De Leidsche Bioscoop-Programma's LEIDSCH DAGBLAD - NAGEKOMEN BERICHTEN Verordening betreffende het verbeurd verklaren van vermogens WEERBERICHT. Blad Uit de Rijnstreek Gemeenteraad. Zaterdag 6 Juli 1940 AGENDA WIT v». iFffc Binnenland In het heden verschenen verordeningen blad voor het bezette Nederlandsche ge bied (No. 9) is afgekondigd een verorde ning van den rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied betreffende het verbeurd verklaren van vermogens. Deze verordening luidt: Par. 1. (1) Het vermogen van perso nen of vereenigingen, die een streven, dat gericht is tegen het Duitsche volk of het rijk bevorderd hebben, bevorderen of van wie mag worden aangenomen, dat zij zulk een streven in de toekomst zullen bevor deren. kan geheel of ten deel worden ver beurd verklaard. (2) Hetzelfde geldt voor goederen en rechten, die ter bevordering van het in alinea 1 genoemde streven gediend heb ben, dienen of geschikt zijn om te dienen. Par. 2. - (1) De organen der Duitsche vei ligheidspolitie kunnen, ter voorbereiding van de verbeurdverklaring, een vermogen, Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 760. LUCHTTEMPERATUUR» 9 uur voorin.16 gr. C. (61 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 19 gr. C. (67 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK-A.-ZEE Voor Zondag. Voorin, te 4 u. 30; nam. te 4 u. 54 min. Voor Maandag Voorm. te 5 il 10 min.; nam. te 5 u. 34 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer", 's Middags 12 uur: 19 gr. C. Zweminrichting „De Zfjl". 's Middags 12 uur: 19 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag: 10.33 nam. tot 4.57 voorm. Zondag: 10.33 nam. tot 4.58 voorm. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 6 Juli: op 6 li 52; onder 21 u. 15. 7 Juli: op 8 u. 05; onder 22 u. 50. een goed of een recht voorloopig in beslag nemen. Dc inbeslagneming geschiedt door openbare bekendmakig of door schriftelijke mededeeling aan den eigenaar van het vermogen, den directen bezitter van het goed of den eigenaar van het recht. (2) De organen der Duitsche veiligheids politie kunnen tegelijk met of na de in beslagneming een voorloopigen beheerder voor het inbeslaggenomen vermogen, het inbeslaggenomen goed of het inbeslagge nomen recht, aanstellen. De voorlooplge beheerder kan de gewone, in het kader van een behoorlijk beheer passende maatrege len nemen. <3) Door de inbeslagneming verliezen de in alinea 1, tweeden zin, genoemde perso nen de bevoegdheid om over het inbeslag- genomene zonder goedkeuring van het or gaan .dat de inbeslagneming heeft be paald, of in het geval, dat een voorlooplge beheerder aangesteld is, van den voorloo pigen beheerder, te beschikken. (4) Wanneer van een inbeslaggenomen goed of van een Inbeslaggenomen recht in een openbaar register ten behoeve van het rechtsverkeer aanteekening wordt gehou den. moet de inbeslagneming op eisch van het orgaan, dat de inbeslagneming heeft bepaald, of in het geval dat een voor- loopige beheerder is aangesteld, van den voorloopigen beheerder, terstond kosteloos in het register worden aangeteekend. (5> Een in beslag genomen goed of een inbeslaggenomen recht kan niet te goeder trouw verkregen worden, wanneer ten aan zien daarvan een aanteekening. als in ali nea 4 vermeld, bestaat of de inbeslagneming openbaar bekend is gemaakt. (6) De inbeslagneming moet worden op geheven, wanneer zij naar het oordeel van het orgaan, dat de Inbeslagneming be paald heeft, met het oog op de omstandig heden van het geval, noodeloos of onmoge lijk is geworden. De opheffing van de in beslagneming geschiedt op dezelfde wijze, als waarop de inbeslagneming is geschied. Is een aanteekening, aangeduid in alinea 4, geschied, dan moet deze terstond kosteloos worden doorgehaald. Par. 3. Bevindt zich een goed op het tijdstip van de inbeslagneming daarvan niet in het. daadwerkelijk bezit van den eigenaar, dan kan het niet verbeurdver klaard worden, wanneer de eigenaar bin nen één maand aan den hoogeren S.S.