Wintersche kwalen? Dan Mijnhardtjes halen! Uit de Rijnstreek DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag t9 Januari f940 NAGEKOMEN BERICHTEN 5 Vadertje Langbeen SHERIFF CASSIDY Stadsnieuws Binnenland Buitenland Onze Wereldatlas k.g. Gele kool was minder in trek en ~""erde van f. 2.40 tot f. 3 90 per 100 k.g .roene kool had door den vorst erg ge- L.i en het grootste kwantum draaide Wat een afnemer had bracht van f. 2. 3.90 per 100 k.g. op. Voor uien was nog ls geen belangstelling en de prijs bleef van f. 2.40 tot f. 3.50 per 100 k.g. Ook kroten was geen animo. De prijs bleef J iel op f. 2. tot f. 2.50 p. 100 k.g. Andijvie ten gevolge van de vorst schaarsch, _,r duur. Per kist van 6 k.g. was de no- ng van f. 0.90 tot f. 1.10. Ook boeren- was goed gevraagd, hoewel deze ook 0:? geleden had van de vorst. Gekocht i voor f. 0.25 tot f. 0.40 per kist. Ook de heeft het kwaad gehad met de vorst en chi schaarsch. Knolselderie noteerde van 75 tot f. 4.50 per 100 stuks in de A-soort 2.- tot f. 2.80 in de B-kwaliteit. VRIJD., ZAT., MAAND. LILY BOUWMEESTER, PAUL STORM en vele andere HOLLANDSCHE AR- TISTEN geven een amusementsfilm zonder weerga. 6294 j AU Tweede KATWIJK AAN ZEE. igDt tentoonstelling „Ko-Plu-Ko." uitslag der jury luidt: DE OPENBARE IJSBAAN. Sinds gisteren heeft de politie toestem- mng gegeven om de openbare Ijsbaan aan den Zoeterwoudsche Singel wederom open te stellen, waarvan evenwel geen gebruik kon worden gemaakt door de dikke sneeuw laag, welke het Us bedekte, aan de particu lieren baanvegers is daarop aanzegging ge daan, dat zij een begin konden maken met het sneeuwvrij maken van de baan. hetgeen daarop ls geschied. Zou het ter bespoedi ging voortaan geen aanbeveling verdienen, wanneer voor dat werk mede een aantal werkloozen in dienst werd gesteld? DE REIGER TE JOHANNESBURG. Gemeld wordt dat de Reiger heden te Johannesburg is aangekomen. Bemanning en passagiers verkeerden in goeden wel stand. reprijs 1 zilveren wisselbeker voor het hOUdinQ VCUT Zweden :st aantal punten aan J. N. Sibie; w .j_ n. _.i„ ii_„iDp vrnpo-prp Zuupprischf» minister van DU1- prijs 2: zilv. wisselbeker voor het est aantal punten eigen fok aan J. N. eereprijs 3: wisselbeker voor het 'rjst aantal punten te winnen methoen- dwerghoenders, fazanten en water- Is aan J. N. Slbie; eereprijs 4: die met en sierduiven aan A. van Egmond; prijs 5: die met konijnen en cavia's v. d. Meij; eereprijs 6: die metzang- tropische en volièrevogels G. van Rijn; eereprijs 7: beker tewin- üi met hoenders, dwerghoenders, fazan ten watervogels aan J. van Gend; eere- 8: die met post- en sierduiven aan *3\ van Wolferen; eereprijs 9: die met ijnen en cavia's aan Th. Koekebakker; Oprijs 10: die met zang- en kleurkana- aan R. van Drumpt. Collectie-prijzen *5jn ten deel aan P. v. d. Meij en F. J. sse ■j tentoonstelling mag zich reeds in druk bezoek verheugen. [7 Filmvoorstelling voor militairen. het bestuur van O. en O. heeft voor de tairen uit Noord wijk een filmavond ge- jniseerd in de zaal voor Prot. Belangen, at een paar komische films gedraaid en, volgde de hoofdfilm „Zaken zijn m". I Vergadering Ned. Vereeniging van Luchtbescherming. ,eze vergadering der afd. Katwijk werd le Gemeentezaal gehouden. De heer J. J. [lofs hield het tweede gedeelte van zijn kig over „Zelfbeschermingsmaatregelen", ging verder in op de inrichting van uilkelders om dan te bespreken, hóe te delen bij brandgevaar. Hierbij besprak diverse