NOG SLECHTS VIJF DAGEN UW ADRES IS P. PLUG Pz. Uit de Omstreken De Gemeentebegrooting 1940 van Lisse LEiDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 9 Januari 1940 NAGEKOMEN BERICHTEN Stadsnieuws Buitenland NOVA-THEATER 3 RAZENDE JOCKEY's ZIGEUNERBENDE Uit de Rijnstreek Gemeentelijke welvaart wordt ernstig bedreigd VEREENIGING „KATHOLIE1 LEIDEN N.V. Het Ned. Tooneel voert op „Schijn en werkelijkheid". Ook de tweede avond van het winter- program. georganiseerd door de Vereeni- glng „Katholiek Leiden" is een groot suc ces ge v rden. Het was een uitverkocht huis, da; ten volle heeft genoten van het spel „Schijn en Werkelijkheid" dat het Nederlandsche Tooneel met Albert van Dalsum en Charlotte Kohier in de hoofd rollen. op zulk een voortreffelijke wijze voor het voetlicht heeft gebracht. Om half negen opende de voorzitter, de W. J. Kriek den avond met den Christe- lijken groet en een kort welkomswoord tot de vele ïanwezigen, in het bijzonder tot de geestelijken uit stad en omgeving en de afgevaardigden van de aangesloten R.K.- vereenigingen. „Schijn en Werkelijkneid" een spel door Paul Vincent Carroll, dat hierna onder regie van Albert van Dalsum werd opge voerd, geeft een stuk leven weer. dat zich afspeelt in de pastorie van een dorp in Ierland. Het toent de botsing tusschen den kanunnik Thomas Sherrlt.lAlbert van Dal sum I, die zijn leven bouwt op zekerheden, volgens bep'-oefde klassieke ideëen en zijn dienstmeisje Brigitte (Charlotte Kohier), die in een verschijning een bijzondere op dracht krijgt van de heilige Brigitta. Carroll's spel is vooral belangrijk doo"r de teekening van zijn personen, die allen in hooge mate van karakter verschillen, waardoor vrijwel voortdurend contrasten ontstaan, waarin de personen den schijn van het leven en de levensuitingen dikwijls aan de realiteit ondergeschikt maken. De opvoering was uitstekend en de waar deering daarvan kwam tot uiting in een ovatie aan het slot van het stuk en in een bloemenhulde en enkele woorden van dank door den voorltter. „Katholiek Leiden" kan terug ien op een in alle opzichten geslaagden tooneel- atond. LUCHTBESCHERMINGSDIENST WIJK X. Gisteravond werd de eerste les van den E.H.B.O.-cursus voor wijk 10 gegeven in een lokaal van de Christelijke school, Hooge Morschweg 12, dat voor dit doel welwillend door het schoolbestuur beschikbaar gesteld is. Met een enkel woord leidde de heer J. "tHart als wijkhoofd dezen cursus in waarna het woord was aan dokter Bertel, die gehetl vrijwillig de leiding op zich ge nomen heeft, in het practisch werk bijge staan door enkele dames en heeren, die reeds in het bezit zijn van het E.H.B.O.- dlploma. Het aantal deelnemers en deelneemsters geeft reden tot groote tevredenheid; niet minder dan vijftig dames en heeren zullen deze cursussen volgen, zoodat het zeker is dat straks, mocht het noodig zijn, wijk 10 niet zonder hulpkrachten zit, wat betreft de E.H.B.O. Ook overigens vorderde het werk in deze wijk flink; het aantal vrijwilligers voor brandweer, opruiming, telefoon, ordon nansdiensten enz is zeker voldoende, ter wijl in de verschillende blokken een finan- cieele commissie bezig is de noodlge con tanten te verzamelen, waaruit onkosten voor verbandmiddelen, brancards enz. enz boetreden kunnen worden. ABE BIJ DEN KEIZER. De Japansche minister-president Abe heeft