Erdal BINNENLAND Belangrijke uitbreiding van de officieele noteering LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 23 Augustus 1940 De regeling inzake de kostwinnersvergoeding Brood op bon 3 doel schoenen langer meegaan! Met ingang van heden Betalingsverkeer met Duitschland ten aanzien van verwanten van gesneuvelden en vermisten. Het hoofd van het afwikkelingsbureau van het departement van defensie heeft aan de burgemeesters ln den lande een cir culaire gericht betreffende kostwinnersver goeding, waaraan het volgende wordt ont leend; Den termijn, gedurende welken aan de verwanten van overleden of vermiste mili tairen kostwinnersvergoeding kan worden doorbetaald Ingevolge de circulaires van den Opperbevelhebber van Land- en Zee macht van 30 Mel en 19 Juni 1940, wordt verlengd tot en met 31 Augustus 1940. Heeft het overlijden plaats gehad na 17 Augustus hetzij vóór of op 31 Augustus 1940, hetzij later, en acht de burgemeester redenen aanwezig de vergoeding nog eenlgen tijd na 31 Augustus 1940 of na den datum van over lijden uit te keeren, dan dient de burge meester daartoe een voorstel te doen. Gewonden. Voor zoover gewonde en verminkte mili tairen zich niet meer ln werkelijken dienst bevinden, zal de kostwinnersvergoeding slechts mogen worden doorbetaald, indien te hunnen aanzien een geneeskundige ver klaring wordt overgelegd, waaruit blijkt, dat zij als gevolg van hun verwonding nog niet in staat zijn loongevenden arbeid te verrichten. Overlegging van zulk een ver klaring behoort telkens bij de eerste beta ling in elke maand te geschieden; voor het eerst bij de eerste uitbetaling ln Septem ber 1940. Zoodanige verklaring kan achter wege blijven, Indien bij den burgemeester bekend is, dat de aard van de verwonding of verminking geen twijfel laat omtrent de arbeidsongeschiktheid van den militair. Militairen bij den Opbouwdlenst. Ten aanzien van de militairen, die op of na 1 Augustus 1940 bij den Opbouwdlenst zijn opgekomen, wordt de kostwinnersver goeding ln het algemeen vastgesteld op het bedrag, hetwelk laatstelijk tijdens het verblijf ln werkelijken dienst bij de gemo biliseerde weermacht werd genoten. Ver hooging of verlaging van vergoeding mag slechts geschieden, Indien dit o.a. als ge volg van veranderde gezinsomstandighe den, ook bij een onafgebroken verblijf in werkelijken dienst zou zijn geschied. Met dé inkomsten, welke de militair mogelijk Heeft gehad ln het tijdvak, liggende tus- schen zijn vertrek met groot verlof en zijn opkomst bij den Opbouwdlenst, wordt geen rekening gehouden. Van de aanvragen om vergoeding worden nieuwe staten van in lichtingen opgemaakt, die met de betaal- ataten op de gewone wijze worden ingezon den. Aanvragen om vergoeding ln de ge vallen, waarin tijdens het verblijf bij de gedemobiliseerde weermacht geen vergoe ding werd genoten, moeten aan net Hoofd van het Afwikkelingsbureau door den bur gemeester ter beslissing worden voorgelegd. Bijzondere gevallen. Ten aanzien van hen, van wie bij de burgemeesters bekend ls, dat zij indertijd met groot verlof zijn gezonden op grond van een door hen overgelegde verklaring, dat zij niet ten laste van de gemeenschap zouden komen, kan in het algemeen ter zake van hun verblijf bij den Opbouwdlenst geen kostwinnersvergoeding worden toege kend. Acht de burgemeester ln een bijzon der geval redenen aanwezig om van dezen regel af te wijken, dan doet deze daarvan met opgaaf van redenen en onder overleg ging van een staat van inlichtingen een voorstel aan genoemd hoofd van het afwik kelingsbureau. Het komt wellicht voor, dat nog kost