TONICUM NOURY Engelsche sfeer bij alle Engelsche troepen LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag o TESTPILOOT a Enkele reis Hollywood Vicks Va-tri, RACK' Uit de Omstreken moeheid en slapte, zenuwachtigheid en overspanning: verdubbelt Uw energie! Dank zij de N. A. A. F. I. AALSMEER. Maatschappij v. Tuinbouw en Plantkunde. In De Oude Veiling kwam de pl. afd. der Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plant kunde bijeen om te beluisteren de rede van den heer Kozinga over „De emigratiemo gelijkheden in Argentinië". Voor de toekomstige jonge generatie van landbouwers biedt ons vaderland geen mogelijkheden meer tot zelfstandige vesti ging. Er moet daarom uitgezien worden naar andere gelegenheden voor hen en voor de anderen, die in den landbouw hun bestaan moeten vinden. Van alle landen die in klimatologisch opzicht het dichtst ons land nabij komen is Argentinië, het land dat voor ons doel het meest geschikt is en welks regeering boven dien gaarne den Hollandschen landbouwer als emigrant opneemt. Het land is 90 maal zoo groot als ons vaderland en het heeft een bevolking van 12'j millioen inwoners. Vooral het deltagebied nabij Buenos- Aires is een vruchtbare streek van 600.000 H.A. die men het best met het Hollandsch polderlandschap kan vergelijken. Men be studeert daar momenteel de verschillende problemen van inpoldering en als dit een maal een feit geworden is. dan zal het onzen Hollandschen emigranten nog meer aan Nederland doen denken. Aan de hand van lantaarnplaatjes lichtte spr. zijn woorden nader toe, o.m. groote bedrijven toonend met Hollandsche boe renfamilies op haar ondernemingen. Concertavond Fanfarecorps. Onder leiding van zijn directeur, de heer Van Overbeeke heeft ..Aalsmeers Fanfare corps" zijn eersten concertavond in dit seizoen gegeven aan leden en donateurs. De voorzitter herinnerde er aan. dat het corps niet minder dan tien leden moet mis sen wegen de mobilisatie, het jeugdcorps is daardoor bij het groote corps ingedeeld. Spr. riep bij voorbaat de clementie der toe hoorders in. Dat dit een tikje overdreven was, bleek weldra uit het optreden van het jeugdcorps te zamen met het moedercorps. Het welge kozen programma werd met zorg uitge voerd, waarvoor een dankbaar applaus de belooning der talrijke toehoorders vormde. De avond werd met tooneelspel der too- neelvereeniging „Opgang" en met een bal besloten. Bij de arbeidsbeurs stonden deze week nog 218 werkloozen ingeschreven, tegen over 214 in de vurige week. HAARLEMMERMEER. Weer een wildstrooper gearresteerd. De Rijkspolitie heeft proces-verbaal op gemaakt tegen den landbouyrer N. te Haarlemmermeer, die zich met een ge weer in het jachtveld bevond, terwijl de grond overal bedekt is met een dikke laag sneeuw, waardoor het wild gemakkelijk kan worden gevolgd en opgespoord. N. trachtte zijn onschuld te bewijzen door te zeggen dat hij een kraai zocht, waarvan hij vreesde, dat dit leelijke dier zijn pluimvee zou weghalen! De politie hechtte hieraan echter niet veel waarde en nam het geweer in beslag. Bijeenkomst Landbouw en Maatschappij De afd. Haarlemmermeer der Ver. „Land bouw en Maatschappij" vergaderde in hotel „De Beurs" onder leiding van den heer P. C. de Zeeuw. Na een welkomstwoord van den voorzitter besprak ir. v.d. Ban uit Wageningen de voordeelen van een rupsbandentractor De trekker in het algemeen bevordert den gang van zaken op het bedrijf, daar een flinke tractor méér werk kan verzetten dan het paard De behoefte aan een goed trekpaard, die allerwegen door de mobilisatie is ont