De Leidsche Raad aanvaardt de begrooting voor 1940 80ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 23 December 1939 Zesde Blad No. 24464 Het slot der debatten Laat Uiv handdruk vermenigvuldigen De heer SNEL begroet met ingenomen heid het terugnemen door B. en W. van de verbetering der Gepekte Brug ln werk verschaffing. Werden de klachten over het laatste maar verhoord! Nogmaals gaat hij op die klach ten ln. Hij wil zijr. motie Intrekken, zoo wordt uitgekeerd het uurbaslsloon van 38 cent. Dat kan blijkbaar echter niet, dus kan hij zijn motie niet terugnemen. De heer WILMER bepaalt zijn houding ten opzichte van diverse voorstellen, ln het kort deze motiveerend. Speciaal op de motie Snel gaat hij nog even in. Hij zou eerst i enstemmen maar hij betreurt, dat B. en W. hoewel van een zelfde gevoelen, niet unaniem voor of te gen zullen stemmen. Deze verdeeldheid zal verkeerd worden uitgelegd. Trouwens bestaat er ln den raad feitelijk niet eens gezindheid, zij het met kleine nuancee ring? Is het daarom niet beter de motie met algemeene stemmen te aanvaarden? Den heer v. Eek wijst spr. op het prin- cipleele verschil, dat hen scheldt, trots alle pogingen elkaar te vinden. Bij den heer v. Eek blijft een zekere tweeslachtigheid. Du norm is z.l. niet de massa maar wat is zedelijk goed of zedelijk slecht. De heer v. BEMMELEN zal stemmen te gen de voorstellen van Oyen, daar z.l. ten onreclhte alleen de nadruk wordt gelegd op de groote gezinnen. Ons volk bestaat niet alleen daaruit, er zijn ook kleine en kleinere gezinnen, die zelfs in hoofdzaak volgens de statistiek de voornaamste lei ders voortbrengen. Bovendien leggen de groote gezinnen zware lasten op de ge meenschap. Zie b.v. hoe 1/3 der kinderen in het rljksverbeteringsgesticht te Zeist komen uit gezinnen van 10 kinderen. De heer VEENENDAAL verdedigt zijn op merking over de politie tegen den voorzit ter. Van een raadslid ls niet een detail onderzoek te elschen, daarvoor beschikt hij niet over gegevens en bronnen. Spr. spijt het, dat het bezwaar uit den Raad een an der onthaal vond dan nu Gedeputeerde Sta ten hetzelfde bezwaar opperen. Deze maakt geen gat ln de begrooting. dat gat was er al. Uitbreiding der bevoegdheid van de C. v. Fin. acht hij beter dan instelling van een bezulniglngscommlssle. Nooit was overigens bedoeling der motie den wethouder onaangenaam te zijn, en hij dankt dezen voor zijn zakelijk betoog, verzekerend ook steeds naar zakelijkheid zijnerzijds te zullen streven. Zijn voorstel trekt hij ln, daar daaraan voldoening ls gegeven. De heer KOOLE verklaart waarom hij tot de conclusie kwam, dat van A.-R. zijde tegen den wethouder werd geageerd Nu blijkt zijn conclusie onjuist en hij biedt de A.-R. zijn excuses aan. Grieven ligt trouwens niet ln zijn aard. De heer BEEKENKAMP dankt den heer Koole voor zijn ruiterlijk excuus en den wethouder van financiën, dat hij terechter- tljd zijn houding heeft willen herzien, de hoop uitsprekend, dat het college ook ver der zal willen proflteeren van den speurzin van eenige raadsleden. Aan den dienst van de arbeidsbemiddeling dient alle aandacht juist gewijd en als de directeur daarvoor niet voldoenden tijd heeft, moet er wijziging komem Spr. wil niet uit den weg gaan voor de mogelijkheid van een verkeerden indruk onder het publiek gelijk de heer Wilmer in zake