Het België van heden LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 5 Juli 1940 VISHHERIJ-BERICHTEN Officieele Kennisgevingen Gebrekkige verkeersmiddelen en vroeg naar bed Groote sympathie voor Koning Leopold Hollandsche kolonie in moeilijke omstandigheden VRAGENRUBRIEK RECHTZAKEN (UN/T IN lITTIRIh De Pers zegt AGENDA Berichten vorige oplage Binnenland Engelsche bommen op Rotterdam in. (Bijzondere correspondentie). Hoe thans te komen van Antwerpen naar Brussel. Het Is een vraag, welke momenteel velen zich in de stad van Brabo stellen, doch waarop slechts weinigen antwoord kunnen geven. Zeker, er bestaat een moge lijkheid deels per bus, deels per tram. vla Boom, Mechelen, Vilvoorde, maar het tra ject Antwerpen—Brussel, dat tot voor kort binnen het half uur per electrlschen trein kon worden afgelegd vraagt op deze wijze vier uur. Een vriend bracht uitkomst, hij verwees ons naar een dienst, per wilde bus. welke om negen uur uit Antwerpen vertrekt en om half zes uit de Belgische hoofdstad terugkeert. Via omwegen, waarop tusschen twee haakjes heel wat meer te genieten valt van de natuur dan op de moderne gebetonneerde autosnelwegen, bereikten we in ongeveer anderhalf uur de Gare du Nord. Onwilekeurig gingen toen we het paleis te Laeken passeerden, alwaar thans twee Duitsche schildwachten de eerewacht be trekken onze gedachten uit naar den sym pathieken daar verblijf houdenden Koning der Belgen, die om verder bloedvergieten te voorkomen het besluit nam te capltuleeren, een besluit waarvoor een groot deel der Belgische bevolking hem uiterst dankbaar is, getuige de talrijke bloemen, sommige vergezeld van briefjes en dichtsels. uit het hart gegrepen, welke thans nog zijn te zien voor het Koninklijk paleis aan de Meir te Antwerpen, doch dat tengevolge had. dat de naar Parijs gevluchte Belgische minis ters, zoomede de Franschen en Engelschen hem verguisden. Brussel bood eenzelfde beeld als Antwer pen. oppervlakkig bekeken gaat alles zijn gewonen gang. zij het dan, dat thans het stadsbeeld eenigszlns een verandering heeft ondergaan door de Duitsche militairen. Edoch. Antwerpen mist zijn scheepvaart verkeer en Brussel zijn ..commerce", al worden dan ook alle pogingen in het werk gesteld de economische machine, die mede door het vertrek der verantwoordelijke lei ders op schier elk gebied tot stilstand kwam, weer op gang te brengen. Brussel heeft echter één voordeel boven Antwerpen, burgemeester dr. v. d. Meulenbroeck bleef, in tegenstelling met Camile Huysmans, die met het grootste deel zijner schepenen de wyk nam naar Frankrijk met medeneming van de stadskas en reeds talrijke malen kon de Brusselsche burgervader voor zijn stad- genooten op de bres springen. Thans verschijnen weer de meeste bladen, maar een tijd lang moest Brussel zich slechts met een enkele courant behelpen. De Duitsche autoriteiten hebben er echter toe bijgedragen, dat allengs de persen weer begonnen te draaien. Zoo kan de Belg zich dan thans weer op een caféterras gezeten van de laatste belangrijke gebeurtenissen in binnen- en buitenland op de hoogte stellen. Toch is het café- en restaurantleven niet meer wat het was. Immers om 11 uur 's avonds moet ieder van de straat ver dwenen zijn. Het tramverkeer is op dezen „bedtijd" ingesteld en reeds vroeg in den avond worden de diensten stop gezet. Wie denkt thans nog in de restaurants spljslljsten met ontelbare gereehten te vin den, vergist zich, want de voedselvoorraden zijn van dien aard, dat de overheid heeft besloten, dat een maaltijd ten hoogste uit drie schotels, te weten een voorspijs. hoofd schotel en dessert mag bestaan. Het vleesch rantsoen is gesteld op 75 gram onuitgebeend per persoon per dag, het broodrantsoen op 175 gram. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag, 2 uur: 759. Hedenmiddag 2 uur: 760. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorin.: 13 gr. C. (56 gr. P.). 12 uur 'smldd.: 15 gr. C. (59 gr. P.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK-A.-ZEE Voor Zaterdag. Voorm. te 3 u. 50 min.; nam. te 4 u. 14 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer", 's Middags 12 uur: 194 gr. C. Zweminrichting „De zyi". 's Middags 12 uur: 194 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Vrijdag: 10.34 nam. tot 456 voorm. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 6 Juli: op 5 uur 45; onder 21 u. 34. Ontelbare problemen. Brussel telt onder zijn bewoners een Hol landsche kolonie van ongeveer 60.000 man. Men kan zich voorstellen in welken toe stand zich deze bevond, toen zij eensklaps afgesneden bleek van het moederland. On telbaar waren de problemen, grootendeels van financieelen aard. De leden van het Nederlandsche gezantschap waren op In structie van de regeering vertrokken. Waar kon men advies en Inlichtingen inwinnen over uitgebleven pensioenen, over de moge lijkheid tot het bekomen van geld, toen in de eerste dagen iedereen weigerde guldens in betaling te nemen? Wel waren de Nederlandsche belangen toevertrouwd aan de Amerlkaansche am bassade. doch hoe kon deze hulp bieden? Maar een gelukkig toeval wilde, dat de con sul-generaal mr. H. van Romburgh op het moment, dat de oorlog uitbrak in Holland vertoefde vanwaar hij na afloop der vijan delijkheden naar Brussel terugkeerde en met zijn hulp ontwikkelde zich in het vroe gere consulaatsgebouw een informatiekan toor. Buitendien stelden zich velen, die naar Holland gingen beschikbaar als koe rier, om dan van daar uit de antwoorden van relaties en familie weer mee terug te brengen. Ook voor onze behoeftige landge- nooten wordt gezorgd. Met dat al is de positie voor vele leden der Hollandsche kolonie nog verre van benijdenswaardig. Doch de hoop ls gerechtvaardigd, dat eer lang de toestanden zullen verbeteren. Want België, zoo goed als ons land werkt aan zijn opbouw. Maar er moet heel, heel veel gere pareerd worden. Men doet echter wat men kan waarbij de Duitsche autoriteiten in tallooze gevallen den Belgen met raad en daad terzijde staan. Laten we voor onze Zuidelijke naburen hopen, dat binnen niet al te langen tijd post. telegraaf en telefoon weer function- nceren, het verkeer te water en per trein in meer normale banen zal zijn geleld. Slechts op deze wijze zal er weer schot komen ln het economisch leven en zal de bedrijvigheid kunnen toenemen, een be drijvigheid die allen ten goede moet komen. (Nadruk verboden). H. H. V. t L. Daarvoor is ons geen afdoend middel bekend. HAAGSCIIE POLITIERECHTER. Heling. Toen een textielarbeider uit Lelden ln de werkverschaffing was geplaatst, had hij kans gezien een hoeveelheid olie te koopen. Dat had hij gedaan, maar zich daardoor aan heling schuldig gemaakt, want de olie behoorde aan den uitvoerder van het werk. De verdachte bekende dat hl] onjuist had gedaan. De officier wilde rekening houden met een gunstig rapport over verdachte, en vorderde twee maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie Jaar. De politierechter verorodeelde conform dezen eisch. Het licht in de paardenstal. Erb randde ln den avond van 20 Mei licht ln den paardenstal van een veehou der te Leimulden. Dat had de politie bij een controle ge constateerd aan de buitenzijde van den stal; er was dus niet voldoende verduis terd, en daarvoor stond de veehouder nu terecht. „Ik dacht dat mijn zoon een zak voor de ramen had gehangen," zoo betoogde hij, maar die gedachte was niet afdoende. De officier .vorderde f. 10 boete subs 10 dagen hechtenis. Verdachte beriep zich nog op de inkwar tiering die hij had, maar het vonnis van den politierechter werd toch f. 10 boete subs. 5 dagen hechtenis. KATWIJK AAN ZEE. 4 Juli. Besommingen verscho visch: KW. 61 f. 55.30; KW. 88 f. 38.45; KW. 80 f. 38.90; KW. 17 f. 15.20; KW. 90 f. 6.05; KW. 63 f. 12.50; KW. 81 f. 48,55; KW. 87 f. 13,40; KW. 12 f,53,46. Garnalen: KW. 90 f.9.60. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 5 Juli. Snoekbaars 5856 per KG.; blei 16 ot. per KG.; bot f.8,40—6.70 per 10 KG. NIEUWE UITGAVEN. Vertaling van Aljechins „MOn beste schaakpartijen". Bij de N.V. Uitgevers-Maatschapph „De Tijd stroom" te Lochem ls het eerste deel van de vertaling verschenen van de hand van mr. G. C. A. Oskam van Aljechin's boek „Mijn beste schaakpartijen". In het voorwoord spreekt Alje- chin de voldoening uit, dat zyn werk Ls ver taald voor het land, waar hy zyn titel verloor en eenlgen tyd later weer terug mocht winnen. Men kan ln het boek den gedachtengang vol gen van een schaakmoèstcr by uitnemendheid, zyn styi en zijn opvattingen. Dit eerste deeltje bevat 11 schaakpartijen, die door duidelijke diagrammen verhelderd worden. Het geheelo werk bevat 120 partyen en verschynt ln 21 afleveringen. AAN DE BURGERIJ VAN LEIDEN. J.l, Woensdagavond heeft er cenigc ver storing van de openbare orde In een ge deelte dezer gemeente plaats gevonden, voornamelijk veroorzaakt door elementen, die nog niet doordrongen zijn van de wen- schelijkheld en noodzakelijkheid een hou ding aan te nemen, die met de waardig heid van ons volk In de moeilijke omstan digheden, waarin Nederland verkeert, past. Ik betreur dit ten zeerste omdat het geenszins in het belang van ons volk ls aanleiding te geven tot scherp Ingrijpen In de vrijheid van beweging, die aan de burgerij gelaten ls op goed vertrouwen, dat daarvan geen misbruik gemaakt wordt. Tegen het dragen van uniformen en tegen het coiporteeren van bladen zoolang dit op ordelijke wijze geschiedt, wordt door de autoriteiten geen bezwaar gemaakt en het publiek heeft zich van het op eenlgerlel wijze kenbaar maken van zijn bezwaren daartegen of Instemming daarmede ten cencnmale te onthouden. Ik weet goed dat zich daaraan niet schuldig maakt dat deel der burgerij dat begrijpt, dat vooral in dezen tijd onderwerping aan het gezag en een ordelijk gedrag op straat een voor waarde is waarop zich het normale leven onder de heerschende omstandigheden zoo goed mogelijk kan herstellen. Ik richt derhalve tot de geheele burgerij bet dringende verzoek om in deze richting met mij samen te werken en er mij niet toe te dwingen om. ter voorkoming van ordeverstoring, zeer scherp In de vrijheid van beweging in te grijpen. Ik zou daartoe zonder aarzeling overgaan, doch meen dat, wanneer ieder voor zichzelf zich matiging oplegt en in zijn omgeving daartoe ook anderen aanspoort het belang der burgerij en van ons volk als geheel, zeer veel beter gediend zal zijn, dan door ongewenschte nieuwsgierigheid of belangstelling aan den dag te leggen dan wel moeilijkheden te veroorzaken voor diegenen die van hun rechten een toelaatbaar gebruik maken. Wanordelijk of uitdagend gedrag van welke zijde ook, zal ten strengste worden tegengegaan en de bevelen der politie be- hooren zeer stipt te worden nagekomen. Ijk hoop en vertrouw dat deze waarschu wing voldoende zal zijn. 5764 A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgemeester van Leiden. Nationale concentratie onder vertrouwde leiding Door samenwerking ad hoe tusschen de Duitsche machthebbers en het Nederlahd- sche volk moet de grootst mogelijke waar borg ln het leven worden geroepen, dat bij alle maatregelen met het Nederlandsche volkseigen rekening zal worden gehouden. Dit nu ls alleen bereikbaar, aldus M. v. d. Poll in het Dagblad v. Noord-Brabant, als er een instantie ls, welke zoowel door de bezettingsmacht als door het Nederland sche volk als representatief voor dat volk wordt erkend. Op het oogenblik is er zulk een Instantie niet. Onbereikbaar alleen reeds wegens de periode van voorbereiding welke dat zou vorderen, maar voorts ook wegens het wan trouwen van de