LEIDSCH DAGBLAD LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 9 Juli <940 BURGERLIJKE §TAND VAN LEIDEN Directie en Administratie25041 Redactie No. 21507 RECHTZAKEN Het Italiaansche legerbericht MAiKT IHICUÏIN^ SPORT Wedstrijden op het Braassemermeer VRAGENRUBRIEK DE MILITAIRE OPLEIDING IN SPANJE. Hot Spaansche staatsblad publiceert een ■wet, waarbij de falanx-mllltle met de voor- en 'na-militaire opleiding van alle Spaan sche mannen belast wordt, en waarin de noodlge richtlijnen voor dc hcrorganlsatle der milities worden vastgelegd. Het huidige stolsel van dc militaire opleiding, zoo zegt dc wet, is niet voldoende voor het begrip „gewapende macht". De militaire opleiding van de Jonge Spanjaarden moet In hun prille jeugd beginnen en moet na den mili tairen dienst tot een bepaalden leeftijd op peil gehouden worden. De falanx-militie ais behoedster van de nationale revolutie krijgt daarom tot taak onder de Spaansche man nen tot hun 55e Jaar de militaire deugden levendig te houden. Studenten krijgen hun opleiding van de unlverslteitsmilltie. De milities staan onder de militaire wetten en worden door actieve- of reserve-officieren geleld. (D.N.B.) BRITSCII PROTEST IN STOCKHOLM. De Britsche gezant in Stockholm heeft gisteren bij het Zweedsche ministerie van buitenlandsche zaken namens de Britsche regeering ertegen geprotesteerd, dat de Zweedsche regeering aan Duitschland eenerzijds het goederenvervoer door Zweden naar en van Noorwegen en anderzijds het doortrekken van Duitsche militairen door Zweden heeft toegestaan. Bevoegde Zweed sche kringen verklaren, dat het hier nau welijks een formeel Brltsch protest bqtreft. Na het bezoek van den gezant beschouwt men de zaak als afgedaan. (D.N.B.) DE OOGST IN TURKIJE MET SPOED INGEHAALD. In een oproep wijst dc Turksche mi nister-president Refik Saydam de bevol king op de noodzakelijkheid alle krachten in te spannen om den oogst van dit jaar zoo snel mogelijk binnen te halen. Door het onder de wapenen roepen van lich tingen, door het requireeren van voertui gen en trekdieren en door de mogelijkheid, dat deze maatregelen nog zullen worden uitgebreid, ondervindt de oogstarbeld ver traging en moeten boeren en autoriteiten zich meer Inspannen. De minister-presi dent heeft vastgesteld, dat de provinciale besturen verplicht zijn aan den minister raad wekelijks rapport uit te brengen over dc vorderingen bij het oogsten D.N.B.) BEZUINIGING IN TURKIJE. De commissie in Turkije voor het ten- uitvoer-leggen van dc wet ter bescherming van dc nationale economie heeft bevolen, dat alle bouworders van overheidsinstan ties moeten worden stopgezet of inge krompen. Uitzonderingen worden gemaakt voor orders van de weermacht en de spoorwegen, voor het aanleggen van wegen en het bouwen van fabrieken en voor dc bouwwerkzaamheden in de mijnen. Deze maatregel wordt verklaard uit het gebrek aan bouwmaterialen, vooral ten gevolge van storingen bij den invoer (D.N.B.). DE WEDEROPBOUW IN FINLAND. De Flnsche staatspresident heeft den Rijksdag een wetsontwerp voorgelegd tot het uittrekken van 90 mlllioen Finsche mark voor den wederopbouw aan de Fin sche Oostelijke grens. De middelen zullen besteed worden voor den bouw van onge veer 3000 woningen en stallen. Drie mll lioen mark zullen bovendien worden uitge trokken voor het aanschaffen van vee. (D.N.B.). MAATREGELEN VOOR DE ROEMEENSCHE PERS. De Roemeensche minister van propa ganda Crainic heeft in een onderhoud met de directeuren van de dagbladen, die te Boekarest verschijnen, meegedeeld, dat in de toekomst Joden noch onder de redac teuren, noch onder de medewerkers van de bladen mogen voorkomen. Daarop heeft de directeur van het te Boekarest in de Fran- sche taal verschijnende Joodsche blad „Le Moment", Alfred Hefter, de leiding van dit blad neergelegd. De