Bijna 30.000 schaatsenrijders te Monnikendam LEID5CH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 8 Januari 1)1 j Geef Uw handen PUROL jfcaykr Terugkeer leidde tot een chaos Tentoonstelling Bond van Postduivenhouders Verschillende ongelukken vonden elders plaats. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN RECHTZAKEN Uit de Omstreken SKI-SPORT. SLALOMWEDSTRIJD TE ST. ANTON. Gisteren werd in St. Anton een slalomwed strijd voor dames en heeren gehouden. De we reldkampioen Peppi Jennewein was in niet te benaderen vorm. Bij de dames vormde Shristl* Cranz weer een klasse op zichzelf. De piste had een hoogteverschil van 150 meter en men had 30 poortjes uitgezet. De uitslagen luiden: Slalom voor heeren: 1. Jennewein 71.4 sec. (36 sec. en 35.4 sec.); 2, Cranz 77,6 sec. (40.8 sec. en 36.8 sec.); 3. Schuier 80.4 sec. <40.2 sec. en 40.2 sec). Slalom voor dames: 1. Christl Cranz 80,8 sec. (40 sec. en 40.8 sec.)2. Hilde Suse Gaertner 93.6 sec. i46.8 sec. en 46,8 sec.). SCHAATSENRIJDEN. VASENIUS GESNEUVELD. Aan het front ten Noorden van het Ladoga- meer in Finland is de bekende Finsche schaat senrijder Birger Vasenius gesneuveld. - Vasenius. die den leeftijd van 29 jaar bereikte, behaalde het vorige jaar te Helsinki den titel van wereldkampioen in het hardrijden. Met deze prestatie maakte hij een eind aan de he gemonie der Noren. Immers, sedert 1931. toen de Fin Claes Thunberg den titel voor de laatste maal won. heeft steeds een Noor het wereld kampioenschap in bezit gehad. WIELRENNEN. SWIFTCOMBINATIE. De tweede rit voor de competitie, die dezen keer op de rollen werd gehouden, bracht maar weinig renners op het appèl. De wegblijvers hebben echter ongelijk gehad, daar de wel aan wezigen hun puntenaantal konden vergrooten. De rit ging over 5 K.M. en werd slechts eenmaal gereden. M. Segaar reed in den tijd van 2 min. 46 4/5 sec.. J. de Haas deed er 2 min. 59 2/5 sec. over. Geen slechte tijd, wanneer men bedenkt dat hij geruimen tijd niet op zijn fiets heeft ge zeten, R. Sleyser en M. Herrem- boekten dezelf den tijd n.l. 3 min. 3 5 sec. Fr. Boske deed er het langst over n.l. 3 min. 10 sec. Met het oog op de viering van het 20-jarig. bestaan wordt er Zondag niet gereden. DUIVENSPORT. DE KWALITEIT WAS ZEER GOED. De N?d. Alg. Bond van Postduivenhouders (afdeehng C. Rayon b) hield Zaterdag en gis teren in ..de Groote Vink" een tentoonstelling die uitstekend geslaagd mag heeten. Voorzitter S. N. v. Leeuwen verheugde het. dat. men in zoo grooten getale was opgekomen oni deze eerste rayontentoonstelling bij te wonen. In zeer korten tijd werden niet minder dan 443 vogels ingezonden en het was voor de keur meesters A. Beguin, H. Slagboom en J. W Ven- rooy geen gemakkelijke taak een keuze te doen. vooral niet nu in sommige klassen ruim 30 vogels waren geplaatst. De uitspraak luidde echter: „Kwaliteit zeer goed. speciaal prima vliegtype en geen schoon heidsvogels", een beslissing die wij zeer mogen toejuichen. Bijzonderen dank bracht spreker aan de com missieleden en de schenkers van eereprijzen en hij sprak den wensch uit dat rayon 6 in aller belangstelling zal blijven, te meer waar nu ook banden gelegd zullen worden tusschen groep West en Oost. Zaterdag en gisteren was verder de belang stelling uitsluitend en met voldoening mogen inzenders en commissieleden op een goede en keurig verzorgde tentoonstelling terug zien. De uitslagen luidden: Eere-afdeeling: Klasse I (alle kleuren dof fers): 1. R. P. de Graaf, 2. A. Landaal. 