Ons Kort Verhaal LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 9 Januari 1940 ^UN/TINIUTTIKE^ Lau Ezerman overleden Wilhelmina Schwab-Welmann overleden RECHTZAKEN „Greet je" SLECHTS 47 JAAR OUD. Wijlen Lau Ezerman. In liet ziekenhuis „De Lichtenberg" te Amersfoort, waar hij Zondagmorgen een operatie heeft ondergaan, is gisteravond overleden de bekende tooneelspeler Lau Ezerman. Lau Ezerman werd op 11 Februari 1892 te Rotterdam geboren en bereikte dus den leeftijd van 47 jaar. Kij bezocht de H.B.S. in zijn geboorte plaats en was aanvankelijk bestemd voor den kaashandel. Het tooneelspelen zat hem echter in het bloed en op advies van Allda Tavtaud, die hem in een dilettantenveree- niging had opgemerkt, meldde hij zich als leerling aan de Tooneelschool. Daar stu deerde hij twee jaar en was toen gedwon gen de school te verlaten, omdat hij het reglement had overtreden, door voor te zijn afgestudeerd, ergens een engagement te sluiten. Eenige jaren werkte hij voor een filmfabriek in Haarlem, waar hij de moei lijkheden van de filmindustrie in haar be gintijd van dichtbij leerde kennen. Toch had hij ook een aangename herinnering aan deze periode, omdat hij er nog heeft samengewerkt met Louis Bouwmeester. Ezerman's loopbaan was rijk aan afwisse ling Vele gezelschappen hebben hem on eer hun leden mogen tellen. Na vele omzwervingen kwam hij via de operette bij „Het Tooneel" van Willem Royaards, dat hü na twee jaar verwisselde voor „Het Hollandseh Tooneel" onder lei ding van Louis de Vries. In 1919 trad hij voor ,Het Schouwtooneel" onder Adriaan van der Horst en Jan Musch op en na op heffing van dat gezelschap zag men hem bij het „Nieuw Schouwtooneel". Toen hy dit verliet, vatte hij het plan op om zich te wijden aan de kleinkunst. Groote bekendheid kreeg hij de laatste ja ren bij het A.B.C -cabaret. tot hetwelk hij in 1937 toetrad. In 1938 vierde hij bij dit gezelschap zijn zilveren tooneeljubileum in de revue „Dr. A.B.C." Ezerman was de oprichter can de O.A. S.E., „On.s Artisten Steunfonds Eendracht", voor welks instandhouding hij steeds krachtig heeft geijverd. De moeilijkheden, waarin dit fonds kwam te verkeeren, be- teekenden een groote teleurstelling voor hem. Bij „Het Schouwtooneel" brak Ezerman's groote tijd aan. Had hij daarvoor zich op den achtergrond bewogen, bij dit gezel schap kon hij zijn vooral komisch talent volkomen ontplooien. Hij speelde hier Ib sen, Björnson. Molière en Heijermans. Van zijn rollen worden hier de voornaamste genoemd: Dc kuekenmeester in „Peer Gynt", Pe ter Stockmann in „Een vijand van het volk", de gendarme in „De opgeknoopte, die werd afgeknoopt". Filippijn in „Krelis Louwen", Thomas Treek in „De Spaansche Brabander", Jacobson in „Een faillisse ment", de pastoor in Pirandello's „Het le ven, dat ik je gegeven heb", de opzichter in „In den nacht van 17 April". Rudolf van Brammen in „De familie Stastok". Kopper- lith in „Woutertje Pieterse", Verbene en van Velthuizen in „Kinderen van ons volk", (van Anton Coolen), de jonker in „De vier jaargetijden" (van denzelfden schrijver) en pechvogel in „Komedianten" (van Ostroski) Wijlen mevr. Schwab-Welmann. Het „Vad." meldt, dat de tooneelspeel- ster mevr. Wilhelmina