Uit de Rijnstreek •DSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 23 Januari 1940 HOEST F A M E L de TJOKLATFABRIEK BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN —I DA 'w AARLANDERVEEN. Vergadering „Patrimonieum". i .trlmonieum vergaderde in het vereeni- u» sgebouw achter de Geref. Kerk. De zltter. de heer G. Vis opende door het 1 zingen van Psalm 97—1. Vervolgens rak de heer Jac. Rijswijk het onder- itus-) „Sociale maatregelen ten bate van nsleven". Hij besprak de vraag, of van r ortebeperking heil mag en kan worden ia. acht en gaf een overzicht van de groo- evaren die ln onzen tijd, het gezins- i - r bedreigen. Opzettelijke beperking van kinderaantal in onze cultuurlanden is groot kwaad. Waar geen kinderen in 3f: gezin zijn heerscht meestal ongenoegen leren in een gToot gezin voeden elkaar «j:m staan elkaar bij. Het Is volkomen r, aldus spr. dat er meermalen een 'nut gezinsleven is, bij materieel zeergun- verhoudingen, terwijl men in gezin- 3): waar men het arm heeft en zich veel eggen moet. de kinderen dus vroeg ken- naken met de zorgen des levens, er een ■one harmonie gevonden wordt. Toch «t men niet uit dit alles afleiden, dat so- mlsstantien geen neerdrukkenden in- op het gezinsleven kunnen hebben. ingtoestanden, armoede, dit alles kan f 'gelukkig gezinsleven vrijwel onmogelijk en. Van zeer groote beteekenls is een e huisvesting. Geen enkel land aldus kan in dit opzicht concurreeren met ;elgen land. f,11 19371938 zijn ruim 27000 krotten op- imd, waarvoor nette arbeiderswonin- in de plaats zijn gekomen. Wat de po- 1'"k in hel gezinsleven betreft, zelde spr. vele ouders haar inzichten doorgeven hun kinderen Zij leeren dan niet an- dan critiek uit te oefenen op de re- ingspersonen Dan geldt of het Gezins- n gebaseerd ls, op de Chr. beginselen '«filet. J1M JU ALPHEN. BEGROETINGSAVOND O. EN O. Het woord thans aan de militairen. I*j; lidJ het Nutsgebouw is een begroetings- nd gehouden van de enkele weken ge- Brjn opgerichtte contact-commissie tus- ;n de burgerij en de militairen voor de - 'oering van het O. en O. werk. z ooral van militaire zijde bestond voor ir,:sn avond zeer groote belangstelling, oa. en ook kapitein Ahn en luitenant Kolff °l'-jwezig. 'e heer ir. J. D. J. Waardenburg voorzit- van de contact-commissie opende en :t!d een causerie over een opmerking wei- enkele weken geleden door de bestuur- - van een taxi tegen hem gemaakt was, heer Waardenburg had met het oog op slechten weg gezegd dat dit werk thans mee zou vallen waarop de dame zei: hebben toch allemaal onze verant- l^rdelijkheid? Onze verantwoordelijkheid. we hieraan vasthouden, aldus spr. dan Telfs deze mobilisatietijd nog mooi. Door uitbreken van de mobilisatie zijn wij verrast. Lang tevoren reeds was er druk diplomatiek verkeer. Ruim baan 'est gemaakt worden, en tallooze landjes vielen ten offer aan den 'rhtshonger van de geweldigen. En daar- versterkte ook vorig jaar April ons ije reeds de grens en kustbewapening in Augustus volgde de mobilisatie. (jErgens in Nederland" zijn we thans bij- voor een begToetingsavond tusschen Itairen en de burgerij. Men kan opmer- dat het wel wat laat is. na ongeveer [It half jaar, doch spr. zou willen zeggen: er laat dan nooit! Zet is waar, men heeft wel wat tijd noo- gehad om elkaar te vinden maar er was is particulier en in militairen tehuizen nis gemaakt en spr. zou het zoo willen 1, dat thans de gelederen gesloten zijn. 