Afscheid van den heer P. Kaptein LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 29 December 1939 KERK- EN SCHOOLNIEUWS Ruwe handen RECHTZAKEN Wreszynski weer voor den rechter Bond van Nederlandsche Onderwijzers BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Gemeentesecretaris van Aalsmeer WAS HIJ CONSUL HONORAIR VAN ARGENTINIË? Wederom stond gisteren de PooLsche ban kier Wreszynski in de verdachtenbank van het gerechtshof te Amsterdam, nu de be handeling der strafzaak tegen deze inter nationale flnancieele figuur werd voortge zet. Veertien dagen geleden wees het hof een interlocutoir arrest, waarin heropening van het getuigenverhoor werd gelast, om dat het rechterlijke college zich nog niet genoeg ingelicht achtte over de vraag of Wreszynski inderdaad het recht had. zich voor consul honorair van Argentinië uit te geven. Hem was o.a. ten laste gelegd, dat hij een Weensch meisje, dat te Amsterdam vertoefde, had opgelicht voor f4000 Zij had familie te Weenen en deze familie wil de gaarne naar Amerika emigreeren. De visa leverden echter moeilijkheden op. Wreszynski bood aan tegen betaling van f. 4000 deze visa te verschaffen. Hij zeide honorair consul van Argentinië te zijn en bekend met iemand op het Amerikaansche consulaat. Met zijn relaties zou het wel gelukken. Er kwam echter van de visa niets terecht en de passen van de familie van Toni M. (het Weensche meisje) werden te ruggevonden in een kastje op verdachtes slaapkamer. Thans wilde het Hof den gezantschaps attaché Tarnowsky hooren, doch het bleek, dat deze zich in Argentinië bevindt. Verd. n.l. heeft steeds gezegd, dat de heer Tar nowsky zijn pas had onderteekend. Weer vroeg de president den verdachte, hoe nu eigenlijk de Amerikaansche consu laire ambtenaar in Rotterdam heette, dien verd. zoo goed kent. Nog steeds, evenals bij vorige zittingen, wist verdachte den naam niet; hij hield vol, dat hij op het consulaat ts geweest om te zorgen voor visa voor Toni M. Er ontspon zich tusschen de partijen het Hof en de procureur-generaal eener- zijds en verdachte en zijn verdedigers an derzijds een levendige discussie over verdachtes z.g. relaties met een Ameri- kaanschen consul. Het hof hoorde vervolgens den heer A. Torres, consul-generaal van Argentinië. Verd. had indertijd een uitvoerige ver klaring afgelegd over de wijze, waarop hij tot honorair consul van Argentinië was benoemd. Getuige kende Wreszynski niet als zoodanig, onmogelijk achtte hij het echter niet. Een honorair consul wordt be noemd op voorstel van den gezant. Via allerlei schijven gaat dit voorstel naar het ministerie en den president van de Repu bliek. die uiteindelijk benoemt. Hij wordt aangesteld voor een bepaald district. Volgens verdachte was zijn standplaats Dresden. Pres. (tot W.)t Hebt u daar ooit ge woond? Verd.: Neen, dat niet Getuige, de consul-generaal, achtte het onmogelijk dat iemand benoemd wordt voor een district, waar hij nooit vertoeft Pres. (tot verd.): Spreekt en verstaat U Spaansch? Neen, volgens verdachte hoefde dat niet; alleen de consul-generaal moet de taal goed spreken. De titel „honorair-consui" is slechts een eere-tltel, zooals doctor hono ris causa. Een aanstelling kon verd. niet toonen: „achtergelaten indertijd te Berlijn". Verd. hield vol, dat hij slechts een eere- titel voerde en volgens getuige was dit niet onmogelijk. Hij vertelde nog, dat hem zelfs een generaal-consulaat was aangeboden; dit had hij echter geweigerd, omdat zijn zaken te veel tijd in beslag namen. Kon men zich binnen korten tijd van deze questle vergewissen, vroeg mr. Jolles aan den consul-generaal. Via het gezantschap te Den Haag zou een vlugge Informatie mogelijk zijn. Het Hof trok zich ten slotte in raadka mer terug. Na heropening deelde de presi dent mede, dat alsnog een onderzoek zal worden ingesteld bij het gezantschap, over de vraag of verd. Inderdaad honorair con sul van Argentinië was. De behandeling wordt voortgezet Dinsdag 6 Februari. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 31 DECEMBER EN MAANDAG 1 JANUARI. op HAAGSCHE RECHTBANK. Bij het scheiden van de markt Het was eerst in Leiden met B.. thans gedetineerd in het Huls van Bewaring, mis geweest. Daar had B. oneenigheid met zijn hospita en toen de deur voor hem werd ge sloten. maakte hij huisvredebreuk. Daar voor werd hij tot vier maanden gevangenis straf veroordeeld. Nu stond hij opnieuw terecht want hij had van dezelfde hospita een flink deel van het meubilair verkocht. De verhouding tus schen B. en de hospita werd volledig uit geplozen, doch de officier meende dat ln elk geval B. dingen had gedaan die hij niet mocht doen. Daarom vorderde de officier nu acht maanden gevangenisstraf, zulks vanwege het strafblad van verdachte. De verdediger pleitte vrijspraak subs, cle mentie. De colporteur. Bij verschillende inwoners van Wasse naar had F. W. N. verteld dat hij colpor teur was van een bekende ververij en stoo- merij. Het gelukte hem daardoor regenjas sen en colbertcostuums te bemachtigen. Doch de kleedingstukken werden niet ge verfd en kwamen ook niet terug. Echter bleek de fantasie van N. ook op andere plaatsen te hebben gewerkt; hij had de kleedingstukken bij de banken van lee ningen verkocht. De officier had tegen W. acht maanden gevangenisstraf geëlscht, omdat hij al eer der is veroordeeld. De rechtbank heeft ver dachte veroordeeld conform dezen eisch. „Foetsie was 'ie". „U had uw jas in een kamer opgehangen en toen U die aan wilde trekken, was die foetsie", zoo zei de president, en de land bouwer W. v. V. uit Ter Aar stemde toe dat hij op die manier zijn jas was kwijt geraakt. Dat zou de zagenslijper G. B. hebben ge daan. die nu gedetineerd is in het Huis van Bewaring. \arlandervecn Ned Herv. Kerk' Zond. voorm. halftien en nam. halfzeven en Maand, voorin, halftien, ds. Beusekom. Geref. Kerk: £ond. voor. halftien en. nam. halfzeven en Maand, voorn* halftien. ds. Mool- huizen. Alphen a. d. Rün Ned. Herv. Kerk Juliana - straat): Zond. voorin, halftien, ds. Stehouwer; nam. halfzeven, ds. Scheersr Maand, voorm. halftien, ds. Stehouwer. Hulpgebouw (Gouwsluis): Zond. voorm. half zeven, de heer Lekkerkerker. Ned. Herv. Kerk (Oudshoornscheweg)Zond. voorm. 10 uur en Maand, voorm. 10 uur. dr. Cannegieter. Evangelisatie (Hooftstraat)Zond. voorm. halftien en nam. halfzeven de heer Matsche van Hazerswoude; Maand, voorm. halftien, ds. Bakker Geref. Kerk (Hooftstraat): Zond. voorm. 10 en nam. 6 uur, leesdlenst; Maand, voorm. 10 uur. ds. Hartkamp. Geref. Kerk (Raadhuisstraat): Zond. voorm. 10 uur. ds. Bosch; nam. 6 uur. ds. Mulder; Maand, voorm. 10 uur. ds. Bosch. Martha-Stichting: Zond. voorm. 10 uur en 7 uur en Maand, voorm. 10 uur, ds. Meyer Chr. Geref. Kerk (van ReedestraatZond. voorm. halftien en nam. 6 uur en Maand, voorm. 