CHIEF WHIP LEIDSCH DAGBLAD - Eersle Blad Zaterdag 13 Januari Overzicht Gemeente Leiden Dagbladreclame z-i STADSNIEUWS Finland en de Balkan Felle uitslaande brand DAGBLADRECLAME Optimistisch! Natuurlijk- ik heb toch altijd nog mijn Loop der bevolking over het jaar 1939. is niet te vervang®11 De United Press meldt: Van bevoegde zijde wordt vernomen dat de Pauselijke nuntius te Madrid een memo randum van de Spaansche regeering aan den Heiligen Stoel naar Rome heeft ver zonden. waarin Franco zijn medewerking aanbiedt voor elke actie, die den vrede kan herstellen en die een eind zou kunnen ma ken aan het gevaar van expansie van het communisme in Europa. Volgens bevoegde zegslieden spreekt uit dit memorandum Franco's meening omtrent de situatie in Europa, en hij wijst met klem op de onmiddellijke noodzaak van het be ëindigen van den Europeesehen oorlog, daar hij, ingeval dit niet gebeurt, vreest voor een verergering van het communisti sche gevaar in die mate, dat het éen nood lottige bedreiging zou kunnen worden voor de Westersche beschaving. De Spaansche regeering is dan ook bereid om met al haar krachten te steunen niet slechts den kruis tocht tegen het communisme, die de zegen van den Heiligen Stoel heeft, maar ook een volledigen steun te verleenen aan de drie voudige actie, waarin het Vaticaan zich ■heeft begeven met medewerking van de Vereenigde Staten en Italië en die ten doel heeft de oorlogvoerende landen te interes seeren voor het denkbeeld van een groote wereldconferentie, die de verschillende be langen van alle volkeren zal hebben te rege len. Men neemt aan, dat Spanje evenzeer als de Heilige Stoel overtuigd ervan is dat het communisme de voornaamste vijand is. waartegen alle beschaafde volkeren zich moeten verweren. De Spaansche regeering meent dat de individueele belangen der bel- ligerente naties ondergeschikt gemaakt moeten worden aan het gemeenschappelijke belang van het verkrijgen van vrede tus- schen alle mogendheden. Goed ingelichte Duitsche kringen om schrijven de vredesactie van Spanje en het Vaticaan als te behooren tot de ruime cate gorie van dergelijke pogingen, die vermoe delijk op het oogenblik weinig concreets zullen opleveren. Zij toonen wederom aan het begrijpelijke verlangen van het Vati caan zoowel als van de neutrale stated om een uitbreiding van het conflict te voorko men en den vrede zoo spoedig mogelijk te herstellen, waarop momenteel helaas al dus deze kringen weinig hoop bestaat. Officieel commentaar was voor het moment nog niet te verkrijgen en in dezelfde krin gen was men van meening dat er geen ge geven zou worden ook. Het Spaansche blad ABC schrijft naar aanleiding van den Russischen aanval op Finland onder meer: ..het is zeer waar schijnlijk, dat het verschijnen van het Rus sische imperialisme op het Europeesche tooneel tot gevolg zal hebben, dat de wrij ving tusschen de beide mogendheden, die het tot dusverre in de Middellandsche Zee niet eens waren, vermindert. De Italiaan- sche hulp aan Finland en de houding, wel ke Italië openlijk ten aanzien van Rusland heeft aangenomen, beteekenen niet, dat het Duitsch-Italiaansche bondgenootschap verbroken of grondig gewijzigd is. Niette min zijn het zenden van Itallaansche vrij willigers naar Finland, waar ook Engelsch en Fransch oorlogsmateriaal aankomt, de actieve diplomatieke arbeid van Italië in den Balkan, het openlijk toegegeven voor nemen, zich te keeren tegen het commu nisme, waar het zich ook vertoont, en de felle Italiaansche perscampagne tegen de sovjet-unie aanwijzingen voor een moge lijke evolutie in de Europeesche crisis". Uit Boekarest wordt aan United Press gemeld: Officieele kringen nemen aan dat inder daad een conferentie heeft plaats gehad tusschen koning Carol en Prins Paul van Joego-Slavië en wel gisterenmiddag nabij Timishoara. waar zich een van 'skonings jachtverblijven bevindt. Prins Paul