winnersvergoeding wordt uitbetaald ten aanzien van een militair, die huiswaarts is gekeerd en niet valt onder één der hier voor genoemde groepen. Dit geval zal zich ').v, kunnen voordoen indien de burgemees ter geen opgaaf heeft ontvangen van ver trek met groot verlof van den desbetref- lenden militair. Daarom acht het hoofd van het afwikkelingsbureau voornoemd het noodlg dat door de burgemeesters wordt na gegaan of In de gevallen, waarin vergoe ding wordt uitgekeerd, nog wel aanspraak op vergoeding bestaat. Daarbij wordt o.a. gedacht aan de krijgsgevangenen, die vrij willig in den vreemde zijn achtergebleven. Ook te hunnen aanzien is het recht op vergoeding vervallen. N. R. Crt. steunverleening en verdiensten van dienstboden. De secretaris-generaal, hoofd van het de partement van sociale zaken, heeft aan de gemeentebesturen medegedeeld, dat hij, in verband met het feit, dat er de laatste maanden een toenemend aanbod ls geko men van vrouwelijk huishoudelijk perso neel, heeft besloten de circulaire van 31 December 1938, No. 250—1392 ln te trek ken. In den vervolge zal met de verdiensten van dienstboden dus op volkomen gelijke wijze moeten worden gehandeld, als met de verdiensten van andere Inwonende kin deren. het stadhuis te middelburg. BIJ het afbreken van de muren van het achterste gedeelte van het door brand ver nielde Stadhuis te Middelburg komt het voorste Gothische gedeelte steeds meer tot zijn recht, zoodat steeds sterker de wensch naar voren komt om alleen dat voorste ge deelte te herstellen en als gemeentehuls in te richten. contingenteeringen. De secretaris-generaal, waarnemend hoofd van het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart, deelt mede, dat de contlngenteeringen van katoenen weefsels, natuurzijden weefsels, kunstzijden weefsels, pluche, fluweel en trijp, onderkleedlng en draadproducten, waarvan de geldigheids duur per 31 Augustus 1940 afloopt, niet voor een nieuwe periode worden verlengd. Invoer van de betreffende goederen zal derhalve na genoemden datum zonder vergunning inge volge de Crlslsinvocrwet 1037 zijn toege staan. schenkingen voor den wederopbouw. Mooie geste van fabrikanten van bouwmaterialen. Ten behoeve van den Wederopbouw van Nederland heeft de Stichting Gresbulzen- conventle den regeerlngscommLssarls voor den wederopbouw gratLs de levering van 30 tons gresbulzen aangeboden. Een soortgelijk aanbod bereikte den re geerlngscommLssarls van de Nederlandsche Dakpannen-conventie, welke voor hetzelf de doel 100.000 dakpannen beschikbaar stelde. De regeerlngscommLssarls heeft deze schenkingen met groote erkentelijkheid aanvaard en zal t.z.t. een beslissing nemen over de bestemming van de materialen. Gedurende het tijdvak van 26 Augustus tot cn met 1 September a.s, zullen de met „3" genummerde bonnen van het brood bon boekje te zamen recht geven op het koopen van 2500 gram roggebrood of 2000 gram ander brood. Elk der bonnen geeft derhalve recht op het koopen van 125 gram roggebrood of 100 gram ander brood. De bonnen, welke 1 September nog niet gebruikt zijn, blijven voorts nog tot en met 5 September a.s. geldig. rijkscommissaris bezoekt de philipsfabrieken. Rijkscommissaris Seyss Inquart, verge zeld van commissaris-generaal Schmidt en minister Fischboeck, heeft gister een be zoek gebracht aan Eindhoven ter bezich tiging van de Philipsfabrieken. Te Eindhoven begroette de Rijkscommis saris Reichsorganlsationsleiter dr. Ley. die, vergezeld van Obcrbefehlsleiter Marrnbach, een bezichtlglngsrels door Nederland maakt. Tevens waren onder meer ter begroeting aanwezig KonteradmJral