bezettende macht in deze methode is de aanwijzing van zulk een Instantie langs den weg van verkiezing. Zoo eene zou niet door de bezettingsmacht als representatief worden erkend. Maar ln tijden als deze heeft een volk wel andere middelen beschikbaar om tot representatie te komen. Van Hogendorp. Van Limburg Stlrum en Van der Duyn van Maasdam, die in 1813 optraden, waren ook niet gekozen, doch stelden zichzelf aan het hoofd eener beweging, welke spontaan vrij wel het geheele volk achter zich kreeg. Wij hebben thans behoefte aan mannen, die, onbezwaard door eenig politiek verle den. in hun karakter en in de vervulling hunner functie, bewijzen hebben gegeven van onverdacht Nederlanderschap en te vens van zoodanige persoonlijke eigen schappen, dat zij én bij alle Nederlanders in aanzien staan én eerbied en vertrouwen inboezemen aan Duitsche zijde. Zelf geen tegenspraak wekkend door vroegeren strijd, moeten echter alle Neder landers, die Nederlandsch denken en voe len. uit alle politieke groepen en bewegin gen zich achter hen kunnen en mogen scharen. Onder opperleiding van één zal zulk een nationale concentratie, nationale samenbundeling, niet in partij-politieken maar in volkschen zin, de moeilijke taak kunnen vervullen, hierboven omschreven, daarmee tevens den bodem voorbereidend, waarop straks na den vrede, het Neder landsche volk in andere omstandigheden dan nu. den nieuwen bouw verder ter hand zal kunnen nemen. Zulke mannen hebben wij in Nederland! Zij mogen naar voren treden. Het oogenblik is daar. De tijd dringt. Niet afwachten Mr. drs. A. J. M. van Dal, ls na een ver blijf ln een militair hospitaal sinds de eer ste oorlogsdagen, teruggekeerd in het va- derlandsche maatschappelijke leven en hij schrijft nu in „De Weg", het weekblad van het „Nationale Front", onder meer het vol gende: Als het waar ls, wat alle kranten schrij ven, dat de nieuwe tijd aan onze poorten klopt en het is waar! waarom dan ls er nog steeds geen aanwijzing dat de lach wekkende hokjes en hekjes van een voor bije periode door hun bouwers vrijwillig, let wel vrijwillig! worden afgebroken? Waarom wordt dit werk overgelaten aan een groep geestelijke voortrekkers of, wat erger zou zijn, aan de bezettingsautoriteiten? Waar om, als dit volk werkelijk doordrongen ls van de gedachte van een nieuwen soclaal- economlschen opbouw, slaat het de handen niet inéén en ruimt de puinen op van de wrakke gebouwen en gebouwtjes, die door den wervelwind van deze historische weken toch reeds zijn uiteengewaaid: de stijllooze gevangenisgebouwen der partijpolitiek en alles, wat daarmee samenhangt, de wan ordelijke bouwsels, die op sociaal en eco nomisch gebied het vrije uitzicht op een fierder toekomst belemmeren, de vaak slechts half-voltoolde en van tegenstrljdl- gen stijl getuigende bouwsels op het ge bied van de Jeugdorganisatie, de geblin deerde huizen eener vermolmde weten schap? Ik ben nog eerst eenlge dagen weer ter been, maar ik heb reeds vele malen het antwoord gehoord, dat de „rij van ver lichte geesten", die den nieuwen tijd met veel woordgeschetter verwelkomen, op deze vragen gereed heeft: omdat het niet. vast staat „welke gestalte de nieuwe tijd zal aannemen". Wij zijn Immers een bezet land, wij moeten den „definitieven vrede" af wachten, alvorens de hand aan den ploeg te kunnen slaan, deze vrede toch zal eerst het karakter van den nieuwen tijd concreet bepalen. Jawel, zeker. Wij moeten dus niets doen, wij moeten sluw en voorzlchtelijk afwach ten. De mogelijkheid ls wel heel, héél ge ring, maar men kan toch nooit weten of de kansen van den oorlog niet keeren. niet waar en misschien kunnen wij dan wel te rug naar wat de heeren een „gezuiverde democratie" gelieven te noemen. Alsof, wanneer de democratie grondig gezuiverd wordt er nog een greintje democratie in den staat kan overblijven. De geschiedenis ls nog