Hoe Duitschland den strijd in het Westen won 81 sfe Jaargang WOENSDAG 3 JULI 1940 No. 24622 Machtige steun van het luchtwapen Reeks van doorbraken De Marine Generaal Winkelman De aanval op Engeland EERSTE BLAD Feiten van den dag Uit Italië LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIES 30 ets. per regel voor advertenties uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvcrtentles belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bU vooruitbetaling 's Woensdags en 's Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden van 30 stuks. - Incasso volgens postrecht. - Voor opzending van brieven moet 10 ets. porto betaald worden. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Witte Singel no. 1, hoek Noordeindsplein Telef. nrs. Directie en Administratie 25041 (2 lijnen) Redactie 21507 Postcheque- en Girodienst no. 57055 - Postbus no. 54 PRIJS DEZER COURANT Voor Lelden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden ƒ2.35 per week 0.18 Franco per post 2.35 per 3 maanden portokosten (voor binnenland ƒ0.80 per 3 mnd.) Het opperbevel van de Dultsche weer macht deelt omtrent de operaties ln Frank rijk van 5 tot en met 25 Juni het volgende mede: De vernletigingslag ln Vlaanderen en Artols was nauwelijks ten einde, toen het luchtwapen en het leger, met vele divisies, die tot dusver nog in het geheel niet aan den strijd hadden deelgenomen, voor den tweeden besllssenden slag tegen Frankrijk werden ingezet. Als inleiding tot de nieuwe operaties vielen 3 Juni sterke eenheden van het Dultsche luchtwapen de vliegvelden en dc bewapeningsindustrieën rondom Parijs met vernietigende uitwerking aan. Den dag daarop stonden van het leger onder het opperbevel van generaal-kolonel von Brau- chitsch drie legergroepen onder bevel van generaal-kolonel von Rundstedt, von Bock en rltter von Leeb gereed. Het doel van den nieuwen operatiesector was de doorbraak door het Fransche noordelijke front, het opdringen van de uit elkaar geslagen Fran sche legeronderdeelen naar het Zuidwesten en Zuidoosten en ln aansluiting hierop hun vernietiging. Toen de divisies van dc leger groep van generaal kolonel von Bock op 5 Juni over de beneden Somme en het Olse- Aisne-kanaal tot den aanval overgingen, vonden zij een tot verdediging bereid zijn- den vijand tegenover zich. De Fransche lei ding was besloten door het inzetten van alle nog beschikbare krachten, de Weygand- linle en daarna de Maginotlinle tot het laatste te verdedigen. Men had een nieuw verdedigingssysteem uitgedacht, waarvan men voornamelijk succes tegen den gevrees- den snellen doorbraak van gemotoriseerde eenheden verwachtte. In een zwaren strijd, die vier dagen duurde, stootten de divisies infanterie en gepantsere divisies van de legers van generaal kolonel von Kluge, ge neraal-kolonel von Relchenau en van den generaal der Infanterie Strauss, door het vijandelijke front. Op 9 Juni was de achter volging naar de beneden Seine en in de richting van Parijs in vollen gang. Snelle troepen onder bevel van generaal der infanterie Hoth, bereikten in een on- stuimigen drang om vooruit te komen den zelfden dag Rouaan en begonnen lhet de omsingeling van sterke vijandelijke strijd krachten aan de kust bij Dieppe en St. Valery. Hierdoor was de vijandelijke Westelijke vleugel vernietigd en de Westelijke flank voor de thans beginnende voornaamste operatie beveiligd. Door zijn aaneengeslo ten en krachtig uitgevoerde massale aan vallen vergemakkelijkte het luchtwapen ook hier het succes voor het leger. Het had een bijzonder aandeel bij den snellen doorbraak tot aan de Seine, waar door bommen vijan delijke Infanterie en pantsereenheden wer den vernietigd. Doordat het luchtwapen de spoorlijnen verbrak en het spoorwegmate riaal vernietigde, werd den vijand de moge lijkheid ontnomen reserves te verplaatsen en bij de doorbraak op te stellen. Toen in le Havre, Cherbourg en Brest de eerste tee kenen van een wegvoeren werden opge merkt, deed het