R°°k CHIEF WHIP De Leidsche Bioscoop-Programma's LEIOSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 10 Februari 19ï Meer dan ooii bescherm Uw gezondheid KWALITEITS- NAAIMACHINES Overzicht Duitsch complot Turkije in Verspreide berichten C. F. MEERPOEL 3*" ALLEEN: Breestraat 171. RECHTZAKEN de Russische aanvallen ln dit gebied wor den voortgezet. Volgens rr.ededeelingen van Finsche zijde zou sedert het begin van den oorlog slechts een kleine Russische een heid er ln geslaagd zijn om tot den Fin- schen oever van de gelijknamige rivier dooi te dringen en daarmede hebben de Finnen destijds spoedig afgerekend. Een aanwijzing omtrent het groote aan tal tanks dat de Russen in den strijd wer pen kan men verkrijgen door een oog te werpen op de lijst van de Russische ver liezen nï 21 tanks op één dag (gisteren) alleen op de landengte Voor de eerste maal in dezen oorlog be ginnen de Russische gepantserde colonnes de sterkte van de Duitsche voorhoede te benaderen, die het Duitsche leger gebruik te om de Poolsehe infanterie en cavalerie te vernietigen. Het effect van de Russische gepantserde colonnes is minimaal tegen de taaie Finsche verdediging. Ten Noorden van het Ladogameer is een sterpunt, waar de Russen een aantal tanks en geschut hadden geconcentreerd, ln handen van de Finnen gevallen, zij maakten 19 tanks buit. zoodat het totaal van de tanks, die op een dag veroverd werden, daarmede tot 40 steeg. Dit cijfer heeft alleen betrekking op het Zuid-Oosten van Filand. De gevechten, die zeer hevig zijn, wor den nog steeds voortgezet. DE HULPVERLEENING. De Finsche minister-president Ryti heeft den Franschen gezant te Helsinki ontvan gen om hem dank te betuigen namens de Finsche regeering voor de snelle hulp die Frankrijk Finland heeft kunnen leveren. Finland schat deze hulp nog te hooger, om dat het weet met welke moeilijkheden Frankrijk te kampen heeft. Waaruit die hulp echter bestaat? Van bevoegde zijde wordt te Londen ver nomen. dat het gerucht, als zouden een Poolsehe een Fransche en een Canadeesche divisie naar Finland gaan, onjuist is. De Britsche vrijwilligers gaan afzonder lijk. hun reis wordt door de Finsche auto riteiten geregeld. De Britsche autoriteiten werken slechts in zooverre mede, dat zij verlof tot vertrek uit het land verleenen. De Deensche ambulance in Finland zal met een veldhospitaal met 100 bedden wor den uitgebreid, het materiaal bevindt zich reeds in Finland. Vandaag zullen nog 10 Deensche ziekenverpleegsters naar Finland vertrekken. Sir Walter Citrine, de uit Finland terug gekeerde Engelsche vakvereenigingsleider, zeide nog, dat de Finnen z.i. den strijd nog zeer lang zouden kunnen volhouden indien Europa den Finnen zwrae artillerie en eenige duizenden vliegtuigen wilde ver schaffen en beide liefst zoo spoedig moge lijk. De Finnen hadden zelf een voldoend aantal geschoolde vliegers en benzine was ruimschoots voorhanden. Sir Walter was in het bijzonder getroffen door het moreele peil van den Finschen soldaat wat het beste bleek uit de hem door generaal Man- nerheim zelf verstrekte gegevens omtrent de wederzijdsche verliezen. Tot half Janu ari waren er vijftig Russen gevallen voor iederen gedooden Fin. Het was de plicht der Britsche regeering om niet alleen in haar eigen belang maar in dat van de geheele beschaafde wereld tevens den Finnen nog veel meer hulp te bieden. Uit Amerika heeft Finland niet veel daadwerkelijke hulp te verwachten. Zelfs een leening