zich vanmorgen naar het paleis be geven en den keizer verslag uitgebracht over de fundamenteele politiek der regee ring ten aanzien van de nieuwe centrale regeering in China. Vertegenwoordigers van de Japansche autoriteiten in China, die het kabinet op de hoogte hadden ge bracht van hun accoord met Wang-tsjing- wel als hoofd van de nieuwe regeering. zijn vanmorgen per vliegtuig naar Nanking teruggekeerd. JAPANSCHE AMBASSADEURS OP NON-ACTIEF. Sjiratori. de vroegere ambassadeur van Japan in Rome, is op non-acticiteit ge steld Er wordt aan herinnerd, dat luite nant-generaal Ohsjlma, de vroegere am bassadeur van Japan in Berlijn, na zijn te rugkeer in Tokio in het najaar van het vorige jaar, als ambassadeur is afgetreden. Zoowel Sjiratori als Ohsjlma waren sterke voorstanders van een drievoudige militaire alliantie tusschen Japan, Duitschland en Italië WERKLOOZEN IN BELGIË OPGEROEPEN. De Belgische regeering heeft besloten 8000 werkloozen onder de waipehen te roe- Men overweegt de mogelijkheid van obilisaiie van hoofden van gezinnen met drie en meeT kinderen. VERLIES-CIJFERS BIJ CONVOOI-VAREN. Officieel wordt medegedeeld, dat het totale aantal Britsche. geallieerde of neu- trale schepen, dat tot dusver geconvoyeerd werd, 5911 bedraagt. Het totale aantal sche pen, dat bij het varen in convool tengevolge van vijandelijk optreden verloren Is gegaan, bedraagt 12, d.i. 0.2 procent van het totaal KATWIJK AAN DEN RIJN. Teraardebestelling van den heer P. W. de Mooy. Onder zeer groote belangstelling werd gistermiddag op de begraafplaats der Ned. Herv. Gemeente tcraardebesteld het stof- felk overschot van den heer P. W. de Mooy, die, gelijk gemeld, het slachtoffer van een ongeval tijdens het schaatsenrijden is ge worden. Ten sterfhuize hield ds. Veldkamp uit Valkenburg, Ned. Terv. pred. een rouw dienst. Velen waren op het kerkhof aan wezig. De kist werd gedragen door de leden der Jongelingsver Jeremia 13. Toen de kist in de groeve was" nedergelaten trad naar voren ds. Veldkamp. Ned Herv. pred. (we gens ziekte van ds. E. Warmolts), deze haalde Gods Woord aan uit den 90sten Psalm vers 12, „Leer ons alzoo onze dagen tellen, dat wij een wijs hart bekomen". 1 Spr. richtte ten slotte een stichtelijk woord tot alle aanwezigen, zoowel ouderen als jongeren en sprak woorden van troost tot de nabestaanden, waarna deze droeve plechtigheid ten einde was. De heer C. van Beelen Jaczn is ge slaagd voor het examen Boekhouden, af genomen door de Ver. van Leeraren'. CHINA EN JAPAN. United Press meldt nog over het accoord tusschen Japan en Wang-tslng-wei: Men verklaard dat de Japansche vredesvoor waarden de belofte insluiten, dat zij zich binnen twee jaar nadat de vrede gesloten wordt, uit centraal en Zuid-China zullen terugtrekken. Dit punt is een beletsel ge weest bij vroegere onderhandelingen Voorts behelzen de voorwaarden: le Ja pan nationaliseert de "hineesche spoor wegen. 2. Er worden Japansche troepen in Noord-China en Binnen-Mongolie gesta- tionneerd onder een defensieve ant.i-ko- minternovereenkomst 3. V.'ang erkent Mongolië, 5. gezamelijke economische ont wikkeling en exploitatie van de natuurlijke Chineesche hulpbronnen. KATWIJK - TELEF. 