luchtwapen in snelle afwis seling ook daar aanvallen op havenwerken, olietanks en schepen. De voornaamste ope ratie op den grond begon op 9 Juni met een aanval van de legergroep van generaal- kolonel von Rundstedt in Champagne en op den Westelijken oever van de Maas. Hier waren het vooreerst alleen de divisies infan terie van de legers van den generaal der cavalerie, Freiherr von Weichs, van den generaal-kolonel List en van den generaal der infanterie Busch, die na zware gevech ten, die twee dagen duurden, tegen een zich verbitterend verdedigenden vijand, wederom op voortreffelijke wijze onder steund door het luchtwapen, de stelling aan de Alsne doorbraken en aan de reeds gereed staande talrijke snelle troepen den weg openden. Reeds op 11 Juni konden de ge pantserde en gemotoriseerde divisies infan terie van den generaal der cavalerie von Kleist en van den generaal der pantser troepen Guderlan in Champagne over Troyes en St. Dizier ln den strijd geworpen worden tegen ver verwijderde doelwitten. Voor de derde maal in 25 jaar overschreden Dultsche troepen de Marne. Na aanvanke lijke hevige gevechten met vijandelijke achterhoeden, later tegen volledig verraste deelen van het eigenlijke vijandelijke leger, rukten de snelle troepen door dc geslagen bres in de volgende dagen naar het Zuid- Oosten in de richting van de Zwitsersche grens op. Het manoeuvreeren en de verzorging van het buitengewoon groote aantal divisies in fanterie en snelle eenheden in een beperkt gebied was een meesterlijke prestatie van de leiding. Intusschen hadden onze troepen de be neden Seine snel overwonnen en waren doorgebroken in de Parijsche verdedlgipgs- •telling. Hierdoor was de vijandelijke Wes telijke vleugel gedwongen verderen tegen stand op te geven. Op 14 Juni marcheerden troepen van den generaal der artillerie von Kuechler Parijs binnen. Het vijandelijke Noordelijke front was Ineengestort en onze achtervolging overal ln vollen gang. Divi sies infanterie en snelle eenheden wedijver den ln geweldige marschprestatles. De ont bindingsverschijnselen van de vijandelijke legers namen onder dezen geweldigen druk van uur tot uur toe. Op 14 Juni ging ook de legergroep van generaal kolonel Rltter von Leeb tot den aanval over. In zware gevech ten, die twee dagen duurden, tegen de sterk ste vesbingiwertcen, brak het leger van gene raal kolonel von Wltzleben, doeltreffend ondersteund door de zware artillerie, door de Maginotlinle, de voor onoverwinnelijk ge houden beschermlngsmuur van Franrijk. Hierdoor werd het reeds ln den rug be dreigde vijandelijke Noord-oostelijke front nogmaals in twee deelen gebroken en ver nietigde de laatste hoop van den vijand, zich nog verder staande te kunnen houden. Het zelfde lot trof het Fransche oostelijke front, toen op 15 Juni ook het leger van den generaal der artillerie, Dolhnan, Col- mar de geweldige hindernis van den ver sterkten Bovenrijn ln een aanval overwon en de Vogezen binnendrong. In de nauwste voorbeeldige samenwerking met het leger heeft het luchtwapen bijgedragen tot den snellen doorbraak door de Maginotlinie ten Zuiden van Saarbruecken en later bij Col- mar en Muelhausen. Duikbommenwerpers en eenheden ge vechtstoestellen vielen steeds wanneer de weersomstandigheden dit toelieten, de ves tingwerken met de zwaarste bommen aan en brachten de wapens tot zwijgen. Ook eenheden luchtdoelartillerie ondersteunden daarbij de oprukkende Infanterie zeer doel treffend. Teeelfdcr tijd; hielpen ook andere deelen van het luchtwapen bij den opmarsch der snelle troepen naar Besangon en de Zwitsersche grens. De dagen na 15 Juni stonden ln het tee- ken van een achtervolging zonder weerga van de kust tot aan de Maas. Na den val van Parijs stroomden de Fransche colonnes voor het geheele Dultsche legerfront naar het Zuiden en Zuidwesten, waarbij zij op alle terugtochtswegen steeds weer door Dultsche eenheden gevechtstoestellen wer den aangevangen. Deze felle achtervolging op den grond en vanuit