is zeer twijfelachtig geworden. (Inges. Mem Reuter meldt uit Istamboel. dat de Turk- sche regeering vrijwel alle Duitsche tech nici. die werkzaam zijn in alle overheids- of seml-overheidsbedrijven, direct of indi rect in verband staande met de nationale defensie, ontslagen heeft. Al deze Dult- schers moeten Turkije binnen eenige dagen verlaten hebben. Het schijnen er meer dan honderd te zijn. waaronder een twintigtal ingenieurs en technici, die werkzaam zijn met het aanbrengen van de machines in de beide duikbooten voor de Turksche vloot, die op het oogenblik op de Kruppwerven aan de Gouden Hood gebouwd worden. Verder twintig technici werkzaam aan de vlootbasis Gueldjuk aan de zee van Mar mora, en twintig werkzaam in de munitie fabriek van Kirikkdale bij Ankara. Een reden voor de Turksche maatregelen wordt niet opgegeven. Naai dc Engelsche radio gisteren mee deelde is de Turksche regeering een wijd vertakt complot van Duitsche agenten op het spoor gekomen, dat tot doel had sabo tage te plegen, vooral in munitiefabrieken. Er zouden reeds vele arrestaties verricht zijn. DE FRANSCHE KAMER. Gisteren heeft de Fransche Kamer twee geheime zittingen gehouden. Volgend1 com muniqué is gepubliceerd De debatten handelden over de lands verdediging en gaven aanleiding tot diep gaande besprekingen, welke zonder incident in eensgezind gevoel van vaderlandsliefde, waakzaamheid en Fransche saamhoorigheid' verliepen. legen de normale priizen zijn thans nog te be komen Daarom spoedigst naar: 7317 (Inges. Med.) DUITSCHLAND'S BEVOLKING. Het Duitsche Rijksbureau voor de Sta tistiek maaikt de voorloopige resultaten van de in Mei 1939 gehouden volkstemming in Duitsohland bekend. Volgens deze resultaten telt de bevolking 79.364 408 zielen. Daarbij is de bevolking van Memel. Danzig en de in Polen ingelijfde streken niet inbegrepen. Sedert 1933 is de bevolking met 3.8 procent toegenomen. Het mannelijke deel der bevolking is ln aanzienlijk sneller tempo dan het vrouwe lijke toegenomen; tegenover 1000 mannen staan 1048 vrouwen (in 1933 1061 vrouwen). Het aantal inwoners per vierkanten kilo meter bedraagt 136: in het oude rijksge bied is het van 140 tot 147 gestegen. Te Berlijn zijn 4 339.000 menschen geteld, te Weenen 1.920.0000, te Hamburg 1.713.000. DODD t Overleden is de vroegere Amerikaansche ambassadeur te Berlijn. William Dodd. RAUSCHNIGG'S BOEK VERBODEN. De regeering van Zweden heeft besloten het boek van den voormaligen president van den Senaat van Danzig. Rauschnigg. ..Hitier m'a dit" (Hitier heeft mij gezegd), te verbieden en in beslag te nemen. DE VERHUIZING DER DUITSCHERS UIT TIROL. Thans komen dagelijks ongeveer twee honderd tot driehonderd Duitsche bewoners van 'het Boven-Etschgebied over de Duit sche grens. Alle immigranten verkrijgen binnen drie dagen het Duitsche burgerrecht. Het is de bedoeling, dat zich in den gouw Tirol-Vorarlberg ongeveer 50.000 Duitschers uit Italiaansch Tirol vestigen. Te Innsbruck wil men een nieuwe wijk met 2500 woningen bouwen, die in 1942 gereed' zou zijn. Elders in het grensgebied moeten 5000 woningen gebouwd' worden. HAAGSCHE RECHTBANK. De auto op den hoek. De verdachte, een chauffeur uit Leiden, had bezwaren tegen het feit, dat een auto bestuurder in Leiden telkens binnen enkele meters van. den hoek Haarlemmerstraat Vrouwenkerkhofstraat zijn auto parkeert. En dat zou ook aanleiding zijn, dat hij de auto, die daar stond, hadi aangereden. Daarvoor stond