minister van propa ganda heeft verder den persattaché Oskar Walter Cisek, die tot voor kort als plaats vervangende persattaché aan het gezant schap te Berlijn was verbonden, benoemd tot plaatsvervangend directeur voor de pers. Hij is belast met de aangelegenheden van de buitenlandsche pers. ENGELSCHEN VERLATEN ROEMENIË. Gedurende de laatste dagen zijn over land en over zee talrijke Engelschcn uit Roemenië te Istanboel aangekomen, die tengevolge van de veranderingen in Roemenië het land hebben moeten verlaten. Daar het voor de Engelschen, die op den Balkan werkloos zijn geworden, niet mogelijk is naar Engeland terug te keeren, zullen zij voorloopig daar moeten blijven. (D.N.B.). ADMIRAAL SIR BARRY DOMVILLE GEÏNTERNEERD. Naar Reuter meldt zijn admiraal sir Bar ry Domville en zijn echtgenoote lady Dom- ville, op grond van de maatregelen voor de nationale verdediging geïnterneerd. Dom ville was voorzitter van de organisatie „Link", die in 1937 was opgericht om het wederzij dsch begrip tusschen het Britsche en het Duitsche volk te bevorderen. Onze telefoonnummers: (2 lijnen) GEBOREN: Willy, dr. van A. Ahrcns en H. Rombeek Martha, dr. van P. v d. Zeeuw en P. Flandrijn Tom, z. van P. v. d. Zeeuw en P. Flandrijn Aaltje, dr. v. A. Blcijenberg en A. Leijssenaar Dirk, z. van N. H, de Jager en N. v. d. Haven Keas, z. van C. van Duljn en P. G. v. d. Mey Andrles, z. van A. Beekman en H. E. Houthoff Hendrlka Wilhelmina dr. van J, Mink en A. M. Brouwer Simon, z. van H. Wondcrgem en E. Weening CornelLs Petrus, z. van P. Sprok- kclenburg en K. A. Rijnbeek Hermlentje. dr. van H. dc Koek en C. N. Slinger Jacobus z van J. C. Buljs en J. v. d. Basch Ineke Irene Hendrlka, d. van S. Schoeman en T. v. d. Vegte. ONDERTROUWD: H. Phlllpscn Jm. 24 Jr. en 8. Bink, Jd. 23 jr. H. M. A. C. Feljkcs Jm. 48 Jr. en R. Pecren- boom Jd. 48 Jr. OVERLEDEN: J. Vijlbrlef hsvr. van I. H. Slaffvleu 74 Jr. C. Vavler, wed. van A, Slngerllng, 92 Jr. J. Hendriks, m. 69 Jr! GEVESTIGD: J. Beimers, dienstbode. RlJnsb.weg 23 M. M. de Blteck. dienstbode. H. Rijndijk 118 P. W. Boer, Terweepark 8 C. de Boer en fam., metaalslijper, Stadhouderslaan 9 T. Bolhuis, verpleegster, Rijnsb.weg 10 A. C. Bos en lam., Melch. Treublaan 29 D. Bosman, Cronesteln- kade 30 W. J. van BuUtenen. kantoorbe diende. Janvossensteeg 73 J. P. Bijl en fam.. hid. laboratorium, Witte Singel 17 C. J. Deters, dienstbode, HaarLstr. 218 B. J. Dolle en fam., vertegenw., de Sitterlaan 44a C. Dui venvoorden en fam.. waschknecht. Oude Singel 62 N. Dusseldorp en fam., clectriclen. Haag- weg 60 D. Eikerbout en fam., kantoorbediende Trompstraat 38 A. Franssen, dieastbode, Haven G-8 L. Fijnenbuik, dienstbode. Atjeh- straat 35 M. M. v. d. Leest-Geenlaar, Hee- rensteeg 4 A. M. Bouwman-Grunaeken. Ko ningsstraat 16 J. de Haas, Hcerenstraat i30 P. J. van Haasteren, electricien, Clarensteeg 30 N. M. Hamel, vol rest, bedrijven. Brecstr. 84 C. A. Hartwijk, iïe verpleegster, Burgstg. 4— W. v. d. Hoogt en fam„ steensort. Transvaalh. 14 A. G. van Dljk-Hutsman. Oude Singel 196a P. H. Janssen, lab. bediende, Merelstraat 27 T. A. Kandau, arts, Rfjnsb.weg 75a J. Klein kermisreiziger, Oude Vest 181 J. C. Klelj. kofflejuffr., H. Rijndijk 39 A. S. H. van Kool bergen. huishoudster 3 Octoberstr. 63a J. Kranenburg, boerenarbeider, Rijnsb.weg 51 E. Kultert, med. drs., Oude RUn 4a J. M. F. Landsmeer, Lijsterstraat 6 A. O. Ledeboer, Houtlaan 19 A. Glasbergcn-Looijesteln, Marislaan 19 J. J. Lub. Stationsweg 35a C. J. W. Mol, Maredijk 165a J. W. Muller. Frulnlaan 9 P. Naaktgeboren. Koestraat 13 C. H. Ontrop. ass. hulsh. Rijnsb.weg 10 A. van Oosten, kleermaker. Rijnsb.weg 38a E. M. Oppelaar, Rijnsb.weg 46 K Ouwerkerk, tim merman. Wtfardstraat 33 J. Wasslnk-Petit, Vliet 40 E. M. J. Pijls, verpleegster. Marien- poelstraat 27 C. J. Roerade. dienstbode, Hooigr. 