Een onverwachte Dooi-Zondag Vit de Omstreken IEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag S Januari 1940 YISSCHERIJ-BERICHTEN ""AKKERTJE Groote teleurstelling voor schaatsenrijders Lusteloos On ze telefoonnummers Directie en Administratie 25041 Redactie No. 21507 Wie had dat nu kunnen denken? Zater dag zag het er nog zoo prachtig voor den ijsliefhebber uit en hij was vól'plannen, om nu eens een Zondag heerlijk te gaan ge nieten. Zij, die daartoe Zaterdagmiddag reeds in de gelegenheid waren, kwamen enthousiast van hun tochtjes terug en bleken vol lol te zijn over den toestand van het Ijs op het Kagermeer, waar vele honderden over de uitgezette banen naar Kaagsociëteit ol het dorp De Kaag in actie waren Het Ijs was toen nog glad en hard, er waren geen spleten, er stond geen snerpend koude wind, zoodat het rijden een genot was. Zooals wij het in Jaren niet gekend hadden! Jammer alleen, dat de zon niet scheen en reeds spoedig een mist kwam op zetten, die niet veel goeds voorspelde. Maar dat zóó snel de dool zou Intreden en aan houden, zoodat de gevolgen daarvan spoe dig merkbaar waren, had toch niemand verwacht, vooral omdat het weerbericht toch in het geheel niet in die richting had gewezen. Immers: het voorspelde strenge tot ma tige vorst, zoodat talloozen hun plannen voor den IJszondag hadden klaar liggen Bitter was dan ook de ontgoocheling, toen het Zaterdagavond begon te dooien en het gistermorgen bleek, dat het eigenlijk voor den echten schaatsen-enthousiast al hee- lemaal mis was. Ook gisteren zijn natuurlijk nog velen er tóch op uitgegaan, maar hei was voor hen niet het ware meer, vooral niet toen het later op den dag zelfs ging regenen ook! Al spoedig kwam er water op het ijs, dat natuurlijk zacht werd, terwijl de geheele atmosfeer een somberen indruk maakte. Voor wie zich op een dag van ware Ijs- vreugde had gespitst, was de déslllusie dus wel zéér groot, voooral voor hen, die Za terdagmiddag konden constateeren, in welk een 'prachtige conditie het ijs verkeerd had. Enfin: ook vandaag dooit het niet hard, al regent het en ziet het er niet hoopvol uit. Doch wie weet slaat het weer even plotse ling om en dan kan zich in snel tempo op BOSKOOP. Zaterdagmiddag had op de baan van de vaarwetering. uitgeschreven door de ijsclub „Boskoop" een hardrijderij plaats voor jon gens van 12 tot 15 jaar. Er waren 58 deelnemers. De prijzen werden gewonnen als volgt: le pr. P. Boer, 2e pr. W. P. Benschop, 3e pr. H. van Tol, 4e pr. P. Ramp Az.. 5e pr. B van der Werf en 6e pr. W. Boer. Voorts kreeg elke deelnemer een reep chocolade. De ijsclub „Nieuwdorp" hield Zaterdag middag op de Blonkweterlng een hardrij derij voor jongens van 9 tot 12 en voor meisjes van 9 tot 14 Jaar. Er werd gereden om levensmiddelen. Meisjes: le pr. Trijntje Ramp, 2e pr. Ans Domburg, 3e pr. Mien Verweij en 4e pr. An nie Straver. Jongens: le pr. Bram 't Hart, 2e pr. Jan Belt en 3e pr. Gerrit van Eijk. binnenkort toch weer van het schaatsen^ rijden genoten worden. De schaatsenrijder blijft in dit opzicht optimistisch! HAARLEMMERMEER. In en om de Haarlemmermeer werden in het afgeloopen weekeinde nog talrijke schaatswedstrijden gehouden. Het begon Zaterdagmiddag met wedstrijden voor kin deren op de baan van ,,De Blauwe Beugel" achter de Ringvaart, die tot uitslagen had den: Jongens (78 jaari: 1. K. Ravestein, 2. Kantel, 3. W. Harting; meisjes (7—8 j.