'e militairen zijn uit het normale maat- appelijke verkeer weggenomen. Maai' mag niet zoo zijn dat zij nu op dood •vor staan. Zij zijn nieuwe treinstellen ge- 'den op een ander spoor dat echter loppunten heeft met de netten van het male verkeer. De militairen kijken uit, :an klaar in het belang van de burgerij irom moeten de netten verbonden blij- i. Wij moeten op elkaar kunnen rekenen, aeel ons volk moet gemobiliseerd zijn. >pr. uit dan woorden van dank aan >nens burgerij die op zoo lofwaardige ze reeds getoond heeft, haar taak te :rijpen. Maar het is niet genoeg en ook de toekomst zal nog menig beroep op - beweging gedaan worden. En gezamen- ,j: zullen we trachten de belangen van militairen te dienen, zlierna kwam spr. aan tot het werk van - verschillende gevormde sub-commis- Allereerst voor huiselijk verkeer, wat h het meest gemist wordt. De commis- die dit in handen heeft wil hlergaar- regelend en bemiddelend optreden, orts het opnemen in organisaties en eenigingen, waarvan alle militairen de 'essen ontvingen. Overal zijn ze welkom ien wil helpen bij de maatschappelijke ming, dat die door kan gaan. Zelfwerk- imheid door handenarbeid, muziek, ig, enz. Voor het laatste worden reeds ringen in het werk gesteld om een koor vormen. Lichamelijke ontwikkeling en emeene ontwikkeling door lezingen etc. or alle onderdeelen zijn commissies ge- :md die gaarne willen helpen en advl- ren. Men wil dat niet zelfstandig doen. t gaat in samenwerking met O en O. O, thans is het woord aan de militairen, r. hoopt dat binnen afzienbaren tijd mogen genieten van hetgeen zij zelf s aanbieden. Laat zien wat U kunt, lus spr. De middelen worden verstrekt, r. drong dan aan op eendrachtige sa- mwerking. De verschillen op elk ter- in zijn er, maar waar mogelijk moeten -! de eenheid handhaven. Namens het mité gaf spr. tenslotte het devies van t Nederlandsche Padvinders en Pad- ndstersgilde: „Weest paraat" van de rste. „weest bereid" van de tweede, om verzekeren: „Wij zijn bereid". Na deze krachtige causerie speelde het phens Salonorkest onder leiding van n heer P. Koren enkele nummers, ter- jl vervolgens Radio-Hertog enkele aar- je films vertoonde. Na de pauze sprak de heer Hendriksen rtegenwoordiger van het Instituut voor idividuecle ontwikkeling voor deelname .n het O. en O.-werk. De heer W. van Dlest gaf een toelich ting op de P.B.N.A. causerie, terwijl ook de muziek zich nog weer liet hooren waar na deze avond door den heer Waarden- burg met een slotwoord werd beëindigd. Ten overvloede zullen de militairen deze week nog schriftelijk allen ln kennis ge bracht worden met het werk der verschil lende commissies en vanzelfsprekend mag dan verwacht worden dat na zoo'n spon tane medewerking van de zijde der bur gerij de militairen de commissieleden niet teleurstellen. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Anthonlus, Z. van Jacobus Cornells van der Voort en Theodora Agnes van der Meer Aaltje. D. van Boudewfjn van Zwie- ten en Janettjc Diewertje van Tol. Gehuwd: Gerrit Versluljs 25 j en Met Je Jo hanna Heemrood 20 j. Cornelia Stevanls van Rijn 30 j van Boskoop en Adrlana Heljnemen 25 Jaar. Overleden: Willem van Braak 80 J„ wede. van Catharina van der Ster. Geboren: Adrlanus Johannes Maria, z. van Cornells Vernooij cn Cornells Gerda Maria Blonk: Gerda d. van Gerrit Jan Mulder en Hjsje van der Beek