- en politieleider, of in het geval, dat een voor- loopige beheerder is aangesteld, aan dezen, var. zijn recht kennis geeft, tenzij de eige naar de bedoeling heeft gehad om door de overgave van het goed het in par. 1 ge noemde streven te bevorderen. Par. 4. (1) De verbeurdverklaring ge schiedt bij beschikking van den rijkscom missaris of van de door hem aangewezen instanties. De verbeurdverklaring wordt van kracht door de openbare bekendmaking of door de mededeeling daarvan aan den be trokkene. Par. 2., alinea 4, vindt overeen komstige toepassing. (2) Het verbeurdverklaarde wordt aange wend voor doeleinden van algemeen belang in het bezette Nederlandsche gebied. De rijkscommissaris vaardigt ten aanzien hier van bijzondere voorschriften uit. Par 5. Vereenigingen van personen, van welke vereenigingen het vermogen wordt verbeurd verklaard, zijn ontbonden. Liqui datie vindt niet plaats. Par. 6. 1. De aansprakelijkheid voor de schul den an den eigenaar van een verbeurd verklaard vermogen en voor de verplich tingen. die aan verbeurdverklaarde goede ren en rechten verbonden zijn, blijft be staan, voor zoover deze door de hoegroot heid van het vermogen of door do verkoop waarde der goederen en rechten gedekt zijn. Rechten op verbeurdverklaarde zaken blij ven bestaan. (2). In het geval dat de schulden de baten overtreffen, moet het verbeurdverklaarde overeenkomstig het geldende Nederland sche failllssementsrecht onder de, inge volge alinea 1 rechthebbende schuldelschers worden verdeeld.. Deze verordening treedt in werking op den dag van haar afkondiging (dus heden) Stadsnieuws In het pand Korevaarstraat 7 opent hedenavond de heer J. Hanenburg de auto matiekhall „Centrum". De inrichting werd geheel door den eigenaar ontworpen, en uitgevoerd door de firma Oostveen alhier. Een zestal automaten, waarvan twee voor warme hapjes, zullen iederen avond tot ongeveer twee uur gelegenheid geven, den Inwendigcn mensch te versterken. De ver zorging van den inhoud is in goede han den, aangezien dc eigenaar sedert langen tijd het koksvak beoefende. In het perceel Kalserstraat 7 heropen de de heer A. C. M. van den Bosch zijn rijwielzaak. die vroeger was gevestigd in de Vrouwcnstceg en welke zaak Indertijd door mobilisatie van den eigenaar gesloten moest worden. Achter den winkel is de goed geoutilleerde werkplaats voor herstel lingen van allerlei aard gelegen. Bij de dezer dagen alhier door Ge meentewerken gehouden aanbesteding van schilderwerk aan gemeentegebouwen, is de uitvoering van dc perceelen n, III en VI opgedragen aan het schildersbedrijf J. A. Verwer alhier. Te Venray slaagde voor het eind examen Gymnasium onze oud-stadgenoot Jan Goddljn. De politie alhier heeft den 37-Jarigen H. C. aangehouden, die nog 1*/* Jaar gevan genisstraf moest ondergaan. Gisteravond Is een 12-Jarig meisje, J. J., wonende in de Heerensteeg op den hoek van de DoelengTaoht en de Doelensteeg, tegen een rijwiel opgeloopen, waardoor zij viel en het rechterbeen brak. De E. H. D. bracht haar naar het Academisch Zie kenhuis. ALPHEN. SAMENWERKING BESTUURDERSBONDEN. Door de gezamenlijke bestuurdersbonden, n.1. Chr. Besturenbond. R.K. Volksbond en Alphcn- sche bestuurdersbond is een centraal advies bureau gesticht voor behandeling van arbeids