hij nu terecht. De offi cier vond het verweer van den verdachte niet doeltreffend, want als hij wist dat passeeren onmogelijk was. had hij moeten wachten-. Dat de andere autobestuurder niét juist parkeert, is geen vrijbrief voor ver dachte en daarom vorderde de officier f. 10 boete subs. 10 dagen 'hechtenis. ROOSEVELT'S NIEUWE STAP. Onverwacht heeft president Roosevelt weer een stap gedaan, die zeer de aandacht trekt. Hij zendt Sumner Welles met een bij zondere vertrouwensmlssle naar Europa om zich een oordeel te vormen over den gang van zaken in de oorlogvoerende landen, Finland en Rusland uitgezonderd. Fen kan deze zending vergelijken met de rod. die wijlen kolonel Edward House heeft gehad, toen hij door Wilson's regeering werd uit gezonden om de oorlogvoerende regeerin gen te polsen. Het is duidelijk, dat Roosevelt en Huil de informaties, die Welles zal verzamelen, zullen gebruiken om te bepalen, of de tijd reeds dichterbij is gekomen, waarop de Ver. Staten in staat zouden zijn. om vredesvoor stellen te doen. Maar dat de tijd daartoe reeds rijp is, wie gelooft er aan? Ook Hull's polsen der neutralen schijnt niet in de eerste plaats daarop berekend. Senator Holt, democraat en volgeling van Roosevelt, verklaarde critisch, dat Roose velt Welles naar Europa zou hebben ge zonden in wedijver met de „Wllsonsche interventiepolitiek". President Wilson heeft hetzelfde geprobeerd met kolonel House, zonder succes! De democratische senator King was over Roosevelts actie zeer tevre den en sprak de hooD uit, dat Roosevelt de mogelijkheden zou weten te vinden om Mus solinl los te maken van Hitier. In het algemeen gelooft men te Washington niet, dat Welles' vertrek naar Europa dat zal plaats vinden op 17 de zer in gezelschap van Myron Taylor oer ss. „Rex" de vredeskansen plotseling enorm doen stijgen. Ook de aankondiging van Huil wordt zeer getemperd door de verklaring, die hij heeft afgelegd voor de commissie uit het Congres en waarin hij vooral betoonde, dat de onmlddelijke voor uitzichten vrij vaag zijn. Het vertrek van Welles met Myron Taylor te zamen brengt echter wel weer sterk het element van samenwerking tusschen Roosevelt en den Paus naar voren. Roosevelt heeft deze ge ruchten ontkend, maar van het Vatlcaan werd geen ontkenning gepubliceerd. Taylor heeft een met de hand geschreven brief aan den Paus van Roosevelt bij zich. In deskundige kringen spreekt men de ver wachting uit, dat de Oslo-Staten erg op den voorgrond zullen komen, daar het ln- gevaar-brengen der integriteit van hun territoir wel eens tot de mogelijkheden zou kunnen behooren, indien Rusland er ln zou slagen Finland te onderwerpen of indien Dultschiand zou pogen Frankrijk aan l» vallen via Holland en Belglé. Alleen ln Engeland hoort men welnij commentaar. Een officieel woordvoerder van di Britsche regeering zeide naar aanleid^ van Hull's verklaring „De Britsche en Fran sche regeeringen hebben reeds dikwijl) duidelijk aangegeven de condities ondt: welke zij bereid zijn de vijandelijkheden t beëindigen. Eveneens hebben zij duidelijk de princi pes aangegeven waarvoor zij vechten, prin cipes. die - zoo gelooven belde regecringen niet minder duidelijk zijn aan het volt in de Ver. Staten dan aan de Europeesch democratieën die de wapenen opgenome: hebben om die te verdedigen". De „Daily Telegraph" zegt; Er heeft nooit eenlg twijfel bestaan over de voorwaarden waarop Engeland Frankrijk vrede zouden sluiten. Verleden