de motie Snel, die overbodig is en blijft. Tenslotte bepaalt hij zijn stem ten aanzien van eenige voorstellen, daarbij nog eens ronduit de antithese tusschen rechts en links naar voren brengend, die niet ver doezeld worden mag, maar het belet niet een goede samenwerking met college en raad voor Leiden's belang. De heer TOBÉ zet nog eens de bedoeling uiteen van zijn voorstel de C. v. F. in te schakelen bij de begrooting-ontwerping, slechts gaande om B. en W. van advies te kunnen dienen, ook wat betreft de denk wijze ln de voornaamste fracties. Om dit nader te demonstreeren, wijzigt hij zijn voorstel nog eenigszins. De heer v. WELZEN herhaalt zijn ziens wijze over de tarieven: vaststelling naar draagkracht. Tegen deze kapitalistische maatschappij gaat zijn strijd, doch dit wil nog niet zeggen, dat hij niet wil meewer ken aan opbouwend werk. Tenslotte tracht hij nog kort de politiek der sovjets te verdedigen tegen den aanval van den heer v. Eek om te reposteeren met handhaving van zijn beschuldiging, dat de soc.-dem. den klassenstrijd heeft verlaten. De heer SCHULLER verdedigt nog eens zijn voorstellen als zijnde in het belang der volkshuisvesting hier ter stede. Met prae- advies over onderzoek naar de wenschelijk- held van meer arbeiderswoningbouw gaat hij accoord. De heer ELKERBOUT trekt zijn belde voorstellen ln. De heer PIENA handhaaft zijn voorstel. DUPLIEK. Wethouder VERWEY wil zeggen, dat na de wijziging van het voorstel Tobé, B. en W. toch het voorstel blijven ontraden. Wethouder WILBRINK antwoordt nog kort op een paar opmerkingen van den heer Schüller. Het voorstel over een telling der leegstaande woningen nemen B. en W. over. De motie-Snel beteekent practisch, dat aan werkverschaffing niet meer ls te den ken. Dat bedenke rhen goed. Spr. ls voor bewaren van het goede in de werkverschaf fing, afschaffing van het slechte Aan de woorden van prof. van Bemmelen heeft hij zich zeer geërgerd. Wethouder v. STRALEN acht aanneming der motie-Snel beter dan verwerping, nu zij gehandhaafd wordt. Liever had hij intrek king gezien. De motie betreft z. I. werkver schaffing in de toekomst niet te beletten. De VOORZITTER Vraagt den heer Snel aanhouden van zijn motlr an thans om spoedig met een nieuwe te komen, meer in overeenstemming met den geest van liet debat, hetgeen z. 1. zeer verhelderend zou werken. De heer SNEL is daartoe niet bereid. Hiermede zijn de algemeene beschouwin gen beëindigd. BELASTINGVERHOOGJNG. Behandeld wordt dan het voorstel de op centen op de personeele belasting te bren gen van 135 op 150. Dit wordt z. h. st. aan vaard. Alleen de heer v. Weizen vraagt aan- teekening tegen te zijn geweest. DE STEMMING. De motie van Eek inzake het houden van optochten met muziek en banieren op Zon dagnamiddag wordt verworpen met 1814 stemmen. Voor de S.D.A.P.. en de heeren v. Weizen, v. Bemmelen en Key. De motie van Eek: de Raad spreekt als zijn oordeel uit, dat bij benoemingen in ge meentelijke commissies zooveel mogelijk moet worden rekening gehouden met de verschillende geestesrichtingen. Wordt bij acclamatie aanvaard. De motie van Eek zich te wenden tot de Ver. van Nederlandsche Gemeenten Inzake de stijging van kosten van levensonderhoud om op de regeering pressie te kunnen oefe nen wordt verworpen met 2012 stemmen. Voor de S.D.A.P. en de heer v. Weizen. Het