10 uur, leesdienst. Lokaal van Mandersloostraat: Zond. voorm. halftien en nam. 6 uur. leesdienst: Maand, voorm. halftien, de heer Zwoferink van Ederveen. Benthuizen Ned. Herv. Kerk: Zond. voorm. halftien en nam. 6 uur en Maand, voorm. half tien, ds. Bieshaar. Geref. Gem.: Zond. voorm. halftien en nam. 6 uur, en Maand, voorm. halftien, ds. Stuü- venberg. Bodegraven Ned. Herv. Kerk: Zondag voorm. halftien. ds. G. Lans Jr. van Meerkerk; nam. 6 uur en Maand, voorm. halftien, ds. Kllisener. Geref. Kerk: Zond. voorm. halftien en nam. 6 uur. en Maand, voorm. halftien. ds. Dam. Ev. Luth. Kerk: Zond. nam. 7 uur en Maand, voorm. 10 uur, ds. Gronloh. Geref. Gem.: Zond. voorm. halftien en nam. 6 uur. leesdienst; Maand. nam. 2 uur, ds. Kok van Veenendaal. Evangelisatiekring „Bodegraven" Beursgebouw: Zond. nam. halfacht, de heer L. de Graaf van Alphen a. d. Rijn. Boskoop Ncd. Herv. Kerk: Zond. voorm. halftien en nam. 6 uur en Maand, voorm. half tien. ds. Jacobs. Geref. Kerk: Zond. voorm. halftien en nam. 6 uur en Maand, voorm. halftien, ds. Petersen. Chr. Geref. Kerk: Zond. voorm. halftien en nam. 6 uur en Maand, voorm. halftien. ds. Kleisen. Rem. Kerk, Voor Vrijz. Herv.: Zond. nam. halfzes. ds. Thomsen. Rem. Geref. Gem.: Zond. nam. halfacht, ds. Zuurdeeg. Geref. Gem.: Zond. voorm. halftien en nam. 6 uur en Maand, voorm. halftien. leesdienst. Haarlemmermeer Ned. Herv. Kerk Hoofd dorp: Zond. voorm. halftien. ds. J. Bronsgeest uit Velsen; nam. halfzeven, ds. J. C. Salverda; Maand, voorm. halftien. dezelfde. Vijfhuizen: Zond. voorm. halftien, dienst; nam. halfdrie en Maand, voorm. 10 uur, de heer Brörens. Aalsmeerderweg: Zond. voorm. halftien en nam. 7 uur en Maand, voorm. halftien, de heer Koudstaal. Badhoevedorp (Geref. Kerk): Zond. voorm. kwart voor elf, de heer Versteeg, cand. te Leiden; nam. halfzeven, ds. Hoek van Amsterdam; Maand, voorm. kwart voor elf. ds. den Hertog. Rehoboth: Zond. voorm. 10 uur. de heer de Graaff van A'dam. Lijnden: Zond. voorm. 10 en nam. 7 uur en Maand, voorm. 10 uur. de heer P. van den Berg. Hazerswoude Ned. Herv. Kerk: Zond. voorm. halftien en nam. halfzeven en Maand, voorm. 10 uur. ds. P. L. Kiehl. Geref. Kerk: Zond. voorm half 10' en nam. half 7 en Maand, voorm. 10 uur, ds. M. Heu- zenveldt. Hillegom Ned. Herv. Kerk: Zond. voorm. 10 en nam. 5 uur en Maand, voorm. 10 uur. ds. Eerhard. Geref. Kerk: Zond. voorm. 10 en nam. 5 uur en Maand, voorm. 10 uur, ds. A. K. Krabbe. Chr. Geref. Kerk: Zond. voorm. 10 en nam. 5 uur ei. Maand, voorm. 10 uur. ds. Dubois, veldprediker. Ned. Protest. Bond: Zond. nam. 7 uur. mevr. ds. F. E. C. Scholten-van Iterson van Voorburg Hoogmade Ned. Herv. Kerk: Zond. voorm. 10 uur. ds. van Sinderen; Maand, geen opgave. De Kaag Ned. Herv. Kerk: Zond. voorm. halftien en nam. 7 uur en Maand, voorm. half tien, ds. v. d. Windt. Katwijk a. d. Rijn Ned. Herv. Kerk: Zond. voorm. halftien en nam. 6 uur en Maand, voorm. halftien. ds. E. Warmolts. Geref. Kerk: Zond. voorm. 10 uur. candidaat J. s. v. d. Bos te Leiden; nam. 5 uur, ds. H. Metering; Maand, voorm. 10 uur, ds. Keur van Scheveningen. RJEC. Kerk: Stille Mis Zond. voorm. 8.50 uur. uitsluitend v. d. militairen, pastoor J. Houtman; Maand, voorm. 8.50 uur (idem) pater Livarius O.F.M. Koudekerk Ned. Herv. Kerk: Zond. voorm. halftien en nam. halfzeven en Maand, voorm. halftien. ds. van Binsbergen. Geref. Kerk: Zond. voorm. halftien en nam. halfzeven en Maand, voorm. halftien, de. Haspers Leiderdorp Ned. Herv. Kerk: Zond. voorm. 10 uur, ds. J. Roodenburg van Voorburg; nam. halfzeven en Maand, voorm. 10 uur, d®. Streeder. Kinderkerk: Zond. voorm. half elf, de heer R. d. Hoek. Geref. Kerk: Zond. voorm. ihalftien en nam halfzeven en Maand, voorm. 10 uur. ds. Dijk. Leidschendam Ned. Herv. Kerk: Zond. voorm. 10 en nam. 5 uur en Maand. voorm. 