J. J. Schwab-Wel mann op 77-jarigen leeftijd is overleden. Mevr. Schwab werd 29 April 1862 te Am sterdam geboren. Zij bezocht de tooneel school aldaar waar zij o.a. leerlinge was van mevr Kleine-Gartman. Zij verwierf de bronzen medaille, ingesteld door Z. M. Ko ning Willem III en kwam in 1882 bij de Koninklijke Vereeniging Het Nederlandsch Tooneel. In 1893 bij de oprichting der Ned. Tooneel vereeniging, werd zij aan dit ge zelschap verbonden. Van 19041920 trad zij wederom op bij de Kon. Ver. Het Ned. Tooneel: in laatstgenoemd jaar kwam zij bij het Rotterdamsch-Hofstad Tooneel on der directie van Cor v. d. Lugt Melsert. De overledene, een verdienstelijk tooneelspeel- ster, was gehuwd met den acteur Herman Schwab. Eenige jaren geleden trok het echtpaar Schwab zich terug en vestigde zich te Heemstede. Onder vele blijken van belangstelling vierden zij aldaar op 30 Juni 1937 hun gouden huwelijksfeest. De voornaamste rollen van mevr. Schwab waren Koningin Louise In Multatuli's „Vorstenschool". Rebecca West ln ,.Ros- mersholm", mevr Alving ln „Spoken", de vrouw ln „Steunpilaren" van Henrik Ib sen, Moeder in Brusses „Boefje." SCHILDERIJ VAN REMBRANDT ONTDEKT. Uit Moskou wordt gemeld: In kisten, die achtergelaten waren ln het „Ossolineum Lwow". een stichting, die in het begin van de negentiende eeuw opgericht was. is het origineel gevonden van een schilderij van Rembrandt, „portret van een onbekende vrouw". Ook is het origineele manuscript van den roman van Adam MickiewitsJ, „Pan Tadeuz" gevonden. NIEUWE UITGAVEN. Verschenen bij: TJeenk Willink, Zwolle: In de Editie Schuurman en Jordens: Bedrilfsradenwet. door A. Mastenbroek. Inkwartierlngswet, door mr. H. J. Kruis en H. Staring Jr.. kap. inf. Armenwet, door dr. L. Leydesdorff. Tabakswet 1921, door mr. J. v. d. Poel. Neerlands zout g, voor keuken KANTONGERECHT TE AIJ*HEN. èn tafelgebruik! JOZO: h« gejodeerde keuken* ïouc, dtt door 'n niet te proeven spoortje jodium een goede wstrborg tegen struma is. Per pondspak: 8 cl NEZO: het zuivere, fijne keuken* zout, buitengewoon zuinig in het gebruik. Per kilopak 1 3 ct. BOEKELO's TAFELZOUT: het fijnste zout ^dat U kent! Groote bus van 340 gr.: 15ct. Mooie glazen strooier gevuld 10 ct. De nieuwe bus van200gram: 10 ct, N.V. KON. NED. ZOUTINDUSTRIE BOEKGIO 5852 (Ingez. Med.) Java-Paciflc Lijn JAGERSFONTEIN. 7 Jan. van Manilla naar de Pacific Kust KOTA NOPAN. 7 Jan. van Manilla te Soerabaya. JavaNew-York Lijn PALEMBANG. 8 Jan. van Port Swettenham te Singapore. Rolt. Lloyd BENGALEN, thulsr.. pass. 8 Jan. Kaap Guardefui. Verstokvonnlssen. M.- en R.-wet en Reglement: J. C. D. te Apel doorn f. 10 of 5 dagen; V. B. R. P. f 5 of 3 d.; A. den H. f2,50 of 2 d.; A. K. te Bodegraven f3.50 of 3 d.; W. P. B. idem; L. J. R. te Rot terdam f2.50 of 2 d.; S. A. S. f4,50 of 3 d.; J. K. te Nieuwkoop f. 2 of 1 dag: G. L. M. idem; J. A. V. idem; Rijtijdenbesluit: H. B. f.3 of 2 dagen; Visscherfjwet: H. A. F. B. te Leiden 2- maal f. 2.50 of 2 dagen, met verb, verkl. hengel; IJkwet: A. de J. 7-maal 50 ct. of 1 dag en 2- maal f.2 of 2 dagen met verb.verkl. van het in beslag genomene; W. C Z, f. 2.50 verb, verkl. maat. Verkeersbord van Alphen: J. I. A. te Woerden f. 2.50 of 2 dagen. Leerplichtwet: A. C. van S. te Woubrugge f.5 of 5 dagen; L. C. v. d. G. f 10 of 5 dagen: A. J. de V. f.15 of 10 dagen; J. V. Ter-Aar f.5 of 3 dagen en G. V. idem. Keur polder Nieuwkoop: G. van den H. te Nieuwkoop f.3 of 2 dagen; Arbeidswet A. van B. f.5 of 3 dagen. Spoorwegwet: N. van Z. te Hazerswoude f.1 of 1 dag en f3 en 2 dagen; Art. 427. 