Het ijs in de Omgeving Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 10 Januari 1940 KERK- EN SCH00LNIEUWS Betrouwbaar ijs geeft veel genot Beter conditie dan verleden katwijk aan den rijn Uit de Omstreken Gisteren waren wij reeds in de ge legenheid, te kunnen mcdedeelen, dat het Ijs niet van de dooi geleden heeft en dat men dus op de meren of anders zins weer schitterend kon rijden. Nu het vannacht weer sterk heeft gevroren en het er naar uitziet, dat de vorst ons nog niet in den steek zal laten, zullen stellig weer velen, als zij daartoe in de gelegenheid zijn, van de heerlijke ijsvreugde gaan profiteeren. want het ijs verkeert in het algemeen t in nog beter conditie dan verleden week. iuw Wat de Kaag betreft: het ijs is er weer prachtig on er heerscht onder heerlijke zonneschijn, een écht ouderwetsche ijs- stemming op de fraaie banen! Naar wij vernemen, zijn deze door het bestuur van de IJsclub „Kagermeer" giste ren nogmaals nauwkeurig gecontroleerd en (duidelijk aangegeven, zoodat men zeker zeen angst behoeft te hebben. 1 Mits men zich nogmaals zij daarop net nadruk gewezen! houdt aan de door •middel van brug en vlag aangegeven over- letplaatsen. te meer omdat de vaar- ;eul (Boterslop) gisteravond weer door de ;cheepvaart is opengebroken. In de omgeving van het Kagermeer zijn n het bijzonder ook de Boekhorstvaart en 'ie Zomersloot verbinding gevend tus- ,chen het Vennemeer en de Koppoel en •XX) verder naar Rijpwetering, alsmede de '3roote Sloot, tusschen de Leede te War mond en de Zij!, aan te bevelen. Ook op het Braassemermeer wordt weer 'Veel gereden en daar Is het evenmin ge- /aarlijk, mits men zich aan de reeds ver melde aanwijzingen houdt 1 De Westeinderplassen zijn thans even eens weer ln goede conditie gekomen en ieze zijn gisteren weer bereden. De land- ijsbaan te Aalsmeer is heropend en uitste- cend berijdbaar. Langeraarsche en Nieuwkoopsche plas- :sen bieden ook mooi ijs. Groote vaarten als Ringvaart, de Rijn tot Gouwsluis bij Alphen), Aarkanaal, Voudwetenng (tusschen Woubrugge en 'Uphen). blijven nog onberijdbaar, daar zij •oor de scheepvaart zoo lang mogelijk ipengehouden werden of worden. Waar zij lichtgevroren zijn, bevinden zich zóó veel -chotsen op het ijs, dat het rijden onmo- elijk aanbevolen kan worden. Er wordt echter wèl verwacht, dat de >ude Rijn bij aanhoudende vorst eindelijk licht zal komen te liggen. Gisteren is te ilphen geen schip meer gepasseerd en liep nen reeds weer over de geul. Het plan be- taat, om zoo spoedig mogelijk banen langs ten Rijn aan te leggen, zoodat men dan vellicht mits de Rijn weer niet open gebroken wordt binnenkort ook van Lei den naar Alphen kan rijden, t n DE SCHENK WEER berijdbaar. Moest er gisteren nog gewaarschuwd n worden voor de kwaliteit van het ijs J op de Schenk (Veenwatcring), thans is i, er weer volop gelegenheid om te ge nieten en zelfs nog beter dan vóór Zon dag, want alle oneffenheden zijn ver dwenen; een mooi ijsvlak wacht op de liefhebbers! Hedenmiddag waren er op de Vinkensloot •eer wedstrijden georganiseerd door een aar Ingezetenen van Voorschoten ten be- oeve van de armste gezinnen in deze ge- ïeente. HET GALGEWATER De situatie van het ijs aan het Galge- ater blijft hoogst onzeker Vanmorgen erd reeds