de lucht verijdelde het plan der Franschen zich achter de Loire opnieuw op te stellen. Over de pulnhoopen van de verslagen Fransche legers stormden onze divisies vooruit, vervuld van de ge dachte aan de overwinning en van het uit eindelijke herstel van het onrecht van Versailles. Zelfs de vesting Verdun, symbool van den Franschen tegenstand ln den wereldoorlog, kon geen weerstand bieden aan dezen stormloop. Zij viel op 15 Juni. Op 17 Juni bereikten snelle eenheden de Zwitsersche grens ten Zuidoosten van Besancon en sloten hierdoor den ring om de Fransche strijdkrachten in Lotharingen, in den Elzas en rondom de Maginotlinle. Moedige aanvallen over de Loire brachten aan het licht, dat de vijand ook hier geen tegenstand meer vermocht te bieden. Het leger van Frankrijk had zijn gevechtskracht verloren en begon de wapens neer te leggen. In dezen toestand wendde de Fransche minister-president maarschalk Pétain, zich tot de Dultsche rijksregeering met het ver zoek om de voorwaarden voor een wapen stilstand te mogen vernemen. Op 21 Juni werd op de historische plek in het bosch van Complègne in tegenwoor digheid van den Fuehrer en oppersten be velhebber van het leger door een plechtige daad de smaad van 1918 uitgewischt. Daarna ontving de Fransche delegatie de voorwaarden voor den wapenstilstand uit handen van den chef van het opperbevel van de weermacht, zij werden op 22 Juni om 18.50 onderteekend. Op 25 Juni om 1.35 uur staakte de Dultsche en Italiaansche weer macht de vijandelijkheden tegen Frankrijk. De grootste veldtocht aller tijden was na zes weken met de grootste overwinning voor de Duitsdie weermacht beëindigd. In hoe groote mate de luchtvloot heeft bijgedragen tot de buitengewoon snelle en volledige beslissingen, is reeds naar voren gebracht In het verslag van het opperbevel der weermacht over het eerste deel van den veldtocht ln het Westen. Voor liet tweede deel van den veldtocht geldt dat niet min der. Onder het opperbevel van generaal veldmaarschalk Goering kon de luchtmacht de heerschappij in de ludit, die zij ln het begin van de campagne verworven had, ten volle in de weegschaal van de overwinning werpen. Deze gevechten zijn In hoofdzaak gevoerd door de luchtvloten 2 en 3 onder de voorbeeldige leiding van de generaals Kesselring en Sperrle. De groote afdeelin- gen vliegers en afweergeschut van de ge neraals Grausert, Keiler, Weise, Bogatsch, Ritter von Greim. Loerzer. Coeler, Dessloch en Freiherr von Richthofen, gaven blijk van haar onverschrokken en nooit ver- flauwenden aanvalsgeest. Het leger heeft in zijn strijd, die vaak moeilijk en rijk aan verliezen was, de offervaardige hulp van de luchtmacht even dankbaar als geestdriftig toegejuicht. De marine werd door de bezetting van de kust van. Nederland en België en van de Fransche Kanaalkust voor een nieuwe taak gesteld. Terwijl de operaties van het leger gevolgd werden, werden de havens tot bases voor lichte strijdkrachten gemaakt en voor de verdediging Ingericht. Van hieruit konden de snelle booten ln den strijd ge bracht worden op deelen van de zee, die tevoren voor haar niet bereikbaar waren en die als voorterrein voor de ku-st een buiten gewoon goede kans op succes boden. Het ge lukte den snellen booten, een aantal vijan delijke torpedojagers en transportschepen te vernietigen en daardoor de uitwerking der aanvallen van de luchtmacht op de vijandelijke transportvloot, die bij de ont ruiming van Duinkerken gebruikt werd, te vergrooten en te voltooien. Reeds op 6 Juni kon de kustverdediging, die door onze marine-artillerie was overgenomen, met het tot zinken brengen van een Britsche snelle boot het eerste succes melden. De toegangen tot de havens en de scheepvaart routes langs de veroverde kust werden van mijnen gezuiverd. Op 8 Juni reeds kon men de neutrale scheepvaart toestaan, uit Nederlandsche, Belgische en Noord-Fran sche havens uit te loopen naar Dultsche, Deensche, Zweedsche en andere Oostzee havens. Gedurende