Wereldatlas uitverkocht Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Donderdag 21 December 1939 1 De deelen III en IV echter nog verkrijgbaar .Tweede druk Derde druk volgt DE DIRECTIE. ONTSLAGEN IN DE BLOEMBOLLEN - BEDRIJVEN. Naar wij vernemen, ls bij verschillende firma's in de bloembollenstreek, het per soneel dat in vasten dienst is, noodge dwongen geheel of gedeeltelijk ontslagen in verband met de voor den bloembollen- handel zoo bijzonder moeilijke tijdsomstan digheden. BENTHUIZEN. De door eenige dames gehouden col lecte voor. de Kerstfeestviering In de Ned. Herv. Kerk met de kinderen der Zondags school heeft J. 142.22 opgebracht. Gevonden: Een autonummerplaat N.L. H Z. 55704 en een Jongedamesmantel. In lichtingen ten gemeentehulze. Bij het agentschap der Arbeidsbe middeling staan 22 personen als werkloos ingeschreven. Dit zijn hier weer de eerste werkloozen sedert Mei 1.1. HAARLEMMERMEER. Uitvoering Gezellig Samenzijn. Gezellig Samenzijn voerde in hotel „De Beurs" onder regie van den heer S. Bos het blijspel „De Nalatenschap" op. De zaal was goed bezet en men genoot ten volle van het keurige spel dezer dilet tanten. De ensceneering was ook door het ijverige bestuur goed verzorgd. Ook met dit tweede spel oogste „Gezellig Samenzijn" veel succes! Dit tooneelwerk was geschre ven naar het Engelsche „Elisa comes to stay" van H. V. Esmond. Tot besluit verleende de show-band „The Marlnucco's" medewerking aan een gezel lig bal. Opwekkingssamenkomst. In het Boaz-lokaal te Hoofddorp had de tweede opwekkingssamenkomst plaats. Ds. C. J. Hoekendijk leidde de eerste bijeen komst en trok een talrijk publiek. Thans was het niet minder Een groote schare was bijeen, toen de heer J. N. Bruijn uit Wassenaar zijn onderwerp „De komende wereldmachten" naar aanleiding van het Bijbelboek Openbaring, hoofdstuk 13. in leidde. De ijsbanen te Hoofddorp, Zwanen burg en Sloten zijn opengesteld voor leden en publiek en al dadelijk werd hiervan een druk gebruik gemaakt. Lade gelicht. Bij den heer G. aan den Kruisweg te Hoofddorp is uit de winkellade een bedrag aan geld ontvreemd. Hiervan is de politie in kennis gesteld. HILLEGOM. Mooie successen. De heer Jac. van Leeuwen heeft op niet minder dan 4 eerste en 1 tweede prijs ber slag gelegd met zijn middenras Holland- sche konijnen op de pluimveetentoonstel ling te Bovenkarspel. Tevens won hij een beker voor het hoogste aantal punten en nog 4 eereprijzen. De geluidsfilm van den Raad van Arbeid. Voor de leden van den R.K. Volksbond werd in Hotel Flora de geluidsfilm ver toond van den Raad van Arbeid. De Voorzitter van den Volksbond, afd. Hillegom. de heer C. Seijsenaar opende de bijeenkomst waarop de voorzitter van den Raad vah Arbeid te Lelden mededeelde, dat ingevolge de ziekte- en ongevallenwet reeds rond 90 mlllioen gulden was uitge keerd. Het is dan ook de bedoeling met deze film een duidelijk beeld te geven van de groote werkzaamheden en het nut aan te toonen, van het plakken van zegels voor de geheele volksgemeenschap. Na afloop der interessante vertooning werden vele vragen beantwoord. Kerstwijdingsavond Patrimonium. Patrimonium gaf onder leiding van den heer J. O. Vermeer een kerstwijdingsavond in het gebouw aan de Van den Endelaan. De zaal was goed bezet. Na een kort in leidend woord van den voorzitter werd het programma afgewerkt. De heer G. Troost behandelde een drie tal korte grepen uit het Kerstverhaal „De eerste Kerstprediking", „Het eerste Kerst lied" en „de eerste Kerstzegen." Het dubbelkwartet onder leiding van S. Hofman, bracht uitstekend verschillende liederen en bewerkte psalmen ten gehoore. De dames Duys en Hylkema gaven eenige stukjes op viool en piano ten beste, waarbij vooral het goede samenspel opviel. Mevrouw Troost-Vermeer declameerde