>: 1. G. v. d. Zwaard, 2. A. v. d. Zwaard, 3. A. Onos; Jongens (910 jaar): 1. H, Timmers, 2. G. Ravestein, 3. B. Doeleman; meisjes (9- 10 jaar): 1. B. Cardol, 2. G. Spaargaren. 3. A. Spaargaren; Jongens (1112 j.)1. M. Immink, 2. P. Maarse. 3. P. Spaargaren; Meisjes (1112 j.): 1. T, v. Elderen, 2. K. Kant, 3. M. v. d. Stroom; Jongens (1315 j.) 1. J. v. d. Oort, 2. G. Joore; Meisjes (1315 jaar)1. G. Eveleens, 2. R. Sterkenburg. Het bestuur van de ijsclub bedacht hen met een mooi prijsje, terwijl alle deelnemers en deelneemsters nog een kop chocolade kregen, waardoor deze dag voor de jeugd een ware feestdag werd. „Ijsvermaak zij ons doel" organiseerde op __B haar baan een estafetterace, die tot uitslag het oude ijs een nieuwe korst vormen-'én-Lhad: 1. A. HogeboomTh. Heuzen; 2. W. van SchagenR. Turk; 3. D. Vessem—L. Ho geboom; 4. D. HulseboschC. v. d. Meer. „Nut en Vermaak" hield wedstrijden in ringsteken, waarvoor meer dan veertig deel nemers zich aansloten. De uitslag luidde: 1. W. v. Zanten, 2. A. Straathof, 3. J. Bader. „Nleuw-Vennep" hield wedstrijden op de schaats achter sleden met de uitslag: 1. G. van Groeningen, 2. C. Beem, 3. C. Reekers en 4. J. de Rooij. Op de baan van „De Blauwe Beugel" werd ook een wedstrijd gereden met den volgenden uitslag Klasse I (Noren) afstand 500 M.i: 1. G. Eveleens 51.8 sec.; 2. J. Joren; 3. M. Jo- ren; 4. D. Buis, 5. K. de Boer, 6. J. de Jonge. Klasse II korte baan (tot 35 jaar)1. Th. Schaak. 2. Jac. Spaargaren, 3. J. Vree ken, 4. A. Tas, 5. J. Schoenmakersa Klasse U, korte baan: 1. A. Buis, 2. J. E. v. d. Oort, 3. J. Spaargaren en 4. C. Noord- hoek. De „Nieuwe Brug" organiseerde op haar baan te Vijfhuizen hardrijderijen, waar van de uitslagen luidden: 1. J. Willemen, 2. M. Buis, 3 H. W. Willemen. De heeren Oosthuls, v. Brugge en Meyer kregen een troostprijs. Niet minder dan 30 dames en heeren hebben deelgenomen aan den tocht naar Marken, uitgeschreven door de ijsclub „Hoofddorp". Onderweg sloten zich nog enkele lief hebbers bij den stoet aan en in een kalm tempo gleden de afstandrijders en -rijd sters in de richting Lynden. Daar werd overgestapt naar de Ringvaart om ver volgens door de Kerksloot in Amsterdam aan te komen. In Amsterdam werd koffie gedronken. Via Nieuwendam werd gereden naai' Marken; de tocht slaagde schitterend. Op den terugweg werd in de hoofdstad gedineerd en het Hoofddorpsche busje bracht de renners weer veilig thuis. JAMMERLIJK OP HET ;J KAGERMEER VERDRONKEN, IJsvreugde gaat steeds met droefheid ge paard. Zoo moeten wij melding maken van een tragische gebeurtenis op het Kager meer, met. doodelijk gevolg. De 27-jarlge sergeant J. Heynes, afkom stig uit Oudc-Pekela, reed daar met een vrouwelijke kennis, mej. Matze, des mid dags te 5 uur, toen het dus reeds donker was. Ter hoogte van de vaargeul tusschen het Zwelland en het Norremeer is hij toen in een wak gereden, vermoedelijk omdat hij de afzetting met stroobossen tengevolge van den Ingevallen dooi niet meer heeft kunnen zien. De militair kwam onder het Ijs terecht, waar