li Geen gevaar voor den gulden LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Zaterdag 27 Jam GEMENGD NIEUWS Eén doode en meerdere gewonden Spoorwegongeval bij Koekange De „Everoja" vlot gekomen Geweldige brand in Japan STOFZUIGERS Nederlandsch bedrijfsleven verdeeld Gevolg van auto-ongelukken. DE WEGEN ZIJN GLAD. Mist en gladde wegen hebben gisteren weer tal van auto-ongelukken veroorzaakt, waarvan meerdere personen het slachtoffer atfn geworden. Uit Groningen. Omstreeks vijf uur zijn op den Frlesschen- straatweg te Groningen, nabij de melkfa briek „De Ommeland on.", twee vrachtauto's met elkaar in botsing gekomen. De eene wagen, werd bestuurd door den 21-]arlgen R. de V. uit Groningen. Deze bestuurder werd zoo ernstig gewond, dat hy tijdens het overbrengen naar het academisch zieken huis overleed. Zijn metgezel, de 20-Jarige T. v. d. S.. uit Leeuwarden, werd licht ge wond en kon. na in het academisch zieken huis te zijn verbonden, naar zijn woonplaats terugkeeren. De bestuurder van de andere vrachtauto kwam met den schrik vrij. Uit Zeist. Te Zeist deed zich een slippartij van auto's voor. waarbij een 11-jarige knaap een her senschudding en een kaakfractuur bekwam. In zorgwekkenden toestand werd de knaap naar het ziekenhuis vervoerd. Een in de richting De Bilt rijdende auto. wilde op den Utrechtschen weg. na links in halen van een bestelauto, weer naar rechts rijden. Hierbij slipte de auto en zij kwam dwars op den weg te staan. Op dat oogenbllk kwam uit de richting De Bilt een andêre personenauto aanrijden, waarvan de bestuurster remde om een aan rijding te voorkomen. Ook deze wagen slipte echter en de wagens botsten met een hevi- gen slag tegen elkaar. De bestuurster kreeg een wond aan het gelaat, haar zoon een hersenschudding en een kaakfractuur en de bestuurder van de andere auto een niet ernstige hoofdwonde. Van Texel. Op den Hoornderweg. nabij de Steenen- brug te Den Burg iop Texel) zijn een mili taire menage-auto en een personenauto, be stuurd door pastoor J. P. A. Brinkman, in botsing gekomen, waardoor belde bestuur ders werden verwond. Pastoor Brinkman kreeg een kaakfractuur remmen voor een wielrijder, dien hij door den mist pas op het laatste oogenblik zag. De wagen slipte en de pastoor raakte de macht over het stuur kwijt ten gevolge waarvan hij in botsing kwam met de tege moet rijdende auto. Belde wagens schoven in een langs den weg loopende sloot en wer den ernstig beschadigd. Pastoor Brinkman kreek een kaakfractuur terwijl ook de bestuurder van de militaire auto zeer ernstig werd gewond. Laatst ge noemde werd overgebracht naar het mili taire hospitaal te Den Burg. Pastoor Brink man werd naar zijn woning vervoerd. De wielrijder kwam er zeer goed af. Wel werd zijn rijwiel gegrepen en vernield, doch hijzelf werd niet gewond. Uit Meppel. Bij Meppel zijn de dikke mist en het glad de wegdek gistermiddag oorzaak geweest van ongevallen langs de Smildervaart. Nabij het dorp Uffelte kwam een vrachtauto uit Loenen (G> in botsing met een vrachtauto van het meubelmagazijn „Gruno" te Gro ningen, die bij het passeeren van eenige wielrijders slipte De bestuurder van den Groninger auto, N. B„ kreeg een wond aan den neus en onder het linkeroog, alsmede een gekneusd been. De naast hem