op de haar bekende fijne wijze. Het stukje „Moeder" met het ontroerend slot trok bijzonder de aandacht. Onder ademlooze stilte vertolkte Mej. H. Beukers het „Veilig In Jezus' Armen". Na gemeenschappelijk psalmgezang en dankgebed sloot de voor zitter deze zeer goed geslaagde bijeen- j komst. Des nachts zijn ten nadeele van een ingezetene aan de Leldschestraat en een aan de Elsbroekerlaan eenige konijnen ontvreemd. De politie stelt een onder zoek in. Gistermorgen te halfzeven ontstond een begin van brand in de garage van den vrachtrijder Kardol, alhier. Een Diesel motor, welke men met ben zine aanmaakte, vatte vlam en spoedig stond de geheele motor in lichter laaie. Men had de tegenwoordigheid van geest direct de motor naar bulten te rijden, waar i men den brand met dekens en jassen heeft weten te blusschen. De inmiddels ge waarschuwde brandweer behoefde niet op te treden. KATWIJK AAN ZEE. Kerstwijding van den Ned. Chr. Vrouwenbond. Onder veel belangstelling er waren 82 I tames aanwezig werd in Casa Cara deze Kerstwijding gehouden. Er was een stem mige feestversiering aangebracht met bran dende kaarsjes, groen en witte chrysanten De presidente mej. A. N. de Voogd liet zingen „Daar is uit 's werelds dulstre wol ken", en las eenige verzen uit Joh. 1. Mevr. ParlcvlietDonner las de Kerst liturgie, na elk Schriftgedeelte volgde een uiteenzetting van de presidente. Er had afwisseling plaats door het zingen van Kerstliederen door een dameszangkoortje en gemeenschappelijk gezang. Ook mevr. VerloopKruljt verleende haar op prijs gestelde medewerking met het zingen van eenige solo-nummers. In de pauze werd koffie en kerstkransjes rondgediend. Mevr. ParlevlietDonner las een Kerst verhaal. mej. de Voogd gaf een overpein zing over de „Oudejaarsgedachte". Nadat de presidente den aanwezigen dank betuigd had voor het welslagen van dezen avond, werd gezongen „Het jaar heeft haast zijn loop volbracht," waarna sluiting met dankgebed volgde. J van B. uit de Waal Malefljtstraat deed bij de politie aangifte van het feit, dat ln den afgeloopen nacht van zijn erf een heerenrijwiel is ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. LISSE. Strijbos' reis naar Spitsbergen. In de Veillngzaal van H.B.G. werd de eer ste Nutsavond gehouden waarvoor de op komst helaas niet groot was. De heer P. Strijbos, hield een lezing over zijn tocht naar Spitsbergen De heer Strijbos heeft zijn gehoor weten bezig te houden op de meest aangename wijze cn deed op de hem eigene wijze mede- deeling van zijn ervaringen op dezen zoo gevaarvollen tocht. Gerulmen tijd Immers leefden wij in Holland in de veronderstel ling. dat de heer Strijbos op zijn tocht was omgekomen. Een serie lichtbeelden verduidelijkte de met groote aandacht gevolgde lezing. Abrahams Geloofsgang. Voor de Jongelingsvereeniging der Chr. Geref. Kerk hield ds. de Bruin van Sassen- heim een lezing met als onderwerp „Abra hams Geloofsgang". Als tekst had spr. ge kozen Hebr. 11 8 „Door het geloof is Abra ham geroepen zijnde, gehoorzaam geweest om uit te gaan naar de plaats die hij tot een erfdeel ontvangen zoude, en hij is uit gegaan, niet wetende waar hij komen zoude". In welgekozen woorden bracht spr. Abra hams Geloofsleven over op hetgeen ook thans nog gevraagd wordt voor jong en oud. n.l. een algeheele overgave aan God en het volgen van Jezus Christus. LE1DSCHENDAM. Gedurende November is in de Geref. Kerk gecollecteerd voor? Kerk f. 113.56, Diaconie f.55 31. Zending L8.26. Aanvul lingscollecte f. 19.09%, Claslcale Aanslag f8.49. Dankstond voor het Gewas f. 73.25. Bouwfonds f. 14.44. Zending onder de Joden f. 8.64%. Evangelisatie in Brabant en Lim burg f. 6 89%. Onder de leden van de Ned. Herv. Kerk is ten bate van de Classlcale Zending gecollecteerd f. 