STADSMEUWS IEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 28 Juni 1940 Welke bon is geldig! Engelsche vlieger-aanvallen. Versailles herdacht Willkie republikeinsch candidaat Verspreide Berichten Bon nr. 69 Bon nr. 75 Bon nr. 80 Broodbon nr. 31 t.m. AO Petroleumbon nr. 1 Uit Amerika T er-aarde-bestelling J. G. A. Janssen Leidsche werkloozen naar Duitschland Laatste Berichten Binnenland De brooddistributie. De Japansche gezant uit Den Haag naar Batavia 2—1 7 TOESTELLEN NEERGEHAALD. Gisteren zijn in den loop van den middag over de Nederlandsche kust zes Britsche vliegtuigen binnengekomen. Zij werden ter stond door de Duitsche jagers aangevallen en na korte luchtgevechten neergeschoten. Twee andere -Britsche vliegtuigen zijn er daarentegen in de voor- en namiddaguren van denzelfden dag in geslaagd, onder hier voor bijzondere gunstige omstandigheden, tot Hannover door te dringen en eenige bommen op olietanks te werpen. Op den terugtocht werd een dezer vliegers eveneens door de jagers neergeschoten. Dat de afweer der Duitsche jachtvlieg tuigen voor bijna honderd procent succes heeft gehad, zoo verklaart men van Duit sche militaire zijde bevestigt opnieuw het feit. dat het den Engelschen bij eenigszins helder weer niet gelukt is, hun aanvals- vluchten ook maar één keer de gewenschte uitwerking te verleenen, en dat daarbij al hun aanvallende vliegtuigen lang voor het bereiken van hun doel aan de Duitsche jachtvliegtuigen en luchtdoelartillerie ten offer vallen. De door de geworpen bommen veroor zaakte brand kon in betrekkelijk korten tijd gelocaliseerd worden en gebluscht. He laas zijn echter eenige dooden en gewon den te betreuren. De Westdeutsche Beobachter bericht, dat Britsche vliegtuigen in den nacht van 24 op 25 Juni het plaatsje Gereonsweiler hebben aangevallen. Zooals gebruikelijk, vlogen de vliegtuigen op groote hoogte, waardoor het onmogelijk was militaire doelwitten ook maar bij benadering te treffen. Zooals steeds in den laatsten tijd werden de bom men zonder eenig systeem neergeworpen. Twee burgers werden gedood en drie zwaar gewond. Drie boerenwoningen werden to taal vernield. (D.N.B.) DE BOMMEN OP ZWITSERLAND. Het Zwitsersche ministerie van bulten- landsche zaken deelt mede, dat in antwoord op den Zwitserschen stap in Londen met betrekking tot het luchtbombardement op Renens en Genève op 13 Juni, de Britsche regeering de volle verantwoordelijkheid voor de uitgeworpen bommen op zich heeft genomen. Zij heeft zich bereid verklaard zorg te dragen voor het herstel der geleden schade. De Duitsche pers herdenkt vandaag in hoofdartikelen den 21sten verjaardag der onderteekening van den dictaatvrede tus- schen Duitschland en de entente-mogend- heden in de spiegelzaal van het kasteel te Versailles. Op 28 Juni 1919, zoo schrijft de Berliner Boersenzeitung, vierde de Fransche politiek die steeds de deemoediging en de onmacht van de Duitsche naburen als doel had ge had. haar hoogste triomfen. Uit den tijd van diepsten nood. die op Versailles volgde, verhief zich in harden strijd het genie van Adolf Hitler. Hij opende de bronnen der Duitsche levenskracht, die ondanks de ge raffineerdste berekeningen van Clemen- ceau en genooten niet volledig gedempt had- kunnen worden. Hoe krachtiger de Duit sche krachtbronnen stroomden, des te ge prikkelder keken de wachters van Ver sailles naar de ontwikkeling van het nieu