m LAATSTE BERICHTEN Het laatste oorlogsnieuws rdl LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 9 Februari 1940 11 SPORT De koude Binnenland De Waal bij Nijmegen Gevaarlijke was van den Rijn «gelaste wedstrijden Nieuwe burgemeester van Koudekerk a. d. Rijn BEURSO VERZICHT Buitenland Denkt om de vogels MARKT BERItiinN^ VRAGENRUBRIEK Bagbladrec!ame Qiet te vervangen De Fransche Kamer bijeen De strijd aan het Finsche front s adres aan den raad. Vil lie Woninfbouwver. „Eensgezindheid Tn den Raad onzer gemeente is onder tad adres verzonden eft met verschuldigde eerbied en hoog ing te kennen, het bestuur van de ningbouwvereenlging „Eensgezindheid" I enz. dit het bestuur met teleurstelling heeft "[is genomen van het Ingekomen stuk Ij9. waarin aan Uwen raad wordt voor lid, plus minus 3600 M2 bouwterrein fde Van Speijkstraat en de door te ken Evcrtsenstraat en Kortenaers.raat frkoopen ten behoeve van particulieren ngbouw: J het bestuur de meening is toegedaan, deze grond zou bestemd worden voor I aanbouw van arbeiders-woningen met ïchot krachtens de Woningwet; Henen, waarom het bestuur Uwen raad tfd verzoekt, het hierboven genoemde iterreln te bestemmen voor den bouw [woningen met een voorschot overeen- Istle de Woningwet. [welk doende, voor het bestuur: K. Wassenaar, w.g. voorzitter. A. J. Schoneveld, secretaris. handelsregister KAMER van koophandel. jjziglng: J. C. Duyndam, Schiestr. 19, (dwijk-Blnnen, beurtschipper. zaak is thans omgezet in een ven- jchap onder firma onder den naam: Duijndam en Zonen. Soort van be- |f expeditiebedrijf, Vennooten J. C. M. pdam. N. J. Duijdam, J. C. Duijndam J. J. Duijndam, allen te Noordwijk. theosofische vereeniging centrum leiden. ie onzichtbare leiding der wereld. Ier bovenstaand onderwerp sprak iravond in het Federatiehuls de heer Kengen uit Utrecht voor het Centrum in der Theosofische Vereenlging. eker begon met voor op te stellen, dat leosoof ervan overtuigd is, dat er lei- is in alles wat er in de wereld ge en dat er geen toeval bestaat. Hoe- niemand God in Zijn grootheid heeft n, is er ons toch veel door groote ichen, door heilige menschen geopen- De Christus in het Westen en de Idha in het Oosten hebben de men- n nader tot God gebracht, maar dit is het voornaamste. Het voornaamste is men zelf ervaart, zooals Mozes in het idende braambosch, wanneer de Hei- Geest in ons werkt en brandt in ons leerdBam. dat de tempel Gods is. Dit is de lïebh ie van alle religieuze streven, het my- nk« e van het eeuwig scheppende, uisti t wordt de wereld van binnen uit be de 'h. uit dingen, dieren, menschen. maar van buiten af. In de geschiedenis ziet telkens groote figuren verschijnen om ig te geven. Zij komen op als de tij- rijp zijn als spelers in een groot drama, het noodlg is, worden groote zielen incarneerd om leiding te geven aan' lohs ebi rag h erzei mod ,jjlenschheid. de Grieksche beschaving aan den van den afgrond stond, kwam Alex- de Groote, de Grieksche staten en Ijes tot eenheid brengen. Ook in latere zien wé telkens, wanneer een be ving ten val komt. iemand opstaan lenheid en leiding te geven. Krachtige onlykheden, die op een zeker oogen een grooten Invloed hebben gehad zijn geweest Luther. Napoleon. Lenin. )d werkt door de menschen die als on- aakte wezens het volmaakte moeten ie ren en daardoor vaak te kort schle- Meestal wordt de idee goed begonnen, verder niet goed voortgezet of door Igers bedorven. k thans komen weer bouwers van een