voorstel v. Eek inzake medezeggen schap is teruggenomen. Het voorstel Schüller te besluiten mede werking te verleenen aan den bouw van arbeiderswoningen, „mede ter vervanging van krotwoningen" boven het aantal wo ningen dat in voorbereiding ls, vermeld ln de Memorie van Antwoord op de Gemeente- begrooting 1940 gaat om praeadvies naar B. en W. Het voorstel Schüller een onderzoek te doen instellen naar de woningen welke krachtens het gestelde ln de Woningwet in aanmerking dienen te komen onbewoon baar verklaard te worden, en het resultaat van dit onderzoek ln een rapport aan de Raadsleden te doen toekomen, wordt ver worpen met 1715 stemmen. Voor de S.D.A.P. en de heeren Riedel, van Weizen, v. Bemmelen en Key. Het voorstel Schüller te besluiten de re sultaten van de telling van het aantal leeg staande woningen aan de Raadsleden toe te zenden en voor openbare kennisname be schikbaar te stellen voor zoover B. en W. dit toelaten wordt overgenomen. Het voorstel Schüller een onderzoek te doen instellen inzake bezetting van alle woningen ln Lelden, met weekhuren bene den de f. 8 en het resultaat van dit onder zoek in een rapport aan de Raadsleden te doen toekomen wordt verworpen met 2112 stemmen. Voor de S.D.A.P. en de heer v. Weizen. Het voorstel Piena te besluiten dat de gemeente Leiden zich weder aansluit bij het Centraal Overleg voor Gemeentelijke Personeelsaangelegenheden wordt verwor pen met 2112 stemmen. Voor de S.D.A.P. en de heer v. Weizen. De motie Snel over werkverschaffing wordt aangenomen met 1914 stemmen. Voor de S.D.A.P en de heeren Riedel, v. Weizen, Wilmer. v. Oyen, Donders, Key, v. Dijk, Tobé. Het voorstel van Oyen als regel 's avonds te vergaderen wordt verworpen met 2112 stemmen. Voor de heeren Beekenkamp, Veenendaal, v. Rosmalen, Wilmer, Bosch, v. Oyen, Lom- bert. Donders, v. Bemmelen, Bergers, v. Dijk en Tobé. Het voorstel van Oyen voorstellen te doen. inhoudende wijziging der tarieven van gas en electricltelt. waarbij rekening wordt ge houden met de groote gezinnen wordt ver worpen met 24—9 stemmen. Voor de heeren Wilmer, Tepe, v. Oye, Lombert. Eikerbout, Donders, Bergers, v. Dijk en Tobé Eenzelfde voorstel van Oyen betreffende de tarieven van de dulnwaterlevertng wordt verworpen met dezelfde verhoudingen. Het voorstel Tobé de verordening betref fende de Commissie van financiën aldus te wijzigen, dat het voortaan ook tot de be voegdheid van genoemde Commissie be hoort te adviseeren betreffende de samen stelling van de gemeentebegrootlng wordt verworpen met 2112 stemmen. Voor de heeren Beekenkamp, Veenendaal, Wilmer. Bosch. v. Oyen. Lombert. Eikerbout, Donders, Parmentier, Bergers, v. Dijk en Tobé. DE AANVULLINGSAGENDA. b. Praeadvier op het verzoek van den heer W. J. P. Slnrungar om ontslag als regent van het Heilige Geest- of Arme Wees- en Kinderhuls (213) Conform besloten. c. Voorstel Inzake het overnemen van het gemeentelijk electriciteltsbedrljf van Moer- kapelle. alsmede tot het aangaan van een overeenkomst met de gemeente Moerka- pelle betreffende de levering van electrici- teit in die gemeente door de Stedelijke Eleetriclteltsfabriek. (214) Conform besloten. d. Voorstel tot het verleenen van mede werking aan het bestuur der Gereformeerde Schoolvereenlging tot het aanschaffen van leermiddelen ten behoeve van zijn school voor uitgebreid lager