we Duitschland. welks jonge kracht de eene keten na de andere brak. Uit den starren wil om Versailles ondanks alles te redden, ontstonden de oorlogsverklaringen van Engeland en Frankrijk aan Duitsch land. In den grooten Duitsch-Franschen tweekamp is in hoogeren zin Versailles, welks verdediging parool en doel van Frankrijk was. vermolmd en bedorven ge bleken, doch de jonge kracht van den Duit- schen wil tot opbouw en vrijheid bleek van staal. Voor 21 jaar werd het recht verkracht. In den „vrede" graaiden roovers bijeen, wat onder bereik lag. Het Duitschland en Italië van 1940 strij den tegen het onrecht en voor het ware zelfbeschikkingsrecht der volkeren, d. w. z. voor de bevrijding van Europa van de dwangheerschappij der plutocratleele mo gendheden. 20 jaar heeft Duitschland er naar ge streefd, aldus de Deutsche Allgemeine Zei- tung, om klaar te komen met dit vredes- dictaat. Eerst toen Hitler met machtspolitiek de tegenstanders tegemoet trad, gelukte de bevrijding. Ook München was slechts een episode, die door Frankrijk en Engeland slechts werd opgevat als adempauze voor den komenden oorlog, aan het eind waar van een super Versailles zou komen. Een conceptie van reusachtigen omvang, die met Oostenrijk voor 21/* jaar begon, en die eerst het door de plutocratieën ge droomde Oostelijke font politiek, vervolgens militair in Polen uiteensloeg en daarop in weergalooze veldtochten de flankeerlngs- en opmarschplgnnen in het Noorden en Westen te niet deed, heeft in de groote aanvalsactie tegen Frankrijk haar roem rijke bekroning gevonden. De tweede van de voornaamste tegenstanders van 1919 en 1940, Engeland, staat thans voor een ge lijk lot. 15 Juni 1917, welke de algemeene controle op de blnnenlandsche en buitenlandsche scheepvaart bepaalt. De op bevel van Roosevelt aan den mi nister van financiën verleende bevoegdhe den, zoo meldt Associated Press verder, zijn tegelijkertijd verleend aan den gouverneur van de Panamakanaalzone. Belden kunnen in zekere gevallen officieren en manschap pen van schepen afzetten en eigen scheeps wachten aanstellen. Vooral is, naar de Associated Pres6 ver der uiteenzet, belangstelling gewekt door het feit, dat schepen in beslag kunnen wor den genomen om het „inaohtnemen der rechten der Vereenigde Staten te verzeke ren". Officieeic kringen weigeren echter commentaar te leveren op de mogelijkheid, dat de aan den minister van financiën ver leende bevoegdheden uitgelegd zouden kunnen worden als een machtiging om Fransche schepen over te nemen als scha deloosstelling voor Frankrijks schulden uit den wereldoorlog. In het ministerie van fi nanciën is aangeduid, dat geen plannen bestaan tot onmiddellijke maatregelen op grond der nieuwe bevoegdheid. D.N.B. De republlkeinsche partijdag is gister middag begonnen met stemmen over de benoeming van den republikeinschen can didaat voor het presidentschap. Bij de eer ste stemming kregen van in totaal 1000 stemmen Dewey 360. Taft 189 en Willkie 105 Alle overige voorgestelde candldaten kre gen minder dan 100 stemmen. Voor de be noeming tot candidaat zijn minstens 501 stemmen noodig. Bij de 16e stemming verwierf direc teur-generaal Wendell Willkie 594 stem men en hij werd daardoor gekozen als candidaat voor het presidentschap. Alleen senator Taft was in den eindstrijd een gevaarlijk tegenstander voor Willkie. Nadat het resultaat vaststond, hebben de deelnemers