10 uur, ds. Vermet. Nieuwkoop Ned. Herv. Kerk: Zond. voorm. halftien, ds. KooU uit Amsterdam; nam. half zeven. ds. Stehouwer uit Alphen a. d. Rijn; Maand, voorm. halftien. ds. Elzinga uit Gouda. Rem. Kerk: Zond. nam. 7 uur. dienst. Geref. Kerk: Zond. voorm. halftien. ds. War ner uit Ter Aar: nam. halfzeven, leesdienst; Maand, voorm. halftien, ds. Speelman uit Nieuw- veen. Nieuw Vennep Ned. Herv. Kerk: Zond. voorm. halftien en nam. 6 uur en Maand, voorm. halftien, ds. Lazonder. Chr. Geref. Kerk: Zond. voorm, halftien en nam halfzeven, en Maand, voorm. halftien. leerdienst. Geref. Kerk: Zond. voorz. halftien en nam. 3 uur en Maand, voorm. halftien. ds. Smilde. Noorden Ned. Herv. Kerk: Zond. nam. halftwee en Maand, voorm. halftien. de heer A. J. Dekker van Alphen. Geref. Kerk. Zond. voorm. halftien. ds. J. Hart kamp van Oudshoorn; n.m. halfzeven, leesdienst: Maand, voorm. halftien, ds. P. de Ruig. Noordwijkerhout Ned. Hérv. Kerk: Zond. voorm. 10 uur, ds. Krijkamp van Sassenheim; nam. 7 uur. ds. Spliethof. res. veldprediker, thans te Noordwijk; Maand, voorm. 10 uur, ds. Broeyer van Katwijk aan Zee. Ocgstgecst Groene Kerkje: Zond. voorm. kwart over 10, ds. J. Streefland. PauluskerkZond. nam. 7 uur cn Maand, voorm. 10 uur. ds. Jansen Schoonhoven. Ver. van Vrijz. Hervormden <W. de Zwijger- kerk) Zond. nam. 7 uur, ds. Boersema. Oude Wetering Ned. Herv. Kerk: Zond. voórm. halftien. de heer Geerling van Hengelo; nam. 7 iL en Maand, voorm. half 10. ds. Geerling Geref. .Kerk: Zond. voorm. halftien en nam. halfzeven en Maand, voorm. halftien. ds. v. d. Bos. Remonstr. Kerk: Zond. nam. 7 uur. ds. Heyn. Voorhout Ned. Herv. Kerk: Zond. voorm. 10 en nam. 5 uur en Maand, voorm. 10 uur. ds. Klomp. Waddinxveen Ned. Herv. Kerk: Zond. v.m. halftien, ds. Vroeg ln de weij van Reeuwfjk; nam. 6 uur. ds. de Looze van Gouda; Maand, voorm. halftien, ds. Pott van Rotterdam, Geref. Kerk: Zond. voorm. 10 en nam 6 uur en Maand, voorm. 10 uur. ds. Smidt. Oud Geref. Gem.: Zond. voorm. halftien en nam. 6 uur en Maand, voorm. halftien. ds. van der Kraats. Warmond Ned. Herv. Kerk: Zond. voorm. 10 en nam. 6 uur en Maand, voorm. 10 uur, ds. de Bel. Wassenaar Ned. Prot. Bond Zond. nam. 7 uur, ds. F, Klefjn van Den Haag. Woubrugge Ned. Herv. Kerk: Zond. voorm. halftien. ds. van der Neut van Rotterdam; nam. halfzeven, ds. van Sinderen van Hoogmade; Maand, voorm. halftien, ds. Veldhuizen van Krallngen. Geref. Kerk: Zond. voorm. halftien en nam. halfzeven en Maand, voorm. halftien. ds. Dronkert. Zevenhoyen Ned. Herv..Kerk: Zond. voorm. halftien. de heer A. J. Dekker van Alphen; nam. halfzeven en Maand, voorm. halftien, ds. van Harten. Geref. Kerk:- Zond. voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. de Ruig; Maand, voorm. halftien, leesdienst. Zocterwoude Ned. Herv. Kerk Zónd. voorm. 10 uur, ds. Efjkman; Maand, voorm. 10 uur, de heer E. L. de Witt van Noordwijk aan Zee. Zwammcrdam Ned. Herv. Kerk: Zond. vooriji. halftien en nam. halfzeven en Maand, voorip. halftien. ds. Pop. Geref. Kerk: Zond. voorm. halftien en nam. halfzeven en Maand, voorm. halftien. ds. Zwaan. Rem. (Geref.) Gem.: Zond. nam. 7 uur. mej. ds. GUnther. -60ci Bij Apothjen Drogisten 5085 (ingez. Mei Afscheid van den heer Thee Thijssen. NED. HERV, KERK. Beroepen te Goudèrak. J. de Lange te Wllssum. Benoemd tot hulppred. te Oudewater (Heken dorp), C. J. Verkaik, cand. te Reeuwyk. Aangenomen naar Bergen op Zoom, H. F. C. den Boer te Marssum. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen te Werkendam, M. Hofman te Moer- kapeüe. GEREF. KERKEN. Beroepen te Doornspijk. Joh. G. Lenslnk te Glanerbrug. STICHTING VAN EEN THIJSSENFONDS In een speciale bijeenkomst van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers in het N.V.