3. A. P. v. d. Voort, 4. J. v. d. Niet, 5. N. v. Albalda, 6. H. v. Klaveren. Klasse 2 (alle kleuren duiven): 1. J. P. v. d. Lely. 2. R. P. de Graaf. 3. H. H. J. v. Klaveren. 4. Chr. v. d. Pluym, 5. J. Vliegenthart. Klasse 3 (vliegklasse oud 800 K.M. en meer) BI. Blauw Kras. Zw. kras doffers: 1. J. v. d. Niet, 2. D. Uithoven. 3. C. Vlaardingerbroek. Klasse 4: 800 K.M. en meer. BI. Kras. Zw. kras duiven: 1. P. G. Borgers. 2. H. W. Martens. 3. J. Rakhorst. Klasse 5: 800 K.M. en meer, alle andere kleu ren doffers: 1. J. S. A. Bailey, 2. H. Smit, 3. H. J. v. Klaveren. Klasse 6. 800 K.M. en meer. alle andere kleu ren duiven: 1. K. I. Waansdorp, 2. J. Vliegent hart. 3. J. B. Cramer. Klasse 7: 600800 K.M. Blauw ras Zw. kras doffers: 1. A. P. v. d. Voort. 2. Chr. v. d. Pluym, 3. H. W. Martens. Klasse 8: 600800 K.M. BI. Blauw Kras Zw. krasduiven: 1. J. S. A. Bailey, 2. P. G. Borgers, 3. M. Groeneveld. Klasse 9: 600—800 KM. alle andere kleuren doffers: 1. J. Rakhorst, 2. A. v. Walderveen. 3. A. v. Weeren. Klasse 10: 600—800 K.M. alle andere klem-en duiven: 1. A. v. Duyn, 2. H. J. v. d. Steen. 3. J. Rakhorst. Klasse 11: 400—600 KM.: BI. Blauw Kras. Zw. krasdoffers: 1. KL I. Waansdorp, 2. V. Pier lot. 3. N. v. Beveren. Klasse 12: 400—600 K.M. BI. Blauw Kras, Zw. kras duiven: 1. N. v. Beveren, 2. J. v. d. Niet, 3. J. v. Steenbergen. Klasse 13: 400—600 KM. BI. Blauw Kras, Zw. kras doffers: 1. Gebr. Passchler, 2. J. Rakhorst, 3. J. v. d. Niet. Klasse 14: 400—600 K.M.. alle andere kleu ren duiven: 1. J. Rakhorst. 2. N. v. Beveren, 3. R. P. de Graaf. Klasse 15: 200—400 K.M. BI. Blauw Kras, Zw. kras doffers: 1. W. F. Siraa. 2. K. I. Waans dorp. 3. H. W. Martens. Klasse 16: 200—400 K.M. BI. Blauw Kras. Zw. kras duiven: 1. J. F. v. d. Lely. 2. A. Landaal, 3. M. Groeneveld. Klasse 17: 200—400 K.M.. alle andere kleuren doffers: 1. A. Landaal. 2. M. Groeneveld, 3. A. P. v. d. Voort. Klasse 18: 200—400 K.M.. alle andere kleu ren duiven: 1. K. I. Waansdorp, 2. A. W. Krol. 3. J. Caspers. lasse 19: Vliegklasse Jong. 200 K.M. en meer. BI Blauw Kras. Zw. kras doffers: 1. K. Schel ler. 2. A. P. v. d. Voort. 3. Chr. v. d. Pluym. Een geweldige Inzending van 36 vogels. Klasse 20 200 K.M. en meer. BI. Blauw Kras. Zw kras duiven: 1. Chr. v. d. Pluym. 2. Jac. Krekelaar, 3. H. H. J. v. Klaveren. Evenzoo een groote concurrentie van 31 dut- "Ü'lasse 21: 200 KM. en meer. alle andere kleuren doffers: 1. P. G. Borgers, 2. L. v. Nleu- wendijk. 3. C. Vlaardingerbroek. Klasse 22: 200 K.M. en meer. alle andere kleuren duiven: 1. J. P. v. Engelen, 2. H. v. Riet. 3. N. v. Beveren. Klasse 23: 100—200 K.M. BI Blauw Kras en Zw kras doffers: 1. A. P. v. d. Voort. 2. J. Rak horst. 3. P. G Borgers. Klasse 24: 100—200 K.M. BI. Blauw Kras en Zw. kras duiven: 1 J. Rakhorst. 2. Jac. Kreke laar. 3. F. de Haas. Klasse 36: 100—200 K.M alle andere kleuren doffers: 1. N. v. Albada. 2. W. F. Siraa. 3. Chr. v. d. Pluym. Klasse 26 100—200 K.M alle andere kleuren duiven: 1. Jac Krekelaar. 2. J. B. v. Engelen. 3. Jac. v. d. Burg. Klasse 21 Vliegtype Oude. alle kleuren dof fers: 1. H. Moenen. 