hij jammerlijk verdronk. Tot nu toe heeft men zijn lijk niet kunnen vinden. Mej. M. was de zwemkunst machtig en wist zich boven water te houden. Zij gaf den sergeant nog aanwijzingen wat hij moest doen, doch daar deze de aanwijzin gen niet kon opvolgen, verdween hij in de diepte. De jeugdige C. Bakker, uit Sassenheim, begaf zich, na een touw om het liohaam ge bonden te hebben, over de schotsen krui pend naar de drenkelingen, doch kwam helaas te laat om den sergeant nog te kun nen bereiken. a Van de andere zijde kwam men met plan ken en wist men mej. M. op den wal te krijgen. De verslagenheid in Sassenheim is, vooral onder de militairen zeer groot. Een ont spanningsavond van O. en O werd in ver band met dit ongeval afgelast. De schaatsenrijder Sdie het Braasse- mermeer afkwam, wilde het Paddegat over steken, doch wist blijkbaar niet, dat daar juist tevoren het üs weer was opengebroken. Hij verdween onmiddellijk in de diepte, doch op zijn angstig geroep om hulp scho ten meerdere personen toe, die er gelukkig in slaagden na veel moeite den drenkeling uit het water te haen. Ln het café van den heer Broekhof werd hij van droge kleeren voorzien. Te.Katwijk Rijn geraakte de 15-jarige J. Gr. buiten de baan en kwam in een wak terecht. Andere rijders mochten het ge noegen smaken hem bijtijds te redden. Nog zijn vele uitslagen van wedstrijden te vermelden. ALPHEN. Onder groote belangstelling hield men op de Alphensche Ijsbaan een sledewedstrijd met hindernissen waarvan de uitslag werd le pr. H. Bergshoef, 2e pr. A. v. d. Meer, 3e pr. Joh. Lam; wedstrijd met vlaggen: le pr. H. Stehouwer, 2e pr. N. v. Winkel, 3e pr. T. Kruijt; uitslag gecostumeerde wedstrijd: le pr. C. Paul, 2e pr. G. de Vos, troostprijs W. Samsom. Op de z.g. Damsche Rijn nabij hotel „Rijn- lust" van den heer Lamoree werd een ring- rijderij gehouden, waarvoor 20 deelnemende paren waren. Na spannende ritten luidde de uitslag: le pr. mej. H. v. Zwieten met den heer J. Stapper; 2e pr. mej. D. Boerefijn met dhr. B. v. Rijn; 3e pr. mej. v. d. Werff met dhr. N. Hulscher. Dc prijzen bestonden uit kunstvoorwerpen. Er bestaan in de om geving van genoemd hotel plannen om te komen tot oprichting van een permanente IJsclub. BENTHUIZEN. Onder zeer groote belangstelling had op dc Dorpsvaart een hardrijderij plaats op de schaats, waaraan door 24 personen werd deelgenomen. De geldprijzen werden als volgt gewonnen: le pr. C. de Ruiter, 2e pr. J. van den Bosch. 2e pr. C. Sohelllngerhout, 4c >r. A. Schellingerhout, 4e pr. M. Rensink Adr.z., 8e, pr. A. van Noort. HILLEGOM. De ijsclub Juliana hield op de Ringvaart nabij Hillegom Zaterdagmiddag wedstrijden in het hardrijden op de schaats welke on der zeer groote belangstelling werden ge houden. Niet minder dan 48 rijders hadden zich voor deze wedstrijden gemeld en al zeer spoedig bleek, dat er goede rijders on der hen waren. Er werd gereden om levens middelen voor arme gezinnen terwijl te vens voor den len tot en met den 4en prijs winnaar een prijsje beschikbaar was ge steld. De le pr. werd behaald door Leen de Koo- ker, 2e pr. en 3e pr. wonnen de Gebroeders Been; de 4e pr. behaalde de heer Gerard Lohman. Op de baan van de ijsclub Hillegom Voor uit werden