zaken etc. Eindexamen Chr. II.B.S. 5-J. cursus. Voor de aid. B. zijn geslaagd de dames: Neeltje Brunt, Bodegraven Ineke E. J. v. d. Kley, Alphen a. d. Rijn Suzanna J. E. van Loo. Ter-ar; Neli Mul. Gouda; en de heeren: F. Bergmeier, Woerden; H. v. d. Bf)l, Alphen a. d. Rijn; Th. Booy, Alphen a. d. RUn; A. Dulnker. Alphen a. d. Rijn; P. Hagen. Bos koop; P. Jongens. Alphen a. d. Rfjn; H. M. Kok. Alphen a. d. Rfjn; L. Krult. Alphen a. d. Rijn; S. P. Kulzlnga, Gouda; D. Paul. Alphen a. d. Rijn; J. Scherpbier, Alphen a. d. Rijn; J. B. C. v. d. Vis. Boskoop; A. Vlaanderen. Koudekerk a. d. Rijn en W. Windhorst, Bode graven. NIEUWKOOP. De Raad onzer gemeente kwam Donder dagavond ln vergadering bijeen. Afwezig met kennisgeving de heer P. Augustlnus. Na opening herdacht burgemeester Van der Weijden den militair S. van Capel, die het leven Het ln den dienst van het Vader land. Vervolgens herdacht de voorz. het over lijden van den heer H. B. Onderwater op 13 Maart J.I., die gedurende 42 Jaren burge meester was van onze gemeente. Medegedeeld wordt, dat Gedeputeerde Staten hun goedkeuring hebben gehecht aan het op 21 April 1939 vastgestelde uit breidingsplan. Daar de aanvankelijk ontworpen nieuwe ROLLUIKEN v. sluiting en verduistering - Markiezen f A Thans besteilen is voor- /^jQJ/Crö^X, delig, maar dan bij Fabriek MOLENSTEEG 27 - Tclef. 21375 Na 6 uur Tel. 26217 9703 (Ingca Mcd.) woonwijk niet in het plan ls opgenomen, is ln de behoefte aag bouwgelegenheid slechts ln den vorm van lintbebouwing langs de bestaande wegen voorzien. Met het oog hierop verzoeken Ged. Staten alsnog bin nen niet al te langen tijd een plan waarbij ln deze behoefte wordt tegemoetgekomen, opf te stellen. In de vorige vergadering tverd een voor stel tot onbcwoonbaarverklarlng aange houden. opdat B. en W. zich zouden kun nen beraden op welke wijze lr het woning tekort te voorzien ware. Door de regeering ls medegedeeld, dat omtrent de voorziening ln de behoefte aan woningen binnenkort een regeling bekend gemaakt zal worden. Goedgevonden wordt betreffende het wo ningvraagstuk een afwachtende houding aan te nemen. Goedgekeurd wordt een wijziging van het Ambtenarenreglement. Aan het bestuur der Verccnlglng tot be vordering van het Christelijk Landbouw onderwijs te Woerden wordt een bijdrage van f. 16 verleend tot dekking van het cx- ploltatle-tekort. Met een voorstel van B. en W. om het maximum aantal verloven A terug te bren gen op 7 ls dc heer den Hartog het niet eens. HIJ wil het maximum op 9 gesteld zien. Na uitvoerige bespreking wordt het voorstel van B. en W. aangenomen met de stemmen van de heeren Hartog en Bode graven tegen. Aan mej. J. J. van Drlcsten wordt op haar verzoek eervol ontslag verleend als hand- werkonderwljzeres aan de O.L. school. Dc heer J. Nell wil haar het praedlcaat van eervol onthouden omdat zij geen opzeg gingstermijn ln acht nam. Zijn voorstel vindt echter geen bijval. In haar plaats wordt benoemd mej. J. M. Wlepking uit Amsterdam. Besloten wordt ook nu weer medewerking te verleenen voor het toekennen van B- steun. Voor de bijzondere scholen wordt de ver goeding over 1939 vastgesteld op f. 10 per leerling. Voor een vakonderwijzeres aan de R.K. Jongens- en Meisjesschool wordt de ver goeding bepaald op het daarvoor uitgege ven bedrag (f.250). BIJ het vaststellen van cenlge wijzigin gen in de begrooting blijkt, dat de lucht beschermingsdienst ln 1939 rond f. 1500 heeft gekost en het zandstroolen bij glad heid f.600. Bij de rondvraag beveelt de heer Stam aan om ook nu, evenals tijdens de oorlogs dagen, een gelegenheid te houden voor het opnemen van zieken en gewonden. De