400. Dinsd., Woensd. en Donderdag 5854 De RITZ BROTHERS als de Als 2de de spannende film LISSE. Voor beroep bedankt. Ds. M. Heikoop te Utrecht heeft bedankt voor het beroep der Geref. G«m. alhier. OEGSTGEEST. Aanrijdingen. Op het kruispunt EmmalaanWaldeck Pyrmontlaan—Terweeweg zijn gistermiddag een militaire auto, bestuurd door J. H. T. en een auto bestuurd door J. W. te Leiden met elkander in botsing gekomen. Er was mate- rieele schade, de bestuurders bleven onge deerd. Op hetzelfde kruispunt had een aanrijding plaats tusschen een auto. bestuurd door J. Q. v. d. E. en den wielrijder K. J. A. beiden alhier. Het rijwiel werd totaal vernield. De oorzaak lag in het feit, dat de wielrijder geen voorrang aan de auto had verleend. Door verbreking van een raam is bij de familie B. een poging tot inbraak gepleegd. Vermoedelijk zijn de daders gestoord; al thans er wordt niets vermist. Gevonden: handschoenen, wanten, een halsketting, een rijwiel, een rijzweep, een poes, een blik biscuit, een lamp, een acten- tasch, een etui, een muts, een sleutel, een sjaal, een zilveren armband, een vulpen, een hakspoor, een ceintuur, een kettinkje, een vulpen, blikken bussen. Inlichtingen op het Politie-bureau. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Pieternella Geesberta Maria. D. van P. van Barneveld en N. A. IJzerman Johanna Helena Theresia, D. van L. J. Romeyn en H. H. G. Wenneker Maria Neeltje, D. van J. J. Timmers cn M. Pleit. Ondertrouwd; Johan Gerrit Kamp 33 J. te Deventer en Adriana Taverne 23 j. Gijsbertus Hendrikus de Bruyn 24 j. en Petronella Johanna Koeleman. Gehuwd: Johannes Hubertus Thijssen 26 J. van Venray en Anna Mechtilda Smits 28 J. Loop der bevolking. Gevestigd: W. G. Achttien. Burg. Treubstraat 32 J. H. E. Dijk, Papelaan 156d Mevr. de wed. H. C. L. Dijk, geb. Pera Papelaan 156d J. van der Nol, Leidscheweg 96 L. Bergman, Leidscheweg 43 E. D. P. L, Lelyveld, Wilgen laan 4 W. L. J. Llickers, Papelaan 94 P. Groeneveldt, Papelaan 94 F. H. C. van Hoek. Leidscheweg 191. Vertrokken: A. Bource. naar 's-Gravenhage. Madoerastraat 5 L. A. Overdevest, Zoeter- woude. Schenkelweg 49 J. Buikema. Gronin gen. Meeuwerderweg 180a J. A. van der Donk, Rotterdam. Persoonshaven 145a J. P. Riet veld, Leiden, Prinsenstraat 25 H. van Such- telen, Wassenaar, Kerkehout 33. Jaarfeest „St. Jan Baptist". De K.J.M.V. „St. Jan Baptist" vierde haar 2e jaarfeest in het R.K. vereenigingsgebouw met medewerking van het tooneelgezel- schap .,De vereenigde Haagsche Spelers", onder leiding van Pierre Balledux uit Den Haag. 's Middags werd een uitvoering gegeven voor de in deze gemeente gelegerde mili tairen, die slecht was bezocht. 's Avonds was er een feestavond voor de leden met hun ouders, genoodigden en an dere belangstellenden. De voorzitter de heer P. Karremans, opende met een woord van welkom, waarna het tooneelgezelschap op voerde het tooneelspel „Rond een half millioen" van Jac. Ballings. De regie was in handen van den heer J. van der Linden. Het werd uitstekend gespeeld en gaf een mooien avond. De heer A. Crama uit Lei den. verleende geheel belangeloos zijn mede werking met pianospel gedurende de pauzen. De heer P. Karreman sprak woorden van dank tot het gezelschap, hetgeen hij ver gezeld deed gaan van bloemen, de gladheid een auto. bestuurd door J. M. G. B. uit Aalsmeer, tegen een paal gereden. De bestuurder werd aan de linkerhand ver wond; de auto werd beschadigd. Komt zien en profiteert van de goedkoope aanbieding in Meubelen, Kleeden, Bedden met toebehooren, Gordijnen, enz. Behangerij - Stóffeerderij - Markiezen en Matrastenmakerij Hessenstraat hoek Sluisweg en Varkevisserstraat Telef. 