staan. vervalt grootendeels. De tractor, die dus zijn voordeelen biedt, is in de laatste jaren aanmerkelijk verbeterd. Zoo zal de wieltractor langzamerhand plaats moeten maken voor een rupsbandentrekker, die de reeds geboden voordeelen nog vermeerdert. Immers, de wieltrekker heeft een kleiner ster ivlak en zal het vooral op modderige velden hard te verduren krijgen met slip pen. Hij zet zich dieper in den bodem vast en is daardoor nadeelig voor den bodem structuur. Dit is anders bij den rupstrekker die het gewicht over een grooter steunvlak verdeelt. Vernieling van bodemstructuur heeft niet plaats. Een zeer voorname en doorslag gevende factor is in verband hiermede de trekkracht Bij een gelijk brandstofverbruik is de rups trekker in staat een tweescharenploeg voort te trekken, tegen de wieltrekker een een- schaarploeg. De heer de Zeeuw dankte den spreker. Na gedachtenwisseling vertoonde dr. Zuy- dam uit Hoofddorp een interessante land- bouwfilm. Burgerlijke Stand. Geboren: Elisabeth, D. van J. Smit en J. E. Hartog Petronella Maria, D. van H. L. Teb- bens en P. A. M. Bisschop Hendrica Jacoba, D van J. A. Kuipers en M. van der Peijl Agnes Gertrudes. D. van P. van Schle en E. van den Boom Gerardus. Z. van C. P J. van Nieuwburg en Th. van Schagen Levenl. zoon van G J. L. Brink en S. Loosbroek. Getrouwd: Peter Johannes Janssen 25 j. en Antje Gerarda Huiberts 24 j. Barend Adriaan Bax 28 j. en Trientje Hazenberg 21 j. Johan nes Jacobus Turk 29 J. en Cornelia Jonkman 23 j. Overleden: Anna Busé 81 J.. wede. van C v. d. Linde Johannes Hilbertus van der Hoeven, geh. met A. Albers 70 J. Jacobus Veerman 66 j.. geh. met M. Eveleens Johannes Nico- laas Versleyen 87 j., wedn. van M. J. Versleijen Jan Spaargaren 60 j., geh. met M. Spaar garen Hendrlkus Wilhelmus de Wolff 46 j„ geh. met E. W. A. Preij. Loop der bevolking. Gevestigd: Franz L Hofer. Akerdijk 145 Klaas Springlntveld. Sloterweg 70 Ernst A. van Hoek Icpenlaan 66 Willem Tak. Reiger- straat 8 Pieter van den Adel. Sloterweg 169 Anna H. Bosman (Wede. v. De Wlti, Mara- boestiaat 2 Johannes W. de Jong. Leimui- derdijk 275 Pieter Koenen. Hoofdweg 692 Matthews J Kramer. Kruisweg 1266 Johan nes Boomkamp. Eksterstraat 26 Johan H. Pape NiouwemeerdUk 122 Adrianus M. L. Groot ZwancnburgcrdUk 80 Vertrokken: Hendrik Ch. Wilnders, naar Haar- lemmcrliede c.a Schalkwykerweg 55 A Pe trus van Busschbach. Bergen. N.-HBreelaan 126 Pieter Versloot. A dam Majubastraat 32 huis Chrlstiaan van Splunter, Wieringen, f. 1.30 PER FLACON DUBBELE FLACON f. 2.21 6482 (Ineez. Med.i Breestraat 13 Johannes Roggen, Adam. Re- sedastr. 14b hs Jan W. Klijn. A'dam. Inau- iindeweg 831 Wilhelm Meesterman. A'dam. Agatha Dekenstraat 14II Johannes Schenk. A'dam, J. Banckersweg 2III Roelof Wiersma, A'dam. Schinkelhavenstraat 191 Johannes H. Heult. A'dam, Groeneweg 64 Hendrik van Andel. Aalsmeer. Kanaalstraat 1. De pas opgerichte IJsclub „Kapel en Omstreken" te Nieuw Vennep hield twee wedstrijden in tonnesleden. Eerste wedstrijd voor jongens en meis jes beneden de 14 jaar (21 deelnemers'. Ie pr. Tinus Lult; 2e pr. Mej. Klootwijk; 3de pr. Arend v. 't Hof; 4de pr. Ber Smit; 5de pr. Tini Burghout. Wedstrijd voor jongens en meisjes bo ven de 14 jaar (22 deelnemers). Ie pr. Maria Huibers; 2e pr. Leen Roden burg; 3e pr. Dirk Boer; 4e pr. Siem Roden burg; 5e pr. Willen v. 