Zaterdagavond wederom wed strijden gehouden op de schaats. Ditmaal waren het koppelwedstrijden, waaraan aar dige geldprijzen verbonden waren. Er werd stug gereden en de deelnemers hebben het elkaar niet cadeau gegeven. Den eersten prijs werd door den heer Been met zijn pr. viel aan sergeant Meijer met zijn kop- pelgenoot sergeant Vos ten deel en den 3en prijs werd door den den heer Been met zijn militairen vriend in de wacht gesleept. Zooals gewoonlijk, was ook thans de be langstelling voor deze wedstrijden zeer groot. LISSE. Door de ijsclub „Lisse" werd Zaterdag middag een hardrijderij gehouden waaraan kon worden deelgenomen door jongens van 12 tot 16 jaar. 66 Jongens namen aan dezen wedstrijd deel hetgeen tot gevolg had, dat het een spannende kamp werd. Het viel wel allen op dat een der jongste deelnemers, de 12-jarige P. Kaak, zich on derscheidde door velen te „verslaan". De uitslag is als volgt: le pr. P. Lamboo. 2e pr. R. Kortekaas, 3e pr. Fr. Witsenburg. 4e pr. P. Kaak, 5e pr. G. Harskamp. De overige deelnemers ontvingen een troostprijs. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Onder zeer groote belangstelling had op het „Torentje" een ringrijderij plaats voor paren, waarvan enkel de dames mochten steken. De prijzen vielen ten deel aan de dames: le N. v. Leeuwen Cz., 2e F. van Egmond Wz 3e mej. Hulsman. 4e G. Jon- geneel, 5e M. v. Vliet, 6e J. v. Driel-Dan- tuma, 7e B. v. Leeuwen Cz. Na afloop wer den de fraaie prijzen in hotel de Bruin door den voorzitter uitgereikt. NIEUWKOOP. Ook de Zuideindsche IJsclub heeft op haar ijsbaan een tweetal wedstrijden geor ganiseerd en wel één in het hardrijden en één voor kinderen. Des morgens wer den spelen gehouden voor kinderen be staande uit hardrijden met hindernissen om geldprijzen. De uitslag hiervan is: Jongens: le pr. W. Verweij. 2e J. Kwak- kenbos, 3e C. Verweij en 4e L. Plomp. Meisjes: le pr. L. Plomp, 2e M. Woerde en 3e J. Kwakkenbos. Hardrijden om bons voor levensmid delen: le pr. Jac. v. Dam Mzn., 2e W. Ver- looij Pzn., en 3e L. Kroesemeijer. De uitslag der schaatsenwesdtrljden ge houden door de Nleuwkoopsche IJsclub luidt: Hardrijden met hindernissen voor meis jes: le pr. G. Overvliet, 2e I. Overvllet, 3e A. van Houten Cdr. en 4e H. Kranenburg Gdr. Hardrijden met hindernissen voor jon gens: le pr. G. Gruis, ^e P. Leliveld Azn. en 3e H. Mulder. De prijzen bestonden uit luxe artikelen. Schoonrijden voor paren: le pr. J. Ver del met echtgenootc, 2e G. Verlooij met mep. J. Rijnbeek. 3e D. van der Helm met mej. A. Kroon en 4e J. van Leeuwen met mej. Van den Akker. Hier werd gekampt om geldprijzen. Voor dezen laatsten wedstrijd bestond een goede belangstelling. RIJNSBURG. Zaterdagmiddag vond de eerste hardrij derij plaats der Rijnsburgsche IJsclub op het Noordwijkerkanaal, onder groote be langstelling. De uitslag luidde: Ie pr. M. v. d. Lippe, 2e. H. J. Ravensbergen, 3e G. v. d. Eykel, 4e G. P. de Jong Verliezersronde: le pr. G. v. d. Mey, 2e G. Heemskerk. ROELOFARENDSVEEN. De uitslag van den Zaterdagmiddag te Roelofarendsveen gehouden Ringrijderij (46 paren) luidt: lste pr. H. de Prie en Cath. Rietbroek; 2e H Schouten en Ploon koek; 3e G. Warmerdam en echtgenoote: 4e Toon v. d. Zwet en Rieka