waar 15 explo sieve bommen gevallen zijn, slechts geringe schade Ls aangericht. Er zijn één zwaar- en één lichtgewonde. In den nacht van 26 op 27 Augustus heb ben Brltsche vliegers een aanval onderno men op de bekende badplaats Homburg am Taunus, waar in wijden omtrek geen mi litaire doelen liggen. Verscheidene bommen werden daar op een lazaret neergeworpen. Er zijn maatregelen genomen om de ge vaarlijke, niet ontplofte projectielen waarschijnlijk zijn het zelfs tijdbommen onschadelijk te maken. (D.N.B.) HET VOER IN EEN BRITSCH KONVOOL Een groot Nederlandsch schip, dat in een Britsch konvooi voer. is op 16 Augustus door een Duitsche duikboot tot zinken ge bracht. Deze aanval is nu pas bekend geworden, aldus wordt in het frontbericht van D.N.B. medegedeeld. Passagiers van het 6792 ton metende Brltsche motorschip „New Found- land" van de Furness-lijn hebben bij aan komst verklaard, dat hun konvooi van on geveer 50 schepen den 16den Augustus op ongeveer 800 zeemijlen van dc Engelsche kust hardnekkig door twee Duitsche duik- booten is aangevallen. De Duitsche oorlogs bodems slaagden er in, hoewel ,-het kon vooi zeer sterk door Brltsche oorlogssche pen beschermd werd, vier groote schepen tot zinken te brengen, nl. twee Engelsche, een Nederlandsch en een Zweedsch. Een Deel van spoorbrug in de Waal gestort. DRIE DOODEN EN MEERDERE GEWONDEN. Vanochtend omstreeks negen uur is bij de herstelwerkzaamheden aan de spoorbrug te Zaltbommel een ernstig ongeluk geschied. BIJ het opblazen van de spoorbrug ln de eerste oorlogsdagen is het Noordelijke ge deelte van deze brug intact gebleven. Dit gedeelte was men thans bezig te verwijde ren, ten einde het over te brengen naar de spoorbrug te Hedel, waarin dit gedeelte Juist paste. Het bruggedeelte werd tusschen de pijlers losgebrand en daarna op hulp pij Iers geplaatst, teneinde het met zooge naamde bokken naar de nieuwe plaats van bestemming te vervoeren. Vanochtend nu, bij het wegsleepen van het brugstuk tusschen de pijlers, is het door tot nog toe onbekende oorzaak in schuine richting komen te hangen, tengevolge waar van het gevaarte kantelde en in de Waal stortte. Bij zijn val kwam het brugstuk op twee „bakken" terecht, die in het water lagen en waarop zich ongeveer veertig ar beiders bevonden van de Nederlandsche Dok Maatschappij, die het werk uitvoert. De bakken werden in de diepte gedrukt en allen raakten te water. Het reddingswerk werd onmiddellijk ter hand genomen. Twee dooden waren weldra geborgen, ter wijl een derde lichaam nog moet worden vrijgemaakt. Twee zeer zwaar gewonden zijn naar het ziekenhuis te Zaltbommel overgebracht. Zes andere gewonden konden ter plaatse wor den geholpen. Dit Nummei bevat DRIE Bladen Binnenland Kinderschoenen (maat 1723) zonder bon (Binnenland, 3e Blad). Loonen en salarissen mogen niet verlaagd worden (Binnenland, 3e Blad). Collegegelden op f.325 per jaar bepaald (le Blad). Wet op de zetelverplaatsing van naamlooze vennootschappen ingetrokken (3e Blad). Regeling van bezoldiging en pensioenen der voormalige zee- en landmacht (3e Blad) AMSTERDAMSCHE BEURS Kalme affaire - Lager koerspeil - On regelmatige prijsbeweging - Amerika nen kalm - Beleggingen prijshoudend. Buitenland De strijd tegen Engeland (le Blad). De conferentie te Weenen aangevangen rie Blad). ZIE VOORTS „LAATSTE BERICHTEN" EERSTE BLAD. SCHEEPSRUIMTE SLECHTS VOOR WAPENTUIG BESCHIKBAAR. Naar de New York Times uit Londen ver neemt, heeft de Engelsche regeering den Amerikaanschen autoriteiten en in het treffend bewijs, zoo merkt het frontbericht bijzonder het Amerikaansche Roode Kruis op, voor de toenemende onveiligheid in de verzocht, geen levensmiddelen als geschenk Brltsche konvooien. 