248 - Katwijk aan Zee. Gevonden; Orderboekje, een hand schoen, een kinderhandschoen, een vos- bont, een damesarmbandhorloge. Inlichtin gen bij de politie op werkdagen. Het aantal werkzoekenden, ingeschre ven bij het agentschap der arbeidsbemid deling bedraagt deze week 156 personen. WASSENAAR. Vergadering buurtverecn. Deijleroord en omgeving. Onder voorzitterschap van den heer G. L. C. Zeedijk hield de buurtvereen. Deijleroord en omgeving een ledenvergadering. Na een welkomstwoord memoreerde spr. de totstandkoming van den Deijlerweg. Voorts deelde hij mede dat het in de be doeling ligt bij de totstandkoming van het plantsoen, door de gemeente aan te leg gen, een rustieke bank te plaatsen en deze te noemen Kolonel Kis-bank, wegens het ijveren voor de tot stand koming van den Deijlerweg door den overleden voorzitter. Verder herinnerde spr. aan het tienjarig bestaan der vereeniging op 3 September a s. welk feit men feestelijk hoopt te herden ken. Ir Radersma las hierop de notulen, die vastgesteld werden. De eerste secretaris, de heer Geurts, bracht het Jaarverslag uit, waaruit bleek dat de vereeniging eenlgen teruggang in het ledental had en dat dit thans 158 be draagt. De penningmeester, de heer Habog bracht hierop verslag uit De inkomsten hadden bedragen f. 312,86: de uitgaven f. 132,15 alzoo een batig slot van f. 180,71. Den penningmeester werd décharge ver leend voor het gevoerde beheer na het uit gebrachte verslag van de kascommissie, be staande uit de heeren Scharf en Schellens. Tot leden der nieuwe kascommissie wer den hierop benoemd de heeren Hopman en Harnas. Tot voorzitter werd gekozen de heer Zee dijk; herkozen werden de heeren Habig en Geurts In plaats van de heeren Fortuyn, Pel en Westendorp, die vertrokken en de laatste wegens ziekte zijn functie niet meer kan waarnemen, werden gekozen de hee ren J. Lantinga, L. Dekker en J. B Schel len. Met dank aan allen voor de mede werking aan de vereeniging volgde sluiting. in de Piancatuui .aal voor donateurs ea hu!sgenooten van werkende leden. On danks Jen bijna onbegaanbaren weg in den vooravond was de groote tooneelzaal flink bezet. De w.n. voorzitter de heer Koek wees er op, dat het gezelschap we gens ae mobilisatie enkele goede krachten moet misen. Spr. hoopte, dat de aanwezi gen bij de beoordeeling van het te geven program, daarmee rekening zouden hou den. Zoowel voor als na ue pauze erd hierna onder de bekwame leiding van den directeur, den heer van „eeuwen een viertal muzleknumers onberispelijk uitge voerd. Dit muzikale gedeelte werd besloten met den vroolijken marsch „Holland Ju belt". De afdeeling tooneel kwam voor het voetlicht met twee een-acters, getiteld: „Jaap heeft een reuze idee" en „Het ver- sche kadetje" welke beide stukjes onbe daarlijk de lachspieren in beweging brach ten. Tenslotte deea de voorzitter een beroep op de jonge aanwezigen om aanvulling van nieuwe krachten, teneinde de muziekver- eeniglng welkt reeds het vorig jaar haar 50-iarig jubileum vierde, op volle kracht te houden. BODEGRAVEN. ERNSTIG VERKEERSONGELUK, ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerard. Z. van Steven Noorlander en Pieternella Broer