Koek; 5e Theo Huigsloo't en Mari de Koning. VOORSCHOTEN Zaterdagmiddag heeft op de Vinkensloot, gelegen achter de Voorstraat, een hard rijderij op schaatsen plaats gehad, die een succes is geworden. De uitslag was: le pr. militair H. Zeil- stra uit Joure (Fr. i; 2e pr. door A. van Reeuwijk uit Wateringen. Nadat één der commissarissen het co mité had gehuldigd werden de prijzen uit gereikt. WARMOND Dank zij de activiteit wan de Warmond- sche IJsclub, heeft de aangekondigde nati onale hardrijderij op de korte baan, on danks den invallenden dooi toch nog door gang kunnen vinden. Deze wedstrijd was een groot succes, waarvoor de organisatie alle lof toekomt! Er viel van prachtige sport te genieten. Weer is duidelijk gebleken dat ons land over uitmuntende rijders beschikt. Dat de deelnemers volkomen aan elkaar gewaagd waren heeft deze wedstrijd zeer aantrekke lijk gemaakt. Er waren niet minder dan 38 deelnemers en aangezien er maar 5 prijzen beschikbaar waren en een troostprijs kan men zich duidelijk indenken dat men bij de laatste 10 ritten het neusje van de zalm overhield. De uitslag was als volgt: le pr. f. 100 C. H. v Eikeren. Amster dam; 2e pr. f. 50.A Klaasen. Badhoeven- dorp: 3e pr. f.25.A. v. Amsterdam, Lei derdorp; 4e pr. f.10.— H. Disselkoen. Poel dijk; 5e pr f. 5— S. v. Nieuwerland, er gens ln Nederland In het Stationskoffiehuis werden door den voorzitter der Warmondsche IJsclub de prijzen onder een toepasselijk woord uitgereikt Jammer dat inmiddels de dooi is ingevallen, want de vereeniging had voor de komende dagen een prachtig program ma samengesteld. Hulde aan de Warmond sche IJsclub voor de mooie sport die zij ons geboden heeft. TE WADDINXVEEN. Zaterdag werd op de banen van de ijs club „Nooit Gedacht" een Nationale hard rijderij gehouden. Er waren 38 deelnemers o.a. uit Boskoop. Alphen a. d Rijn. Biels- wijk, Gouda, IJselmonde. Schiebroek. Bo degraven, Zoetermeer, Nieuwerkerk a. d. IJssel, Singerwoude en Nieuw Amsterdam, le pr. A. Kalter, Nieuw Amsterdam, 2e A. Bartel, Gouda. 3e J. Schouten, Bodegra ven, 4e C. van Ooijen, Boskoop, 5e H. Bon- ger. Moordrecht. Er waren ruim 3000 toe schouwers. Een pracht middag voor Hooit Gedacht", O.a. was aanwezig burgemeester Troost, en vele autoriteiten, ook van om liggende plaatsen. WASSENAAR. Door de Wassenaasche IJsvereeniglng werd op de baan in De Paauw Zaterdag avond een gecostumeerd gezellig ljsfeest georganiseerd. Hiervoor was veel animo en velen hadden hiervan veel werk weten te maken. HILLEGOM. Toen dokter v. d. K. gisteravond met zijn auto huiswaarts keerde van het bezoek van eenige patiënten, was de Burgemeester Pontstraat zóó glad van ijsopslag, dat de wagen slipte en eenige hekken van wonin gen daar werden vernield. De wagen was zwaar beschadigd. De dokter is te voet naar huis moeten keeren. In de groote zaal van hotefl Flora werd voor de militairen opgevoerd het door S. de Vries Jr. geschreven mobilisatie-blijspel „Duikie op het Oorlogspad". De zaal was goed bezet. Aanwezig waren de kapiteins van Duimen en Johanknegt met hun dames, officieren en leden van het comité voor O. en O. met hun dames. Het stuk, onder regie van Rob. Geraerds, leider van het gezelschap van dien naam, werd