60 Wed. J. Heertjc-Sanders, Haag- weg 50 Wed. M. SoomersSchipper, Rljnsb. weg 83 M. I. GunnewegSchneider, Korte- nacrstraat 98 V. Schtltte, beambte Rijks arb. mlnist., Rijnsb.weg 149 A. van Steijn en fam.. le machinist Hal, De Sitterlaan 104 P. D. Stager en fam.. werktuigkundige, Oude Rijn 133a Wed. G. Sibbes- van Thlel en fam.. Rijnsb.weg 39 H. F. Visser, kapper, Hooge- woerd 120 J. A. Visser, Zoetcrw.singel 85 A. dc Vrind, Ceciliastraat 57 G. G. van Vugt en fam,, Wasstraat 13 P. van Weeszenberg, Burggravenlaan 11 N. de Wilde, dienstbode, Morschweg 20 Wed. A. B. P Pijnacker-van WiJk. de Sitterlaan 39 H. G. Wljmenga, J. de Wittstraat 45. VERTROKKEN: G. Aarts. Zoetermeer, Dorpstraat 104 V. E. A. E. Balloch, Oegstgeest, Pr. Bernhardlaan 55 C P. P. Berg en fam.. chauffeur, Fl. Schou'; istraat 13 Wed. C. W. v. d. Kraan- v. d. Berg, Maartensdijk iU.), Prof. Broekema- laan 7 E Th. M. Bernard, Koukekerk a.d. R.. Hondsdfjk All H. N. .Bierman, Voorschoten, Lcidschewcg 159 A. Borger en fam., Vlissln- gen. Hotel Brittania J. Brandon en fam.. Ned. Indië W. M. den Broeder. Leiderdorp, v. d. V. Boumanw. 40 J. Bronsgeest en fam., Arn hem. Jac. Cremerstraat 59 J. H. J. de Bruin en fam., Haarlem, Wouwermansstraat llzw. A. Burggraaf. Bodegraven. Bodegraven Wllhel- mlnastraat 48 L H. B1J1. Oegstgeest, Hof dijk 33 Jhr. W. J. van Citters, Maasbree, Baarlo A 225 C. J. H. Diephuis. Den Haag, Wagenaarstraat 16 H. H. Erdbrink Noord- wijk, W. de Wittstraat 2 G. J. Ga&sner, Vel- sen, Zeeweg 142 M. E. E van Geelen, Velsen, Wljkerstraatweg 152 Wed. H. Langeveld-v. Geest, Sassenheim, Jullanalaan 19 F. G. P. C. Goudriaan en fam., Voorschoten. Rijndijk 268 C. J. de Graaf, Rijswijk Z.H.. Leeuwen- daallaan 103 J. C. V. Groenestein. Monster. Emmastraat A. Hagcman, Hazerswoudc, Zijde E 64 Ph. J. van Harrcveld. Oegstgeest Em- malaan 26 J. Hartzulker. en fam.. Ede Gld., Op den Berg 8 M. H. J. v. d. Heiden en fam.. Hoorn. Keern 133 P. C. T. v. d. Hoeven en fam.,, Zundert. de Moeren D 102 P. Hoogland Leeuwarden, Wlllemskade 3 J. A. Hunteman, Vaals. Kerkstraat 11 W. M. v. d Hurk, Den Haag, Verhulststraat 62 J. Jansen. Den Haag, Drunasstraat 315 A. Klelnjan en fam.. Lei derdorp. Koningstraat 17 B. J. Kluit, Den Haag, Spcelmanstraat 66 J. v. d. Kraan en fam., Oegstgeest. De Kempenaarstraat 63 N. van Kranenburg en fam,. Boskoop. Zijde 264 B. van Krimpen, Amsterdam, Meteorenw. 128 H. J, Laagland, Oegstgeest, Wyttenbachw, 59 P. Loebis, Haarlem. Vcrglerdew 263 H. de Meel, Rotterdam, Bcukelsdijk 39a J. P. Mer- kelijn, Den Haag, Columbusstraat 256 E. C. Mertens, Zundert. de Moeren D102 J. F. Meijeraan. Leiderdorp. Acacialaan 4 H J. MeUers. Ermelo. Vitringalaan 21 J. Némcth. Voorschoten. Huize ter Wadding J. Poort man, Oegstgeest, Warmonderweg 58 J. Riet hoven en fam.. Den Haag, Goeverneurlaan 405 - W. I. Riethoven en fam.. Den Haag, Goever neurlaan 405 I. de Roodc. Den Haag. Soester bergstraat 172 Wed. J. M Pickthall-v. Saa zen en fam.. Den Haag. RiJki. v. Goenstr. 52 K. van Santen, Den Haag, St. Veerkade 2b L. C. Schalkwijk. Wagcningen. Englaan 16 H. O. W. Schreuder, Den Haag. 2e Schuytstraat 356 L. A. Schricr en fam.. Alkemade. D23 F. J. Simons, Vlissingen, Hendrlkstr. lObov. F. Simons, Amsterdam, Dan Wlllinkplcln 47IV N. H. Slobbe, Noordwijkerhout, Dorpsstr. 35 J. A. M. Smoolenaars en fam., Amsterdam, Elckerlystrant 38II W, J F. Smorenburg. Rotterdam. OostzecdiJk 4a J. H. Sijbranda- Snel, Amsterdam. Lanseloetstraat 11 J. A. Staal, Oegstgeest. Pr. Hendriklaan 24 C. H. Strumphler. Hengelo (O.). Grnndellaan 26 J. J. C. Terwisscha van Schcltinga. Dokkum, Gr. Breedstraat A 36 J. Tiggelman en fam., Groningen, Parklaan 8a S. H J. van Veen, Oegstgeest. Eramalaan 26 N. Th. v. d. Veer. Den Haag, Stephensonstraat 67 W. A. Ver beek, Voorschoten. Leidscheweg 159 G J. Verbij Sassenheim. Bijdorpstraat 11 J. Ver- kuijl, Arnhem, Schaarsbergen H Visser. Den Haag. Stadhoudcrspl. 