door velen aan de kanten ge iden, waar het ijs mooi was, doch later n'p den dag hebben een boot en een ijsbre- eler het ijs weer op sommige plaatsen tot "ie kanten toe, in ernstige mate opengebro ken, zoodat het rijden de grootste voor- chtlgheld verelscht en voor nlet-ingewij- ren zeker af te raden is. Ook aan de kan- ctin van den Ouden Rijn tusschen Vink en 1'aagsche Schouw werd vanmorgen veel ge- 1 :den, doch schepen kunnen eventueel ook ciar de situatie ieder oogenblik verande- >s1n. Het ijs op zich zelf is natuurlijk sterk :!(i betrouwbaar mits men aan de kan- f n rijdt doch tegen de onverwachte en lor den schaatsenrijder zeer teleurstel- -nde vaarten van IJsbrekers e.d. Is het na- murlijk niet bestand. De Haarlemmertrekvaart is thans eerst (jarljdbaar van de Kwaakbrug af en niet d«eer gelijk verleden week vermeld •eds van ongeveer de houthandel Gebr. jliulder af. BODEGRAVEN. er. Uit Bodegraven vernemen wij, dat het ijs alle buitenwateren weer in prima con ditie is. Vooral op den Rijn, waar de ergste ukhotsen zijn weggedooid, is een prachtige aan ontstaan, die ver uitsteekt boven die ><in verleden week. ie: I ld Zelfs tot binnen de bebouwde kom van Bodegraven en vlak bij de sluis de jkolk ligt er een heel mooie baan. Het Ie- 'ais thans niet langer een bezwaar oin il' bij het maken van tochten naar Gouda over het ijs door Bodegraven te gaan. ."'Ook de Goudsche Vaart blijft goed. hoe- m'el daar feitelijk weinig meer gereden Wordt en deze alleen dient om er over te ("isseeren naar de prachtige banen op de t'eeuwijksche plassen, waar gisteren reeds Misschien méér Bodegravers reden dan in 1 odegraven zelf. De ijsbaan, die langzamer- J' ind slecht was geworden, is eveneens !c'eer heelemaal in orde en vooral gister- vond was het er op de verlichte banen er druk. i I De schaatsenrijders maken weer een druk WeeK. gebruik van het ijs op den Rijn. De IJsclub .Voorwaarts" heeft zich direct beijverd om de noodlge maatregelen te treffen. Als de vorst aanhoudt zal alles .weer spoedig in volle actie zijn. Des avonds ls dc baan op den Rijn electrlsch verlicht wat tot gevolg heeft dat er ook dan een druk gebruik van wordt gemaakt. katwijk zee De opnieuw Ingevallen vorstperiode heeft dadelijk het ijs in den omtrek weer berijd baar gemaakt. Door de politie werd het ijs gister tusschen de sluizen gepeild en dit bleek 10 c.M. dik te zijn. De banen werden vrij gegeven en velen profiteerden van het mooie harde ijs. Dc Katwijkschc ijsbaan in Duinoord was ook gisteravond bij verlichting opengesteld. noordwijkerhout Uit Noordwijkerhout wordt ons gemeld, dat overal weer druk gereden wordt. Het ijs verkeert er in het algemeen ln goede conditie. Onder de bruggen blijft het ge vaarlijk en de Leidsche Trekvaart moet zooveel mogelijk aan de kanten bereden worden. De verbindingen naar de Kaag, Leiden en Haarlem zijn weer grootendeels hersteld. rijnsburg. Op de Vliet en het Buitenwater werd weer druk schaatsen gereden. Het ijs, In zonderheid in het Noordwijkerkanaal ver keert in uitstekende conditie. De RiJnsburg- sche IJsclub heeft voor goede banen ge zorgd. voorhout Ook in Voorhout werd gisteren weer ge noten van het Ijs. De betrouwbaarheid is gecontroleerd goed, van de Warmonderhek- brug af tot aan de Piet