34.11. NOORDWIJK. Raadsstukken. B. en W. stellen den raad wederom voor. aan alle armlastigen dezer gemeente een Kerstgave te verstrekken, op gelijke wijze als zulks voor de ondersteunde werkloozen ge schiedt, alzoo ten bedrage van 25 °/o van den wekelijks uit te keeren onderstand. Voor deze Kerstgave komen in aanmerking alle armlastigen, die hetzij door de gemeente, hetzij door een kerkelijke Instelling van weldadigheid, geregeld worden ondersteund en van die ondersteuning geheel of grooten- deels moeten leven. B. en W. stellen den Raad voor, het daar voor benoodigde credlet te verstrekken. Ver leden Jaar was voor deze Kerstgave rond f. 300 noodig. - Verleden jaar stelden B. en W. bij de be grooting 1939 aanvankelijk voor, den post „belooning kweekeling O.L. school" uit be zuinigingsoogpunt te schrappen. (Men weet dat daardoor de kostprijs per leerling der openbare school belangrijk kon worden ver laagd, hetgeen weer ten gevolge heeft, dat de vergoeding aan de bijzondere scholen zeer beduidend wordt verlaagd iMede naar aan leiding van door belanghebbenden ingedien de adressen, zijn B. en W. toen gedeeltelijk van hun voorstel tot schrapping teruggg» komen, door de helft van de belooning van den kweekeling, zijnde f. 250 voor rekening der gemeente te nemen en de andere helft door de oudercommissie der openbare school zelf te laten betalen, zooals laatstgenoemde toen zelf ongeveer had voorgesteld. Aldus besloot de raad. Nu heeft genoemde oudercommissie een adres tot den Raad gericht, om weer f. 500 beschikbaar te willen stellen voor de kwee keling ln plaats van de helft. Zulks achten B. en W. met het oog op den toestand der gemeentekas niet verantwoord en bovendien twijfelen zij er sterk aan, of Ged. Staten dit zouden goedkeuren, aangezien dit college bij de begrooting 1939 aanvankelijk reeds bezwaar maakte tegen den post van f. 250, welk bezwaar later door Ged. Staten is goed gekeurd. De kosten van het openbaar en bijzonder gewoon L.O beloopen door de beschikbaar stelling van genoemde f 250 reeds f. 250 (voor openbaar onderwijs! plus de aan de bijzondere scholen toe te kennen hoogere exploitatievergoeding van rond f.3000 (hier bij is de O.L. school berekend naar 140 leer lingen en de bijzondere scholen te zamen naar 1510 leerlingen). Wordt de post „be looning kweekeling openbare school" der halve weer op f. 500 geraamd, dan moet de hoogere exploitatievergoeding aan de bij zondere scholen ook weer worden verdubbeld en dus worden gebracht op rond f. 6000. B en W. stellen den raad daarom voor op het verzoek van meergenoemde ouder commissie der O L school afwijzend te be schikken en bedoelden post „kweekeling" op f.250 te handhaven, mits deze commissie wederom eveneens f.250 uit eigen middelen bij elkaar kan brengen. BINNEN 3 uur, nadat wij gisteren met den verkoop van den tweeden druk waren begonnen, was deze uit verkocht. Begin Januari hopen wij onzen derden en laatsten druk gereed te hebben. Dag en uur, waarop met den verkoop wordtbegonnen, zullen nader in ons Blad be kend worden gemaakt. Gelijktijdig zullen dan de deelen V en VI verkrijgbaar gesteld worden. Alle schriftelijke bestellingen, welke vóór gistermiddag 5 uur in ons bezit waren en waarvan de kosten op dat uur ook reeds door ons waren ontvangen, worden nog uitgevoerd! De later ontvangen bestellingen blijven liggen tot de derde druk gereed is. Den betreffenden bestellers raden wij aan inmiddels ook de deelen V en VI te betalen. De prijs van de opbergmap, inhoudende de deelen I t/m. VI bedraagt f. 0.75 (franco per post bij vooruitbeta ling f. 0.95). Alleen de deelen V en VI (evenals alleen de deelen III en IV) kosten te zamen, afgehaald aan ons bureau, f. 0.20 (franco per post bij vooruitbetaling f. 0.26). Rapport inzake gemeentcbegrooting. Verschenen