2. L. v. d. Nieuwendijk, 3. J. Sierat. Klasse 28: alle kleuren duiven: 1 P G. Bor gers, 2. N. P. v. Waansdorp, 3. J. Minke. Het afgeloopen weekeinde is niet ge worden, wat vele schaatsliefhebbers er van hadden verwacht. De ingevallen dooi verhinderde het maken van groote tochten, zoodat vele voornemens over het besteden van deze, met verlangen tegemoet geziene, dagen opgegeven moesten worden. Ondanks dezen tegen valler hebben velen getracht, hun plan nen althans nog ten deele te verwezen lijken. Onder hen die nog gepoogd hebben van de laatste kansen te profiteeren, bevond zich het Prinselijk paar, dat gistermiddag gedurende een uur op de Loosdrechtsche plassen reed. De omgeving van Marken is gisteren zeer druk bezocht geweest. Ongeveer 25 tot 30.000 personen kwamen uit alle richtingen in het knooppunt Monnikendam samen. ENORME DRUKTE TE MONNIKENDAM. Het Ijs in de Gouwzee, dat door den dooi al zeer veel te lijden had gehad, viel na de gunstige berichten omtrent de kwaliteit dubbel tegen. Dit weerhield de liefhebbers er evenwel niet van het eiland op te zoe ken. Gelegenheid tot vertier bood Marken echter niet, aangezien ingevolge een in het vorige jaar genomen besluit alle openbare gelegenheden gesloten waren en dit deed de bezoekers het eiland spoedig verlaten. Toen om ongeveer twee uur de regen begon te stroomen, haastten allen zich van de Gouwzee naar Monnikendam, waar al spoedig zoo'n drukte heerschte, dat de café's den toeloop niet meer kon den verwerken. Er werden uitstekende zaken gedaan. Een der restauranthou ders had voor twee uur reeds tweedui zend porties erwtensoep verkocht. Het weer verhinderde, dat de menigte per schaats terug kon keeren. Daarbij kwam nog, dat de tramdienst niet functioneerde. Twee en half uur lang was er namelijk geen stroom op het net, als gevolg van den ijzel. Het ver voer van de menigte werd een chaos. Zelfs veewagens waren als vervoermid del welkom! Dus ook het einde van dezen toch al grootendeels mislukten ijszondag was voor de Gouwzee-bezoe kers niet zeer gelukkig. Niet alleen op de Gouwzee echter, ook elders werd nog veel gereden. De dorpen- tocht van den ijsbond Hollandsch Noorder kwartier telde ongeveer 3500 deelnemers. De meren werden eveneens druk bereden. Overal echter was de toestand van het ijs slecht. Dat daarmede een aantal ongeluk ken gepaard ls gegaan, spreekt bijna van zelf. TWEE SLACHTOFFERS VAN HET IJSELMEER. Twee Urkers, de neven C. en J. Kaptein, respectievelijk 22 en 24 jaar oud, vertrok ken Zaterdag te voet van Urk naar Lem mer, om een vriend, die naar Urk zou ko men. tegemoet te gaan. Deze vriend kwam om drie uur te Urk aan, zonder echter de twee Urkers te zijn tegengekomen. Een paar personen hoorden reeds eerder hulp geroep ten Oosten van den dijk Urk-Lem- mer. Een reddingsploeg, onder leiding van den burgemeester van Urk, heeft gister morgen dertien Kilometer ten Noorden van het gewezen eiland uit een wak de lijken van de beide jongemannen opgehaald. Het ijs in deze omgeving was zeer bros en onbetrouwbaar tengevolge van de los gekomen bodemgassen. Met een vlet wer den de slachtoffers naar Urk overgebracht J. Kaptein was gehuwd, C. Kaptein onge huwd. EEN MOEILIJKE REDDING. Meerdere militairen, die te voet naar Urk wilden gaan, hebben de onbetrouwbaarheid van het ijs ondervonden. Zij kwamen er echter allen met een nat pak af. De ,,Tel." meldt hieromtrent o.m. het volgende Twee militairen, die eveneens via Lem mer naar Urk kwamen, hebben een hache lijk avontuur beleefd. Een der soldaten, de gehuwde J. v. L. zakte door het Ijs en ver dween onder water. Toen hij even later boven kwam, kon zijn