BRANDVERZEKERINGMAATSCHAPPIJ HOLLAND VAN 1859 Uit de Omstreken Valkenburgs burgemeester eert de dooden LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 20 Juli 1940 W. M. VAN BEELEN C. VAN BEELEN HAARLEMMERMEER. H1LLEGOM. .TW1JK AAN ZEE. NOORDWIJK BINNEN. NOORDWIJK AAN ZEE. OEGSTGEEST. SASSENHEIM. VOORHOUT. VOORSCHOTEN. WARMOND. ZEVENHOVEN. DORDRECHT De portefeuille van den Heer te Katwijk aan Zee Nieuwe Commandeursweg21, Katwijk a/d Rijn En geeft een overzicht van de schade in zijri gemeente Uit de Rijnstreek AARLANDERVEEN. ALPHEN. BODEGRAVEN. BOSKOOP. HAZERSWOUDE. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. LEIDERDORP. NIEUW-VENNEP. NOORDEN. WOUBRUGGE. ZOETERMEER. ZWAMMERDAM. gemeenteraad. Uitbreiding van het Politiecorps. De Raad onzer gemeente kwam Donder dagavond in openbare vergadering bijeen. Afwezig met kennisgeving mevr. A. Onos- Konstapel en de heer J. A. Oudheusden. Bij de ingekomen stukken werd voorle zing gedaan van een ver2oek van het hoofd der O. L. school no. 7, nabij Benne- broek óm nieuwe leerlingen te mogen aan nemen op 1 September as., welk verzoek werd ingewilligd. Naar aanleiding van een opmerking van Oed. Staten over de ingediende begrooting voor dit dienstjaar werd besloten te blijven aandringen op de uitvoering van het plan :ot het bouwen van een nieuwe loods op de lemeentewerf te Hoofddorp en de stichting van een bijgebouw achter het politiebureau tot het verkrijgen van een betere huisves ting van arrestanten. Een wijziging van de gemeentebegroo- ting voor het dienstjaar 1940 en eenige financieele regelingen werden goedgekeurd. Teneinde de plaatsing van verschillende officieren, onderofficieren en manschap pen van het Nederlandsche leger bij de ge meentepolitie mogelijk te maken en tege lijk ae sterkte daarvan berekend te doen zijn op eventueel onverwachte gebeurtenis sen, is den burgemeester opgedragen het korps van de gemeentepolitie van Haar lemmermeer belangrijk uit te breiden. Dit personeel bestaat op het oogenblik uit één inspecteur, een hoofdagent, 13 r.genten en een schrijver. Door den burgemeester is voorgesteld het korps uit te breiden met 10 personen, zoo dat hetiin de toekomst zal bestaan uit 1 inspecteur, l adjunct-inspecteur, drie hoofdagenten en 20 agenten. Na een korte bespreking heeft de raad zich met dit voorstel vereenigd. Bij rondvraag werden enkele opmerkin gen gemaakt over den luchtbeschermings dienst. VERGADERING VAN HANZE-LEDEN. De afd. Hillegom van den Ned. R.K. midden standsbond .De Hanze" hield Donderdagavond zochte ledenvergadering in hotel tter, de heer G. B. Kroon, heette de gemobiliseerde leden welkom en o—g—Tde het vertrek van kap. LangemeUer. De notulen werden vastgesteld. Besproken wer den dg» grootc moeilijkheden der bakkers en uUMMUfcrs. Inzake de mogelijkheden van ont- g<rip personeel werden waardevolle wen ken gegeven. Een dankschrijven werd ontvan gen van het H.B. over de spontane wijze, waarop het middenstandsoffer werd gebracht Breedvoerig werd de kwestie van reclame in dezen tijd behandeld, waarbij het werk der Midza onder de loupe werd genomen. Inzake K van vastgoed ln oorlogstijd werd ge- op de zeer hooge premie, die deze verze- vraagt; zij beloopt rond 10% van de van het vast goed. Een uiteenzetting even der bepalingen voor ouderen in- 4.i» M Vestigingswet Besloten werd, dat