2de lid Straf recht: J. van W. F. f4 of 2 dagen. KANTONGERECHT TE LEIDEN. 60 procent water by de melk gedaan. Gistermorgen moest voor het Kantongerecht alhier een melkhandelaar uit Zoeterwoude we gens ernstige melkvervalsching terecht staan. Daar er over de kwaliteit van de melk, welke verdachte had afgeleverd, ernstige klachten wa ren ingekomen, had de Keuringsdienst een mon ster melk genomen, en dit voor onderzoek opge- zonder naar den directeur-scheikundige van den keuringsdienst te Haarlem. Bij dit onder zoek was gebleken, dat er niet minder dan 60 procent water by de melk gedaan was. Ver dachte erkende, dat de melk met water verdund was, maar dit had zijn knecht gedaan, die daarvoor ontslagen was. Het O. M. wees er op. dat al had zyn knecht dit gedaan, verdachte niet vrfj uit gaat. omdat hy hiervoor verantwoordeiyk is. Het O. M. eischte f. 20 boete of 10 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde ver dachte tot f.20 boete of 10 dagen hechtenis. Bloembollen geteeld zonder vergunning. Een bloemist alhier moest terecht staan, om dat hy zonder vergunning van den minister van Economische Zaken en zonder aangesloten te zUn bij de Ned. Sierteelt-Centrale 800 vier kante meter bloemen te Voorhout had geteeld. De heer J. J. Bosman, afdeellngschcf der Ned. Sierteelt-Centrale verklaarde dat dit niet de eerste maal is. maar dat verdachte in 1936-'37 en '38 ook geteeld had zonder vergunning. Ver dachte had gemakkelijk een vergunning kun nen krygen. maar als verdachte gebrek aan geld heeft, gaat hy telen zonder vergunning. Het O M. eischte f. 15 boete of 10 dagen hechtenis. Verdachte verzocht clementie, daar het zeer slecht gaat in het bloembollenbedryf. In dit verband veroordeelde de kantonrechter ver dachte tot f.5 boete of 3 dagen hechtenis. Zonder deugdeiyke remmen gereden. Een grondwerker uit Katwyk aan Zee moest terecht staan, omdat hy op den Stationsweg alhier met een vrachtauto had gereden met ondeugdelijke remmen. De gevolgen waren niet uitgebleven, want toen hy een tram passeerde, kon hy niet remmen en had hy de tram aan gereden. Bij een remproef was gebleken, dat de auto by 25 KM. snelheid 16 meter remweg noodig had. Verdachte erkende, dat de remmen van de vrachtauto niet deugden: den vorigen avond had hy zijn patroon er nog op gewezen, dat de remmen van de auto niet meer werkten en het ryden hiermede zeer gevaarlyk was: maar zyn patroon had hem gelast toch met deze auto naar Leiden te ryden. En omdat hy een gezin had, durfde hy niet te weigeren. Nu is hy toch ontslagen en verzocht clementie. Het O. M. wees verdachte er op, dat hy ook had moeten denken aan de gezinnen van andere menschen, die gevaar hadden geloopen om overreden te worden door zulke vehikels. Het O. M. wilde den eisch wat verminderen, omdat zyn patroon ook terecht moest staan en eischte f.25 boete