we wereld met het wachtwoord vol- president Arundale: Vrijheid en idschap. ok I halve de in het oog loopende personen, en 3 er ook figuren die wij niet zien, maar erzu^hiedehelpen om het tooneel in scene tten en ons catastrophen te ver en. ie den goeden weg wil gaan moet alles Isli ten, zijn Innerlijke ingevingen volgen des 'achten het goede te doen Wie zich bedwingt, is sterker dan hij, die een inneemt. zijn allen op den weg. Wie iets ge- voor het oneindige, zal dien weg ver- n om te komen tot den eeuwigen tem- zijn hart, tot de stem van de stilte. Gisteren is de 35-jarige A. N. in zijn ig aan de Volmolengracht van de gevallen, waardoor hij bloedend aan achterhoofd werd verwond. Eerste-Hulpdienst bracht hem ter •ees^ndeling naar het Academisch Zieken- m. wethouder van Fabricage, de heer Wilbrink, is verhinderd morgen spreek- I te houden De toestand van de Waal voor Nijmegen was vanmiddag om één uur ten aanzien van de ligging van het ijs onveranderd. Er is evenwel een vrij sterke was. Keulen seinde vanochtend 18 cm. was en Nijmegen had in den ochtend 36 cm. was. bij een stand van 11.63 plus n.a.p. De lage kade Is thans geheel overstroomd en het water is tot op 1 a 2 meter de huizen ge naderd Het ijs. dat nu reeds op de lage kade ligt, zal wanneer het gaat kruien tegen de hulzen schuiven. Het verkeer langs de kade is van het Waalplein bij de electrische centrale tot aan de Llndenbcrg omgelegd, mede op ad vies van den waterstaat. De toestand van den Rijn bij Millingen wordt met het uur gevaarlijker. Vanochtend om halfelf bedroeg de was 15 cm. per uur. De rivier zit nog steeds vast. koifbni- en lin afWf]kfng van een vorig ook alle hockeywedstrijden zijn afge- Dr. COLIJN BIEDT LUNCH AAN TER EERE VAN DE HAAGSCHE CONFERENTIE. Aan een lunch in de Oude Doelen, te Den Haag door dr. Colijn ter eere van de Haag- sche conferentie aangeboden, zaten de ge delegeerden der deelnemende landen aan, benevens de deken van het corps diploma tique, de heer de Pury, de president en de griffier van het permanente hof van inter nationale justitie de heeren Guerrero en Lopez Olivan, de Noorsohe gezant de heer Bentzone en jhr. mr. A. M. Snouck Hur- gronje, secretaris-generaal van het depar- temnet van buitenlandsche zaken, prof. mr. dr. J. P. A. Francois, chef van de af- deeling volkenbondszaken van dat departe ment en de chef van den informatiedienst van den volkenbond, de heer Pelt. PRINS BERNHARD BIJ DE PADVINDERS. Prins Bernhard heeft gistermiddag de vergadering van den nationalen padvin- dersraad bijgewoond en gebruik gemaakt van zijn bevoegdheid als Koninklijk com missaris om de vergadering voor te zitten. De voltallige nationale padvindersraad was daarbij aanwezig, namelijk de hoofd commissarissen van „De Nederlandsche Padvinders" en „De Katholieke Verken ners", de heeren A. Oosterlee en mr. R. Höppener. de secretaris, de heer A. H. van Leeuwen en de leden, de heeren Ir. C. Beets, ds. W. M. A. Kalkman, dr. A. Ram- selaar en prof. dr. J. E. de Quay. In verband met de bespreking over de op te richten afdeellng luchtverkenners van de padvindersbeweging, waren eveneens ter vergadering aanwezig de nieuw benoemde hoofdkwartierscommissarissen voor dit on derdeel. de heer W. C. Roest van Limburg, hoofdkwartierscommissaris voor de N.P.V. voor luchtverkenners en de heer P. J. J. M. Cuypers, die in gelijke functie werd be noemd voor de K. V.; voorts de heer H. F. C. Holtz, secretaris van de