f.40 --W kas 7-al worden bijgedragen aan het PuqaPst-andsoffer voor Rotterdam. Gewezen werd |p assuranties., die bij Engelsche maat- ■n loopen; men slulte deze ten spoe- iver by solide Nederlandsche Maat- n. De voorzitter wees er ten slotte op, de middenstands-organisaties niet het ■■ii—i.v. 1 1 weg 'vord: gelegd, mits de ver- «•«pSken zuiver zakelijk blijven. Diploma-zwemmen. J VBiiï-v«i SmK"13 A slaagden de heeren MhTvIw?!"' Dlk Meulenberg en Nabc.de dames Nellv van WnpHpn ^Sorbet dlnkm? B„ Veldhuizen van Zanten' Rle^efcS en rÏÏÏ? slafgden Dora Jansen. Mier en Corrte van de Reep. De werkloosheid. ïi?HrS^k^riïnUkf arbe'dsb®urs staan thans werkzoekenden Ingeschreven (vorig jaar ho7dGR^nwP-UIeibo£kJe ™arte en een bruine portm^iates Z€nkrans in etui. enkele De werkloosheid. Bö de gemeentelijke arbeidsbeurs bedroeg hef aantal Ingeschrevenen gisteren 322; (vorig Jaar 206). Geplaatst werden 12 arbeiders. LISSE. Burgerlijke Stand. Bevallen; M. J. v. d. Zon—Mens, D. J. D. Algera—V. d. Meulen, Z. M. A. de Kuiper- Hoogkamer. Z. M. Wltteman—Caspers, ,Z. A. Kozijn—'Vesseur. Z. Ondertrouwd: H. de Graaf en J. Abbink. GehuwdTh. J. Mesman en G. v. d. Berg. Mooi resultaat. Door de plaatselijke middenstanders en de mldSbstandcrs te Lisserdijk werd het mooie bedrag van f.75330 bijeengebracht voor de door d'Ti ocrlog getroffen middenstanders. Per hoofd bedraagt deze bijdrage niet minder dan ruim 6 gulden' Mulo-examens. Voor het Mulo-diploma slaagden de volgende leerlingen der Ned. Herv. School; C. Gulde- mond. C. Smit. L Tol, C. de Wreede, C. M. Beniner, D. F. J. Geerdes. B. Mastenbroek, A. v. a. Regden. Alb. v. d. Zaal. Gevonden: dopsleutel. kerkboekje, porte- monnale met Inhoud, armband met steentjes Inlichtingen op het politiebureau. NOORD WIJK. Burgerlijke StanéL Geboren: Nicolaas, Z. van M. v. Duin en J. Wassenaar Marinus. Z. van J. Aandewiel en M. v. d. Zwan Margaretha Elisabeth Maria. D van C. H. v. d. Zalm en G G. v. d Berg Petronella Maria D. van J G. Bastiaans en P. M. Westerveld Geertruida Petronella Ma thilda Maria. D. van Th. F. A. Hogendorp en G M. Smit OndertrouwdW. G. Wied em an Kenbeek en W. c. Versteegh f^trotrwd:k F. L/*k en N. M Pac^hie1*. Ov*wiftdeir ^T^rearethn van Steiin 76 j.. tiW W v. RoM Cornelia Schrama 88 i. van T H Salman OUDER WOVD O^FVBXRE school. In de O.L. school aan dc van Panhuijsstraat Jhier werd een goed bezochte ouderavond ge- louder. Het hoofd der school de heer G. Marijt1 opende deze vergadering. Bjj de ingekomen stukken werd mededeeling gedaan van het be danken van mevr. Voorduyn en den heer Dekker als lid der oudercommissie. De heer Marijt dankte beide commissieleden en deelde verder mede dat de heer A. Ooid, de ijverige penningmeester (reglementair) moet af treden daar hij geen kinderen meer op de school heeft. Bijzondere woorden van dank werden tot hem gericht. De notulen werden goedgekeurd. Het jaarverslag van den secretaris werd goedge keurd evenals dat van den penningmeester. Het batig saldo bedroeg f. 141.09. van dit bedrag werd ongeveer f. 104 bijeengebracht voor het houden van een schoolreisje. Tot leden der kascommissie werden aangewe zen de heeren Zuiderduin en Vink. die gunstig advies uitbrachten. Na ampele bespreking werd besloten het schoolreisje, te laten doorgaan. Na de pauze werden tot commissieleden be noemd mevr. Jolles en de heeren Vink en Wein berg. Bij de rondvraag bracht de heer Oord dank aan het hoofd der school, het onderwijzend personeel en de oudercommissie voor de prettige samenwerking, waarna de heer Vink als tolk der vergadering den heer Oord dank bracht voor al hetgeen hij voor de kinderen heeft ge daan. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor alhier en het daaronder ressorteerend ambtsgebied werd gedurende de maand Juni 1940 ingelegd f. 3122,40 en terugbe taald f. 10.412,62. Dc heer A. J. Slats slaagde voor het prac- tjjk-diploma boekhouden. Gevonden: zakmes; distributiekaart; bal; roode kindercape; crick; rood kindertaschje; jongensrijwiel; fox-terrier; paar kindersan daaltjes; stopmes; bril met hoorn montuur; portemonnaie met inhoud. Inlichtingen over bovenstaande voorwerpen worden uitsluitend verstrekt des Woensdags en des Zaterdags van 6 tot 7 uur nam. ten politie- bureele te Noordwijk-Binnen. KON. NED. MIJ. VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE. Lathyrus-Expositie. De pl. afd. van bovengenoemde vereeniging hield gisteren in de groote zaal van Hotel Royal een ledenvergadering en lathyrus-expositie. Hoewel de inzendingen niet groot waren, was het bestuur toch zeer tevreden met het tentoon gestelde. De vergadering werd geopend door den vice- voorzitter, den heer C. de Groot, die eèh korte inleiding hield naar aanleiding van de exposi tie. De notulen werden goedgekeurd. De vlce- voorzitter hield een causerie over planten in de vrye natuur. Deze lezing hield verband met het bezoek aan Thtfssenshof te Bloemendaal en den Hortus te Leiden. De uitslag van de keuring is als volgt: No. 1 W. Drosman, le prijs 18 pt.; no. 2 W. de Monye 2de prijs, 15% pt.; no. 3 J. Lindhout, 12 pt.; no. 4 A. Rotteveel 12 pt. Vlinderbloemigen: No. 1 J. v. d. Berg Smit. Noordwijkerhout, le prijs 18% pt.; No. 2 W. Bosman, 2e prijs, 16% pt. Met een aardige toespraak werden door den vice-voorzitter de prijzen welke uit kunstvoor werpen bestonden uitgereikt. De bloemen wer den bijna allemaal voor de verloting vrijge geven, zoodat een ieder hiervan zijn deel kreeg. De heer De Groot sloot de vergadering met de mededeeling dqt in Augustus geen vergade ring zal worden gehouden. Voor Valkenburg. De uitvoering welke de Zangvereenigingen ..Soli Deo Gloria" en Noordwjjksch Mannenkoor in de Herv. Kerk alhier gaven, bracht netto f. 110,10 op. Dit bedrag is bestemd voor het ge teisterde Valkenburg. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmina Maria Eugenie, D. van C. E. J. Sloots en S. W. Segaar Sophia Pau lina, D. van P. van Duuren en S. Zwiers Gaspard Ernst Antoni, Z. van D. Wemmers en E. E. F. Herz. Overleden: C. C. Haalebos 39 J. J. Bethle hem 25 j. - Ondertrouwd: W. G. Wiedeman Kenbeek en W. C. Versteeg J. C. Timmermans en H. G. Heertjes. Aan de Kweekschool voor de Zeevaart te Amsterdam slaagde onze plaatsgenoot de heer A. W. Kattenbusch voor het eindexamen B.S. RIJWIELDIEF AANGEHOUDEN. Van den heer v. N. werd een rijwiel ont vreemd. De dader werd op een eigenaardige manier gevonden. Van de Oegstgeester politie ontving men hier bericht dat daar een rijwiel ontvreemd was en het gelukte een der agenten den dader nabij ,,de Wasbeek" aan te houden. Bij zijn verhoor bekende hij ook het rijwiel hier ter plaatse te hebben ontvreemd. DE ST. ANNASCHOOL