Reimer en de ge volmachtigde van den Rijkscommissaris voor Noord-Brabant Krelsleiter Rltterbusch Bij aankomst op het hoofdkantoor wer den de Duitsche autoriteiten door ir. F. j. Philips, directeur der Philipsfabrleken, welkom geheeten. In de commissariskamer gaf dr. O. Bormann, beheerder der N.V., in korte trekken de ontwikkeling en beteeke- nls weer van het Phllipsbedrljf, waarna ir. F. J. Philips een en ander over den socialen arbeid van het bedrijf meedeelde. Na bezichtiging van de groote maquette van het verlichtlngsbedrljf in de hall van het kantoorgebouw, werd de fabricage van de radiolampen, radio-apparaten en gloei lampen ln oogenschouw genomen. Tijdens den rondrit door den Phillpswo- ningbouw zijn ook eenige arbeiderswonin gen bezichtigd, waarbij de gasten blijk ga ven van hun groote belangstelling voor de sociale voorzieningen van het Phllipsbedrljf Na nog een bezoek aan de Philipsdemon- stratiezalen en aan de leerllngenwerk- plaats van de bedrljfsschool te hebben ge bracht, werd ln het Phillps-ontspannings- gebouw het noenmaal gebruikt. In de schouwburgzaal van het ontspanningsge bouw werd hierna een demonstratie van het Phlllps-Miller geluidsopnamesysteem gegeven en tot besluit werden eenige be langwekkende Phillpsfllms vertoond. tekort aan treinpersoneel. Door de bijzondere omstandigheden ls een ernstig tekort aan treinpersoneel bij de Ned. Spoorwegen ontstaan. Ook op de groote stations ls een groot tekort aan statlonspersoneel, waardoor veel los per soneel ln dienst ls genomen en vele tijde lijke overplaatsingen plaats hebben. steun aan indische verlofgangers en familie. Fonds tot hulpvcrleening gesticht. In kamer 85 van het Koloniaal Instituut te Amsterdam is sedert eenigen tijd een bureau geopend ter voorlichting en tot steun aan Indische verlofgangers, families of kin deren, die zonder middelen ln het moeder land vertoeven, terwijl het hoofd van het gezin zich in Oost- of West-Indië bevindt. Dit bureau en deze steunactie zijn tot «tand gekomen, dank zij het initiatief van de Indische Club en ln latere samenwerking met de afd. Amsterdam van de Vereenlglng Oost en West". Met toestemming van de Duitsche over heid worden voorschotten verstrekt aan hen, die door den oorlogstoestand, tengevolge waarvan het contact met Indië werd ver broken, in financleele moeilijkheden zijn gekomen. Alleen ln Amsterdam bevinden zich 1275 Indische families en reeds in 200 gevallen k na een nauwkeurig onderzoek steun vorleend. Niet slechts met geld, doch in sommige gevallen ook door het verstrekken Jan onderdak en voedsel werd gesteund en levens is van advies gediend. In de eerste plaats zoekt het comité con tact met groote banken en particulieren en aanvankelijk kon over voldoende middelen Worden beschikt. Thans echter doet zich een ^upend tekort aan liquide middelen ge voelen. .Op 16 Augustus kwamen in Den Haag de besturen van verschillende Indische ver enigingen bijeen en is een Fonds tot hulp- Jerleening wegens verbroken contact met de Jjverzeesche Gewesten gesticht, waaraan ook fle banken medewerking toezegden. 