Gevestigd. Nicolaas W P. Pouw, Rietveldsche- pad 17. Loop der bevolking. Gevestigd: Theodorus A. de Raat, Stations straat 6 Willem de Jong, No. 108 Heereweg Vertrokken: Naar Boskoop. Nieuwstraat 88, Adrlana Heijnemen Viissingen. Heranium- straat 20. Marinus J. Klerks Oegstgeest. Ko- ninginnelaan 9, Jannlgje van der Steeg Hen gelo. Overljsel, E. M. Schefferlaan 16, Wilhel mus T. H. J. Rothengatter. Gemakkelijke vischvangst! Door den aanhoudenden winter begint de vlsch het onder het ijs benauwd te krij gen. Langs den Ouden Rijn komt de visch in alle mogelijke soorten bij de bijten aan de oppervlakte zoodat men deze gemakke lijk kan grijpen. Menigeen heeft dan ook gisteren gemakkelijk een maaltje vlsch weten te verschalken; een snoek van 10 pond was geen uitzondering! Mej. G. van Dam t Alhier is overleden mej. G. van Dam, tal van jaren onderwijzeres in de nuttige handwerken aan de Muloschool met den Bijbel alhier. De thans overledene, die zich ook op ander gebied zeer verdienstelijk maakte was o.a. tal van jaren voorzitster van den Lakenbond der Martha Stichting alhier. Zij bereikte den leeftijd van 55 jaar De begrafenis is bepaald op a s. Woensdag middag 1 30 op de Alg. Begraafplaats aan de Schoolstraat. Een vroege vlinder. Als bijzonderheid kan gemeld worden, dat het personeel van de fa. S. gistermid dag een gekleurde vlinder heeft gevangen. Of dit een vroege voorjaarsbode is of dat het beestje zich een halfjaar vergist heeft, deelde zij niet mede. Deze vangst was zeker merkwaardig bij een temperatuur van 15 graden vorst. Langs den Oudschhoornscheweg is gistermiddag van de autobus fa. „Maarse Kroon" een voorwiel afgeloopen. Gelukkig had de chauffeur zulks tijdig bemerkt, zoo dat met geringe snelheid werd gereden en het ongeluk beperkt bleef tot materieele schade. De leden van de R.K. Middenstands- vereeniging ,.De Hanze", herdachten gister avond in intiemen kring het 25 j. bestaan der afdeeling, dat Zondag reeds op kerke lijke wijze was gevierd. De avond had een gezellig en feestelijk verloop. VERKOUDHEID BRONCHITIS Sedert meer dan 30 jaar wordt Siroop Famei door doktoren gewaardeerd als een betrouw baar geneesmiddel ter bestrij ding van aandoeningen der ademhalingsorganen. SIROOP Kleine flacon f 1.15 Groote flacon f 1.90 2736 (Ingez Med.) ALKEMADE. De Bevolking. De bevolking bedroeg op 1 Jan. 1939: 6348, n.l. 3254 m, en 3094 vr. De bevolking bedroeg op 1 januari 1940: 6371, n.l. 3307 m. en 3064 vt. Totaal geboren in Alkemade: 156,waar van in Roelofarendsveen 77, in Oude-We- tering 20, in Nieuwe-Weterlng 17, in Rijp- wetering 24. in Oud-Ade 13, in Kaag 5. Het aantal gesloten huwelijken bedroeg 57. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Geertruida, D. van N. Jansen en H. M. Verhage. Gehuwd: P, A. Donker 37 J. eo A. van Tilburg 22 j. Overleden: A. v. Leeuwen, echtgenoote van C. Koot. 75 J. M. Oskam. wed. J. Verduijn 70 J. N. D. Domburg 77 'J. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. G. Jongeneel, Prinsenstraat 13 CM. Paulesen, Pr Hendrikstraat 30 A. C. LeliveldSolwijk. Meüe 97 C. L. M. Rlp, veehoudersknecht, Meije 97. Vertrokken: C. J. Loef. naar Utrecht. Lelie straat 42 bis S. Verhoog en echtgenoote. n. Rotterdam. Kortekade 471 A. D. C. Jansen. 's-Gravenhage. Riouwstraat 139. DE NED. HERV. KERK VOOR BRAND BEHOED. NV HOI lANDSCH ZWIT5ERSCH6 CHOCOLADEFABRIEK 6447 (Ingez, Med.) Dank zij snel ingrijpen. Tijdens de felle koude heeft eenigen tijd ernstig gevaar gedreigd voor brand in de groote Ned. Herv. Kerk. 