voorzitter zegt, dat hiervoor in het Liefdegesticht elk oogenblik gelegenheid te maken ls. De heer Den Hartog meent te weten, dat de noodslachtplaats te Slikkendam mede dienst doet voor Zevenhoven en acht dit niet juist. De voorzitter zegt onderzoek toe. Ten slotte worden ln de commissie voor het nazien van de rekening over 1939 be noemd de heeren P. Augustlnus, J. Eijs en N. Bodegraven. OUDE-WETERING. JAARVERGADERING BOERENLEENBANK. Winst f. 3039,65. In hotel van den Bosch werd de Alg. Jaarver gadering gehouden van de Coöp. Boerenleen bank. De voorzitter de heer W. Timmer, memo reerde de belangrijkste gebeurtenissen ln het afgeloopen Jaar. De notulen van de vorige vergadering werden onveranderd vastgesteld. Uit de Rekening en I HEDEN. Den Burcht: N.S.D.A.P.-fllm „Der Foldzug ln Polen". uur nam. Zondag. Evang. Chr. Gom.: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 6% uur nam. BIOSCOPEN. t 18 jaar; 14 jaar; fi allo IceftUdcn. Luxor-Thcatcr, Stationsweg: Nam. 2 uur (be halve VriJdftgR) en 8 uur, 's Zondags te 2. 4',6 en 8 uur. „Het prlvéé-lcvon van Elisabeth en Essex" t Lldo-Thcater. Steenstraat 39: 8 uur nam. „Mijn vrouw heeft talent. Zondug doorl voorstelling van 2 t/m. 7 1/4 uur. Trianon--Theater, Brecstraat 31: 8 uur nam, „De vrouw van 40" t Woensdag en Zaterdag ook om 2.15 uur. Zondag aoorl voorstelling vaD 27 uur en 8 uur. Casino-Theater. Hoogcwoord 48: 8 uur nam. „De havik dor wildernis. Zondag te 4 an 8 uur nam. Woensdag en Zaterdag ook 2.30 uur. Rcx-Theatcr, Hoarbstraat. lederen werkdag 2'/4 en 8 uur nam. „Tusschen twee oceanen". Zondag van 2—7 uur doorL voorstelling en 8 uur. Dc- avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken to Lelden wordt van Zaterdag 6 Juli 20 uur tot Zaterdag 13 Juli 8 uur waargenomen door de apotheken: „Tot Hulp der Men.schheld", Hoolgmcht 48, tel. 21060. apotheek A. J. Donk, Doezastraat 31. tel. 21313. Te Oogstgecst wordt deze dienst dan waar genomen door dc Oegstgccstsche Apotheek. Wllhelmlnapark 8, tel. 26274. EX' geneeskundige Zondagsdienst te Leiden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandag morgen 8 uur waargenomen door de doctoren Bruins. Slot. de Bruyne, P. van Es, Niemer en Starck. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waarge nomen door dr. H. Leemhuis, tel. 22030. Balans blijkt, dat de tijdsomstandigheden ook hier hün invloed doen gevoelen; de omzet is ongeveer met f. 124.000 terugeloopcn, terwijl de winst, welke in 1938 f. 3930,99 bedroeg ls ver minderd tot f. 3039.65. Dit bedrag wordt weder om voor de Reserve dublcuse debiteuren aange wend. Aan dc leden zal op verzoek van den heer P. C. Vesseur een specificatie van den post di verse uitgaven worden toegezonden. Tot leden van den Raad van Toezicht en van het bestuur worden reap, herkozen do heeren W. Timmers en W. Roodenburg Cz. BU de rondvraag deelt dokter Van der Bhl mede. dat het adres dat aan den Centrale Bank was gezonden en waarin werd ver-zocht het ont slag aan den heer Penning do Vries ongedaan te maken niet het gewenschte resultaat had op geleverd. Tenslotte werd door een der Inspecteurs der Centrale Bank een algemeen overzicht gegeven van de situatie der Bank. NAALDWIJK, 5 Jiül. Bond Westland ROOde bessen 10—18; zwart 29—41; aardbeien 27—35; Frankcnthalers 48—70; Champion 70—78; dop erwten 816; dubbele boonen 19—23; snijboe- nen 2538; frambozen 2735; postelein 34; peulen 14—36; pruimen f. 1.25—1.40 per KG.; groote aardappelen f. 1,25—1.30; poters f. 0,75— 1.00 per 25 KG.; andijvie f. 2,10—3.10; sla f. 1.10 —1.55; kioten f. 1.00—1,30; neen f.5 50—5.60; rabarber f. 1,50—2,60; selderie 80; bloemkool f. 11,1012,10. 