Jaar heeft ónze koning de Duitsche lelden gewaarschuwd, dat het Britsche rijk i wapens niet zou neerleggen voor Europi bevrijd zou zijn van de vrees voor agress» De president der Fransche republiek heeft hieraan toegevoegd, dat Frankrijk molt voortgaan te strijden voor een vrede, ge- grondvest op rechtvaardigheid, voor her stel van het Oostenrijk, Tsjecho Slowakije en Polen aangedane onrecht. Ieder staats man en elke partij In de twee landen heb ben zich niet alleen verbonden maar wilier, vurig die doelstellingen ten uitvoer leggen, wat het ook moge kosten. Bij den dokter: „Ja dokter het is niét meer noodlg; In den tijd, dat ik wacht» moest, heb ik uitgevonden, wat au scheelde." Trianon-Theater. „Calling dr. Kildare" speelt zich, zooals de titel reeds duidelijk maakt, af in kringen van medici, die ook ditmaal weer voor problemen gesteld wor den, gelijk zulks in zoovele films over dit onderwerp het geval is. Waarom die moei lijkheden vrijwel steeds dezelfde zijn? Waarom die steeds weer eerst verkeerd, la ter dank zij volhardendheid goed worden opgelost? Men zou haast den indruk krij gen. dat de medische wetenschap slechts één ernstig probleem kent, n!. de houding tegenover de maatschappij. Dit wil niet zeggen, dat de film een herhaling van een andere is. Neen. de vorm, waarin de moei lijkheden zijn gegoten, is ditmaal zeker aardig gevonden. Een jonge dokter, die de leiding krijgt van een van de vele klinie ken van een groot New-Yorksch hospitaal, wordt hij een jongen geroepen, die een schotwond heeft opgeloopen. Zijn operatie, die in een kelder in een der achterbuur ten plaats vindt, lukt, maar nu komt de vraag op: dit geval aangeven, hetgeen zijn plicht is, of laten loopen en den Jongen zijn vrijheid en leven laten, terwijl hij voor moord wordt gezocht door de politie? Hij besluit tot het eerste en komt dien tengevolge in conflict met de politie. Zijn arrestatie en tevens schorsing van zijn betrekking staan voor de deur, als hij den werkelijken dader van den moord weet te ontdekken. Een wijze les van zijn heer en meester, den hoofdmedicus van het hos pitaal. die gedurende al zijn wedervaren ingrijpt en meeleeft, tot slot van de film, brengt hem tenslotte door de moeilijkhe den heen. Een aardige film, onderhoudend en niet zonder de noodige spanning. Van heel ander genre is „J'étals une aventurière", een overzicht van de voor naamste lotgevallen van een meisje, dat onder leiding van twee deskundigen wordt opgeleid in het oplichtersvak en al spoe dig met de grootste listigheid den men schen hun geld afhandig weet te maken. Vera, de voortvarende leerlinge, komt echter in aanraking met Pierre Glorin, dien zij ambtshalve op moet lichten, maar voor wien zij groote genegenheid opvat. Aanvankelijk levert deze complicatie een aantal conflicten op, die echter worden opgelost als zij besluit, zijn huwelijksaan zoek te aanvaarden. Redelijkerwijs zou de geschiedenis afgeloopen kunnen zijn. had niet een onvoorziene ontmoeting plaats tusschen Vera en haar vroegere mede plichtigen, die zonder haar hulp minder goede zaken kunnen doen. Een poging, om Vera te bewegen, weer voor hen te wer ken, loopt vast op haar listigheid. Zij moeten in haar hun meerdere erkennen. Meesterlijk, zoowel van opzet, als uit werking en spel, is de slotscène, diefstal van alle juweelen der gasten, aanwezig op een feest bij Vera. In deze scène culmi neert de groote attractie van de filmhet, manoeuvreeren tusschen