BINNENLAND blijft UYLENSPIEGHELJ LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 20 December 1939 Derde Blad No. 24461 80ste Jaargang Maandenlange vertraging der inpoldering De Nieuw-Guinea-expeditie is geslaagd Voorzieningen met betrekking tot naamlooze vennootschappen Engelsche controle versneld In den De financieeie verhouding tusschen rijk en gemeente Grieperig """AKKERTJE Uit Ned. Oost-Indië ERNSTIGE GEVOLGEN VAN DEN BRAND OP URK. De Inpoldering van het Noordoostelijk deel van het IJsselmeer is als gevolg van den brand in de werkkeet op het eiland Urk. beduidend vertraagd. De brand heeft o.a. eenlge houten palen vernield, welke de betonblokken droegen, waarop motoren waren gemonteerd, die de pompinstallatie voor het drooghouden van den grooten put voor de sluis- en gemaal fundamenten deden werken. Dientengevolge zijn deze betonblokken met de daarop geplaatste motoren ingestort en twee van de drie pompstations voorloopig buiten werking geraakt. De werkput, welke een lengte en breedte van eenige honderden meters en een diepte van ongeveer tien meter heeft en waarin men bezig was de fun damenten te bouwen zoowel voor de eenige sluis, waarmede te zijner tijd de doorgang te water tot den Zuid-Oost polder van het IJsselmeer uit zal wor den geregeld, als voor het gemaal op Urk ten behoeve van de polderuitwate ring, Is inmiddels geheel door kwelwater ondergeloopen, daar het eenige overge bleven pompstation niet bij machte was om zonder assistentie van de beide an dere den put droog te houden. Derhalve liggen de fundamenten voor sluis en gemaal thans geheel onder water. Bovendien belemmert de ijsgang op het IJsselmeer thans de mogelijkheid om nieuw materiaal op Urk aan te voeren er zullen waarschijnlijk nieuwe motoren noodig zijn afgezien nog van de moeilijkheid om de ter vervanging benoodlgde Installatie met spoed bijeen te krijgen. Een en ander brengt een teleurstellende vertraging In de Inpolderingswerkzaam heden van zeker enkele maanden met zich mede, waarbij men moet bedenken, dat het ln de bedoeling ligt, den ln aanleg zijnden dijk van Urk tot het Kamper-eiland (die van Urk tot Lemmer is, zooals men weet, vrijwel gereed) ongeveer tegelijk met sluis en ge maal te voltooien, daar de drooglegging van den N.O.-polder niet eerder kan worden volbracht voordat zoowel sluis en gemaal als de dijken gereed zijn. Al het mogelijke zal worden verricht om de vertraging ln deze werkzaamheden tot korten termijn te beperken. ONDERHOUD MET DEN HEER LE ROUX. Een vertegenwoordiger van Aneta heeft te feoerabaja een Interview gehad met den leider van de Nieuw-Gulnea-expeditie van het Koninklijk Aardrijkskundig Genoot schap, den heer Le Roux, uit Leiden. Alle doeleinden, welke door het Genoot schap zijn gesteld, zoo verklaarde de expe ditie-leider, zijn bereikt, behalve wat de afdeellng-geologie betreft, hetgeen een gevolg ls van het plotseling vertrek van den geoloog. Het welslagen der expeditie, zoo ging hl] verder, is grootendeels te danken geweest aan de hulp van den marine luchtvaart dienst. De houding van de berg-bevolking, zoo ginp de heer le Roux voort, was sym pathiek. Wat de afdeeling-topografie betreft: er ls een schetskaart, gemaakt van een ge bied van twee-honderd kilometer hemels breed Oost-West en zestig kilometer Noord-Zuid met astronomische punten met onderlinge tusschenruimten, welke zijn vastgelegd door den luitenant ter zee Hagedoorn. Op het expeditie-terrein zijn twee-honderd-vijftig luchtfoto's gemaakt door den korporaal Timmermans, welke van buitengewone waarde zijn. Dan de geologie, ging de heer Le Roux verder. Op dit gebied heeft dr. IJzerman een traject aan de Zuid-kust en aan het merengebied verkend, benevens een gebied nabij den berg Dejai, welken hij zelf tot een hoogte van 2900 meter heeft be klommen. Verder zijn gedurende vijf maanden on afgebroken onder de bergpapoea's voor werpen