Mjnhardtjes J*.H DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 26 Januari 1940 MMSUR f|395- Uit de Rijnstreek de meest perfecte zuinige wagen ,5K.M.OPÉÉNUTE8 klasse J. KAMSTEEG - OEGSTGEEST EINDl Uitvoering „V.O.O.A „ickvereeniging „V.OO.A." te Lls- EI)E\ 1 tüdens een tweetal avonden een l ie uitvoering voor een beide kee- -1, 1): i gevulde zaal. Het was den eere- den heer Peys, een groot genoe- te 1 sldt concert zoozeer in de belang- <1 r ingezetenen stond. Hij sprak een n waardeering voor den onder- (Cht>eun en herinnerde voorts aan het ..Coiïrsucces op het concours te Boskoop. ((vit in verband niet dit succes een lnemft aan den directeur, den heer indt, erlla werd het programma uitge- lah t een achttal mooie nummers be- fj, i'r".e werden uitstekend gespeeld on- 'kwame leiding van den heer Witt. - /erdiend applaus volgde op dit COPryicert, waarna nog een tooneelstuk evoerd. lonn» vleug AJdag! NOORDW1JK. AARLANDERVEEN. Uitvoering R.K. Muziekvereeniging. De R.K. Muziekver. „D.S.3." hield haar jaarlljksche uitvoering in de zaal van den heer W. v. d. Berg. De voorzitter, de heer P Honout, heette allen welkom, waarna de vereeniging een 5-tal nummers speelde. Een en ander getuigde van de goede lei ding van den heer C. van Dam van Lan- geraar. Vervolgens werd opgevoerd het vFoolijke tooneelspel „Amor en Bananen", waarom hartelijk gelachen werd. Ook hier bij werd mooie muzikale medewerking ver leend. Tegen middernacht werd deze avond door den voorzitter gesloten, waarna men nog een tijd gezellig voor een dansje bij- eenbleef. Stcrt. No. 17 zijn verzonden af lag ij van de akten betreffende de n V. ngnijdrijf vih. h. J. van den Berghe estmi ckte-, i'Cj- OEGSTGEEST. o*0"'Muziekavond door blinden. 'rnu- In de Geref. Kerk. rut: hde en ten bate van de hulp ver- iï ..Bllnden-penning" te Amsterdam avond in de Qeref. Kerk aan de ■- 'ian een muziek-avond gegeven iden. •u li] net gchoone doel en de beteekenls - (een dezen avond zou worden ult- SEN: hadden wij wel een aanmerkelijk Mnj-belangstelling verwacht. Echter, de nn. i de slechte wegen ln aanmerking was toch de opkomst bevredl- atletc en hartelijk welkom opende de ii» Borst en schetste het doel van den irtlign het lofwaardige werk der ver- HIJ verzocht te zingen Ps. 95 1 Mr daarop voor ln gebed, verrit hierna den blinden pianist den ïaast Meyer gelegenheid het program- Piripener. met de Nocturne op. 9 van v. i>pin. .SriTt ide dat zij, die het gezichtsvermo- eten missen zich ln velerlei opzich- 3 l andere wijze zeer gevoelig hebben ontwikkelen, waren onze ver- ar,f- igen reeds vrij hoog gespannen. !.*~-'.ïeft dit spel deze verwachtingen vèr 'ffen. De Nocturne van Chopin en ndante con varlazionl" uit de so- i. 26 van Ludwlg von Beethoven, zijn stab: prachtige wijze gespeeld, —de begeleiding van den zang was bijzonderheden zeer goed verzorgd, wondering hebben wij den zang be- II van mej. J. Beyer (alt), die met er beschaafd en warm timbre de lgen heeft doen genieten. In het Her kwam haar mooie stem tot zijn I n het „Arioso" van G. F. Handel. opi-aan mej. A. Musch heeft ons zeer M'te boelen, o.a. ln „Zondagsbed" van .Rijp. de duetten gaven veel bevrediging. Hoolspel van mej A. W. van Pelt, die ([avond o.a. het „Larghetto" en het O" uit de 4e sonate van G. F. Han- Hrtolkte, getuigden van een zeer be- ^d en vooral technisch zuiver kunnen. u de pauze la met een serie lantaarn- de leuze „Werk brengt licht" ln gebracht, waarbij wij van nabij ken- - jchten maken met den arbeid der te Amsterdam, zoowel die der