45 M. W' Werkhoven Velsen. Hoofdstraat 117 H. L. Weurman Den Haag. v. Boetzelaerlaan 97 N. Willems. Alke made Dorpstraat 60 'J. Wisman. Den Haag Geslaen 1 M. de Wit, Oegstgeest, L. de Collgnylaan 6. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Vuurwapens ln huls gehad. Gistermorgen moest voor het kantongerecht alhier een vrouwelijke. Leidsche ingezetene te recht staan, omdat zij ln strijd met de Vuur- wapenwet een geweer en revolver in haar huis had gehad. Verdachte verklaarde dat de revolver niet van haar, maar van haar zoon was ge weest. Haar zoon had eerst het wapen ln een bordenkast verborgen, zij had echter het wapen waarmee men niet kon schieten zij had het zelfs ln een vuilnisemmer willen gooien, ln een schrijflade opgeborgen. Het geweer, dat zij reeds 25 Jaar ln huis had, en waaraan zij nogal waarde hechtte; was van haar man geweest. Zoowel het O.M. als de kantonrechter wezen verdachte er op dat èn volgens de Vuurwapen- wet èn de laatste bepalingen van den burge meester, deze vuurwapens reeds lang ingeleverd hadden moeten zijn, en deze overtredingen door den kantonrechter zeer streng gestraft worden. Het O.M. wilde er rekening mede houden, dat hier geen kwade bedoelingen aanwezig waren geweest, en eischte tweemaal f2.50 is f. 5.— x>ete of tweemaal een dag hechtenis met verbeurdverklaring der in beslag genomen vuur wapenen. De kantonrechter veroordeelde ver dachte tot tweemaal f. 1 boete of tweemaal een dag hechtenis met verbeurdverklaring en ver nietiging der in beslag genomen vuurwapens. Verkeersveiligheid in gevaar gebracht. Een chauffeur uit Den Haag moest terecht staan, omdat hij met zijn auto op den Rijks weg onder Oegstgeest een andere auto had In gehaald en toen plotseling zonder op het ver keer te letten naar links was uitgeweken. Het O.M. vond dat verdachte de verkeersvei ligheid ernstig ln gevaar had gebracht en elschte f. 30 boete of 10 dagen hechtenis. Uit spraak f. 10 boete of 4 dagen hechtenis. DIEFSTAL IN OORLOGSNOOD. Zekere L. K. C., heeft terechtgestaan als verdacht van heling van zilveren schalen, afkomstig van het vliegveld Ypenburg, waar op 16 Mei verschillende voorwerpen waren gestolen. Bij dien diefstal was o a. de zoon van genoemden C. betrokken was. De vader had aan diens verhaal, dat Duit sche militairen den jongeman de schalen zouden hebben geschonken, geloof gehecht. De Haagsche rechtbank veroordeelde heden genoemden L. K. C. tot twee maanden ge vangenisstraf. Geëischt was zes maanden. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Volgende vonnissen werden geveld: A. Ch., zwervende, te Leiden zonder ver gunning op den openbaren weg muziek maken, tot f. 1 of 1 dag; A. J. loopen op verboden grond f. 1 of 1 d.; J. C. K., Voorhout, overtre ding motor- en rijwielregl. 2-maal f. 1 of 2- maal I d.; S. de J., Katwijk, loopen op ver boden grond, f. 1 of 1 d.; P. M. V.. overtr. ar beidswet. f. 15 of 5 d.; M. S. idem 5-maal f 1.5C of 5-maal ld.; D. D., openbare dronkenschap, f.5 of 2 d.. W. G. F. W.. Den Haag. idem, f.5 of 2 d.; Th. A., Zoeterwoude, overtr. motor- en rijwielregl. f. 2 of 1 d.; N. B. v. H.. Idem f.2 of ld.; W. T. H., Leiderdorp, idem f.5 of 2 d.; A. P. K., Haarlem, overtr. spoorwegwet, f. 7,50 of 3 d.; H. K.. Katwijk,overtr. motor- en rij wielregl., f.2 of 1 d.; L. J, v. A.. Voorschoten, wiclrijden zonder rood achterlicht, f. 1 of 1 d.; Th. N. T., Ter-Aar. idem, f. 1 of 1 d.; M. J. K.. Bentveld, overtr. rljverord. Noordwijk f. 1 of 1 d.; M. J. K. idem, wiclrijden zonder rood achterlicht, f.1 of 1 d.; M. J. K., idem, wlel- rijden zonder licht, f.1 of 1 d.; G. J. V.. Noord- wijk, idem. f.1 of 1 d.; J. C. S., hulsvr. van L. H. S.. idem. loopen op verboden grond, f. 