-huis te Utrecht is gistermiddag afscheid genomen van den heer Th. Thijs sen in zijn functie als tweede voorzitter van genoemden bond. Aanwezig waren o.a. mr. H. B. J. Was- lander, wethouder van Onderwijs te Utrecht; het Tweede Kamerlid van Sleen en het oud-Kamerlid Van Zadelhof. De afscheidsrede is uitgesproken door den heer W. Ploeger, die de groote betee- kenis schetste, die de heer Thijssen als bestuurder, als kunstenaar, paedagoog en politicus heeft gehad voor de bewustwor ding van het onderwiJzerscorp6. Tot ver buiten zijn organisatie, heeft hij tal van vrienden. Bij allen leeft een groote dank baarheid voor zijn werk. Namens de leden van den Bond bood spr. een stamkapitaal aan voor een Thijssenfonds, dat zal dienen om reeds verschenen en ln de toekomst nog te verschijnen werken van den heer Thijssen zoo goedkoop uit te geven, dat zij binnen het financieel bereik vallen van iedereen. Namens de A.C.O.P. (de moderne centrale van Rijkspersoneel) sprak vervol gens de heer Luberti, die een geschenk aanbood. Bovendien is nog het woord ge voerd door den heer Van Geuns en ten slotte namens het hoofdbestuur van den Bond van Ned. Onderwijzers door den heer J. P. W. van Sluys. Ontroerd dankte de heer Thijssen de verschillende sprekers. Hij gaf hierbij de verzekering, dat hij in den strijd voor het volksonderwijs ook in de toekomst nog zijn deel zal blijven bijdragen. VUURWERK. Sierlijk en knallend. ERATO, Oude Singel 14, Tel. 20889. Jap. Kanon slagen 3 cent. Gillende keukenmeiden 5 ct. 5134 Aangenomen naar Ouderkerk a. d. Amstel (de I Voor of op Zaterdag kopen, benoeming tot hulppred.) P. v. d. Schaaf, cand. j te Beetgumermolen. (ingez Mod.) Nu hij voor dat feit terecht stond, be kende B. den diefstal. De officier vestigde er de aandacht op. dat B. reeds vier en twintig maal is veroor deeld. waarom hij nu tien maanden gevan genisstraf vorderde. De groote zaal van het vereenigingsge- •bouw „De Oude Veiling" te Aalsmeer bood gistermiddag een schitterenden aanblik, toen de gemeente-secretaris van Aalsmeer, de heer P. Kaptein, in een openbare raads vergadering afscheid als zoodanig nam. Witte seringen en rose bloemen prijkten op de" vele tafeltjes. Het podium, waarop de vroedschap troonde, was omhangen met een gordijn van de fraaiste potplanten in alle kleursohakeeringen. Aan de raadstafel hadden ditmaal een 1 ge gasten plaats ge nomen, w.o. de echtgenoote van den heer Kaptein, de oud-secretaris van Amsterdam de heer J. J. Rovers en de oud-gemeente ontvanger de heer G. Hazenberg. In de groote zaal bevonden zich tal van vrienden van den ^heldenden secretaris, het voltallige ambtenarencorps, hoofden van scholen, de inspecteur van het L. O de heer Sterringa, de secretaris der Kamer van Koophandel en fabrieken jhr. dr. Mol- lerus, overste Slagter, commandant der Ko loniale Reserve en eenige officieren van .zijn staf, res. luitenant ir. Beekman, com mandant eener sectie van te Aalsmeer ge legerde militairen en tal van andere voor aanstaande persoonlijkheden op tuinbouw - en ander gebied. Burgemeester Kastelein .opende de rij der talrijke sprekers om den peer Kaptein na mens het gemeentebestuur een welverdiend woord van dank te brengen voor zijn 46- jarige trouwe plichtsbetrachting. Het is de laatste maal, dat spr. den secretaris aan zijn rechterhand in de Raadsvergadering weet en dat doet hem leed, want noode ziet hij dezen