7264 de druiven gaan naar het koelhuis Maatregelen voor benutten van ruimte. Onze correspondent te Naaldwijk schrijft ons: Ruim een millioen kilo druiven vonden het vorig jaar ln de koelhuizen een bewaar plaats; de tijd dat van de nieuwe oogst een voorraad wordt gemaakt, begint te nade ren. Wanneer over een maand het volle drulvenseizoen in het Westland zich laat gelden, helpen de koelhuizen het teveel ver werken, en het streven om het geheele jaar Westlandsche druiven te leveren, mogelijk maken. Toch verwacht men dat dit jaar de koel huizen niet zooveel dienst zullen doen, voor al wanneer zooals thans het geval is de exRprt flinke hoeveelheden kan afne men. Bovendien is het de vraag of er vol doende koelruimte beschikbaar zal zijn om de druiven op te slaan. Vanwege de Vee houderij Centrale is dezer dagen bericht dat Iedere houder van een koelhuis van tenminste 50 M3 bruto, en Ingericht voor machinale koeling, georganiseerd moet zijn bij deze Centrale, waarbij deze machtiging moet verleenen om bepaalde producten op te slaan. Voorts ls dezer dagen een inventarisatie ghouden in de koelhuizen waarbij zijn na gegaan de aard en hoeveelheid der opge slagen partijen. Bepaald ls, dat voor par tijen beneden 150 kilo geen machtiging be hoeft te worden aangevraagd. De vraag ls nu gesteld of- het mogelijk zal zijn voldoende vergunningen te verkrij gen voor den opslag van druiven. Bij een totalen omzet van pl.m. 18 mil lioen kilo druiven over het geheele seizoen, moge de gekoelde hoeveelheid van pijn. een millioen kilo druiven niet zoo groot schijnen, doch waar het alleen betreft de oogst uit de niet gestookte kassen, kan door het uit de markt nemen van genoemde hoe veelheid het prijspeil toch gunstig worden gestimuleerd. In kringen van handelaren en kweekers hoopt men dan ook, dat er voldoende ruimte beschikbaar zal blijven om de druiven op langer termijn te be waren. GEDEMOBILISEERDE BOUWVAK ARBEIDERS. Vergoeding voor de gemiste vacantiebonnen Het hoofd van het afwikkelingsbureau van het departement van defensie heeft aan de burgemeesters een circulaire ge zonden aangaande de kostwinnersvergoe ding en vacantiebonnen, waaraan het vol gende wordt ontleend: Bij de gedemobiliseerden, die niet bij den opbouwdlenst zijn Ingedeeld, en te wier aanzien gedurende hun verblijf in werke lijken dienst kostwinnersvergoeding werd genoten, ls een aantal bouwvakarbeiders, aan wie, waren zij ln het vrije bedrijf in hun vak werkzaam geweest, vacantiebonn- zouden zijn uitgereikt. Zij, die door hun verblijf in werkelijken dienst deze vacantlebons missen, zullen althans indien zij over de vacantleweek geen uitkeerlng uit de kas van de werk- loozenkas hebben ontvangen of in steun of werkverruiming waren opgenomen, daarvoor schadeloos worden gesteld door De wnd. secretaris-generaal, wnd. hoofd van het Departement van Financiën maakt bekend, dat hi) heeft aangewezen ter opneming in de dageiyksche noteering in de prijscouranten der beurzen, met ingang van Vrijdag 23 Augustus 1940, de volgende fondsen, t.w.: Hypotheekbanken werkzaam in Nederland. 3*4 pet. Pandbrieven (met 2 pet. uitloting) Alg. Frlesche Hyp. Bank; pet. Pandbrieven Serie C, Alg. Hypotheekbank; 3*4 pet. id. serie XV id.; 4 pet. ld. Amsterdamsche Hypotheek Bank; 3*4 pet., id.; 3'4 pet. ld. serie NN-PP Ba- taafsche Hvp. Bank; 314 pet. ld. serie A-B id.; 3*4 pet. id. serie C-D ld.; 3V, pet. ld. Betuwsche Hyp. Bank. 4 pet. idem Centrale Hyp. Bank; 3',4 pet. Idem idem; 4*4 pet, idem Delflandscho Hyp. Bank; 4 pot. idem idem; 3*4 pet. idem Dordrechtsche Hyp. Bank; 5 pet, hypotheekbrieven Drentsche Veenk. Westerwold Hypotheekbank ln liquida tie; 4 pet, pandbrieven Friesch-Groningsche Hypotheekbank; 3*6 pet. Idem serie A Idem; 3'4 pet. idem serie DA en VA Idem; 3—3'4 pet. Idem Idem; 3*4 pet. idem Frlesch-Hollandsche Hyp. Bank; 3'4 pet. Idem 's-Gravenhaagsche Hyp. Bank; 314 pet. idem idem; (minstens 2 pet. uitl.); 3'4 pet. idem Groningsche Hyp. Bank; 4 pet. idem serie AC Haarlcmsche Hyp. Bank; 3*4 pet, idem serie B en D Idem; 3*4 pet. idem idem; 4 pet. idem serie AAE Hollandsche Hyp. Bank; 