't Hof. HILLEGOM. Hekwerk vernield. Nabij huize „De Hartebaan" op de Letd- schestraat slipte een militaire vrachtauto op de trambaan. De wagen draaide daardoor een slag en vernielde over een grooten af- st..nd het hekwerk van genoemd huis. De bestuurder van de auto bleef wonder boven wonder ongedeerd. Uitvoering R.K. Volksbond. In de zaal van hotel Flora werd voor le den van den R.K. Volksbond een feest avond gehouden, waarop medewerking werd verleend door de tooneelvereeniging „Kunst na Arbeid" en de harmonie „Crescendo". De voorzitter, de heer C. Seijsener heette allen hartelijk welkom en constateerde tot zijn vreugde, dat gezien het enorme aantal aanwezigen, deze avonden door de leden zeer op prijs werden gesteld. Spr. memo reerde dat juist 25 jaar geleden de Volks bond in deze gemeente werd opgericht. Het initiatief hiertoe was destijds genomen door den heer J. Smit, die echter deze week ten grave werd gedragen en dus dit heuglijk feit niet heeft mogen meevieren. Spr. ver zocht den overleden oprichter in gebeden indachtig te blijven. Vervolgens speelde de muziekkapel „Crescendo" eenige populaire marschen. Een 5-tal jeugdige leden van „Crescendo" gaf een marsch op fliut ten beste, hetgeen grooten bijval uitlokte. Vervolgens bracht de tooneelvereeniging „Kunst na Arbeid" de Fransche militaire klucht. „De Big van het 168 ste voor het voetlicht, en er is hartelijk gelachen. De spelers hebben zich uitnemend van ,.un taak gekweten. Den regisseur van Res teren komt een woord van hulde zeker toe! KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem, Z. van C. Ouwehand en L. van Duljvenvoorde, Malefijtstraat 46 Jacob, Z. van M. de Vreugd en L. Vooüs. Buitensluis straat 5 Klazina. D. van C. Kraijenoord en K. Messemaker. 2de W. Taatstraat 7 Jacobus. Z van P. Hoek en E. Dijkhuizen, Annastraat 17 Adriana. D. van J. van der Plas en J. van Duijn, Sluisweg 39 Jannie. D. van G. Pluimgraaff en S. Hellenberg, Varkevlsserstraat 73 Gijsje, D. van M. Meijvogel en G. Ouwe hand. Louwestraat 41 b. Overleden. Maria Spaanderman, 56 j„ echtge- noote van C. Guijt. Stationsstr. 3 Hermanns Haasnoot 66 j., gehuwd met A. L. v. d. Marei, Voorstraat 45 Maartje Vooijs 74 J., echtge- nootc van J. van Rijn, Zuidstraat 25 Jacob van Duijvenbode 23 j., Z. van C. van Duijven- bode en J. W. Groen, Stengelinstraat 8. Gehuwd: P. van Egmond en E. Majewski, Ceruwstraat 24, Amsterdam. Ondertrouwd: J. van der Plas, Baljuwstraat 16 b en C. Kuijt. Varkevisserstraat 216 N. van der Plas. Tramstraat If en A. van RhJjn, Par- levlietslop 28. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouwoverzicht. Evenals zoovele andere bedrijven onder vinden de tuinders ook heel veel moeilijk heden bij den aanvoer hunner producten. Voor sommige is er zelfs geen mogelijkheid voor aanvoeren. De vorst heeft velen danig parten gespeeld en verwacht wordt dat als de winter voorbij zal zijn. zal blijken dat heel wat schade is aangericht De winter heeft wel invloed op de prijzen. Alle groen ten gaan in prijs omhoog. Knolselderie in de A-soort bracht van f. 3.50 tot f.7.per 100 stuks op. B.-soort van f.2.tot f.3.50. Andijvie ging voor f 0.80 tot f.1.per kist van 6 K G. Boerenkool van f. 0.40 tot f0.48 Uien liepen nu ook op, de noteering was f 3.25 tot f. 4.75. Kroten werden gekocht voor f.3.tot f.4.75 per 100 KG. een flinke stijging dus. Ook de koolsoorten lie pen in prijs op. Groene kool noteerde van f.3.50 tot f 4.90 per 100 K.G Roode kool f. 4.50 a f.4.75. Gele kool f. 3.40 tot f. 4.30. (Van onzen Parljschen correspondent). Gedurende den wereldoorlog zag men in bijna alle Fransche steden en dorpen, waar Britsche troepen gelegerd waren, na enkele dagen ook twee aan twee of vier aan vier pittige meiskes in khaki of donkerblauw door de straten