heeft twee uur met koning Carol gesproken over de samenkomst van de landen der Balkanentente alsmede over de gezamenlijke pogingen van Italië. Hon garije en Joegoslavië om Roemenië ertoe te krijgen de geschillen met Hongarije te regelen. A>Se ruggegraat van elk goed reclame-plan SCHOUW BURG VOORSTELLING WERD ER DOOR AFGEBROKEN. Gisteravond te ruim 9 uur bemerkte een bewoonster van de Mare, mevr. Bosman, terwijl zij op de Oude Vest wandelde, dat brand was uitgebroken op de bovenverdie ping van het perceel Oude Vest 47, be woond door den behanger C. R. L terwijl de etage is verhuurd aan studenten. Zij belde aan om de bewoners te waar schuwen, doch daar dezen veronderstelden dat baldadige jongens aan de bel trokken, moest mevr. Bosman liefst driemaal een bel-signaal geven, voordat haar werd open gedaan en zi) haar toch waarlijk dringende boodschap kon overtuengen. Zij waar schuwde tevens den brugwachter van de Marebrug. die telefonisch de brandweer alarmeerde, welke met een motorspuit en een ladderwagen uitrukte en met drie stralen op de motorspuit het blusschlngs- werk begon. Op dat moment sloegen de vlammen op de eerste verdieping door de ramen naar buiten. Inspecteur Couzy. die in den in de di recte nabijheid gelegen Schouwburg een tooneelvoorstelling bijwoonde, was inmid dels gealarmeerd en had het commando op zich genomen. Na een kwartier spuiten had de brandweer het vuur onder be dwang. De studentenkamers en het trap portaal op de eerste verdieping brandden geheel, twee kamers en het portaal op de tweede etage gedeeltelijk uit, terwijl het woonhuis gelijkvloers waterschade bekwam De schade wordt door verzekering ge dekt. De brand is hoogstwaarschijnlijk ont staan door oververhitting van een kachel pijp in de aan de straatzijde gelegen stu dentenkamer, waardoor een plank achter het behang is gaan schroeien. De huurders waren reeds vroeg in den avond uitgegaan. Zooals gezegd, werd juist in den schouw burg een abonnementsvoorstelling gegeven. Het gezelschap ..Het Masker" gaf daar den Victorian-thriller" ..Gaslicht". Gelukkig is de stemming rustig gebleven, al dreigde een oogenblik onrust te ontstaan. Juist toen „Gaslicht" bijzonder interes sant beloofde te zullen worden en dus de aandacht gespannen werd, zag men uit de zaal eenige personen wegloopen, die wel dra door enkele anderen werden gevolgd en hoorde men geloop in de gangen als tee- ken, dat er iets bijzonders aan de hand was. Tengevolge van het opengaan der deuren, begon een zwakke brandlucht in de zaal door te dringen, zoodat de bezoekers wat onrustig werden Voor echter deze on rust tot een paniek kon overslaan, werd door den heer Goudsmit vanaf het tooneel de spelers waren reeds opgehouden, daar er toch geen aandacht meer was bekend gemaakt, wat er aan de hand was, en verklaard dat er geen reden voor on gerustheid bestond. Het publiek werd ver zocht rustig en kalm het gebouw te ver laten. Aan dit verzoek is volledig voldaan zonder eenig gedrang van beteekenis. Velen bleven nog wachten, of de voor stelling toch niet weer zou worden hervat, nieuwsgierig als men was naar het verder verloop van het stuk. maar deze hoop bleek ijdel. De burgemeester kwam persoonlijk mededeelen dat de voorstelling definitief was afgelast. Nader vernemen wij, dat Zaterdag 20 dezer „Gaslicht" opnieuw ten tooneele zal worden gevoerd. En dan. naar wij hopen, tot het einde toe! t - 6037 RIJKSMUSEUM VAN OUDHEDEN. Het voorjaarsprogramma der archaeolo gische lezingen en cursussen in bovenge noemd museum omvat de volgende voor drachten 23 Januari: C. A .J. von Frijtag Drabbe ('s-Gravenhagel over „De waarde der Peu- tingerkaart. getoetst aan het Nederland- sche. Duitsche en Italiaansche gedeelte": 6 Februari: dr. W. D. van Wijngaarden over ..Egyptische tempels, die in den loop der 19de eeuw verdwenen zijn"; 20 Februari: dr. J. de Wit (Amsterdam: over „Laat