2de soort f.68,90; komkommers f. 6,30—6,50 per 100; netmelocnen 18—27; per ziken 8—13; 2de soort 4—7 ct. per stk. TER-AAR. 5 Juli - Spinazie 35 ct.. andijvie 18 ct. per kist; peulen f.1; doperwten 1.0,80— 1,10, capuciJners f.0,80—1, witte capuc. f.0,80— 1,55, tiunboonen 36—53 ct.. snfjboonen f. 2,45— 2,65; prlnsesseboonen f. 2,55, dubb. stampr. f. 2,35—2,65. alles per 10 KG.; postelein 5—8 ct per KG. Waschpeen f. 2,503; prei f. 3,00—7.5C per 100 KG.; kroten f.1.10—4; peen f.4—6 per 100 bos. Sla f.1—1.60 per 100 stuks. Bloemkool f.4—14; komkommers f.3—6 per 100; tomaten A f 6—11. Augurken grof f. 1,50, Idem stippel f. 0.40; komkommers 80 ct. per 25 KG. Rex-Theater. Reeds vele malen heeft het werk der pioniers ln Amerika stof op geleverd voor een prachtige film; zoo ook deze keer ln de film „Tusschen twee Oceanen." Hierin krijgt men het moeilijke pionierswerk te zien dat noodlg is om de spoorwegverbinding tusschen Oost en West tot stand te brengen. Joel Mc. Creq (als Ramsay Mc. Yuay) bijgestaan door Bob Burn als Henk York en Frances Dee als Ramsay's vrouw maken van dit gegeven een prachtig filmwerk. Ramsay Mc. Quay doet dienst op een mailkoets en tracht zoodoende voor zijn Mij. verbindingen tot stand te brengen tusschen steden en klei ne nederzettingen. Dank zij zijn volhar dend pionierswerk worden de kleine ne derzettingen bloeiende steden en wanneer blijkt, dat ln Californlë goud gevonden wordt, verrijzen de steden als paddestoelen uit den grond. Zij zijn echter geheel op zichzelf aangewezen en op de verbinding per boot, totdat Ramsay's maatschappij er in slaagt, een verbinding over land tot stand te brengen. Ramsay, die benoemd is tot agent van een bank in New-York, is het echter niet gegeven om stil te mo gen zitten. Steeds weer moet hfj nieuwe routes uitzoeken en verdere verbindingen tot stand brengen. Wanneer hij denkt, dat alles nu zoowat klaar ls, breekt de burger oorlog uit tusschen Noord- en Zuid-Ame- rlka en wordt de maatschappij van Ram say aangewezen om goud te transportee ren voor de Noordelijke Staten. Dit gaat met groote moeilijkheden gepaard en wan neer Ramsay thuis weer een conferentie heeft, komt zijn vrouw binnenstappen cn verzoekt hem het huis te verlaten Zij heeft alles gehoord en ls zoozeer verbitterd, dat zij een brief schrijft naar de tegen partij, met de route welke het goudtran sport zai nemen. Juist als de brief klaar is, komt Ramsay binnen en zegt haar, dat hij zelf met het transport meegaat. Wan neer ze dit hoort verfrommelt zij den brief en gooit hem achteloos op den grond, waar hij echter opgeraapt wordt door haar Moeder. Zoodoende ontmoet Ramsay op zijn weg een af deeling van de tegenpartij. Na de vechtpartij die hierop volgt-en waar bij het goud gered werd, wordt op den ge sneuvelden commandant van de tegen partij een pakje brieven gevonden, waar onder het briefje van Ramsay's vrouw. Wanneer hij dit ziet, is hij zoo verbitterd dat hij in jaren niet naar haar omziet. Totdat plotseling zijn dochter voor hem staat, die hem uitnoodigt den volgenden dag te komen op haar verjaardag. Eerst weigert hij, maar den volgenden dag ls hij toch aanwezig. Hij ontmoet daar te vens zijn vrouw en wanneer hij haar den brief teruggeeft, begrijpt deze alles en ver telt hem hoe de brief in het bezit van de tegenpartij is gekomen. Wanneer Ramsay dit hoort koestert hij geen wrok meer en schaart hij zich weer aan de zijde van zijn gezin. Voor de pauze speelt Bobby Breen de hoofdrol in de film „De Vlsschersjongen." Casino-Theater. Een twee-weeksche seriefilm „De havik der wildernis" is in één programma saamgevat en dat het pu