is het rapport der commissie tot onderzoek der gemeepte- en bedrijfs- begrootingen 1940, welkenfippimissle ditmaal bestaat uit de heeren J. C. van der Meer D. van der Niet en mr. C. Punt. Het rapport munt uit door groote soberheid en vult slechts een driekwart pagina. Het stemt de commissie tot groote vol doening, dat het B. en W. is gelukt, de be grooting op het kleine bedrag van het batig saldo van 1938 na sluitend te maken zonder dat gebruik moest worden gemaakt van middelen, vreemd aan den dienst 1940 of van het middel der belastingverhooging. De commissie is er zich bewust van, dat dit resultaat slechts kon worden verkregen onder meer door de handhaving van een verhoogd winstcijfer van een der gemeente bedrijven. De commissie kan er zich mede vereenigen, dat deze winst in de tegen woordige tijdsomstandigheden geheel ten bate van den gewonen dienst wordt aange wend. Niettemin meent zij de wenscheUjk- hetd te moeten uitspreken, om, zoodra de omstandigheden zulks maar even toelaten, de winst weder tot een meer normaal bedrag te reduceeren, door herziening der tarieven. ZIJ adviseert voorts den post betreffende de huur van de kiosk bij den vuurtoren te schrappen, daar dit gebouwtje uit militaire overwegingen voorloopig niet zal kunnen worden gebouwd. B. en W. stemmen hiermee gaarne ln. NOORDWIJK AAN ZEE. Bijeenkomst Chr. Besturenbond. Uitgaande van den Chr. Besturenbond werd in het Vereenigingsgebouw aan de Hoofdstraat de geluidsfilm vertoond over „Sociale Verzekering". De voorzitter de heer D. v. d. Niet sprak een kort openingswoord, waarna de heer van der Ham, ambtenaar van den Raad van Arbeid te Lelden een inleidend woord sprak over de te vertoonen film. Klaar en duidelijk heeft spr. uiteengezet wat men in verschillende omstandigheden moet doen b.v. bij arbeidsongeschiktheid enz. De film zelf was leerzaam, zoowel voor werkgever als werknemer. Na gedachtenwlsseling heeft de voorzit ter van den Chr. Besturenbond de heer D. v. d. Niet den spreker hartelijk d:.nk ge bracht, waarna met een kort opwekkend woord sluiting volgde. RIJNSBURG Het honderdjarig bestaan der Ger. Kerk TWEE DOOPVONTEN AANGEBODEN. Onder zeer groote belangstelling werd in de Geref. Kerk Rapenburg het feit herdacht, dat het 100 Jaar geleden is, dat in deze ge meente de Geref. Kerk werd geïnstitueerd. Na in de morgen godsdienstoefening door ds. van der Loo verwelkomd te zijn, trad als spreker op prof. mr. dr. G M. den Hartogh van Kampen. Deze sprak naar aanleiding van 1 Cor. I 2631. Allereerst wees hij op de beteekenis van de Afscheiding, om daarna te spreken over de Kerk der Aposte len naar den Corinthe brief en de instltuee- rlng van de plaatselijke kerk. Des avonds was het ruime kerkgebouw overvol, toen de voorzitter van het herden kingscomité, de heer M. Pieper, de bijeen komst opende met gezang Hij sprak een bijzonder welkomstwoord tot den em. predi kant ds. E. H. Broekstra, den burgemeester mr. Howeler en wethouder P. Kort, tot de afgevaardigden van de classis, vertegen- woordigers van naburige kerken en tot cand van den Bos. Dan wees hy op het streven van de vier en dertigers n.l. het handhaven van de be lijdenis en van de tucht en schetste ver volgens de vestiging van de afgescheidenen. Als tweede spreker voerde ds. Broekstra het woord, die dankbaar wees op het vele goede dat de gemeente ln de ruim 30 jaar, dat hy hier herder en leeraar was heeft mogen ondervinden. De heer Pieper bood dan als voorzitter van het comité namens de gemeente aan den Kerkeraad een tweetal fraaie doopvonten aan. welke door ds. Post dankbaar werden aanvaard. Als afgevaardigde van de Classis Leiden sprak ds. Meyering, em. predikant te Kat wijk a. d. Ryn. De oudste ouderling, de heer D. Zwaan, haalde dan eenige herinneringen uit het