kameraad, R. K. hem aan zijn jaskraag grijpen, maar het ge lukte hem niet den drenkeling uit het wak te trekken. Langer dan een kwartier heeft hij, plat op den buik gelegen, den drenkeling vastgehouden. Deze trachtte zich met zijn nagels in het ijs vast te klemmen, maar moest eindelijk, na vele wanhopige pogingen, den strijd opgeven. Gelukkig naderden op dat oogenblik en kele mannen met een slede uit de rich ting Lemmer. Deze ontdekten den plat op het Ijs liggenden soldaat en kwamen haas tig toeloopen. Met vereende krachten wis ten zij den drenkeling op het ijs te trek ken. De man kwam stijf van de koude op Urk aan; de geneesheer gaf echter hoop, dat de man het avontuur zonder ernstige gevolgen te boven zal komen. Enkele honderden meters voorbij de plaats van dit ongeval reden vier man nen, van wie er drie in een wak verdwenen. De vierde man, de heer J. D. Otter, wist een der drenkelingen bij de hand te grij pen en kon hem zoo vasthouden; de beide anderen grepen hun lotgenoot beet en hielden zich zoo boven water. Op het juiste moment verschenen In de verte enkele rijders, die het ongeluk bemerkten en aan stonds hulp boden. Zoo werden allen van een wissen dood gered. TRAM DOOR OPEN BRUG GEREDEN. Gisteravond vond aldus ,,De Crt." op de lijn OosterwoldeGorredijk van de Ne- derlandsche Tramweg-Maatschappij een eigenaardig ongeval plaats, dat zeer ern stige gevolgen had kunnen hebben, doch dat gelukkig goed is afgeloopen. Doordat de wegen door den ingetreden dooi spiegelglad waren geworden en levensgevaarlijk te berijden, had men voor de autobus, die te 18.20 uur uit Ooster wolde moet vertrekken, een stoomtram in gelegd. Deze moest te Wijnjeterp de brug passeeren over de Schoterlandsche Com pagnonsvaart. Ten gerieve van de schaatsenrijders had de brugwachter de brug opgetrokken, het geen kon geschieden, omdat op Zondagen bij deze dienstregeling geen stoomtram de brug behoeft te passeeren. De machinist nu bemerkte te laat, dat de brug open stond en met een hevigen klap reed de tram in de geopende brug, waarbij de machine voor ongeveer drie vierde gedeelte onder het ijs verdween. Het daarop volgende rijtuig, waarin on geveer'zestien personen zaten, bleef boven de geopende brug op de machine steunen. De machinist had de tegenwoordigheid van geest tijdig van zijn machine te springen, waardoor hij aan een wissen dood ont kwam, zoodat bij dit ongeval als door een wonder geen persoonlijke ongelukken voor kwamen. Het verkeer op de lijn is geheel gestremd. KINDEREN GERED. Op de Delft bij Haarlem raakten twee kinderen, een jongetje van zes en zijn zusje van vier jaar in een wak. De militair H. T. S„ die deelnam aan wedstrijden op de aan grenzende ijsbaan aan de Kleverlaan, is op het hulpgeroep toegesneld en wist de kin deren, na zelf te water te zijn geraakt, te redden. ERNSTIGE VAL. Op de Loosdrechtsche plassen is een man gevallen. Hij moest met een gebroken been door twee gemeente-veldwachters per slee naar den vasten wal worden vervoerd. GEBOREN: Cornells, z. van J. Segaar en S. Slijkhuis Helena Marie, d. van L. Ouwerkerk en F. Giezen Johan Bernard, z. van A. Diersman en C. de Roode Klaas. z. van G. J. Swart en M. F. v. d. Wal Adriana Hendrika Johanna, d. van E. W. C. Langezaal en K. J. v. Rooijen Alida Susanna, d. van J. Viele en H. Stavleu. ONDERTROUWD: G. Devilee j.m. 25 jaar en G. v. d. Maas j.d. 19 jaar P. Fakkel j.m. 22 jaar en H. C. Tege laar j.d. 19 jaar N. v. d. Reijden jjn. 22 jaar en L .G. Wernars, j.d. 20 jaar D. Sloos j.m. 26 jaar en E. J. Gertenaar j.d. 19 jaar C. v. d. Wal j.m. 24 jaar en A. Vermeer j.l. 17 jaar. OVERLEDEN: R. T. v. Hemert j.d. 33 jaar C. de Mooij, man 67 jaar C. de Mooij. dr. 6 maanden. Klasse 29: Vliegtype Jong. alle andere kleu ren doffers: 1. A. P. v. d. Voort, 2. W. F. Siraa. Klasse 30; alle kleuren duiven: 1. W. F. Siraa, 2. M. Jongeleen. 