soorten van brandbommen, ver- ;ens gaf hij een resumé van alles wat ,aan moet worden ter voorbereiding en een wezenlijk optredend gevaar. Er de een geanimeerde bespreking, waarna ceer van Wensveen de aanwezigen dankte de betoonde belangstelling, inzonder- j,l de dames voor haar tegenwoordigheid. LEIDSCHENDAM. Jaarvergadering der IJsrereeniging. jiider leiding van den heer C. Deurloo d de plaatselUke IJsvereeniging haar ''vergadernig. oedpekeurd werden de verslagen van 'etaris en penningmeester. Het ledental .aagt 61, het batig slot f. 161.26. Tot lid j controlecommissie werd gekozen in de kture mej. Al en mej. N. Schuyt. Her- hn als bestuursleden werden de heeren 'Jeurloo, J van der Geest en J. Remmers- ,1. Een verloting besloot den avond. - Tengevolge van de gladheid van den kwamen gistermiddag in de Veene- .at een autobus van de Westlandsche 'mitram Mij. In botsing met een vee- lil Het voorspatbord van de autobus d op het wiel gedrukt, zoodat eerst, at technische hulp was verleend, de :en de reis kon voortzetten; de veeauto >g geen schade. NOORDWIJK AAN ZEE. Gisteravond is op den Ouden Zeeweg ij ,,De Grens" het 12-jarig zoontje van - heer Lagendijk bij het spelen met een e zoodanig gevallen, dat hij een been c. De jongen is naar het Acad. zieken- te Leiden vervoerd. De chaffeur C. B. van den expediteur .lhier, is bij het uitstappen gevallen. Hij *erde zich dusdanig aan een been, dat zich onder geneeskundige behandeling ■9t stellen. De vroegere Zweedsche minister van bui tenlandsche zaken, Sandler, heeft het woord gevoerd op een bijeenkomst van de afdeeling Stockholm van de Zweedsche sociaal-democratische partij. Hij wees er op. dat cle regeering van de sovjet-unie tot zes keer toe vertelaard heeft, dat zij niet in staat van oorlog was met Finland, doch sedert de overeenkomst, welke de sovjet- Russische regeering heeft gesloten met de zoogenaamde regeering Kussinen, is zij een ware verovering van Finland begonnen. Er ls thans geen sprake van het zich meester maken van bases voor de luchtmacht of de vloot, doch van een bolsjewiseeren van het land in al zijn geledingen. De dag. waarop Kussinen de macht in Finland in handen zou krijgen, zou het Finsche volk in slavernij vervallen en zou het bolsje wisme de grenzen van Scandinavië nade ren. Vervolgens nam de hoofdredacteur van het blad Social-demokraten. Hoeglund, het woord. Hij zeide, dat de Finsch-Russische oorlog de meest beschamende van den laatsten tijd is. Het bolsjewiseeren van Finland zou de veroordeeling van een de mocratisch land beteekenen en het over leveren aan den staat van barbarij. In Rusland is niets overgebreven van den geest van de revolutie, het bolsjewisme orengt het Oostersche despotisme mee. Het Tsa ristische regiem van Bobrikof in Finland was een Idylle vergeleken bij wat Finland te wachten staat bij een overwinning van het roode leger. In Finland speelt zich een vreeselijk treurspel af. Spr. bewees met den tekst in de hand, dat Stalin handelt in tegenspraak met Lenin, die in 1901 heeft geschreven, dat Rusland zoover in slavernij was gevallen, dat het andere volken wilde onderwerpen Stalin handelt ook in tegenspraak met Karl Marx, die heeft gezegd, dat een volk, dat andere volken onderdrukt, zelf niet vrij kan zijn. Het bolsjewisme, zoo zeide Hoeglund ver der, zal ten slotte onder het gewicht van zijn eigen leugens ineen storten. Sprekende over de uitwisseling van de nota's tusschen Zweden en de