verzameld, tot ln totaal twee-dul- zend-vijfhonderd stuks. Deze hebben ethnografische waarde. Op anthropologisch gebied is het vol gende verricht: meer dan vijftienhonderd Papoea's zijn onderzocht. Onder de Ekari- en Monlstammen zijn vele vrouwen geme ten, waardoor de waarde van het materi aal sterk ls verhoogd. Voorts zijn, ter vergelijking, honderd Atinjoe-papoea's gemeten. De doelstelling voor zoover de zoölogie aangaat, is tus- schentijds gewijzigd en wel door het ver trek van de vliegtuigen. Men heeft zich toen geconcentreerd op vogels en zoog dieren. Er is een complete verzameling buideldieren, insecten en een mooie collec tie vlinders bijeengebracht, alsmede eenige exemplaren van groote kreeften. Bij het verzamelen is veel hulp ondervonden van de papoea's wier verzamelmethode beter was dan onze eigen werkwijze. Op botanisch gebied was dr. Yma reeds een half jaar werkzaam voor de komst van de expeditie. Hij is namelijk in het merengebied werkzaam geweest en heeft unieke gegevens verzameld. Moerassen en delta terreinen heeft hij tot een hoogte van 1750 M. onderzocht. Ten slotte zijn op fo tografisch gebied duizenden opnamen ge maakt. Ook zijn films vervaardigd. EXTRA-VLUCHT NAAR LISSABON UITGESTELD. Naar wij vernemen is de extra-vlucht van het KX.M.-toestel „Edelvalk" via Shoreham en Madrid naar Lissabon, welke heden van Schiphol uit onder commando van den heer Brinkhuis zou geschieden, enkele da ten uitgesteld. Aan de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer inzake het wetsontwerp, houdende bijzondere voorzieningen met betrekking tot de ln gebiedsdeelen van het Koninkrijk der Nederlanden gevestigde naamlooze vennootschappen, ontleenen wij het volgende: Het ontwerp heeft naar het oordeel van de regeering zeker niet uitsluitend betee- kenis voor de huidige omstandigheden, maar ook voor een kalmere toekomst. Zoodra de omstandigheden, die tot het Indienen van het wetsontwerp in zijn hui dige gedaante aanleiding hebben gegeven, hebben opgehouden te bestaan, rust op den wetgever de plicht de in de wet gere gelde materie opnieuw in beschouwing te nemen. Het denkbeeld om de mogelijkheid in het leven te roepen, dat een vennootschap meer dan één zetel heeft, ls gesteld, dat de behoefte daaraan zich ernstig doet ge voelen niet eenvoudig uit te werken, in het bijzonder hierom niet, omdat het niet in overeenstemming ls met de gangbare begrippen, en tot tal van vragen aanlei ding zou geven. De voorgestelde bepalingen behoeven geen gevolgen van fiscalen aard met zich mede te brengen. Ook de regeering ls, na overweging van hetgeen dienaangaande in het voorloopig verslag is opgemerkt, tot de conclusie ge komen, dat een bijzondere bepaling noo dig ls met het oog op de verplaatsing van den zetel van een in het Koninkrijk ge vestigd scheepsbedrijf. In het nieuw voor gestelde artikel 12 is deze regeling opge nomen. Daaruit volgt, dat onder bepaalde voorwaarden de verplaatsing van een ten tijde van de inwerkingtreding van het on derhavige wetsontwerp in het Koninkrijk gevestigd scheepsbedrijf naar elders voor een zeeschip de hoedanigheid van Neder- landsch, Nederlandsch-Indisch. Suri- naamsch of Curacaosch schip niet verlo ren doet gaan. Bij nota van wijzigingen is verder voor gesteld. een overeenkomstige mogelijkheid tot zetelverplaatsing, als in de artikelen 1—8 voor naamlooze vennootschappen ls vervat, ook te openen voor andere rechts personen. Deze zullen allicht in den regel minder behoefte aan toepassing der wets bepalingen gevoelen. Indien men echter bedenkt, dat het wetboek van koophandel rekening houdt met zeeschepen, die aan andere rechtspersonen dan vennootschap pen toebehooren, blijkt wel, dat zich ge vallen kunnen voordoen, waarin ook de nieuwe bepalingen nuttig kunnen werken Naar de woordvoerder van het Britsche departement van economische oorlogvoe ring mededeelde, aldus wordt in Londen aan