aan den republikeinschen par tijdag, onder grooten bijval, een besluit aangenomen, waarin werd vastgelegd, dat de aanwijzing van Willkie eenstemmig tot stand is gekomen. Willkie, die directeur- generaal is van een eleetriclteltsfabriek en 48 jaar oud is, heeft onmiddellijk, nadat hij was aangewezen, verklaard, dat hij alles zal doen om de Amerikaansche welvaart en de nationale eenheid te herstellen en om de landsverdediging te volmaken. (D.N3J. Op voorstel van afgevaardigde Thorkel- son ls de tekst van het interview, dat Wle- gand heeft gehad met den Fuehrer, afge drukt in de Congressional Record, het of- ficieele orgaan van het congres. Dit offi- cieele blad wordt in vele duizenden exem plaren gedrukt en verzonden aan alle par lementsleden. ambtenaren, de pers en openbare instellingen, benevens aan een groot aantal particuliere abonné's (D.N.B.) AMERIKANEN VERLATEN ENGELAND. Uit Londen wordt gemeld, dat de Ameri kaansche ambassadeur Kennedy allen nog in Engeland gebleven Amerikanen heeft aangeraden met de ..Washington" naar het vaderland terug te keeren, daar dit naar alle waarschijnlijkheid de laatste gelegen heid is. Het schip vertrekt 4 Juli van Gal- way ln Ierland. VERKOOP VAN KOFFIE GESTAAKT. Van 1 Juli af zal in Italië de verkoop en het schenken van koffie weer worden ge staakt, Gebak en ijs mogen met Ingang van dien datum nog slechts op Zaterdag, Zondag en Maandag worden verkocht. <8tefani>. DE HERTOG VAN WINDSOR WEER NAAR MADRID. De Hertog van Windsor heeft gisteren, tijdens zijn reis naar Portugal, dc vergun ning voor het verlengen van zijn bezoek in Spanje gekregen. Dc Hertog keerde onmid dellijk naar Madrid terug, teneinde daar nog enkele dagen te verblijven. (D.N.B.) tfOininiiiiiiiaiiiiiiiiDiiiiiiiiniuinotiiiiuiiiiiiniiiHiiiniiiiiiiiniiiniMiiiiniijuiiinuH (t.m. 5 Juli) ons thee of Yi pond koffie (t.m. 12 Juli) 2T/i ons bloem of bakmeel. (t.m. 25 Juli) 1 kilogram suiker. (t.m. 4 Juli) 2000 gram brood. (t.m. 30 Juni) 2 liter petroleum. VERBOD TOT LUISTEREN NAAR BUITENLANDSCHE STATIONS IN IRAK. Het Iraksche ministerie van blnnen landsche zaken heeft een wet uitgevaardigd welke het luisteren naar alle buitenland sche radiozenders in Irak verbiedt (D.N.B.) 5479 (Inges. Med.) MACHTIGING TOT IN BESLAGNEMING VAN SCHEPEN. Président Roosevelt heeft, volgens de As sociated Press, den minister van financiën gemachtigd tot het inbeslagnemen vart een blnnenlandsch of bultenlandsch schip „wanneer dit noodzakelijk is om de sche pen tegen beschadiging te beschermen". Een hooggeplaatst ambtenaar verklaarde in dit verband: Roosevelt's instructie zou kunnen worden uitgelegd als de basis voor een mogelijk in beslag nemen van thans in de Amerikaansche wateren zijnde sche pen van Frankrijk en van landen, die thans door Duitschland zijn bezet. Roosevelt trad op krachtens de wet op de splonnage van GROOTE BELANGSTELLING AAN DE GROEVE. Op het R.K. Kerkhof bij de Zijlpoort is vanmorgen het stoffelijk overschot van onzen collega, den heer J. G. A. Janssen, in leven Leidsch correspondent van het .Algemeen Handelsblad" en cricket-mede werker van ons Blad, naar zijn laatste rust plaats gebracht. Hoevele vrienden de thans overledene zich door de jaren had gemaakt, bleek ten duidelijkste uit het groote aantal belangstellenden dat tegen elven op de be graafplaats bijeen was. Natuurlijk waren daar in de eerste plaats tientallen leden van de voetbal- en cricketvereeniging ,.A.