bliek dergelijke sensaties nog steeds waar deert. bleek gisteravond uit de groote be langstelling. Zoowel vóór als na de pauze zat een volle Casino-zaal gespannen de tallooze avonturen te aanschouwen van Kioga. den havik der wildernis, die na een schlkbreuk aanspoelde op een ver van de beschaafde wereld gelegen eiland, waar heen een wetenschappelijke expeditie voor onderzoek op weg was. en daar alle moei- I lijkheden van het oerwoud en de listen der Indianen overwon door zijn behendigheid, zijn kracht, zijn verstand en zijn uithou dingsvermogen. Deze Kioga-figuur doet in menig opzicht denken aan Tarzan! Ook hij slingert zich van boom tot boom, vreest tijgers noch andere wilde dieren, zwemt als een visch en is in het gevecht vijf andere mannen de baasI Als een onder leiding van dr. Munro, een vriend van Kloga's vader, uitgezonden reddingsexpeditie vele jaren na de schlbreuk der eerste onderne ming, eindelijk het eiland weet te berei ken, geraakt zij daar weldra in moeilijk heden omdat de Inlanders de blanken wil len dooden ln de meening daarmede het geweld van den vulkaan te kunnen bezwe ren en tevens omdat een deel der beman ning van het expeditle-schlp uit bandie ten blijkt te bestaan, die alleen zijn mee gekomen om zich meester te maken van een op het eiland verborgen schat aan goud en Juweelen. Dat er bijgevolg veel ge vochten wordt in dit filmverhaal, ls dui delijk. Nauwelijks is het gezelschap weer eens ontkomen aan een aanval van de Indianen of de matrozen liggen ergens al weer gereed voor een nieuwen aanslag. En herhaaldelijk verkeeren daarbij de hoofd personen ln levensgevaar, zoodat het aan spanning en sensatie waarlijk niet ont breekt. Herman Brlx speelt de rol van den „havik" op sympathieke wijze. Hij gaat zich niet aan meer overdrijving te buiten dan nu eenmaal noodwendig in een dergelijke geschiedenis ligt opgesloten (en die het publiek gaarne op den koop toe neemt) en hij zorgt er daardoor voor dat men nieuws gierig blijft naar den afloop. Monte Blue speelt den Indianen-hoofdman Gele Wezel, die voortdurend met de blanken overhoop ligt, en Jill Martin ls het meisje, dat nu eens ln de macht der Indianen, dan in die der matrozen Ls, maar tenslotte heelhuids met haar vrienden, en met Kioga. naar hel vaderland weet te ontkomen. Het voorprogramma omvat wereldnieuws van Polygoon. Lido-thcatcr Wie heeft nooit een van de spannende geschiedenissen gelezen, waarin Sherlock Holmes, de groote Engel- sche detective de hoofdrol speelde? Het zijn alle boeiende verhalen en het is begrijpelijk dat de filmproducers zich tot deze stof aangetrokken gevoeld hebben. In meerdere films hebben we den my- sterieuzen Brit reeds kunnen bewonderen en deze week zien we hem in Lldo in zijn strijd tegen den geslepen misdadiger prof. Morlanty. Spanning en nog eens spanning wordt ons door het witte doek gebracht. Geheimzinnige briefjes, een naargeestig melodietje en niet te vergeten enkele moor den brengen Holmes en zijn komieken as sistent de Watson in actie. Prof. Morlanty blijkt echter geen gemakkelijke prooi te zijn voor den grooten speurder. Bijna weet hij hem om den tuin te lelden. Zelfs wor den om het doel te bereiken eenige moor den gepleegd, doch tenslotte loopt ook de professor ln den val. In een spannende slotscène op de trap pen van den Tower wordt het beslissende gevecht tusschen de belde, elk op hun ge bied groote mannen uitgevochten. De tweede hoofdfilm „Mijn vrouw heeft talent" handelt over den lijdensweg van een man wiens vrouw meent een gevierde zangeres te kunnen worden. Alles wordt geprobeerd om haar van dit Idee af te bren gen, doch alle pogingen