voorbeeldigen, volijverigen amb tenaar heen gaan. In April 1894 is de heer Kaptein in Aalsmeer tot ambtenaar be noemd, toen de gemeente 4600 inwoners telde; ih 1911 volgde zijn benoeming tot secretaris. Ojn, de vorige mobilisatiejaren hebben zeer veel van zijn werkkracht en zijn talenten gevraagd. De gemeente Aalsmeer 3s inmiddels ge groeid tot ver over de 10.000 inwoners, doch de secretaris heeft immer getoond, dat het meerdere werk immer door hem verzet kon worden. Hij was en bleef de stoere en ijve rige werker die zijn zaken prima in orde hield, wélke moeilijkheden ook om een op lossing vroegen. Onder daverend applaus der aanwezigen, deelde de burgemeester hierop mede, dat het, gelijk gisteren vermeld H. M. de Koningin behaagd heeft den heer Kaptein te benoemen tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. de versierselen waarvan spr. den geridderde op de borst hechtte. Aalsmeers Fanfarecorps, in een zijzaal aanwezig, speelde ter meerderen luister van deze plechtigheid een tweetal coupletten van het Wilhelmus, door de aanwezigen staande aangehoord en meegezongen. De burgemeester complimenteerde daar na den secretaris met deze koninklijke on derscheiding en uitte den wensch. dat het hein gegeven mocht zijn. deze nog tal van Niet minder dan 20 sprekers voerden hierna het woord, als om strijd roemend de karaktereigenschappen, den werklust, de kunde en den ijver van den scheidenden secretaris. Onder hen behoorden o.m. de oud-ge meente-secretaris van Amsterdam, die den heer Kaptein als leerling tot gemeente ambtenaar heeft opgeleid en de opvolger van den heer Kaptein. de nieuw-benoemde secretaris, de heer J. M. Wentzel. De heer P. Kaptein. Voor den raad gewaagde de heer Jb. Ai- derden van den steun en de medewerking immer van den secretaris ondervonden. In een zeer hartelijk dankwoord heeft ten slótte de heer Kaptein allen geant woord en dank gebracht voor de hem ge brachte hulde. In de eerste plaats vroeg hij den burgemeester als vertegenwoordiger van H. M. de Koningin zijn diepgevoelde er kentelijkheid te willen aanvaarden voor de Koninklijke onderscheiding, hem deelachtig geworden. Spr. zei niets dan zijn plicht gedaan te hebben en daarom niet te begrijpen, dat men hem daarvoor wilde huldigen. Wilde men hem tooh specialen dank brengen, dan wilde spr. deze doorgeven aan zijn trouwe ambtenaren, die hem ln alles altijd zoo geheel en al terzijde hebben ge staan. In een genoeglijk samenzijn bleef men daarna nog eenigen tijd bijeen om allen aanwezigen persoonlijk gelegenheid te ge ven den heer Kaptein te feilciteeren en af scheid van hem te nemen. GEBOREN: Maria Catharina. d. van A. J. v. d. Born en C. v. Musscher Cornells, z. van W. v. Utrecht en J. Blaak Jan Willem, z. van W. v. Utrecht en J. Blaak Gerardus Antonius. z. van M. J. Silvester en J. L. de Jong Jannie Pietenjella, d. van G. Mol en A. Neels Maria Bertha Hubertina, d. van H. J. v. d. Steen en E. Nieu- wenburg Albertus Roelof, z. van J. R. Krahe en C. J. v. Basten Nicolaas. z. van W. de Meü en J. J. Spierenburg Gerrit, z. van A. C. Berkheij en M. de Best Neeltje. d. van T. Meijvogel en N. v. d. Plas Gerardus Nicolaas. z. van M. Hermans en A. J. Rotteveel Pieter Cornells, z. van J. Vonk en P. P. Boekesteijn Maria Johanna, d. van P. T. A. Houthuijzen en A. H. Smolenaars Johanna Maria, d. van L. W. Guldemond en M. H. Hogewonlng Al bertus Petrus Johannes, z. van A. P. J. v. d. Berg en L. Guyt Hendrik, z. van A. E. Jans- sens en J. Fossen Rijka, d. van A. Kromhout en C. J. Nagtegaal Cornelia, d. van A. Krom hout