zittende F. v. M. kreeg een hersenschudding. Ongeveer terzelfder tijd botste een per sonenauto uit Groningen, waarin een echt paar met een l'/i-jarig dochtertje gezeten was, bij de Haveltersluis tegen een truck met trailer. De personenauto werd vernield. Het kindje, dat op den schoot van de moeder gezeten had. werd met een hersenschudding bij den sluiswachter binnengedragen. pelmeerwijk de toestand zeer gevaarlijk werd. De verwarring werd nog vergroot, doordat tengevolge Van den brand een storing in de electrlsehe leiding optrad, waardoor de btfurt in duisternis werd ge huld. De burgemeester van Groesbeek, jhr. H. H. M. v. d- Poll. riep de- assistentie van de Nijmeegsche brandweer in. die met twee motorspuiten uitrukte. Zij kon niet ,veel uitrichten, daar er water moest wor den betrokken uit een put. die in het bosch ongeveer 150 M. van den brand was gelegen, terwijl overigens ook de sneeuw, die hier en daar zeker een, hal ven meter hoog lag, het werk van de brandweerlieden belemmerde. Men bepaal de zich er dan ook toe elk begin van brand in de omgeving te bestrijden en de res ten van de brandende boerderij omver te halen. Men kon zoo den brand tot de boerderij beperken. Met het nablusschen gingen echter nog eenige uren heen. De boerderij is tot den grond afgebrand. Inboedel en landbouwinventaris gingen verloren. De schade kan zeker op f. 20.000 worden geschat en wordt door verzekering gedekt. (Vad.) Goederenwagen ontspoorde toen sneltrein passeerde. GEEN PERSOONLIJKE ONGELUKKEN. Op den spoorweg tusschen Meppel en Hoo- geveen, is gisteravond een ongeval gebeurd, dat hoogst ernstige gevolgen had kunnen hebben, doch dat op het nippertje goed is afgeloopen. Van den goederentrein van Groningen naar Meppel. welke om 22.08 van het ran geerterrein Onnen naby de Groningsche hoofdstad vertrekt, ontspoorde omstreeks kwart voor twaalf, ten gevolge van bet bre ken van een wielas tusschen Koekange en Meppel een goederenwagen. Deze kwam links buiten de rails te staan. Op hetzelfde oogenblik passeerde trein 135, die de laatste verbinding tusschen Amsterdam en Groningen onderhoudt en uit Zwolle 27 minuten over tijd was vertrokken, dit punt. De ontspoorde goederenwagen stond juist binnen het profiel van het opgaand spoor, zoodat hij den sneltrein licht raakte. De rijtuigen van den sneltrein een stoomtrein werden door deze aanra king beschadigd en verscheidene ruiten moesten het ontgelden. Reizigers werden evenwel niet gewond. Met groote vertra ging kwam de trein te Groningen aan. Beide sporen waren door dit ongeval ver sperd. Langs den overhangenden wagen heeft men geen treinen meer geleid. SCHIP OP EIGEN KRACHT NAAR ROTTERDAM. Gisteravond bij vloed is het aan de sleep- booten „Neptunus" en .Bonnrifvan de reederlj Doeksen geluJct het op de Noord- wesbgTonden bij Herscholing gestrande Let- landsohe ss. „Everoja" vlot te brengen. De gezagvoerder van de „Everoja" heeft besloten op eigen kracht naar Rotterdam te st-oomen, waar het schip vermoedelijk zal worden gerepareerd In verband hiermede zijn de beide sleep- booten en de reddingboot naar hun stand plaatsen teruggekeerd. BOERDERIJ TOT DEN GROND TOE AFGEBRAND. Inboedel en landbouwinventaris verloren gegaan. Gisteravond omstreeks 9 uur is door on bekende