- S.C.", welke club in Janssen's hart zooh ruime plaats heeft ingenomen en die thans niet wilden ontbreken om hun vriend en clubgenoot de laatste eer te bewijzen. Onder hen bevonden zich ook de eere-leden van A.S.C., de heeren A. J. van der Lijke en F. A. Wempe, en de oud-voorzitter, de heer J. J. Planjer. Namens de Leldsche IJsclub, waarvan de heer Janssen bestuurslid was, waren aan wezig de heeren W. G. Sillevls en lr. F. Stokhuyzen, welke laatste tevens het Ge meentelijke Radiodistributiebedrijf en de Kon. Zeilvereeniging „De Kaag" vertegen woordigde. Mr. J. A. de Groot uit Amster dam was gekomen namens directie en hoofdredactie van het ..Algemeen Handels blad". de heer W. van der Laan namens de 3 October-Vereeniglng en dr. J. C. Schalk wijk als oud-directeur der Gemeentelijke Hoogere Burger School en als voorzitter van de commissie van oud-lecrllngen voor de herdenking van het 75-jarig bestaan, waarvan de heer Janssen het secretariaat waarnam, benevens vele collega's. Aanwezig waren verder nog de heeren J. P. Ouwerkerk, namens U.VJS., P. Hage naar, namens L.C.C., R. Massaar en P. Rob bers, namens Lugdunum. In den stoet kwamen bovendien o.m. mede de voorzitter en secretaris van AJ3.C., de heeren S. J. Koopmans en A. J. F. F. Eichhorn en het eerelid dezer vereeniglng, de heer H. van Gelder. In de kapel werd door kapelaan P. A. J. Geven de absout-e verricht, waarna de kist met het stoffelijk overschot grafwaarts werd gedragen en na de liturgische plech tigheden de ter aarde bestelling geschiedde. Een groot aantal kransen en bloemstuk ken dekte de kist. wx>. van A.S.C., het AB.C.-cabaretgezelschap, het eerelid, den heer A. J. Bronkhorst en van de directie van ons blad. Een broer van den overledene, de heer H. L. A. M. Janssen, bedankte namens de familie voor de betoonde belangstelling. COMMISSIE VOOR RAAD EN VOORLICHTING. Ten behoeve van gezinnen, die in moei lijkheden en zorg zijn tengevolge van het feit, dat man of zoon gesneuveld ls of ver mist wordt, heeft zich een commissie van raad en voorlichting gevormd, bestaande uit: pastoor Th. M. Beukers, mevr. C. Gobée, ds. D. Kuilman, mr. P. A. van Too- renburg, ds. H. A. Wiersinga en D. v. d. Kwaak, secretaris Zeemanlaan 33). De commissie houdt zitting: 's Maandags, 's Woensdags en 's Vrijdags van 23 uur op Nleiuwsteeg 8 boven. Ook kan men zich schriftelijk bdj een der leden van de comimis6ie vervoegen. EXAMENS MIDDENSTANDS DIPLOMA „ALGEMEENE HANDELSKENNIS". De examens werden gisteren voortgezet en beëindigd. Geëxamineerd werden 43 candldaten voor-het ..Normaal" examen. Geslaagd zijn: nïej'. A. C. v. d. Spek, Bos koop: de heeren J.ISplinter, Nieuw-Vennep; G. Schmal, Wassenaar; C. Teske, Leiden; J. Uit den Boogaard» Hoogmade; H. C. v. d. Valk, Boskoop; C. van Veen, Alphen a. d. Rijn; J. A. v. d. yelöen, Koudekerk; K. P. F. van Velzen, den Haag; P. Versluis, Bos koop; J. Vierbergén. Katwijk aan Zee; J. J. Visser, Zwammerdam; A. J. van Vliet, Bodegraven; J. D. van Delft, Katwijk a. d. Rijn; J. J. van Vliet, Bodegraven; N. Vonk, Koudekerk; Mej. K. v. Voorst, Lisse; S. A. Walraven, Bodegraven; I. Warnaar, Vlaar- dingen; P. J. Werner, Wassenaar; C. de Wit, Koudekerk; G v. Wijk, Berkel; B A C. Zaal. Oegstgeest; mej. C. M. Zonneveld, Hillegom, de heeren H. Timmerman, Scha- gerbrug; R. v. d. Laan, Leiden; O. Zuyder- duin, Katwijk