4 pet. Idem serie I Idem; 3*4 pet. Idem zonder premie, idem; 3*.a pet. Idem zonder premie, Idem; 3*4 pet. Idem serie K idem; 3*4 pet. Idem serie M Hypotheek Bank voor Ncder- land. 4 3'6 pet. Idem serie Q idem; 4*4 pet. Idem In sulaire hyp- bank; 4 pet, pandbrieven serie A— B en AA—BB Insulaire hyp. bank: 4 pet. idem serie K Idem; 3'4 pet. Idem serie I 5-jarlge idem; 3*4 pet. Idem scrio M idem; 3*4 pet. idem serie I idem; 3*4 pet. serie S—SA idem; 3'4 pet. Idem serie T—TA idem; 4 pet. Idem intercom munale hypotheekbank, 3'4 pet, idem idem; 4 pot. idem Maastrichtsche hyp. bank; 4 pet. idem serie O t- m. S. Mi), van Hypoth. Credlet ln Ne derland; 3"j pet. idem met dividend Idem; 3'4 pet. idem zonder dividend idem; 3b pet. idem (met 2 pet, verpl. ultl.) idem; 3V4 pet. Idem serie A Nationale hyp. bank; 3b pet, idem serie B idem; 3—3b pet. idom idem; 3 pet, idem Idem; 3'4 pet. Idem serie C 1, C2. Ned hyp. bank Veen- dam; 3b pet, idem serie K idem; 33*4 pet, idem serie M Idem; 4 pet, idem Nieuwe Rolter- damsche hyp. bank; 4 pet. idem serie UV Noord Holl. Gronderedlet hyp. bank; 3b pet. Idem serie A—B idem; 3b pet. idem serie UD idem. 5 pet. afgestempelde pandbrieven Noord Ne derlandsche hyp. bank; 4'/, pet. idem Idem; 4 pet. idem, idem; 3b pet. pandbrieven Noord wester hvp. bank; 4 b pet. idem Oostelijke hyp. bank. ln liquidatie; 3b pet. Idem Oranje-Nassau hyp. bank; 4 pel Idem OveriJsselsche hyp. bank; 3'4 pet. Idem. Idem; 4b pet. idem provinciale hyp. bank; 4 pet. idem Idem; 3*4 pet. hypotheek- brieven serie a-b. Residentie hyp. bank voor Nederland; 4 pet pandbrieven Rotterdamsche hvp bank; 3b pet. idem Idem; 3 pet. Idem idem; 4V4 pet. idem Standaard hyp. bank; 4 pet. Idem idem; 4 pet. ld. serie aa; ten minste 4 pet. ultl. idem; 4 pet, idem stedelijke hyp. bank; 3b pet. idem serie c-h, idem; 3*4 pet. idem serie k-1, idem: 3b pet. idem Tilburgsche hyp. bank; 4 pet, idem Utrechtsche hyp. bank. 4 pet, idem serie k (met verpl. ultl.) Idem; 3b pet. Idem serie e. Idem; 3*4 pet. Idem (2 pet. verpl. uitl.) idem; 4 pet. idem (voorheen 5 pet.) Vaderlandschc hyp. bank; 4 pet. idem< voor heen 4b pet. idem; 4 pet, idem verpl. uitlo ting) idem; 4 pet. Idem idem^ 3b pet. idem serie ee-ff idem (met 2 pet. verpl. uitl.); 3'4 pet, idem serie t.v. idem; 4 pet. idem Zeeuwsche hyp. bank; 3*4 pet. idem idem; 4 pet. idem serie n.o. (met 2 pet. verpl. uitl.) Zuider hyp. bank; 3'4 pet. Idem serie a idem; 3'4 pet. idem serie k.l. Idem; 3'4 pet. idem serie aaa-bbb Zuid-Holl. hyp. bank; 3b pet. Idem serie z.b. en z.e. idem; 3'4 pet. idem (met verpl. ultl.) idem: 3b pet. Idem Zuld-Nederl. hyp. bank; 4 pet. idem Zuid wester hyp. bank. Indusfrieele ondernemingen in Nederland en koloniën. Crt. van aand. Algemeene Kunstzijde Unie; gew. aand. Algemeen Norit Mij.; aandeelen Allan en Co. Kon. Ned. Fabriek; aandeelen „Amsterdam" Lettergieterij; aandeelen Am sterdamsche Droogdok MiJ.; aandeelen Super- fosfaatfabrlekaandeelen Automatic Screw Works; aandeelen ..Avis" Verffabrieken; aan deelen „Batavia" Margarinefabriek; aandeelen Bergh's en Jurgens Fabrieken (v.d.) n.g.; winst- d. aand. a. idem. 6 pet., cumulatief prefer.; wlnstd. aand. b. idem, 6 pet., cumulatief pref.; aandeelen idem. 5b pet., cumulatief pref.; alg. cert, van aand. Van Berkcl's Patent; aandeelen „Braat" Machinefabriek te Soerabaja; aandeelen machinefabriek „Breda"; pref. winstd. aand. Fransch-Hollandsche Ollefabrieken Calvé-Delft; eert. van pref. winstd. aand. idem idgm; aan deelen J. A. Carp's Garenfabriekenaandeelen Carton-Papierfabriek Scholten; cert, van aand. Centrale Suiker