Kon. Ned. Ver. v. Luchtvaart, assistent hoofdkwartiers- commissaris voor Luchtverkenners. De agenda voor deze vergadering vermeldde verder padvjnderswerk voor en door de ge mobiliseerde leden van de padvindersbe weging en een bespreking over nadere pre ciseering van de eischen voor het insigne nationale diensten der padvinders. VICE-ADMIRAAL FERWERDA HERSTELD. De oud-commandant der zeemacht in Nederiandsoh-Indie, vice-admiraal H. Fer- werda. die na zijn aankomst in Nederland in een ziekenhuis te Den Haag moest wor den opgenomen, heeft dit vandaag weer verlaten. Hij zal nog eenigen tijd rust houden. DE HEER G. VERHEUL. Bij K. B. van 8 Februari, is, met in gang van 1 Maart, a.s. benoemd tot burgemeester der gemeente Koudekerk aan den Rijn, de heer G. Verheul, met toekenning van gelijktijdig eervol ont slag als burgemeester der gemeente Marken, als opvolger van den heer M. J. E. Kwint. De heer Verheul is 7 Januari 1894 te Brandwijk in den Alblasserwaard geboren. Hij bezocht de M.U.L.O. te Rotterdam en behaalde vervolgens het diploma Gemeen te-Administratie. Achtereenvolgens was hij daarna werk zaam ter Gemeentesecretarie te Werken dam, Oud-Alblas en Voorhout; hierna als eerste ambtenaar te Oostzaan en als ge meente-secretaris te Nederhorst den Berg waarna hij met Ingang van 15 October 1936 werd benoemd tot burgemeester van Mar ken. De heer Verheul is lidmaat van het Ned. Herv. Kerkgenootschap en behoort tot de Chr. Hist. Partij. Hij is gehuwd en vader van een zoontje van 10 jaren. De heer Verheul was in Nederhorst den Berg voorzitter van de Chr. Hlst. Kiesver- eeniging en in Marken lid van de Chr. Hlst. Kamerkring. Wij wenschen den heer Verheul ten zeer ste geluk met zijn benoeming. United Press meldt: Maandag aanstaande zal de Noorsche re geering de maatregelen tot beperking van het kolenverbruik uitbreiden met een ver- ordening dat warmwater-geisers moeten 1 worden afgesloten en dat geen baden meer mogen worden gebruikt. De temperatuur in woonhuizen zal tusschen 's morgens 7 en 's avonds 10 achttien graden mogen zijn en buiten die klokken slechts 10, in restaurants en scholen zal de temperatuur 18 graden mogen zijn terwijl in bioscopen, café's en kerken tien graden het maximum is. i Restaurants moeten te middernacht sluiten. Gevallen van onmatige verhooging van gas en electriciteitsverbruik voor verwar mingsdoeleinden zijn strafbaar. Verwacht wordt, dat door bovenomschreven maat regelen tien scheepsladingen steenkool per maand bespaard zullen worden. De Duitsche rijkscommissaris voor de prij zen .heeft bij decreet bepaald dat huis eigenaren die „niet in staat zijn verwarming te verschaffen in die maanden waarin ver warming noodlg is" hun huren met twintig procent moeten verlagen. Huiseigenaren in wier huizen de verwarming tusschen 's mor gens acht en 's avonds tien geen tempera tuur van achttien graden geeft, moeten hun huren verlagen in overeenstemming met het verschil tusschen de temperatuur in hun hulzen en achttien graden De brandstofbeperking heeft de Kopen- haagsche Universiteit genoodzaakt haar deuren te sluiten. POST NAAR DE EILANDEN. Vanmiddag heeft Parmentier met het K.L.M.