onderwijs aan de Hooglandsche Kerkgracht No. 20 a en tot het vaststellen van den desbetreffenden begrootingsstaat. (215) Conform besloten. e. Voorstel: 1. Tot het verleenen van medewerking aan het bestuur van de Gereformeerde Schoolvereenlging tot den bouw en de In richting van een school voor gewoon lager onderwijs met zeven leslokalen aan de van den Brandelerkade; 2e Tot het aan genoemd schoolbestuur in verband met den sub. Ie. bedoelden schoolbouw in eigendom overdragen van een terrein kadastraal bekend gemeente Leiden Sectie M No. 992 iged.i, gelegen aan de van den Brandelerkade. 3e Tot het beschikbaarstellen van gelden ten 'behoeve van het bouwrijp maken van den voor den sub. Ie bedoelden schoolbouw bestemden grond, zoomede van daaraan aansluitende vrinden. (216 Conform besloten. f. oorstei a net verleenen van een Kcrstgave aan daarvoor ln aanmerking ko- -wovlH'-nTnn. f2171 Hierbij is een vraag van den heer VAN WELZEN of B en W bereid zijn in overleg te treden met den minister om de 25 pet. te verhoogen tot 50 pet. zulks gelet, op het bij zondere karakter van het Kerstfeest en de bijzondere tijdsomstandigheden en den nood. Wethouder VAN STRALEN antwoordt, dat inwilliging onmogelijk ls. omdat, los van de vraag of zulk overleg resultaat kan hebben, vaststaat, dat, gelet op den tijd en de cir culaire van den minister, er geen sprake van succes kan zijn. Ongetwijfeld zou voor de bedoeling wel iets zijn te zeggen in den geest van den heer v. Weizen. Bestond de mogelijkheid alsnog iets te bereiken, B. en W zouden gaarne aan de vraag voldoen. De heer VAN WELZEN ziet niet ln, waar om de poging toch niet is te doen. Laat men desnoods de tweede 25 pet na Kerstmis uit betalen. De heer VAN ECK oordeelt het verzoek van den heer v. Weizen zeer sympathiek maar de tijd ontbreekt ten eenenmale om nog iets te kunnen bereiken en daarom zal hij niet meegaan. De heer BEEKENKAMP mist de conse quentie van den heer v. Weizen waar hij pleitte ook op grond van het karakter van het Kerstfeest. Had deze er mee gekomen op den verjaardag van Stalin, dan was hij in de lijn gebleven. Maar ook spr. ziet geen mogelijkheid en zie ook hetgeen particulier is gedaan voor hulp met de Kerstdagen. De heer VAN WELZEN: Lang voor het Christendom was er het Zonnewende-feest! Dat de communisten haters zijn van den godsdienst is onjuist, alleen bestrijders. In Rusland zijn thans andere feesten naar Wethouder WILBRINK zegt, dat het col lege bij wijze van compromis dit voorstel heeft aanvaard, dus met uitsluiting van bedoelde categorie Een redactie-wijziging in den geest van zijn collega-wethouder wil hij nog aanvaarden, het voorstel Snel wijst hij af. De heer BEEKENKAMP sluit zich aan bij wethouder Wilbrink doch geeft een andere redactie aan, n.l. om toe te voegen „wier weekloon hooger ligt dan men anders aan steun zou krijgen". De heer SNEL heeft daartegen bezwaar en geeft de voorkeur aan de Idee v. Stralen. Wethouder WILBRINK meent, dat het stelsel van geven en nemen moet worden toegepast, zooals bij een compromis past. De heer SNEL neemt zijn voorstel terug en aanvaardt de redactie-wijziging Beeken kamp. die z. h. st. wordt goedgekeurd. Het aldus geamendeerde voorstel wordt aangenomen met 239 stemmen. Tegen de heeren Veenendaal, Wilmer, v. Oyen. Lombert. Donders, Parmentier, Ber gers, v. Dijk en