3. V. Pierlot Beste vogel tentoonstelling J. S. A. Bailey uoor Beste jonge duif Chr. v. d. Pluym. Beste jonge maakt, doffer K. Scheffer. Beste oude duif J. S. A. Bailey. Beste oude doffer J. S. A. Bailey. Beste doffer eereklasse R. P. Graaf. Beste duif eereklasse J. P. v. d. Lely. HAAGSCHE POLITIERECHTER. In het snoepwinkeltje. In een snoepwinkeltje te Alphen stond een vruchtenautomaat. De jeugd bleek dit apparaat wel op prijs te stellen, en zoo- als uit een rapport bleek werd door de jeugd flink gegokt in het snoepwinkeltje. Er was nu een einde aan gemaakt, want de politie nam het apparaat in beslag. Nu verdachte terecht moest staan, sprak de officier zijn misnoegen uit over deze ge schiedenis, hetgeen hem aanleiding gaf f 50 boete subs. 50 dagen hechtenis te eischen. De politierechter verhoogde die straf tot f.80 boete subs. 80 dagen hechtenis, terwijl het apparaat vernietigd zal worden. Willem, die Teunis was. „Ik ben Teunis," zoo zei Willem in Katwijk tegen een dokter, en als zoodanig liet Teu nis, die Willem was, zich door den dokter keuren. Maar hij bewerkte op deze manier, dat een valsch document werd afgegeven door den arts, waarvan misbruik werd ge- als zij ruw of gesprongen zijn. Doos 30 ct. 5806 (Ingez. Meel.) HAAGSCHE RECHTBANK. Melk-kwestie. Een melkhandelaar uit Leidschendam zou een groote hoeveelheid melk hebben afgele verd. die net voldeed aan de eischen van het vetgehalte. Dat zou minstens 27 moeten zijn, terwijl het 24 en 25,3 was. De verdachte liet verstek gaan. doch de verdediger betoogde, dat die eisch van 27 veel te hoog werd geacht en daarom ook een uitzonderingsbepaling is toegepast. In Leidschendam geldt volgens het Melk.be- sluit zelfs een andere bepaling. Pleiter be riep zich op overmacht ten deze en vroeg vrijspraak. De officier was die meening niet toege daan en vorderde f. 100 boete subs. 100 da gen hechtenis. Vonnis over 14 dagen. DE AANSLAG OP WETHOUDER VAN DEN HEIJDEN TE HEESCH. SCHAKEN. EUWE—KERES. In den tweekamp EuweKeres won Keres de 10de en Euwe de 11de partij. Keres leidt nu met 6—5. Nu verdachte terecht stond, moest hij toegeven, dat hetgeen hij deed, fout was. De officier vond het een leelijke streek van verdachte, en wegens de oplichting, die hij had toegepast, vorderde de officier 2 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, zulks in verband met het blanoo strafblad. De politierechter veroordeelde tot f. 15 boete subs. 15 dagen hechtenis, waarmee verdachte accoord zei te gaan. Dader veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf. Het gerechtshof in Den Bosch heeft van daag arreet gewezen in die zaak tegen den jeugdigen arbeider P. van Z.. die op 22 Augustus j.l., tijdens de kermis, een aan slag op het leven van den heer A. van der Heijden, wethouder te Heesch, heeft ge pleegd. Het Hof bevestigde het vonnis van de Bossche rechtbank en veroordeelde P. van Z. opnieuw tot zes maanden gevangenis straf. De aanslag geschiedde des avonds om ongeveer elf uur De heer van der Heijden had zich op weg naar zijn woning begeven, toen hem plotseling twee messteken in den rug werden toegebracht. De verwondingen waren ernstig, doch niet levensgevaarlijk en de lieer Van der Heijden is volledig her steld. Als dader van den aanslag werd v. Z. gearresteerd. Deze heeft echter steeds ont kend de dader te zijn. 40 JAAR BESTAAN VAN DEN BOND VAN ARBEIDERS IN HET LAND-, TUINBOUW EN ZUIVELBEDRIJF. Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van den Bond voor Arbeiders in het Land-, Tuinbouw- en Zuivelbedrijf, gaf de Fede ratie voor de afd. Hlllegom cn Omstreken, die tevens 25 jaar bestaat. Zaterdag een gezelligen avond in hotel Flora te Hillegom De zaal was geheel bezet met leden en genoodigden. waarvan zelfs een zeer groot gedeelte uit Rijnsburg en omgeving aanwe zig wgs. De Federatie-voorzitter, de heer de Nijs uit Sassenhelm opende en heette allen har telijk welkom. Vervolgens voerde het Amsterdams Caba retgezelschap onder leiding van Jac. Pres- ser de revue „Veertig jaar van zessen klaar" van den auteur Otto Hebing op. Na het zingen van eenige strijdliederen werd deze revue, welke uit vele kleine tooneelschet- sen bestond, in snel tempo afgespeeld. Ko mische en politieke schetsjes wisselden el kaar af en lokten een daverend applaus uit. Jo Remy vergastte op eenige soli, Carla Diana wist uit glazen de schoon ste melodieén te ontlokken, terwijl zij tevens op de Xylophoon een groote vaar digheid bleek te bezitten. Ook haar bellen- spel werd zeer gewaardeerd. Voor de hu mor en het pikante menu zorgden Jac. Presser. Louis Holst en Henk Albers, ter wijl John Kapper het muzikale gedeelte verzorgde. Van 7 tot 12 uur werd aan één stuk door gezelligheid gebracht en heeft men kunnen genieten. Er was voor elck wat wils. Het hoofdbestuurslid, de heer Van Mobielen, sprak een propagandistisch woord. Hij memoreerde de oprichting van den bond in Mei 1900 te Leeuwarden en ge waagt van het volhardend werk van eenige pioniers uit het zuivelbedrijf, van wie er thans nog een 8-tal lid van den bond is. Thans na 40 jaren zal te Leeuwarden in Mei 1940 op dezelfde plaats en denzelfden dag de oprichting feestelijk herdacht wor den. Voorts wijdde spr. aandacht aan het geen zich sinds den tijd der oprichting af gespeeld heeft. Hij besprak de slechte toe standen waarin vooral de veenarbeiders leefden en de slechte arbeidsvoorwaarden waaronder deze menschen, die een zeer zwaar werk .hebben te verrichten, in het onderhoud hunner gezinnen moesten voor zien. Ook in het Land- en Tuinbouwbedrijf heeft de bond niet stilgezeten. Spr. dacht met vreugde terug aan den tijd, waarop te Hillegom een afdeeling van den bond kon worden gesticht, alhoewel de ouderen, onder het gehoor het met spreker eens moesten zijn, dat 25 jaar geleden, toen dit gebeurde, het levenspad der arbeiders in deze streken ook niet over rozen liep en menige strijd moest worden geleverd, al vorens het peil van thans werd bereikt. Noch echter is het hier niet volmaakt, al dus spr. en staat ons nog veel werk te wachten. De arbeidstijden in deze streken moeten worden verkort. Thans reeds kan ik U aankondigen, dat hetgeen waarvoor wij reeds lang op de bres staan en dat on der de vorige kabinetten niet kon worden bereikt, thans met medewerking van onze 2e ministers spoedig een feit zal zijn, al thans zeker in deze zittingsperiode n.l. de wet op de