of 14 d. h. De kantonrechter veroordeelde verdachte tot f. 7.50 boete of 3 d h. Daarna moest de patroon eveneens uit Kat- wyk aan Zee terecht staan, omdat hy den eer sten verdachte gelast had met deze vracht auto te ryden. Het O. M. eischte f. 60 boete of een maand hechtenis. Uitspraak f.40 boete of 10 dagen hechtenis. Hy wilde een onbewoonbaar verklaarde woning niet ver laten. Een inwoner van Voorschoten moest terecht staan omdat hy aan de lastgeving van B. en W. van Voorschoten, om zyn onbewoonbaar ver klaarde woning te verlaten en te ontruimen, niet voldaan had. Het O. M. eischte 42-maal f. 1 of f. 42 boete of 42 dagen hechtenis. Over 8 dagen zal de kan tonrechter schrlfteiyk vonnis wyzen. Onvoorzichtig gereden. Een expediteur uit Voorschoten moest terecht staan, omdat hy met zyn vrachtauto op den Veurscheweg onder Voorschoten, hoewel erdoor tegenliggend verkeer geen voldoende ruimte was. toen met een onverminderde snelheid van 70 K.M gepasseerd was. waardoor hy de per sonenauto van den heer J. A. Verhaar uit Den Haag ..gekraakt" had. Het O. M. eischte f.25 boete of 14 dagen h. Over 8 dagen zal de Kantonrechter schrifteiyk vonnis wyzen. Niet op het verkeer gelet. Een chauffeur uit Alphen aan den Ryn moest ferecht staan, omdat hy. rydende met zyn vrachtauto op den H. Ryndyk onder Zoeter woude. niet op het voorgaande verkeer had ge- r?t. waardoor hy met groote snelheid op een personenauto van den heer J. Penning de Vries uit Wassenaar was opgebotst, die. omdat hij links den Dam wilde opryden, 100 meter daar vóór zyn linkerrichtingwjjzer had uitgestoken. Het O. M. wees er op. dat verdachte in het geheel niet heeft opgelet en geen enkel signaal heeft gegeven. Zulk ryden is onverantwoorde - ïyk. Het O. M .eischte f. 25 boete of 14 d. h. Uitspraak conform. Onvoorzichtig gereden met een autobus. Een chauffeur van een autobus uit Woerden moest terecht staan omdat hy met zyn autobus op den H. Ryndijk onder Zoeterwoude met groote snelheid links om een auto. die uit de Bruggestraat kwam. was heengereden, waardoor hy den heer D. v. d. Zwan uit Leiderdorp, die met zyn bakfiets stond te wachten onderste boven had gereden. Het O. M. eischte f. 40 boete of 20 dagen hechtenis. Uitspraak f.25 boete of 10 dagen hechtenis. PREDIKBEURTEN. VOOR WOENSDAG 10 JANUARI. Katwyk-aan-Zec Zaal voor Prot. Belangen: Nam. 7 uur, ds. Gravemeyer van Den Haag. Noordwijk-aan-Zee Geref. Bond (Juliana- weg 27)Nam. 7% uur, ds. A. Dekker van Voor burg. Ocgstgeest Pauluskerk: Nam. 8.15 uur. Ge bedsure voor den nood des tyds. Rynshurg Chr. Geref. Kerk: Nam. 7 uur, ds. N de Jong van Den Haag. Sassenhelm Geref. Kerk: Nam. 7 uur, ds. J. Hoek van Den Haag. Waddinxveen Gebouw Centrum: Nam. 7 uur, ds. De Rover van Vlaardlngen. NED. HERV. KERK Beroepen: Te Aartswoude c.a. (toez.) H. Kreb te Westzaan. Bedankt: Voor Cornjum, L. J. v. d. Kam te Beetgum. CHR. GEREF. KERK Bedankt: Voor Maassluis, G. J. v. Minnen te Huizen (N.H.) EV. LUTH. KERK. Aangenomen: Naar Dordrecht, S. v. d. Woude te Alkmaar. Ds. O. DE ROOS. A.s. Vrijdag herdenkt ds. O. de Roos te Leeuwarden, em. predikant der Geref. ker ken den dag waarop hij voor 50 jaar het predikambt aanvaardde. Oepke de Roos werd 6 April 