's Morgens had de koster in de vroegere brandspuitkazerne, een aan de kerk aange bouwde kapel, inwendig met hout afgetim merd. welk vertrek sinds het vorig jaar weer ter beschikking van de kerkvoogdij is geplaatst, een waterleidingkraan met veel moeite ontdooid. Daarbij is blijkbaar op een of andere wijze wat losliggend hout in de omgeving van de kraan gaan smeulen, zon der dat iemand er erg in heeft gehad. In het lokaal ligt nog meer hout en staan stoelen opgestapeld, zoodat het een zeer brandbare omgeving was, waarin het vuurtje ongemerkt verder smeulde, totdat de rookontwikkeling zóó groot werd dat voorbijgangers er erg in kregen en den op- perbrandmeester, de heer J. v. d. Giesen, waarschuwden. Onmiddellijk werd de brandweer gealarmeerd, die terstond met de autospuit uitrukte, maar gelukkig geen dienst behoefde te doen, wat in verband met sneeuw en ijs heel veel moeilijkheden zou hebben, opgeleverd. Toegeschoten hulp hielp de toesnellende en meerendeels vlak bij wonende brandweerlieden het levendig vuurtje met sneeuw te blusschen, waarna het gevaarlijke hout aanstonds naar bui ten werd geworpen. Daarmee was het ge vaar bezworen, maar de betrokkenen dur ven er nog niet aan te denken, wat in deze moeilijke omstandigheden het gevolg zou zijn geweest, als de brand niet tijdig zou zijn opgemerkt. De sneeuwruiming. Onze gemeente heeft blijkbaar op andere naburige gemeenten voor, dat zij voor de tewerkstelling van de werkloozen niet af hankelijk is van de beslissing van den mi nister, omdat de gemeente toch geen sub sidie in de uitkeeringen ontvangt. Gistermorgen tenminste werd opnieuw een heel leger van werkloozen aan den gang gezet om sneeuw te ruimen. Ook voor den nieuwen Rijksdag reden de auto's met zand enz. den geheelen dag af en aan. Op elke auto waait nu, sinds een ernstig ongeval voorkwam, een groote roode vlag. Comité Ontwikkeling Militairen. Onder leiding van den Burgemeester is een plaatselijk comité gesticht voor de ont wikkeling van de militairen. Verdere com missieleden zijn de heeren Jac. Groenen dijk, C. G. Karssen., mr. H. E. La Gro, H. J. v. d. Poll en F. C. Riechers. Een oproep tot steun is aan de burgerij gericht en wanneer deze beantwoord wordt, zal be gonnen worden met het stichten van een middenstandscursus. BOSKOOP. Gevonden: Damesrijgschoen, machine sleutel, bril, paar glacé handschoenen, paar wollen handschoenen en een paar kinder laarzen. Inlichtingen politiebureau. DE KAAG. Bij het schaatsenrijden kwam F. H. zoodanig te vallen, dat hij zijn arm brak en zich onder dokter's behandeling moest stellen. Bij het sneeuwopruimen nabij de Kaag, dat geschiedde door middel van een sneeuwploeg met tractor, reed een achter- oprijdende auto vermoedelijk door slechte verlichting der sneeuwploeg en tractor op de sneeuwploeg, waardoor de heeren S. gewend werden. Een van hen zoodanig, dat hij naar het ziekenhuis vervoerd moest worden. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria. D. van A. Maat en M. Pool Neeltje ChristinaD. van Ch. v. d. Pol en N. van Laar Willem, Z. van J. Dreef en A. Rietkerk Gehuwd: H. P. Diseraad en K. v. Otten. Ondertrouwd: J. Galjaard 28 j. en H. J. G. Koerts 23 j. Overleden: A. Barendrecht 99 j„ wed. van A. van Hemert. o Het Miltvuur geweken. Gevallen van miltvuur komen in onze gemeente thans niet meer voor. Wel werd aangifte gedaan van geconstateerd mond en klauwzeer. B. en W. hebben tot brandmeester (afd. motorspuit) benoemd de heer N. Mol. NOORDEN. Vergadering R.K. Volksbond. De R.K. Volksbond heeft een ledenver gadering gehouden. De voorzitter heette een ieder welkom. Na de opening las de secretaris een keurig jaarverslag voor ter wijl uit het verslag van den penningmeester bleek, dat men dit jaar een nadeelig saldo moest boeken. De heer P. Splinter, die be hoorde tot de controle-commissie bracht een gunstig rapport uit. Voor het jaar 1940 werden benoemd in de controle-commissie de heeren P. Splinter, L. Baas en J. Vork. Bij de verkiezing van de aftredende be stuursleden werden herkozen de heeren A. Leliveld Nzn., C. de Koning, M. de Jong en Herm. Knaap. Verder werd besloten in het najaar van 1940, een feestavond te houden, in verband met het 20-jarig be staan. Hierop volgde sluiting. Uitvoering R.K. Tooneelverecniging. De R.K. Tooneelvereeniging heeft haar laatste winteruitvoering gegeven in de St. Fransiscuszaal. De opkomst was vrij goed. Pastoor Buren en kapelaan van Vliet heet te allen welkom. Opgevoerd werd het too- neelstuk „Waar God Richt", alsmede de klucht „Flips en Flaps". De kapelaan sloot deze bijeenkomst, waarop allen voldaan huiswaarts keerden. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Theodorus Gerardus. Z. van W. F. Janssen en A H. Demon Marinus. Z. van L. v. d. Wulp en M. v. d. Berg Johannes Bernard. Z van H. de Goeij en L. T. den Hol lander. Getrouwd: W. A. Marchand en C. Haagsman L. Los cn L. v. d. Linde. Gevonden: een huissleutel, een rijbe wijs, een ceintuur, een dekkleed, een muts. een zakmes en een duimstok. Tot onderwijzeres aan de C.N. school, Oranjelaan alhier is benoemd mej. A. F. Nederhelman te Gouda. Op de baan van de ijsclub „Nooit Ge dacht" werd een hardrijderij gehouden voor mannen van eiken leeftijd om het kam pioenschap van Waddinxveen, om een wisselbeker. De uitslag was: C. Buurman, winnaar wisselbeker; B. v. d. Flier, me daille. Deze legde de 850 M. af in 1 min. 53 sec. WOUBRUGGE. INTREDE VAN Ds. v. d. ENT BRAAD. Bij de Ned. Herv. Gemeente. Ondanks de moeilijk begaanbare wegen was het gebouw van de Ned. Herv. gemeen te geheel met belangstellenden gevuld toen ds. Van der Ent Braad zijn intrede hield. Spr. had tot tekst gekozen deze woorden „En het Woord is vleesch geworden". In een aandachtig beluisterde en ernstige rede hield spr. zijn gemeente voor wat het Woord van God ls en hoe de gang van dit Woord ls. In den beginne was het Woord doch, te beginnen in het paradijs, is de mensch voor dat Woord gevlucht en nu is dat Woord vleesch geworden en is den mensch nagevlucht. Ledig is dit vleesch geworden Woord te Bethlehem gekomen, doch het zal met een schare die niemand tellen kan, wederkee- ren. Dat een gemeente een anderen herder en leeraar ontvangt is betrekkelijk een ge ring feit, want als het oog gericht ls op een mensch, die in zonden geboren is, dan zal men daar niet ver mee komen. Het oog moet gericht zijn op het vleesch ge worden Woord. Jezus Christus, die den mensch ln alles is gelijk geworden, uitge nomen de zonden. Dat velen van ons met die ontelbare schare moge optrekken, aldus besloot spr. zijn predikatie. Tot verschillende personen en instanties richte spr. daarna waardeerende woorden, allereerst tot burgemeester Mumsen, als