experts op gebied van oplichten, die leder elkanders streven willen tegenhouden, zonder dat zij den tientallen aanwezigen laten merken, dat er iets aan het handje is. Deze Fransche film is bij uitzondering niet zwaar, maar licht van Inhoud. Boven dien spannend en goed gespeeld. De hoofd rollen worden vertolkt door Jean Murat en Edwlge Feuillere als Pierre en Vera. Van het wereldnieuws kunnen de uit stekende en indrukwekkende opnamen uit Finland, die met doodsche stilte door de zaal worden gevolgd, niet onvermeld blij ven. Casino-Theater. „In den greep der Wildernis", de hoofdfilm van deze week, speelt zich af in den tijd dat Brazilië nog het monopolie van den rubberhandel had. Op den uitvoer van de rubberzaden stond toen de doodstraf en niemand waagde het dan ook deze zaden naar een ander land te smokkelen. Een echter, een avontuur lijke man, waagde een poging en slaagde er in de zoo begeerlijke rubberzaden naar Engeland te doen vervoeren. Onder het mom van te gaan zoeken naar een tot dusver ongevangen gebleven vlinder trekt hij met een kleine karavaan de wildenis in, totdat de tocht te gevaarlijk wordt en de karavaan hem in den steek laat. Hij gaat dan alleen verder. Al spoedig komt hij echter in contact met een wegens moord opgejaagden jongeman en samen vechten zij verder in het haast ondoor dringbare oerwoud. Mr. Whlckman wordt door een slang zoodanig gebeten, dat ver der reizen haast onmogelijk voor hem wordt. Hij besluit dan dat José alleen met de rubberzaden verder zal gaan en dat hij hem achterlaat dicht bij een fort, waar hij spoedig door de soldaten gevonden wordt. Wanneer hij echter wil vertrekken, wordt hem dit belemmerd, maar na een kort gevecht en een Hst weet hij te ont snappen en weet dan na veel wederwaar digheden een kist met rubberzaden aan boord te brengen van een Engelsch op- metingsvaartuig. Hij zelf wordt echter ge vangen genomen. Wegens het smokkelen van rubberzaden kunnen ze hem echter niet veroordeelen, maar dan wordt hij wegens splonnage ter dood veroordeeld, Zoover komt het echter niet, want op het laatste oogenblik moet men hem wegens een bekentenis van zijn vijand vrij laten. En zoo kreeg ieder zijn deel Engeland zijn rubberzaden, en al komt het niet in de film tot uitdrukking, mr. Whlchman zijn geliefde. Voor de pauze gaat de film „Voor recht en vrijheid", waarin men den strijd ziet van door staking der vijandelijkheden tus schen Noord- en Zuid-Amerika, vrijgeko men soldaten, die zich ergens willen gaan vestigen. Opwindende gevechten tegen wilde horden Indianen en bandieten vor men den hoofdschotel van deze film De soldaten weten alle aanvallen echter af te slaan en zoo vormt een massale trouw partij het gelukkig slot van deze film. Rex-Theater. De film „Onteerd" met Marlène Dietrich in de hoofdrol en gere gisseerd door den beroemden Joseph von Sternberg dateert alweer van eenige Jaren terug. Toch hebben wij gisteravond weer volop genoten van het magnifieke spel van deze veelzijdige actrice, die ook nu nog overal triomfen viert. „Onteerd" is een film. die omstreeks 1915, dus in den wereldoorlog, speelt ln Oostenrijk. Door een toevallige omstan digheid komt Marlène in aanraking met den Geheimen Dienst en zij besluit haar vaderland als spionne te gaan dienen. Haar eerste opdracht vervult zij prachtig en haar tweede begint eveneens met suc ces totdat blijkt, dat deze Russische offi cier haar rivaal is. want hij behoort tot den Geheimen Dienst van