Sovjet-Unie zeide Hoeglund. dat de Sovjet-Unie thans een volkomen moreele neutraliteit van Zwe den eischt. De Russen leveren het bewijs van een buitengewone naïvieteit. Zij mee- nen, dat een vrij Zweden zou kunnen be staan naast een gebolsjewiseerd Finland, met Russische bases op de Aaland-eilanden en Russische onderzeeërs in de Botnische Golf. Spreker verzocht dringend Finland mo reel, materieel, financieel en humanitair te helpen. Finland heeft vrijwilligers noodig, zoowel strijders als arbeiders. Finland strijdt niet voor eigen zaak alleen, doch ook voor de Westersche beschaving. Zoowel Sandler als Hoeglund werden door de druk bezochte vergadering luide toegejuicht. SASSENHEIM. De afd. Sassemheim van den Ned. Chr. Vrouwenbond hield in het Verenigingsge bouw een vergadering met-imtrodiictie, waar de heer Stroebhof een lezing hield over het werk der vereeniging „Tot heil des Volks", die haar arbeidsveld heeft in de Jordaan te Amsterdam. Deze lezing, die verduide- lijtkt werd doOr lichtbeelden, gaf een dui delijk beeld van dè 'daar heersohende toe standen en gebruiken, die de vereeniging tracht te verbeteren. De avond werd ge opend door den heer W. Verschoor. BU Griep, Koorts, Kou. Rheumatische pijnen, Spit, Pijnlijke ledematen, Ziek en hangerig gevoel. De echte zUn niet rond, maar hartvormig. 12 stuks 50 et., 2 st. 10 ct. By Apothekers en Drogisten. g284 (Ingez. Med.) OEGSTGEEST. Uivoering R.K. Sportvereeniging. i het Patronaatsgebouw hield de R. K. rtvereenlging een propagandaurtvoering e zaal was tot in alle hoeken bezet, toen voorzitter van de sportcommlssie ln het onder den geestehjke adviseur kapelaan iders verwelkomde, alsmede pastoor yaard en de kapelaans Steur en Umans. 'e vereeniging had den laatsten tüd met schillende moeilijkheden te kampen, die aas zyn veroorzaakt door de mobilisatie, trom besloot de sportcommlssie de leden rvoor een zekere vergoeding aan te bie- I in den vorm van een gezelligen avond, [et bestuur verwachtte dan ook, dat dit leiden tot versteviging en verheffing i de sport in het algemeen. Hierna voer de tooneelclub „Pulchri Studio" „Het Ju- im van den Vuilnisman" op. Door hun stekend spel wisten de medespelenden der uitzondering een vroolyken sfeer te eppen, waarbij het niet aan lachsalvo's brak. De bekende góochelkunstenar r de r Schreuder wist de aanwezigen met tal i kunstgrepen hierna eenigen tijd te ien. Het mondaccordeongezelschap ge- md uit leden der St. Jozef gezellen be te cle pauze op verdienstelijke wijze, ie heer J. Juffermans mocht in dien tijd een welverdiende hulde in ontvangst ne men voor zijn onvermoeiden arbeid. Het laatste nummer was de één-acter „Snoeplust gestraft" waarmede „Pulchri Studio" een daveren- succes oogstte. Tot slot heeft kapelaan Sanders allen die mede werkten tot welslagen van dezen avond, be dankt. Bijeenkomst Christen Vrouwenbond. Bovengenoemde vereeniging hield in „Irene" een bijeenkomst waarin mevr. de Groot-Keulman uit Utrecht sprak over den Russischen schrUver „Dostojewskt Mevr. de Neef. vlce-presidente der afdee ling, opende en las een gedicht voor van Jacqueline v. d. Waals. Dostojewskl ls reeds 60 jaar dood, zijn werken zijn 40 jaar bekend. Hij werd in 1821 in Rusland geboren, juist ln den tijd dat Rusland na de overwinningen op Nape- leon zichzelf begon te worden: een eigen Russische cultuur ontstond. Tijdens een uitvoerige en interessante levensschets betreffende den schrijver, haalde spr. verschillende