marcheeren. Streng gedis ciplineerd trokken die „girls" met de legers mee, dappere jonge vrouwtjes, leden van de Y.W.C.A.. die zich vrijwillig hadden opge geven om de vliegende cantines te bedienen, waren eerst gratis, later toen de omzet al te groot werd. tegen een zeer lagen prijs en zonder eenige winst de talrijke kleinigheden de geurige Virginatabak, de typisch Engel sche marmelade, sportartikelen te distri- bueeren, die den Britschen soldaat te velde eenigszins de vaderlandsche sfeer naderbij brachten. Uit die gedurende den wereldoorlog ge- improviseerde hulporganisatie is de Navy. Army and Air Force Institute ontstaan, een naam. die natuurlijk veel te lang is en al zeer spoedig afgekort werd tot N.A.A.F.I. Die N.A.A.F.I. heeft een taak. die eenigszins overeenkomt met ons Nederlandsche O. en O., maar dan tallooze malen uitgebreider. Het is een enorme organisatie, die in vredestijd reeds bestaat en ook dan aan de „Tommies" aan de „Jantjes" en de jongens van de luchtmacht geestelijke en materieele aflei ding bezorgt, wat voor den oorlog op een omzet van 10 millioen pond sterling per Jaar neerkwam. Overal ter wereld, waar Engel sche troepen gelegerd zijn. kwam men ook de geëmployeerden van de N.A.A.F I tegen: in de Antillen en in Egypte, in China, in Oeylon en in Indié, overal, waar de Engel sche vlag waait in een der deelen van dit wereldimperium. Nu is de N.A.A.F.I. sinds enkele maanden uitgegroeid tot een onmetelijke organisatie: de 9.000 geëmployeerden uit vredestijd zijn versterkt tot 28.000 en nog steeds groeit eiken dag het aantal vrijwillgers, zoodat men binnenkort beschikken zal over 40 000 man, maar vooral vrouwen, die zich be langeloos beschikbaar hebben gesteld om in het harde leven van den soldaat eenige vrooiijkheid en afleiding te brengen. Tege lijkertijd is het budget natuurlijk enorm gestegen: volgens een voorloopige bereke ning bedraagt dit op het oogenblik 600 000 pond per week. ruim 30 millioen pond per jaar en de rekenmeesters in de organisatie voorzien, dat het hierbij niet zal blijven. Een der absoluut noodzakelijke voorwaar den om in de Tf.A.A.F.I.-organisatie aange nomen te worden is vriendelijkheid: zuur- kijkende meisjes met pruilende lipjes of bitse karakters kan men er niet gebruiken. Ze moeten vroolijk zijn en opgewekt, altijd en onder alle omstandigheden, om den sol daten, wier leven toch nog altijd zwaarder is dan het hare, behalve materieele gaven ook steeds moreelen steun te bieden. En zin voor decoratie moeten ze ook hebben, want de etalages van de N.A.AJU. moeten aan trekkelijk zijn en zoo mogelijk moet er een genoeglijke huiselijke Engelsche sfeer heer- schen. Reeds 1500 cantines zijn door die aar dige meisjes georganiseerd en met uitnoo- dlgenden lach schenken zij er thee of warme dranken of zij passen zware rubberlaarzen aan de voeten van hen. die straks in de loopgraven sneeuw en ijs moeten trotseeren of rijgen bokshandschoenen aan de vuisten van de aspirantkampioenen. Want van alles kun je krijgen In die „shops" van de N A A. F.I. We hebben voor ons een lijstje liggen met de meest-uiteenloopende artikelen, voetballen en damborden, ping-pong-tafels en sportkousen, kaartspelen en domino's, voetbalbroeken en pull-overs, maar ook si garetten en jam, postpapier en schrijfge reedschap, veters en pijpen en tabak, warme onderkleeren en ijsmutsen In fantastische aantallen heeft de N.A.A.F.I. al deze voor werpen onder de Engelsche soldaten ver spreid: het getal honderd schijnt er onbe kend te zijn, het gaat er steeds met duizend en liever nog met tienduizendtallen en soms zelfs met honderduizendtallen toe. Nu al is in dat gedeelte van Frankrijk, waar de Engelsche militairen gelegerd zijn, het Britsche leger ondenkbaar zonder de vrien delijke NA.A.F.I.