en C. J. Nagtegaal Aukina Maria Helena, d. van H. Dijkstra en D. Maathuis. Bob. Zoon van G. Jurgens en W. SchSffer. ONDERTROUWD A. Vonk, wedn. 56 jaar en J. Assenberg, wed. 53 jaar. GETROUWD: H. Dongelmans jm. en A. C. G. Koolmoes Jd. D. Fllppo jm. en W. Hartevelt jd. G. L. Groenewegen jpi. en H. J. Witberg Jd. C. Hoogweg Jm. en A. Janssen jd. J. C. Jurgens jm. en J. J. Vos, Jd. D. P. Kuijvenhoven, jm. en J. v Wilgen. Jd. L. Onderwater jm. en M. Springer, gesch. H. W. G. P. Spendel jm. en J. v. Woudenberg jd. G. H. Steenbergen jm. en C. M. Swinkels, jd. M. de Vries jm. en J. v. d. Veen jd. J. Brückner Jm. en J. W. Vermetf j.d. G. A. Brandt jm. en E. Kanbier jd. J. W. H. v. d. Brink Jm. en A. M. Leusden Jd. H. v. d Waal Jm. en L. H. Dufresne Jd. OVERLEDEN: C. C. Versteeg, hsvr. van P. C. Christiaanse, 31 jaar M. F. Eggink, wed. van Z. Retel. 88 jaar M. Jansen, hsvr. van W. C. v. Zijp. 52 jaar M. Hensen. hsvr. van A. Spierenburg. 69 jaar M. Gorthuis. z. 6 jaar J. Klok. m. 85 jaar H. v. d. Oever. d. 6 mnd. A. v. Tol wedn. 69 Jaar H. A. Knoop. vr„ 70 jaar B. v. Lint. wed. van J. v. Straten. 79 jaar A. v. Borselen. m. 77 jaar J. v. Egmond. hsvr. van J. Akerboom. 52 jaar A. P. M. A. Mulder, d. 11 mnd. D. L. Springer, wed. van A. J. J. Verbrugge 66 J. J. J. Ouwerkerk. Dr. 12 J. W. F. v. d. Putten. Wedn. 82 Jaar. GEVESTIGD: Wed. J. Schouten-Assenberg. Schimmelstraat 8 P. K. Baardolf en fam., schoenmaker, Korte- naerstraat 97 J. Bodry. bloemist. Groenesteeg 23 P. B. Boon, los werkman, J. Vossensteeg 44 F. F. Bos. Schelpenkade 39 J. J. P. Brinkman en fam.. koopman in groenten, Papen gracht 22 J. Broekhuis en fam., hulp keur meester, Pasteurstraat 7 A. Brouwer en fam., sigarenmaker. Balistraat 71 .J. H. J. de Bruin, reiziger, Oude Singel 72a W. P. J. van den Burg. melkcontroleur. Zeemanlaan 12 D. B. de Buijzer. hulp in de huish.. Rijnsb.weg 118 P. C. Caelers. dienstbode, Haarlemmerstraat 187 K. Ciggaar. verpleegster. Hoogewoerd 31 P. van der Does. Verdamstraat 36 J. W. H. van Du uren en fam.. meubelmaker. Anna Paulowna- straat 19 B. W. v. Dijk, Oude Vest 185 L. H. Eijs. dienstbode. Breestraat 87 J. Fillppo en fam., arbeider. Musschenbroekstraat 6 L. J. Fortrie, scheepsverver. Hoefstraat 56c S. E. E. van Gilse. leerares Ned., Groenhovenstraat 13 E. Giltaij. Bilderdijkstraat 4 C. J. van Gogh, Witte Singel 97 A. Hijneman-Griekspoor, Prinsenstraat 14 A. T. Groenendijk, P. Kerk- choorsteeg 15 P. M. Groenendijk, P. Kerk- choorsteeg 15 R. Haverhoek, monteur. Kore- vaerstraat 10 N. D. Hijneman, fabrieksarb., Prinsensetraat 14 K. Jongeleen en fam., bank werker. A. Paulownastraat 35 J. v. d. Kamp en fam., landarbeider, Oude Vest 85a J. de Koning, kantoorbediende. Zijlslngel 72 a J. H. Krijger, dienstbode, N. Rijn 59 M. G. Krij ger. dienstbode, de Genestetstraat 4 A. J. Kuijer. tapijtwever. Oude Rijn 68a I. G. R. Barnstijn-Lenselink, van 't Hoffstraat 11 E. M. J. Leugering en fam.. werkmeester. Hartman- straat 21 Lie Hong Tjiang. J. van Goyenkade 41 C. H. A. Maas. 11. verpleegster. Rijnsb.weg 10 S. Matthleu. Witte Singel 37 D. van Meurs-van Meer. P. Krugerstraat 2 J. G. H. van NesMeeuwenberg, Vreewijkstraat 8 M. Deijkers-de Meij. Begijnhof 2a P. van der Meü. tuinder. Oude Singel 2 J. H. Molhutfsen, arts, Rijnsb.weg 16 P. NeddermeiJer. pijpwer- 1 ker. W. Rozenstraat 52a K. Neijs, Schelpen kade 39 A. C. Nieuwenhuijzen Kruseman, Rijnsb.weg 163 A. M. Oudshoorn, hulp 1. d. huishouding. Utr. Veer 33a Wed. A. C. M. Menningh-O verhof f. de L. de Kanterstraat 2 W. E. M. B. Seeuwen-Paegel en