antieke en vroeg-Christelijke kunst" en 5 Maart: dr. W. C. Braat over „Middeleeuw- sche kasteelen en nederzettingen". Op verzoek van den burgemeester van Eindhoven is alhier een 22-jarige jongeman aangehouden, die wordt verdacht van al daar gepleegden rijwieldiefstal. Bevolking op 31 December 1938 M. Vr. Totaal Vermeerdering door; a. geboorte b. vestiging 713 2092 685 2530 1398 4622 2805 3215 6020 Vermindering door: a. overlijden b. vertrek 290 1869 302 2341 592 4210 2159 2643 4802 Verschil tusschen de geheele vermeerdering en de geheele vermindering I diking op 31 December 1939 Aantal voltrokken huwelijken: 845 (v. J. 628V. Aantal ingeschreven echtscheidingen: 32 (v. M. 37.532 646 38.178 Vr. 39.477 572 40.049 Totaal 77.009 1.218 78.227 R.K. STAATSPARTIJ Jaarvergadering der afdeeling Leiden. Gisteravond hield de afd. Leiden der R.K. Staatspartij haar Jaarvergadering in den foyer van hotel „Den Burcht". De vergade ring werd bij verhindering van den voor zitter mr. Bolsius, gepresideerd door diens plaatsvervanger, den heer Th. B. J. Wil- mer. die de leden van de L9idssche afdeeling bij deze eerste vergadering ln 1940 een zalig Nieuwjaar toewenschte. Spr. sprak vervol gens den wensoh en de bede uit, dat dit Jaar den zoo vurig gewensehten wereld vrede zal brengen. Wij hebben dit, aldus spr., niet ln eigen handen. Wij kunnen er voor bidden en mogen wij dan ook de ge nade verkrijgen van den vrede in ons zelf j en te verstevigen, den vrede, die ligt opge sloten ln den Christeüijken groet, waarmede de voorzitter de vergadering opende. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer Borikx bleek, dat het ledental, het welk op 1 Januari Jl. 1022 bedroeg, een achttail op het vorig Jaar Is teruggeloopen. Vervolgens gaif dit verslag een kort en zake lijk beeld van de werkzaamheden in het afgeloopen jaar en het succes bij de respec tievelijke vertolezingen. De voorzitter bracht hulde en dank aan den secretaris voor zijn correct venslag, doch ln het bijzonder voor zijn veel en be langloos. met toewijding gegeven werk voor de R.K. Staatspartij. Een woord van dank richtte spr. ook aan de afgetreden raadsleden de heeren Cbster en Manders voor alles, wat zij ln de Jaren van hun lidmaatschap van de Kath. raads fractie in het belang van de gemeente heb ben verricht. Aansluitend op dit dankwoord wensohte d'e voorzitter de nleuwgekozen raadsleden, de heeren van Oyen, van Dijk en mr. Donders toe. dat het hun gegeven moge zijn, zich vele laren met toewijding en plichtsgetrouwheid aan de gemeente belangen te wijden. Na het voorlezen van het verslag der veri ficatie-commissie. werd den penningmees ter décharge verleend. Als leden van de Kascommlssie voor 1940 werden benoemd de heeren Breuring, La Rivtère en Feld. Bij de bestuursverkiezing werden de vijf aftredende bestuursleden, de heeren mr. E. J M. H. Bolsius, P. v. Berge Henegouwen. J. J. Coster, W. J. Kriek en J. A. M. van Oyen herkozen. Als voorzitter werd mr. Bolsius. op voor sbei van den heer van der Meel. bij accla matie herkozen, evenals al-le aftredende candidaten voor de Stalcncentrale op voor stel van den voorzitter, bij acclamatie wer den benoemd Bij het volgende punt der agenda .ge voerde gemeentepolitiek" werden over meer dere punten vragen gesteld en discussies gevoerd. Op verzoek van een der vragen stellers zegde de voorzitter toe. dat deze besprekingen ln huishoudelijke vergadering zouden worden gevoerd. SCHAATSWEDSTRIJDEN VOOR MILITAIREN. Op de baan van de Leidsche IJsclub zijn hedenmorgen de laatste voorwedstrijden gehouden voor het militair kampioenschap van Leiden, dat bij doorgaande vorst in het begin der volgende week zal worden verreden. De baanlengte bedroeg 450 M. De uitslag was: 1. Timmenga (geneesk. troepen) 51 sec.; 2. Van Swaay (id.) 56.2 sec.: 3. Van Ros- sum (id 1 56 8 sec.; 4. Kuipers (Vesting Holland) 57 sec 5. Coppes (id.) 