a. d. Rijn. Afgewezen 16. De totaal uitslag luidt: „Normaal" exa men: Geslaagd 150, afgewezen 66; „Spe ciaal" examen: Geslaagd 62, afgewezen 16. DIPLOMA-ZWEMMEN IN DE „OVERDEKTE". In de bad- en zweminrichting „De Over dekte" aan de Haarlemmerstraat alhier had gisteravond het diplomazwemmen plaats, waarvoor zich ongeveer 75 gegadigden had den opgegeven. Enkelen hadden zich terug getrokken. zoodat 69 kinderen en ouderen hun krachten beproefden. Meerendeels werd er netjes gezwommen, hoewel het peil van rugzwemmen merk waardigerwijs in alle groepen veel lager dan dat van andere onderdeelen was. Slechts één van de ingeschrevenen kon het diploma niet worden uitgereikt. Van de zijde van oudens, familie en be kenden bestond er een aardige belangstel ling. Aan de volgende candldaten kon het di ploma uitgereikt worden: Meisjes tot 12 jaar: M. C. S. de Jager, C. Boogers, W. de Clerq, G. de Clerq, W. Sut- terland, C. Piket, A. v. d. Luit, K. Roze- mond, C. Verpoorten, J. Slere, M. Noordhoek Hegt, M. Voorduin, H. Peek, H. Schallen- berg, W. Metselaar, N. Hess, C. Saarloos, T. v. d. Luit, B. v. d. Akker. Meisjes van 12 tot 15 jaar: Q. de Bruin, T. Zwart, H. Boogers, N. Lammerse, M. Boo gers, B. Zwart, J. J. Lepelaar, E. van Doorn, M .van Groenewoud, E. Schophuizen, W. v. d. Steen, L. Spijker. Dames; J. Boersma, N. de Wilde, T. Koe- kebler, W. Cossee. L. Nleboer, J. Smit. Jongens tot 12 jaar: P. Laterveer, K. van Rijn, R. Knegtel, P. de Buck, G. Lina, L. Teeuwen, G. v. d. Linden, D. Kruyt, J. Eringa, J. Belgraven, H. v. Vuren, H, v. d. Heuvel, G. de Jong, R. Noordhoek Hegt. Jongens van 12 tot 16 jaar: B. Koning, R. Spijker, T. van Wijk, W. van Leeuwen, A. van Bergen Henegouwen, H. Niersman ,H. de Nle, J. Punt, M. Ouwerhand, P. Kooi- tnans, D. Terhaar, J. v. d. Poel, P. Vlasveld, L. v. d. Drift. Heeren: H. I. de Nie, Peeters, H. Nierman. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving. Gebrs. Kraan, Leimuiden, 36a, pallng- rookerij en vlschhandel. Vennooten: B. Kraan en P. Kraan. Wijziging. L. Horsman, Leimuiden 128, galanterieën, enz. H. B. S. VOOR MEISJES. L. Tak, P. A. Reekers. Bevorderd IC lcerl., afgewezen 3 leerl. Bevorderd tot de 5e klasse afd. B. H. A. J. Abbinga, N. Dekker, M. H. Fuhrl Snethlage, E. P. de Haas, J. A Hokkeling, L. A. C. Hooymans, A J. Jonkers. D. E. Smit, A. van der Valk. Afgewezen 1 leerl., bevorderd 9 leerlingen. Bevorderd tot de 6e klasse afd. B.: M. J. Bungcnberg de Jong, M. van Driel, K. Dubbeldam, J. C. E. Harteveld, J. A. Huys- men. J. S. Kuiper, M. J. Munk, C. C. Neeff, E. Schaly, B Schippers, C. E. Schippers, B. L. Vlietstra, M. A. L. Thuis, voorw. Be vorderd 12 leerl., afgewezen 3 leerl., voorw. 1 leerling. Naar wij vernomen aUn tot (Vuaverre on geveer 75 werkloov.en utt Lelden en naaete omgeving naar Duitschland vertrokken om daar vrijwillig werk te gaan verrichten Ben tweede transport van 100 man ls ge leed om dezer dagen te vertrekken, terwijl a s Dinsdag een derde groep van vermoe delijk ongeveer 50 man z,al volgen. Onder deze werkloozen zijn zoowel ge schoolde als ongeschoolde krachten. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd ls voor het candldaatsexamen rechten, de heer M. C. van der Poel (Voor burg Bevorderd tot apotheker: de dames E. M. Ch. van Buuren (Lelden), I. van Heemskerck Duker-Schönfeld (Lelden), O J. Verboom (Poortugaal) en de heeren C M Buys (Den Haag en R. J Noordhoek Hegt (Den Haag). Geslaagd zijn voor het doctoraal examen geneeskunde de heer P. Stehouwer (Alphen a d. Rijn)voor het artsexamen le gedeelte: mej. L. van der Mandele (Rotterdam) en de heeren R. Abdoelrachman (Lelden). J. H W. Nota (Oegstgeest) en D. Locbis (Lel den). Bevorderd zUn tot arts: mevr. E. Postma- Noorduljn (Nijmegen) en de heeren E, G. van Breukelen (Den Haag). H A W. Bam berger (Voorburg) en K. J. Muhrlng (Rot terdam). KOSTELOOZE RIJWIELMERKEN. De Ontvanger der Invoerrechten en Accijnzen alhier zal te zijnen kantore Langebrug 20 gelegenheid geven tot het aanvragen van kosteloozc rljwlelmerken en wel eiken werkdag van 9 tot 12 en van 2 tot 5 ure uitgezonderd 's Zaterdags van 9 tot 12 ure en voor hen, die werk hebben: des avonds van 5 tot 7 ure op Dinsdag 16, 23 en 30 Juli en Donderdag 18, 25 Juli en 1 Augustus. Overgangsexamens. Bevorderd tot de 2e klasse: O. W. Algie, A M. E. E. Bergsma, G. C. Cohen, J. F. van Eek, D. C. Gobée, J. G. C. M. Gründeinann. A. C. de Haas, A van Konijnenburg, M. J. Kruyt, H. E. Lammens, C. J. Lasschuit, L M. Llgtenberg. J. S. Pei ger, J. van de Polder, N. van Schouwen. M. E. de Vos van Steenwijk, C. L. D. C. Wol- dringh v. d. Hoop, H. T. Zekveld, H. van der Vlerk, M. J. van Hengel, C. Baas, A. van den Beidt. E. G. C. Belgraver, L. R. Berkenbosch, J. F. Boom, M. E. M. Boom, W. H. L. Dagnlaux. J. J. van Dissel, S. C. van Dorsten, A. H. Erlee, M. H. Franke, T. C. H. Hamm, voorwaardelijk, E. R. Harte veld, M. S. Kruyt, E. C. S. Langhout, E. A. Ochtman. D. F A. de Smit, A. M. M. Velt- huys. Totaal 37 leerl bevorderd, 9 leerl. afgewezen en 1 leerl. voorwaardelijk. Bevorderd tot de 3e klasse: O. A M. Boon, Q. Buurman, H. M. Cool, A. van Dam. E J. Driehuizen, A. van der Graaf, A. E. Gunning, J. E. Hovius, V. M. James. H A Jelgersma. M. C. Lagaay, J. A. E. dc Lange, A. M. Leeuwenburg, F. Nijholt, D Punt, E. de la Rle. M. A. van Schaik, A. M. Scheer, R. C. M. Sormanl, R. A. R. van Vianen. M. Weyermans, G. T. A. van der Woude. M J. Wijnbeek, J. J. van Wijn gaarden, E. Wolff, A. Albers, M. E. van den Bent. J. de Boer. A Ciggaar, S. A. Dem- mink, A. van Dorsten, A. A. Dullemond, R. P. Gelljns, G. C. Goedkoop, M. van der Graaf, A Harts. A. J. Henrard, A. G. C. Izaks, W. E. Knetemann, G. E. Knoppert, M. C. Minnee, M Th. N. Plouvier, N. H. de Roo, J. C van Rijnbach, E. P. Schlagwein, E. Scholtz, E. M. W. Sölner, M. A. Snel. D. I van Someren, P. J. van Tussenbroek, J. M. C. Vijgen. Totaal 52 leerl. bevorderd, 4 leerl. afgewezen. Bevorderd tot de 4e klasse afd. A: E. C. Bakhuizen van den Brink. A. H. D. Begeer, S. I. H. Bentfort v. Valkenburg, A. Blitz, N. C. Bungenberg de Jong, L. M. ten Cate Brouwer, R. Cleveringa, M. Coster, C. J. van den Heuvel, H. G. Heynes, E. van der Hoogt, C. Hopman, G. J. van Ingen Sche- nau, C. van der Kloot, voorw., W. Kuyntjes, C. C M. Llndenbergh, M. T. V. de Haan, M. J. Nauta, M. J. Olivier, G. H. Paauw, C. C. T. M. Rees van den Ende, A. M. Renaud, J. C. Renssen. D. Rientsma, W. J. M. Rückert, D. Th Schellekens, J. J. Simmer- mans, G. Splecker, M. G. Taconis, C. M. Versleijen, L. S. van de Vijver, H. W. van Wijk, E. Zierfuss, A. H. E van Hengel, voorw. Bevorderd 32 leerl., afgewezen 3 leerl., voorw. 