-vliegtuig „Mees" via Eelde eenlge vluchten gemaakt naar de geïsoleerde eilanden Ameland en Schiermonnikoog. Van en naar belde eilanden werden post en passagiers vervoerd. VERLENGING EXTRA-BRANDSTOFFEN- BIJSLAG. De minister van sociale zaken heelt aan de gemeentebesturen medegedeeld, dat hij termen aanwezig heeft gevonden den ter mijn, gedurende welken de extra-brand- stoffentoeslag wordt verstrekt, met nog een week te verlengen. CAFÉ UITGEBRAND TE GROOTEBROEK. In het café „De goede Verwachting", eigenaar de heer J. Vriend, te Grootebroek, is vanochtend door nog>niet bekende oor zaak brand uitgebroken. Hef vuur greep zoo snel om zich heen, mat de plaatselijke brandweer niet kon verhinderen, dat het pand geheel uitbrandde. AARDSCHOKKEN IN CALIFORNIË. De hevigste aa-rd*?chokjken sinds 15 jaar zijn gisteren voorgekomen in het district Norfchsierra van Californië. De klokken gingen stilstaan. In vele plaatsen werden de 'bewoners uit hun slaaip gehaald. Het huisraad rammelde. Vele menschen verlie ten hun woningen. Van ernstige schade wordt echter geen melding gemaakt. GELUKKIG LOOS ALARM. Het s.s. „Lady Connaught" van de Britsch- Iersche stoomvaartmaatschappij, een zus terschip van de „Munster", is met bijna 200 passagiers aan boord in een Britsche haven aangekomen. Gerapporteerd werd. dat het schip in de Iersche zee op een voorwerp was gestooten. Het schip werd echter niet lek gestooten en kon zijn reis vervolgen. De „Lady Connaught" had om negen minuten over een vannacht per ra dio medegedeeld dat de sloepen neergela ten werden, doch een half uur later kwam het bericht, dat de reis normaal werd voort gezet. Later wordt gemeld dat de „Lady Con naught", die 2284 ton meet, waarschijnlijk een rots of een zandbank heeft geraakt. GEHEIME ORGANISATIES IN LITHAUEN. De minister van binnenlandsche zaken in Lithauen generaal Skucas bevestigt in een verklaring, dat de beide te Vilnius Wilna» ontdekte geheime organisaties te gen den Lithauschen staat waren gericht en ten nauwste met elkander hebben samengewerkt. Een gedèelte der leden van deze organi saties is. gearresteerd. Uit het aan het licht gekomen materiaal blijkt, dat deze organi saties haar doel trachtten te bereiken door terreur en mei wapengeweld. Bij individueele leden zijn wapenen ge vonden. De leden der belde organisaties zijn voor het meerendeel gewezen Poolsche militai ren. Het onderzoek heeft verder uitgewezen dat de beide organisaties pas na de ineen storting van den Poodschen Staat waren opgericht. ONTPLOFFING IN VUURWERK FABRIEK. In de voorstad van Los Angelos, Redon- dobeach, heeft zich bij de Goldenstates Fireworks Company een serie explosies voorgedaan, ten gevolge waarvan twee per sonen vermist worden, minstens twee wer den gewond. terwijl er een schade yan plm. 150.000 dollar is aangericht. De eerste ont ploffing vond te middernacht plaats, Gloeiende as en vonken bedekten het ge- heele terrein waardoor alle drie en twin tig gebouwen- in brand geraakten en ver woest wepden. In de gebouwen vonden hef- tige explosies plaats. Honderden uit de om geving werden uit bed geworpen en ren den, daar zij vreesden dat er een aardbe ving plaats vond, de straat op; de autori teiten werden met vragen overstelpt. De brandweer was niet in staat het geheele verlies van het gebouwencomplex te ver hinderen, maar verklaarde evenwel dat de situatie niet van dien aard was. dat men een verdere verbreiding van den brand hoefde te vreezen. (United Press). AMSTERDAM, 9 Februari. Nu de voorwaarden, waarop de nieuwe Staatsleening zal worden uitgegeven, bekend zijn en de onzekerheid dienaangaande was weggenomen, bleek heden, dat de Nederland sche Staatspapieren daartegen goed bestand waren. Onze Nationale Schuldbrieven waren hier en daar een fractie