man- "as van de vrouwen. '""ttlte wordt hier een werk verricht er zeker aller steun waardig is. De Schaafsma heeft een en ander ult- toegelicht. eer Bchaafsma sprak woorden van (ot allen die hebben medegewerkt aan ilslagen van dezen avond. In het bij- dankte spr. het bestuur van de Kerk voor het geheel gratis afstaan _'t kerkgebouw en den heer Borst voor ■nvermoelden arbeid om ook met ;eest contact te verkrijgen. De avond jesloten met gebed en samenzang. UI SASSENHE1M. gaderlng R. K. Ver. Ziekenzorg. "■R.K. Vereeniging „Ziekenzorg" ver- Je in het K.S.A gebouw onder voor- chap van den heer E. Frantzen. de verslagen vermelden wij dat het al 1797 bedraagt Aan contributie ontvangen f. 7062,90, aan donaties 0 interest f. 70,46 te zamen f. 7151,86. zlekenhulsverpleging werd uitge- f. 5056,25, aan vervoer f. 427,20, Bo- c'-i en salarissen f. 1030,25. Er ls een saldo van f. 306.48. De reserve be st f. 3886.52. het St. Elisabeth ziekenhuis werden egd 70 patiënten, in het Acad. Zle- - is 40. in Huize Bernardus 9, in de stichting te Haarlem 2, in de Anna- k te Lelden 2 en ln het Ant. van 'enhoekhuis te Amsterdam 1 patiënt. de rondvraag werd contributiever- 'i gevraagd, hetgeen door het be- als onaannemelijk werd afgewezen. Het schoolverzuim. 1 het verslag der commissie tot wering choolverzulm ontleenen wij, dat ln het jopen jaar 30 opgeroepenen voor de lissie verschenen, In 4 gevallen werd erzuim als geoorloofd beschouwd. In- de opgeroepene niet verschenen was, het verzuim als niet geoorloofd aan- rkt. de plaats van den heer W. Weusten bij toerbeurt als secretaris aangewe- de heer A. den Haan; voorzitter der nlssie is de heer J. E. Wijntjes. VOORSCHOTEN. De Breiactle voor gemobiliseerden. it damescomité, dat zich beijvert om eel mogelijk wollen stukken te breien onze gemobiliseerde militairen en daar- gaarne iedereen opzoekt en patronen, ïen enz. ter beschikkig stelt, bericht dat bij de tweede verantwoording zijn leverd 22 paar wanten, 7 paar sokken 0 dassen. Aanrijding, e,s morgens om halftien had nabij de wkooplaan een aanrijding plaats tus- sn een vrachtauto, bestuurd door P. B Buurtvereenlging „Ons Vorstenhuis". In hotel „De Vergulden Wagen" hield de buurtver. „Ons Vorstenhuis", omvattende de Oranjestraat en omgeving, een goedge slaagden feestavond. Verleden jaar had men de feestplannen met de mobilisatie op moeten geven en als vergoeding gaf men thans voor de leden dezen avond, waaraan reeds een middagbijeenkomst voor de kinderen was voorafgegaan. De avond stond onder leiding van den heer Van Von- deren, die met een woord van welkom open de, waarna het Wilhelmus werd gezongen. Aan den avond werkte mede het duo Koren- v. d. Stoel met muziek, terwijl voorts de heer Aakarini als goochelaar optrad, die liet publiek meermalen versteld deed staan van zijn kunnen. Een tombola en traktatie werkten mede dezen avond uitstekend te doen slagen. ALPHEN, Truc met aanhangwagen gedeeltelijk door ijs gwakt. Nabij de Visserstraat langs den Rijks straatweg is gistermiddag door het slippen, een truc met aanhangwagen, beladen met stearine van de kaarsenfabriek te Gouda op het Ijs van een daar gelegen sloot ge reden en hier gedeeltelijk doorheen ge zakt. De bestuurder kwam met den schrik vrij, terwijl de zwaarbeschadigde wagen na veel moeite door een kraanwagen uit Gouda kon worden gelicht en weggesleept. Feestavond A.V.V. „Alphen". De A.V.V. „Alphen" heeft gisteravond haar leden en donateurs een feestavond aangeboden in hotel „De Vergulde Wa gen", die zeer druk was