dezen tijd waren onze duikbooten met aanzienlijke resultaten actief voor de Britsche eilanden en de Fransche kust. Dc wereld heeft deze voor- beeldelooze overwinning der Dultsche wapenen gevolgd met bewondering, ver bazing of schrik, al naar de oriëntatie. HOE DE SUCCESSEN WERDEN VERKREGEN. Allen echter vragen zich af, hoe derge lijke successen ln zoo korten tijd verklaard kunnen worden. Als de vroegere geallieer den de oorzaak meenen te zien in de nume rieke Dultsche meerderheid dan is dat niet in overeenstemming met de werkelijkheid. Wel was de Dultsche luchtmacht numeriek aanzienlijk sterker dan die der geallieerden. Het Westelijk Dultsche leger echter ging op 10 Mei tot den aanval over met een geringer aantal divisies dan aan Fransche, Engel- sche, Belgische en Nederlandsche divisies aan den anderen kant stonden. De operaties begonnen ook niet, zooals in Polen het ge val was uit een strategisch gunstige stel ling. De Dultsche troepen moesten ln een frontaanval tegen zeer sterke vestingwer ken, die meestal achter rivieren en kanalen lagen, een doorbraak forceeren, waardoor de insluiting en vernietiging van den vijand en het in den strijd brengen van nieuwe divisies pas mogelijk werden gemaakt. De ooreaken van de Dultsche successen liggen dieper, men moet ze zoeken, waar Duitschland's vijanden onze zwakte meen den te zien, in de revolutionnalre dynamiek van het derde rijk en zijn nationaal socia listische leiding. Zij heeft het beste strijdinstrument van den modernen tijd met een straffe en uniforme opperste leiding geschapen. Zij heeft de synthese tusschen een nuchter overwegende en zeer zorgvuldige voorbe reiding en de grootste dapperheid in het ten uitvoerleggen der operaties gevonden. Zij heeft de in alle tijden beroemde presta ties van den Duitschen soldaat zoo zeer doen stijgen, dat dit verschijnsel niet meer kan worden uitgelegd met de vervulling van een vaderlandschen plicht, maar slechts met een gedachte, die het geheele eendrachtige volk draagt en doet bewegen. Het voorbeeldige persoonlijke gedrag van alle commandanten tot de laagste graden toe zal voor altijd een roemrijk blad in de Dultsche geschiedenis zijn. In den strijd in de voorste linies en aan het hoofd van de luchtformaties deden zij hun troepen en eskaders voorwaarts gaan en maakten zij moedig en handig gebruik van Iedere situatie, zonder te talmen of op bevel te wachten. Aan het hoofd van zijn legercorps Is de commandeerende generaal, ritter von Speek den heldendood gestorven. In de periode van 5 tot 25 Juni lieten 16.822 dappere offi cieren, onderofficieren en manschappen het leven voor Fuehrer, volk en rijk, 9921 officieren, onderofficieren en manschappen worden vermist. Van hen zal een deel even eens den heldendood gestorven zijn. Ge wond zijn 68.511 officieren, onderofficieren en manschappen. Als er iets is, dat de prestaties der Duitsche weermacht nog grooter kan doen zijn, dan zijn het deze verliezen, die voor den enkeling bitter en smartelijk, maar voor het geheele Duitsche volk bijna ongelooflijk gering zijn. Volgens de gegevens, waarover men thans 'beschikt, bedragen de verliezen van 10 Mei tot den wapenstilstand: gesneuveld 27.074, veraiist 18.384, gewond 111.034, in totaal 156.492. Daartegenover bedroegen de Duit sche verliezen in den wereldoorlog geduren de het jaar 1914 in het Westen: 638.000, on der wie 85.000 gesneuvelden, bij den aanval op Verdun in 1916: 310.000 man. onder wie 41.000 dooden. in den slag aan de Somme in 1916 417.000 man, onder wie 58.000 dooden, in den grooten slag in Frankrijk van 21 Maart tot 10 April 1918: 240.000 man, onder wie 35.000 dooden. De bevelhebber van de weermacht in Nederland, generaal der vliegers Chris tiansen maakt bekend: OFFICIEELE MEDEDEELING. 1. Generaal Winkelman en onderhoo- rigen van de Nederiandsche weermacht en politietroepen hebben door hun per soonlijke handelwijze niet de matiging In acht genomen, welke op grond van de hun door den Führer van het Duit sche rijk toegestane voorrechten be hoorde te worden verwacht. 