1865 te Oos terend (Gem. Hennaarderadeel), geboren. Hij bezocht het Chr. gymnasium te Zetten en studeerde aan de Theol. Hoogeschool te Kampen, waar hij in 1889 candidaat werd om 13 Januari 1890 te Oudega (Wymbr.) door wijlen ds. J. J. Bajema van Sneek, in zijn eerste gemeente te worden bevestigd, waaraan de jubilaris zich verbond spre kende over Jer. 17 58. Tien jaar diende ds. de Roos zijn eerste gemeente om 27 Mei 1900 naar Rinsumageest te vertrekken waar zijn voorganger, ds. H. C. v.d. Brink, thans em. predikant der Geref. kerken in H.V. te Hilversum, hem bevestigde en Waar hij intrede deed met 1 Cor. 2 2. Ds. de Roos die de kerk van Rinsumageest tot aan zijn emeritaat dat hem met ingang van 14 Mei 1933 eervol verleend werd, heeft Door P. T. VAN WEES. Na lang zoeken beland ik eindelijk bij de straat waar Greetje woont. Het is een klein huisje in de oude binnenstad. Door een smal gangetje komt men ln de kleine benauwde voorkamer. In een var. de wan den bevindt zich een bedstee. Als ik er in gluur ontdek ik slordig omvergewoelde dekens en een spreitje, achterin op het hoekje van een kussen, ligt een '-.oortsig snoetje. Greetje, mijn morgenmeisje is plotsehng ziek geworden. Een buurvrouw bracht me de boodschap en zei er bijZe vraagt of u eens komen wilt, het kind ligt bij n"ij, ze kon niet alleen wezen". Als ik haar daar zoo zie liggen, krijg ik diep medelijden met dit moederloos meisle Ze is de jongste van zes broers en zusters die verder allemaal uit huis zijn. Waar vader is den heelen dag weg en Greet ver zorgt het kleine huishoudinkje ais ze bij mij klaar is. Als haar hartelijke buurvrouw zich niet over haar had ontfermd, was ze geheel zonder verpleging geweest. Plotseling komt er beweging in de slor dige massa beddegoed: Greetje begint pijnlijk te kreunen. „Dag Greet, heb je zoo'n pijn kind?" Ze draait zich om. kijkt me verrast aan. „Dag mevrouw, wat fijn dat u zoo gauw bij me komt, oh auw. Ik trek het krampend magei lijfje tegen me aan. probeer haar wat te troosten. Greetje rolt zich tegen me aan, ze is zoo ontroerend klein en "uirieloos, zooals ze daar ligt in haar nette witte nachtpon met lange mouwen. Na een poosje zakt de pijnaanval (ze heeft waarschijnlijk een niersteen), maar haar gezicht blijft angstig en nerveus. „Is buurvrouw lief voor je en lig Je hier wei goed?" vraag ik. Greet zegt dat ze allemaal best voor "naar zorgen. „Vader komt hier nu ook eten zoo lang ik niet voor hem kan koken". In eens zegt ze: „En ik ga toch niet, de buurvrouwen zeggen dat ik vast geope reerd worden moet en dan ga ik vast doodIk wil niet naar het ziekenhuis toe.... dokters vertellen ons nooit iets!" Ik zeg haar, dat dokters nu eenmaal niet aan iedere patiënt kunnen gaan uitleggen, wat hem precies mankeert; dat zou veel te veel tijd nemen, bovendien begreep Je er toch maar heel weinig van. „Waarom zou een gezond jong ding nu doodgaan, zelfs al werd je geopereerd, dan was daar nog geen sprake van. Toe Greet, wees nu flink, het zou voor jezelf eigen lijk ook veel prettiger zijn om naar het ziekenhuis te gaan. Daar kom je alleen ln een irisch ledikant, (nu slaapt de dikke buurvrouw naast haar, buurman slaapt nu met het zesjarig dochtertje) en