58.4 sec. Van de wachtmeesters, die afzonderlijk reden, maakte wachtmeester Scholte den snelsten tijd met 50.6 sec. AANGIFTE VAN VREEMDELINGEN. De Commissaris van Politie te dezer slede brengt in herinnering het K. B. van 16 Augustus 1918, regelende het toezicht- op de in Nederland vertoevende vreemde lingen, waarbij is bepaald, dat een ieder, die een vreemdeling nachtverblijf ver schaft binnen 24 uur verplicht is daarvan kennis te geven aan het hoofd van poli tie in de gemeente in casu den Commissaris van Politie (bureau Vreemdelingendienst Zonneveldstraat alhier, geopend van 912 uur, van 24 uur, en van 79 uur). Door aangifte aan het bureau van de bevolking en den Raad van Arbeid vervalt bovengenoemde verplichting niet. Verzuim is strafbaar gesteld met hech tenis van ten hoogste een maand of geld boete van ten hoogste f. 500. Deze bepaling geldt niet alleen voor dienstpersoneel, doch ook voor logé's, enz. j. 35). HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving: Gebrs. Verschoor. Charbonlaan 8, Sas- senheim. Zaadhandel. Vennooten: A. Ver schoor, Sassenheim (Huwelijksche voor waarden) en L. J. Verschoor, Sassenheim. Wijzigingen: Meelfabriek Koechlin N.V., Oosterkerk straat Leiden. De procuratie van A. Win kel is ingetrokken. Procuratie verleend aan J. L van den Bos, 's-Gravenhage (Beper kende Bepalingen) en aan H. A. Bol, Lel den. (Beperkende Bepalingen). D. NieuwenhuisSchutte, Heerenstraat 5a, Leiden. Handel in manufacturen. Wij ziging handelsnaam in: Nieuwenhuis' Ma- nufacturenhandel. N.V. Radiocentrale „Radimij", Kerkstraat 84, Nieuwveen. Exploitatie van radiocen trale. Bijvoeging uitgeoefend bedrijf: In- st.aljateurswerkzaamheden, verkoop van ar tikelen, alles uitsluitend op electrotechnisch gebied. HOOG ER ONDERWIJS IN NEDERLANDSCH-INDIË. Lezing van dr. I. J. Brugmans voor de Mij. der Ned. Letterkunde. Voor de Maatschappij der Nederlandsche Letterkunde alhier heeft dr. I. J. Brugmans gisteravond een voordracht gehouden over „Verleden, heden en toekomst van het hoo- ger onderwijs in Nederlanfisch Indlë". In zijn historische inleiding deed de spre ker uitkomen, dat langen tijd tot om streeks 1910, de mogelijkheid van hooger onderwijs in Ned.-Indië zelfs niet werd overwogen. Tot die opvatting werkte de om standigheid mee. dat het middelbaar on derwijs nog weinig was ontwikkeld, zoodat slechts op een gering aantal studenten kon worden gerekend. De hoofdfactor was ech ter, dat Indië voor hooger onderwijs niet rijp werd geacht, omdat de wetenschappe lijke sfeer scheen te ontbreken. Dat was ook de opvatting van C, Th. van Deventer. Sinds het begin der 20ste eeuw onder ging Indië snelle oeconomische en maat schappelijke veranderingen. De maatschap pij werd meer „westerseh". het oeconomisch leven bloeide, de overheidstaak werd be langrijk uitgebreid, het aantal academisch opgeleide werkers steeg. Tevens ging zich het Aziatisch reveil ook in Indie openbaren o.a. in den vorm van een sterke vraag van inheemsche zijde naar onderwijs. De regee ring voorzag in die vraag en stichtte lagere en middelbare scholen, waar de Inheemsche bevolking onderwijs kon ontvangen als in Nederland .dus met Nederlandsch als voer taal Aldus kon hooger onderwijs als be kroning niet uitblijven, te minder toen in 1920 het particuliere Initiatief tot oprich ting van een technische hoogeschool te Bandoeng overging. De regeering ging dan ook op den ingeslagen weg voort en stichtte ln 1924 een rechtshoogeschool, ln 1927 een geneeskundige hoogeschool, belde te Bata via. Na eenige cijfers omtrent het Indische hooger onderwijs te hebben medegedeeld ging dr. Brugmans over tot de bespreking van enkele moeilijkheden en problemen, aan het huidige hooger onderwijs in Indie verbonden. Men dient steeds te bedenken dat dit onderwijs niet spontaan uit de maatschappij is gegroeid of door eeuwen oude traditie daarin wortelt, maar