Gljzenbrug. Onder bruggen kan alleen doorgegaan worden bij de Nagelbrug. Onder andere bruggen moe de rijders nog niet doorgaan, vooral niet onder de bruggen aan den Rijksstraatweg. waddinxveen De uitslag van de gisteravond te Wad- dinxveen door de ijsclub „Nooit Gedacht" georganiseerde hardrijderij voor mannen (z.g. drie-aan-den-stok) luidt als volgt: le pr. C. v. Tol, 2e pr. G Hofman, 3e pr. J. Dokter, 4e pr. A. v. d. Flier en 5e pr. R. Monster. De route WaddinxveenGouda via den Kanaaldijk is goed te berijden. PREDIKBEURTEN. VOOR DONDERDAG 11 JANUARI. Benthuizen Geref. Gem Nam. 7 uur, ds. Stujjvenberg. Koudekerk Geref. Kerk: Nam. 7 uur. ds. G. J. Sybesma van Palembang. Nieuw-Vennep Chr. Kerk: Nam. 7 uur, de heer Aangeenbri^j, Rijnsburg Ned. Hen;. Kérk: Nam. 7J,£ uur, ds. G. C. van NÏftrik. Geref. Kerk (Rapenburg: Nam. uur, ds. J. G. Feenstra van Scheyeningen. Valkenburg Ned. Herv. 'Kerk; Nam. 7% uur, ds. Veldkamp. Waddinxveen Ned. Herv. Kerk: Nam. 7 uur, ds. A. Vroeg-in-de-Wey van Loon-op-Zand. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Arnhem (vac.-A. Drost Azn.). A. T. Stegenga te Zuidzande. Bedankt: Voor Bourtange. H. T. A. J. Westrik tc Rolde. GEREF. KERKEN. Benoemd. Tot hulppred. te Blokzijl. A. G. Honig, cand. te Kampen. CHR. GEREF. KERK. Beroepen: Te Werkendam, C. Smits te Slie- drecht. Ds. K. KLOOSTERMAN f. In den ouderdom van 77 jaar is te Augustinusga (Fr.) nog onverwachts over leden ds. K. Kloosterman, em. predikant der Ned. Herv. Kerk. Klaas Kloosterman werd 2 Maart 1862 te Roodeschuur onder Augustinusga, waar zijn vader tal van jaren lid van den ge meenteraad van Achtkarspelen is geweest geboren. Hij bezocht de gymnasia te Zetten en te Winschoten, en studeerde aan de Rijksuniversiteit te Groningen theologie om in 1888 candidaat te worden in Noord- Brabant. 20 Jan. 1889 bevestigde ds. G. W. H. Stegenga van Augustinusga hem té Gas- selternijveen in zijn eerste gemeente waar aan de overledene zich verbond sprekende over 1 Cor. 1 23a In 1892 vertrok ds. Kloosterman naar Tjerkgast waar wijlen ds. J. van Paassen van Haarlem, toen te Langweer, hem be vestigde. 1 Nov. 1897 verbond ds. Klooster man zich aan de gemeente van Hantum, na tevoren ingeleid te zijn door ds. C. Cazemier van Oosterbierum. Tot aan zijn emeritaat dat hem 14 Sept. 1930 eervol verleend werd heeft ds. Kloosterman deze gemeente ge diend. Na zjjn emeritaat vestigde de overledene die o.m. praetor was, van den ring Holwerd en lid van het classicaal bestuur van Dok- kum, zich metterwoon in zijn geboorte plaats. Aldaar zal zijii stoffelijk overschot Vrijdagmiddag worden ter ruste gelegd. 5883 ilngez. Mea.) Ds. j. nierstrasz t. In den ouderdom van bijkans 90 jaar is te 's-Gravenhage overleden ds. J. Nierstrasz em predikant der Ned. Herv. Kerk Johan Nierstrasz werd 14 Juli 1850 te Maastricht, waar zijn vader notaris was, geboren. Hij studeerde aan de Rijksuniver siteiten te Leiden en te Utrecht en werd in 1875 candidaat in Groningen om 29 Aug. van dat jaar te Krabbendijke, door zijn zwager, ds. K. W. Vethake. em. predikant te Utrecht in het predikambt te worden bevestigd. In 1879 vertrok de overledene naar Burum, welke standplaats ln 1884 met Hijkersmilde verwisseld werd. In 1887 werd hij predikant te óoënga om