bezocht. Opgevoerd werd een komisch tooneelstuk door de Boskoopsche Tooneelvereeniging niet muzikale afwisseling van het duo De Mild. Het geheel werd met een geanimeerd bal besloten. Burgerlijke Stand. Geboren: Wouter. Z. van M. Griffioen en J. Guldemond WillempJe, D. van L. van Vliet en van Grietje v. d. Byi. Overleden: G. v. Dam 55 j. Hendrik A. Hazeloop 74 j„ gehuwd met H. de Bheer Christiaan Helsloot 31 j., geh. met Ch. J. Relz. Loop der Bevolking. Gevestigd: Wilhelmus van Wanrooij en gezin, koopman, woonwagenkamp. Vertrokken: Naar Haarlem, Zaanenlaan 31, Gerardus J. M. v. Rijn Bodegraven, Zuidzijde 90, W. Overes H. en L. Zwaluwe, Moerdijk, Steenweg E. 49. Theodora K. de Lange Zoe- terwoude. H. Rijndijk F. 211, Trijntje v. Dam Willeskop, U., Gijsbertus Klok en gezin. Ouderavond Chr. School. In het schoolgebouw van de Chr. School in wijk Hoorn, hoofd de heer E. D. Lodder, werd een zeer geslaagde ouderavond gehou den, waarvoor groote belangstelling bestond. De leiding berustte bij den voorzitter van het schoolbestuur, ds. Stehouwer. De door de kinderen voorgedragen gedichten etc vielen zeer in den smaak. Ook van de ge legenheid om het werk van de leerlingen tc bezichtigen en zich met het personeel te onderhóuden, werd een druk gebruik ge maakt. Bijzonder fraai was het teekenwerk, dat door de kinderen was vervaardigd en ln de school was geëxposeerd. BODEGRAVEN. De japon raakte in brand. De Japon van mej. D. in Oud-Bodegra ven. die vlakbij een hevig brandende kachel zat, geraakte in brand. Onmiddel lijk snelde zij naar de keuken, waar een dochter een emmer water greep en die over de felle vlammen uitgoot. Het mocht echter niet voldoende baten en pas toen de eveneens toegeschoten echtgenoot zijn jas uittrok en die om zijn vrouw heen- wikkelde, kon het vuur gedoofd worden. Inmiddels had het slachtoffer zware brandwonden aan den rug opgeloopen. die veel pijn veroorzaakten, hoewel direct levensgevaar niet bestaat. Door het kranig ingrijpen van enkele militairen is een ernstige benzinebrand in de WiUemstraat voorkomen. Personeel van de garage v. d. Meer was daar bezig een bevroren benzinepomp te ontdooien met een benzinelamp, toen de brandbare vloei stof zelf in brand geraakte en de geheele potmp in brand geraakte. Onmiddellijk liep men de garage in om een snelblus- so.her te halen, doch deze weigerde. Geluk kig schoten Juist voorbijwandelende solda ten toe, die aanstonds begonnen groote hoopen sneeuw op het vuur te werpen, waarmee zij erin slaagden dat te blus- schen en heel ernstige gevolgen werden voorkomen. Mej. C. J, Jongeneel alhier slaagde voor de diploma's Engelsche handelscorres pondentie der Ver. van Leeraren in de H.W. en de ver. „Mercuriue". dende gehouden worden, opdat de Heere des Huizes, licht ln zijn woning mag heb ben als Hij binnenkomt. Spr. wees voorts op den ernst der tij den waarin wij thans leven en zag daarbij de teekenen welke aan Zijn wederkomst vooraf gaan. Het licht van Gods Woord moet daarom te allen tijde schijnen ln deze donkere wereld. De prediking des Woords moet daarom een lichtstraal doen uitgaan, opdat wij Gods Woord als een lamp voor den voet en een licht op ons levenspad mogen hebben. Tenslotte werd gewezen op de genade Gods welke alle Zijn getrouwe dienaren deelachtig mogen worden, maar daarbij ook op het bevel des Heeren, om wach tende en wakende te blijven, d.w.z. altijd werkzaam te zijn in Zijn dienst. Niet op de bank van gerustheid en op den stoel van zorgeloosheid gaan zitten, maar 's Heeren komst te allen tijde verwach