2 of 1 d.; L. P.P. idem, openbare .dronkenschap, f.5 of 2 d.; W. W. idem f.5 of 2 d.; J. P.. overtr. wetboek van strafrecht, f. 7,50 of 3 d.; A. P. D.. Noordwijkerhout, autorijden zonder spiegel, f.3 of 1 d.; P. K.. Katwijk, wielrljden zonder rood achterlicht, f.1 of 1 d.; E. v. d. B., Haarlemmermeer, idem f. 1 of 1 dag; J. H„ Katwijk, overtr. motor- en rijwielwet, f.5 of 2d.; A. W. v. A., wielrljden over een gesloten verklaarden weg, f.1 of l d.; J. P. L.. Noord wijkerhout. wielrljden zonder licht f. 1 of 1 d.; G. v. d. V.. Koudekerk a. d. Rijn, autorijden zonder verlicht nummer mot letter en zonder rood achterlicht, 2-maal f.2 of 2 maal 1 dag; J. v. d. L Oegstgeest, overtr. motor- en rij wielwet. f.5 of 2 d.; K. K. B., wielrljden zonder rood achterlicht, f. 1 of 1 dag; C. M, M.,hvr. van J. dc- G., Noordwijk, wielrljden zonder rood achterlicht, f. 1 of 1 ci.; J. R. D., Den Haag, autorijden over een gesloten verklaarden weg, f.5 of 2 d.; N. H. R.. Roelofarendsveen. wiel rljden zonder rood achterlicht, f. 1 of 1 dag; C. H.. Oegstgeest. wielrljden zonder licht. f. 1 of 1 d.; H. A. J. L.. overtr. verkeersverord Oegstgeest. f.1 of 1 d.; C. B.. Rijnsburg. over treding motor- en rijwielwet, f.5 of 2 d.; G. L., Voorhout, wielrljden zonder rood achterlicht, f. 1 of 1 d.; P. L. v. K.. Idem idem. f. 1 of 1 d.; J. A. Z., idem idem, f.1 of 1 d.; D. K. idem idem f.1 of 1 d.; G. J. A. L. idem, idem f.1 of 1 d.; M. H. den H., Rijnsburg. overtr. motor en rijwielregl.. f3 of 1 d.; W. la R.. wiel rljden over een gesloten verklaarden weg, f.2 of 1 d.; A. v. B Sassenheim, met een motor rijtuig rijden zonder licht, f.3 of 1 d.; H. P. B.. Beverwijk, overtr. motor- en rijwielregl.. f.3 of 1 d.; J. H., Den Haag, wielrljden zonder rood achterlicht, f. 1 of 1 a.; S. P. v. L.. Woubrugge, idem, f. 1 of 1 d.; L. W. B., Leidschendam, autorijden zonder verlicht nummer met letter en zonder rood achterlicht, 2-maal f. 2 of 2- maal 1 d.; J. N., wielrijdcn zonder rood ach terlicht. f.1 of 1 d.; J H. K., zwervende, idem f.1 of 1 d K. W H.. idem f. 1 of 1 d.: W. v. R.. zwervende, openb. dronkenschap, f 5 cf 2 d.; H. K., Nieuw-Vennep, ln staat van dron kenschap een rijwiel besturen, f. 7,50 of 3 d.; F. v. d. Z.. overtr. leerplichtwet, f.3 of 1 d.; D. H. idem f. 2 of 1 d.: J B.. zwervende, open bare dronkenschap f.5 of 2 d.; P. B.. idem, f. 5 of 2 dagen. Legerberlcht no. 29 van het Italiaansche hoofdkwartier luidt als volgt; Aan de grens van Cyrenaica zijn de laat ste dagen minstens vijftig geblindeerde vij andelijke auto's vernield. In Oost-Afrika heeft onze luchtmacht vijandelijke stellingen in de zone van Wajir (Kenya gebombardeerd, waarbij een mu nitiemagazijn getroffen werd. In de zone van Turcana (Kenya) werden eenige Engel- sche soldaten gevangen genomen. Na een voorafgaand luchtbombardement, hebben onze troepen een aanval gedaan op Kurkuk in de Engelsch-Egyptische soedan, waarbij een radiostation en magazijnen vernield werden. Vijandelijke vliegtuigen hebben aanvallen gedaan op Massawa, Dlredawa en Zula, waarbij in totaal twee personen werden gedood en een gewond en geen materieele schade werd aangericht. Oppei-Oosteniijk zal in daden zijn dank betuigen voor de goede zorgen, die Oostenrijk- sche kinderen na den wereld oorlog in Nederland hebben mogen genieten. Nederlandsche kinderen kunnen nu door be middeling van uw burgemeester met vacantie naar den Oost mark gaan. OFFICIEELE VALUTAKOERSEN DE* NEDERLANDSCHE BANK, 9 JULI. Valuta's: (schriftelijk en tel. transacties) New-York 1.88 3/16—1.88 9/16; Berlijn 75,28—75,43; Brussel 30,11—30,17; Helsinki 3,81—3,82; Stockholm 44,81—44,90; Zürich 42,57—42,66. Bankpapier: New-York 1,861/2—1,901/4; Brussel 30,03-30.20; Stockholm 44,76-44.94; Zürich 42.52—42.70. ZEILEN. Plaatst Uw advertenties in het het dagolad