Mij.; gew. aand. Chamotte Unie. Aandeelen Delftsche Leerlooierij en Drijfrie- menfabriek; Cert. van aand. Bierbrouwerij de Drie Hoekijzers; Aandeelen „Electro" Zuur- en Waterstof fabriek; Aandeelen Electromotorenfa- briek „Dordt"; Aandeelen Emballagefabr. en Houthandel; Aandeelen Ekes N.V.; Aandeelen Metaalfabiiek „Excelsior"; Cert, van aand. rubr. 2 Nederl. Vllegtuigenfabrlek Fokker; Aandeelen Gerofabrlek; Pref. aandeelen Gero Fabriek; Aandeelen Kon. Stearinekaarsenfabr. „Gouda"; Pref. winstd. aand. A. Cumul. pref. aandeelen N.V. De Gruytcr en Zn.; 6 pet. Cumul. pref. winstd. aand. idem; Aandeelen Fabriek van Elcctr. Apparaten v.h. F. Hazemcljer; Aandeelen Hcemaf N.V.; Pref. aandeelen idem; Aandeelen Hcineken's Bierbrouwerij: Cert, van aandeelen idem; Aandeelen Hero Conservenfabriek Breda; Aandeelen Hoek's Mach. en Zuurstoffenfabr.; Aandeelen „Holland" Scheepswerf en Machine- handel; Aandeelen „Holland" stoom-meelfa- brlek; aandeelen „Hollandia" fabrieken Katten burg en Co.; 6 pet. pref. aandeelen1 Idem; aan deelen „Hollandia" melkprod. en voed. midd.; aandeelen Hollandsche Beton Mi).; aand. Holl. ConstructJewerkplaatsen N.V.; aandeelen Holl. Draad en Kabelfabrlek; aandeelen Holl. Kunst zijdeindustrie; aandeelen Intern. Gewapend Be ton Bouw N.V.; aandeelen Intern. Viscose-Cle N.V.; aandeelen Fabr. v. chocolade- en suikerw. J. C. Kiene en Co.; aandeelen „Kondor" aan- nemings-raU; gewone aandeelen Kon. fabriek J. J. Beyn; pref. aandeelen idem; gew. aan deelen Kon. Ned. Edelmetaalbedrjjven Van Kem_ pen, Begeer en Vos; pref. winstd. aandeelen idem; aandeelen Kon. Ned. Fabr. van goud- en zilverwerken Gerritsen en Van Kempen. Aandeelen Kon. Ned. Grofsmederij; aand. Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabr.; aand. Kon. Ned. Papierfabr.; aand. Kon. Ned. Zoutindustrie; aand. Kon. Pharmaceut. Fabr. v/h. Brocades en Stheeman en Parm. cert. v. aand. idem; gew. aand. Kon. Vereen. Tap ijtf abrieken; pref. winstd. aand. idem; aand. Kon. Zwavelzuur- fabrieken voorh. Ketjen en Co.; aand. N.V. „De Korenschoof'; aand. stoom-choc, en cacao- fabr. „Kwatta"; aand. Lever Bros en Unilever: cert, van aand. Idem; 6 pet. cum. prefaandeelen idem; aandeelèn De Lint's Industrie en Han del Mij.; aand. „Lyempf" Leeuwarder IJs- en Melkfabriek; eert. v. aandeelen Lijm- en Gela- tinefabrlek Delft; eert. v. aand. Meelfabriek der Nederlandsche Bakkerij; aandeelen Moll's Automobielen en Techn. Industrie Mij.; eert, v. aand. Ned. Mij. tot het verrichten van Mijn- bouwk. Werken; aand. „Naarden" Chem. Fabr.; aand. Ned. Ind. Portland-Cement MiJ.; aand. Ned. Fabr. v. Bronswerken v/h. Becht en Dyserinck; aand. Ned. Fabriek v. Verduur zaamde Levensmldd. v/h. W. Hoogenstraaten en Co.; aand. Ned. Gist,- en Spilttusfabriek; cert. v. aand. idem; gew. aand. Ned. Hulstelef. My.; aand. Ned. Kabelfabriekeneert. v. aand. idem; Aandeelen Ned. Scheepsbouw Mij.; amort.-bew. idem; cert, v. aand. Ned. Spring stoffenfabriek; aand. Ned. Staalfabrieken v/h. J. M. de Mulnck Keizer; aand. „Nijmagss N.V, Kunstzijdespinnerij; aand. „Palembang" lndustr. mij.; afgest. gew. aand. Philips Gloeilampen fabriek; afgest, eert. v. aand. Idem; afgest. cum. pref. winst-aand. Idem; aand. machine fabriek RIJneveld; 6 pCt. pref aandeelen idem; r es tan the w. idem.; aand. Rommenholler c. cg. koolzuur- en zuurstof werken. Aandeelen Rot ter d. Droogdok Mij.; eert. v. aandeelen idem; pref. winstd. aandeelen Rouppc cn v. d. Voort Industrie en Metaal Mij; aandeelen Ruttens Bierbrouwerij „De Zwarte Ruiter"; aandeelen Frank Rijsdijk's lndustr. ondern.; aandeelen Kon. MiJ. „De Schelde"; gew. aandeelen idem nat. bezit v. aand.; aan deelen W. A. Scholten's Aardappelmeeifabr. aandeelen Simplex Machine- en Rijw. fabrie ken; aandeelen Willem Smit en Co.'s transf. fabriek; aandeelen „Soerabaja" Droogdok MiJ.; aandeelen R. S. Stokvis en Zn. Handel Mij.; aandeelen Stoomspinnerij voorh. S. J. Span- jaar; aandeelen Gebr. Stork en Co. Mach.