hoofd der gemeente. Spr. gaf den wensch te kennen dat de plaatselijke overheid wel moge regeeren opdat de gemeente een rustig bestaan moge hebben. Veel gebed zal opgaan tot den troon der genade voor alle regeeringsperso- GEBOREN. Theodora Maria Juliana, d. van B. v. d. IJssel en J. F. G. Sluis Hendrik?. Petronella. d. van M. J. Scheer en P. J. P. Riebeek Nicolaas. z. van R. Molenaar en M v. d. Linden Ber nard. z. van L- Ph. Verboog en R. Cramer Max. z. van M. F. Frank cn W. Gerrlts Lens, z. van J. ter Wee en W. den Boer Janna. d. van P. Zekveld en A. Vis Adrlana Wilhelmlna, d. van O. Houtman en G. de Jong Dirk, z. van D cie Koning en M. v. d. Eijkel Maria Petronella, d. van B. J. v. Meurs en G. v. d. Heiden Gerda Susanna, d. van D. N. Kriek en M. G. Haverman Margaretha Susanna Maria. d. van A. Linschooten en M. v. Vliet. OVERLEDEN: J. J. v. Es. m„ 51 jaar C. Kranenburg, hsvr. van L. Koopman. 64 jaar J. v. Assen. wed. van A. I. Wit mans. 80 Jaar P. J. Nleuwenburg. wed. van G. W, v. d. Water, 73 jaar R. Immink, zn., 8 mnd. GEVESTIGD: J. C. P. Beenakker, handelsreiziger. Heeren singel 35a G. Beenker. rijwielherst,. Roodborst- straat 21 R. T Bezaan. Breestraat 24 C. W. v. Bruinessen en fam.. ingenieur, Zeeman laan 14 - A, P. J. Coenen en fam., Lammen- schansweg 66 T A. Conradi. ass. accountant, de M v. Streefk.str. 7 J. M. v. Cuilenburg, autohandelaar. Hartmanstraat 5 J. v. Dalsum, Boerhaavelaan 22 K. W. Dammerman, Rijns- burgerweg 145 H. C. A. P. v. Drunen. kapelaan, Lorentzkade 16a L. H. v. d. Waal-Dufresne. Utr. Veer 12b E. A. M. Franse, dienstbode, Rijnsb.weg 7 E. M. Geerestein. dienstbode. Lorentzkade 11 E. R. Gerritsen Plaggert, Bree straat 121a A. Gertenaar en fam., bouwk. teekenaar. Hartmanstraat 25 W. F. Harmsen teekenaar. Tomatenstraat 14a J. W. de Heiden kassier contr.. Morschstraat 35a J. M. E. v. Hemert, Kraaierstraat 23 A. v. d. Heuvel, dienstbode. Hoogl. Kerkgracht 22 W. F. L. Heijloo. instr.maker. H. Morschweg 76 C. v. d. Hoek. Witte singel 70 Wed. J. C. S. v. d. Berg- Hoogewerff, Rapenburg 87 H. Huisman en fam.. monteur, H. Rijndijk 109a G. Jongejans en fam arbeider NB.. Driftstraat 34b C. H. A. Keesom, kellner. Haarlemmerstraat 246a W. A. v. Ommen-Kruis, de Sitterlaan 12a C. v. d. Laan en fam., ambtenaar P.T.T.. Hartman- straat 27 H. J. Ledderhof, L, Mare 65 J. Lek en fam., expediteur-chauffeur. H. Rijndijk 194a C. Lepelaar, matroos gr. vrt.. Breestraat 153 J. Lindeman, broeder. Mariënpoelstraat 4 L. Lourense en fam., J. Lievensstraat 15 L. v. d. Mast. Groenhovenstraat 14 E. J. M. Meershoek, hulshoudster, Heerenstraat 33a H. R. Meeuwenberg. Rijnsb.weg 187 Ch. L'Ortye, Houtlaan 13 A. J. G. Otto, groentenhandclaar. Lammermarkt 27 J. P. Rietveld, dienstbode, Prinsenstraat 25 H. H. Schalks en fam., auto monteur, Hartmanstraat 11 W. Brokaar- Simonis. Koninginnelaaó 8 J. v. d. Schraaf en fam., wachtmeester, Koninginnelaan 7 G. G. Serler, hulp huish., H. Rijndijk 66 I. G. J. Smelt, assuradeur, Rijnsb.weg 105 J. C. Sollie en fam., 11. verpleger, Spieghelstraat 34 J. G. v. Steijn, Pioenstraat 16 H. E. Teljeur, huis houdster, R. en Schiekade 37 A. J. Tieleman en fam., inspec. levensverz., Burggravenlaan 26 C. A. Verloop, Bilderdijkstraat 4 C. J. Vos en fam., Beschuitsteeg 1 A. H. Wassenaar, dienst bode., Breestraat 29 H. J. M. v. d. Wedden, Haagweg 184 P. J. K. v. Werkhoven. Kam. Onneslaan 10 Th. J. v. Wijngaarden, filiaal