LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 20 December 1939 PARLEMENTAIR OVERZICHT OFFKIEELE KENNISGEVING NAGEKOMEN BERICHTEN Gemeenteraad van Leiden Uw Grootouders Binnenland o(da£ dg v&g vau Uur &dru/f Ood ut deAAu tijd urttfffi&teuadoedteAMu. ia de dcurf&dpeM f RECHTZAKEN AGENDA Uit de Omstreken Tweede Kamer. WIJZIGING DER WONINGWET VERWORPEN (Van onzen parlementairen medewerker). De dageraad der bevrijding bloost al in de verte. Nog één hoofdstuk (Onderwijs) en de Kamer kan op Kerst-reces. Intusschen eerst moest de Kamer nog eenige andere ontwerpen afdoen en daarbij begon de middag met een echecje voor minister Van Boeyen Het gold een wijziging van de Woning wet en het ontwerp had de strekking om de destijds in die wet opgenomen tijdelijke bepalingen, welke de regeering bevoegd heid geven, de naar haar meenlng te ver gaande afwijkingen van haar beleid in zake den woningbouw, af te wenden (door het onthouden van goedkeuring aan be paalde plannen) met vijf jaar te verlengen, namelijk tot 1945. Verschillende sprekers, namelijk de hee- ren Smeenk, Stelnmetz. Bommer en De Visser, kwamen dit ontwerpje bestrijden, omdat zij voor de verlenging geen reden aanwezig achtten. Integendeel. Naar hun meening had de regeering zelfs van de haar indertijd geschonken bevoegdheid een bepaald misbruik gemaakt, door goede woningbouwplannen te keeren. Verschei dene woningbouw-vereenigingen b.v. heb ben geen gevolg kunnen geven aan haar plannen op dit terrein en zoo heeft, meen den de sprekers, het regeerlngs-beleld be lemmerend gewerkt op den bouw van goede volkswoningen. Zelfs hebben verschillende vereenigingen geen plannen meer ontwor pen. omdat ze vreesden, dat ze toch zouden worden afgekeurd. Ook zei men is de gemeentelijke autonomie op dit punt aan getast. De eenige. die het ontwerp verdedigde was mevr. Mackay-Katz; zij meende dat de uitvoering der Woningwet aan de daar aan ten grondslag liggende sociale bedoe lingen moet beantwoorden en dat hierop het regeeringsbeleid is gericht. De minister van binnenlandsche zaken sprak in gelijken geest en oordeelde dat WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 2 uur: 768. Hedenmiddag 2 uur: 772. buitenlandsch weekoverzicht. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Het gebied van hoogen luchtdruk, dat zich gisteren over IJsland uitgebreid had. nam snel in beteekenis af. Het verplaatste zich verder naar het Zuid-Oosten en vormt thans een ge heel met een maximum, dat over de Britsche eilanden ligt. Dit gebied breidt zich over onze omgeving uit. Het storingsfront van de depres sie. welke ten Oosten van de Baltische staten ligt, bewoog zich over Denemarken in Zuidelijke richting en was hedenmorgen het Noorden van ons land reeds gepasseerd. De temperatuur steeg daarbij tot boven het vriespunt. In het Zuiden van ons land kwam nog matige vorst voor. De inval van koude lucht over Noord-Scan- dinavië blijft aanhouden. Er waait op het Noor delijk deel van de Noorsche kust stormachtige w^nd uit het Noorden. De temperatuur Is daar reeds tot 9 graden onder nul gedaald Op het Westelijk deel van de Noorsche kust heerscht buiig weer. Hier en daar valt sneeuw. De de pressie over de Golf van Biscaje vulde op. Een minimum, dat bij de Golf van Genua tot ont wikkeling kwam. trekt met luchtdrukwaarden van 1011 mbar over Italië. Het bracht olaatse- liik zware regens. Genua had bijv. In het af- gelnooen etmaal 38 mM. Het gebied van hoocen luchtdruk over Z.O. Eu rooa is snel in beteekenis afgenomen. De maximale luchtdruk bedraagt er nog slechts 1020 mbar. Tn dit crebled is de temoeratuur sterk gestegen, terwijl er veel mist voorkomt. weersomstandigheden. Den Helder: Betrokken, zwakke N.O. wind. temp. 3 gr. C. min. —5 gr. C., neersl. 0.6 m.M. VUssingen: Zwaarbewolkt, zwakke O. wind temp. 4 gr. C.. min. 3 gr. C. De Bilt: Lichte sneeuw, zwakke W.N.W. wind. temp. 4 gr. C.. min. —7 gr. C. Groningen: Betrokken, zwakke W.Z.W. wind temp. —0 gr. C.. min. —6 gr. C. Maastricht: Betrokken, zwakke O.N.O. wind. temp. —4 gr. C.. min .—4 gr. C. luchttemperatuur. Laagste temp. 3 gr C '26 gr. P.) 9 uur voorm.: 0 gr. C. '32 gr. P.). 