Rusland. Het wordt een spel op leven en dood tusschen hen; steeds is de een den ander te slim af. Dan blijkt, dat deze beide menschen van elkaar zijn gaan houden en dit wordt de vrouw noodlottig. Zij geeft hem kort voor zijn executie kans om te vluchten en verraadt hiermede haar vaderland. De dood is voor deze spionne die haar leven voor haar vaderland gaf, het einde. Victor Mc. Laglen vervult de rol van den Russischen officier en te zamen met Marlène Dietrich geeft hij diep mensche- lijk spel te zien. Voor de pauze draait een vroolijke film „De firma Adam en Eva", met Herbert Marshall, Miriam Hopkins, Kay Francis en den komischen Edward Everett Horton in ae hoofdrollen. Herbert Marshall en Miriam Hopkins zijn getrouwd en beiden zijn zij meester- zakkenrollers. Op deze wijze hebben zij zich een groote luxe verschaft en door het stelen van een handtaschje worden zij in staat gesteld een jonge, rijke vrouw op meesterlijke wijze van haar geld te beroo- ven. Alvorens het evenwel zoover is, zijn er nog heel wat verwikkelingen, die den toeschouwer aangenaam bezig houden. Luxor-Theater. Willy Forst behoort tot de meest vooraanstaande menschen In filmland! De roem van den filmacteur is gevolgd door dien van den regisseur en het is thans zóó dat de belangstelling van het publiek reeds in ruime mate gewekt wordt door de mededeellng alléén dat Forst een nieuwe film heeft gemaakt. Vooral over „Bel Ami" is daarbij nog al het een en ander te doen geweest in de filmrubrieken der wereldpers, want precies zooals het be kende refreintje zegt: „Bel Ami" is char mant, maar.pikant en dat gaf hier en daar nog al aanleiding tot critiek, zóó veel critiek zelfs dat de film ln ons land aanvankelijk verboden werd. Wat de con trole-commissie sindsdien geschrapt heeft, weten wU niet, maar een feit blijft dat pikanterie ook nu deze film nog niet vreemd is. Overigens: wat een talentvol regisseur is Willy Forst toch en wat een innemend speler! Welbeschouwd is het onderwerp van de film vrij onbeduidend: een episode uit de tweede helft der vorige eeuw toen in Frankrijk het streven wak ker werd om Marokko onder de Fransche heerschappij te brengen en staats- en eigenbelang bij de politici blijkbaar nog al eens met elkaar in strijd kwamen, ter wijl over het algemeen de kennis van Ma rokko bitter gering was. In dien tijd kwam een jongeman in Parijs, die sinds een vijf tal jaren in Marokko had vertoefd en die nu. dank zij zijn innemend uiterlijk en charmante manieren, door de dames op den voorgrond geschoven werd als „des kundige" en weldra grooten Invloed uit oefende op den gang van zaken. Ministers werden ln de pers door hem aangevallen en ten val gebracht en het slot van het lied was dat hij het recht tenslotte deed zegevieren, zij het dan allerminst door eigen initiatief. Veeleer kwam dat initiatief van de zijde der vrouwen, die om hem heen dwarrelden als vlinders om een bloem en somtijds zelfs in het openbaar twistten om zijn gunsten!. De moeilijke taak om van de rol van dezen „Bel Ami" Iets goeds te maken wees Forst ztchzelve toe en hij slaagde volko men ln zijn voornemens. Forst is ais ge knipt voor deze populaire figuur: char mant, luchtig en een tikje ondeugend. Hij acteert goed, zingt leuke wijsjes en is ge heel en al de hoofdpersoon dezer gebeur tenissen, waarin hij goed terzijde wordt bestaan door Olga Tschechowa. Ilse Wer ner, Hllde Hlldebrand en vele bekende mannelijke sterren uit de Duitsche