- Fabr.; pref. aandeelen idem: gew. aandeelen Tabaksindustrie voorheen H. Gebrs. Philips; pref. winstd. aandeelen Twijnstra's Oliefabiïe- ken; aandeelen Mij. tot Exploitatie v. Steenf. Udenhout; aandeelen Unie van Ijsfabrieken; gew. aandeelen Utrechtsche Asphaltfabriek; pref. winstd. aandeelen idem; aand. Veenendaal- sche Stoomspinn. en Weverij; aandeelen Ver. Blikfabrieken; gew. aandeelen Ver. Chemische Fabrieken; pref. aandeelen idem; aandeelen Ver. Glasfabrieken (United Glassworks). Aandeelen idem. Nat. Bezit v. aand.; gew. aandeelen Ver. Holl. Sigarenfabrieken: aandee len Vereen. Kon. Papierfabriek v. Gelder en Zn.; pref. aandeelen Idem: aandeelen Ver. Nederl. Kleermakerijen; aandeelen Ver. Ned. Rubberfabrieken; gew. aand. Ver. Touwfabrie- ken; pref. winstd. aandeelen Idem; prefwinstd. aandeelen Verschure en Co.'s Scheepswerf en Machinefabr.; aandeelen Victoria biscuitfabr.; aandeelen P. F. van Vlissingen en Co.'s Katoen- fabr.; pref. winstd. aand. Idem; gew. aand. Van Vollenhovens Bierbrouwerij; pref. winstd. aan deelen idem. Aandeelen N.V voorh. G. van Voorn veld en Co.; aandeelen serie Werkspoor N.V.: aan deelen ser. b. idem: aandeelen West-er Suiker raffinaderij; aandeelen Wilton-Fevenoord Dok en Werf Mij.; 5 pCt. conv. pref. aandeelen ld.: amort. blij. idem; aandeelen F»e Wits Planket Industrie; gew. aandeelen Wijers Industrie en Handelsonderneming; aandeelen Zincs de la Campine, N.V, Kempensche Zink MIJ.: pref. winst, aandeelen Zuid-Holl. Bierbrouwerij. toekenning van een vergoeding, welke doof tusschenkomst van de burgemeesters aan de belanghebbenden zal dienen te worden uitbetaald. De mededeeling van het bovenstaande aan hen, die voor deze vergoeding meenen in aanmerking te komen, zal op een door den burgemeester te bepalen wijze geschieden. (N.R.Ct.) EEN WETTELIJKE REGELING. In het Verordeningenblad is opgenomen een besluit betreffende het betalingsverkeer met het Duitsche Rijk. Art. 1: Het Duitsche Rijk wordt aange wezen overeenkomstig art. 4 der wet inter nationaal betalingsverkeer 1934. 2. Als betalingen, bedoeld bij art. 3 van het besluit internationaal betalingsverkeer Nederland 1935 (Staatsblad No. 229) wor den, behalve de in dat artikel genoemde betalingen uit hoofde van levering van goe deren aangewezen: Betalingen door Ingezetenen in den zin van art. 1 der Deviezenverordening 1940 uit hoofde van schulden wegens nevenkosten van het goederenverkeer, vrachten, dien sten met inbegrip van verzekering, verede lingskosten, nevenkosten van het doorvoer- verkeer, patentkosten en licenties, auteurs rechten. ondersteuningen en pensioenen schulden, voortvloeiende uit het kapitaal verkeer, zoomede betalingen uit anderen hoofde, ook wanneer in verband met bo vengenoemde betalingen een overmaking niet gebruikelijk is. Art. 2. Het Devlezeninstituut kan met machtiging van de secretarissen-generaal van de Departementen van Handel, Nijver heid en Scheepvaart, van Financiën en van Landbouw en Visscherij bepalen, dat stortingen bij het vereffeningsinstituut we gens betalingsverplichtingen, als bedoeld ln artikel 1, of groepen dezer betalingsver plichtingen slechts kunnen geschieden on der overlegging van een vergunning van het Devlezeninstituut. Art. 