verleden op. Ten slotte dankte de heer Pieper, allen die aan het welslagen van de herdenking had den meegewerkt. Inzonderheid de Vrouwen- vereeniglng. Ds. Post sprak een slotwoord, waarin hy dank bracht aan het comité ln de persoon van den voorzitter en den heer de Rover als schrijver van het gedenkboek. Na ge- meenschappeiyk gezang ging ds. Post voor m dankgebed. De Balans der Veilingver. „Flora". De balans van de VeiUngver. „Flora" per 1 October 1939 ls als volgt samengesteld Contanten kas f. 1331.98; girodienst f. 451 96; vorderingen, koopers f. 27.204.03; onkosten nog te vorderen f. 287.35; plaatsenhuur f.875; zaalhuur f.325; statiegeld kweekers f. 153; Ned. Sierteeltcentrale f 62.43 Onroe rend bezit; Nieuwbouw 1939 f. 19 487 54' centrale verwarming f.5000; gebouwen en terrein f 108.963; overweg f.1; terrein koel huis f. 6000; machines koelhuis f. 10.000 Roerend bezit: Inventaris f. 10.250; auto f.1000; voorraden onkosten f. 1920.30; porti en zegels f.230; emballage f. 2440.20; kisten koelhuis f.2790. Exploitatie Koelhuis: Nog te vorderen f. 27.20. Totaal f. 208.668.49. Vreemd kapitaal. Coöp. Boerenleenbank f. 14.251.45; Ralffaisenbank f. 25.253.33; Hy potheekbank f. 3000; Waarborgsommen f.2930. Schulden: Onkosten nog te betalen f. 263.30; Principalen f. 6.241.03; statiegeld koopers f. 1.043.70; Keur koopers f. 96.14. Reserves. Reserve tot afschrijving f. 44.606.73; Idem koelhuis f. 10.675.42. Kapi taal; 1 October 1938 f. 92.547.47; pensioen fonds f. 2000, Winstsaldo koelhuis f. 3.065.51; winstsaldo Flora f. 6.894.41. Totaal f. 208 868.49. SASSENHEIM. KERSTTENTOONSTELLING IN „BLOEMLUST". Verschillende fraaie inzendingen. Hedenmorgen ls op onofflcleele wijze de Kersttentoonstelling in „Bloeralust" geopend. Hoewel het bloembollenvak zware slagen te lncasseeren krijgt, meende het Bestuur van „Bloemlust" de tentoonstelling toch te moeten laten doorgaan Het vertrouwde, dat de vakmenschen hun aard niet verloochenden en niet by de pakken gingen neerzitten. En het heeft ge- Ujk gehad! Al zijn de Inzendingen niet zóó talrijk als andere jaren, toch is dit aantal bevredigend. Men vergete niet, dat het in bloei bren gen van bolgewassen een werkje is, dat véél van de verzorgers vraagt. Hoeveel te mee is dit dan niet het geval als op een bepaalden datum de bloemen in schitte rende conditie moeten zyn! Hoewel speciaal een Hyacinthen-tentoon stelling, toont ook een inzending Narcissen haar kleuren, alsmede enkele bakjes tul pen. De grootste inzending Hyacinthen is die van de fa. P. Lommerse Fzn., Hillegom, die reeds 2 malen achtereen de gouden me daille wist te bemachtigen. Voorts vertoont de fa. Ant. v. d. Vlugt te Llsse mooi gebroeide Early Beauty. De Ver. Culturen Gebr. de Graaf en v. Konijnen - burg te Noordwyk ls weer aanwezig met een collectie nieuwe Narcissen, die zeker de aandacht zullen trekken. Het Broeiproevenbedrijf W. H. Ruigrok, Hillegom is ook aanwezig met een fraaie collectie Hyacinthen. Van de aanwezige Tulpen noemen wy: Christmas Fire en de tulp Eddystone. Men verzuime niet deze tentoonstelling te bezichtigen I Wijdingsavond „De Lofstem". Deze Herv. Zangvereeniging gaf in de Herv. Kerk in verband met het naderende Kerstfeest een Wydlngsavond. Onder leiding van den directeur, den heer C. v. d. Keur Jr. werd door het koor uitgevoerd het Kerstoratorium ,,'sHeiland's geboorte" van Wolf. Het Oratorium werd vorig Jaar eveneens ten gehoore gebracht en de uitvoering er van was zeer goed. De heer de Kwaasteniet opende en sloot den avond. Hoewel goed bezet had de Kerk wel vol ler kunnen zyn. Beroepen. Ds. I. de Bruyne alhier ontving een be roep der Chr. Ger. Kerk te Wlldervank. VOORHOUT. Vergadering R.K. Volksbond. In de groote zaal van het Parochiehuis vergaderde de Volksbond onder presidium