met verre weg de grootste publici teitswaarde in en om de Sleutelstad. Advertenties worden zonder eenige prijsverhooging door onze plaatse lljke agenten aangenomen. Dit geldt ook voor onze „Kleine Advertenties" DE INSCHRIJVINGEN. Zaterdag 13 en Zondag 14 Juli a.s. worden op het Braassemermeer natonale zeilwedstrijden ge houden. Het aantal ingeschreven schepen be draagt tot heden 58. Ingeschreven hebben: DrakenklassePim. st. mr. Bommezijn; Vi king st. Hofkes; Darling, st. J. R. Blickman; Stormvogel, st. H. W. van der Steen; Vief, st. G. G. Matthleu; Holland III. st. F P. Bos. Regenboogklasse: Godewind, st. H. Kolff; Tjebbe, st. TJ. Maas; Duvel. st. H. Schrijver; Hein, st. W. L. Berghoef; Westelnder. st. L L. Sluizer; Hollandla, st. C. v. Staveren; Duke. st. A. N. Versluis; Saenden, st. L. de Wit; VriJheidt, st. K. H. Pott; Duke II. st. J. Jesse; Titia. st. J. W. Maas. ValkkiasseValk II. st. C. Bruynzecl; Elvee, st. J. J. de Graaff; Windjammer, st. K. Sixma; Janmaat, st. ,J. Heynen; Orca, st. P. Altena; Goesting, W. Rltman; Agoranomos. st. R Za- doks. Pampusklasse: Norremeer, st. Werkhoven; De Witte Raaf. st. Th. Weyers. Olympia-Jollen: Baroeboe, st. J. Bier; Estam- t^m. st. C. Flemming; Slof. st. W. Veldhuis- Skai. st. J. Vis; Pine. st. A. Vis; Ree st. H. Recourt; Metiet. st. W. W. van Kuyck; Terangl st. J. Proper; Nar, st. H. Bennink; Flip, st R. Aten. 16 M2. klasse: De Zijp, st. K. van der Burg; Unrest, st. C. Flemming; Jare II, st. J. Hulk; Cycloop H. st. ir. J. van den Hoek; Mams st, J. C. Vogel; Sobat. st. H. Bijl. .12 M2. klasse: All-Weather, st. Jac. Stap; Hiphaan. st. J. H. J. van Werkhoven; Dopey, st J. Schippers; Dinges, st. J. Nauta: Sirocco, st. P. M. Franssen; Pluvier, st. J. de Boer; Jan maat, st. J. Metselaar; Hoera n. st. J. Vlaming; Pieter II, st. J. Mooy; 't Geusje, st, B. E. Ott; Wildebras, st. C. Nauta. 12 voets-jollenBaroeboe, stvr. mej. E. Bier; Duikelaartje, st. F. G. Mastenbroek: Doordrijver st. K. Idema; Pinguïn, st. B. Markus. Vrijbuiters: Graaf de LumeU. st. Fontljn; Jan Bart, st. M. A. Raasveld. u Ï5' e K- Voor de inkomstenbelasting behoeft het genoemde bedrag niet opgegeven te worden. J. C. de V. Mevrouw mocht de werkster ontslaan. Vergoeding behoefde niet gegeven te worden. G- G. De nieuwe eigenaar moet het geslo ten huurcontract eerbiedigen. J. S. In het algemeen behoeft voor den tijd dat niet gewerkt wordt, geen loon te worden uitbetaald. Ixxjnsverlaglng ls niet voor alle ge vallen uitgesloten. Wend u tot de arbeidsin spectie. v. d. L. De hypotheek blijft op het huis rusten na den verkoop. De borg is niet van zijn plicht ontheven, als de schuld niet is voldaan. W. d. B. te K. a.z. Deze prijsvraag, uitge schreven door het hoofdbestuur van de Evang Maatschappij heeft de opgave, een gedocumen teerd vlugschriftje te schrijven over het onder werp ..De taak van het Protestantisme in dezen tijd", van ongeveer 1750 woorden. Voor den tienden September 1940 zal dit moeten worden ingeleverd bij den algemeenen secretaris. Als honorarium voor een goedge keurde copie stelt het hoofdbestuur f.50— ter beschikking. De Jury bestaat uit de heeren: ds. D. A van Krevelen. Kastanjelaan 44 te Hilversum; ds. A G. H. van Hoogenhuijze, Olympiaplein 29 te Amsterdam; dr. J. F. Beerens, Ramstraat 11 te Utrecht en ds. H. H. Dorgelo. algemeen secre taris. Copie moet worden ingeleverd onder pseu doniem. met bijgevoegd een gesloten couvert waarin volledig eigen naam en adres vermeld zijn. Nadere inlichtingen zijn verkrijgbaar aan het secretariaat Jan Steenlaan 13 te Naarden. Mej. P. P. te W. Recept voor Tomatensoep 1 pond tomaten. 