tende blijven. Spr. besloot zijn rede, die met groote belangstelling gevolgd werd. met de bede. dat de Heere in Zijn groote liefde allen wachtende en wakende mag vinden, om Hem te ontmoeten. Burgerlijke Stand. Oeboren: Agatha Maria. r. van A. Th. de Ruijter en A, W. van der Mei). Bij de administratie voor Arbeidsbe middeling staan 167 werkloozen Inge schreven, waarvan 63 steuntrekkenden. GevondenEen portemonnaie met In houd. Inlichtingen bij den burgemeester. z« heeten: de sdeale pijn-, kou- en gcep-veidnjvec Twaalf stuks 50 cent Twee sluksMO cent. z'jn niet rond, maar hartvormig van model. 9579 (Inaez. Med.) uit Léiden en een tramrijtuig van de N.Z. H.T.M., komende uit de richting Den Haag, De auto werd ernstig beschadigd. De bestuurder verklaarde, dat hij, wach tend op het passeeren van eegi tram, bij het overschakelen met zijn auto op de tramrails, tengevolge van de gladheid was gegleden. Procesverbaal werd opgemaakt. WASSENAAR. Bijeenkomst Ned. Christen Vrouwenbond. In het gebouw „Centraal" sprak voor de afdeeling Wassenaar de heer Roodenburg. kunstschilder en etser alhier, over „Hoe een ets ontstaat". Spr. zette zeer duidelijk uiteen de verschillende procédé's welke bij het maken van etsen ook kleuretsen worden gebezigd. Ter verduidelijking van deze uiteenzetting waren in de zaal, naast ge reedschappen van den etser, ook aanwezig werken van Brangwijn, Bauer, Ploos van Amstel; etsen van den spreker zelf in ver schillende stadia van wording enz. Na een pauze, waarin de aanwezigen het materiaal met belangstelling bezichtigden, vertoonde spr. lichtbeelden ter Illustratie van het ge sprokene. De 13-jarige M. kwam op Duinrell met zijn slee tegen een boom terecht, waardoor hij een ernstige scheurwond aan een der beenen opliep. Nadat dr. Baart de la Faille de eerste hulp had verleend, ls hij per auto naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden over gebracht. Gevonden: diverse handschoenen, paar heerenslobkousen, 3 portemonnaies met inh., huisknechtjasje. pr. schaatsen, muts, deksel van melkbus, schooltasch. 5 sleutels, heerenrijwiel, fototoestel in etui. 2 ringen met sleutels, 3 honden, kleedje. 2 zwanen, 3 brillen, etui van fototoestel, rij- wielbelastingmerk, heerenarmbandhorloge, leesboek, sigarettenetui, wieldop van auto. Inlichtingen bij de politie. Ten nadeele van K. alhier werd uit zijn auto staande aan den Middelweg, een plaid ontvreemd. ZEVENHOVEN. Begin van brand. In de schuur van den arbeider H. ont stond bij het spekrooken een begin van brand. Gelukkig werd dit bijtijds opgemerkt en kon de brand nog In den aanvang wor den gestuit. BOSKOOP. Raadsagenda. De raad komt Maandagavond te 7 uur ln openbare vergadering bijeen. 1. Opening, trekking van nummer voor stemming en rondvraag. 2. Vaststelling van de notulen der vergadering van 29 Decem ber 1939. 3. Ingekomen stukken. 4. Mede- deelingen. 5. Voorstel tot herbenoeming van de leden der commissie tot wering van schoolverzuim. 6. Voorste) tot aanvulling van het ambtenaren- en werkliedenreglement. 7 Voorstel tot vaststelling van een nieuwe brandweerverordening. 8. Voorstel tot aan vulling der politieverordening 1925. 