2 leerl. Bevorderd tot de 5e klasse afd. A: J. J. Blokhuis, H. de Boer, D. Bosse, J. E. Door nik, J. A, van Eek, Th. M. van der Graaf, voorwaardelijk, A. G. Homan, A. H. Janse van Mantgem, D. Kiewiet de Jonge, M. W. de Koning, C. N. Lantlnga, E. M. van der Meulen. H A. H. Molenaar, C. E. Noorduyn, E. A. Phllippo, M. Prins, E. G. Sandberg, S. W. van de Sande Bakhuyzen, E. A. Schilt, B. M. Siemens, A. L. de Stoppelaar, S. H. Vogelaar, A. Woldringh van der Hoop, P. A. van Aggelen, M. M. Bakker, I. Boasson, F. W. Boschma, P. C. de Bruyn (Ella), E. M. de Bruyn (Bep), C. Coenraads Neder- veen. M. van Cranenburgh, C. A. Fuhrl Snethlage (Deep), P. C. van der Graaf, M. F. de Gunst, H. E. C. M. van Kimme- naede, E. A. de Koning, J. M. Lammens, J. M. Th. de Nes, I. A. I. van Schijndel, A. P. Sevensma, G. V. G. A. van der Woude, C. C. Houtermans. Totaal: 41 leerl. bevor derd, 3 leerl. afgewezen, 1 voorw. Bevorderd tot de 4e klasse afd. B.: A. de Blanken. C. Bleuzé, R. Blitz, H. Brands, E. K. P. Cool, J. Cupedo. Y. B. de Groot, M. H, Hageman, H. C. Happel, G. van Leeuwen D. H. M. van Leeuwen, T. van der Linden, P. J. Olthof, C. Ph. E. M. Plouvier, C. C. Poutsma, J. T. Sandberg, A. A. M. Schrandt De wethouder v>an fabricage, de heer Jac. Wilbrink, ls verhinderd morgen spreekuur te houden. Onze stadgenoote, mej. Corry Mol heeft bij de te Oudehbosch afgenomen exa mens de acte voor onderwijzeres L.O. be haald. Onze stadgenoot, de heer mr. A. J. Kronenberg is geslaagd voor het tweede deel van het notarieel examen. Onze stadgenoot, de heer Tom J. F. Westen ls geslaagd voor een examen ln voetverzorging en pédicure. Op het te Utrecht gehouden examen van den Schoolraad voor de Scholen met den Bijbel ls o.m. geslaagd mej. Ch M. Brokke. onderwijzeres te dezer stede met aanteekenlng G. S. Gistermiddag om vier uur opende op de Mare 90 alhier de heer Th. Westgeest ec-n slagerij. Het Interieur kenmerkt zich door eenvoudige uitvoering en netheid. Alle installaties, die in den winkel zijn aangebracht, zijn nieuw aangeschaft, zoo dat een hygiënische bereiding en bediening mogelijk zijn geworden. Een ingebouwde ruime ijskast maakt het mogelijk, het vleesch te bewaren, zonder dat het aan be derf onderhevig is. De groote bloemenmanden, die bU de opening waren aangeboden, en die ln alle hoeken van den winkel staan opgesteld, geven een vroolijken Indruk aan deze nieuwe zaak. Gedurende het tijdvak van 1 Juli tot en met 7 Juli a.s. zuilen de met „41" tot en met „50" genummerde bons van het broodbon bock je gezamenlijk recht geven op het koopen van 2000 gram brood. Elk dezer bons geeft derhalve recht op het koopen van 100 gram brood. De bons, die op 7 Juli nog niet ge bruikt mochten zijn, blijven voorts tot en met 11 Juli a.s. geldig. Het DNB meldt uit Tokio: De Japansche gezant in Den Haag, Ishi, zal volgens pers berichten, naar Batavia worden gezonden om de Japansche regeering te vertegen woordigen bij den gouverneur-generaal van Nederlandsch-Indië. Tegelijkertijd spreken de bladen van het voornemen om een diplo maat naar Fransoh Indo-China te zenden. De woordvoerder van het Japansche mi nisterie van buitenlandsche zaken heeft in verband hiermede verklaard, dat de Japan sche gezant ln Den Haag inderdaad naar Tokio is teruggeroepen. Na zijn terugkeer zal een beslissing worden genomen over zijn uitzending naar Batavia. Over het zenden van een bijzonderen diplomatieken verte genwoordiger naar Fransch Indo-Chlna ls niets bekend.

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 2