het Handelsblad gemeld, is een aan zienlijk verbetering merkbaar bij het kla ren van Nederlandsche schepen ln Duins. Ettelijke zijn nog op den dag van aan komst vrijgelaten en slechts een paar be hoefden langer dan een week te blijven. Van Engelsche zijde wordt verklaard, dat nog altijd noodeloos oponthoud wordt ver oorzaakt doordat de ingediende scheeps papieren niet volledig genoeg zijn. Lading wordt in kisten", ..balen" enz. opgegeven in plaats van in standaardmaten en ge wichten, met het gevolg, dat alles nage wogen en nagemeten moet worden. Docu menten, welke aan den Londenschen agent zijn toegezonden, kloppen niet altijd met de lading die aan boord is aangetroffen en zijn niet altijd in de Engelsche taal ge steld. Van het verbod van Duitschen export hebben de Nederlandsche schepen, welke tot nu toe in Duins gepasseerd zijn, nog niets gemerkt, omdat altijd bewezen kon worden dat de goederen vóór het in wer king treden van het Kroonbesluit waren gekocht. Wat den invoer in de richting van Ne derland door Nederlandsche en andere neutrale schepen betreft, wordt verzekerd, dat de hoeveelheid materialen, die voor oorlogvoering kunnen worden gebruikt, in vergelijking met den invoer van vorige ja ren is toegenomen. Men gelooft, dat Ne derland reeds groote reserves van derge lijk materiaal bezit. Aanvulling van deze reserves kan weliswaar niet ln strijd zijp met de Britsche contrabandepolitiek, maar men wil er zeker van zijn. dat de reserves intact worden gehouden. HET RUSTTIJDENBESLUIT VOOR HANDELSREIZIGERS. 6455 ungez Med.) DE MEENING VAN MR. OUD. Gisteravond heeft burgemeester Oud, tij dens de algemeene beschouwingen over de gemeentebegrootlng van Rotterdam, een rede gehouden, waarin hij eenige gezichts punten gaf voor de regeling van de finan cieeie verhouding tusschen rijk en gemeen te. Na gewezen te hebben op de blijvende noodzaak voor Rotterdam om de uiterste soberheid ln acht te nemen, betoogde spr., dat mede een andere regeling van de ver houding tusschen rijk en gemeenten noo dig zal zijn. De burgemeester zeide, een tegenstander te zijn van speciale belastingen voor ge meenten, die erg in nood zitten, omdat deze Ingaan tegen het goede beginsel van de wet van 1929, dat verschillen in belas tingen zooveel mogelijk moeten verdwij nen. Er zal gestreefd moeten worden naar een betere regeling voor de crisisuitgaven. Het verschil, dat bij deze uitkeering van het rijk gemaakt wordt tusschen crisls- werkloozen en anderen is niet houdbaar. De toestanden zijn nu anders dan eenige jaren geleden. Getracht dient te worden de inkomsten van het gemeentefonds te ver- grooten. Spr. weet, dat deze zaken niet eenvoudig zijn, maar de gemeenten moe ten met het rijk tot een oplossing komen, omdat het van het hoogste belang ls, dat gemeentebesturen in wezen weer autonoom worden. Niets is fnuikender dan de geest: wij kunnen er toch niet uitkomen. Burge meester Oud vertrouwde erop. dat de Rot- terdamsche raak volledig met hem op dit punt zou willen samenwerken. Men staat voor de groote taak Rotterdam door de crisis heen te helpen. De stad heeft meer moeilijke tijden gekend, maar zij ls er doorgekomen, omdat men naast de energie één ding Rotterdam niet kan ontnemen: haar gunstige natuurlijke ligging. In het begin van zijn rede gaf de bur gemeester eenige cijfers over den achter uitgang in de haven In de maanden Sep tember. Or,tober en November waren 1160 schepen binnengekomen, metend 2 millioen ton tegen het vorige jaar 4000 metend 6'/s millioen ton. Het vervoer had een omvang van 50 pCt. van dat ln het diepste crisis jaar 1932. Bezwaren van den automobielhandel. Naar aanleiding van de voorlegging aan den Hoogen Raad van het voorontwerp „Rusttijdenbesluit voor Handelsreizigers", waarin o.m. wordt bepaald, dat handelsrei zigers van 18 jaar of ouder na 21 uur en des Zaterdags na 13 uur geen arbeid mogen ver richten, met