citaten uit diens boeken aan. Na de pauze behandelde spr Dostojewskl meer als schryver; hy schreef ongeveer 30 boeken. Door al zijn werken loopen vaste lijnen en een trek van barmhartigheid. Vooral werd hierbij gewezen op „Schuld en Boete". Wij Christenmenschen. aldus spr. hebben het nog niet ver gebacht met onze barm hartigheid. Wij zijn zoo gauw klaar met onze vooroordeelen, vooral tegenover de ultgeworpenen. In de werken treft ook de gerechtigheid een mensch kan niet ongestraft zondigen. In dit verband citeerde spr. gedeelten uit „Schuld en Boete". Nadat zy nog een boek besproken had, gaf zij haar gehoor den raad de boeken van Dostojewskl te lezen. Mevr. de Neef dankte spr. voor haar voor dracht. waaruit zoo sterk het Evangelie spreekt, waarna mevr. de Groot voorging in dankgebed. Beroep aangenomen. De heer J. M. v. Minnen, cand. alhier heeft het beroep aangenomen der Geref. Kerk te Rotterdam Zuid (voor den arbeid onder de Chineezen). Niet het Leidsche Salonorkest, gelUk abusievelijk vermeld, doch het Chr. Mu ziekgezelschap „Symphonia" onder leiding van den heer J. J. van Waes, heeft zUn medewerking verleend aan de feestvergade- ring der Tuinver. „Tuinlust". Het aantal inwoners is in het afge- loopen jaar met 38 zielen teruggeloopen en bedraagt thans 6124. waarvan 3078 man nen en 3042 vrouwe*!' De plaatselyke cohtmissie voor O. en O. .zal den militairen Zaterdagavond een too- neelavond aanbieden. Deze wórdt gegeven door de tooneelvereeniging „Amicitia" in het K.S.A.-gebouw. Van een tram brandde alhier de motor door, waardoor de door den sneeuwval ont stane vertraging nog grooter werd. daar het ongeval op het enkel spoor in het dorp ge schiedde De tram werd later opgeduwd naar Lelden Prir.s Bemhard. „Uit het leven van H.K.H. Ptinses Beatrix." Behalve vele leden van de plaatselyke commissie, woonden ook verschillende offi cieren, ln deze gemeente gelegerd, dezen avond bij. Burgemeester M. F. Berkhout, voorzitter vajj de commissie, opende deze zeer goed bezochte bijeenkomst met een woord van welkom, in het byzonder tot Overste Laub- man, majoor D. Th. Ruys en kap. Nues, als vertegenwoordiger van Overste Boots. Hierna werd het' Wilhelmus gezongen, waarop Overste Laubman dankte voor de uitnoodlging; hU stelde het op prijs dat zy óók gericht was aan de officieren en min deren. Majoor Ruys noemde het nauwer maken van den band zeer te waardeeren Het verleden is bekend, het heden is, dat van de 90.000 leden ongeveer 60.000 leden onder de wapenen zijn en de toekomst? Spr. drong er op aan, reeds thans te zor gen dat de gelederen versterkt worden. Het grootste gevaar is het communistische, dat zich overal opdringt. Hiertegenover moet gezet worden een bewijs van saamhoorig- heid en eerbied voor H. M. de Koningin. Nadat Kap Nues nog het woord gevoerd had werden de interessante films vertoond en tot slot de bekende film „Ons Prinsesje loopt Het. was een zeer mooie avond! De voorzitter sloot de bijeenkomst, waar na een driewerf hoera op H.M. de Koningin werd uitgebracht. ZEVENHOVEN. Jaarvergadering der Eierenveiling. „De Leghorn". Deze jaarvergadering werd gehouden in café wed. Veenboer. Na opening door den voorzitter bleek, dat in het afgeloopen jaar aan eieren was geveild 71018 stuks, ruim 4000 meer dan het vorig jaar; opbrengst f. 251.488, een gemiddelde prijs van f. 3.35 per honderd. De hoogste prijs was f. 6.40 en de laagste prijs f. 2.30; verder werd ge veild voor een