werktijden in het bloembollen- bedrijf. Tenslotte wees spr. nog op het aan drang van het N.V.V. verkregene n.l. de 5% duurtetoeslag op de steunuitkeeringen. Spr. eindigde met den wensch dat de afd. Hillegom en den Bond in het algemeen moge groeien en bloeien. Na afloop dezer feestvergadering werden aan de dames spelers van het Amsterdams Cabaret-Gezelschap bloemen aangeboden door den federatie-voorzitter, die tevens als tolk aller aanwezigen den spelers dank bracht voor het gebodene Een gezeiUa bal sloot dezen avond. BENTHUIZEN. Loop der Bevolking. Gevestigd: Maria Hassefras. dienstbode van Alsmeer; Antje A. van Leeuwen, dienstbode van Zoetermeer; Willem Voorwinden, arb. van Pa- pendrecht. Vertrokken: Dirk Diephout, naar Leiden; Jan Roggeveen en gezin, arb. naar Zoetermeer. DINSDAG 9 JANUARI 1940. Hilversum I. 1875 en 414.4 M. AVRO-C zending. 8.00 Berichten ANP. gram muziek 10.00 Morgenwijding 10.15 Gewijde miu (gr. pl.» 10.30 Voor de vrouw 10.35 f swrible Rentmeester (11.00-11.30 Wenken voor huishouding» 12.15 Zang en orgel 1; Berichten ANP gram.muziek 1,00 De Romi cers en soliste 2.00 Voor de vrouw j Omroeporkest en solist 2.45 Knip- en na cursus 3,45 Disco-Variété 4.30 Kinderko zang 5.00 Kinderhalfuur 5.30 Omro orkest 7.00 Voor de Kinderen 7.05 GiUi duetten 7.30 Engelsche les 8 00 Berich ANP, mededeelingen. Hierna: InternatlQM overzicht 8.35 Bonte Mobilisatietrein j Gram.muziek 10.30 AVRO-da nsorkest lij Berichten ANP. Hierna Spezialettl's orkest 11.40—12,00 Gram.muziek. Hilversum II. 301,5 M KRO-Uitzending. 8.00 Berichten ANP 8.05-9.15 en 10.00 Gr* muziek 11.30 Godsdienstig halfuur li Berichten 12.15 KRO-orkest 12.45 Bert ten ANP. gramjnuziek 1.10 KRO-orkest 2.00 Voor de vrouwen 3.00 Modecursus - Gram.muziek 5.00 KRO-Melodisten en se (5.45-6 05 Felicitaties) 6.35 Sporthalfuur 7.00 Berichten 7.15 Psychiatrische causerl? 7.35 Gram.muziek 7.50 Reportage 8.00 richten ANP. mededeelingen 8.15 Kf. Symphonie-orkest 9.30 Gram.muziek 1( Rococo-octet 10.30 Berichten ANP 1( Gram.muziek 10.50 Bertus van Dinteren zijn Tzigane-orkest 11.15-12.00 Gram.muz Engeland. 391 en 449 M. (Na 6.20 n.m. 342 M.» 12.20 Orgelspel en pianoduetten 12.50 BBC-Theaterorkest 1.20 Berichten I.30 Vioolvoordracht 1.50-2.20 Radlotooneel 3.05 Eerste Minister Chamberlain: The i its progress, its prospects 3.50 BBC-Harmo orkest 4.20 Berichten 4.35 Henry Hall zijn Band 5.20 Kinderhalfuur 5.50 De I C-Zangers 6.20 Berichten 6.35 Causerie 6.50 Revue-programma 7.20 Pianovoordra 7.50 Radlotooneel 8.50 Revue-uitzending 9 20 Berichten 9.35 Causerie 9.55 Van 10.35 Avondwijding 10.60 Orkestconcert II.35 Declamatie 11.50 Al Collins en d Band 12.20-12.35 Berichten. Radio-Paris. 1648 M 12.05 Zang lï Planovoordracht 1.05 Zang 1.35 Cellovo dracht 2.00 Gram.muziek 2.05 en 2.30 Y\. viool en piano 3.20 Variété 3.50 Rac tooneel 4.50 Pianovoordracht 5.20 Vart 5.35 Kamermuziek m.m.v. solisten Pianovoordracht 7.20 Lichte muziek i Het Nalionaal-orkest 10.20 Radlotooneel 10.35 Zang en viool 11.05 Lichte muziek 12.05-12.20 Grammuziek. Keulen, 456 M. 5.50 Gram.muziek 7- 8.50 Leo Evsoldt's orkest 10.50 Grani.muz 11.20 Het Rhein-Mainische Landesorkest j ,12.20 Concert 1.15 Muzikaal tusschenspel I.35 Populair concert 2.45 Gevarieerd p gramma 4.30 Muzikaal tusschenspel Folkloristisch programma 5.45 Gram.mui 6.20 Jaro Michalek's orkest 7.35 tot si ting: Zie Deutschlandsender. Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gra muziek 12.50 en 1.30 Omroepdansorkest grammuziek 1.50-2.20; 5.20; 6.50 en Gram muziek 8.20 Voor soldaten 8.50 O roepdansorkest en gram.muziek 9.20 0. roepsymphonie-orkest en soliste 10.30 0 roepsymphonie-orkest 10.50-11.20 Gra: muziek. 484 M.: 12.20 Gram.muziek 12 50 en Radio-orkest 1.50-2.20 Gram.muziek Harpvoordracht 6.35 Orgelconcert met t< lichting 7.10 Gram.muziek 7.35 Liter* muzikaal programma 8.20 Voor soldaten 8.50 Radio-orkest en solist 9.50 Radio-orb 10.30-11.20 Gram.muziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.35 Soldal liederen 8.35 Otto Dobrlndt's orkest 91 Berichten 9.50 Het Walter Raatssko-kwtol 10.20 Politiek overzicht. Hierna: Concert II.20 Berichten. Hierna tot 12.20 Nachtconce GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN l R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Dinsdag 9 Januari. Ie Programma: lederen dag van 824 A.V.R.O., V.AÜ.A enz. 2e Programma: Lederen dag van 824 KRO N.C.R.V enz 3e programma: 8.00 Keulen 8.20 Engel: Berichten: 9.20 Keulen (Berichten) 1 Deutschlandsender 10.10 Diversen 1J Keulen (11.50 Berichten) 12.20 Brussel (1.20 Belichten) 2.20 Deutschlandsender 4 20 Keulen (Berichten! 4.30 Beromünste: 5.20 Brussel VI. 7.06 Boedapest 7.20 Bra VI. (7.50 Berichten) 8.20 Boedapest Ifl Keulen (9.20 Berichten) 9.35 Breslau —ij Brussel Fr. 10.25 Deutschlandsender (11SI Berichten). 4e programma: 8.00 Brussel VI. (8.45 Bene a tem 9 20 Engeland 11.20 R. Danmark 12 20 Brussel Fr. 12.50 Engeland (1.20 lichten 1.50 Parijs Radio (Berichten) 1 I R. Danmark 3.50 Engeland (4 20 Berlchteni 5.005.09 Scheveningen Radio (Berichten) 5.20 Brussel Fr. 5.50 Engeland (6.20 Bericht! 6 35 Brussel Fr. 7.20 Keulen (Berichten) 7.30 Parijs Radio 8.50 Brussel VI. Engeland (Berichten) 9.35 Brussel VI. (11 Berichten) 11.50 Parijs Radio (11.50 B richten). Wijzigingen voorbehouden. HAARLEMMERMEER. Door het ijs gezakt. Toen Zaterdag een jongen, de 15-jar. G. K., zich had begeven op het ijs in i Genievaart te Hoofddorp, zakte hij er p!o seling door. Een passeerend wielrijder, d op het hulpgeroep van den knaap toesnel om hem uit zijat benarde positie te bevr den, slaagde daarin spoedig, zoodat jongen met den schrik en een nat pak r. kwam. De bemaling van den Haarleminermei polder kost per jaar ongeveer f. 55.000 Met de werking en het onderhoud vt de bemalingswerktuigen van den Haarle: mermeerpolder (de Lijnden en de Leeg water) zijn jaarlijks belangrijke bedrag gemoeid. Voor kosten van electriciteit, brandsto fen en dieselolie tot drijving van genoe: de watermachines zal dit jaar weer no dig zijn ongeveer f. 46.000; voor kosten vt onderhoud f. 7900 en voor kosten v smeermiddelen en verlichting f.1500; zo dat de bemaling van dezen polder P jaar ongeveer f. 55.000 kost. Waterschapswerken. Het ligt in de bedoeling van het best» van den Haarlemmermeerpolder blnn': kort een begin te maken met de uitvoert van verschillende werken, o.a. het opho gen hier en daar van den ongeveer K.M. langen ringdijk; het aanvullen van' bermen tusschen den Bennebroekerweg Venneperweg O.Z.; het aanbrengen vi rioleeringen in en scheringen op een g dempt gedeelte wegsloot langs den Hoot weg ten noorden van den Spaarnwoude weg en het maken van een nieuwen du kei in den Oostelijken Hoofdweg (Kromt tocht). De kosten van deze werken zult ongeveer f. 22.000 bedragen. 2—3

Leidsch Dagblad | 1940 | | pagina 10