in 1890 te Leiderdorp zijn intrede te doen. Deze ge meente heeft hij gediend tot aan zijn eme ritaat dat hem met ingang van 21 Juni 1921 door het prov. kerkbestuur van Zuid- Holland op eervolle wijze verleend werd Ds Nierstrasz was tijdens zijn verblijf in Friesland lid van het Prov. Kerkbestuur in deze provincie en praeses van het classi caal bestuur van Sneek. Tij des zijn verblijf te Leiderdorp was hij praeses van het clas sicaal bestuur van Leiden. In zijn laatste gemeente heeft hij ook meerdere functies bekleed. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot zal morgen op Oud Eik en Dui nen plaatsvinden. De stoet vertrekt om half twee van het sterfhuis aan de Gouden regenstraat. AARLANDERVEEN. En dezer dagen is door de gemeente politie en belastingambtenaren bij den landbouwer T. W. schapenvleesch aange troffen, dat niet voorzien was van het ver- elschte stempel. Verschillende gezinnen hadden reeds van het vleesch gegeten. Proces-verbaal is opgemaakt. ALPHEN. Voordrachtavond Ned. Ver. van Huisvr. Gisteravond gaf de afd. Alphen dec Ned. Ver. van Huisvrouwen in het Nutsgebouw een voordraohtsavond, waarin mr. Andries Noland uit Amsterdam fragmenten voor droe; uit de „Camera Obscura". De groote zaal was vrij goed bezet. Mevr. Klaverweide merkte op, dat dit een wel bijzondere bijeenkomst van huisvrou wen was. Want niet alleen dames, maar ook de heeren en speciaal de militairen zijn ditmaal uitgenoodigd. De Ver. van Huls vrouwen heeft gemeend om behalve het breien van polsmofjes, den militairen een attractie in den vorm van een aangenamen en leerrijken avond aan te moeten bieden. Mr. Noland wees er dan op, dat de „Ca mera Obscura" van Beets ook na 100 jaar nog steeds nieuw is. De figuren uit dit werk zien wij nog dagelijks. Daarna vertolkte de heer Noland op uit stekende wijze eenige fragmenten uit het honderdjarige werk, zooals de „Schippers knecht" en de „Familie Kegge". Ter afwisseling gaf hij een vijftal balla- <-.n weer, n.l. „De Boer", „Kapitein Jan van Oord" en de „Schóne Marleen" van Were- meus Buning, „Herodes' kok" van Gabriel Smit en „De ballade der Schooiers" van Karei Vertonge. In de pauze werden alle aanwezigen op koffie en thee onthaald. Na de pauze droeg mr. Noland „Het Dia kenhuismannetje", wel het meest bekende fragment uit de „Camera Obscura" voor. waarbij hij de typische figuur van „Ceesje" op treffende wijze uitbeeldde. Tot slot gaf hij de meer humoristische schets van mr. Bruis en dr. Deluw ten beste. De groote stilte tijdens de voordrachten en het hartelijke applaus waarmee de de clamatie werd beloond, bewezen, dat men het vertolkte begreep en waardeerde: De Ver. van Ned. Hulsvrouwen kan dan ook met genoegen op dezen welgeslaagden llt- terairen kunstavond terugzien. Een der militairen dankte op geestige wijze voor den leerrijken avond. Voor „Boekhouden der Ver. v. Leer. in de Handelswetenschappen" slaagden onze plaatsgenooten de heeren A. de Graaf. A G. v. d. Kant, J. Karman, P. Breedveld Jr., A. Jesse en G. Wijsman en voor Ned. Han delscorrespondent de heer G. Sljpestein. B. en W. stellen den raad voor naar aanleiding van haar verzoek aan de Wed. L. Buner met ingang van 1 Januari 1940 JJ. een pensioen te verstrekken van f. 260. p. j. Aan het pensioen