Joe E. Brown ais Kampioen Gastol GEPROLONGEERD Uit de Omstreken UIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Donderdag 28 December 1939 NOVA DRINK PUNCH 'T ZIT IN DE LUCHT HOENDERPARK Haarlemmerstraat 52 Telefoon 25414 Zondag en Maandag doorloopende voorstellingen van 2 lol 7 uur Oudejaarsavond aanv. avondvoorst, half acht einde circa half ell ADVERTEERT IN HET „LEIDSCH DACBLAD' HAARLEMMERMEER. Raadsagenda. De Raad van deze gemeente komt in openbare vergadering bijeen op Vrijdag 29 December a.s.. des voormiddags te 10 uur, ter behandeling van de volgende punten: Ingekomen stukken en mededeelingen; benoeming van een lid van de plaatselijke gezondheidscommissie wegens periodieke aftreding van den heer P. Bakker; benoe ming van een ambtenaar van den burger lijken stand, speciaal belast met het vol trekken van huwelijken (vacature-wijlen D. Hekiervoorgedragen worden de heeren dr. D. W. Zuijdam, dierenarts en dr. H. D. Nanninga, geneesheer, beiden te Hoofd dorp vaststelling vergoedingen krachtens art 13 van de Lager Onderwijswet 1920; vaststelling bedrag bedoeld in art. 55 bis van genoemde wet; voorstel om eenige per- oeelen. behoorende tot het wandelbosch in Hoofddorp uit te lichten uit de administra tie van het grondbedrijf. Aanvrage van een voorschot van het Rijk krachtens de land- arbeiderswet: voorstel tot onbewoonbaar- verklaring van drie arbeiderswoningen; voorstel tot verplaatsing van het woonwa genkamp te Hoofddorp; nadere aanduiding van eenige nieuwe wegen in het Badhoeve- dorp: behandeling van de gemeentebegroo- ting voor 1940; beëediging en installatie van den heer M. J. van Nieuwenhuyzen als raadslid. De begrooting sluit in ontvangst en uit gaaf (gew. dienst) met een bedrag van f 1.861.189,04. Hoewel verschillende posten van deze be grooting een min of meer problematisch karakter dragen, kan het toch tot tevreden heid stemmen, dat het mogelijk is gebleken ook nu weer op normale wijze evenwicht te verkrijgen tusschen inkomsten en uitga ven. zulks in tegenstelling met zeer vele gemeenten in Nederland, die nu al sedert enkele jaren hebben ontvangen een extra bijdrage uit het werkloosheids-subsidie fonds. een belastingbijdrage of. in het on gunstigste geval, zelfs een rijksbijdrage in de bosten van de gemeentehuishouding. Voorts mag met dankbaarheid worden ge constateerd, dat de schuldpositie der ge meente zeer gunstig is. Niettemin zijn B. en W. voornemens met het doen van voorstellen, waaraan finan- cieele gevolgen zyn verbonden, niet af te wijken van de steeds gevolgde gedragslijn om alléén gelden aan te vragen voor ka pitaalsuitgaven, welke absoluut noodzake lijk zijn en voorts ook in de gewone ge meentelijke huishouding de grootst moge lijke soberheid te blijven betrachten. Gistermiddag nog was de Ijsbaan te Hoofddorp druk in gebruik. Vooral de jeugd vermaakte zich volop! KATWIJK AAN ZEE. TERAARDEBESTELLING VAN DEN HEER J. KLOK. Zeer groote belangstelling. Onder zeer groote belangstelling werd gistermiddag teraardebesteld het stoffelijk overschot van den heer J. Klok. die ge lijk gemeld Zaterdag y. tengevolge van een noodlottige aanrijding om het leven kwam. In het Kerkgebouw van de Geref. Gemeente in de Remisestraat, waarvan de overledene ouderling was. hield eerst ds. W. C. Lamain uit Rotterdam een rouw dienst. Op de begraafplaats waren reeds zeer velen aanwezig, toen daar de rouw stoet