lager, doch van bij zonder aanbod was geen sprake. Nu was men op een nieuwe Staatsleening voorbereid en de modaliteiten waren ongeveer in overeenstem ming met hetgeen men had verwacht. De af faire in de Staatsobligatiën en de overige Nederlandsche goudgerande waarden was ove rigens van zeer bescheiden omvang. Van de buitenlandsche fondsen waren het wederom de Brazilianen, die wederom de belangstelling vroegen en opnieuw vast gestemd waren, in verband met de verwachting, dat spoedig door de Braziliaansche regeering een regeling voor de buitenlandsche schulden zal worden voorge steld. Over het geheel genomen was de stemming, op de effectenbeurs heden niet onbehaaglijk, hetgeen klaarblijkelijk verband hield met het vaste verband van Wallstreet. De Amerikaan - sche fondsen waren goed gedisponeerd en alge meen hooger, waarbij zich eenige beweging ont wikkelde in de Staalaandeelen. de Koperwaar den en de Spoorwegshares. waarvoor op be scheiden voet eenlge kooplust bestond. De locale majkt had een stil verloop. Ko ninklijken waren goed prijshoudend en werden een paar procenten boven het vorige slot inge zet maar waren nadien zoo goed als onbewogen. Voor Scheepvaartpapieren bestond eenige be langstelling waarbij Scheepvaartunies zich op nieuw konden verbeteren. Ook Koninklijke Booten werden hooger afgedaan en daarbij ging iets meer om dan de laatste dagen gebruikelijk was. Ook Oude Vaarten trokken een kleinigheid aan. De Suikerafdeeling was kalm. in H.V.A.'s werden slechts enkele stukken verhandeld. De koers kwam iets hooger te liggen, de Incourante soorten waren verwaarloosd. Voor Rubberfond sen bestond een goed prijshoudende stemming. Amsterdam Rubbers openden in vaste houding en konden zich nadien nog een kleinigheid verbeteren. Ook diverse minder courante soor ten werden wat hooger genoteerd, hetgeen niet verhinderde, dat ook toch lager noteeringen vielen op te merken. De Tabaksmarkt was stil, maar vast gestemd, maar niet veel veranderd, daar de berichten om trent mooie verkoopen in Indië reeds eenige uitwerking hadden gehad. Op de afdeeling der Industrieelen zakten de Philipsaandeelen na prijshoudende opening weldra eenige procenten In. Wederom was eenig materiaal aan de markt, waartegenover geen voldoende vraag bestond. WISSELKOERSEN. Londen 7.47 3/4 (7.40 1/4); Berlijn 75.40 (75.40»; Parijs 4.24 (4.24y2); Brussel 31.62 (31.66); Zwitserland 42.16 (42.18); Kopen hagen 36.321/z (36.35); Stockholm 44.82y2 (44.80»; Oslo 42.72y2 (42.77y2); New York 1.88 (1.88 1/16); Lire bankpapier 6.05 (6.05) Prolongatie 2y2; Part. disc. iy215/8; Daggeld 3/4; Registermarken 14 5/8; Han dels Sperrmarken 6 1/4; Reismarken 38 y2; Bankpapier 19; Duitsch zilver 20. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. De vogels hebben het in dezen barren winter zwaar te verduren. Redt ze van den ondergang en strooit op een schoon gemaakte plaats geregeld voer. U doet er een goed werk mee! BOTSING TUSSCHEN TWEE TRAMS IN DEN HAAG. Een motorwagen van lijn 12 is gistermid dag in de Paul Krugerlaan te Den Haag met groote kraoht tegen een voor hem en bij een halte stilstaand tramstel, eveneens van lijn 12, gebotst. Van het aanrijdende voertuig werd liet onderstel van het voor- balcon grondig vernield. Het achterbalcon van den bijwagen en dat van den motor wagen van het aangereden tramstel. werden eveneens ernstig beschadigd. Geen der pas sagiers van beide trams kreeg noemens waardig letsel. Alleen een