bedrag van f. 33.02 aan De derde en laatste druk van de opbergmap met de deelen I en II zijn uitverkocht. Thans zijn alleen nog verkrijgbaar de deelen III. IV, V en VI. Wij raden Ihun. die de opbergmap en de deelen I en II of de deelen I t/m. IV reeds bezitten, niet lan ger te wachten met het afhalen of bestellen van de nog voorradige dee len, welke zij nog niet bezitten. De prijs be draagt 10 ct. per deel. Franco per post kosten 2 deelen I. 0.26 en 4 deelen f. 0.52 (uitsluitend bij vooruitbetaling). DE DIRECTIE. pluimvee en groenten, fruit enz. Het leden tal was gedaald van 49 tot 46. In kas op 1 Jan. 1939 f. 2.48; contributie van 46 le den f. 46. Ontvangsten eieren f. 2547.90. Al- zoo totaal f. 2596.38. Uitgaven eieren, op- haalloon enz. f. 2591.08. Batig saldo f. 5.30. Het oude bestuur werd gehandhaafd, waarna sluiting volgde. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia, D. van W. Verstoep en H. Verboom. RIJNSBURG. VALKENBURG. Vergadering Ned. Chr. Landarbeidersbond In de zaal De Vries vergaderde de Ned. Chr. Landarbeidersbond. Na opening en vaststelling der notulen volgde het jaar verslag van den secretaris. Het ledental be draagt thans 51. De penningmeester vermeldde aan ont vangsten 1. 1688,13, uitgaven f. 1665,89. saldo f. 22,24. In de trekkingsperiode 1938'39 werd door de afd. uitgekeerd f. 2552,60. De heer P. Vis bevond namens de con trole-commissie alles in orde. De heer A. Imthorn bracht verslag uit van de werk zaamheden van den besturenbond en het district Lisse, waarbij de afdeeling aange sloten is. Het bestuur bestaat thans uit de heeren P. J. v. Duyn, voorzM. A. Mooij, seer., P. Zwaan, penningm.. H. Imthorn 2e voorz., H. Botermans. 2e seer., N. v. Egmond, 2e penningm., J. Zandbergen, alg. adj. Na rondvraag volgde sluiting. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Cornelia, d. van W. Bloot- weg en M. C. v. Maurlk. Jaarfeest Ger. J. V. en M. V. Ondergroote belangstelling hebben de vier Ger. J. V. haar jaarvergadering feestelijk gevierd, in samenwerking met de Ger. Jon- gedochters Vereeniging. De leider, ds. Van der Loo opende en verwelkomde inzonder heid den Oud-Eere-Voorzitter ds. E. H. Broekstra. Uit de jaarverslagen bleek dat het aantal leden der J. V. zich in stijgende lijn beweegt n.l. van 88 op 94. Er is een batig saldo van f. 140.—. Uit het verslag der Jongedochters Ver eeniging bleek haar veelvuldigen arbeid: 572 kleedingstukken werden uitgereikt. Op gezellige en leerzame wijze werd het verde re deel van den avond doorgebracht. Inlei dingen, memorisaties, tableaux enz. werden afgewisseld door gelukwenschen van afge vaardigden van verschillende corporaties. Nadt de voorzitter van een der J. V., de heer G. Noort, aHe medewerkende had be- j waar vertoond werden da Lc:er-_en vloot- dankt, sprak ds. Prst en slotwoord en ging Mm Nederland let op Uw yaeck" en de voor in dankgebed. film, persoonlijk opgenomen door Z.K.H. VOORHOUT. Uitbreiding van het gemeentelijk Woningbedrijf. Naar wU vernemen is door B. en W. defi nitief besloten om over te gaan tot den bouw van een 7-tal groote-gezinswoningen. Voor dit doel is een stuk grond aangekocht aan de Boerhavestraat, van den heer Rulg- rok. De aanbesteding dier woningen zal binnenkort plaats hebben. De veehouder J. v. Steyn heeft aangifte gedaan van het feit dat onder zUn veestapel mond- en klauwzeer geconstateerd ls. Een ander geval ls inmiddels opgeheven ver klaard. Thans staan hier als