oorzaak brand ontstaan in de groote boerderij staande op het landgoed Oostermeerwijk van F. C. J. A. M. baron van Lamsweerde bij Nijmegen, bewoond door den landbouwer A. van Raay. On middellijk werden de zeven kinderen in veiligheid gebracht, waarna men met in- tusschen toegeschoten hulp poogde nog een en ander te redden. Het bleek al spoedig, dat er niet veel te redden vlei wat het vee betrof. Vier koeien, een stier, een paard, twaalf varkens en eenige tientallen kippen kwamen in de vlammen om. Intusschen had het vuur zoo snel om zich heen gegrepen, dat er ook van den inboedel niets meer in veiligheid kon wor den gebracht. Toen men de boerderij wilde binnentreden, stortte het dak met groot geraas in. Er ontstond een geweldige vuur zee, die. daar de boederij op een heuvel stond tot ver in den omtrek zichtbaar was. Ér bestond groot gevaar, dat de bos- schen zouden worden aangetast, terwijl dcor den enormen vonkenregen ook voor eenige belendende boerderijen en het achter de boerderij staande hotel Koe UIT MOTORBOOT OP HET IJS GESLINGERD. Gevolg van een ontploffing. Gisteravond om halfzes wilde J. Assen berg den motor in zijn houten motorbootje, genaamd Jo, liggende in de Kon. Wllhcl- mlnahaven no. 2 te Vlaardlngen, aanzetten. Er hadden zich waarschijnlijk benzine dampen in het bootje verzameld, want bij het aanzetten van den motor ontstond er een ontploffing, waardoor Assenberg uit de boot op het ijs werd geslingerd en de boot zelf onmiddellijk In lichterlaaie stond. Hoe wel de brandweer er spoedig met twee auto spuiten wij was, kon men niet verhinderen dat het bootje totaal uitbrandde en er ook nog een begin van brand ontstond op het langszij liggende stoomloggerschip VI. 172, welke men echter met een straal in den aanvang wist te stuiten. Assenberg bleek wel hevig geschrokken, doch niet gewond te zijn. De boot was verzekerd. N. R. Crt. DE „OTTOLAND" STRANDDE bij SUNDERLAND. Het Nederlandsche s.s. „Ottoland" op weg van Sluiskil naar Sunderland is nabij deze laatste haven gestrand. Het schip verzocht sleepbootassistentie en een reddingboot. Er is geen onmiddellijk gevaard voor schip en opvarenden. (De „Ottoland" ex-„Sarkani", ex-„Sint- Jansland", meet 2202 bruto reg-ton en 1194 netto reg. ton. Het schip behoort toe aan de Scheepvaart- en Steenkolen-maatschap pij N.V. te Rotterdam en werd ln 1916 op de werf van Jan Smit Czn. te Alblasserdam gebouwd). BUITENLANDSCH GEMENGD. 150 DOODEN. Ruim 150 huizen zijn in de asch gelegd bij een brand, die gisteren even na mid dernacht is uitgebroken in Nlnomiya nabij Olso in de Japansche prefectuur Kanagawa zoo wordt telefonisch uit Olso gemeld. Hedenmorgen om half vier wasm en den brand practisch meester. De vernielde hulzen liggen voor het grootste deel ln de amusementswijken. Meer dan 150 menschen hebben het leven verloren bij den brand. Geheele wijken zijn door het vuur verwoest. Het station, de openbare gebouwen en de scholen zijn gespaard gebleven. De volledige omvang van de schade is nog niet bekend. KOUDEGOLF IN AMERIKA. De over het geheele land gestreken koudegolf der laatste tien dagen heeft ln de Ver. Staten 380 dooden geëischt en groote ellende gebracht, evenals financleele verliezen in de Zuidelijke staten, waar duizenden woningen thans