Tobé. Voorstel in zake het aankoopen van ver schillende perceelen, begrepen In het sa- neeringsplan Geeregracht-Kraaierstraat. (2201. Conform besloten. Hierna schorsing. AVONDZITTING. Aan de orde ls de artlkelsgewijze be handeling. Eigenlijk zoudt U al Uw kennissen, klanten en zakenrelaties op Nieuwjaarsdag de hand moeien schudden. Dat kan met een hartelljken „handdruk per adver tentie". Toon zoodoende dat U „dat ietsje meer geeft", waardoor men graag zaken met U doet. Geef nog heden Uw Nieuw jaarsannonceop in ons blad van Zater dag 30 December a.s. Uw relaties zien er U graag bij 1 De prijs bedraagt voor advertenties van 1 tot en met 5 regels slechts 75 cent. Elke regel meer 15 cent. Russischen geest, maar daar is zoo'n voorstel als hier niet noodig. Het voorstel van B. en W. wordt z. h. st. aanvaard. g. Voorstel tot het toekennen van een extra-subsidie voor het jaar 1940 aan de Gemeentelijke Commissie voor Maatschap pelijk Hulpbetoon, ten behoeve van de voortzetting van den schoelseldienst ge durende dat jaar en tot het vaststellen van den desbetreffenden begrootingsstaat 1218) De heer SNEL wijst er op. dat terugloop van het gebruik waarschijnlijk niet plaats gehad zou hebben als M.H. niet geweigerd had de reparatie voor in werkverschaffing werkenden, de belangstelling is niet tanende Hij stelt voor deze beperking te schrappen. De he'- r WILMER motiveert nog eens waarom hij tegenstander is van dit voorstel dat hij ln strijd acht met de sociale recht vaardigheid daar steun wordt gegeven aan één categorie Ingezetenen ten koste van anderen, die zeif aan den rand van den honger staan. Bovendien ls het toegebrachte nadeel grooter dan het voordeel Mevr. BRAGGAAR meent, dat er geen voorstel ls, dat baat zonder iemand te schaden. Men lette voorts op het verschil tusschen de categorieën. Overigens herhaalt zij nog eens haar verdediging van vroeger. Wethouder VAN STRALEN vindt het on prettig deze kwestie voor de derde maal te moeten verdedigen, trots de noodzakelijk heid van dezen maatregel, die van zooveel beteekenis ls. Spr. handhaaft dat de voor- deelen ver uitgaan boven de nadeelen. die. dat zij erkend, er zijn. Spr. geeft nog eens een beeld, waarom hij ook vroeger dezen maatregel heeft verdedigd. Het college heeft gemeend de in werkver schaffing werkenden te moeten uitsluiten, juist om de nadeelen nog te verkle'nen. al beteekent hst niet veel. Maar gelet or de thans uitgekeerde loonen in werkverschaf fing die soms lager zijn dan de steur -vil spr. voor zich aceoord Raan in zoover dat B. en W worden gemachtigd af te wijken, zoo het noodig wordt geoordeeld, op grond van het basis-uurloon. DE UITGAVEN. Bij volgnr. 241 spreekt de heer LOM BERT zijn leedwezen erover uit, dat B. en W. het momenteel niet het gunstige tijdstip achten om het presentiegeld te hoogen. Hij dringt er op aan, met zijn wensch het volgende jaar rekening te houden, te meer waar de raadsleden ook geen ver goeding krijgen voor de tijdroovende com missie-vergaderingen. De VOORZITTER zegt. dat B. en W. zich slechts hebben neergelegd bij de beslissing van Ged. Staten, doch bereid zijn dit punt nog eens te overwegen. Bij volgr. 256 dringt de heer LOMBERT aan op bezuiniging der telefoon-abonne menten. Bij volgnr. 