werkzoekenden ingeschreven 249 personen. Hiervan zyn 139 steuntrekkend. Alle werkverschaffingsobjec ten zUn thans stilgelegd. In dezelfde week van het vorig jaar was het aantal werk loozen 284. Tot hoofd van de R.K. lagere meisjes school aan het St. Agnes-gesticht alhier is benoemd A. J. M. v. Donk van Luykgcstel. VOORSCHOTEN. Bijeenkomst der It. V. L. Door de B. V. L. werd een filmavond ge- even in het gebouw voor Chr. belangen ALPHEN. Feestavond Rijvereeniging „De Alphensche Ruiters". De Alphensche Ruiters hielden hun jaar lijkschen feestavond op de bovenzaal van hotel „De Vergulde Wagen". De voorzitter de heer BinnendUk, heette de talrijke aan wezigen hartelhk welkom. In plaats van den heer Klstemaker van het hoofdbestuur der Federatie van landelijke rij vereenigin- gen, die door ongesteldheid verhinderd was aanwezig te zijn, sprak de heer Blom uit Bodegaven, instructeur der vereeniging, woorden van opwekking tot de leden en andere aanwezigen om de ruitersport te bevorderen. Nadat het Wilhelmus was gezongen, werd een mooi, gevarieerd programma afgewerkt, hoofdzakelijk verzorgd door leden van de Boskoopsche vereeniging „Arboricultura" waarvan ook velen lid zUn van de Alphen sche ruitervereeniging. Dat een en ander zeer in den smaak viel bewees het telken male opklinkend hartelijke applaus. In de pauze werden loten verkocht ten bate van de kas; na afloop van het pro gramma maakte de verloting velen met een grooteren of kleineren prUs gelukkig. Men bleef nog geruimen tyd gezellig Mjeen, waarbij de Mild-band goede muzikale me dewerking verleende. Het was een feestavond, waarop de Alphensche RUvereenlging mét genoegen kan terugzien. Een droeve plechtigheid. Alhier is onder buitengewoon groote be langstelling de Zondagmiddag op het Braa- semermeer omgekomen 24-jarige D. J. van Geen op de Oosterbegraafplaats ter aarde besteld. Een zestal kransen en bloemstuk ken dekte de kist. In de aula brachten een bestuurslid van de A.V.V. „Alphen" en de filiaalchef van de firma Albert Heijn den overledene een laatsten groet, terwyl een Ned. Herv. predikant een troostwoord sprak. Een a.s. zwager dankte voor de betoonde belangstelling. Een 8-jarig meisjes van de familie B. uit de Bloemstraat kwam op het school plein van de openbare school aan den Ouds- hoornscheweg door de gladheid zoodanig te vallen, dat zU een been brak. Dr. v. W. verleende de eerste hulp. Eveneens viel het meisje van L. uit de Zaalbergstraat door de gladheid van den weg en brak daardoor een arm. Dr. H. verleende de eerste hulp waarna zU naar het ziekenhuis vervoerd werd. vereeniging by het j.l. gehouden concert mocht oogsten en voorts, dat de vereeniging niettegenstaande de lange crisis, waarvan vooral Boskoop zooveel te lyden heeft, staande kan blijven. Toch wekte spr. een ieder op, de muziekvereeniging zooveel mo gelijk te.steunen, daar zeer vele van hare leden werkloos zijn geworden. Een woord van byzondere hulde mocht den heer Max Weil in ontvangst nemen voor zijn kundige en yverige leiding. Hierop werd een mooi programma gespeeld, waarvan de „Viva Ex celsior 1939" marsch terdege insloeg. Ook de overige nummers, werden verdienstelyk en onberispelijk ten uitvoer gebracht en oogste een dankbaar applaus. Na de pauze werd gelegenheid tot felici- teeren gegeven, waarvan een dankbaar ge bruik werd gemaakt. Tenslote wist de familie Hofmann allen uitstekend te amuseeren. Een gezellig bal. met medewerking van de „The Black-Rhythm