BESTAAT 50 JAAR. De St. Annaschool of Zusterschool bestaat dezer dagen 50 jaar. In verband met de tijdsomstandigheden zal dit feit op bescheiden wijze herdacht worden. De kerkelijke viering zal Zondag 28 Augusus plaats vinden. Op 25-Juli 1890 kwamen hier twee Eerw. Zus ters van het gezelschap J. M. J. en vestigden zich in het- pand Hoofdstraat (toen genummerd) 83 van wijlen den heer Kortman. Het waren de Eerw. Moeder van Roelofarendsveen en Zuster Francois, welke laatste thans nog in het St. Anna-gesticht is. Den volgenden dag kwamen er nog 4 zusters en werd het huls door pastoor De Jong ingezegend. Begonnen werd met een naai- en een be waarschool. de lagere school volgde in 1899 In Maart 1099 werd het thans bestaande gebouw betrokken. Het moest tweemaal n.l. in 1914 en 1919 worden uitgebreid. Ook de bewaarschool nam in bloei toe. In 1934 werd het gebouw der vroegere open bare school aan de Kerklaan aangekocht en als tweede bewaarschool in gebruik genomen. Deze afdeeling telt. thans ruim 200 leerlingen, dc lagere school ruim 300 en de naaischool 50 leerlingen. Deze laatste leidt op voor costumière en lingerienaaister. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrik, Z. van B. van Loo en A. Visser Johannes Sijbrand, Z. van R. Eisinga en J. J. de Vries Nicolaas Joseph. Z. van A. F. Berg en W. J. van Veen. Overleden: C. Molenaar 67 j., echtgenootc van A. Lindenburg G. Slegtkamp 79 j., echtgenoot van J. Speelman. Ondertrouwd: M. Zandbergen 24 j. en C. M. Ciggaar 25 J. Getrouwd: J. J. Schols 39 j. en J. van Duij- venbode 38 J. Aan de M.T.S. te Haarlem afd. Vliegtuig- bouwkunde slaagde onze plaatsgenoot de heer H. J. Dreef. Burgerlijke Stand. Overleden: Anna Cornelia Brewe 35 j., echt genootc van J. Burgmeijer. Geboren: Cornelia Jacoba, D. van J. A. Tuyn- man en J. Wolvers Hugo, Z. van J. Does en M. v. Haastrecht. Examen banketbakken. Voor de examens vakbekwaamheid banket bakken, welke in de Bisschoppelijke Nijver- heidschool alhier werden gehouden, slaagden de heeren Chr. A. earlier, A. van Bockel. A. van Veen, A. C. Glaubitz, A. G. Ziekman, P. G. Haazer, A. F. L. Strijker, C. W. Zom en H. J. C. Meter, allen uit Rotterdam en C. Wesseling uit Sassenheim. Afgewezen werden 9 candidaten. Voor het MULO-examen slaagde te Bergen op Zoom onze plaatsgenoot J. A. Vester. Zondagsdienst dokteren. De Zondagsdienst wordt waargenomen door dr. H. J. Keegstra tétfx 120 en dr. M. v. d. Stoel, telef„ 56. E.H.B.O. DIPLOMA'S UITGEREIKT. Gisteravond werden na afloop van den winter - cursus der R.K. E.HJB.O. onderafdeeling van de vereeniging „Het Wit Gele Kruis" de E.H.B.O.- diploma's door den burgemeester en den heer A. J. L. Ketelaar uitgereikt aan de dames J. Heltlager Noltee. M. L. van Wickevoort Crom- melin, J. Beumer-Houwellng, M. Houweling, M. Heyl. Cl. Heyl, Gr. Heyl, Gr. Oudshoorn. M. Machen. J. Machen, W. Rosenwald. M. Rosen- wald, J. Beugelsdijk, M. Beugelsdijk. M, van Immerzeel. A. Schakenbos, J. van Ben ten. G. Versluys, A, Hoogerwerf. N. Breedijk. A. Walen kamp, L. de Groot en de heeren T. Houweling, Dijkema en Welsink. De voorzitter dr. Walenkamp herdacht in zijn openingsrede het lid den heer G. J. van Wicke voort Crommelin, die op 10 Mei sneuvelde. Namens de commissie werd door mevr. J. Heitlager-Noltee aan docent en praktische lei ders de heeren J. Ritsen en