9. Rond vraag. Jaarvergadering Brandstoffenver. „Voorzorg". Bovengenoemde vereenigng hield ln hotel „Neuf" haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer C. Bekenkamp opende, waarna de secretaris, de heer W. Kruiswijk, de notulen las, die onveranderd werden vastgesteld. De penningmeester, de heer H. van Gemerer. bracht zijn financieel verslag uit; de ont vangsten bedroegen in het afgeloopen jaar f. 16.911.03. de uitgaven f. 14.874.61. batig saldo f. 2036.42, welk bedrag onder de leden als zijnde door hen te veel betaald, verdeeld is. Voorts bleek, dat de reserve der vereeni ging thans f. 1040.49 bedraagt. De heer P. Boer, bracht verslag uit over de boeken en bescheiden der vereeniging. die uitstekend in orde bevonden weiden. Uit het jaarverslag van den secretarie bleek, dat het ledental de 500 nadert en steeds stijgende is. In het afgeloopen jaar is aan de leden geleverd: 3890 HL. groote en 2140 H.L. kleine anthraciet, 1217 H.L. eierkolen en 549 H.L. cokes. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren KI. van Kleef. W. Kruiswijk en H. van Gemeren; tot leden der controle-com missie werden benoemd de heeren M. P. Loef en E J. van Beek. Tijdens de rondvraag werd medegedeeld dat de te leveren brandstoffen voor den a.s. winter verzekerd zijn. Hierna volgde sluiting. Slachtoffer van den gladden weg. Gistermiddag had de heer D. aan de Zuidkade het ongeluk, om door de glad heid van het wegdek te vallen. Hij kwam daarbij zoo ongelukkig terecht, dat hij een been brak. Na eerst door den dokter te zijn verbon den is hij voor verdere behandeling naar een ziekenhuis te Leiden vervoerd. Een sympathieke daad. De werkloozen, die zooals beknd, geheel vrijwillig de straten en wegen van sneeuw ontdoen en die gistermorgen in de Juliana- straat en omgeving met hun werkzaam heden een aanvang hebben gemaakt, zijn door de buurtvereenlging „Het Zuiden" al daar getracteerd op warme anijsmelk en sigaren. Voorts hield een der buurtbewoners langs de hulzen der bewoners een geldinzameling, teneinde de menschen boven hun steun een extra gave te kunnen aanbieden. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Jaarvergadering Eierenveiling. Op de bovenzaal van hotel De Bruin werd de jaarvergadering gehouden der Keren- veiling „Koudekerk-Rijndijk", onder lei ding van den heer W. Wille Jz. Uit het jaar verslag van den secretaris bleek, dat de aanvoer over 1939 had bedragen: 167.254 stuks kip- en eendeneieren, 1197 KG. boter. 1344 KG. kaas, 522 stuks pluimvee en 220 konijnen. Totale opbrengst f. 8930,65. Uit de aanvoercijfers blijkt, dat de eieren- veiling recht van bestaan heeft. Na een dankwoord van den voorzitter, tevens pen ningmeester, werd verslag utigébnaoht be treffende de kas. Het batig saldo bedraagt f. 92,23. De kascommissie bracht gunstig rapport uit. De begrooting 1940 werd goed gekeurd met aan inkomsten en uitgaven f. 471.83. Tot leden der kascommissie over het jaar 1940 werden benoemd de heeren W. Schelllngerhout en J. Broers. Het aftre dende bestuurslid. P. J. van Kempen, werd herkozen. Na rondvraag volgde een gratis verloting zonder nieten. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Willem, Z, van A. v. Weel den en M. van Doesburg. Jaarvergadering „Kunst na Arbeid". Het fanfarecorps „Kunst na Arbeid" hield in de O. L. School zijn jaarvergadering, Wethouder Slegtenhorst, loco-burgemeester, en de heer Bos namens de commissie van advies waren aanwezig. De voorzitter, de heer H. v. d. Berg, heette allen welkom en wekte de leden op hun beste beentje weer voor te zetten in het komende seizoen. Verslag van secr. en penningm. volgden, waaruit bleek, dat de vereeniging nog een batig saldo had van f56,34. Als bestuurs leden werden herkozen de heer K. Vergunst als penningmeester, de heer N. v. Gmhoven als tweede voorzitter en de heer E. Bos als bibliothecaris. De voorzitter dankte den directeur, den heer