nimmer geweest aan de zijde van hen, die afwachtten, nog minder aan de zijde van hen, die op eigen voordeel bedacht waren of uit den fail lieten boedel van een voorbije periode trachtten te redden, wat te redden viel. ZIJ stelt hare onwrikbare eischen en schuift van haar heirweg ln het moeras der ver getelheid, wie deze eischen niet verstaan. Van ons vraagt zij op dit moment: liqui datie van een democratie, die faalde, van een kapitalisme, dat grootelijks tekort schoot en zondigde tegen het recht, van een individualisme, dat tot den rand van den ondergang voerde. Indische obligaties RENTE EN AFLOSSING LIJKEN VERZEKERD. Het Vaderland: Dat de devlezenregeling in practijk nog tot vele vragen aanleiding zal geven, be hoeft niet te worden betwijfeld. Wie zich evenwel aan den tekst der bepalingen houdt en zich niet naar aanleiding van elk afzonderlijk geval de vraag stelt, onder welke artikelen zoo'n geval mogelijkerwijs zou kunnen worden gebracht, zal zich niet in een warnet van vragen behoeven te ver strikken. Zoo ls het b.v. ook met de Nederlandsch- Indische leeningen. Zullen daarop evenals op Nederlandsche staatsleeningen, de rente en aflossing gewoon worden voldaan? WIJ meenen, dat de garantie van den Neder- landschen staat in dezen alle onzekerheid wegneemt. Toch blijken er houders te zijn, die Juist naar aanleiding van de devlezenregeling twijfel ln zich voelen opkomen. ZIJ rede neeren, zooals ons gebleken is, dat de de- vlezenrestrlctie o.a. tot doel heeft om de Nederlandsche betalingsbalans te bescher men. Wanneer het Indische gouvernement rente en aflossingen betaalt, dan zal daar voor in Nederland op precies dezelfde wijze dekking moeten worden gezocht, als b.v. zou geschieden ln het geval een andere bul- tenlandsche debiteur hier betalingen zou verrichten. Inderdaad heeft men dit in het verleden ook steeds kunnen waarnemen. BIJ de Javasche Bank zal men dit bijv. aan ver anderingen in de goudpositie hebben kun nen merken. Indien nu. in verband met den tegenwoordigen toestand, elk betalings verkeer met Indië is gestaakt en er der halve voor het betalen van rente of aflos sing ook niet voor de benoodigde dekking hier te lande kan worden zorg gedragen, zal de Nederlandsche betalingsbalans na- deelig worden geïnfluenceerd, Indien de be doelde uitbetaling toch plaats zou vinden. Leest men nu evenwel de desbetreffende artikelen van de deviezenverordening, dan zal men daarin geen enkele aanwijzing vinden, dat vorderingen op het buitenland niet mogen worden overgedragen. Daarop komt het echter neer, wanneer een zoo danige vordering van een borgtocht, gelijk ln het geval van de Nederlandsch-Indische leeningen, is voorzien. Wanneer de Nederlandsche staat krach tens deze garantie de coupons en aflossin gen betaalt, dan heeft er dus eigenlijk in het binnenland een overdracht plaats van een vordering, die op zichzelf niet gehono reerd kan worden. Van een zoodanige over dracht kan de Nederlandsche betalings balans evenwel geen nadeel ondervinden, zooals dat ook niet het geval is. wanneer Nederlandsche Ingezetenen in onderling verkeer buitenlandsche effecten verhande len. Houders van Nederlandsch-Indische obligaties zullen zich daarom naar het ons voorkomt, geen zorgen behoeven te maken, dat rente en aflossing niet worden betaald. Zaterdag. Den Burcht: N.S.D.A.P.-fllm ..Der Feldzug ln Polen". 84 uur nam. In den Vergulden Turk: Alg, verg. N.V, v.h, E. J. Brill, 11 uur voorm. DIVERSEN: s Dinsdags, iste Bin nen vestgr acht 22: Ge legenheid tot Inenting tegen typhus. 11—8 uur. s Dinsdags. Mare 13. Medisch Opvoedkundig Bureau. 94—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardlgen 78 uur nam s Donderdags wyicgebouw ,3ethesda" (Hoef- straat 4446): Consultatiebureau voor Alcoho listen 8 uur nam 's Donderdags: rnst. voor Praeventleve Ge neeskunde (1ste Binnenvestcr. 