W. Meskers een ge schenk aangeboden. Onze plaatsgenoot de heer L. van Noort slaagde te Haarlem voor het Mulo A diploma, terwijl onze plaatsgenoote mej. C. de Greef dit diploma behaalde te 's-Gravenhage. De collecte in de Chr. Ger. Kerk (Polder) voor de oorlogsschade den zusterkerken te Rotterdam bracht f. 64,55 op. Het koren op de verschillende akkers staat best en belooft een goeden oogst. is door ons in verband met diens aftreden 6268 als agent onzer Maatschappij onder beheer gesteld van den Heer Wij bevelen dezen Heer gaarne bij U aan voor alle aangelegenheden Uw verzekeringen betreffende. De Directie der N.V. Brandverz. Maatschappij „HOLLAND" van 1859" - DORDRECHT. (Ingez. Med.) De raad onzer gemeente kwam gisteren bijeen. Afwezig was met kennisgeving de heer Schoneveld. Na de opening sprak de voorz. een rede uit, waaraan wij het vol gende ontleenen en welke door den raad staande werd aangehoord. Het spreekt vanzelf, dat ik, aldus spr., alvorens met de ons opgedragen taak een aanvang toe maken, behoefte gevoel een enkel woord te zeggen. Sinds onze laatste vergadering, hebben zich toch, en dat be treft in het bijzonder onze gemeente, zulke geweldige gebeurtenissen voltrokken, dat men van alle gevoel ontbloot zou moeten zijn, om dat alles in een ure als deze. stil zwijgend en onbewogen voorbij te laten gaan. Onze zwaar beproefde gemeente werd in bijzondere mate getroffen. Wij gedenken op deze plaats de jonge mannen, die voor ons Vaderland het leven lieten, in het bijzon der gedenken wij de groote beproeving die over vele gezinnen in onze gemeente kwam. Niet één militair uit onze gemeente moest op het slagveld zijn leven laten, maar toch werden vele gezinnen in diepen rouw gedompeld, doordat één of meerdere gezinsleden uit hun midden werden weg gerukt. In groote deernis gedenken wij als raad allen, die vielen en het is met groote ont roering, dat wij de namen noemen van hen, die door het oorlogsgeweld uit hun familie en gezinnen werden weggenomen. Hierna las spr. de namen der 22 over ledenen voor. Hij hoopte, dat alle nabe staanden de vertroostende nabijheid des Heeren in ruime mate zouden mogen on dervinden. In het bijzonder herdacht spr. hen, die bij het vervullen van hun plicht gevallen zijn, n.l. Grietje Postmus en Lena van Steijn, die ondanks het feit dat de granaten rondom dood en ver derf zaaiden trouw hun plicht als E.H. B.O.ers bleven vervullen, totdat een granaat een einde maakte aan hun menschlievend werk, doch ook aan hun jong en veelbelovend leven. Als een lichtend voorbeeld kunnen zij, die vie len bij het uitoefenen van hun plioht, worden genoemd. Verder noemde spr. Antje Rhijns- burger, die bij hetzelfde werk zoo zwaar gewond werd, dat zij nog steeds in het ziekenhuis wordt verpleegd. Wat de materleele schade betreft ln ons dorp zeide spr.: 20°/o der hulzen, is onher stelbaar beschadigd, 35% zwaar, 25% min der zwaar, 10% licht en 10% bleef onbe schadigd. De raming van deze schade Is f. 266.635. Verblijdend was de burgerzin, welke ln deze dagen getoond werd. In het bijzonder dacht spr. aan de E.H.B.O.ers, die met in zet van eigen leven, de lijdende menschen hulpe boden aan militairen en burgers. Ik breng hen, van deze plaats een eere-saluut; Al deze hulpvaardigheid deed het geslagen, hart goed. Vervolgens bracht spr. dank voor de hulp geboden