resul taat is van bewust regeeringsbeleid. Dien tengevolge is het hooger onderwijsvraag stuk in Indië in laatste instantie een staat kundig vraagstuk; van het algemeene poli tieke beleid hangt het af, in welke mate en in welke richting het hooger onderwijs zich zal uitbreiden. Vast staat slechts, dat Indië een groeiend quantum academici behoeft, en dat het ondenkbaar zou zijn deze allen bulten Indlë te doen opleiden. Uitbreiding van het Indische hooger onderwijs is dus redelijk. De toekomst: techniek en letteren. Na nog gewezen te hebben op de moeilijk heden, die de studenten in Indië ondervin den door hun weinig ontwikkeld milieu en lage inkomen, alsook door het gebruik van het Nederlandsch als onderwijstaal, weidde dr. Brugmans uit over de toekomst. De uit breiding van Indië's hooger onderwijs zal in twee richtingen worden gezocht; tech niek en letteren. De stichting eener facul teit der letteren komt het eerst aan de beurt; de voorbereiding Is reeds ter hand genomen, doch het staat nog niet vast of het mogelijk zal zijn er aanstonds een be- grootingspost voor uit te trekken. Volgens vroegere plannen, die reeds ln 1930 werden gepubliceerd, zou die faculteit voornamelijk beoefenaars der Idonesische talen en his torici kweeken. Thans wordt overwogen, ook de studie der sociale wetenschappen daarin te betrekken, voor zoover die voor Indië van belang zijn; zij, die deze weten schappen hebben beoefend, zullen onge twijfeld in velerlei openbare en particuliere functies bruikbaar blijken. Spreker be sloot met de opmerking, dat de verdere groei van het hooger onderwijs in Indië met belangstelling dient te worden gevolgd, omdat ln Indlë niet zelden tot stand kon worden gebracht wat in Nederland door traditie of gewoonte wordt verzuimd. MAATSCHAPPIJ VOOR TOONKUNST. De Jaarvergadering. Gisteravond hield de Maatschappij voor Toonkunst ln haar eigen gebouw. Rapen burg 22 alhier, haar jaarlijksche algemeene ledenvergadering onder voorzitterschap van den heer dr. C. de Jong. Nadat deze alle aanwezigen welkom had geheeten, werden de notulen van de vorige algemeene leden vergadering goedgekeurd, het jaarverslag over het 105de maatschappelijk jaar voor gelezen en legde de penningmeester zijn rekening over dat jaar, goedgekeurd door een daartoe benoemde commissie, aan de vergadering over. Hem werd dank gebracht voor zijn accuraat beheer. De heer dr. W. C. Braat. die aan de beurt van aftreden was, werd als commissaris herkozen. Na benoeming van een commissie tot na zien van de rekening en verantwoording over het 106de maatschappelijk jaar en na de rondvraag, werd de vergadering gesloten. Aan het jaarverslag over de periode 1 Sept. 1938 t/m 31 Aug. 1939 wordt het vol gende ontleend: Als een zeer belangrijk feit moet ln de eerste plaats worden vermeld de aankoop van een eigen Toonkunstgebouw aan het Rapenburg 22, dat intusschen onder lei ding van den architect Bern. Buurman ge heel ls gerestaureerd en met Ingang van 1 Sept. 1939 in gebruik genomen ls. Het aantal leerlingen der Muziekschool nam evenals het vorig jaar toe. De directeur, de heer Hans Franco Mendes, verdient hulde voor zijn ijver en enthousiasme, waarmee hij ongetwijfeld de MuzieksctguM op een zeer -hoog peil heeft gebracht, var Voor het onderwijs aan de afdeeling Muziekschool te Oegstgeest voor leerling Ne der L. S. was de belangstelling even fr.gch als in het jaar daarvoor. .im In het verslagjaar werden twee nl«^g v leerkrachten aangesteld, nJ. Roosje Dr„itiS sen (declamatie) en J. v. d. Boogert (piai_ Het voortdurend stijgen van het leer*'., gental noopte tot aanstelling van dezt- leerkracht voor piano. De heer Jan Prins werd in het airi? loopen jaar tot hoofdleeraar voor fluit erf noemd. Voor de drie lezingen, die de heeren F. ters, Reeser en Andriessen hebben ge) "6- den. is helaas de belangstelling niet groot geweest als verwacht mocht