-verkoopstertjes: overal ziet men haar vliegende winkels verrijzen, waar met eenvoudige hulpmiddelen een smakelijke etalage ingericht is en dan sta je soms versteld, hoe met behulp van dood gewone wit-geverfde tafeltjes en gele en groene en blauwe sigarettendoozen en ge kleurde conserven- en jamblikken en pira mides schoenen en draperieën van pull overs een aantrekkelijk geheel gevormd kan worden. Het zijn voor de Engelsche solda ten heerlijke plekjes, waar ze zich voor enkele oogenblikken in vaderlandsche at mosfeer verplaatst kunnen wanen, het zijn stukjes „good old England", waar de zoete geur van Vlrginiatabak zich mengt met de zware lucht van leer en de piklucht van geteerd touw, rumoerig dikwijls als in een zeemansherberg, maar ook met stille hoekjes, waar lange brieven geschre ven kunnen worden aan de „sweetheart" aan de overzijde van het Kanaal. Niet alleen echter voor het lichamelijk welzijn der soldaten wordt door de N.AA.F.I. gezorgd, maar ook voor hun geestelijke ont spanning. Tooneel- en cabaretvoorstellingen worden voor hen georganiseerd, zoowel in Engeland als dichter bij het oorlogsterrein, in Frankrijk. Verschillende artistengezel- schappen zijn sinds September reeds het Kanaal overgestokenzangers en heele rijen dansmeisjes, conferenciers en acrobaten zijn voor hen opgetreden en zelfs de nieuw ste afgod van het Engelsche publiek, de charmante Grace Fields, is op de wankele planken van een veldtheater, ergens in een boerenschuur voor de opgetogen „Tommies" opgetreden. Zoo zorgt het Engelsche O. en O. voor den Britschen soldaat, geestelijk en lichamelijk, maar het meeste indruk zal misschien wel op hen maken de vriendelijke lach en het opwekkende woord van de dappere N.AA. F.I,-verkoopstertjes. Nadruk verboden. VRIJD., ZAT., MAANDAG Ben ode aan de luchtvaart. V Als tweede de dolkomische film 6591 Voor waspeen nam de vraag belangrijk toe. De meeste tuinders kunnen niet in de kuilen komen vanwege den winter De prijs varieerde deze week van f. 1.10 tot f.180 per kist van 20 K.G. Een goede prijs al is er heel wat arbeid voor noodig om het pro duct aangevoerd te krijgen. Vergadering „De Hanze". In „Huize Nelly" hield de Hanze, afd. Katwijk aan den Rijn haar matig bezochte jaarvergadering. Na opening door den voorzitter, den heer Caspers volgden notulen en jaarverslag van den secretaris. Beiden hadden dc in stemming der vergadering. Na behandeling van de ingekomen stukken volgde het financieel verslag van den penningmeester den heer M. J. Alkemade met de begroo ting voor 1940. Ontvangsten over 1939 f. 248.08, uitgaven f. 246.70; met het saldo van vorig jaar was er een batig saldo van ruim f. 70.De rekening werd goedge keurd. De contributie werd volgens be stuursvoorstel vastgesteld op een bedrag berekend tegen 15 cent per week, dat dan ook wekelijks betaald kan worden. Dit is een kleine contributieverlaging. Volgde een bespreking over de Hanzedag te houden te Noordwijkerhout en uitge schreven door de Federatie. Uit de stem ming in de vorige vergadering bleek dat er heel wat animo was voor dezen dag. Ver schillende leden zullen er aan deelnemen. De bestuursverkiezing had tot uitslag dat de aftredenden de heer Caspers. Riet veld en Mulder werden herkozen, terwijl tot voorzitter werd gekozen de heer Cas pers, aftredend. Het verslag van de Santoscommissie