van den heer C. v. d. Burg. De notulen werden onveranderd goedge keurd. De voorz. sprak een speciaal woord tot de nieuw gekozen raadsleden, de heeren L. v. Zanten en J. J. Koomen, den wensch uitsprekend, dat hun werk voor de ge meente en voor de arbeiders nuttig mag zyn en dankte B. en W. voor het feit. dat zy gevolg hebben gegeven aan den wensch om te komen tot een betere gelegenheid om te stempelen. Een verzoek van „St. Cecilia", om een kleine subsidie werd goedgekeurd. Na behandeling der begrooting en rond vraag volgde sluiting. GEMEENTERAAD. De nieuwe verordening van het waterbedrijf aangenomen. De raad vergaderde onder voorzitterschap van burgemeestér mr. G. F. W. v. Berckel, die speciaal welkom heette het raadslid C. L. M. Prins, die voor het eerst aanwezig was, die daarna beëedigd werd. Het voorstel van B. en W. tot vaststelling van een wyziging van het ambtenaren reglement en van een rechtspositieregeling voor den secretaris-ontvanger, werd na een zeer langdurige discussie aangenomen. De vraag of het gewenscht is de gemeente te verzekeren tegen het financieel risico, dat hieruit kan voortvloeien, zal door B. en W., zoo spoedig mogeiyk worden bestudeerd. Het ambtenarenreglement, bestaande uit 37 afzonderlyke artikelen, die ln verschei dene onderdeelen werden gewyzigd, werd aangenomen, evenals een voorstel van B. en W. om goedkeuring van een 12de wyziging der gemeentebegrooting 1939. Inzake het voorstel tot vaststelling van een nieuwe ver ordening voor het waterbedrijf, sprak de heer Kruithof waardeerend ten opzichte van hen, die deze verordening hebben ontworpen en voor het vele werk aan deze nieuwe ver ordening verbonden. Ook dit punt werd ar- tikelsgewyze behandeld en na langdurige besprekingen aangenomen. De voorzitter deelde mede, dat aan armen en armlastigen een gift van f.250 zal ver strekt worden als Kerstgave. De heer Spierenburg vroeg o.a. of het wel in de lyn der geestelijke en moreele her bewapening ligt, dat des Zondags filmvoor stellingen worden gegeven in het Patro naatsgebouw. Spr. had gedacht dat meer aandacht besteed zou worden aan de gees- telyke opvoeding der rijpere jeugd ln dat gebouw. De voorzitter zeide dat hy natuur lijk een tegenstander was van voorstellingen, welker inhoud zou strijden met onze beginse len daaromtrent; hy kan echter de ziens wijze van den heer Spierenburg niet deelen. Beide partyen begrepen dat principieel een verschillende zienswijze wordt Ingeno men omtrent de Zondagsheiliging, waarna deze discussie dan ook gestaakt werd. De heer Kruithof vroeg of er ook dit Jaar ge werkt wordt aan het belang der jeugdige werkloozen. De voorzitter merkte op, dat in overleg met het Dep. van Sociale Zaken stappen in hun belang worden verricht, zulks in samenwerking met de gemeente Noordwyk. Mogeiyk nog deze week zullen resultaten te verwachten zyn. Nadat vragen gesteld waren omtrent den toestand van verschillende wegen, ging men over in ge heime zitting. Tengevolge van de gladheid van den weg. had het 14-jarig dochtertje van den heer P. A. v. W. uit de Engelschelaan alhier het ongeluk zoodanig te vallen, dat zy be wusteloos bleef liggen, zy werd by bakker Lindeboom binnengedragen, waar dokter Bots een onderzoek instelde. Deze oordeelde het noodig haar per auto huiswaarts te vervoeren. De meisjesnaaiver. „Irene" organiseer de in de kleine zaal van het kerkgebouw der Ned. Herv. Kerk een tentoonstelling van de kleedingstukken, welke in het afge loopen laar door de leden zyn vervaardigd onder leiding van mevr. KlompPfeiffer. Circa 50 stukken waren aanwezig. De col lecte bracht f. 7,31 (v. j. f. 4,05'/«) op. WASSENAAR. Geslaagd te Den Haag voor het examen Wiskunde L.O. de heer W. van der Worp alhier. 3—3

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 11