2. Hierdoor is het rustig verloop van de demobilisatie der Nederlandsche weermacht, zooals dat in groote trek ken is voorzien en ook door de meer derheid van de Nederlandsche bevol king en weermacht werd toegejuicht verstoord geworden. Derhalve is de daarvoor verantwoordelijke opperbevel hebber van de in demobilisatie zijnde Nederlandsche land- en zeemacht ln krijgsgevangenschap naar Duitschland overgebracht. 3. De functie van opperbevelhebber der Nederlandsche land- en zeemacht is tegelijkertijd door den commissaris voor de demobilisatie der Nederland sche weermacht opgeheven. 4. In het hoogst eigen belang van de Nederlandsche weermacht en van het Nederlandsche volk wordt verwacht, dat in de toekomst verstoringen der demobilisatie niet meer zullen volgen. Deze zouden tot de scherpste tegen maatregelen vanwege de Duitsche weer macht leiden. Over de vijandelijke verliezen in het jaar 1940 heeft men geen betrouwbare gegevens. Vast staat, dat meer dan 1.900.000 Fransche gevangenen, onder wie vijf legerbevelheb bers en ongeveer 29.000 officieren, gemaakt zijn. Sedert 5 Juni is de geheele bewape ning en uitrusting van ongeveer 55 Fran sche divisies ln Dultsche handen gevallen, ongerekend de bewapening en uitrusting van de Maginotlinle en de andere Fransche vestingwerken. Tot den buit behoort boven dien bijna de geheele zware en zeer zware artillerie van Frankrijk en een onoverzien bare hoeveelheid andere wapens, uitrusting en voorraden. Het vijandelijke luchtwapen verloor sedert 4 Juni ln luchtgevechten 383 vliegtuigen, door afweergeschut 155 vlieg tuigen. Op den grond werden 239 toestellen vernield, door afweergeschut of In luchtge vechten 15, in totaal 792 vliegtuigen, als mede 26 versperringsballons en een kabel ballon. Door de marine zijn tot zinken gebracht: de hulpkrulser Carlnthia (23.000 ton), de hulpkruiser Scotstown (17.000 ton), het troepentransportschip Orama (21.000 ton), het marinetankschip Oil Pioneer (9100 ton), een transportschip van 14.000 ton, een hulp- kruiser van 9.000 ton. Onze duikbooten heb ben sedert midden Mei meer dan 400.000 ton aan koopvaardijscheepsrulmte tot zin ken gebracht. In totaal 493.100 ton. De luchtmacht heeft sedert 5 Juni ver nietigd: een hulpoorlogsschip en een tor- pedobootjager van tezamen 5100 ton en veertig vrachtschepen van tezamen 299.000 ton. Beschadigd werden drie kruisers, een torpedobotjager en 25 vrachtschepen. Door de bepalingen van het wapenstil- standsverdrag zijn ook, naast deze gewel dige vijandelijke verliezen, de resten der Fransche weermacht voor het verdere ver loop van den oorlog uitgeschakeld. Na deze grootste overwinning in de Duitsche geschiedenis over den tegenstan der van het Groot-Dultsche rijk, die be schouwd werd als de sterkste mogendheid te land en die even goed als dapper gestre den heeft, zijn er geen geallieerden meer." Dit Nummer bevat TWEE Bladen Binnenland Maatregelen inzake wederopbouw van boer derijen. (Binnenland, 2e Blad). Fabrieksbrand te Alphen aan den Rijn. (Rijnstreek, 2e Blad;. Buitenland Duitsche uiteenzetting van de overwinning op Frankrijk, (le Blad). De toestanden in België (2e Blad). De verhoudingen tusschen Engeland en Ierland, (le Blad). Mussolini dankt leger en luchtmacht (le Blad). ZIE VOORTS „LAATSTE BERICHTEN* EERSTE BLAD. DE BEZETTING VAN IERLAND. De „New-York Times" meldt: Daar naar de meening van vele militaire deskundigen een Duitsche aanval op Enge land waarschijnlijk zou worden voorafge gaan door een Duitsche bezetting van Ier land, zoekt Londen naar een formule, die de Britsche troepen in staat zou stelle «i. het bedriegde land zonder de Iersche ge voeligheid te krenken, te bezetten; o.a. wordt voorgesteld, Poolsche en Tsjechische divisies uit Frankrijk, alsmede het in wor ding zijnde .Fransche legioen" onder ge neraal De Gualle, voorloopig naar Noord- Ie rland te zenden, om daar een verzoek om hulp van De