Stars" was het slot van dezen uitstekend geslaagden feest avond. BODEGRAVEN. Een nieuwe kapel. Het R.K. Pensionaat „St. Joseph" is in het bezit gekomen van een geheel geres taureerde kapel, dank zij de bemoeiingen van den nieuwen rector, den heer Konijn Achter het hoofdaltaar zijn drie nieuwe ramen ingezet, voorstellende drie deugden, terwijl ook ln het plafond symbolische voor stellingen zijn geschilderd, de acht zalig heden voorstellend. De nieuwe kapel ziet er thans zeer verzorgd uit. Verboden visschen. De politie treedt streng op tegen vis- schers, die met een schepnet in de wak ken van den Rijn «ei visschen zijn. Jongelui, die zulks bij de sluiskolk deden, werden geverbaliseerd, terwijl het net in beslag werd geilomen. BOSKOOP. 40-jarig jubileum der Harmonie „Excelsior" Voor een goed gevulde zaal in hotel Kl^assen" gaf de muziekvereeniging, Har monie „Excelsior" ter gelegenheid van haar 40-jarig bestaan, onder leiding van haar di recteur den heer Max Weil haar jubileum concert. De voorzitter de heer Jac. van Lomwei opende, en gaf een historisch overzicht over het wel en wee der vereeniging._Spr. herin-1 ten voor ongeveer f. 130 verkocht, r.erde met vreugde aan het succes, dat del 22 HAZERSWOUDE. De luchtbescherming. Op het raadhuis vergaderde het bestuur van de op initiatief van den burgemeester opgerichte afd. „Hazerswoude" van de „Ned. V r. voor Luchtbescherming". De bestuursfuncties werden als volgt ver deeld: De heer C. A. van Dam le voorzitter, Rijndijk; W. Slootweg 2e voorzitter, Dorp; B. Offringa le secretaris, Dorp; H. J. Kerk hoven 2e secretaris, Rijndijk; J. Th. Wesse- ling le penningmeester, Rijndijk; M. Jan sen 2e penningmeester, Dorp; N. P. Kaptein propagandist, Dorp; C. G. de Groot propa gandist. Rijndijk. Het ligt in de bedoeling in de komende weken krachtig propaganda te maken voor het werven van nieuwe leden. Door de IJsver. aan den Hoogen Rijn dijk werd wederom onder veel belangstel ling een hardrijderij gehouden op de Rijn voor de schoolkinderen. Er waren ongeveer 200 deelnemers; allen ontvingen een trac- tatie. De prijzen vielen ten deel aan, Meis jes: le S. Kraan; 2e F. de Jong; 3e M. Brommers; 4e Q v.d. Zon; 5e G. Kraan: 6e A. v.d. Ven. Jongens: le J. v.d. Berg; 2e J. d. Baan; 3e F. v. Seumeren; 4e A. Pont; 5e F. v.d. Noort; 6e J. de Haas. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerritje. D. van J. van Vliet en J, Sonneveld. Overleden: G. Klever 45 J. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Pieter, Z. van P. Meijer en Tj. Dijkstra. Buutvereeniging „Samenwerking". Deze vereeniging gaf voor een goed be zette zaal in „Irene" een filmavond waar bij tevens een causerie werd gehouden over: „Een reis naar Amerika". De voorzitter de heer P. Ph. Deumer sprak een kort inleidend woord, waarna de heer W. den Hertog uit Alphen a.d. Ryn zijn causerie hield. Vlot en onderhoudend gaf deze zyn indrukken weer van zyn reis enkele jaren geleden naar Amerika en zijn verblijf aldaar. Spr. vond een dankbaar gehoor. Na de causerie vertoonde de heer Den Hertog o.m. een door hem zelf vervaardigde film van de genoemde reis. Tot slot ver scheen nog een teekenfilmpje op het witte doek. De voorzitter dankte den heer den Hertog hartelijk voor dezen aangenamen en leer- zamen avond. In deze gemeente is (de verkoop in het postkantoor niet medeger.ekendi aan weldadigheidspostzegels en prentbriefkaar-

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 7