'naar Engeland te zenden. Alle beschikbare Een nauwkeurige analyse van de tegen woordige situatie heeft bewezen, dat .ie Amerikaansche auto-Industrie werkelijk meer dan een jaar noodlg heeft om de me chanisatie en motorisatie van het „ver- Jongde" Amerikaansche bondsleger uit te voeren. Ook wanneer men aanneemt, dat de helft van de voor de verwezenlijking van het nationale verdedigingsprogramma toe gestane vier milliard dollar besteed zullen worden voor den aankoop van tanks, vrachtwagens, vliegtuigmotoren, aandrij- vingsdeelen voor marinevaartulgen en alle toebehoor en, dat moet men zich nog voor oogen houden, dat voor het uitvoeren van deze geweldige opdrachten in den loop van een enkel jaar meer dan driehonderddui zend geschoolde arbeiders noodlg zouden zijn. Men komt tot deze slotsom door het feit, dat een geschoolde arbeider ln de In dustrie ln een Jaar waren ter waarde van 5—10.000 dollar kan produceeren. Voor een arbeider in de automobiel-industrie be draagt deze „capaciteits-index" ongeveer 6.000 clollar. Voor het uitvoeren van de reus achtige staatsopdrachten zouden de fabrie ken dus een beduidend grooter .aantal ge schoolde arbeiders noodlg hebben, dan te genwoordig in de fabrieken werkt. De Ge neral Motor Corporation bijvoorbeeld had dertig jaar noodlg, om een concern te schep 250.000 arbeiders aan den loopenden band. goederen ter waarde van anderhalf milliard dollar produceerde. De Amerikaansche automobielindustrie heeft nu juist een van de succesvolste Jaren achter zich. Reeds op het oogenblik bestaat een zeer voel baar gebrek aan geschoolde arbeiders, en de toestand zou. naar verklaard werd, in dit verband zeer moeilijk worden, wanneer een groote stroom opdrachten voor de natio nale verdediging bij fabrieken, die zich met serie-productie bezig houden, geplaatst zou worden. In de meeste fabrieken werden reeds voorbereidingen getroffen, arbeiders voor zekere beroepen op te leiden en alle fa brieken, die in staat zijn aan het nationale verdedigingsplan mee te werken, worden ln het gigantische programma ingezet. Alle mogelijke voorzorgsmaatregelen zijn getroffen, om vertragingen te vermijden, v/anneer eenmaal het startschot gevallen is. Doch ondanks alle maatregelen, bestap er altijd nog het feit, dat vele belangrijke ma chines voor de bewapeningsindustrie een voudig nog niet voorhanden zijn. Het is be grijpelijk dat publieke maatschappijen de noodzakelijke machines en gietvormen niet willen aanschaffen, zoolang zij nog geen vaste contracten van de regeering in han den hebben. Daar hun fabrieken meestal reeds tot de uiterste grens van haar presta tievermogen opgevoerd zijn, elschen de meeste maatschappijen, dat de noodzake lijke uitbreidingen door de regeering gefi nancierd worden. De Packard Motor Com- pen, dat in haar succesvolste jaar met pany, die bekend is om haar uitstekende wagens, deed onlangs een aankondiging die een sensationeelen blik op de dingen ver schaft, waarin zij mededeelde, dat op de be stelling van de eerste vliegtuigmotor uit een groote serie eerst te rekenen is ongeveer tien maanden na het teekenen van het le veringscontract. De Hudson Motor Com pany onderzocht onlangs de teekeningen van een bultenlandsche tank en moest vaststellen, dat het meer dan een jaar zou duren, voor zijn productie zou kunnen be ginnen. Wanneer eenmaal de loopende ban den van een montagefabriek goed op gang gekomen zijn, dan loopt de productie snel van stapel. Wanneer echter een nieuw arti kel moet worden vervaardigd, dan worden uitgebreide veranderingen en ombouw van de bestaande machinehallen geëischt en de regulatie van de automaten voor een nieuw werk, welke automaten dikwijls tot deelen van