Valera af te wachten. Men redeneert, dat deze meerendeels uit Katho lieken bestaande troepen, door de Iersche bevolking vriendelijker zouden worden ont vangen dan Britsche troepen, die nog kort geleden als vijandelijke soldaten werden beschouwd. De correspondent van de .New-York Times", die onlangs in Ierland was, heeft echter geconstateerd, dat de Iersche bevol king het gevaar van een Duitschen inval niet ernstig opneemt, wel echter wantrou wend staat tegenover de motieven van hen. die Ierland op de noodzakelijkheid van be wapening meenden te moeten wijzen. Zuid- Ierland schijnt vast besloten te zijn, liever alleen tegenstand te bieden dan de Brit sche strijdkrachten weder op Iersch grond gebied en in zijn havens toe te laten. Vaak wordt 2elfs in Zuid-Ierland verklaard, dat Britsche troepen bij eventweele overschrij ding van de Noordelijke grens denzelfden tegenstand zouden ontmoeten als de Duit se hers. (D.NJB.). De oorzaak, dat Churchill, Chamberlain, Cooper, Eden enz. toch nog de voortzetting van den kansloozen strijd tot aan den on dergang de letterlijke tekst van hun aan phrasen zoo rijke verklaringen pre diken, ziet een correspondent van het „Hamburger Fremdenblatt" ln de noodza kelijkheid den oorlog in het eigen land te moeten doorstaan, na niet geaarzeld te hebben hem anderen volken op te dringen. Er is geen andere keus, aldus de corres pondent, daar zelfs de dominions van de Britsche kroon zich vol afschuw zouden afwenden van een universeele gedachte, waarin zij eerlijk haar vertrouwen stelden, wanneer de oproep voor de laatste troepen uit Londen niet zou weerklinken. In zijn verdere betoog wijst de correspondent er op, hoe met het noodlottige uur van de ge heele Engelsche Europeesche politiek ook de crisis van die leidende klasse verbonden wordt, die in Engeland sedert het einde van de 17de eeuw heeft geregeerd. Wij zullen geen prognose stellen, doch het vroolijke oude Engeland van het mach tige landbezit en de invloedrijke clubs der bevoorrechte families behoort tot het ver leden. VLUCHT NAAR AMERIKA. „Aftonhladet" bericht, dat vanuit En geland een massale vlucht naar de Ver. Staten Is begonnen. In de laatste week hebben niet minder dan 10.000 personen geprobeerd een visum te krijgen voor de Vereenigde Staten. Het betreft hier uit sluitend welgestelden. die niet alleen het geld voor de reis beschikbaar hadden, doch tevens over voldoende kapitaal beschikten om langeren tijd in Amerika te leven. Een groot gedeelte van de kunstschatten van de Britsche musea en de Britsche National Galery zijn reeds naar Canada verstuurd. Daaronder bevinden zich ook de waarde volle friezen uit de Acropolis te Athene. (D.N.B.). BOSE GEARRESTEERD. Volgens een bericht uit Calcutta is het vooraanstaande lid van het Indische na tionale congres Zabhas Chandra Bose in zijn woning door de Engelschen gearres teerd. Bose is president van het congres ge weest en heeft zich steeds op bijzonder scherpe wijze verzet tegen de Engelsdie heerschappij in Indië (D.NJB.L MUSSOLINI TOT DE WEERMACHT. Mussolini heeft generaal Pricolo, onder staatssecretaris van luchtvaart en com mandant van den generalen staf van het luchtwapen, het volgende telegram doen toekomen: „Deel den bestuurders en den bemannin gen der vliegtuigen mede, dat het Italiaan sche volk hun optreden met gerechtvaar digde trots gadeslaat. Deze eerste twintig dagen van den luchtoorlog hebben eens te meer bewezen, dat de geest der lucht- strijders Francesco Baracca waardig is." (Baracca was de grootste Italiaansche vlieger uit den wereldoorlog.) Aan den prins *van Piemont, comman dant van de legergroep aan het Westelijke front, heeft de Duce een brief doen toe komen. waarin hij onder meer zegt: „Bij mijn terugkeer ir. Rome wensch ik opnieuw uiting te geven aan mijn groote voldoening over de discipline van de troe pen, die onder uw bevel staan. Italianen en buitenlanders moeten weten, dat zich

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 1