aankwam, de kist werd gedragen door kleinzoons van den overledene. In de stoet kwamen mee. behalve de familieleden de kerkeraadsleden en vele gemeenteleden. Toen de kist in den grafkelder was neer gelaten. haalde ds. Lamain Gods woord aan uit den 37sten Psalm „Let op den vrome en zie naar den oprechte, want het einde van dien man zal vrede zijn". Vele vragen vermenigvuldigen zich nu wij staan aan het graf van een man. vader en vriend Hij is in vrede ontslapen. De Heer zegt in Zijn woord, dat Hij doet naar Zijn Godde lijk welbehagen. Tegenwoordig worden dui zenden en tienduizenden weggemaaid op KATWIJK - TELEF. 400 A.S. VRIJDAG. 5063 Voor de feestvreugd, die gaat komen. Wordt door velen zonder schromen 't Volgend goed. besluit genomen En in daden omgezet; „Ik zal zorgen, dat in die dagen, Tot de vreugde bij zal dragen. Dat, waarnaar zo velen vragen: Van Tongerens' gesorteerd 'banket!" Per pond 55 cent 5026 Per blik van drie pond f. 1.50 (Ingez. Med.) de slagvelden en vinden hun dood op zee. Ook op het land komen velen door onge vallen om het leven. Klok heeft in zijn leven getuigenis gegeven, dat de vreeze Gods in zijn leven is geopenbaard. Spr. richtte tenslotte een stichtelijk woord tot alle aanwezigen, zoowel ouderen als jon geren. Namens de weduwe en de familie verzocht hij allen te zingen ps. 89 19. De heer J. H van Neerbos bedankte na mens de familie ds. Lamain voor het ge sprokene en allen voor de betoonde be langstelling. Spr. zette uiteen wat ouderling Klok voor de gemeente is geweest; zijn heen gaan beteekent egn groot verlies. Hij noo- digde allen uit te zingen ps. 146 3, waar mee deze droeve plechtigheid ten einde was. Op den 2den Kerstdag is bij den win kelier J. S. in de Louwestraat de lade door een onbekende opgelicht, een bedrag van ongeveer f.6.wordt vermist. De extra-collecte in de Herv. Kerk, ten bate van de halfweezen en ziekenzorg gehouden heeft opgebracht f. 76.70. Onze plaatsgenooten de heeren P. Hus en J. v. d. Boon zijn met ingang van 29 December a.s. benoemd tot agent van uo- litie te Den Haag. NOORDWIJK. Algemeene vergadering V.V.V. „Noordwijk Vooruit". Onder voorzittersschap van den heer A Vermeulen vergaderde bovengenoemde vereeniglng. In zijn openingswoord merkte de voorzitter op, dat het seizoen door het uitbreken van den oorlog een ontijdig einde heeft genomen, waardoor het niet zoo goed is geweest als redelijk verwacht kon worden. Wij mogen echter nog blij zijn dat hij niet nóg vroeger is losgebarsten, anders zouden de gevolgen voor onze bad plaats ernstiger geweest zijn. De notulen, hierna voorgelezen door den secretaris, den heer H. v. d. Wilk, werden onveranderd goedgekeurd. Door het bedanken van den heer K. Dek ker moest in een bestuursvacature worden voorzien. Door een tiental leden werd can- didaat gesteld de heer S. P. C. van Wely. Daar het hier een vrije stemming betrof werd de heer Th. Verloop echter gekozen. Hij verwierf 20 stemmen; de heer Van Wely 13. De conceptbegrooting gaf aan f. 4496,20. Bij de rondvraag vroeg de heer J. v. d. Steen om de ledenvergadering te half negen te doen aanvangen, zulks met het oog op de winkeliers. Dit zal geschieden. De heer Van Wely vroeg de kamerlijst in twee gedeelten te doen splitsen. Dit zal aan de reclame-commissie worden voor gelegd. De heer Eygensteijn vroeg om een betere verlichting in de Zuid. Een com missie zal zich tot