2 uien, peterselie, een klein laurier blad. 2 lepels boter of vet. 3 lepels tar webloem of aardappelmeel. De gcwasschen en in stukken gesneden tomaten in de boter of het vet gaar smoren, eveneens de grof gesneden uien, peterselie en kruiden, daarna kokend water toevoegen. De soep wordt nu gebonden met de aangemengde bloem of aardappelmeel waarna de soep nog even moet doorkoken Wanneer gewenscht. kan ln de soep wat fijn gesneden groenten worden meegekookt. Mevr. E. W. S. te L. De erkende hotels krijgen voldoende toewijzing, zoodat u op het oogenbllk geen thee-, suiker- of broodbons be hoeft in te leveren. Voor broodbons geldt deze bepaling slechts tot nader aankondiging. LEIDEN. 8 Juli. Noteering coöp. Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-Vereen. ..Leiden en Omstreken". Groene kool 2.203.20, Peen 7.00 11.00. Aardappelen 3.60—6.00, Andijvie 2.00—3.00. Snijboonen 21.0029.00, Stokboonen 24.0028.00. Stamboonen 20.0024.00, Tulnboonen 4.007.00, Doperwten 10.00—16.00, Peulen 10.00—27.00, Pos telein 3.006.00. Spinazie 2.00—8.00, Tomaten A 18.0021.20, Idem B 13.00—22.20. Idem C 13.00— 18.60, idem CC 8.00—15.00 per 100 K.G. Andijvie 1.002.10. Komkommers 4.20730. Bloemkool 4.0015.10. Meloenen 14.00—24.00, Salade 1.00 1.80, Perziken 0307.30 per 100 stuks. Kroten 1.10—2.40. Pieterselie 030—1.40, Radijs 1.00— 2.00, Selderie 0 30—1.90. Uien 1.10—4.10, Peen 4.007.80, Rabarber 2.30 per 100 bos. LEIDEN, 9 Juli. Vette varkensmarkt. Aange voerd totaal 480 stuks, zwaar 474. licht 6. Prijs per K.G. levend gewicht in centen zwaar 62, 64, 166. licht 60, 61. Handel stug. BOSKOOP. Coöp. Vereen. „De Boskoopsche Velling", 8 Juli. Rozen per bos; Pechtold 1726 et.. Polyantharozen 50—92 ct.. Hadley 1526 ct„ j Claudius Pernet 1318 ct., BriarcllI 1419 ct.. Butterfly 1523 ct., Dorus Rijkers 3240 ct., j Wilh. Kordes 13—22 ct., Oranje Triumph 6074 j ct., Rosalandla 1826 ct., Florex 33—50 ct., Duis- burg 1518 ct., Pauls Scarlet 1216 ct., Better Times 20—30 ct., Edith Helen 3243 ct., Aug. Noack 1216 ct.. Else Poulsen 2644 ct., Gloria iMundi 4654 ct.. Ellen Poulsen 3846 ct., Vier- landen 4054 ct.. Rosa Mundi 3443 ct.. Mevr. Straaten van Nes 1219 ct.. Ingar Ohlson 20—30 ct.. Queen Mary 18—24 ct.. Prinses Juliana 2640 ct.. Gemengde rozen 1014 ct. Diversen per bos: Lathyrus 5—7 ct.. Witte lelies 2030 ct.. Clematis Durandli 18—37 ct.. Clematis Prins Hendrik 3376 ct., Clematis Mevr. le Coultre 90 ct. Perziken per stuk 46 ct. HAZERSWOUDE. 8 Juli Aangevoerd 5947 eieren. Prijs kipeieren f. 3,904,40; eendeieren f3.45 per 100. KATWIJK a. d. RIJN. 8 Juli. Vroege aard appelen bonken 4.40, groote 4.405.20, drielin gen 5.006.00, per 100 k.g. Sla 1.20—2.10, Bos- peen 6.90830, Peen per kist 1301.65. LEIDSCHE ND AM, 8 Juli. Eng. komkommers le srt. f. 6.60—730. 2e srt. f. 5.80—6, 3e srt. f5— 5.30, wankleurige f. 3.601.20, stek f. 1.60—2; Gele komkommers le srt. 1.55.30, 2e srt. f.430 —5. 3e srt. f.330—330. stek f. 1.40—2; Kropsla le srt. f. 1—1.60; Peen f.55.40: Bloemkool le srt. f.9—12. 2e srt. f.530—730; Tomafin midd. f. 9—9.60, groote ronde f. 910. 2e srt. f. 99.10. 3e srt. f. 4.60—5, bonken f. 4.806.10; Andijvie per 100 f. 11.80; Spinazie per 4 kg. f. 0.080.16; Postelein f.34.60; Rabarber per 100 bos f.1— 1.10; Snijboonen'f. 1921; Spercieboonen f.18 20; Seldery f. 0.70-0.90; Peulen f. 16—18; Tuin- boonen f.46; Doperwten f.1720; Druiven f. 34—36; Roode en witte bessen f. 10—12. NAALDWIJK. 8 Juli. Spectrum 1.00—1.70, sal mon 1.00—2.00. licht rose 130—230. geel 1.40— 2.00, wit 1 00—2.40, gemengd 1.80—2.90, pelar gonium 2.70330, gerbera 2.703.10, geranium 1.30—1.60. Japansclie lelie 3.404.00, rozen 130 2.40. zinnia 330—3.40 per 100; plumosa 15—20 ct., sprengérie 5 ct.. lathyrus 3—10 ct., dahlia 9—10 ct.. violieren 18—22 ct.. gladiolen 13—28 ct. per bos. NAALDWIJK, Bond Westland 8 Juli. Aalbes sen 10—19 ct.. zwarte 37 ct., aardbeien 3438 ct., allcante 5564 ct., frankenthalers 5865 ct,, golden champion 5580 ct,, doperwten 1721 ct., snijboonen 21—24 ct., frambozen 2635 ct., poste lein 3 ct., peulen 33 ct., pruimen vict. 1.00—136. blauwe 030 ct„ spinazie 5 ct.. augurken 20 ct. per kg.; aardappelen 1.10—135. poters 1.15 per 25 kg.; uien 3.504.00, andijvie 2.40, sla 1.00 1.80, kroten 0.803.20. peen 6.00, rabarber 3.00, selderij 80 ct., bloemkool AA 93011.80. idem A 6.40—8.50. idem B 6.00—730. eieren 430—4.60. komkommers 5.80—7.00. idem B 4.90 per 100; netmeloenen 1523 ct., perziken 813 ct., 2e srt. 5—7 ct, per stuk; tomaten A 2.25. idem C 235. idem B 237H. idem CC 1.00. bonken 137—130 per bak. NIEUW VENNEP. 