285 dringt de heer ELKER BOUT aan op verlaging dezer post ad f. 1000.bezuinigingsinspectie i tot f. 500. De VOORZITTER ontraadt zulks: de ad- vlezen van den heer Hoytema hebben de gemeente duizenden guldens bespaard. Het voorstel van den heer Eikerbout wordt verworpen met 255 stemmen. (voor de heeren v. Weizen, v. Oyen, Lom bert, Eikerhout en Tobé). Bij volgnr. 327 vraagt de heer v. OYEN voorlichting van gemeentewege via pers en radio tegen de gevaren van kwakzal verij en den verkoop van speclallteitsge- neesmiddelen. De heer JONGELEEN sluit zich hierbij in beginsel aan. doch weet uit eigen waar neming. dat de directeur van den Genees kundigen Dienst reeds overbelast is met werk. Wethouder VAN SRTALEN erkent het kwaad, waaraan ook wel degelijk aan dacht wo'dt besteed. De directeur ls ook we! bereid hierover een lezing te houden, naar spr, meent tr weten. De beste be- rtidinv is evenwel se wet. Bij Volgnr, iep v.-aaci de heer TOBé artere inlichtingen over het salruivan 'en ambtenaar, welke wethouder Wilbrink verstrekt. Bij volgnr. 369 dringt de heer SNEL aan op verbetering van de bestrating der Oost- dwarsgracht, althans de Oostzijde daar van. Wethouder WILBRINK zegt overweging toe. BIJ volgnr. 377 klaagt de heer SNEL over den z.l. ondraaglljken stank, welke wordt verspreid door de rloolwaterzulverlngsin- rlchting. Wethouder WILBRINK acht deze klacht sterk overdreven; de omwonenden hebben nog nooit bij Gemeentewerken geklaagd. Bij volgnr. 409 klaagt de heer VAN OYEN over den toestand der tooneeldecors in de Stadsgehoorzaal. Bij volgnr. 507 verzet de heer WILMER zich tegen een uitlating bij de alg. be schouwingen als zouden de bljz. school besturen van de vergoedingen in zake de L.O.-wet 1920 méér halen dan hun naar recht en billijkheid toekomt en hij grondt zijn tegenspraak op een Koninklijk besluit. Wanneer er bezuinigd wordt op het open baar onderwijs, geschiedt dit automa tisch ook op het bljz. onderwijs. Wethouder TEPE onderschrijft, dat de vergoedingen aan het bljz. onderwijs geba seerd zijn op de begrootingen van de openbare scholen. Zijn die begrootingen te laag geraamd, dan is het niet mogelijk het teveel van aan het bijzonder onder wijs op grond dier raming uitbetaalde voorschot ad 100 terug te vorderen. Spr. ls gaarne bereid te werken om het risico voor de gemeente zooveel mogelijk te ver mijden. De heer VEENENDAAL wil zich na deze toezegging bij den gevolgden gang van zaken neerleggen, al is hij het daarmede principieel niet geheel eens. De heer WILMER neemt hetzelfde standpunt ln, doch houdt vol, dat zulks niet conform de wettelijke voorschriften ls. Bij volgnr. 537 wordt besloten aan de Ver. Schoolkindervoeding en kleedingeen subsidie te verleenen van f. 49.700. BIJ volgnr. 557 spreekt de heer BEE KENKAMP als zijn meening uit, dat het college van curatoren van het Gymnasi um zich te veel bemoeit met kwesties, die uitsluitend behooren tot de competentie van rector en leeraren. Hij vraagt of de Wethouder zich niet persoonlijk met deze zaak wil bemoeien. Wethouder TEPE acht de conclusie van den heer Beekenkamp voorbarig. Er ls natuurlijk wel eens verschil van inzicht, doch aan een ongewenschten toestand ln de verhouding ls geen sprake en voor in grijpen door B. en W. geen reden. Mocht dit in de toekomst wenschelijk blijken, dan zal spr. zulks niet nalaten. Nogmaals verzekert spr., dat van een ernstig geschil geen sprake ls: er is hoogstens een onnoo- zele samenloop van misverstanden. Bij volgnr. 