CORRESPONDENTIE Beste raadselnichtjes en -neefjes, Tot mijn verrassing was het nog niet uit met de Nieuwjaarskaarten. Voor hen, die deze kaarten stuurden, was dit waarschijn lijk minder prettig; nu vonden zij hun naam niet opgenoemd in de krant! Maar zij zullen wel gauw begrepen hebben, hoe de vork aan de steel zat. Ik was verleden week uit de stad; dat hadden jullie natuurlijk wel ge raden. Daardoor zijn er brieven of kaarten blijven liggen, of zij bereikten mij te laat. Bovendien heeft de post het omstreeks Nieuwjaar zo druk, dat niet alles op de juiste tijd bezorgd kan worden. Maar het doet er verder niet toe; deze Nieuwjaarswensen zijn even welkom en ik bedank ouders en kin deren. die mij nog hun gelukwensen zonden eveneens heel hartelijk. Verder bedank ik voor gelukwensen uit brieven van deze week. Dit geldt weer voor allen tegelijk. Ook nu zal ik de namen laten volgen van hen, die mij nog een afzonderlijke Nieuw jaarswens stuurden en hoop hiermede on geruste harten gerust te maken! Hartelijk dank dan aan: Niek Bakker, Marti Bakker en ouders, Lydia Botermans (je hebt een prachtige uitgezocht!), Heer en Mevrouw MeinemaStam, Piet de Graaf, Leni de Graaf en ouders, Margje Booy, Ans Nieuwen- huys, M. de Bruijn, E. M. de BruijnHen driks, Elsje de Bruijn (laat je weer eens wat horen!), heer en mevr. A. Schipper—Piket, Annie en Adri Schipper, heer en mevr. A. HarteveltSlootweg, Marietje Laman, Paul Laman, Wim Laman. Corrie Visser. Nellie Trap, heer H. Stouten en gezin, Jo Kooien, Jannie Kooien, Tineke de Wit, heer en mevr. W. v. d. Vosvan Kooten, Janny van Groeningen (prettig te merken, dat je me nog niet vergeten bent), Corrie Roozenda-1". Piet Martijn, heer en mevr. van Biezen— Kroon, Annie van der Sluis, heer en mevr. H. de VosGeleynse, Joke Drabbe (bijzon der aardig, oud-raadselnichtje!), heer en mevr. A. van WinkelBuis. Annie Klos, Ansje Voorma. Jannie van Kampenhout, Corrie en Dikkie van Weizen, heer en mevr. P. de WekkerSweris. Het waren ook heel mooie kaarten, even als die van verleden week. Jullie begrijpt, dat ik een pracht-verzameling bij elkaar heb! Er is mij zoveel goeds toegewenst; voor mij wel een goed begin van het jaar. Harte lijk dank aan allen! Alweer ijs! Dit zijn weken naar jullie zin! We voelen nu goed. dat het winter is! Ge nieten jullie er maar flink van! Velen van jullie kunnen deze weken van „krabbe laars" flinke schaatsenrijders worden. Daar van vertellen jullie me natuurlijk in je brieven. Nu nog iets: al hebben jullie nu veel ijs- pret, toch zal ik volgende week maar met mijn Januari-verrassing komen, vinden jullie niet? In de eerste plaats weten we niet, of er dan nog ijs is en in de tweede plaats zullen jullie toch graag aan de Kin derkrant-verrassing werken, als jullie van het ijs thuiskomen. Ieder raadt het wel, wat je dan volgende week te doen hebt? Nu begin ik gauw aan de grote stapel brieven! Gerry Sweris. - Gelukkig un je weer rij den; nu begint de pret van voren af aan. Met dit verschil, dat je al goed kunt rijden. Heb je je al weer verzoend met school- en huiswerk? Het valt eerst even tegen, na die heerlijke ijsdagen. Truusje Sluymer. - Je kunt je hart weer ophalen, en even fijn rijden als vorige week. Truus Brugmans. - Het ysgenoegen begint opnieuw, en ik denk, dat jij weer heel gauw op het ijs was. Dick Nederlof. - Hartelijk welkom. Op een gewoon velletje papier is je briefje me even lief. Anekdoten mag je insturen. Tineke Marree. - Dit was een extra fijne Kerstvacantie. Ik denk, dat je nu weer al je vrije uurtjes naar het ijs zult glippen. Peter Westerbeek. - Jij hebt flink mee- gefeest op Oudejaarsavond. Het was Maan dagavond een gevaarlijk tochtje, om de brief naar mij toe te brengen! Hans Kriek Hartelijk welkom. Jullie briefjes mogen in één enveloppe, maar het hóeft niet. Ineke Kriek Je hebt je goed geoefend op je nieuwe schaatsen! Nellie Trap Je vorige briefje heeft me niet op tijd bereikt; het moest die week naar het Leidsch Dagblad ingezonden wor den. Nu