8 Juli. 13780 kipeieren 330 4.50. 1420 eendeieren 3303.70. per 100 stuks. 30 ganseieren 5—9 ct. per stuk. b NOORDWIJKERHOUT, Veiling „De Een dracht", 8 Juli. Aardbeien 0.61—0.81 per slof. Zwarte bessen 0.700.91 per slof. Dubb. heerenb. 2.10, Witte capucljners 1.00—1.10, Wonder van Amerika 0.650.85, tulnboonen 0.450.67. Krom- bekken 1.051.65. Blauwe Schokken 1.451.75, Peultn 1.60—335. Alles per zak van 10 K.G. Aanvoer 2900 zakken. PURMEREND, 9 Juli. Gemeentel. Kaas beurs. Verhandeld 22 partijen, wegende 96.000 K.G. Hoogste prijs 28.00. Handel matig. Kaasmarkt. 1657 K.G. 6 kleine boerenkaas 2830 per 50 K.G. Boter 1098 K.G. 1.551.64 per K.G. 659 runderen 310 vette koeien 0.80—0.86 per kilo. 194 gelde koeien 130—180 per stuk. 105 melkkoeien 180—275 per stuk. 50 stieren 0.600.72 per kilo. matig; 22 paarden 225—400 per stuk, stug; 53 vette kalveren 0.55—0.75 per kilo. matig; 459 nuchtere kalveren: voor de slacht 816 per stuk. voor de fokkerij 14—22 per stuk, stug: 425 vette varkens voor de slacht 0.600.66 per kilo, vlug; 61 ma gere varkens 26—46 per stuk. 214 biggen 12—24 per stuk. 528 schapen 16—33 per stuk, 65 bokken 416 per stuk. 496 lammeren 613 per stuk. matig. Kipeieren 4.00—430. eendeieren 3.00 per 100 stuks. Coöp. Centrale Eierveiling Purmerend G.A. 80.000 eendeieren 3.10—330. 70.000 kipeleren 3.60430 per 100 stuk. RIJNSBURG. Groentenveiling 8 Juli. Aard appelen 1.10—130. Uien 2.00—2.50. Peen 5.00— 6.50, Rabarber 1.10—1.30. Radijs 0.60—0.80, Kro ten 1301.60, Tulnboonen 4.005.00, Doperwten 13.00—14.00. Kropsla 1.00—130. RIJNSBURG. bloemenveiling 8 Juli. Gladiolen Halley 50—70 ct., Brlllant 1.00—1.80. Polijst 130 —2.30. Hobbema 030—1.10, Tienhoven 130—2 10 Witte lelies 2.30—330. Copgodesia rose 2.40—4.10; Scabiosa 2540 ct.. Galardia 2045 ct., Cen- tauria 10—25 ct.. Convilll alba 0.65—1.10 ct.. Vuurbaak 70—90 ct.. Godesla gepeld 0.80—130. Spirea 45 ct,. Anemonen 1.20—2.40, Leeuwen bek 8—10 ct., Centise 4—6 ct.. Anjers 10—25 ct. ROELOFARENDSVEEN. 8 Juli. Snijboonen kas f. 1.401.85; Snijboonen vollègrond f. 1.60 f. 1.75; Idem stek f. 0.951.05; Dubb. stamboonen f. 2.00—2.05; Princeboonen f. 255; Doperwten f. 0.90—1.05; Capucljners 90 ct.; Tuinboonen 37— 40 ct. per 10 kg.; Augurken D. f. 1.45; E. 56—64 ct.Stippel 75 ct. p%r 25 kg.; Sla f. 1.00—1.20; Bloemkool f. 2.40; Prei f. 2.40 per 100; Aardbeien 17 ct. per pond. TER AAR. 8 Juli. Spinazie 0.36—0.45. Andijvie 0-15038 per kist. Peulen 1.00, Doperwten 0.80 1.00. Capucijners 0.80—1.20. Witte Capuc 0 80— 1.50. Tuinboonen 0.34—0.43, Snijboonen 160— 2.20, Prinsesseboonen 2.50—2.85. Dubb. Stampr. 2.002.25 per 10 K.G. Postelein 0.040.08 per K.G. Waschpeen 3.00—5.00, Prei 1.90. Spitskool 3.505.70 per 100 K.G. Kroten 2.003 50, Peen 4.00—6.00 per 100 bos. Sla 1.00—1.60 Bloemkool 4.00—15.00. Komkommers 3.30—6.80 per 100 stuks Aardbeien 1 15. Tomaten A 0.05—0.09 per pond. Augurken grof 1.45. idem stippel 0.75. Komkom mers 1.00 per 25 K.G. ZOETERWOUDE. 8 Juli. Eierenveiling. Aan gevoerd 2800 eieren. Prijzen per 100 stuks. Kip eieren 4.40—4.70. eendeieren 3.303.50. Kaas 30 ct. per pond. Pluimvee: Kippen 30—65 ct., Ha nen 20—60 ct.. duiven 16 ct.. konijnen 0.35—1.40 Alles per stuk. 3—1

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 3