wordr"1 Voorts dient te worden vermeld, dat goedgeslaagde radio-uitzending over vjb Leidsche radio-distributie vanuit de V*m ziekschool door de beste leerlingen gege„ werd. dat een wedstrijd plaats vond >,a viool- en pianoleerlingen en dat de ,.a r" ma vista klas" onder leiding van den te" Franco Mendes haar 10-jarlg heeft gevierd. Sz Het volksmuziekonderwijs vanwege /r'( Maatschapij gegeven ln het Leidsche Vor™ huis leverde goede resultaten op. Vermeld dient te worden de oprichter: van het „Gemengd Koor der Maatsch, pij voor Toonkunst" onder leiding r, Frits Schuurman, dirigent-directeur «Hi het Residentie-Orkest De belangstelldït voor genoemd koor bleek inderdaad groot te zijn. reeds in den beginne gat zich 126 personen als lid op. In het verslagjaar werden gegeven 3 wone concerten en 2 buitengewone conti" ten. die zoowel door pers als publiek iJJ® gunstig werden beoordeeld. Het aantal leden was grooter dan in 1®* jaar daarvoor; het aantal abonnement- bleef stationnalr, terwijl het aantal sct/l lieren abonnementen iets terugliepen. De programma's van de concerten Hj, melden zoowel klassieke als moderne ken. Ook het aantal leden der Muzlekbibl/j theek is dit maatschappelijk jaar gestif,^ evenals het boekenbezit, dat op het oogt{u( blik 3793 nummers telt. an Boekengeschenken werden ontvang van dn heer ir. A. C. von Weller te Wi senaar, dr. J. W. C. Kolff en mej. C. S.I Kolft te Den Haag. mevr. E. Hamakt:— Kuenen te Eindhoven, mevr. L. Groei Flaes. mevr. N. v.d. Plas—Schaffer mt. heer L v.d. Putten, allen te Oegstget^ van de erven mej. Longespee, dr. O. J. Wer( naendts Francken en den heer Boekw; A allen te Leiden. B Resumeerende meent het bestuur te ku f nen vaststellen, dat met tevredenheid het afgeloopen jaar kan worden terugfen zien en spreekt de hoop uit, dat de M»4*k schappij voor Toonkunst haar positie to llet Leidsche muziekleven ook ondanks ion intusschen afgekondigde mobilisatie 3 kunnen handhaven. Ier. otg c HET 126-JARIG BESTAAN VAN 4 R.l." )p z Regiments-wedstrijden in hardrijden, ei Gistermiddag werden deze wedstrijd! t tusschen de Sluizen te Katwijk gehoudf 1 Tal van militairen en burgers woonden wedstrijden bij. De baanlengte bedroeg meter en er waren 2Qp deelnemers. r1 De wedstrijden werden opgeluisterd dflgi militaire muziek. lij De uitslag was: le pr. Dorsman, die e«j eigen prijs kreeg en 150 sigaren om te viln deelen onder zijn onderdeel; 2e pr. J Does; 3e pr. de Jong; 4e pr. Kagie; 5e Buurman Kapitein van Zwijndrecht d« de de prijzen uit. 'l Dinsdag a.s. hoopt de heer C. StrH'f land den dag te herdenken, dat hij we'; 25 jaar als tuinman ln dienst der gemeen' trad. Streefland staat bekend als een hade werker, die liefde heeft voor zijn vak en é.e door zijn eerlijkheid en vakbekwaamheid -e hoog aanzien staat bij zijn chefs en ca lega's. In verschillende vereenlglngen vt vulde of vervult hij nog steeds een bt" stuursfunctie; o.a. is hij veie jaren t*g stuurslid van den R.K. Volksbond gewet* en op 't oogenblik penningmeester van s', R K Bond van Overheidspersoneel „Sul Paulus" afd. Leiden. Bij K. B. van 10 Januari is aan d'.f heer G. A H. Kluijtmans op zijn verzot eervol ontslag verleend als lid van de* Voogdijraad te dezer stede, onder dankbe tuiging voor de als zoodanig -bewezen dies- sten. Hier ter stede is opgericht een belaij, genvereeniging van ondernemers van fij'-' wasch- en strljkinrichtingen. De oprit' tingsvergadering werd onder goede belanjb stelling en in een goede collegiale sfeer pi' houden. Het bestuur wordt gevormd dof de heeren W. A. v. d. Kwast, Guit en J. Weers secretaris. l t Geslaagd voor het examen Boeklw- den, gehouden door de Ver. v. Leeraren -' dc Handelswetenschappen, de heeren v. d. Nadort en J. van Nood, alhier. Geslaagd voor het Mercurius-cxaiM' boekhouden de heer C. J. A. Zandvliet hier.

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 2