de zusters doen alles om het jou naar den zin te maken. Verzet er Jezelf nu niet tegen, als de dokter je wil laten opnemen. De buur vrouw heeft ook genoeg werk met haar eigen gezin. Als je het graag wil, ga lk mee om Je weg te brengen". „Ja maar mevrouw, als het vanavond nu eens moet?" „Dan mag je me laten opbellen, vraag maar of dokter dat wil doen. Je weet ons telefoonnummer toch nog wel, hè? Zeg Greet, weet je nog wel hoe akelig Je het eerst vond, als je door de telefoon moest antwoorden, toen je pas bij me was? „Met het dienstmeisje!" zei je dan, weet je nog?" probeer ik af te leiden. Het kind blijft onrustig, het Is duidelijk te zien. dat ze ergens over ligt te tobben. „Greet, heb je nachtgoed genoeg, is al je goed zoo netjes als dit ponnetje, anders wil ik je graag met iets helpen hoor!" „Ja mevrouw, dat is allemaal ln orde" mat komt het er uit. „Zou het lang du ren, denkt u. In het ziekenhuis?" „Kind, dat weet ik niet. Als je alleen voor onderzoek wordt opgenomen niet. Als de dokters Je moeten helpen, dan zal het wat langer duren, misschien een paar we ken". „Langer dan twee weken?" „Dat weet lk toch ook niet. Reken maar langer, dan valt het mee". En dan in eens snikt ze het uit. Ze gooit zich in haar bed om en slaat met haar armen om zich heen. Buurvrouw komt binnenstappen en loopt op het bed toe: .Maar meld nog an toe, schaam je wat. Heb Je weer zoo'n pijn, doe anders niet zoo onbeschoft als je mevrouw je komt opzoeken! Wat moet die wel van je denken zoo?" „Ga toch weg, snikt Greet. Zie je nou wel, het duurt vast langer dan twee weken en dan behoeft mevrouw niet langer op me te wachten en dan neemt ze een ander en dan ben lk mijn betrekking kwijt en lk vind het er juist zoo fUn en danoh, oh, ik heb ook altijd zoo'n ellende Een nieuw gejammer volgt. Dus dat is het. Ze is bang dat ik niet op haar zal wachten. Het ls toch een pret tige gewaarwording te weten dat dit kind met plezier voor me werkt en graag bij ons wil blijven. „Maar Greetje, lk zal wel op je wachten hoor! Denk je nu dat lk Iemand in mijn nieuwe boeltje vertrouw en bovendien, wie ls er nu zoo lief voor onze honden als jij? Nee hoor, tob jij daar maar niet over. Ir. red me wel met een tijdelijk hulp. zoolang jij niet kunt komen". Greet houdt op met huilen tn klikt me opgelucht aan: „Mag lk heusch terug ko men, ook al duurt het heel lang?" Ik beloof het haar. „Nou, laten ze me dan maar weghalen, ik wil nou wel. Ze moeten me dan maar opereeren ook, dan ben ik weer gauw beter. Eindelijk ontspant zich haar onwillig gezichtje. Er komt rust ln haar koorts achtige oogen. Ze gaat kalm achterover liggen. „Dag Greetje, ik zal vragen of dokter nog even naar je wil komen kijken en dan kom ik morgen weer...." Twee armpjes komen boven het dek uit, ze trekken mijn gezicht tegen een Klets natte wang aan. (Nadruk verboden). (Auteursrecht voorbehouden). gediend, heeft zich aan allerlei actie in zij» woonplaats gegeven. In 1930 viel hem tef gelegenheid van zijn 40-jang ambtsjubi leum een hartelijke huldiging ten deel. Toen hij afscheid preekte was hij sinds enkele jaren de nestor van de Geref. pre dikanten in de classis Dokkum. Na zijn emeritaat vestigde hij zich metterwoon (e Leeuwarden. DE HEER P. DE KONING t. Te 's-Gravenhage is ln den ouderdom van 54 Jaar overleden de heer P. de Koning, hoofd van de Indische school voor kinderen van Indische verlofgangers aldaar. De overledene die geboren werd ln 1885 te Mijdrecht, waar zijn vader predikant was bij de Geref. kerk, was als onderwijzer werkzaam te Broek op Langendljk, Mij drecht, Ouderkerk a. d. Amstel en Hlllegom en als hoofd te Opperdoes en Honselersdijk. In 1921 werd hij onderwijzer te Soekaboemi en in 1925 hoofd van de Kon. Wllhelmlna- school te Bandoeng, die onder zijn lel- f ding tot grooten bloei kwam en van 82 tot 400 leerlingen steeg. In 1932 kwam hij met pensioen naar Nederland en begon voor eigen rekening in de residentie de Indische school voor kinderen van Indische verlof gangers. Te Bandoeng diende hij de Geref. kerk als ouderling. De teraardebestelling van het stoffelijk i overschot zal a.s. Woensdagmiddag om 1 uur op Oud Elk en Duinen te 's-Graven hage plaats vinden. VOOR WOENSDAG 10 JANUARI. Hilversum I, 1875 en 414,4 M. VARA-Uit- zending 10.00—10.20 voorin. VPRO. 6.30—7.00 RVU, 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Berichten ANP 8.10 Orgelspel 8.45 Gramjnuziek 9.30 Keu kenpraatje 10.00 Morgenwijding 10.20 Voor arbeiders in de continubedrijven 11.30 Voor de vrouw 12.00 Gram .muziek 12.15 De Ramblers 12.45 Berichten ANP., gr am.muziek 1.001.45 Rosian-orkest - 2.00 Causerie „Stof- versieren" 2.30 Residentie-orkest (opn.) 3.05 Gr am.muziek 3.15 Voor de kinderen 5.30 VARA-orkest 6.307.00 Causerie „Het probleem der onsterfeiykheid" 7.03 VARA- Kalender 7.05 Felicitaties 7.10 Causerie „De ongevallenwet in de practyk" 7.30 Religieuze declamatie 8.00 Herhaling SOS-Berichten 8.03 Berichten ANP., VARA-Varia 8.20 Rosian orkest 9.00 Radiotooneel 9.30 Schaak nieuws 9.35 Dubbel mannenkwartet „Kunst min" 9.52 „Schuldig of onschuldig?" cau serie 10.00 VARA-orkest. 10.40 Medische vraagbaak 11.00 Berichten ANP 11,10 Schaaknieuws 11.15 Orgelspel en zang 11.45 —12.00 Gram.muziek. Hilversum II, 301,5 M. NCRV-Ultzending, 6.307.00 Onderwysfonds voor de Scheepvaart - 8.00 Berichten ANP. 8.05 Schriftlezing, medi tatie 8.20 Gram.muziek (9.309.45 Geluk - wenschen) 10.30 Morgendienst 11.00 Gram.- muziek 11.15 Cello, piano en gram.muziek 12.00 Berichten 12.15 Grammuziek (Om 12.30 Berichten ANP) 1.10 Ensemble „Zingaresca" en gram.muziek 2.30 Voor Jeugdige postzegel verzamelaars 3.00 Dames- ensemble Van Eden en gram.muziek 4.45 Feliciaties 5.00 Voor de kinderen 5.45 Gram.muziek 6.00 Land- en tuinbouwcauserle 6.206.25 Gram.- j muziek 6.30 Taalles en technisch onderricht 7.00 Berichten 7.15 Gram.muziek 7.30 Cursus koperzagen 8.00 Berichten ANP., her haling SOS-Berichten 8.15 Amhemsche Or kestvereniging en solist (8.50—9.20 Tuinbouw causerle) 10.00 Berichten ANP., actueel half uur 10.30 Gramjnuziek, circa 11.5012.00 Schriftlezing. Engeland. 