van wijlen den heer Buner werd door de provincie Zuid-Holland de helft bijgedragen. Ged. Staten bleken echter niet bereid ln het pensioen van de weduwe bij te dragen. Het pensioen van de weduwe van den veldwachter der voorma lige gemeente Oudshoorn komt dus geheel ten laste van de gemeente. Bij K B. is herbenoemd tot kanton- rechter-plaatsvervanger in het kanton Alphen, mr. F. A. Hehnstrijd alhier. Gisteravond is opgericht een buurtijs- vereeniglng -è Molenaars. Voorzitter is. de heer W. Smit. Hedenavond is op de baan 's Molenaars een ringrijderij op schaatsen. geerd waren, niet komen. Het bestuur be sloot er nu een „gezellig onderonsje" van te maken, en over 1 of 2 weken een avond te beleggen met humoristen.. Met den Chr. groet besloot spreker zijp openingswoord. Het werd toch gezellig, want er was een pianist die ook zijn accordeon goed be speelde, terwijl een der aanwezigen een voordracht ten beste gaf; de aanwezigen werden door het bestuur rijkelijk op con sumpties onthaald. Een aardige verloting verhoogde de feeststemming, zoodat een en ander toch een aardige avond werd. BODEGRAVEN. R. K. Dragersver. St. Lodewijk. De R.K. Dragersver. St. Lodewijk verga derde onder presidium van den heer A. de Vos, in café v.d. Zwaan. Het financieel verslag werd uitgebracht door den pen ningmeester. pastoor Lühn, die een batig saldo kon aangeven van ruim f. 70.-. waar van f. 60.- werd uitgekeerd aan Kath. liefdadigheidsvereeniging. Dit saldo is al leen mogelijk, omdat de dragers (bij be grafenissen) zich geheel belangeloos be schikbaar stellen. Tot secretaris werd ln de vacature Hoekx gekozen de heer J de Groot. Na de be handeling van de huishoudelijke zaken hield de pastoor een korte toespraak, waar- In hij het mooie van dit werk, waardoor zoovelen geholpen worden, teeker.de. De gladheid. De gladheid van de laatste dagen heeft meerdere plaatsgenooten gebroken lichaamsdeelen gekost. O.a. kwam de echtgenoote van dr. v. Beek in de Wilhel- minastraat te vallen, waardoor zij een pols brak en bij dr. Beije moest worden binnen gedragen. Nog een viertal andere personen brak een pols. Door het strooieh van over vloedig zand zijn de gevaren nu echter ondervangen terwijl bovendien de Rijks waterstaat op den Rijksweg pékel heeft ge goten. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Het a.s. afscheid van burgemeester Kwint. Op Vrijdagmiddag n.s. in een openbare Raadsvergadering hoopt de burgemeester de heer Kwint, Vrijdag a.s, dés nam. te half drie afscheid van zijn gemeente- te nemen, zulks in verband met zijn benoeming tot burgemeester van Waarder c.a. Na afloop der vergadering om plm. half vier kunnen de Gemeentenaren persoonlijk afscheid van den burgemeester nemen. Daar de burgemeester hier 15 jaar zijn ambt bekleed heeft zullen ongetwijfeld velen van deze gelegènhqid gebruik willen maken. 3 Raadsagepda. Op Vrijdag a.s. des nam. half 3 komt de Raad in openbare vergadering bijeen: 1. Notulen; 2 Ingekomen stukken; 3. Ont slagaanvrage M. J. E. Kwint als ambtenaar van den Burgerlijken Starid: 4. Benoeming waarnemend gemeente-secretaris; 5. Beëe- diging waarnemend gemeente-secretaris; 6. Wijziging begrootingen dienst 1939 en 1940; 7. Afscheid van den Burgemeester. NIEUWVEEN. Bijeenkomst R.