werd uitgebracht door den heer Mulder. De in komsten en uitgaven waren f. 153.25. De commissie werd dank gezegd voor de aan den dag gelegde activiteit. Na rondvraag volgde sluiting, waarna het verdere gedeelte van den avond in gezellig samenzijn werd doorgebracht. Ongeval op het ijs. De 15-jarige W. Boef uit „De Pan" kwam op het Ijs zoo ernstig te vallen, dat hij een bloeduitstorting kreeg en directe overbren ging naar het Acad. Ziekenhuis noodzake lijk was. KATWIJK AAN ZEE. DAME DOOR TRAM GEGREPEN. Arm op twee plaatsen gebroken. Mevr. A. van het Kampcrfoelleplein wilde gistermiddag omstreeks half 5 nabij de tramhalte „de Tol" in Duinoord de tram rails oversteken, om in de tram te stappen naar Katwijk aan Zee. Zij viel en werd door de tram gegrepen. Zij bekwam een ernstige hoofdwonde, terwijl haar linker arm op twee plaatsen werd gebroken Een militaire arts verleende de eerste genees kundige hulp, waarna mevr. A. per zieken auto naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden werd vervoerd. Collecte voor Finland. Door een paar Jonge dames, gekleed in Finsch costuum werd deze week een collecte voor „Finland" gehouden. De opbrengst was tot nu f. 683.92. Zaterdag a.s. zal te Katwijk a. d. Rijn gecollecteerd worden en nog in een gedeelte van Katwijk aan Zee. Begin van brand. In het Weeshuis op de Voorstraat, dat geheel door militairen in beslag is geno men, ontstond gisteren een begin van brand, wegens het in brand geraken van een paar stroozakken. Door de militairen werden deze spoedig gebluscht Vergadering Ned. Ver. van Luchtbescherming. In de Gemeentezaal werd gisteravond deze vergadering der afd. Katwijk gehou den. De secretaris de heer E. van Wens- veen sprak een inleidend woord. De heer H. Hageman hield een causerie over het mijnengevaar, over verschillende soorten van bommen en over bombardementsvlieg tuigen. Na een gedachtenwisseling volgde sluiting. Onze plaatsgenoot de heer E. Barnard slaagde te Den Haag voor het examen Ned. Handelscorrespondentie (Mercurius- diploma). NOORDWIJKERHOUT. Raadsagenda. De Raad komt Woensdag 31 Januari des nam. te 2 uur in openbare vergadering bij een. Agenda 1. Ingekomen stukken. 2. Verzoeken om steun uit de gemeente kas, ingevolge art. 13 der L.O.-wet 1920, ter tegemoetkoming in de kosten, verbonden aan het bezoeken van scholen. 3. Behandeling der bezwaarschriften te gen de plaatsing van bouwwerken en ter reinen op de monumentenlijst. 4. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een overeenkomst Inzake ruil van grorden met de N.V. Kunstzandsteenfabriek „Arnoud" en de Maatschappij tot exploita tie van gronden „Veenenburg-Elsbroek". 5. Vaststelling van het bedrog van de vergoeding der kosten van instandhouding van de bijzondere scholen voor gewoon la ger onderwijs. 6. Vaststelling van de begrooting van het grondbedrijf, voor het jaar 1940 7. Vaststelling van de gemeentebegroo- ting voor het jaar 1940. 8. Reclames tegen belastingen. 9. Wijziging van de begrooting, dienst 1939. Thans is er een opmerkelijk, ni, ctS. Va-tro-nol genaamd, speciaal 1 -nts "gevaarzAne". Daarmee kunt U-êerti koudheid geheel voorkomen Doe bij het eerste waand®," snuiven vlug een paar dropped ij neusgaten. Direct verdwijnt hét 1 en de tintelende geneeskracht v- 5 door de dieper gelegen neush.x*Hi het ware voelen, hoe het <je dreigende verkoudheid te stopte doorzetten. 1 Verlicht hel h«i\i In elk stadium der verkoudheid.