v. d. Kaai. voor zijn leiding, waarna sluiting volgde. Bij de politie zijn inlichtingen te be komen over een schaap, dat eenige dagen geleden is koenen aanloopen. HAZERSWOUDE. Ds. van Amstel over „Wachten en Waken". Op uitnoodiging der Ned. Herv. Mannen- vereenlglng „Onderzoekt de Schriften" sprak ds. van Amstel van Lage Vuursche in „Salvatori" over „Wachten en Waken". Spr. schetste een schildwacht met het geweer aan den schouder, wachtende en wakende, om ieder te ontmoeten die tot hem naderen zou. Alzoo moeten allen wa kende en wachtende zijn, wanneer de Heere des huizes komen zal. Spr. ging dan uit van de woorden uit Lucas 12 35 t/m. 37 en wees er op dat men alleen ln den nacht pleegt te waken. Zoo wil de Heiland te kennen geven, dat Hij in den nacht, dus onverhoeds komen zal Daartoe moeten de lendenen omgord zijn om als gewillige dienaren altijd voor Hem dienstbaar zijn, want zoo Hij op de deur klopt zal terstond worden openge daan. Maar ook de kaarsen moeten bran LEIMUIDEN. GEMEENTERAAD. De Bouwvereeniging Gemeentebelang. De Woningbouw. De Raad vergaderde. De voorzitter deed, na een korte nieuwjaarsrede, mededeellng van een schrijven van Oed. Staten waarbij wordt verzocht de ingezonden verordening, volgens welke de ontvangsten en betalin gen terzake van de uitvoering van den distributiedlenst, door een ander dan den ontvanger zullen geschieden, wordt inge trokken. De Raad keurde dit met alg. st. goed De Minister van Soc. Zaken deelde mede. dat de werkverschaffing kan worden voort gezet tot 28 Dec. 1940. De voorzitter zeide, dat zoodra de winter voorbij is, zal worden begonnen met de werkverschaffing op de rietlanden. Voorts deelde de voorzitter o.a. mede, dat de administratie van den penning meester van de Bouwver. Gemeentebelang is gecontroleerd door het Centraal Bureau voor Verificatie en volkomen in orde be vonden is. De winst van complex I bedroeg f. 530.07 (v.j. f. 581.16) het verlies op com plex II f. 67.01 (v.j 1.148.63). Het ongedekte tekort in het onderhouds- fonds van complex I is opgeloopen tot f. 739.02; de ongedekte algemeene onkos ten f. 268.30. Maatregelen zijn genomen de algemeene kosten te verlagen. Door salarisverlaging van penningmeester en bode is f80 be zuinigd. In overweging wordt gegeven aan den Minister van Binnenl. Zaken te ver zoeken om de ongedekte onkosten, als mede het ongedekte tekort ln het onder- houdsfonds van complex I te mogen dek ken uit gemeenschappelijk fonds waarin beschikbaar ls f. 3105.77. De Raad kon zich hiermee vereenigen. Schrijven van den Alg. Ned. Politiebond dd. Januari 1940 betreffende de bezoldi ging der veldwachters. Aangedrongen wordt op verhooging der wedden. De Raad besloot de door de regeering te nemen maatregelen aif te wachten. De voorzitter deelt mede dat de kosten van de schoorsteenbrand in zijn woning en de maatregelen om herhaling te voorko men, f. 220 zullen vorderen. De bestaande schoorsteen was niet op centrale verwar ming berekend. De heer Van Ommering vond dit een fout van den gemeenteop zichter en stelde voor den gemeenteop zichter de belooning die hem volgens over eenkomst toekomt, niet te geven. Goed gekeurd. De voorzitter deelde mede dat de ver zekering een schade van f. 82 50 zal ver goeden. Daar de fout bij het gemeentebe stuur berustte, was de verzekering terecht niet bereid, de geheele kosten der te tref fen voorzieningen te betalen. plSf Import»"'*roecvÊ NV? HA«T 15 Parkitf* 91*' Agent voor Leiden en omgeving 6577 (Ingez. Med.) Schrijven van den gemeenteopzichter waarin