geïsoleerd zijn. Het is de strengste winter sinds een ge neratie. Volgens oude visschers heeft de Missis- sipd nog nooit zoo vol ijs gezeten. OVERSTROOMINGEN IN SPANJE. Door een plotselinge en aanzienlijke stij ging van temperatuur is de sneeuw in Spanje gaan smelten. Alle rivieren stijgen, hetgeen overstroomingen veroorzaakt. DE „PRESIDENT QUEZON" GEZONKEN. Het Phllippijnsche passagiersschip .Pre sident Quezon", dat bij het eiland Bonin aan den grond geloopen was, is gezonken. Alle opvarenden zijn in veiligheid. VOOR ZONDAG 28 JANUARI. Hilversum I, 1875 en 414,4 M. 8.55 VARA. 12.00 AVRO. 5.00 VPRO. 5.30 VARA. 6 30 VPRO. 8.00—12.00 AVRO 8.55 Gram.muziek 9.00 Berichten 9.05 Causerie ..Oude en nieuwe tuinkunst" 9.35 Gram.muziek 9.45 Causerie „Van Staat en Maatschappij" 10.00 Berich ten 10.01 Bach-cantate 10.20 Gram.muziek 10.40 Declamatie en gram.muziek 11.00 Uitzending t.g.v. het 40-jarig Jubileum van de Amsterdamse he Gemeente-Tram 12.00 Cy clus „Onze Weermacht" 12.25 AVRO-Amuse- ments-orkest en solist 12.45 Berichten ANP. Hierna: Rotterdamsch mannenkoor „Zanglust" (opn.) 1.00 Vervolg van 12.25 1.30 Causerie „De gesproken mailbrief" 1.50 Zang (opn.) I.55 Declamatie 2.00 Boekenhalfuur 2.30 Omroeporkest en solisten 3.30 Omroeporkest, een strijkkwartet en solist (met toelichting) 4.20 AVRO-Dansorkest 4.55 Sportnieuws ANP 5.00 Gesprekken met luisteraars 5.30 Voor de kinderen 6.00 Sportpraatje 6.15 Sportnieuws ANP., gram.muziek 6.30 Toe spraak over Finland 7.00 Jeugddagdienst 8.00 Berichten ANP„ mededeelingen 8.15 Radio-maandblad 9.05 Radiotooneel 9.40 Omroeporkest en solist 10.20 Renova-septet 11.00 Berichten ANP 11.10 Orgelspel II.30—12.00 AVRO-Dansorkest, Hilversum II, 301.5 M. 8.30 KRO. 9.30 NCRV. 12.15 KRO. 5.00 NCRV. 7.45—11.30 KRO 8.30 Morgenwijding 9.30 Vrij Evangelische Kerkdienst. Hierna. Gewijde muziek (gr.pl.) 12.15 Causerie „Bestek 1940" 12.35 Gram. muziek 12.45 Berichten ANP 1.00 Boek bespreking 1.20 KRO-orkest 2.00 Gods dienstonderricht 2.30 Hartvelt-kwartet 3.55 Gram.muziek 4.00 Rococo-octet 4.30 Zie- kenhalfuur 4.55 Gram.muziek 5.00 Geref. Kerkdienst Hierna: Gewijde muziek (gr.pl.) 7.45 Berichten 7.50 Gram.muziek 8.00 Berichten ANP., mededeelingen 8.15 Vroolljk programma 9.00 Prijsvraag-luisterspel 9.20 „De Mlnnestreelen" - 9.40 Radio-Almanak 1940 10.30 Berichten ANP 10.40 Epiloog 11.00 —11.30 Lezing in Esperanto: Indrukken uit Nor- mandlë. Engeland. 391 en 449 M. (Na 6.20 nam. ook 342 M.) 11.20 Orgelconcert 11.50 BBC- Schotsch orkest 12.35 Causerie „In my good books". 12.50 Kenneth Sydney Baynes' orkest en soliste 1.20 Berichten 1.30 De BBC- Zangers 2.00 Novelty-septet 2.35 Voor tuinllefhebbcrs 2.50 Gramjnuziek 3.05 Het Londensch Phllharmonisch orkest en soliste 4.05 Orgelspel 4.20 Berichten 4.35 Wed strijd 5.05 Munn en Felton's fabrieks-orkest 5.35 Kinderuurtje 6.20 Berichten 6.35 Causerie „Facing the facts" 6.55 Pianovoor dracht 7.25 BBC-Theater-orkest en -koor en solisten (met toelichting) 8.15 Kerkdienst 9.00 Llefdadlgheidsoproep 9.05 Viool voor dracht 9.20 Berichten 9.35 Radiotooneel 10.20 Orkestconcert 11.05 Epiloog 11.15 BBC-orkest 11.50 „Mandollers" en soliste 12.20—12.35 Berichten. Radio-Paris, 1648 M 12.05 Zang 12.35 Zang 12.35 en 1.05 Vioolduetten 2.00 Gra- mofoonmuziek 