film wereld. Bovendien heeft de regie alle kwa liteiten van zijn vorige films geëvenaard. Er is een vlotte dialoog prettige zang en muziek, terwijl tal van interessante ope rette-scènes voor de noodige variatie zorg dragen. Zóó werd de film „Bel Ami" voor waarlijk honderd procent amusement en het talrijke publiek bleek dat gisteravond hoogelijk te waardeeren! Een film uit de New-Yorksche onder wereld gaat vooraf. Humphrey Bogart, die ln deze rollen al heel wat routine ge kregen heeft, is de leider der bende en Kay Francis zijn voortreffelijke tegenspeel ster. In het Luxor filmnleuws ziet men o.m. opnamen van het bezoek van Prinses Ju liana aan de Sleutelstad ter gelegenheid van het achtste lustrum der Vereenlglng voor vrouwelijke studenten. Lido-Theater. „De twee straatjongen) van Parijs" naar den gelijknamlgen ni man van Pierre Decourcelle is een fiS naar een oud en beproefd recept, waarii de sentimentaliteit hoogtij viert. Men oor deele zelfeen echtpaar leeft gelukkig a verheugt zich in het bezit van een zoontlt Maar er komen wolken aan den huwelijk» hemel; een zuster van de vrouw des M' zes, die eveneens getrouwd is, onderhoud! al te Intieme relaties met een officier vu het Fransche leger De oudste zuster nff»! op zich den officier te wijzen op Bi* plicht om deze betrekkingen te verbwW en zij slaagt daarin, zij het ook tenkosU van haar eigen huwelijksgeluk, want dar een toevalligen samenloop van omstar# heden komt de verdenking van deze Uil' son op haar zelf te rusten. Haar echtge noot ontsteekt daardoor zoodanig in woek dat hij hun zoontje, dat. naar hij in SP verregaande jalouzle gelooft, niet al!' kind is, weggeeft aan een inbreker, diet hij op heeterdaad in zijn villa betrapt. Zij: vrouw is over dit verlies ontroostbaar ook hij koestert al heel spoedig diep 1* rouw over zijn ondoordachte daad. Hét evenwel te laat: het kind is nergens m te vinden Jaren gaan voorbij en het kind groeit» in gezelschap van een ziekelijk stiefbrok tje. waaraan hij zich zeer gaat hechten. midden van een bende misdadigers. Hu: stiefvader geeft hun meer slaag dan eW de stiefmoeder is zwaar aan den dria verslaafd en zoo belooft hun ontwivë ling weinig goeds. Eens stelen zij zelfs f handtaschje, nota bene van de fit® moeder van een hunner, maar van»; sprekend herkennen zij elkaar niet inbreker, die door den vader met de „of voeding" van het kind belast was. f"® deze mede, dat zijn zoon nog in leven is® hoopt reeds op een nieuwe vorstelijke f looning. Maar wanneer hij in zijn wojj wagen terugkeert om het kind te half® blijkt de jongen te zijn weggeloopen! toch in bezit van het geld té komen, sluit hij den ziekelijken knaap de rol den vermisten zoon te doen spelen en aio» geschiedt. Maar de waarheid zegeviert hier; uiteindelijk komt de verwissel™ aan het licht. De „echte" zoon weet je stiefvader een portefeuille te ontfutsf'!5 waarvan de inhoud de volkomen onset® van zijn moeder bewijst; de .schurk". Uj de stiefvader, ontloopt zijn gerechte stj niet en komt door verdrinking om leven en het ziekelijke kind, dat P«ri van rekening de vermiste zoon niet w® te zijn, wordt door zijn kwaal ten S" gebracht. Men ziet: het verhaal druipt van des®- timentaliteit! Voor de pauze draalt een film va® geheel ander genre, een even on»"*, schijnlijke geschiedenis weliswaar, dan een vroolijke, ln operettestijl, Danielle Darrieux de belangrijkster»" vult. 2-1

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 2