574 dringt de heer OOST VEEN aan op spoedlgen aanleg van sport terreinen in het Kooikwartier. Wethouder WILBRINK antwoordt, dat daarmede rekening wordt gehouden bij de wijziging in het uitbreidingsplan. Bij volgnr. 602 vraagt de heer SNEL een betere steunregeling voor werkloozen. die door eigen schuld werkloos zijn geworden. Deze menschen worden driedubbel ge straft, le door hun ontslag; 2e. door ver wijzing naar M. H. en 3e. door een ver laagden steunnorm. Wethouder VAN STRALEN acht dit in strijd met de bestaande regeling, krach tens welke de betrokkene ls uitgesloten van de rijkssteunregeling. Na eenigen tijd keert hij echter terug in den rijkssteun, zoodat hij het bezwaar van den heer- Snel niet zeer ernstig acht. BIJ volgnr. 610 ls een voorstel van den lieer Tobé, luidende als volgt: De Raad besluit, tot opheffing der Ste delijke Werkinrichting, op korten termijn over te gaan. De heer TOBé licht zijn voorstel toe. Van de reorganisatie door het Leger des Heils is z.i. niets terecht gekomen. Het gebouw der S. W. is in- en uitwen dig een gevangenis en allerminst een ge schikt milieu voor de alhier vertoevende a-soclale menschen. De werkzaamheden zijn bovendien uitermate geestdoodend. De subsidie van f. 17.000.— is weggegooid geld in dien zin. dat de menschen er eer der op een lager, dan op een hooger peli worden gebracht. Spr, geeft de voorkeur aan verwijzing naar de Rijkswerkinrich ting of een ultkeerlng ln natura vanwege M. H. De heer OOSTVEEN bevestigt, dat ver andering in den toestand dringend noo dig is. Waar er evenwel niets beters is. wil hij liever den gang van zaken een jaar continueeren en naar verbetering streven. Wethouder VAN STRALEN zegt, dat de klachten over deze inrichting reeds van 10 jaar geleden dateeren. Het vraagstuk ls met de reorganisatie Inderdaad niet opge lost, ook al omdat de voorgenomen ver bouwing geen doorgang kon vinden ln verband met de bestemming van dit ge bouw als Boerhaave-museum. Het plan ontstond toen om de S. W. onder te bren gen in Gravesteen. doch financleele moei lijkheden verhinderden totdusverre uitvoe ring. Spr. onderschrijft de klachten, doch ontraadt opheffing. Het college zal met kracht naar verbetering streven. De heer OOSTVEEN vraagt de commis sie verandering te brengen ln de werk zaamheden. De heer Prof. v. BEMMELEN verzocht het college dit Jaar met definitieve reor ganisatieplannen te komen met Inachtne ming der ontruiming van dit gebouw, dat veel beter geschikt is voor een museum. Het voorstel Tobé wordt verworpen met 248 stemmen. (Voor de heeren van Weizen, v. Oyen, Lombert, Donders, Bargers, v. Dijk en Tobé). Hierna zijn aan de orde DE INKOMSTEN, welke geen aanleiding tot discussie geven. Hierna wordt de begrooting z. h. st, in ontvangsten en uitgaven vastge steld. voor den gewonen dienst op f. 10.157.303.met een post onvoor ziene uitgaven van f. 30.423,en voor den kapitaaldienst op f. 6.450.815. AANVULLINGSAGENDA. a. Benoeming van een lid van den Raad van Beheer van de Sportstichtino (vaca ture '(f bner Her -Cwaa';). '212) Benoemd wordt jhr. mr. L. H. N. F. M. Bosch ridder van Rosenthal met 30 stem men. No 2 der voordracht, de heer B. J. Huurman verwierf 1 stem, evenals de heer Van Rosmalen.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 19