door het gemeente bestuur van Wassenaar, de V.E.B.O. en de directie van de N.V. „Leidsch Dagblad." Dankbaar zullen wij deze hulp blijven ge denken. Ook dankte spr. het plaatselijk comité „Hulp aan Valkenburg". Een persoonlijk woord van dank werd gebracht aan den loco-burgemeester, wet houder Bol, burgemeester Woldring van der Hoop van Katwijk en den heer Bloot, voor de hulp die zij tijdens en na den oorlog hebben geboden. Laten we, zoo ein digde spr. in alles moedig voorwaarts gaan, in gehoorzaamheid en groote plichtsbe trachting de uitkomst leggende ln de hand des Heeren. Nadat enkele agendapunten afgehan deld waren, werd besloten tot landaankoop voor verbreeding van den Valkenburger- weg. Tot werkster op het gemeentehuis werd benoemd mej. Janssen. Voor de Ger. Kerk bracht de maandelljk- sche collecte f. 120,05% op. JUBILEUM DS. BROUWER. Heden herdenkt ds. J. Brouwer alhier, emeri tus-predikant der Gereformeerde kerken, den dag waarop hij voor 50 jaren het predikambt aanvaardde. In 1890 werd hij candidaat. op 20 Juli van dat Jaar deed hij intrede te Naaldwijk, vanwaar hij in 1893 naar Oude en Nieuwe We tering vertrok, welke gemeente hij zevcn-en- dertig jaren diende. Na zijn emeritaat diende hij voort-s nog de kleinere Gereformeerde kerk te Nigtevecht doch sinds enkele jaren woont hij in onze gemeente. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Jacoba, D. van J. B. Snel en M. G. v. Zuidam Jan Frederik, Z. van J. Tromp en E. M. Prins Ondertrouwd: J. J. v. Loon 27 J. en Cathr. Versteegh 26 J. Corns, de Riddder 30 j. en Corn. Jannetje Maria Gljsbertha Hulscher 26 J. Bernardus Veltman 24 j. en Dirkje van Rijs wijk 22 j. Gijsbertus Ooms 25 J. en Sara Ver schuur 22 J. Arle Oosthoek 54 J. met Sytske Kolk 29 J. Overleden: Cornelia J. M. van Holsteln 26 j. Burgerlijke Stand. Geboren: Diederika Johanna, D. van A. Be versluis en J. H. v. d. Wende Ada Geer truida, D. van A, v. d. Boon en G. Portengen Engelbertus, Z. van W. Vonk en P. van Gorkum Jan, Z. van J. Bekker en A. Tuis Nellie. D. van J. C. Veerman en M. J. C. van der WaalArij Willem, Z, van G. Ligter- moet en P. Tromp Cornells Pieter, Z. van J. Oppe en C. S. Nieuwveld. Ondertrouwd: J. A. Vernooij 30 j. en A. M. v. d. Werf 24 J. Overleden: Aafje Verburg. wed. van M. Kwa- kemaak 57 J. Thomas Nobel 22 j. Van de Chr. Ulo-school slaagden nog voor het Mulo-diploma B. Hoornstra alhier en mej. Van Geest te Zwammerdam. De heer J. G. Koolj, alhier, slaagde te Amsterdam voor het examen kantoorstenograaf Groote. Aan de TM.S. „Technicum" te Rotterdam slaagde onze plaatsgenoot, de heer G. J. v. d. Togt, voor het examen assistent Bouwk. op zichter. Woensdagavond vergaderde het „Dames- Comité" voor „Radio voor Zieken". Uit het ver slag bleek dat de toestand der financiën bevre digend is. Besloten, werd met den arbeid op den zelfden voet voort te gaan. Het bestuur bestaat thans uit de dames: Zr. J. C. Boer, Pannebakker, v. d. Meer, Jacobs Vollebregt, Hortensius, Windhorst, Heesterman- Buitenhuis, Sik—Dijkstra en OffringaHuisma. Acht personen werden bekeurd, omdat ze geen geldig belastingplaatje op hun rijwiel had den. In de ledenvergadering der Ned. Herv. Schoolvereeniging werden tot bestuursleden herkozen de heeren O. A. van Dam. W. Rijns burger en G. van den Bijl. De collecte voor de Diaconie der Ned. Herv. Kerk