seconden goed moeten zijn, kan soms duizenden arbeidsuren eischen. Het prin cipe van de „Schaduwfabrieken", waarbij ln Engeland verschillende van elkander onaf hankelijke fabrieken de onderdeeler. an een pantserwagen of een vliegtuigmotor die dan ergens anders gemonteerd worden, in serie aanmaken, schijnt ook in de Vereenig- de Staten ingang te vónden. Zoo heeft bij voorbeeld de Briggs Manufacturing Com pany onlangs een verdrag met de Vought- Sikorsk fabriek van de United Aircraft Cor poration gesloten. Beambten van deze fabrieken verklaren, dat de Briggs Co. slechts de vervaardiging van de vliegtuigdraagvlakken in de geheel metaalconstructie op zich zal nemen. De leveranties zouden naar men beweerde reeds in November beginnen. J> United Aircraft Corp. heeft verscheidene maanden lang met de Briggs Co. onderhandeld, orn haar fabrieken en rijke ervaring in het ver vaardigen van serie-artikelen voor de Ame rikaansche vliegtuigindustrie ten nutte te maken. (United Press). Engelsche scheepsruim te moet gereserveerd worden voor kanonnen en munitie, welke Engeland het meest noodlg heeft. (D.NB.) GEBREK AAN GOEDERENWAGENS. Het gebrek aan goederenwagens in En geland wordt van dag tot dag grooter. Meermalen liggen schepen langen tijd in de haven, zonder dat zij gelost kunnen wor den omdat de noodige soorten wagons niet beschikbaar zijn. Het gevolg hiervan is een voortdurend toenemende verlamming van het havenbedrijf. Ook loopen vele ladingen gevaar te bederven. Het ministerie van verkeer heeft daarom thans, naar Reuter meldt, den spoorweg maatschappijen toestemming verleend, aan bederf onderhevige goederen ook in open wagons te vervoeren. Van de verantwoor delijkheid voor schade aan de goederen, die door deze wijze van vervoer zou kunnen ontstaan, zijn de spoorwegmaatschappijen uitdrukkelijk bevrijd. (D.N.B.) BURGERLIJKE ONGEHOORZAAMHEID IN INDIË. Te Cawnport, de woonplaats van Pandit Nehru, is gisteren, zoo wordt uit Bombay aan het D.NB. gemeld, de actie van bur gerlijke ongehoorzaamheid tegen Engeland begonnen als protest tegen het feit, dat niet terstond aan Indlë onafhankelijkheid verleend wordt. In een persgesprek met een Amerikaan schen journalist verklaarde Nehru. dat de wenschen van het Indische volk volkomen veronachtzaamd zijn. Bovendien heeft de Indische regeering honderden bekende In diërs laten arresteeren om het Brltsche Im perialisme in Indië te verstevigen. REGELING VOOR OVERBRENGING NAAR DUITSCH GEBIED NAGENOEG GEREED. Het D.N3. verneemt te Berlijn, dat de onderhandelingen tusschen de regeeringen van Dultschland en Rusland over de ver huizing der volks-Duitschers uit Bessarabië en de Noordelijke Boekowlna zoo ver ge vorderd zijn, dat de onderteekening van een overeenkomst van oogenblik tot oogenblik verwacht kan worden. Naar men verder verneemt, sluit de over eenkomst ln beginsel aan bij die, welke het vorige jaar November is gesloten voor de emigratie der volks-Duitschers uit Gali- cië, Wolhynië en het Nerew-gebled. Het is mogelijk, dat met de verhuizing, welke op 15 Nov. geëindigd moet zijn, reeds begin September een aanvang wordt gemaakt. De emigranten zullen over Belgrado naar Duitschland gebracht worden en dan over de streken, die in aanmerking komen, ver deeld worden. Een Duitsch commando is naar Bessarabië en de Boekowina onder weg. om de verhuizing te organiseeren. Het achterblijvende vermogen der volks-Duit schers. voor zoover het niet volgens de Rus sische bepalingen aan naasting was onder worpen, zal op een lijst worden geregis treerd. De waarde wordt dan door Duitsche en Russische autoriteiten geschat en later met Duitschland verrekend.

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 1