2.05 Planovoordracht 2.30 Harpvoordracht 2.50 Rose Cord ay's gitaar ensemble 3.35 Het Gentil-kwartet 4.20 Zang 4.35 Radiotooneel 5.50 Symphonle- concert 7.50 Zang 9.05 „Clboulette", ope rette 10.20 Radiotooneel 11.05 Loewen- guth-kwartet 11.35 en 12.05—12.20 Gram. muziek. Keulen, 456 M. 5.20 Havenconcert 7.30 Gramjnuziek 8.20 Gevarieerd programma 9.05 Concert 10.20 Cabaret 12.00 Concert 1.15 Muzikaal tuaschenspel 1.35 Populair 35 verschillende bekende merken. Ook in huurkoop. DE STOFZUIGER-CENTRALE HAGEMAN HOOIGRACHT 51 TELEFOON 25955 7195 (Ingtz. Med.) (Van onzen financleelen medewerker). In de doodsohe eentonigheid der finan cleele berichtgeving van den laatsten tijd kwam het bericht van de voorgenomen herwaardeering van den goudvoorraad der Nederlandsche Bank als een welkome af leiding. Over de beteekenis dezer reva luatie heb ik reeds in een afzonderlijke bijdrage het een en ander medegedeeld. Toch is zij voor Nederland's financleele en monetaire positie belangrijk genoeg, om er nog verder eenige aandacht aan te besteden, met name wat betreft de gevol gen, welke deze operatie voor de geld- en valutamarkt zal hebben. Men meent na melijk, dat de dekking van het f.75 mil- lioen verlies van het Egalisatiefonds en de beschikbaarstelling van f. 116 mlllioen voor mobilisatie-doeleinden uit het her- waardeeringssaldo een verruiming der geldmarkt zal teweeg brengen. En wel daarom, omdat voorlooplge het Fonds en de Schatkist niet met Schatkist-emissies op de geldmarkt behoeven te verschijnen. Inderdaad zal hierin een zekere tendentie tot geldmarkt-verruiming aan den dag tre den. doch het valt te betwijfelen, of deze bijzonder sterk of van langen duur zal zijn. De eischen, die onze staatsfinanciën aan geld- en kapitaalmarkt zullen gaan stellen, zijn zoo groot, dat, over een ge heel Jaar genomen, de herwaardeerlngs- bijdrage slechts een betrekkelijk geringe hulpbron beteekent. Een tweede punt vormt de Invloed op de valutamarkt. Deze heeft zich reeds den eersten dag den besten kenbaar gemaakt in een daling van den gulden tegenover de andere valuta's, als gevolg waarvan de dol lar weer zijn oude peil van 1.88 3/8 heeft bereikt. De mogelijkheid lijkt mtj geens zins uitgesloten, dat de tot dusver weinig verklaarbare vaste houding van den gul den gedurende de eerste drie weken van 1940 opzettelijk door de Nederlandsche autoriteiten is teweeggebracht, teneinde den schok der herwaardeering beter en rustiger te kunnen opvangen. Want een zekeren schok heeft zij ongetwijfeld ver oorzaakt. Men mag immers niet vergeten, dat thans den gulden het overgroote deel der ..reservedekking", die in het opvoeren van den ouden goudprijs leg opgesloten, zal worden ontnomen. Zijn kwetsbaarheid wordt daardoor vergroot en legt onzen autoriteiten en ons volk nog meer dan te voren den plicht op, die kwetsbaarheid aan de andere zijde te trachten te ver minderen. Voor een onmiddellijk gevaar voor den gulden behoeft echter niet te worden ge vreesd. hoewel de kleine haussebeweging op de aandeelenmarkt, die zich terstond na de bekendmaking der revaluatie ontwik kelde. niettemin slechts kan worden uit gelegd als een zekere psychologische reac tie op de verzwakking der monetaire po sitie. Dat men echter geenerlei angst