bracht in de maand Juni f,88.05 op. De busjes voor "Neerbosch leverden f. 13.75. terwijl voor „Ons Kerkblad" f. 80.95 bijeen werd ge bracht. AANBESTEDING. De aanbesteding van 2 leslokalen voor de Ned. Herv. School alhier had het volgende resultaat: W. van der Helm, Alphen a/d. RUn f. 15500; W. en L. Guijt, Katwijk a/Zee f. 15.186; A. v. d. Helden. Lelden f. 15.100; W. Hennipman, Lei derdorp f. 14.800; J. Dletz, Lelden f. 14.800; A, Voordouw, Zoeterwoude f. 14.600; H. J. Strijk, RUpweterlng f. 14.444; H. Oudenes. Alphen a/d. Rijn f. 14.400; Gebr. Ransdorp, Lisse f. 14.359; C. Koppen, Alphen a/d. Rijn f. 14.350; G. v. d. Vijver en M. v. Egmond, Rijnsburg f. 14.000; D. v. d. Zijden, Zoeterwoude f. 14.000; A. J. Lan- geveld, Lelden f. 13.988; W. v. d. Breggen, Nieuwvcen f. 13.940; Bouter en Harteveld, Lel den f. 13.885; L. Schreuder en H. v. Dille, Was senaar f. 13.874; I. Th. Cornet. Lelden f. 13.573: Van Duijn en Vink, Noordwijk a/Zee f. 13.490; Th. L. J. Zitman, Zoeterwoude f. 13.475; J. Boogaard, Oegstgeest f. 13.425; C. van Iterson, Rijnsburg f. 13.300; J. v. d. Kooi). Boskoop f. 13.165; J. van Iterson, Rijnsburg f. 13.150; J. C. Meerburg en Zn.. Leiderdorp f. 13.93; A. G. van Osnabrugge en Zn., Leiderdorp f. 13.055; M. v. d. Velden, Leiderdorp f. 12.890; J. van Noort, Benthuizen f. 12,377; Cr. Pet, Leiden f. 12.300; A. De Jong, Lelden f. 11.480. Aardappelziekte. In verschillende aardappelvelden is aardappel ziekte geconstateerd. Vooral do eigenheimers hebben van deze ziekte UJden. Begrafenis Th. Mourits. Donderdagmorgen had onder groote belangstel ling de uitvaart en begrafenis plaats van den heer Th. Mourits. Onder de aanwezigen merk ten wij om. op burgemeester van der Weijden, den lemeentc-secretarls en het voltallig bestuur van de Coöp. Brandwaarborg Maatschappij. Van deze maatschappij dekte een rouwkrans de baar. De pl. afd. van „De Macht van het Kleine" bracht f. 16.30 bijeen voor de stichting te Heem stede. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Bernardina Cornelia, d. vit» G. M. van der Voorn en Th. H. Jansen -3 Johanna, d. van P. van 't Hof en J. Militie. Overleden: Jan Peters, echtgen. v B. Kroon, 76 Jaar. Zondagsdienst doktoren. Zondag a.s. zal de Zondagsdienst worden waargenomen door P. du Buy, tclef, 40. DE HEER TONDU OVERLEDEN. Gistermiddag bereikte ons het bericht dat do heer Tondu een algemeen geacht ingezetene, na een kortstondige ziekte, ln een ziekenhuis te 's-Gravenhage is overleden. De heer Tondu was Iemand die zich ln het openbare leven gaarne voor de gemeenschap gaf. Zoo was hi) langen tijd secretaris van de Afd. Woubrugge van het Groene Kruis, lid van den gemeente raad. secretaris van de pl. afd. van den Ned. Prot. Bond en secretaris-penningmeester van den polder Oudendijk. HU bereikte den leeftijd van 62 jaar. Tot tijdelUk ambtenaar ter secretarie ls door B. en W. benoemd de heer H. J. Hoogen- boom te Hoogmade. De schildjesverkoop ten bate van „Zonne straal" heeft f. 136,81 opgebracht. De speldjesverkoop ten bate van het „Hooge Land" heeft f. 22,40 opgebracht. Van het examen hoofdacte slaagde te Den Haag de heer J. Zegwaard, alhier. Bij de drooglegging van de plassen ln den Noorderbuurtschen polder zUn tot dusver 14 werkloozen uit onze gemeente te werk gesteld. 3—2

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 7