uitzondering van bedienden van verzekeringsmaatschappijen en make laars in verzekeringen, heeft het bestuur van den Bond van Automobielhandelaren en Garagehouders B O.V.A.G. zich tot den mi nister van Sociale Zaken gewend met het verzoek, ook reizigers in automobielen onder de uitzonderingen te doen opnemen. De verkoop van automobielen immers vindt in het algemeen des middags en des avonds, na beëindiging van de beroepswerk zaamheden der reflectanten, plaats. Vooral de Zaterdagmiddag speelt daarbij een groote rol. Indien de minister een vrijen middag ingesteld wil zien, zou de B.O.V.A.G. de voor keur geven aan een anderen dag dan juist den Zaterdag. Temeer waar de automobielhandel onder de huidige moeilijke tijdsomstandigheden reeds de uiterste activiteit moet ontplooien om zich staande te kunnen houden en deze branche al door verschillende beperkende bepalingen, het automobilisme betreffende, wordt getroffen, zou genoemde Bond het be treuren indien door de thans voorgestelde beknotting van den werktijd de strijd om het bestaan nog zwaarder zou worden ge maakt, ook voor de betrokken werknemers. COMMISSIE INZAKE ONGEVALLEN DOOR OORLOGSGEWELDDADIGHEDEN. De minister van financiën en de ministers van sociale zaken en van economische zaken hebben ingesteld een commissie, met de opdracht: a. op korten termijn voorstellen te doen omtrent de voorziening in geldelijke gevol gen van ongevallen, welke gevolg zijn van oorlogsgewelddadigheden, overkomen aan loonarbeiders, die hetzij door den aard dei- hun door hun werkgever opgedragen taak. hetzij door den aard van het in de onder neming, waarin zij werkzaam zijn, uitge oefende bedrijf, ln het bijzonder zijn bloot gesteld aan het gevaar van ongevallen, als vorenbedoeld b. van advies te dienen over de vraag of en in hoeverre van overheidswege naast een regeling als onder a. bedoeld, algemeene voorzieningen zijn te treffen met betrekking tot geldelijke gevolgen voor door oorlogs gewelddadigheden aan personen overkomen ongevallen. Voorzitter der commissie (welke gisteren reeds is geïnstalleerd) Is: mr. dr. J. Donner, lid van den hoogen raad der Nederlanden en oud-minister van Justitie, te 's Graven- hage. BELANGRIJKE ORDER VOOR ONZE VLIEGTUIGINDUSTRIE. Volgens de „N.R.Crt." heeft het departe ment van Defensie dezer dagen een zeer belangrijke bestelling gedaan bij de Neder landsche Vliegtuigenfaforiek (Fokker) te Amsterdam en Koolhoven-Vliegtuigen te Rotterdam. De bestelling omvat de levering van een groot aantal militaire vliegtuigen ten be hoeve van de luchtvaartbrigade. óók onder de thans heerschende omstan digheden, haar prima kwaliteiten en modellen handhaven. Haar bekende Wollen Blouses Slipovers Trainingpakken Sportkleeding, enz. blijven zooals zij waren. Vastgestelde verkoopsprijzen 4651 (Ingez. Med.) EIEREN-EXPORT BLIJFT ZICH ONTWIKKELEN. In een door de centrale commissie uit den eieren-exporthandei voor de bij het Nederlandsche Eieren-controlebureau aan gesloten leden te Apeldoorn belegde ver gadering. heeft de heer ir. J. G. Tukker, directeur der Nederlandsche centrale voor eieren en pluimvee, een beschouwing ge houden over den stand van onzen eieren- export. Na een gedocumenteerd overzicht over de geschiedenis te hebben gegeven, wijdde spreker uitvoerig uit over de gevolgen van den oorlogstoestand. Het blijkt, dat de export zich nog op regelmatige wijze blijft ontwikkelen, on danks geruchten over bepaalde Britsche maatregelen. Na deze voordracht ontstond een geani meerde gedachtenwissellng. In een aansluitende buitengewone ver gadering van de centrale commissie werd besloten, den minister van economische zaken te verzoeken, vertegenwoordigers naar Engeland te zenden, om aldaar de be langen van den eieren exporthandel te be hartigen. R.K. WERKLIEDENVERBOND. In de te Utrecht gehouden wintervergade ring van het R.K. Werkliedenverbond is medegedeeld, dat in