22). Inenting tegen dlphterle 84 uur middag» precies 's Vrijdags: Inst. voor Praeventleve Oences- icundo Consultatiebureau v, Beroepskeuze 4—0 BIOSCOPEN. t 18 jaar; 14 Jaar; ft alle leeftijden. Luxor-Theater, Stationsweg: Nam. 2 uur (be halve Vrijdags) en 8 uur, 's Zondags te 2, 44 en 8 uur. „Het privéé-leven van Ellsabe-th en Essex" t Lldo-Theatcr, Stcenstmat 39: 8 urn4 nam. „Myn vrouw heeft talent. Zondag doorl voorstelling van 2 t/m. 71/4 uur. Trlanon-Theator, Breestraat 31: 8 uur nam. „De vrouw van 40" t Woensdag en Zaterdag ook om 2.15 uur. Zondag doorl. voorstelling van 27 uur cn 8 uur. Casino-Theater, Hoogewoerd 48: 8 uur nam. „De havik der wildernis. Zondag te 4 en 8 uur nam. Woensdag en Zaterdag ook 250 uur. Rex-Thcatcr, Haorljtraat. lederen werkdag 24 en 8 uur nam. „Tuaschon twee oceanen". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur. Nova-Theater (Katwyk-aan-Zee)„Alarm" t De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 29 Juni 20 uur tot Zaterdag 6 Juli 8 uur waarge nomen door de apotheken: Hordlngh cn Blan ken, Hoogewoerd 171, tel. 20502 en Reyst, Steen straat 36, tel. 20136, Te Oegstgceet wordt deze dienst dan waar genomen door de Oogstgeestsche Apotheek, Wllhelminapark 8, tel. 26274. TEXTIELDISTRIBUTIE. Nader wordt hier nog medegedeeld, dat het den winkeliers verboden is zomerbo- venkleedlng aan te maken op voorraad of te bestellen. Heeren- en Jongensbroeken en (Jasjes, welke door kleur, stof en model kennelijk bestemd zijn om alleen ln den zomer te worden gedragen en welke ln verband met deze bestemming in wit, crème, postel of ln ander zomertlnten geverfd zijn, kunnen vrij verkoéht worden. De Burgemeester, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Leiden. 5 Juli 1940. 5765 Onderstaande berichten werden reeds ln een deel van onze vorige oplaag geplaatst In den nacht van Woensdag op Donderdag hebben Engelsche vliegtuigen weer bommen laten vallen op het reeds zoo zwaar geteis terde Rotterdam. Gelukkig werd geen ernstige schade aangericht. Een particuliere auto-garage werd beschadigd en van een ln de nabijheid gelegen fabriek werden vele ruiten ver nield. In een nabij gelegen weide ontplof ten eveneens enkele bommen, waardoor verscheidene koelen werden gedood. Men is ln Rotterdam zeer bitter gestemd over deze nachtelijke aanvallen der Engelschen. ZATERDAG 6 JULL Jaarsveld 414,4 M. AVRO-Uitzending: 8.00 Berichten ANP. gram.muziek 8.30 Orgelspel 8.50 Gram.muziek 9.15 Concertgebouworkest (opn.) 10.00 Morgenwijding 10.15 Concert gebouw-orkest, Koninklijke oratoriumvereeni- ging en solisten (opn.) 10.45 Omroeporkest (11.25—11.45 Declamatie) 12.30 Gram.muziek 12.45 Berichten ANP. eventueel gramofoon- muzlek 1.00 AVRO-amusementsorkest en so list 2.00 De Staalmeesters 2.40 Dlsco-cau- serle 3.30 AVRO-dansorkest 4.00 AVRO- strljkorkest 4.45 Kinderkoor „Zanglust" met pianobegeleiding 5.15 Omroeporkest en gram. muziek 6.40 Interview 7.00 AVRO-Mu- sette-ensemble 7.30 Reportage 8.00 Be richten ANP. 8.15 AVRO-amusementsorkest, de ..Harmony Sisters" en solist 9.15 Gram. muziek 10.00 VPRO: AvondwUding 10.15- 10.30 Berichten ANP. Koolwijk 1875 M. KRO-Ultzending. 11.15-11.30 n.m. Berichten: 8.00 Berichten ANP 8.15 Wij beginnen de dag 8.30 Gram.muziek 11.15- 11.30 Berichten Engelsch) 12.00 Rococo-octet 12.30 Berichten (Dultsch) 12.45 Berichten ANP 1.00 KRO-orkest 1.45 Gram.muziek 2,00-2.15 Berichten Duitsch 3.15-3.30 Berich ten Engelsch 5.00-5.15 Berichten Duitsch 5.30 KRO-Melodlsten 6.15-6.30 Berichten En gelsch 7.00 Reportage 7.15 Gram.muziek 8.00 Berichten Duitsch 8.15 Berichten En gelsch 8.30 Berichten ANP 0.45 KRO- Groot-amusementsorkest en solist 9.15 Be richten Engelsch 9.30 Muslquctte 9.65 Wij sluiten den dag 10.00 Berichten Duitsch 10.15-10.25 Berichten ANP 11.15-11.30 Berich ten Engelsch. 2—2

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 6