lees ik beide. De sneeuw was fijn en het ijs nu niet minder, hè? Jij hebt pretjes gehad in je vacantie: bioscoop en poffertjes bakken! Jan Zandbergen Deze week weet ik wel, hoe het is: halve dagen op school en halve dagen op het ijs! Bedankt voor je raadsel. Maar: je moet een poosje geduld hebben, voor het geplaatst wordt; ik heb er nog vele. Dickie Optendrees Van harte welkom. Je behoort bij de kleineren (711 jaar). Nu heb je één oplossing fout; volgende keer zal het wel goed gaan. Schrijf daarom alle op lossingen op, die je weet, in elk geval min stens drie. Lenie Brocaar Nu kon je weer schaat senrijden, al was het dan niet de hele dag. Bedankt voor je raadsels. Jij voelt je goed thuis op je schaatsen. Piet Martijn Een pluimpje voor al je goede oplossingen. Ik hoop, dat je Vader beter is (mijn beste wensen voor hem), en jij nog van het ijs hebt kunnen genieten. Riekje Leemans Je breit een complete ijsuitrusting. Je hebt gelijk: de rode inkt staat goed op je papier. Truus van der Werf Ik denk, dat je deze week weer op de Zoeterwoudsche Singel op je schaatsen te vinden was! Tineke de Wit Ik had ook een prettige vacantie. Nu weer op de schaatsen? Je stuurt me een mooie kaart. Heb jij ook nog zo heerlijk in de sneeuw gerold? Annie Teynenbuik Nu kun je weer verder oefenen op je schaatsen. Mientje Uitdenboogaard Het nieuwe jaar begint voor jou altijd dubbel prettig. Antje Uitdenboogaard Binnenkort wor den jullie dus Leidse nichtjes. Dan kunnen jullie je brief zelf naar het Bureau Leidsch Dagblad brengen. Lies Meurs De feestdagen brengen pret tige drukte mee. En nu druk aan het schaatsenrijden? Nellie Stouten Op het ijs moet je flink in beweging blijven; glijden enz. Anders word je koud. Sjaantje Stouten Je hebt weer onder vonden, hoe goed het jezelf doet, als je een ander vreugde bezorgt. Beterschap met je kleine zusje. Gerard Stouten Je hebt me weer een aardig versje overgeschreven. Wat een werk iedere week! Janny Hermans Jc kunt nu weer ge nieten. En fijn, dat je geen hulp meer nodig hebt bij het rijden-, Ansje Hermans Jij ook hartelijk wel kom. Gezellig, zo samen! Toni Neuteboom Jij bent goed af met je boek. Ik denk. dat Je na het schaatsen rijden nog fijn een uurtje gaat lezen. Marietje Lagerwij Leuk. dat wij met onze correspondentie ook een verre Tante op de hoogte houden! De nieuwe schaatsen kunnen goed gebruikt worden. Jan Piket Jij hebt „echt" afscheid ge nomen van het Oude jaar. Dat was een lastig werkje op de gladde straat. Je vriend Piet heeft je goed ingelicht. Bedankt voor dit raadsel Nu maar je beurt afwachten. Annie v. d. Henst Je hebt goed geraden. Ik hoop hetzelfde als jij. Voor de raadsels moet je maar rustig afwachten. Plonie de Geus Je wens is vervuld en jij staat weer op je schaatsen. Jaap Kruit Dank voor je brief en goede wensen. Nu gaat het schoolwerk je tijd in beslag nemen. Ik hoop, dat de gewonnen boeken je een prettige herinnering blijven aan je raadseltijd. Ik wens je het beste. Ella Meinema Dat beviel jullie wel, nog op te zijn, toen het nieuwe jaar begon! De brief bereikte me net te laat. Jammer, hè? Maar aan de kaart wist ik al, dat jullie me niet vergaten! Fijn, dat jullie schaatsen hebben. Is het ..krabbelen" al „rijden" ge worden? Best hoor, volgende keer gaat je Oom voor. Maak maar veel pret met hem! Nellie Meinema Nu jouw briefje. Het komt toch aan de beurt Wat hebben jullie veel genoten in de laatste week van het Oude jaar! En nu genieten jullie natuurlijk weer volop van het ijs. Hoe gaat het met je Oma? Marietje de Mooy Bedankt voor je raadseltje, dat geschikt is. Zusjes Schipper Deze week kunnen jullie weer je hart ophalen met rijden en glijden; dat is onverwachte vreugd. Jannie Werk Gelukkig kun je weer naar het ijs, om vast op de schaats te wor den. Nieuwe pret dus! Je ging flink laat naar bed na Oudejaarsavond. Wim Rienstra Je kon weer naar liet ijs deze week. Dat was een meevaller na een tegenvaller. Bea van der Kooi Moeders feestdag gaf nog een extra prettige