koesterde voor een spoedige verdere waar devermindering van den gulden, blijkt wel uit de vaste houding der obligatiemarfct, zoowel voor staats- als voor provinciale en gemeenteleeningen. Van bijzondere vastheid getuigden natuurlijk de aandee- len Nederlandsche Bank: het dividend - „plafond" van 5"/o, dat sinds 1931 een druk op deze aandeelen heeft uitgeoefend, verdwijnt thans en de aandeelhouders, die ondanks het pondenverlies van destijds hun bezit trouw zijn gebleven, zullen nu wel hun belooning entvangen in den vorm van hoogere dividenden. Het zal zeer velen benieuwen, of de her waardeering het mogelijk zal maken, de uitgifte van een semi-gedwongen leening nog eenigen tijd uit te stellen. Ik sla de kans op zulk een uitstel niet al te hoog aan: de aflossingsverplichtingen per 1 Maart zijn immers zoo hoog, dat een be langrijke uitzetting der vlottende schuld te vreezen is. Wij zullen dus wel binnenkort met de aankondiging van een nieuwe lee ning worden „verrast" en met spanning zal men uitzien naar de modaliteiten. Het doel dier leening zal moeten zijn. reser ves en spaargelden tot zich te trekken. In dit verband mag wel eens worden gewezen op het gevaar van te aanlokkelijke lee- ningsvoorwaarden of een te hevig aan dringen van de zijde der regeering. Wel iswaar moeten ln dezen tijd alle reserves en spaargelden*worden gemobiliseerd, doch ook niet meer. Indien banken of commls- sionnairs zouden beginnen, om op groote schaal voorschotten te verleenen voor den aankoop van staatsleenlngen. dan wordt hierdoor geen braakliggend of op andere wijze belegd geld gemobiliseerd, doch wordt credlet geschapen en hierin ligt, evenals in uitbreiding der biljettencirculatie of plaatsing van Schatkistpapier bij de Ne derlandsche Bank een groot gevaar voor inflatie. En als iets ln dezen tijd met man en macht moet worden bestreden, dan is het wel elke ontwikkeling, die maar een schijn van inflatie ln zich herbergt. Financieringsvraagstukken blijven ook in Engeland de bijzondere aandacht vragen. Men gebruikt daar meer fantasie dan ten onzent en speetl er in alle toonaarden der leeningsmuziek. Thans heeft men het aangedurfd, een 47,°/o leening van ca. 350 millioen pond sterling in een kortloopende 2'/c leening te converteeren, waardoor een belangrijke rentebesparing wordt verkre gen. Algemeen verwacht men dat deze con versie een eclatan/t succes zal worden. De berichten uit het Nederlandsch be drijfsleven blijven zeer verdeeld. Men verheelt zich niet, dat de verscherpte duik bootoorlog zoowel voor den aanvoer van grondstoffen als voor den uitvoer groote gevaren oplevert. Onder deze omstandig heden is het verheugend te zien, hoe merk waardig goed onze kunstzijde-uitvoer zich heeft weten te herstellen. Met inachtne ming van het feit, dat de gemiddelde prijs de laatste maanden een stijging heeft ver toond, heeft de waarde van den Neder- landschen kunstzijde-uitvoer in 1939 een record bereikt sinds 1931. Zonder twijfel zal zulks de overigens nog geringe, renta biliteit van het A.K.U.