Johannus Cornells Ma- rinus, Z. van Johannus Lenting en J. M. A. van Zaal Clothilda Glesberta Catharina, D. van J. B. Schelfhout en M. A. S. Heuvel Theodora Frederica Johanna, D. van Cornells Martinus Stigter en G. J. Kons. Overleden: Theodorus van Veen 68 J. Loop der Bevolking. Gevestigd: Albertha J. de Wit Nieuwe Sloot 9 Freerk A. Donkerbroek, Gouasche Rijpad 1 Marinus Kok, Hazeveld Gerrit van der Torre en gezin. Blomehofstraat 5 Gerrit Kieivit en echtg., Ruisdaelstraat 42 Hendrika E. Miedeman (wed. S. Hulzinga), Prins Hendrik straat 29c. Vertrokken: Naar Den Haag. Gr. Markt 11, Cornelia W. Wiechers Zeist, Kersbergenplein 6. Theodoor W. J. van den Bosch. 6873 ALKEMADE. Uitvoering muziekgezelschap „Liefde voor Harmonie". Der traditie getrouw gaf het muziekge zelschap „Liefde voor Harmonie" z. g. Kop permaandag haar j aarlij ksche uitvoering o De Gemeentebegrooting 1940 is rondge zonden met een begeleidend schrijven van het college van B. en W. Dit college wijst er op dat deze be grooting wel onder moeilijke en zeer onzekere omstandigheden is ontworpen. Hadden B. en W. bij de samenstelling van de vorige begrooting goede ver wachtingen voor de toekomst en zijn deze aan de hand van het dienstjaar 1938 en het vermoedelijk eindresultaat over 1939 juist gebleken, door den oor logstoestand in Europa zijn ze vervlo gen. Er moet rekening mede worden ge houden, dat de welvaart der gemeente ernstig bedreigd wordt. Het komt wellicht tegenstrijdig voor, dat gelijktijdig een belastingverlaging wordt voorgesteld. Tengevolge van de hooge eischen die in verband met 's lands vei ligheid aan de RijksschatkLst worden ge steld, zullen de rijksbelastingen noodge dwongen stijgen. Ofschoon dit niet geheel mogelijk is dient er naar het oordeel van B. en W. naar te worden gestreefd deze stijging zooveel mogelijk op te vangen door verlaging van de gemeentebelastingen. Van dit standpunt bezien is de begrooting so ber opgezet /onder een goed beheer te schaden' en allerminst de sociale zorgen over het hoofd te zien. Voor verlaging der belastingen komt al lereerst in aanmerking de Wegen- of Straatbelasting, omdat deze de hoogste belastingdruk geeft naar aanleg van den maatstaf, die aangelegd wordt. Wat den gewonen dienst betreft, deze sluit met een bedrag in ontvangsten en uitgaven van f. 503 461 41 Do kapitaaldienst meldt aan ontvangsten f. 24501.69 cn aan uitgaven f. 37601.61. Verblijdend is. dat het voordeelig saldo van het dienstjaar 1938 ruim f. 16000 be draagt. Dit getuigt wel van een zuinig be leid van het gemeentebestuur. Het hoofdstuk „Algemeen Beheer" vangt aan met de vermelding van salarispasten waarin zeer weinig verandering is gebracht. Ook het presentiegeld van de Raadsleden bleef ongewijzigd. De secretarie-leges en rechten van den burgerlijken stand zijn begroot op f. 1600 (v j. f. 1725). Voor de brandweer is dit jaar geen ex tra post uitgetrokken. Vorig jaar werd de brandweer aanmerkelijk verbeterd. Voor de straatverlichting is begroot een post van f.6000 (v.j. f.6735). In totaal branden er des avonds 276 lantaarns, waar van 110 nachtbranders. Voor bescherming tegen luchtaanvallen is uitgetrokken f 500. Betreffende de Volksgezondheid is een post van f. 500 als subsidie voor het „Groe ne Kruis" voor bestrijding van tuberculose uitgetrokken. De Keuringsdienst vordert een post