houder, Haarlemmerstraat 234. VERTROKKEN C. Abspoel. Wassenaar, Me3rendell 5c D, C. Bernaards, Rotterdam. Goudschestraat 27b C. M. Blom. Utrecht, Mengelberglaan 54bis G. H. Bronckers, Weert. Biest 43 A. Bouman en fam., Voorburg, Paradijsstraat 80 G. Cleij. den Taag, Vogelkersstraat 18 M. A. v. Dorp, Sassenheim, Teijlingerlaan 59 J. Gijsman. den Haag, Azaliastraat 12 M. Oosthoek-v. Heuzen en fam., den Helder, Violenstraat 65 W. J. Hughan, Soerabaia. Tegal Sarie 44 J. W. van Ingen Schenau. den Haag. de Penponcherstraat 31 H. J. Jager, Groningen, Ged. Zuiderdiep 98a C. Th. A. de Jongh, Groningen, Herm. Colleniusstraat 29 R. E. S. Kahn, Amsterdam. Michel Angelostraat 83 hs C. G. Bontje- v. d. Kamp. Amsterdam. Java- straat 31 I M. Wolf-v. d. Laan en fam.. St. Maurice. Av. de Gravelle 118 C. W. M. Linden- hoff, Amsterdam, Vöhdelstraat 92 bov. A. J. van Luijk en fam.. Tilburg. Broekhovenseweg 108 F. P. J. Meeuwse, Medan N.l. N. Haex- Meijers, Hilversum, Loosdr. Bosch 7 J. H. v. Rennes. Enschedé. M. H. Tromplaan 37 A. M. Renzen, Maassluis. Gr. v. Prinstererkade 8 J. H. Ruiten, Amsterdam. Prinsengr. 478 I G. Rijkaart. Alphen a. d. Rijn, Steckterweg 128 C. J. A. Schmidt en fam„ Sassenheim. Rusthoff- laan 1 H. M. A. Schmidt, Laren N.H., Leem kuil 2 H. B. J. Schrama, Katwijk, Callaoweg 1 G. J. Vannes. België J. In 't Veld. Wasse naar Tulpweg 1 M. v. Welie, den Haag. Nas sau Zuilenstraat 3 L. Zitman. Amsterdam, Gr. Kattenb.straat 19. nen en in het bijzonder voor H.M. de Ko ningin en het Koninklijk Huis. Tot de in het kerkgebouw aanwezige familie en vrienden bracht spr. woorden van dank voor de betoonde hulpvaardigheid in de afgeloopen weken aan hem en zijn echtgenoote bewezen. Zoomede de kerkeraadsleden en kerk voogdij betuigde spr. zijn bij zonderen dank voor het vele. dat was verricht aan de ge bouwen. Dat dit een heilig karakter moge dragen om Hem, wien alles is gewijd. Namens de gansche gemeente dankte spr. ds. Van Sinderen van Hoogmade, als consu lent voor de betoonde ijver en goede trouw. Hoewel wegens de moeilijke wegen geen Ringpredikanten aanwezig zijn was het spr. toch een behoefte te verklaren, dat hij hoopte, dat de aangevangen goede samen werking bestendigd moge blijven. Spr. zeide voorts, dat zijn gedachten op dit oogenblik uitgaan naar wijlen ds. Keijne, destijds zijn leermeester en voor ganger in dit kerkgebouw. Wat zou het hem een vreugde hebben gegeven, aldus spr als hij dezen dag had mogen beleven. Hij is echter ingegaan in de vreugde, die over blijft voor het volk van God. Nadat spr. woorden van dank had gespro ken tot ds. Locher van Leiden, die hem 's morgens in het ambt had mogen bevesti gen, richtte spr. zich tot de gemeente in het algemeen. Spr. verzocht hem te ontvan gen als van God gezonden en hem te dragen op de vleugelen des gebeds. daarbij de ver zekering gevende, dat hart en huis van hem en zijn vrouw voor de gemeente openstaan en vroeg dit wederkeerig de gemeente. Hierna heeft ds. van Sinderen als consu lent en namens den Ring woorden van welkom en goede trouw tot den nieuwen herder en leeraar gesproken, waarna de ge meente staande haar predikant toezong „Dat 's Heeren zegen op U daal." Bij de veehouder A. is Mond- en Klauwzeer onder den veestapel geconsta teerd; dit is het eerste geval van deze ziekte ont.er het vee in de gemeente. 3—2

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 7