-concern ten goede komen. De Bilhton Maatschappij heeft haar aandeelhouders min of meer teleur gesteld, door haar interim-dividend tot 5 te halveeren. In dit verband zij echter opgemerkt, dat dit dividend wordt uitge keerd over het werkjaar geëindigd 31 Met 1939, gedurende hetwelk de uitvoer quota zeer laag waren. Zonder twijfel zullen de uitkomsten over het werkjaar dat 31 Mei 1940 eindigt, belangrijk beter zijn, aange zien reeds sinds enkele maanden de Btlli- tbn Maatschappij nagenoeg op volle capa citeit kan werken. Daartegenover staat weer, dat de tlnprijzen den laatsten tijd een aanzienlijke daling hebben vertoond. Men heeft blijkbaar de opname-oapacitelt van de markt wel wat overschat, toen men de uitvoerquota zoo sterk verhoogde. Het gevolg hiervan wok, dat de wereldproduc tie van tin in de laatste vier maanden van 1939 ca. 96.400 ton bedroeg tegen 87.300 in de eerste acht maanden: een meer- dan-verdubbeling dus van de productiebe drijvigheid. En deze reactie of aarzeling geldt niet slechts tin: zij kenmerken op het oogenbllk bijna alle goederenmarkten, van rubber tot oliezaden, van koper tot cacao. Een duidelijke weerspiegeling van de onzekerheid, die er ten aanzien van de oorlogsontwikkeling en de naaste toekomst der Amerikaansche conjunctuur bestaat. Den Amsterdannschen tabaksveilingen, die ln het voorjaar zullen aanvangen, zal veel van haar vroeger belang ongetwijfeld worden ontnomen door het ontbreken der Amerikaansche concurrentie. Gelijk be kend, hadden de Sumatramaatschappijen besloten, haar Amerikaansche cliënten vla veüingen te Medan te bedienen. Ook deze veilingen zullen nu aan belangrijkheid in boeten. doordien zoowel de Arendslburg als de Deli-Batavia haar totaal aan „Ame- rikaansch", ad ca. 6000 pakken, direct aan de General Cigar Cy. hebben verkocht. Slechte de Dell Maatschappij heeft haar „Amerlkaansch" nog beschikbaar. Het zal interessant zijn te vernemen, of het gebrek aan directe mededinging de prijzen voor de afleveringen naar de Vereenigde Staten al dan niet in ongunstigen zin heeft be ïnvloed. (Nadruk verboden). concert 2.45 Muzikaal Verzoekconcert - 7.35 tot ,3 landsender. Brussel. 322 en 484 M muziek 10.20 Zang en o™"— muziek tgr.pl.) 12.20 ai,, en 1.30 Germatne kgo-orëu 2 rillonbespellng 2.50 Gram»! kestvereeniging van het Brugge en solist 6.35 Zi./K muziek 8.20 Gevarieerd Gertler-kwartet 11.2012^7 484 M.: 9.20 Gram.muziek programma li.20 De Koulak Pélissiers" 11.35 Gram.mufeT roepkoor 12.35 Gram.mtart Radio-orkest 1/50210 er/ gr 3.05 Symphonle-orkest en mofoonmuzlek 4.25 Venen; en 5.20 Gram.muziek 5.55a 7,15 en 7.35 Gram.muziek daten 8.50 Omroep-symp;.,-al Radiotooneel 9.45 en solist - 10.30 Viool en pil Gram.muziek. Destschlandscnder, 1571 y gewijd aan Hitier 9.20 Bei al portage 10.10 Hans Buiy',8 Heinz Munsonlus en zijn k...U (Om 10.20 Politiek overzicht: ten. Hierna tot 12.20 Nachtc^n maandag 29 jaktfta Hilversum I, 1875 en 4]iS Programma, verzorgd door <if 10.20 v.m. VPRO. 8.00 Beriehjï, muziek 10.00 Morgenwijding matie 10.40 Cello en plano i matie 11.30 Gram.muziek zang 12.45 Berichten ANP I.00-1.45 VARA-orkest - 2.00-1 en plano 3.05 Declamatie tet en gram.muziek 4.10 G.v Voor de kinderen 5.00 Grew Orgelspel 6.30 De Rambler?5 Kalender 7.05 Gram.muziek ir Jeugd 7.30 VARA-orkest -w SOS-berichten 8.03 Berichten De Stem des Volks (Utrecht) ;s Utrechts Stedelijk orkest jja 9.45 Rosian-orkest 10.15 Pse: 10.3C VARA-Harmonie-orkes*. - i ten ANP 11.10 Zang en Gram.muziek. Hilversum