dame, die door glasscherven een hoofdwonde kreeg, moest zich onder geneeskundige behandeling stellen. fe van B m°et U wenden tot de Fede- n ^ekdrukkerspatroons. Zoo mag het )Y; L. u gelieve zich hiertoe te ■''■E Lumlna-film, Nes 23—25. Amster- 18 EEN AUTO SLIPTE. En een jongen werd overreden. Te Oudkarspel is vanochtend de negen jarige jongen RentenaaT, die met zijn vriendje op weg naar school was. door een vrachtauto aangereden en ernstig aan het hoofd gewond. De jongen werd naar de ouderlijke woning overgebracht, waar hij is overleden. Het ongeluk is vermoedelijk veroorzaakt doordat de vrachtauto tengevolge van de gladheid van den weg slipte. oude dame wilde op rijdende tram springen. Gevallen en een voet verbrijzeld. Vanochtend wilde in de Nieuwe Vijzel straat te Amsterdam een 75-jarige dame op den bijwagen van lijn 25. welke zich bij de halte juist weer in beweging had gezet, springen. De vrouw stapte mis. viel en kwam met een voet onder de wielen terecht. De voet werd verbrijzeld. De Geneesk. Dienst vervoerde de oude dame naar het Binnen gasthuis. RUSSISCH LEGERBERICHT. Naast het vermelden van patrouille-bot singen zegt het Russische legerbericht: Botsingen tusschen vooruitgeschoven ln- fanterie-eenheden. welke zich de laatste paar dagen hebben voorgedaan op de landengte van Karelië, hebben geleid tot bezetting door sovjettroepen van het ver sterkte gebied van Hbtinen, in het district Summa. In den sector tusschen het Ladoga-meer en Suvantojarvi hebben de sovjet-troepen vijf uit gewapend beton opgetrokken artil lerieforten veroverd. In beide gevallen leed de vijand groote verliezen. De Russische luchtmacht heeft met suc ces militaire doelwitten gebombardeerd. De agenda van de ochtendvergadering vermeldde voorts het houden van ver schillende interpellaties over de oorlogvoe ring en de algemeene politiek. Daladier, die het woord nam. vroeg de interpellaties direct aan de orde te stellen. In antwoord op een vraag van Leon Blum vervoilgde Daladier met te zieggen, dat de regeering den plicht heeft aan de Kamer en het land te zeggen, waarom direct de beraadslaging over deze interpellaties moet beginnen. „Ik wil niet iedere week commis sies laten bijeenkomen en moties goed keuren, welke enkele dagen later min of meer worden tegengesproken. De legeering zal geen geruchten in om loop laten komen, welke in het leger een volkomen ongerechtvaardigde verwarring zouden kunnen verwekken. Men moet aan de andere zijde van de Magmot-linie weten dat de pogingen, ondernomen om het mo reel des lands te vernietigen, vergeefsch zijn. omdat men den muur van mannen niet kan vernietigen. Daladier deed vervolgens voorlezing van een onlangs bij een huiszoeking in beslag genomen vragenlijst, waarop agenten der Gestapo in Frankrijk antwoord moeten ge ven. Agenten van de Gestapo moeten zeg gen of Daladief geliefd is bij het volk, hoe het met zijn prestige staat, wie zijn tegen standers zijn, hoe het vertrouwen van Frankrijk in de Arabische wereld is. welke be teekenis de Fransche politie heeft Zij moeten de gestelde vragen direct be antwoorden, aldus voegde Daladier hier aan toe. Blum vroeg een geheime zitting. Bij de stemming werd daartoe met 262 tegen 227 stemmen besloten. De openbare tribunes werden hierna, evenals de perstribunes, ontruimd. De correspondent van Reuter te Helsinki zegt, dat de Mannerheimlinie, den voort- durenden Russisehen aanvallen ten spijt, stand houdt, zelfs bij Summa, dat altijd