- reeds verstopt is en zwaar au Va-tro-nol snel het hinderlijke k' de zwelling der slijmvliezen en ira schoon. U kunt weer vrij ademt 01 BONDOINOOT VAN V|{] 6563 VOOR ZATERDAG 27 ij Hilversum I. 1875 en 414.4 zending 10.00—10.20 voon VPRO 8.00 Berichten ANPj 10.00 Morgenwijding 10.20 ïl de Continubedrijven 12.00 OT 12.45 Berichten ANP) 2.00g ding 2.20 Hammond-or$ Muzikale causerie 3,05 Gram.muziek 4.15 Pianodus genbus 4.50 Kamermuziek -I 5.50 Orgelspel 6.15 W«| ding 6.45 Kinderleesclub -1 lender 7.05 Felicitaties 'üf journaal 7.30 Cyclus 8.00 Herhaling SOS-Bend richten ANP 8.15 Puzzle-q VARA-Harmonie-orkest - dattoespraak 9.15 1 Rosian-orkest 9.55 VARA-ïd nuOké! 11.15 Berichte j Gram.muziek 11.40—12.00 0 Hilversum II, 301,5 M. 8.00 Berichten ANP 8.05- muziek 11.30 Godsdienstig i Berichten 12.15 Rococo-oct-ril ten ANP., gram.muziek l.lij 2.00 Voor de rijpere jeugd - 2.45 Kinderuurtje 4.00 E solist 4.30 Gram.muziek (5.155.30 Internationale spoj KRO-Nachtegaaltjes 6.15 0 6.20 Journalistiek weekoverztóri muziek 7.00 Berichten - lij internationale kartels", lezing-1 aetherflitsen 8.00 Berichte; 3 lingen 8.15 Overpeinzing s?L lijsting 3.35 Gram.muziek-W programma 10.30 Bericht: (gto 12.00 Gram.muziek. Engeland, 391 en 449 M. 342 M.) 12.20 Het Phllhamv 12.55 Radiotooneel 120 5? t Militair orkest 2.05 Orgelspel ..Backyard" 2.50 Orkestcowq riété 4.20 Berichten 4.35 F*' Het London Palladium-orkes'- - Kinderhalfuur 5.50 Het G; i koor 6.20 Berichten 6$ 23 Reportage 6.50 Causerie C 7.05 Pantomime-uitzending- n! neel 7.55 Gevarieerd progrx- riété 9-20 Berichten 9.35 1 rika 9.50 BBC-Theaterorlce j 10.35 Avondwijding 10.50 BBC- Phil Carder en zijn Band - - richten. ;ist Radio-Paris, 1648 M. 12.05P^V. 12.20 Raymond Legrand's Jtf-n j Zang 1.35 Viool en piano-2 ,g 2.05 Viool en piano 2.30 fr y. 3.50 Populair programma Het Moyse-trio 6.20 Oper-M Viool voordracht 10.20 Orkest Chansons 11.20 Radiotoonee. Gram.muziek. Keulen. 456 M 5.50. TM* muziek 9.30—9.50 Westdui^ en soliste 10.50 Gram.muzütJJ» roeporkest en -koor 115 spel 2.50 Leo Eysoldt's kle^W Folkloristisch programma JJ ta en solisten 5.45 Gram.muzie± muziek. 7.35—11.20 Zie Deulsffl Brussel. 322 en 484 M, - 322 Me muziek 12.51 en 1.30 OmrtfJJ Gram.muziek 2.50 Fransche jd (met toelichting) 3.50—5.15 CNg] van het Koninklijk Conservator- solist 6.05 Omroeporkest eii/tfi termezzi: Gram.muziek) _92, de 8.20 Cabaretprogramma programma 9.55 Uitzending Vlaamsch Natoniaal Zangverbo:/ menten uit de opera „Cosi fan 11.20—12.20 Gram.muziek. 484 M.: 12.20 Gram muziek - Radio-orkest 1.50—2 15 en -' al 3.05 Radiotooneel 4.20 Gra^m Zang 4.50 Het Luiksche kvar,; mofoonmuziek 6.35 Radio-orE^r t soldaten 8.50 Omroepsymphoj*- Omroepsymphonie-orkest en sol- to muziek (gr.pL) 10.5012.-0 Gagj Deuischlandscnder, 1571 M- von Luxemburg", operette -91 UUAClllUUlg L.IWW t(,-| 9.50 Reportage 10.05 Ad. L-gr Schneidcwind met hun orkesten litiek overzicht 11.20 Beried- 12.20 Nachtconcert. GEM. RADIO-DISTRIBUTIïW" R.O.V. RADIO-CEN1» Voor Zaterdag 21 h'-" le programma: lederen dag Avro, Vara enz. 2e programma: lederen aak Kro, Ncrv enz. 3e programma: 8.00 Keulen--/, 8.35—8.45 Brussel Fr 9.30 Keulen 9.50 Deutsche» Diversen 11.20—11.50 Keulen 12.20 Brussel VI '120 BerK Keulen 2.20 R. Danmark -jV 5.20 Boedapest 6.05 Deutschlandsender 9-20 Berichten). vi 4c programma: 8.00 Brussel ten 9.20 Engeland 12k,r/.r Engeland - 2.35 Deutschl»nds£j 2.50 Engeland 3.00-/ Haven (Berichten) 4,20 Brus m Danmark 5.45 Parijs Radio - ster (6.50 Berichten) - '7/ VI Berichten) - 8.20 Beromünste. 9.20 BeromUnster (Berichten pest 10.20 Parijs Radio Wijzigingen voorbed

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 14