Oplossingen Goede oplossing De toverformule Ik zie, ik zie l-Rie Beurze Natuurlijk welkom in onze "ing. Ik noem je dan Rie, dat is toch goed? vind je schrift keurig. Voor jou brengt jjaar een groote verandering. \nny Bekooy Hartelijk gelukgewenst ït je verjaardag. Ik hoop voor je. dafje die dag veel zult kunnen doorschrappen je verlanglijst. In onze raadselkring ga over; daar moet je volgende week extra ed aan denken! Weer op het ijs geweest? ''Annie Lek Je hebt het schaatsenrijden 8ig geleerd. En nu maar verder oefenen tot volgende dooi. 'Zusjes Verlind Nu kon Coba haar oefe ngen weer voortzetten op het ijs en Elsje ar glijpartijtjes. Weer beiden genoten? Lydia Botermans Al is de ijspret geen "'tantiépret meer, daarom zal zij niet min- 'r fijn Zijn! Jij hebt Coba goed geholpen, frtns van der Meijden We zullen samen toberen de verveling te verjagen. Van harte lkom in onze raadselkring, kora Key Jij hebt ook al vaak de haatsen ondergebonden. Jij doet natuur- „,k extra je best; je hebt zo'n prachtig Oorbeeld aan je Vader en Moeder. Felici- sr je ouders van mij met hun succes. Geertje Linschoten Ik herinner me je am van verleden week en vind het prettig, jit je je nu aan komt melden. Hartelijk .'lkom en natuurlijk mag je me nu Tante piemen. i Ansje Eichhorn Nu kun je weer naar ri,;t ijs. Maar niet meer de hele dag. Wel op ik .dat er nog een ogenblikje voor de adsels overblijft. ''■Nanny Nauta Of jij het prettig hebt ze weken! Ik feliciteer je hartelijk met je "estdag en wens je een heel prettige dag 1 Ik hoop al op je feestnieuws. irTweetal Boclee Bedankt voor jullie otjulsels. Mijn voorraad groeit steeds! 1 Rietje Brandt Je hebt bijzonder aardige i deaux gekregen. Je kunt alles direct ge- uiken. Aan de handschoenen ben je zeker cl.uw begonnen? Je foto-albumpje werd eteen leuk ingewijd. Atie de Vogel Het is best, dat je mee mt doen. je bent welkom. Laat je niet schrikken, doordat je nu een raadsel fout id. Dat gaat volgende keer beter. -Bep Crama Bedankt voor je raadsel j(j anekdote Het spreekwoord, dat je op- eft. vind ik ongeschikt. Je moet natuur- atk zelf opletten, of je raadsel geplaatst is. tJan Crama Tot mijn spijt vind ik deze d;iekdote niet geschikt. t| Annie Klos Je kunt weer rijden, maar ei et meer op de Rijn. denk ik. Van je artje zag je boven. Bedankt voor je raad- vrftje. Maar reken er bij dit soort op, dat -;t lang op een beurt moet wachten. Margje Booy Waag je nu maar niet eieer op de Rijn. Je hebt vlug vorderingen maakt in de schaatskunst. Het is nu een ruïne winter, om het goed te leren. Henk van Egmond Ja. je brief was te at. Hier heb ik er nu twee. Wat een droe- g ongeluk van dien jongen op het ijs! f-ee» voorzichtig. Gelukkig, dat julllie nu isiregeld naar school gaan Jullie hebben at in te halen! Annie Olivier Vriezen! Dat gaat zo om li"! beurt; vriezen, dooien Dus nu weer •mar het ijs. Jij zette het Nieuwjaar slecht Gelukkig maar van korte duur. Henk Oliviêr Er is veel te beleven bij V' Oma. Praat de papegaai alles na? Jullie i >es heeft zeker een best leventje! t Zusjes Hartevelt Nu kun jij je verder 'tenen Janny. Moet Cootje nog beginnen? Ria Lepelaar Het was jammer van je ilterk verleden week. Steeds je leeftijd er bij brijven! Guus Binnendijk Ik denk. dat je al eer gezwierd hebt op de ijsbaan. Een i l;eval[er, dat het weer ging vriezen. Corrie Binnendijk Jij treft het op het ;enblik. dat je elke middag kunt gaan wilden. Verlang je naar April? En zijn er ban al verdere plannen? J Hannie de Wekker De school begon laandag. En er was een Kerstboom met aarsen Verder bedank ik je voor alle ieuwjaarswensen. Wil je Moeder boven zien bedanken voor haar bijzonder aardig 'tiefje? Nu vertellen jullie mij