uitstekend voor het voetlicht -gebracht Mie spelers, onder wie de bekende tooneel- speelster mevr. Emma Morel, Nina Bergsma, Bob Wijsman, evr. Rie GeraerdsBerger en I de heer Rob. Geraerds zelf. die de rol van Duikie vertolkte, hetoben zich voortreffelijk van hun taak gekweten. De weergalooze humor in dit stuk deed de aanwezigen schudden van het lachen. Na afloop bracht kapitein Johanknegt, hoofd van het kantonnement. namens den burgemeester, die door ziekte verhinderd was tegenwoordig te zijn, als voorzitter van het Comité voor O. en O., wannen danik aan de spelers voor den genotwollen avond. Aan de openbare M.U.L.O.-school werd tot tijdelijk onderwijzer benoemd de heer J. van Barneveld te Zutphen. Ten tweeden male werd bij de politie aangifte gedaan van de roofzucht van een losloopende hond. Ditmaal vielen konijnen als slachtoffer van een bewoner aan den Parallelweg. Men zij op zijn hoede. Twee onzer artsen, die geroepen wer den om hun militairen dienstplicht te ver vullen. n.l. de doktoren Versluys en van der Kaaden, hebben thans hun praktijk hervat. Reeds gisteravond werd de „Vasten avond" geopend met twee uitvoeringen. De R.K Tooneelvereen. O.B.K. gaf een wel dadigheids-uitvoering in het patronaats gebouw en de tooneelvereen. van „St. Bavo" gaf een uitvoering ln hotel Gouwenberg. Beide uitvoeringen werden druk bezocht. Een in de St. Jozef-kerk gehouden collecte ten bate van de „St. Elisabeth"- vereen.. die hulp en steun verstrekt aan arme zieken, bracht bijna f. 235 op. KATWIJK AAN DEN RIJN. De gewone maandelijksche collecte voor de restauratie der Ned. Herv. Kerk alhier heeft opgebracht f. 97,54. IJMUIDEN, 8 Jan. VISCHPRUZEN. Tarbot 2—1.80. Tong 1.95—1.16, Heilbot 1.40— 1.24, Kleinschol 24—20. Bot 26—18. Schar 9. Poontjes 1510.50. Middel Schelvisch 31, Klein - middel Schelvisch 2823. Kleine Schelvisch 23 16. Groote Gul 22—18, Kleine Gul 20.50—14, Wijting 13.60—10, Verschc haring 960—8.10, Kleine heek 14 per 50 K.G. Kabeljauw 7648 per 125 K.G. Vleet 3.70—1, Leng 2.40—1.90 Kool- visch 1.800.65 per stuk. Besomming IJmuiden: Aangevoerd aan den afslag: 504 kisten versche haring. Besomming trawlers: Adelante IJM. 19 615 manden f.6430; Knikker IJM. 4 485 manden f.4880; Caroline IJM. 26 875 manden f.6740. Besomming logger: IJM. 204 f.840. KATWIJK AAN ZEE. Visscherij-examens. Bij de in de Visscherijschool gehouden examens zijn geslaagd voor het certificaat in kennis der internationale bepalingen ter voorkoming van aanvaring op zee en de toepassing ervan: Jac. van Dijk Lzn., Leen van Dijk Lzn., Adrianus Plug. Corn, Hoek Jzn., Arie van Duijvenbode Dzn., Jac. Plug Mzn., Corn. Dijkhuizen Gzn., Leen M. Vooijs, Arie van Beelen Jzn. allen alhier en W. Plug te Noordwijk aan Zee. Rijksgedelegeerde bij deze examens was kapt. E. P. Ross, lid van de examencommis sie voor stuurlieden te Den Haag. Ouderavond Eerste Hervormde School. In de Oranjezaal van het Jeugdhuis werd onder groote belangstelling de ouderavond gehouden der Eerste Hervormde School De voorziter, dB. R. P. A. Rutgers opende en liet zingen ps. 25 6 en 7, waarna spr. voorging in gebed Hierna werd gelezen Lucas 2 2535 en werd het openingswoord gesproken, waarna aan het eigenlijke programma werd be