zijn vruchteloos. Schoonpapa, weet daarvan mee te praten; ook hij heeft een tijdlang gevochten tegen de „zangtalenten" van zijn vrouw. Ten slotte -heeft hij er zich bij neergelegd, want zooals fcij het uitdrukt: „op onze familie rust nu eenmaal een muzikale vloek." Zijn schoonzoon wil van berusten echter niet Weten en hij komt zelfs zoover, dat hij ook zanglessen gaat nemen, met het doel om zijn vrouw te overtroeven. Dit gelukt hem wonderwel, doch tevens verliest hij haar hierdoor, zij ls n.l. jaloersch op de zangeres die hem zangles geeft. Wanhopig besluit de nieuwe ster dan om een tournee te gaan maken. Het wordt een groote mislukking. Kostelijk ls de scène, waarin hij als een onbeholpen man over het tooneel stuntelt. Zeer goed wordt in deze film gespeeld en de talrijke grappige vóorrollen garandeeren een kostelijken avond. Trianon-theater „De vrouw van 40" Het si een oud thema, dat deze film behandelt, doch het vlotte spel van Huguette Duflos en Jean Pierre Aumont geeft er nieuwe kleur aan. Wij zien hier Huguette ln de rol van de vrouw van een zeer welgesteld zakenman, die geheel ln beslag genomen wordt door zijn zakem Hij denkt zijn vrouw alles gegeven te hebben om haar gelukkig te maken, maar vergeet dat er ook r.let- materieele dingen hiervoor noodlg zijn. Het ontbreekt haar totaal aan waardeering en liefde. Zoolang haar twee kinderen Jong zijn vindt zij haar geluk in hen. Uiterlijk en innerlijk bleef zU Jong en zoodoende is zij meer een makker dan een moeder voor hen. Tenslotte komen deze jongens op een leef tijd dat zU zich gaan verloven en dan ver liest zij ook hen. Dan gebeurt er Iets wat op het eerste gezicht onwaarschijnlijk lijkt, maar toch verklaarbaar ls. Zij zaakt ver liefd op een vriend van haar oudsten zoon Richard. Deze Jongeman, Georges, realiseert zich totaal niet hoeveel ouder zij ls en dat doet ook zij zelf niet. Eindelijk heeft ze ge vonden waar zij zoo naar gesnakt heeft, liefde en waardeering. Na eenigen tijd ko men haar zoons achter deze verhouding en tenslotte ook haar man. Deze zet haar op staanden voet het huls uit. Met Georges gaat zij dan naar Algiers waar hij dienst neemt. Daar breken voor haar de gelukkigste Jaren van haar leven aan, maar langzamerhand begint zij uiter lijke kenteckenen te vertoonen van haar ouderdom. Het beste bewijs hiervoor ls dat ze Georges niet meer kan boelen, Integen deel hij raakt verliefd op een meisje van zijn eigen leeftijd. ZIJ, de vrouw van „40" neemt een kloek besluit zij vlucht uit Algiers en houdt de eer aan zich. Na jaren van zwerven keert zij eindelijk naar Frankrijk terug. Van een vroegere vriendin hoort zij dat Richard een zoon gekregen heeft. Het verlangen om haar kleinzoon te zien, wordt haar te machtig en zij zocht contact met Richard. In den beginne wil diens vrouw niets van haar schoonmoeder weten. Ten slotte stapt zij over haar vooroordeelen heen en een verzoening komt tot stand. Wederom heeft zij het geluk gevonden, nu ln haar kleinzoon! Een film die boeit van begin tot eind en niet in het minst door het doorleefde spel van Huguette Duflos. Voor de pauze zagen wij: „De duivel van de jungle", een avontuurlijke film, die zich afspeelt in de Malelsche oerwouden met Anna May Wong in een rol, die haar bui tengewoon goed ligt. Luxor-thcater heeft „Het privé-leven van Elisabeth van Essex" op het programma gehandhaafd en allen, die deze film in de komende dagen gaan zien, zullen de directie •'oor dat besluit dankbaar zijn. Voor de pauze draait „Alle hens aan dek" ^en vroolijke comedie met Jessie Matthews n de hoofdrol. 2—2

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 6