deze er op wijst dat de kamer schoorsteen in de woning van den heer du Pau te Bllderdam in zeer slechten toflj' stand verkeert. De Raad besloot de noo- dlge voorzieningen te treffen. Ds Raad kon zich vereenigen met het voorstel van B. en W om den bouw van 6 normale en drie arbeiderswoningen voor groote gezinnen te doen doorgaan. De Mi nister heeft, indien de aanbesteding niet te erg tegenvalt, de noodlge medewerking toegezegd. Met steun van Rijk en gemeente kan de huur ondanks de verhooging der bouwkos ten vrij laag gehouden worden. Aan de tot standkoming dezer woningen bestaat drin gend behoefte. Door particulieren kan niet meer gebouwd worden omdat er bijna geen bouwgrond beschikbaar is, aldus de voor zitter. Het z.g. bebouwingsplan zal uit komst moeten brengen. De heer De Rijk vroeg of, indien het bebouwingsplan is vastgesteld en de eige naren den grond niet tegen een redelijken prijs willen verkoopen. onteigening moge lijk is. De voorzitter antwoordde bevesti gend. Op de begrooting 1940 werd de post kos ten voorzieningen gladheid der wegen verhoogd met f. 250 en de post sneeuwrui men met f. 250. Ged. Staten handhaven hun standpunt ten aanzien van de belooningen van het personeel van den distributiedlenst en ge ven in overweging de post te verlagen. B. en W willen nog een laatste poging wa gen. Zij willen doen uitkomen, dat het niet aangaat, via een begrootlngswijziging op de loonen invloed uit te oefenen. De Raad stelt de wedden vast. terwijl de Kroon wijziging der vastgestelde regeling kan ge bieden. De Raad kon zich hiermee veree nigen. Hierop sluiting. LEIDERDORP. De heer C. W. Brouwer, directeur van Brouwer's Aardewerkfabrieken alhier is be noemd tot leeraar aan de Academie van Beeldende Kunsten en Technische Weten schappen te Rotterdam, afd. Aardewerk. TER AAR. WERKLOOZEN WEREN ZICH. Als vrijwilligers bij het maken van ijswegen. Nadat eenige dagen tengevolge van den geweldigen sneeuwval de verschillende dee- len van de gemeente vrijwel van elkaar ge ïsoleerd waren de landwegen zijn overal vrijwel onbegaanbaar heeft een groot aantal werkloozen zich vrijwillig beschik baar gesteld voor het maken van ijswegen. Zoowel te Langeraar als te Korteraar kon men groepen van 20 a 25 „stempelaars" met inspanning van alle krachten een groote sneeuwploeg over het ijs zien Voort bewegen. Zoo werd in één dag over een afstand van ongeveer 10 K.M. een „trek- baan" over de wateren gelegd, die verbin ding geeft tusschen de verschllende punten van de gemeente. Hoewel bestemd voor schaatsenrijders, wordt door het kleine ver keer hiervan een dankbaar gebruik ge maakt. Dit uitstekende werk wordt natuurlijk door de burgerij op zeer hoogen prijs ge steld. Niet het minst door hen, die niet aan den grooten weg wonen, doch thans, instede van kilometers ver door de sneeuw te baden, een goed begaanbaar voet-rijwiel-slede-pad langs hun woning hebben gekregen. Propaganda-avond R.K. Landarbeidersbond De afd. Ter-Aar van den R.K. Landarbei dersbond vergaderde in het Parochiehuls onder leidng van den heer J. Hogenboom. die inzonderheid het hoofdbestuurslid, den heer Salman, welkom heette. De secretaris, de heer Heemskerk, behandelde de notulen, waarop eenige ingekomen stukken aan de orde kwamen, waaronder zich bevond een regeling ven het uurloon bij werkzaamhe den ten behoeve van de landsverdediging. Voorts o.m. de mededceling van B en W„ dat het werkverschatfingsloon, indien dit door weersomstandigheden beneden het 3—2

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 7