gonnen. Als eerste nummer lazen drie leerlingen uit de hoogste klas een zelf gemaakt opstel voor, waarna eenige leerlingen uit klassen 5 en 6 op verdienstelijke wijze, als solis ten eenige zangnummertjes uitvoerden, af gewisseld met het lezen van proza-stukjes door andere leerlingen; een en ander met veel succes. Nu hield de heer C. Kwakernaak. onder wijzer aan de school en secretaris der Ver. voor Kinderuitzending alhier een propa- ganda-rede in het belang der vereeniging o.a. met dit gevolg, dat vele aanwezigen als contribuant kon worden ingeschreven. Na de pauze werd een film vertoond van het laatstgehouden schoolreisje. Dit was voor de ouders al bijzonder interessant. De heer Kwakernaak had de film ongenomen, de heer D. Kuyt verzorgde het technische deeL Nog werd een filmpje gedraaid van zee, strand en duinen. Nadat het hoofd der school, de heer C. van der Phee een causerie had gehouden over „De oorlog en het kind" volgde slui ting met dankgebed. Het bestuur der afd. Katwijk van den Nederl. Bond van Kleinhandelaren in het Visch- en Haringbedrijf heeft besloten aan elk lid één H L. brandstof te verstrekken. In 1939 zijn in de Herv. Kerk gedoopt 196 jongens en 202 meisjes; totaal 398 kin deren. Er werden in 1939 72 huwelijken kerkelijk ingezegend. De collecte in de Herv. Kerk ten bate van de weezenzorg heeft opgebracht f. 74.80. NOORDWIJKERHOUT. Zilveren kloosterjubileum. Gisteren was het feest in het gesticht „De Voorzienigheid" alhier. Onze vroegere plaatsgenoote, mej. H. v. d. Berg, herdacht haar zilveren kloosterfeest. Hoewel zij werkzaam is in „De Voorzienigheid" te Amsterdam (het Moederhuis)) werd het jubileum herdacht in het gesticht alhier waar zij haar schooljaren doorbracht. De ontvangstzaal was feestelijk versierd om alle familieleden en bekenden waardig te ontvangen, 's Morgens droeg pastoor Westerwoudt in de St. Victor-kerk een plechtige Mis van dankbaarheid op, bijge woond door alle zusters van het gesticht en door de kinderen van het pensionaat. Ook vele geestelijken uit Amsterdam en uit deze omgeving waren aanwezig. In een korte predikatie werd zuster Hubertha har telijk toegesproken en gelukgewenscht. Zij was gedurende een kwart eeuw een voor beeld van dienende liefdé en een klooster zuster. waarop Noordwijkerhout trotsch mag zijn. In „De Voorzienigheid" werd 's middags om vier uur een dmk bezochte receptie gehouden en verschillende cadeaux werden aangeboden. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren Klazlna d. van M. Maat en G. v. d. Plas. Ondertrouwd: W. D van Nuyen J.m. 33 j. en H Timmerman j.d. 30 J. Getrouwd; F. Moolenaar jm. 32 J en G v. d. Gugten j.d. 29 j. Overleden. G. van Egmond 30; D. de Mooy 62 echtgenoot van M. P v. d. Voort: C. de Mare. 78 J. weduwe van J. de Koning. Loop der bevolking. Gevestigd: W. Galjaard en gezin. Kerkstr 2a van Lelden: P. van Zuylen Vliet Z.Z. 5 van 's-Gravenhage: J. Heemskerk Oegstgeesterweg 46 van Weetveld (DultschlandiA Hijneman en gezin Roeststraat 31 van Hazerswoude- A Hameetman. Smidsstraat 60 van Haarlem Vertrokken: C. Windhorst naar Woubrugge B164; J. V. d. Mey naar Leidschendam. Veen- weg 7; N. Brunsting naar Oegstgeest, Laan van Oud-Poelgeest 2; N. van Drogen naar Ouden rijn, Galekopperdljk. Aan het Postkantoor alhier hadden over December 51 Inlagen plaats tot f. 1462,66 en 59 terugbetalingen tot f. 3186.30 De collecte voor emeriti predikanten heeft in de Ned. Herv. Kerk f. 85.61 opge bracht. SASSENHEIM. Voor het diploma Boekhouden van de Ver. van Leeraren in de Handelsweten schappen slaagde mej. Nelly van Niekerk. alhier. 