391 en 449 M. (Na 6.20 nam. ook 342 M.) 12.20 Cello en piano 12.50 BBC- Salonorkest 1.20 Berichten 1.30 Orgelspel 1.50—2.20 Variété 3.20 Alfredo Campoli's Salonorkest 4.00 Declamatie 4.05 Peter Fielding's Hawaiiankwintet 4.20 Berichten 4.35 Orkestconcert 5.20 Kinderhalfuur 5.50 BBC-Harmonie-orkest 6.20 Berichten 6.35 Actueele uitzending 7.05 De Rhythmettes 7.20 Mededeelingen 7.40 Orkestconcert 8.20 Variété 9.20 Berichten 9.35 Causerie „From the front bench" 9.50 BBC-Theaterorkest 10.35 Radiotooneel 11.20 Het Blech strijk kwartet 11.50 Carroll Gibbons en zyn Band 12.20—12.35 Berichten. Radio-Paris, 1648 M. 12.05 Pianovoordracht 12.20 Koorzang 1.05 Vioolvoordracht 1.35 Cembalovoordracht 2.00 Gramjnuziek 2.05 Zang 2.30 Klarinetvoordracht 3.20 Variété 3.50 Radiotooneel 4.50 Pianovoordracht 5.20 Variété 5.35 Kamermuziek mjn.v. solis ten 6.35 Viool en piano 7.20 Lichte muziek 7.50 Radiotooneel 9.05 Symphonieconcert 10.20 Zang 10.35 Variété 11.05 Gram.muziek 11.20 Kamermuziek 11.35 Het Parijsch blaaskwintet 12.05—12.20 Gram.muziek. Keulen, 456 M. 5.50 Hermann Hagestedt's orkest 7.40 Grammuziek 9.30—9.50 Volks liederen 10.50 Gramjnuziek 11.20 Concert 12.20 Gevarieerd programma 1.15 Muzi kaal tusschenspel 1.35 Populair concert 2 45 Muzikaal tusschenspel 3.20 Voor soldaten 4.30 Omroeporkest en solist 5.45 Gramunuz. 6.20 Otto Dobrlndt's orkest 7.35 tot slui ting: Zie Deutschlandsender. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gra- mofoonmuziek 12.51 en 1.30 Omroeporkest I.50—2.20 Gram.muziek 5.20 Kamermuziek 6.05 Programma, gewyd aan Bratislava 6 50, 7.20 en 7.35 Gram.muziek 8.20 Voor soldaten 8.50 Omroeporkest 9.20 Nationaal orkest van België en solist 10.30 Nationaal orkest van België 10.5011.20 Jazzmuziek (gr.pl.) 484 M.: 12.20 Gram.muziek 12.50 én 1.30 Radio-orkest 1.50—2.20 en 6.05 Gram.muziek 6.35 Gram.muziek met toelichting 7.05 Gram .muziek 8.20—11.20 Uit Venetië: .La flamma", opera (ca. 9.05—9.25 en 10.00—10 20 Planovoordracht met toelichting). Deutschlandsender. 1571 M. 7.35 Vroolyk I litterair-muzikaal programma 9.20 Berichten 1 9.50 Het Waldemar Hasz-kwintet. 10.20 Po litiek overzicht. Hierna: Symphonieconcert J II.20 Berichten. Hierna tot 12 20 Nachtconcert. GEM. RADTO-DÏSTRIBUTÏEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE Voor Woensdag 10 Januari. Ie Programma: lederen dag van 8—24 uur Avro. Vara enz. 2e Programma: lederen dag van 8—24 uur Kro Ncrv enz 3e programma: 8.00 Keulen 8.20 Engeland (Berichten) 9.20 Keulen (Berichten) 9.50 Deutschlandsender 10.10 Diversen 11.20 Keulen <11.50 Berichten» 12.20 Brussel VI. (1.20 Berichten) 2.20 Deutschlandsender j 2.50 Engeland 3.20 Keulen <4.20 Berichten) 5.20 Boedapest. 6.05 Brussel Fr. 7 20 Parijs i Radio 7.50 Brussel VI. (Berichten) 8.20 Brussel Fr. (10.20 Berichten) 11.20 Parijs Radio (11.50 Berichtend 4e programma: 8.00 Brussel VI. (8.45 Berich ten) 9.20 Gramofoonmuziek G.R.D. of diver sen 10.35 Engeland 11.20 R. Danmark 12.20 Engeland <1.20 Berichten 1.50 Parijs Radio (Berichten) 2.20 R. Danmark 3.50 J Engeland (4.20 Berichten) 5.00—5.09 Scheve- J ningen Haven (Berichten) 5.20 Motala of 9 diversen 6.20 Engeland (Berichten) 6 25 S Parys Radio - 7.05 Engeland 7.20 Keulen (B l ichten) 7.30 R. Danmark 8.05 Engeland 8.15 Motala of diversen 9 00 F Danmark 9.20 Engeland (Berichten» 9.30 Bcromünster 1 9.50 R. Danmark 10.2u Brussel VI. 'Be richten) 10.30 Deutschlandsender (11.20 Be richten). Wyzigingen voorbehouden. 2—3

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 10