het gemeentebestuur wenden. De heer Klein informeerde naar zijn klacht inzake de z.i. hooge tarieven der zeebaden. Zij zijn te Noordwijk niet duurder dan elders. De heer Verloop infor meerde naar de opening van het infor matiebureau; dit zal geschieden op 8 Ja nuari. De heer Van Wely vroeg naar het nieuwe informatiebureau. Er is hiervoor geen plaats beschikbaar. Hierna volgde sluiting dezer door 33 leden bezochte bijeenkomst. NOORDWIJKERHOUT. Onder groote dankbaarheid vierden ruim honderd kinderen der Zondagscholen het Kerstfeest in de Ned. Herv. Kerk. Een prachtige Kerstboom was opgericht. Allen werden ruim onthaald en kregen fraaie en nuttige geschenken. OEGSTGEEST. Teraardebestelling van wijlen den heer Chr. Flaes. Gistermiddag vond gelijk gemeld op de begraafplaats bij het Groene-Kerkje de teraardebestelling plaats van hot stof felijk overschot van wijlen den heer Chr. Flaes, in leven gep. Hoofdofficier van Adm. K. M. Wij merkten o.a. op: de heeren E. G. de Wijs, oud Hoofd-Indandant ter Zee uit den Haag. F. H. A. v. der Brugh, oud- zee-offlcier uit Den Haag. N. J. v. d. Worm oud-kapitein ter Zee, alhier, H. P. Winkel man, gep. hoofd-officier, K. M. uit Den Haag. J Dolk, gep. hoofd-officier Adm. K. M. uit Den Haag. A. F. Gooszen, gep. vice- admlraal alhier, C. C. Krieger, oud-officier Adm. K. M. alhier, A. Vos, gep. kapitein ter Zee, uit Scheveningen, J. Verschoor, gep. hoofd-officier M.S.D. uit Den Haag, L. J. Quant, gep. vice-admiraal uit Amsterdam, I. Lombaard, gep. inspecteur Adm. K. M. uit Den Haag. R. Zahn, oud-Zee-offlcier uit Voorburg, J. F. de Hart. oud-hoofdoffi cier Indendant der Zeemacht uit Den Haag mr. Th A. Westra. gemeente-secretaris van Haarlem en diens echtgenoote, alsmede vele vrienden en kennissen van den over ledene. Toen de kist in het koor van de kerk was geplaatst, werd het woord ge voerd door den heer G. W. Groen, schoon zoon van den overledene, die, na een per soonlijk woord, er op wees, dat het leven van den overledene, die geen vijanden had, zich' gekenmerkt heeft door goed-doen en door een groote beminnelijkheid. Nog spraken een broer van den over ledene de heer Boonzaaier Flaes uit Nij megen. en een kleinzoon de heer J. A. Bljleveld uit Rotterdam De heer F. H. A. van den Brugh. oud-Marine-Officier uit Den Haag schetste den overledene als een goed vriend met een opgewekte natuur en een benijdenswaardige opgewektheid. Ook namens eenige vrienden uit Apeldoorn bracht spr. een laatsten groet over. De heer R. Zahn, oud-zee-offlcier uit Voorburg, herdacht dankbaar, wat de overledene voor hem geweest is tijdens diens adelborsttljd. Nadat het stoffelijk overschot in het familiegraf was bijgezet, werden levende bloemen gestrooid. De heer G. W. Groen uit Oegstgeest. dankte namens de familie voor de betoonde belangstelling. Een groot aantal bloemstukken dekte de kist. 5080 Wegens invaliditeit 5081 te koop, prachtig gelegen, voor 600 kippen. Koopje 1 Brieven Bur. v. d. BI. no. 5081 of Tel. 214 Voorschoten (van 59 uur). door oplossing verwijderd! In tubes van 15 - 25 en 40 ct. REX PLAATSBESPREKING AANBEVOLEN - CASSA GEOPEND VAN 11-2 UUR VOOR DE PAUZE: 5074 Prijzen der plaatsen: Matinée van f. 0.15 tot f.0.45; 's avonds van f. 0.25 tot f. 0.65 Eiken werkdag MATINÉE, aanv. 2 u. - Aanv. avondvoorst. 8u. - TOEGANG 14 JAAR 4-3 Bm.nooTt

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 12