-K. Volksbond. In hotel Schreuder vierde de R.-K. Volks bond het 20-jarig bestaan. De voorzitter, de heer Th Brouwer, deelde mede dat het maar een gedeeltelijke feestavond kon wor den, want door de gladheid van de we gen konden dé humoristen, die geënga- NOORDEN. In de jaarvergadering der Meisjesver. „Tabltha", bleek uit het financieel verslag dat in kas was een batig slot van f .27.50 Een collecte bracht op f. 18. Gekozen zijn tot notabelen der Herv. Kerk de heeren A. Burggraaf en A. Ple zier, zulks in de plaats van de heeren Z. de Graaf en P. Vermei, die bedankten. RIJNZATERWOUDE. Vergadering IJsverecniging „Exselsior" te Bilderdani. Bovengenoemde vereeniging hield haar jaarvergadering in café Roos onder leiding van den nieuwbenoemden voorzitter den heer L. Post, daar de oud-voorzitter de heer M. Brewe wegens ongesteldheid zijn functie had neergelegd. 24 Jaar was hij be stuurslid en verschillende jaren voorzitter; zijn heengaan werd herdacht en hij werd vereerd met een cadeau. De Voorzitter opende de druk bezochte vergadering, waarna de secretaris de no tulen voorlas, die goedgekeurd werden. Daarna volgde het gunstig verslag van den penningmeester Twee nieuwe bestuursleden werden ge kozen n.l. de heeren G. Verdonk en C. Roos. De heeren A. van Lienden en N. Post wer den herkozen. Na de rondvraag las het oudste lid de heer M. Roos een fraai ge dicht voor, dat door hem zelf vervaardigd was. Dit vers oogstte een daverend applaus Hierna volgde de sluiting door den voor' zitter. TER AAR. IJswedstrijden. In Korteraar hield de IJsclub „Nooit Ge dacht" een wedstrijd ten bate van behoef- tigen. Er namen 60 personen aan deel, die allen een pakket levensmiddelen ontvingen De premies werden gewonnen door: 1. Th. Markman. 2. W. Verlaan. 3. B. Vork. De IJsclub te Aardam hield een wed strijd ln het ringrijden, waaraan werd deelgenomen door 16 paren. De prijzen werden gewonnen door: 1. KroonVer boom, 2. MulderKroon, 3. Verboomde Vogel, 4. Vis—den Blanken. Bij Pulmot op de Noordeindsche Poel werden wedstrijden voor kinderen gehou den in hardryde. en priksleden. Er waren spannende kampen te zien. Vele deelneem sters en deelnemers konden met een prijs huiswaarts keeren. WADDINXVEEN. Het miltvuur. Bij den veehouder V.. wonende Bloemen- daalschcweg alhier is de gevreesde vee ziekte miltvuur geconstateerd. Alle maat regelen zijn onmiddellijk genomen. AALSMEER. De gladheid. De bloemenveiling kon gistermorgen op den gewonen tijd 's morgens 6 uur niet aanvangen, aangezien koopers opdien tijd niet aanwezig konden zijn, daar auto verkeer In verband met de gladheid zoo goed als onmogelijk was. Eerst om 9 uur kon deze veiling beginnen. Door de gladheid was alles in de war. Thans is men door het strooien van asch en zand, hetgeen voor de Ingezetenen bij politle-verordenlng verplichtend ls gesteld, het euvel weer vrijwel te boven. KATWIJK AAN ZEE. Doordat de wielrijder v. D. met te groote snelheid de stelle Hoogstraat afreed, reed hij met zijn arm, die verwond werd, door een ruit van de woning van M. de V. in de Havenstraat. NOORDWIJK AAN ZEE. Filmavond Chr. Besturenbond. In het vereenigingsgebouw heeft een filmvertooning plaats gehad uitgaande van den Chr. Besturenbond. Vertoond werd, behalve enkele natuur- en komische films, de film .Draagt elkan ders lasten" van het tuberculoozefonds van het Chr. Nat. Vakverbond. De secr. de heer A. Plug opende met ge bed en wees op het buitengewoon schoone werk van het T.B.C.