dag in de vacantie. Paul Rienstra Jullie hebben heerlijk genoten van het. ijs. Er wat smaken die moppen dan heerlijk! Atze van der Kooi Voor jou had de schaatspret helaas ook onprettige gevolgen. Ik hoop, dat je nu geen pijn meer hebt. Het beste er mee! Henri Deroge Ik dank je, voor je wen sen en voor je raadsel, dat een beurt krijgt. Alleen weet ik nog niet, wanneer! Beter schap voor Joke. Elly Oppelaar Wat heb je genoten van je schaatsen. En nu weer! Het is veel leuker je naam in de krant te vinden, hè! Bedankt voor de raadsels. Jannie van Kampenhout n toch nog leren schaatsenrijden. het je op het gladde vlak? Een b^];:ln, voor jullie, elk jaar zulk mooi vuLY. zien. '.I Riek van Kampenhout Juin» Ar goed bedacht op het Kerstfeest. ;t, kaart is nu in mijn bezit, zoals zag. J Jopie van der Mey Het was maar goed, dat je nieuwe schaats? had! Je zult er Woensdagmiddag genoten hebben. Annie Witteman Hartelijk a>,v bent dus al gewend aan raadsels gj Vind je het prettig op je school? n* Truusje van Weizen Jij kuntia' verder oefenen. Wat zul jij mooi lecJ Pim van Weizen Ik feliciteer!* hartelijk met je verjaardag. Je juist een vrije middag. Gelukkig,*», arme eendje verlost is. Niek en Marti Bakker Wat Lj dat het weer ging vriezen! Nu gaafl al aardig goed op de schaatsen? Annie van der Vos Je hebt lanjg van de Kerstboom. En ook lang ge01 Oudejaars-avond! Ali en Koos Stikkelorum Da:u goed, Ali: ik ben flink ln de ans;.'a zet. Bedankt voor je aardige anekdffl. Jan Bronsgeest Ja. er wordt *1 dacht aan de Raadseltante. Dre feestmaand is al te gauw voorbij, A Gerda Teljeur Natuurlijk krijs een versje nu. 10 Vang elke dag met frisse mojj Je nieuwe dagtaak aan. 9 En lukte het heden niet zo^ Morgen zal het beter gaan.g' Ella Teljeur Je hebt een prachS gekregen. De ijspret is gelukkig noga Wim de Wolf Het was een H vacantie met zoveel ijs. Ik ben blij, cd allen zo genoten hebben. u Coba Hensen Nu ben jij ooki beurt voor een versje. ei Pluk dankbaar de rozen, Die het leven je geeft. 11 Strooi bloemen voor and'renj Zolang als je leeft, Ria Boogaard School is fijn enE is fijn: alles op zijn tijd. Heb jf" gespeeld met Lies? Jopie en Freddy Susan Je raad» ben we al eens gehad. Daarom i:J niet geschikt meer. Wat schrijft ditf al een keurige brief. Weer ijspret! Gusta Bogerd Je vorige brief P me te laat, zodat ik er nu twee bew* Het gaat best met oplossen. De is een zijstraat van de Zoeten! Singel. Lenie Prevo Jij denkt al verfc Bedankt voor je anekdote. i Annie Hansen De ijspret duuf niet tot jouw verdriet! Bedanktl beide raadsels! s Ansje Voorma In orde met kaart! Nu is er zeker weer pracht* de slootjes achter jullie huis. Duss de schaatsen! a Piet de Graaf Nu heb je je ny vonden! En nu, na al de feestd; het weer een tijd van geregeld inze Leni de Graaf Ik ben blij met voornemens. Ellie van der Lelie Bij jullie w ook drukke, maar prettige wekea vorderingen gemaakt op de schaats: Aukje van der Walle Jij was enige uit onze raadselkringen, Nieuwjaarsdag slaap in moest hale flink Oudejaar gevierd. De schoo! gonnen, maar de ijspret schijnt blijven. Willy Wiggers Jij hebt goed ijs genoten. Minder prettig is het.n tandarts te moeten gaan! Koosje van Polanen De school naar jouw zin. En kleur je nog elke Tiny Dee Ik begrijp, dat je veel met. je nicht; een lieve, flinke niet waar? Houd jij ook van muziek? Je een aardig versje voor mij op. Bep van der Zeeuw Noem jeöj enveloppe? Juist een heel mooie! Ji dote is geschikt, bedankt. Zoals nu] de Kerstvacantie altijd zijn! Jij ken:, dus goed. Loeki Favier Je bent weer hebt goede voornemens. Henk Klaassens Jij hebt een brij bij jij niet boft. maar ik wel. Wanti ik toch een briefje. Maar prettiger weest: geen bof en geen briefje, hf kregen allen een beurt. Spoedige schap. Klaas Tolner Ik denk, dat jij gereden hebt. Bedankt voor raao anekdote. Corrie van Weizen Spijt over o< en nu blijdschap over de vorst, is W Bedankt voor je raadsel.

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 16