5811 (Inge*. Med.) WASSENAAR. Vergadering Wassenaar en Omstreken. In Het Wapen van Leiden werd een bui tengewone gecombineerde vergadering ge houden von de leden der Tuinbouwver- eeniging Wassenaar en Omstreken en van de afd. Wassenaar van de Kon. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Beide ver- eenigingen hadden eind vorig jaar besloten met elkaar een fusie aan te gaan onder van te voren overeengekomen voorwaarden, o.a. dat de saamgesmolten vereenigingen ook in den nieuwen vorm verder zullen heeten Wassenaar en Omstreken, opgericht ln 1912 Deze vergadering werd geleid door den heer G. L. C. Zeedijk als neutraal persoon. Deze opende deze buitengewone vergade ring waarvoor veel belangstelling bestond; hij wenschte den beiden aftredenden bestu ren en den leden een goed 1940 toe. Op zijn voorstel werd hierop tot neutraal secretaris voor deze vergadering benoemd de heer H. J. H. Harnas. Nadat spr. op alle aanwezigen een beroep had gedaan om de noodige medewerking werden door de resp. secreta rissen de notulen der vorige vergaderingen voorgelezen en vastgesteld. Hierop werd een speciaal reglement voor de stemmingen van dezen avond vastgesteld, waarna de voorzitter de beide aftredende besturen dankte voor hetgeen zij in het be lang van hun vereeniging als voor den tuin bouw hadden gedaan. Spr. hoopte, dat allen na eenigen tijd met genoegen zullen terug zien op het feit van deze fusie en dat de nieuwe groote tuinbouwvereeniging verder veel succes zal hebben. Na het benoemen van leden van het stem bureau werd een bestuur gekozen. Tot voor zitter werd gekozen de heer P Zegwaard, tot secretaris de heer C. v. d. Salm, tot penningmeester D. A. de Rooij en tot be stuursleden de heeren H. A. N. Jansse, A. H. Aartse. W. Maarsen en C .van Vulpen. Hierop volgde de installatie van het be stuur. De voorzitter dankte den heer Zee dijk en feliciteerde ook de nieuw benoemde bestuursleden. Hij hoopte op een prettige samenwerking hetgeen zal leiden tot groei en bloei van deze tuinbouwvereeniging in het bijzonder en den tuinbouw in het geheel. Hij verzocht den leden aller medewerking tot het welslagen van deze mooie nieuwe vereeniging en dat allen hun schouder onder het mooie werk zullen stellen. Besloten werd. dat het bestuur een nieuw reglement zal ontwerpen om op een eerst volgende vergadering ter goedkeuring aan de vergadering te doen overleggen, evenzoo een werkprogramma voor 1940. Hierop sluiting. Tot agent van politie alhier, zijn be noemd de heeren A. de Groot, marechaus see te Winterswijk; A. A, v. d. Broek, thans gem. veldwachter te Ter Heide. Aan den heer A. J. Gantevoort briga dier tit. der Rijksveldwacht alhier is met ingang van 1 Januari eervol ontslag ver leend wegens het bereiken van den pen sioengerechtigden leeftijd. (2 lijnen) 3—2

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 7