Januari of Februari in een buitengewone verbondsvergadering de stichtingsactie wordt behandeld voor een op te richten vacantie rustoord. Op 15 Mei a.s. (Rerum Novarumdag) hoopt men het in aanbouw zijnde verbonds- bureau te Utrecht te kunnen openen. De vergadering stelde een regeling vast voor de contributie van de gemobillseerden en keurde de begrooting over 1940 goed voor Herwonnen Levenskracht" en „Berg en Dal", alsmede het ontwerp stichtingsactie van de „filmcentrale". Zij nam verder kennis van het feit, dat per 1 Januari de R.K. bond van verzeke- ringspersoneel overgaat in den R.K. bond van handels-, kantoor- en winkelbedienden en voorts, dat eveneens per 1 Januari a.s. de R.K. handelsvereeniging „Sint Christoffel" zich bij het verbond aansluit. In de op deze vergadering volgende vakbondsvergadering een rapport over beroeps- of bedrijfsgewijze organisatie te behandelen. IS TIEN PROCENT TE VEEL? Het „Handelsblad" verneemt, dat men in kringen van het bedrijfsleven een onder zoek doet instellen naar de rechtmatigheid der tien opcenten, welke worden geheven op den suikeraccijns ter bestrijding van de uitvoeringskosten der distributie. Men stelt zich op het standpunt, dat de Landibouwcrisiswet, nóch naar de letter, nooh naar den geest, daartoe bevoegdheden kan verleenen, terwijl de distributiewet geen hoogere heffing toelaat dan vijf ten hon derd. HET IJS. Het vaarverbod op de Friesche kanalen Stroobos-Harlingen, Fonejacht-Lemmer en Fonejacht-Stavoren is gistermiddag opge heven. Tengevolge van de vorst is het scheep vaartverkeer naar Urk zoo goed als geheel gestremd. Zeilschepen kunnen in het ge heel niet varen. Ook de avonddiensten van de postbooten van Enkhuizen naar Urk heeft men tot nadere aankondiging stopgezet. Thans kan men alleen 's middags om 12 uur van Enkhulzen af Urk bereiken. De boot was hiertoe genoodzaakt door den mist en het vele ijs. Ook het verdere gedeelte van den dag kon de dienst niet onderhouden worden. Wat heeft dezen heer bewogen eigen handig zijn Kerstboom huiswaarts te tor sen? Kerstboomen zijn bedriegelijke boomen. Omringd van eindelooze heide doen zij zich aan ons voor als klein en onaanzienlijk. Doch men snijde zulk een sparretje af en men neme het over den schouder, 'lijk een geweer. Op ééns groeit het. Het wordt wel anderhalve meter langer. De takken, vol priemende naaldjes, pieken naar alle kan ten. Liever droeg ik een zwaar-geladen mijn huiswaarts, dan een Kerstboom. Wanneer men een mijn in zijn armen draagt, gaat een iegelijk eerbiedig op zij. „Valt u niet over dat stoepje!", roept men een met een mijn beladen medemensch toe. Maar een Kerstboom wekt geen eerbied. Zelfs geen medelijden. Men vindt heeren met Kerstboomen alleen maar lastig. Kerstboomen hooren thuis op handkarren of bakfietsen Niet op gewinterjaste schou ders op smalle trottoirs. Doe wél en zie niet om, zou deze heer onder zijn wapen kunnen schrijven. Hij tracht er zoo onopvallend mogelijk bij te loopen. Alsof hij zijn leven lang niet anders heeft gedaan dan met Kerstboomen langs de étalages slenteren. Dies trekt hij zéér de aandacht. Een Es kimo zou niet heviger worden nagekeken dan deze heer, die wel een uit een adver tentie weggeloopen Robinson Crusoe lijkt behalve dan zijn bolhoed en zijn sous pieds. „Gaat u op de rijweg!" adviseert een krantenlooper. die op het nippertje onder den zwiependen top van het groene geval weet door te duiken. De heer zwijgt. Hij posteert zich voor dé uitstalling van een slagerswinkel en staart naar de bloederige lijken, die aan de haken hangen. Tegelijk zwaait hij zijn Xerstbo m kloek een halven slag om. En op ééns hangt er een hoedje aan het topje. Een hoedje met een voile'tje, waar de naalden zich dankbaar en wraakzuch tig in hebben vastgehaakt. Het hoedje vliegt omhoog, nu de heer den boom wat gemakkelijker op zijn schouder schikt. Mevrouw, klein van stuk, slaat niet da'iijk