De Belgische Koningin-Moedér te Maastricht - Verkoop van legerpaarden LEIDSCH DAfiRLAD Tweede Blad Echtpaar z.k. 81ste Jaargang FEUILLETON WEDEROM WERDEN IN HET ALGEMEEN PAARDEN DEPOT op Houtrust in den Haag een aan Lal voor het leger ongeschikte paarden verkocht. De belangstelling voor deze verkooping was groot. KONINGIN ELISABETH TE MAASTRICHT. De Belgische Koningin-Moeder bracht een bezoek aan het Belgische lazaret, dat onder gebracht is bij de Paters Jezuieten te Maastricht. »lj het verlaten van het hoofdlazaret MET DEN PLUK VAN DE EERSTE Z.G. DUITSCHE KERSEN is men in de omgeving van Tiel en Geldermalsen druk bezig. Met een rate) loopt men door don boomgaard om de spreeuwen te verjagen. IN DE NABIJHEID VAN BUSSUM bevond zich een enorme zandvlakte. Lang zamerhand is hier door afgravingen een groote plas ontstaan, welke „Klein Valkeveen" is gedoopt. Een kijkje op dit „Boscbbad". DE MAASTUNNELBOUW TE ROTTERDAM. Dit enorme bouwwerk, dat Zater dag het vierde bouwjaar ingaat, heeft gelukkig tijdens de recente gebeurtenissen niet geleden. Op 't ventilatiegebouw op den rechter-Maasocver worden de koperen schoepen aangebracht, waar doorheen de versche lucht zal worden aangezogen. HOOIOOGST OP MARKEN. VAN USCLCBTERREIN TOT MOESTUIN. De gemeente Diemen heeft grond beschikbaar gesteld voor de inwoners om te tuinieren. Zoo is het ijsclubterrein in een moestuin herschapen. door Mr. KEA BOSSERS. 48) „Ik dacht, dat ik door den grond ging" zei Frank later Wantde getuige Dui- nema strompelde binnen op twee krukken. Heftige belangstelling bij den Officier. De President ging weer zoeken in het me disch rapport scheen te vergelijken. Een rechter boog zich naar hem toe, fluisterde iets De ondervraging van den getuige Dul- nema begon. Frank hoorde er niets van. Hadden ze hem nu tóch voorgelogen? Daar kwam hij nooit overheen die ander misschien voor zijn leven verminktZijn verdediger zag hem bleek worden, boog zich naar hem over. „Ziet udat been?" hakkelde Frank. „Wadht maar" gebaarde de verde diger, liep meteen naar het podium. „En. meneer de verdediger?" vroeg de President. „Ja. meneer de President" begon Mr. van Westhovo. „ik zou om te beginnen graag vastgesteld willen zien. dat de verwondin gen, die de getuige bij deze aanrijding heeft opgeloopen. in het zoojuist behandel de medisch rapport volledig zijn opgesomd" „Ja" zei de President. „Wilt u ons dat even meedeelen. getuige. Het rapport hier spreekt alleen van hersenschudding, ge broken ribben en kneuzingen. Hoe zit dat? Is dat Juist?" ,Ja zeker, meneer de President. O U denkt hiéraan" hij wees op zijn been Nee. dat heb Ik aan dat laètste gevalletje te danken. Ziet u" weidde de getuige Dui- nema genoeglijk uit „een week, nadat ik uil het Ziekenhuis kwam, ben ik teren een boom opgereden, ja, als Je doorloopend op den weg zit, overkomt Je nog al eens iets Maar ik kom er altijd goed af. Dit lijkt ook erger dan het is" voegde hij er gerust stellend aan toe. Frank had wel naar den getuige Duine- ma toe willen hollen, om hem te vertellen, wat een reuzenkerel hij was. Gemeen van meester van Westhove om dien goeien man nu nog verder door te zagen over zijn vroegere veroordeelingen, over zijn veel te groote snelheid bij het kruispunt het kon hem allemaal niet meer schelen Zelfs het scherpe requisitoir van den Of ficier drong maar half tot hem door. Hij hoorde wel een paar venijnige zinnen: ..verregaande roekeloosheid wetenschap, dat de remmen ondeugdelijk waren af weging van schuld, waar meneer de verde diger wellicht op aan wilde sturen, kwam hier niet ter sprake, waar de remmen van de andere auto wèl behoorlijk functionneer- den en voor normaal oversteken van den weg de snelheid zeer zeker tijdig gemin derd had kunnen worden verklaring van den verdachte, dat hij niet sneller reed dan 30 K.M per uur door niets bevestigd en toen de eisch: twee maanden hech tenis, voorwaardelijk, met een proeftijd van een jaar en een geldboete van vijftig gul den doch. gezien het feit. dat verdachte nog nooit veroordeeld was en hij als be roepschauffeur in zijn onderhoud moest voorzien ditmaal geen termen aanwezig om intrekking rijbewijs te vorderen. „Het woord is aan meheer den verdediger" Deze wendde zich vragend tot