II, 301,5 M. NCR; 8.00 Berichten ANP 8.05 ditatie 8.20 Gram.muziek isj Morgendienst 11.00 Christ II.30 Gram.muziek 12.00-12 Om 12.30 Berichten ANP) sextet en gram.muziek 2a". len 2.35-2.55 Gram.muziek r over kamerplanten 3.40 Grs: Bijbellezing 4.45 Granunij dc kinderen 6.15 Orgelsp: ten 7.15 Gesprekken over t»ir moeilijkheden 7.45 Grams?1* richten ANP, herhaling S0S-? Arnhemsche orkestverecniglr* 9.00 Lezing „Oranje en de KdfJ1 voordracht 10.00 Berichte:® halfuur 10.30 Arnhemzche 11.10 Gram.muziek Ca. 1!Ï*J lezing. Engeland 391 en 449 M. 342 M.: 12.20 Planoduetten -3 Northern-orkest en soliste - 1.30 Gevarieerd programma perorkest 3.20 Tudor-sen'T Rhythm-orkest 4.20 BerlcLjjj voordracht 5.05 Causerie France" 5.20 Klnderhalfin? 6.20 Berichten 6.35 Rad» Orgelconcert 7.20 Medals. Gram.muziek 8.00 „The v ness box", discussie 820 wijd aan de scheepsbouwers u 9.20 Berichten 9.35 BBC-crtg varieerd programma lUtlK zijn orkest 11.45 Viola c<] 12.35 Berichten. Radio-Paris, 164a. M. - .MSH Jane Evrard's damesorkw - dracht 1.35 Zang PJ 2.05 Vioolvoordracht 3.20 Orgelspel 4.20 Rad®1" Cellovoordracht 5.20 Chare Instrumentaal kwintet en ilte harp 7.20 Het Ballly-orkegl tooneel 9.05 Concert 1ML 8 tooneel 11.35 Zang Legrand's jazzorkest. Keulen 456 M.: 5.50 Hercgl kest 7.40 Gram.muziek -11] 9.30-9.50 Planovoordracht j muziek 11.20 Leo EysoW:i« solist 1.15 Muzikaal tu populair concert 2.45 Mush# 3.20 Omroeporkest en solid-d tlsch programma 510 Vto.| balo 5.45 Gram.muziek - Oj tet 7.35 Sluiting Zie DS*-1 Brusscl 322 en 484 M.: 38*, muziek 12.51 en 1 30 Onwil roeporkest 1.60-2.20; 5.15; Gram.muziek 7.20 Zang- soldaten 8.50 Gram.muBK- roepsymphonie-orkest en sos Gram.muziek. ,i 484 M.: 12.20 Gram.muiid- Germalne Ego's orkest -JJ 6.35 Gram.muziek 6.50 Gram.muziek 8.20 Voor o?i „Dj'a m'combine", operette Gramjnuziek. Deutschlandsender 1571 Rj. ten 8.20 Het- Berl|)nsch P^, kest. 9.20 Berichten; HooJJ Hans Joachim Fterke s Mek overzicht. Hierna popultfj Berichten, hierna tot 1220 gem. radio-distrd)lTlE^j r.o.v. radlo-CEtf^ Voor Zondag 28 le programma: lederen d»Sl. Avro, Vara enz. 2c programma: lederen Kro. Ncrv enz. 3e programma: 8.30 R W»®» sel Fr. 12.20 Brussel VI. 2 20 Diversen 2.35 Bruswjl Keulen 4.25 Brussel Pr 7.35 Brussel VI. 8.20 Post Par. 9.45 Brussel Fr. W 10.30 Deutschlandsender - i"J 4e programma: 8.30 BHUwJI ten) 10.20 Deutschland^ncsB land 12.35—2.10 Brussel Fr venlngen Haven (Berichten)-' 4.20 Brussel VI. - Brussel VI. 6 50 Berornhh ding. na afloop (10.00) 4 Brussel VI. (Berichten). Q Voor Maandag le programma: lederen dtóp Avro, Vara enz. 2e programma: lederen t Kro, Ncrv enz. 3e programma: 8.00 KcuI.f S Radio 8 35—9.20 10.00 Deutschlandsender 12.00 Keulen - 12.20 Brij- J' ten) 2.204.20 Deutschlanfl-^t tala of diversen 4.50 1* :,§T 5.20 Breslau 5.45 Keulen "-"J s 6.35 Brussel Fr. 6.50 Brusca ten) 8.20 Deutschlandsew® B Brussel VI. (10.20 Berichten^ ig 4e programma: 8.00 ten) 9.20 Engeland - 12.20 Brussel Fr ri Motala of diversen Diversen 4J5—5.05 BS Schevenlngen Haven ':Ber mark 5.35 Brussel Fr 7 Beromünster (6.50 Berichten1 ie 7.20 R. Danmark - Beromünster (Berichten 10.20 Brussel Fr. (Berichten1 re Par. 11.05 Engeland. WUsifinfon wo'*-

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 10