3. In afwijking van het bepaalde ln art. 5 van het Bestuit internationaal beta lingsverkeer Nederland 1935 wordt. Indien de schuld in een andere geldsoort ls uitge drukt dan de blnnenlandsche, het verschul digde bedrag in blnnenlandsche geldsoort omgerekend tegen den door het vereffe ningsinstituut laatst gepubliceerden clea- ringkoers, met dien verstande, dat, indien voor de geldsoort geen clearingkoers is ge publiceerd, de omrekening geschiedt tegen den op verzoek door het vereffeningsinsti tuut mede te deelen koers. Art. 4. Het vereffeningsinstituut kan in, door of namens de secretarissen-generaal van de departementen van Handel. Nijver heid en Scheepvaart, van Financiën en van Landbouw en Visscherij aan te wijzen gevallen of groepen van gevallen, al dan niet onder daarbij te stellen voorwaarden, ontheffing verleenen van de bij of krach tens het besluit internationaal betalings verkeer Nederland 1935 gegeven voor schriften. Art. 5. Ingevolge artikel 21 van de wet Internationaal Betalingsverkeer 1934 is strafbaar met de aldaar genoemde straffen hij, die een voorwaarde, gesteld krachtens art. 4. niet, niet tijdig, of niet ten volle nakomt. Art. 6. Dit besluit treedt in werking op den dag zijner afkondiging. Een dienover eenkomstige verordening is voor het beta lingsverkeer met Bohemen en Moravië af gekondigd. Deze besluiten hebben slechts de strek king aan den bestaanden toestand een wet- telijken grondslag te geven. Gelijk eind Juli reeds werd medegedeeld, moeten alle be talingen van Nederlandsche schuldenaren aan Duitsche schuldeischers door storting in de Nederlandsch-Duitsche clearing ge schieden. HET BETALINGSVERKEER MET BELGIË. Intrekking van de deviezenbekendmaking 4. Overeenkomstig de deviezenverordening wordt, met machtiging van de Secretaris sen-Generaal van de Departementen van Financiën, van Handel, Nijverheid en Scheepvaart en van Landbouw en Visscherij, door het Devlezeninstituut bepaald: In verband met het in werking treden van het besluit betreffende het betalings verkeer met het bezette Belgische gebied (Verordening No. 89/1940) wordt deviezen- bekendmaking 4, waarbij de Belga werd aangewezen als de geldsoort, waarin beta lingen wegens het leveren van roerende goederen, het verrichten van diensten en het. afstaan van rechten aan of voor inge zetenen van het bezette Belgische gebied moeten worden overeengekomen, inge trokken. GEEN BEVORDERINGEN TEN D EP ARTEMENTE Slechts bij vacature of verloop van bepaald aantal dienstjaren. Naar wij vernemen, zullen aan de ver schillende departementen nog slechts be vorderingen worden voorgesteld in de ge vallen waarin een vacature is ontstaan. Arbeidscontractanten worden niet meer in ambtelijken dienst- aangesteld, tenzij nog aanspraak op benoeming bestaat. Voor de onder de Departementen ressorteerende diensten en instellingen zal dezelfde ge dragslijn worden gevolgd. Behoudens bo venstaande uitzondering blijven alle be vorderingen achterwege. Ook voorstellen strekkende tot een nieu we waardeering van bestaande functies in de formatie van de Departementen zullen voorloopig niet aanhangig worden gemaakt. Eén uitzondering geldt nog. Wanneer n.l. in de bestaande voorschriften een regeling voorkomt, waarin is bepaald, dat een ambtenaar hetzij na een zeker aantal dienstjaren, hetzij na afgelegd examen, al dan niet gecombineerd met het bezit van een zeker aantal dienstjaren in den lage- ren rang, automatisch in een hoogeren rang wordt bevorderd, kan deze bevorde ring ook thans nog geschieden. - (Vad.) S—2

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 7