alarm. Zij hoopt de affaire minnelijk en in alle stilte te schikken. Zij gaat op haar tee- nen staan floep! De Kerstboomtop wipt wat hóóger. Me vrouw kan er nét niet bij Mevrouw maakt een sprongetje. Een net en welopgevoed sprongetje, als van een lijster, die schrikt van een kiezelsteentje in het gras. Even grijpen haar vingers het voiletje, maar de Kerstboom laat zijn prooi niet los. Hij geeft een tikje mee en mevrouw durft niet te trekken. Bang, dat het voile'tje scheurt. Maar meneer heeft wat gevoeld. Boos draait hij zich om, het hoedje beschrijft een cirkel van honderd tachtig graden. „Weest u niet zoo leukvraagt hij klagelijk .Blijft u van me bóóm af Mot dat toppie nou met alle geweld breke?" „Me hoed!" sist mevrouw, inwendig zie dend en zij wijst met priemenden en be- schuldigenden vinger over meneer's schou der. Meneer draait zich weer naar de bloe derige lijken en kijkt, of een der onthoofde varkens misschien het hoedje van mevrouw draagt en of hij daar wat aan doen kan. Het hoedje zwaait terug. Meteen doet mevrouw den sprong van haar leven. En zij hééft het hoedje. Lief- koozend en angstig onderzoekt zij het op eventueele, op meneer te verhalen scha. En dan gebeurt het érge. Het domme. Het brutale. Minachtend zegt meneer, terwijl de Kerstboom tevreden zwiebelt: „Asjeblieft! Daar, in uw hand. Wat zou ik met uw hoed? Hè?" Mevrouw zegt maar één woord Het eenige woord, dat bij deze omstan digheden past: „Vlèrk!" En ik zie aan het gezicht, waarmee me neer haar nakijkt, dat hij cr niets van snapt Voor een kwartje extra kan men een Kerstboom thuis bezorgd krijgen. U gelieve dit te noteeren 'n ZONDER PASPOORT NAAR BELGIE. De correspondent te Brussel van de N. R. Ct. meldt dat Nederlanders tusschen 23 December en 2 Januari zonder paspoort de Belgische grens mogen overschrijden. Een bewijs van Nederlanderschap of een identiteitskaart zal dan voldoende zijn. VEREENIGING VAN AMBTENAREN. De vereeniglng van ambtenaren der ge- meente-financiën, gemeente-bedrijven en gemeente-diensten belegde gistermiddag te Zaandam haar algemeene vergadering tij dens welke tevens het 25-jarig bestaan der vereeniging werd herdacht. De voorzitter, de heer H. Weegstra, gaf in zijn openingswoord een overzicht van de geschiedenis der vereeniging en schetste de moeilijkheden, waarmee de vereeniging ln dezen tijd te kampen heeft. In verband met een wijziging van het huishoudelijk reglement stelde hierna het geheele hoofdbestuur zijn mandaat ter be schikking. De vergadering herkoos dit be stuur bij acclamatie. Voorts werd den heer J. Boekhoudt, oud ontvanger te Apeldoorn, het eerelidmaat schap der vereeniging aangeboden. De voor- 4654 (Ingez. Med.) zitter wijdde aan zijn werkzaamheden eenige zeer waardeerende woorden. Vervolgens nam de vergadering een voor stel aan tot instelling van een fonds tot het houden van voordrachten op het gebied der gemeen tefinanciën. Aan het einde der vergadering werd het woord gevoerd door den heer Tj. Kingma over „de perspectieven voor gemeentegiro en centraal kasbeheer". Spreker gaf een historisch overzicht, be lichtte de huidige toestanden en gaf tot slot eenige beschouwingen over den toestand in Zaandam. Na afloop dezer voordracht brachten de ambtenaren een bezoek aan het gemeente lijk girokantoor te Zaandam. Om vijf uur volgde voorts een officieele ontvangst door het gemeentebestuur ten stadhuize. De vergadering wordt heden te Amster dam in het Apollo-paviljoen voortgezet. NOG GEEN DUURTETOESLAG AAN INDISCHE AMBTENAREN. In antwoord op de schriftelijke vraag van het Volksraadslld Soetardjo, heeft de In dische regeering medegedeeld dat uit de beschikbare gegevens over de prijsstijging sedert September JJ. niet blijkt, dat de levensonderhoudskosten zoodanig zijn ge stegen, dat het toekennen van een duurte- toeslag aan ambtenaren noodzakelijk ls.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 9