-fonds van het C.N.V. Na afloop heeft de voorz. de heer D. v.d. Niet nog gesproken over de hulp aan de bedreigde kinderen en hiervoor aller hulp en medewerking, ook in verband met de uitzending gevraagd, waarna sluiting volgde. 's Middags hadden nog onder groote be langstelling twee voorstellingen voor kin deren plaats. Onze plaatsgenoot de heer C. Admi raal Czn. slaagde voor het practljk-examen Engelsche Handelscorrespondentie der Ver. van Leeraren in de Handelswetenschappen. NOORDWIJKERHOUT. Heden ls een deputatie uit de kerk voogdij en den kerkeraad der Ned. Herv. Kerk naar Eindhoven vertrokken, teneinde daar het kerkelijk huwelijk bij te wonen van den a.s, predikant alhier, den heer M. den Hertog. Deze zal Zondag as. in het predikambt bevestigd worden. De collecte gehouden in den Oude jaarsavond-dienst in de Ncd. Herv. Kerk voor emiriti-predikanten en predikants weduwen bracht ruim f. 18.- op. RIJNSBURG. De inhoud van de bussen voor vrije zitplaatsen ln de Ned. Herv. Kerk en de Kerkzaal bedroeg f. 47.85. SASSENHEIM. Voor het diploma Boekhouden van de Ver. van Leeraren in de Handelsweten schappen slaagde onze plaatsgenoot M. v. Egmond. De afd. Sassenheim van den Ned. Chr. Vrouwenbond heeft het voornemen de hier gelegerde militairen een avond aan te bie den, waar een lezing zal worden gehouden over „Amsterdam" opgeluisterd met licht beelden. VOORHOUT. Vogelschietvcr. „St. Hubertus". De vogelschietvereenlging „St. Hubertus" alhier heeft dit jaar geen gebruikelijken schietdag gehouden. Door omstandigheden kon deze niet doorgaan. Om den leden deze traditioneele gebeurtenis te vergoeden, is het z.g. .snertmaal" wèl gehouden en zijn de leden in gezellig samenzijn bijeen ge weest. VOORSCHOTEN. Diefstal uit auto. Bij de politie heeft dr. C. J. K. alhier, aangifte gedaan van het feit, dat uit zijn auto een paar schaatsen zijn ontvreemd, ter waarde van vijftig gulden. De verkoop van postzegels en brief kaarten „Voor het Kind" heeft dit jaar in deze gemeente opgebracht f. 446.44 tegen f. 492,31 in de vorige periode. De Oudejaarsavond collecte, gehouden in de Ned. Herv. Kerk, ten bate van Emeriti Predikanten en Predikants-Weduwen heeft opgebracht f. 50.40. WASSENAAR. Gistermiddag is de 59-j. C. H. uit Den Haag, die in het Rijnlands Lyceum op een ladder werkzaamheden verrichtte, door het wegglijden van den ladder gevallen. Hij bekwam hierdoor een verwonding boven het linkeroog en een kneuzing aan zijn lin kerhand. Hij moest door den gemeente-arts worden verbonden. ZEVENHOVEN. De collecte ln de Herv. Kerk voor het Ned. Bijbelgenootschap ter verspreiding der H. Schrift onder de militairen bracht op f. 15,18. Einde vorig Jaar stonden 54 werkzoe kenden bij de arbeidsbemiddeling ingeschre ven. Oorzaak was de vorst, waardoor de werkverschaffing is stopgezet. 29 personen waxen daarin geplaatst. Benoemd tot commandant van de Bri gade Rijksveldwacht te Gouda w.o. ook onze gemeente behoort, de heer A. Jacobs, thans als zoodanig te Noordwolde werkzaam. 3—2

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 7