weer over de sprc!Idenk ik! Bedankt voor de anekdote. e"n ook groeten voor Suusje. Jannie van Biezen Ik ben heel blij met it „lettertje". Je hebt een druk leven, nu eer op een andere manier. Het is geluk kig. dat het zo kan. Ik begrijp wel, dat er 'jeinig raadseltijd meer overblijft. Zoveel J] meer waardeer ik je enkele „lettertjes", r hoop. dat het in het Nieuwe Jaar vooruit ijft gaan met Moeder, en wens haar in t!et bijzonder nog eens alles goeds toe aai Annie Schneider. Je hebt een heerlijke icantie achter de rug. Het was prettig iil'men, en prettig buiten. Jullie waren wis pelturige winkeljuffrouwen. Gelukkig hin- erde dit niet in jullie winkel. Hier wordt ook druk schaatsen gereden. Ik ben ook benieuwd naar je rapport. Miep Boll Hartelijk welkom. Jammer, dat je brief mij te laat bereikte. Insturen tot uiterlijk Dinsdagmorgen 9 uur. Jouw brief moet dus Maandagavond in de bus zijn. Joke Koopman Bedankt voor je wen sen, en het aardige tekeningetje. Je hebt het netjes gedaan. Annie van Winkel Lest best! Ik begin ook met het laatste, en bedank je voor het mooie plaatje, waarmee je de brief hebt versierd. Van het ijs heb jij al flink geno ten, en nu waarschijnlijk weer? Voor het antwoord op je vraag moet je 20 dagen optellen bij den feestdag van je Hoofdon derwijzer. Als je zusje de raadsels mee oplost, mag jij voorlopig de oplossingen wel voor haar schrijven. Nu leer je weer ijverig. Een „reuzenlange" correspondentie, niet waar? Nu neem ik fluks afscheid van jullie. Tot de volgende week. Allen hartelijk gegroet door jullie Raad seltante. Mevr. M. J. BOTERENBROOD. der raadsels uit het vorige nummer. 1. Wie niet lacht in mijn huis, voelt zich bij mij niet thuis. Lien, been, muis, schol, wit, étui, vacht, hit, mijn, zin, ia, Thijs, het, ijs. zeil, lei. 2. Anjum; Oldenzaal; Ermelo; Hoogkar- spel: Vlaardingen. 3. Driebergen, Rie, neen, bergen, d. 4. De telegraaf. 5. Achter de wolken schijnt toch de zon. 6. Maart, taart. 7. Schaduwbeeld. ontvangen van: Ineke Kriek. Ilans Kriek. Corrie Roozen- daal, Jan Zandbergen. Siebe Overdiep. Nellie Trap, Lenie Brocaar, Piet Martijn. Nelly Colpa. Ida de Graaf, Truus van der Werff, Tineke de Wit, Annie Teynenbuik, Lies Meurs, Anton Tegelaar, Mientje Uit- denbogaard, Antje Uitdenboogaard, Henk Stouten, Flip Stouten, Nellie Stouten, Sjaantje Stouten, Gerard Stouten, Janny Hermans, Ansje Hermans, Toni Neuteboom, Afke Neuteboom, Marietje Lagerwij, Sofietje Lagerwij, Willy van Rijn, Jan Piket, Plonie de Geus, Pieter van der Vliet, Maartje Stavleu, Annie v. d. Henst, Jaap Kruit, Ella Meinema, Nellie Meinema, Anny Schip per, Adri Schipper, Margje Dijksma, Jannie Werk, Wim Rienstra, Paul Rienstra. Atze van der Kooi, Bea van der Kooi, Henri Deroge. Joke Deroge, Annie Witman. Elly Oppelaar, Jannie van Kampenhout, Riek van Kampenhout, Jopie van der Mey, Truusje van Weizen, Pim van Weizen, Willie Hamer, Niek Bakker. Marti Bakker, Annie van der Vos, Ali Stikkelorum, Koos Stikke- lorum, Jan Bronsgeest, Ella Teljeur, Gerda Teljeur, Rietje Blonk, Frans Blonk, Wim de Wolf, Janny Kooyman, (ook van vorige keer), Coba Hensen, Gusta Boogerd, Ria Boogerd, Jopie Susan, Freddy Susan, Gerry Sweris, Lenie Prevo, Dick Nederlof, Tineke Marree, Wout van Heel, Truus Brugmans, Truusje Sluyter, Peter Westerbeek. Ineke Boterenbrood, Hansje Boterenbrood, Elsje Boterenbrood, Piet de Graaf, Leni de Graaf, Ansje Voorma, Ellie van der Lelie, Jacques de Geus, Suze de Geus, Mientje de Water. Willy Wiggers, Riekje Leemans, Aukje van der Walle, Koosje van Polanen, Loeki Fa- vier, Tiny Dee, Bep van der Zeeuw, Henk Klaassens, Klaas Tolner, Frieda Libot, Ma- rietje de Mooy, Corrie van Weizen, Rie Beurze, Anny Bekooy, Martin Vreeken, Frans