Frank, den brief van den Jonker in de hand. „Neen" schudde Frank overmoedig. Hij waagde het er op. Nu zou het Immers alle maal best losloopen. Na afloop vonden ze elkaar in de gang. Jimmy's gezicht stond bezorgd. „Nog al bar hè?" zei hij. „Bar? Man, ik voel me honderd pond lichter! Ik zal wel heilig oppassen, dat me niets meer gebeurt. Maar toen die vent bin nen kwam hinken ik wist niet waar ik bleef „Wat spijt me dat" zei Mr. van West hove. „Ik had je er op kunnen voorberei den. Ik wist het namelijk al. Die meneer Dulnema ls een adsplrant-zelfmoordenaar". „Toch ben ik hem dankbaar" lachte Frank. „Maar u in de eerste plaats, meneer van Westhove. Mag ik u hartelijk danken voor uw hulp." „Tot je dienst, hoor. Ik zal vandaag veer tien dagen wel even opbellen, misschien doen ze er nog wel wat af." „Dank u wel. meneer" zei Frank nog eens Ze kregen allebei een hand. „Kom mee" zei Jimmy toen. „Wat gaan we doen?" vroeg Frank. „Sherry drinken en kreeft eten" zei Jimmy. „Kerel, wat zie Jij er katterig uit." Ik ben den schrik nog niet te boven' zei Frank. „Daar helpt Kempinsky je wel overheen" voorspelde Jimmy. Lies wachtte in spanning. Hendrik holde den heelen morgen af en aan, vertelde ze ven keer, dat v.c hem hadden moeten mee nemen als getuige: „Want li wist allang, dat Frank hem kneep voor die vervloekte remmen, zie Je." Eindelijk om drie uur reed de grijze wa gen het hek binnen. Lies zag ze er allebei uitspringen. Ze zagen er nogal opgewekt uit, dacht ze. Natuurlijk gingen ze recht door naar de studeerkamer. „Zei Frank nog iets?" vroeg Lies angstig aan Hendrik, die opengedaan had. „Nou en óf" grinnikte Hendrik. „Hij zei „voor mekaar, ouwe gek". En hij mepte mijn schouder zoowat üit mekaar. En me neer van Eldei. had ook al zoo'n lol". „Ik heb port moeten brengen" vertelde Hendrik een kwartier later. „En de Jonker zei: "chenk Robberts ook maar een glas in voor den schrik. Dus het zal wel in orde zijn." En toen Frank en Jimmy later samen in de keuken kwamen en haar samen onge veer vijf keer het heele verloop van de zitting verteld hadden, begreep Lies wel. dat het inderdaad in orde was. HOOFDSTUK XXII. Gerard Scholten zat in het bestuur van de Algemeene Weldadigheidsvereenlging Ze hadden dien avond vergaderd met de commissie tot steun aan werklooze lntel- lectueelen en een paar bestuursleden ble ven nog even napraten. De voorzitter bladerde in zijn notities, schoof ineem zijn papieren met een onge duldig gebaar opzij. „Ja" zei hij „Wéér een avond volgepraat Contact met de studentanvereeniglngen, contact met de medici, met de juristen, met de leeraren wat bereiken we er ten slotte mee?. T: is nu eenmaal een teveel en we kunnen het niet wegwerken. Want. er is nergens anders een tekort aan ar beidskrachten. Het is hopeloos volgens mij" „Ja" beaamde Gerard, „in het algemeen zie ik ook geen uitweg. Al blijft er hier en daar voor een enkeling no. wel een gaatje om in te glippen." „Voor een enkeling, die geluk heeft, mis schien wel". „En die diirft" vulde Gerard aan. „Ik weet e' zelf een voorbeeld van. Een van mijn beste vrienden, een jong Jurist zoon van een rechter bovendien, die den moed gehad heeft om alles overboord te gooien en die nu sinds 'n Jaar behoorlijk zijn kost verdient als wat, denk je? als gewoon chauffeur." „Ja" knikte de voorzitter. „Zulke geval len ken ik ook wel een paar. Maar wat be wijs je er mee? Misschien één op de hon derd, dien zooiets gelukt." „Het bewijst in ieder geval" zei Gerard, „dat de besten het nog altijd klaarspelen, zich op een of andere manier te redden. Want die zooiets durven aanpakken, zijn toch in elk geval menschen, waar wat in zit. En dat geeft je toch weer een beetje moed". .Laten we o^ die hoopvolle woorden varu jou de Zitting dan maar sluiten" zei de voorzitter en stond op. „Van zitting gesproker.. Diepveld" hield Gerard hem nog tegen „Mag lk Je nog even een privé-inlichting vragen? Wan neer daarginds bij jullie iemand veroor deeld wordt in een strafzaak, hoe kan ik dan zoo vlug mogelijk de uitspraak te we ten komen? Ik bedoel, zonder op ambte lijke manier van kamer zes naar kamer zeventien enzoovoort gestuurd te worden." (Nadruk verboden), iWordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 5