van f. 9169.17, waar tegenover staat een ont vangst van keur- en slachtloonen en bij dragen van andere gemeenten in den keu ringskring. De Bad--en Zweminrichting komt weer uit met een „memoriepost". In afwachting van groote stabiliteit in de gemeente- financlën hebben de voorgenomen stich tingsplannen van een open zweminrichting geen verderen voortgang gehad. De bijdrage aan den Schoolartsendienst bedraagt f. 1074.84. Schooltandverzorging f. 892.50. Subsidie particuliere ziekenauto van den hoer Scheepmaker f 200. De Volkshuisvesting bevat als voornaam ste post de annuïteiten van geldleenlngen ten bate van de Woningbouwverenigingen, waartegenover staat een post van rente en aflossing door bedoelde woningbouwvere nigingen. Openbare Werken vangt aan met salaris- posten, kosten van verlichting, verwarming enz. De Gemeente-toren zei - orden voor zien van een nieuw leien dak. Het onderhoud van plantsoenen vraagt bijna f. 1500. Het hoofdstuk Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, vermeldt de uitgaven en ontvangsten voor alle Inrichtingen van on derwijs, zóówel als subsidie aan muziek vereniging, e.a. Voor Ondersteuning aan behoeftlgen en werkloozen. wordt bijna f. 200.000 uitgetrok ken, waarvan de voornaamste posten lui den: verzorging en verpleging van arme krankzinnigen f. 24284.80; Burgerlijk Arm bestuur f. 38.000 (v.j. f. 30.000); dit bedrag wordt voldoend geacht voor gewone arm verzorging en ziekenhuisverpleging. De ondersteuning in natura van werk loozen wordt zeer beperkt en geschiedt voor de meest noodzakelijke behoeften en in dringende gevallen, doch neemt tenge volge van de tijdsomstandigheden en de moeilijkheden waarin kerkelijke instellin gen van weldadigheid beginnen te verkee- ren, steeds toe. De verzorging van wedu wen, ouden van dagen, enz., heeft voldoen de plaats. De kosten van Ziekenhuisver pleging worden door de kerkelijke Armbe sturen betaald, doch de helft of zoo noo dig 3/4 gedeelte daarvan wordt hen door het B A. vergoedt. Uit dezen post wordt mede betaald steunverleening aan hen, die niet in de rijkssteunregeling vallen, t.w. werkloozen die ziek zijn of uitgesloten zijn van steun. v Voor tewerkstelling van werkloozen ten dienste van gemeentewerken is uitgetrok ken f. 4500. Voor particuliere werkverschaffing f 15000 Hieronder valt ook het bollenpellen met toeslag. De steunverleening aan werkloozen wordt geraamd op f. 80.000. Steunverleening aan kleine tuinbouwers f. 2875. Voor al deze be dragen e.a. zal door het Rijk worden te ruggestort een bedrag van ongeveer f70.000 uit het Werkloosheldssubsldiefonds en door Econ. Zaken. Voor een extra bedeellng B- i steun in het najaar 1940) is uitgetrokken I f. 1529.37 Tenslotte de belastingen: Grondbelasting op de gebouwde eigendommen ten bate der gemeente f. 6160. ld. ongebouwde eigen dommen f 3950: 80 opcenten op hoofdsom grondbelasting op de gebouwde eigendom men f 14080; 20 opcenten Idem ongebouw de eigendommen f. 1580; Personeele belas tingen f.59000; Vermogensbelasting f 5749 60 Gemeentefondsbelasting 75 op centen f. 48772. Uitkeerlng uit het Gemeen tefonds f. 9800. Het Gasbedrijf sluit met een geraamd batig slot van f. 6792.47 Het Waterleiding- be'h'Of met f.3750. Onder „overige inkomsten en uitgaven staat vermeld een dividend van de N V. Electriciteltsbedrljf van ruim f. 10.000. De