van der Meijden. Annie Lek, Lydia Botermans. Coba Verlind, Elsje Verlind, Kora Key, Geertje Linschoten, Ansje Eich horn, Nanny Nauta, Marietje van Vliet, Bernard van Vliet, Adri Boelee, Dirk Boelee, Bep Crama, Jan Crama, Rietje Brandt, Henk van Egmond, Margje Booy, Annie Klos, Annie Hansen. Henny van Vliet, Henk Olivier, Annie Olivier, Jannie Hartevelt, Co Hartevelt, Ria Lepelaar, Toos de Vos, Rie de Vos. Joke de Vos, Hannie de Wekker, Suusje de Wekker, Guus Binnendijk, Corrie Binnendijk, Bep van Iterson, Bram van Iterson, Jannie van Biezen, Cobie Kleer, Wim Kleer, Annie van Winkel, Joke Koop man. Vorige keer te laat ontvangen. Gusta Bogerd, Henk van Egmond, Nellie Meinema, Ella Meinema. Miep Boll. Cobie Nieuwen- huis, Coby Nederlof, Nellie Trap. In het midden der 18e eeuw woonde in een Beiers stadje een weduwe, die van haar man een goed renderende bierbrouwerij had geërfd. Er was een bierhuis bij, dat altijd stampvol was. Toen de jaren voorbijgingen, werd de weduwe gieriger. Ze vond, dat ze nog niet genoeg op het bier verdiende en besloot dus, er meer water bij te doen. Het gevolg was. dat de omzet ieder jaar achteruitging en het bierhuis hoe langer hoe leger werd. Onder de weinige gasten, die de weduwe trouw waren gebleven, bevond zich ook een geleerde professor, van wien verteld werd, dat hij beslist kon toveren. De wedu we behandelde den geleerden man steeds zeer voorkomend en eens op een avond waagde zij het, hem haar nood te klagen en hem te vragen, of hij geen tovermiddel wist om haar zaken weer tot bloei te bren gen. De professor dacht een hele tijd na en zei toen „ik weet wel een middel, maar dan moet u me van te voren, beloven, dat u precies alles zult doen, wat' ik zeg". De weduwe beloofde het en zwoer zelfs een dure eed erop. „Goed" zei toen de professor „let op: zodra u weer bier brouwt, moet u driemaal om de brouwketel heenlopen, bij iedere om gang een emmer water uit de ketel schep pen en het weggooien, terwijl u zegt: „pig, pag, peg, vloei weg." En daarna moet u driemaal in tegenovergestelde richting om de ketel heenlopen, terwijl u telkens een grote schep hop n mout erin gooit met de woorden: „tierelier, maak lekker bier." Als u mijn raad precies opvolgt, zal uw zaak spoedig weer beroemd zijn". De professor nam vervolgens een klein medaillon uit zijn zak, dat hij de vrouw om de hals hing. Hij zei nog: „Denk eraan, dit altijd te dragen en nooit te openen, anders zou de toverformule niet helpen." De weduwe was erg blij met de goede raad. Ze schonk den professor een grote pint bier in en gaf hem bovendien nog een gulden. En voortaan deed ze trouw alles wat de man gezegd had en zie: weldra kwamen er weer gasten in het bierhuis en de omzet steeg, zodat de weduwe als een schatrijke vrouw stierf. Na haar dood openden haar kinderen het medaillon. Er zat een papiertje in, waarop geschreven stond: „Minder water, meer mout en hop. Brengt Je zaak er bovenop". Ik zie, ik zie wat jij niet ziet! Hoe blinkt het, Grootje? 't Blinkt geel! O, 'k weet het al, de zonnebloemen Op lange steel! Mis kindjelief, 't zijn de tik-tak-wijzera. Die wijzen zo heel secuur Het klokje van zeven uur! Ik zie, ik zie wat jij niet ziet! Hoe blinkt het, Grootje? 't Blinkt rood! O, 'k weet het al, het wollekluwen In Grootmoe's schoot! Mis kindjelief 't is het punemutsje Van Klaas Vaak daar voor de ruit Hij strooit al zijn korreltjes uit! Ik zie, ik zie wat jij niet ziet! Hoe blinkt het, Grootje? 't Blinkt blauw! O, 'k weet het al, de mooie tegels In onze schouw! Mis kindjelief, 't zijn twee stoute ogen Van 'n kind, dat niet slapen wil Nu mars naar je bedjeèn stil! MARIE MIC HON.

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 17