fam.. Rijnsb.weg 125a C. Pannek, dienstbode. Merelstraat 2 A. E. M. Preseun, Rijnsb.weg 141 N. Reijsen- bach, Groenhovenstraat 9 H. L. J. Rugebregt, Oude Rijn 44a A. de Rijber, Merelstraat 31 J. Rijnbeek, hulp in de hulshouding, Rijnsb.weg 141 P. A. Kruithof-Schaap en fam.. Wever straat 28 C. Schelvisch, buffetjuffrouw, le Binnenvestgracht 26 P. Simoons. Meezen- straat 5 E. B. Spanjer. Kaiserstraat 14 C. van Uffelen. tuinder, Morschweg 8 J. Valster en fam.. mil. schoenmaker, Kortenaerstraat 87 G. C. van Veen. dienstbode. K. Mare 22 H. H. Versluis, dienstbode. Plantsoen 79 W. A. Wansink-Vink, fabr.arb.. Groenesteeg 23 G. Voskuil, kantoorbediende. Zoeterw.weg 78 P. W. van der Wel. dienstbode, de M. van Streef kerkstraat 12 H. van Wijk. repetitor, W. Ro zenstraat 32 A. J. Wijtenburg, kok, Marien- poelstraat 3 J. P. van der Zeeuw, bouwk. opz., Sumatrastraat 54 M. A. van der Zwan. dienst bode, Nw. Rijn 37. VERTROKKEN: T. Barthen. Hengelo, Molenstraat 56 E. R. Becker. Noordwijk, Hoofdstraat 47 N. M. van Bendegem, Haarl.meer, Schipholdijk 93 P. J. A. Bernaards, Rotterdam. Stationsplein 19 W. Moraal-Beij, Boskoop, Emmakade 62 M. J. Bimbergen, Haarlem. Ravelingstg. 5rd A. E. Bosman en fam.. Bergen op Zoom. Burg. Ma- thonstraat 7 J. G. Bursch. Zurich (Zwitser land) Gloriastraat 59 J. V. D. Buyser en fam., Hearlemmermeer. Wilgenlaan 30 S. Cuiper en fam., Leiderdorp. Acacialaan 23 J. A. Deknatel Toronto Can P. J. Dolfing. Boskoop, Zijde 412 N. Emmer. Arnhem. Hoornestraat 41 W. Galjaard en fam.. Rijnsburg. Kerkstraat 2a H. A. Küller-Goethart. Den Haag. Bloklanden plein 12 S. M. de Graaff. Dordt. Wijstraat 130 E. J. Galjaard-van Griensven. Rijnsburg. I Kerkstraat 2a C. L. M. Jamin. Rotterdam, Parklaan 15 W. F. Jung. Oegstgeest, Gevers- straat 26 W. Karstens. Bussum. Singel la A. J. Kesselring. Frledland (Dl.) H. Gütnlgstr. 1006 H. Kramer, Leeuwarden. Bisschopstraat 20 H. R. Lan en fam.. Leiderdorp. Zijilaan 3 J. P. G. Manhave. Den Haag. v. d. Heimstraat 4 G. van Marle en fam., Oegstgeest. Terwee- weg 35 M. H. Hofman-Mastenbroek, Wasse naar. Hoogweg 20 A. H. van Meel. Rotter dam. A. van Nesstraat 123 H. D. P. Meijer, Zoeterwoudc. H. Rijndijk F 7 C. Mulder. Wa- geningen, Delpad 10 J. A. van Nieuwenhuijzen. Zoeterwoude. H. Rijndijk F 64j T. A. M A. ten Hoever Bakker. Utrecht. Maurltsstraat 78 W. Oranje, Rotterdam, Oude Dijk 250 L. E. Oving. Den Haag. Waalsdorperweg 44 A. M. J. Meer dan 46 jaren heeft de heer Kaptein de gemeente Aalsmeer gediend en gedoi- Post Uiterweer, Delft. Oude Delft 53 W F. rende al dien tijd heeft hij zich niets dan van Putten en fain. Amersfoort Stephenson- jaren te mogen dragen. vrlendenw^n-e^Hy is-een zeer popu- ^'g^^kerel^ l" -V von^u^no^ In een album toepasselijk versierd met lair Aalsmeerscn figuur geworden, die zich Amerika Z. a. Smit, Noordwjk. Nd. Boulev?rd emblemen op den naam van den schei- °P onderscheiden levensterrein verdienste- 3 l. n. M. Steijger. Tilburg. Burg. Buiisst--n denderen dieïis weric'-'rirtK en bevattende de lijk heeft gemaakt Het is ongetwijfeld de 47 H. E. Trepte. Worms a. d Rhein D1). namen der aanwezigen van deren middag wensch van héél de burgerij, dat het den EissenbergCTstr 10 - A. F. As-lr- esf de raad uiting aan rijn gevoel van heer Kaptem gegeven moge zijn, nog tal j e wfmmalen ^di; dankbaarheid voor alle* wat de heer Kap- van jaren van Zijn welverdiende rust te T^tadiuan 3 - A M E™an der zwtS tein voor de gemeente is geweest. genieten. Sassenheim, Kerklaan 36. 3—3

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 11