distributie-uitgaven ten bedrage van f. 4204.08, worden vergoed door het Rijk. Een ernstig en een lichtgewonde. Zondag omstreeks zeven uur heeft op den nieuwen snelverkeersweg Den Haag Utrecht, onder Nieuwerbrug op het pas ge opende gedeelte tusschen Bodegraven en Woerden het eerste ernstige ongeluk plaats gehad. Terwijl de zandauto, welke bezig was met strooien van zand op het gladde weg dek, geparkeerd stond, reed in volle vaart een motorrijder met duopassagier uit Schiebroek en komende uit de richting Utrecht er boven op. Van de drie perso nen, welke achter bij de auto stonden, konden er twee zich in veiligheid stellen door terzijde te springen, doch de derde persoon, de kantonnier Domburg te Waar der kon niet meer weg komen en werd aangereden en tegen de auto geduwd. De man leed hevige pijnen en is per passee- rende auto naar het R.-K. ziekenhuis te Woerden vervoerd. Hij had behalve vleesch- wonden ernstige Inwendige kneuzingen op- geloopen. De motorrijder bekwam lichte kwetsuren, terwijl de duopassagier er zon der kleerscheuren was afgekomen. Het mo torrijwiel werd beschadigd. Vermoedelijk heeft de mptorrijder door zijn zeer groote snelheid de auto te laat opgemerkt, niet tegenstaande deze twee roode lichten voer de, terwijl de mist en de gladde weg hier eveneens wel parten in gehad zullen heb ben. DE KAAG. Afscheid van Kapelaan A. A. M. C. Rietveld In verband met zijn benoeming tot rec tor te Dordrecht, nam Kapelaan Rietveld afscheid van dc parochie de Kaag. Het is wel een zeer spoedig afscheid, daar hij zeer enkele maanden geleden hier zijn intrede deed. Doch m deze enkele maanden zag men hem noode vertrekken naar Dor drecht. In zijn plaats is benoemd de heer C. A. v.d. Voort. Kapelaan V.d. Voort is ge boren in 1911, tot priester gewijd in 1937 en was sedert dien werkzaam te Enkhulzen LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis Bastiaan, z. van C van Tol en A, v. d. Mee Johanna Franclska, d. van B. van Maris en F. Szyszewski. Ondertrouwd: H. P. Diseraad 23 jaar en K. van Atten, 21 jaar. Loop der Bevolking, Gevestigd: G. Scheepstra, Acacialaan 19 H. Simonse, Acacilaan 24 P. A. Slierings, Berken kade 12 A. C. Oole. Zijloordkade 2 G. Spruit, ZiJldUk 3 G. L. den Hertog. Steen bakkerslaan 9 P. Hlensch, Kastanjelaan 12 A. Flamman-Westerlaken, v. d. Valk Boumanweg 39b A. A. Rodenburg, Steenbakkerslaan 11 H. R. Lan, Zijllaan 3, P. C. Kraan, Zijldijk 15. Vertrokken: F. Penninga, naar Amsterdam, Flamingostraat 241 Th. van Es, naar Alphen aan den Rijn. Steekterweg 218 S. Dijkstra, naar Katwijk, Wyborghstraat 25 K. Jonge- leen, naar Leiden. Anna Paulownastraat 35 P. J. D. van Malssen, n. Zoeterwoude, H. Rijndijk F 64J H. C. K. Oudshoorn naar Den Haag, L. Voorhout 54 D. van Dommelen, naar Lel den. N. Beestenmarkt 21 J. van der Vaart, naar Nicuwveen. NIEUWKOOP. Geslipt. De gezusters Van L„ die zich Maandag morgen per rijwiel naar haai' betrekking wilden begeven, slipten op den Nieuwveen- schen weg alhier tengevolge van de glad heid met haar rijwielen en kwamen ernstig te vallen. Een der gezusters kreeg een hevig bloedende hoofdwond, terwijl de an der zich aan haar knieën bezeerde. Een der rijwielen werd ernstig beschadigd. 5.00 spannend vind ik die detect. :-ro- nen nou heeleynaal nrt, ,Tan." 3—2

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 7