als het kwetstbaarste punt beschouwd is Op vele andere deelen van het front duurt de Russische druk voort. Bij Kuhmo 40 kilo meter ten Zuidoosten van Suomossalmi. wordt reeds elf dagen gevochten. Men ge looft, dat ook hier een Russische divisie in moeilijkheden verkeert. De Finnen verklaren aan het Noordelijk front vele Russische patrouilles te vernie tigen. Die patrouilles zijn meestal honderd man sterk en zij bieden meer trefkans dan de kleine Finsche patrouilles. Soms komen de Russen recht in de Finsche 'vuurlinie. Uit de bossehen wordt een machinegeweer vuur geopend en de Russen worden wegge maaid. Volgens de Finnen vallen de Russen den laatsten tijd zoo voortdurend aan, omdat zij voor het einde van Februari eenigen indruk op Finland willen maken Omstreeks dien tijd kunnen de'krijgsverrichtingen na melijk door nieuwen sneeuwval belemmerd worden. De gezondheidstoestand der Finsche sol daten is buitengewoon goed. LEIDEN. 9 Februari. Ter veemarkt aange voerd: 8 stieren, prijs per stuk f.230270. per KG. schoon gewicht 6468 ct.. m.; 89 kalf- en melkkoeien, f. 190310. m.; 110 varekoeien e.a. f.120—190. m.; 146 vette koeien, f.200—310, per KG. schoon gewicht 6886 ct.. m.; 18 vette kalveren, f. 75120. per KG. schoon gewicht 80 150. m.; 334 nuchtere kalveren, prijs f.511. m.; 200 vette schapen, f.1830. t. vl.: 1062 vette lammeren, f.1422. t. vl:. 28 zeugen, f.4075. 206 mestvarkens. f. 1836. 192 biggen, f. 813. alle m.; 10 bokken en gelten. f.39. m Aan de Kaasmarkt werden aangevoerd 35 partijen kaas. waarvan 28 Goudsche en 7 Leid- sche. Prijzen: Goudsche 1ste soort f.3032. 2de soort f.2829; Leidsche 1ste soort f.2526. per 50 KG. Handel matig. BODEGRAVEN. 8 Febr. Eierveiling B.P.K.V. Aangevoerd 5897 kipeieren. Prijs wit f. 4.70 4.80; gemengd f. 4.604.90 per 100. HOOFDDORP. 8 Febr. - Rogge f. 8.75—9.25; Chevalier gerst f. 9.159.65: wintergerst f8.75 9,25: haver f. 7.758,25: duiveboonen f. 11.75 12.25; paardeboonen f.1010.50; groene erwten f.1011; vale erwten f.1617; gele mosterd f.3033; kanariezaad f. 11—12; karwfjzaad f.33 34; blauwmaanzaad f.3637; koolzaad f.13 15: alles per 100 KG. LEEUWARDEN. 9 Februari Nagelkaas 8— 18; Goudakaas 37. Aanvoer 2058. Commissie 81. Ver. v. Zuivelmaatschappijen: Edammer kaas 20 plus 14V=15; id. 40 plus 2424Ji; Goudsghe kaas 20 plus 14': 15; id 40 plus 24—24'.-; Vol vette 40 plus 2929 Broodkaas 40 plus 24 24 J--Leidsche kaas 20 plus 14J415. Stem ming goed. F.N.Z.-noteering voor Friesche kaassoor ten - De F.N.Z.-noteering voor Friesche kaas soorten is heden te Leeuwarden als volgt, vast gesteld 'in centen'per KG.)Goudsche 20 plus 2829; idem 40 plus 4849; idem volvet 5759; Edammer 20 plus 2030. idem 40 plus 4849; Broodkaas 40 plus 4849; Leidsche 20 plus 29 30. Stemming goed. LEIDSCHENDAM 8 Febr Vrije Veiling - Aangevoerd 5913 kipeieren, prijs f. 4.50—5,10 per 100; kippen 40—80 ct.; Cenden 1540 ct.: dui ven 8—13 ctkonijnen 25—150 ct.. alles p. stuk. NIEUWKOOP. 8 Febr. Aangevoerd 2800 kip eieren. prijs f. 4.054.95 per 100. VOORHOUT. 8 Februari. Slachtkonijnen 65 165 ct.; jonge konijntjes 20—30 ct.; kippen 45— 55 ct.: eenden 35—45 ct.; duiven tot 11 ct. Alles per stuk. WOUBRUGGE. 8 Febr. Eierveiling. - ^rfis kipeieren f. 4.60—5.20 per 100. ZEVENHOVEN. 8 Febr. Aangevoerd 860 kip eieren, prijs f.4,305.25 per 100. ZOETERMEER. 8 Febr. - Aangevoerd 10.00# eieren. Prijs kipeieren f. 4,10—5,00 per 100. 3—1

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 3