12 uur 'smldd.: 3 gr. C. (37 gr. F.). hoogwatertijden tf katwijk a zee Voor Donderdag. Voorm. te 10 u. 22 min.; nam. te 10 u. 57 min LICITT OP VOOR FTETSERS es. Woensdag: 4.18 nam. tot 7.37 voormiddag. wisten al, dat het HDZ-teeken in verlovings- of trouwring zuiver goud garandeerde, 't Is nog zoo o»*""0?' 4650 (IQrez UHJ men de zaak opblies. Het ls voorgekomen, dat er door de regeering plannen werden afgekeurd, omdat er in de betrokken plaats (b.v. Groningen) al genoeg volkswoningen aanwezig waren. Doordat de regeering van haar bevoegdheid gebruik maakte aldus de minister is er meer ordening geko men op woninggebied, n.l. een betere ver deeling en daarom achtte hij alle reden aanwezig, die bevoegdheid voorlooplg te handhaven, te meer. waar de Woningwet binnenkort op grooter schaal toch wordt herzien. De Kamer bleek echter niet overtuigd en heeft het ontwerp met flinke meerderheid (5219) verworpen, zoodat de betrokken bepalingen met 1 Januari a.s. komen te vervallen. BEGROOTING VAN HET ZUIDERZEEFONDS. Gelijk ieder jaar lokte ook thans de be grooting van het Zuiderzee-fonds debat uit. Bepaald groote vragen doen zich op het oogenblik bij de inpolderlngs-zaken niet meer voor. Het ls bekend dat de regeering dóórgaat en de heer Ebels sprak er dan ook zijn vreugde over uit, dat de minister de inpoldering van het Noord-Oost-gedeelte der Zuiderzee wil bevorderen en tegelijk de plannen voor den Zuidelijken polder wil doorzetten. Hij en anderen (het éérst de heer Algera) drongen aan op den spoedi- gen bouw van een sluis bij Kuinre, die van zeer groot nut kan zijn voor de scheep vaart op Friesland; ook zal dit werk van belang zijn voor de binnenschippers en de toekomstige bewoners van den Noord-Oost polder Wat dezen polder betreft was de heer Ebels bevreesd, dat bij de Zuiderzee werken de neiging aan den dag treedt, om dien polder te voegen bij Overljsel, in plaats van bij Friesland en dit zou. vol gens hem. economisch onjuist zijn; de pol der is op Friesland aangewezen Verschillende andere wenken met betrek king tot de inpoldering werden, als steeds, gegeven. Natuurlijk werd er ook ditmaal veel aan dacht besteed aan de toepassing der Zui- derzee-wet en de belangen der betrokken bevolking. De heer Kievit achtte den toe stand der visschers-bevolking nog weinig rooskleurig en hij oordeelde daarom dat de bepalingen der Zuiderzee-steunwet verbe terd dienen te worden; vooral voor de Waddenzee-visschers ls dit noodzakelijk. Doch zoowel hij als de heer Ebels waren van oordeel, dat er te weinig Is gedaan, om de bevolking op te lelden tot andere beroepen en tot het verkrijgen van een nieuwen werkkring. Ook de heer Stumpel oordeelde in dezen geest, ook hij was niet van meening. dat de bepalingen der steun- wet voor de huidige omstandigheden on voldoende zijn. Minister Albarda heeft in antwoord op desbetreffende vragen allereerst medegedeeld, dat een wetsontwerp tot ge meentelijke indeeling van den N.O.-polder spoedig is te verwachten. Wat een schut sluis te Kuinre betreft: daaromtrent ls de minister voornemens een nader advies van den Zuiderzee-raad te vragen. Ook zeide hij nog, dat door een brand bij de sluispunt op Urk de werkzaamheden voor den N.O.- polder eenige maanden vertraging zullen hebben. De minister heeft toegegeven, dat er in derdaad met betrekking tot de uitvoering der Zuiderzee-steunwet wel wat klachten zijn gerezen, en daarom wees hij er op. dat die wet niet bedoelde het toekennen van schadeloosstelling, maar van tegemoetko mingen en op dezen grond zijn in de der tien jaar van haar bestaan reeds zestien mlllioen uitbesteed. Maar zoo stelde de minister in het licht elke uitkeering moet zorgvuldig worden overwogen. In het debat was gesproken over liquidatie der steunwet. maar de minister verklaarde daartoe alleen te kunnen overgaan, wan neer hij er iets beters voor in de plaats zou kunnen stellen en dit betere ziet hij op het oogenblik nog niet. Voor ontwikke ling van de jongeren uit de visschers- bevolking wil de minister nog een en ander doen. En wat den steun zelf betreft, be loofde hU een extra-Kerstuitkeering van 25"/o, op grond van de buitengewone om standigheden. De Kanier heeft de Zuiderzee- begrooting en ook die van de Wieringer- meer zonder hoofdelijke stemming goed gekeurd. Avondvergadering. BEGROOTING VAN ONDERWIJS, Kl'.NSTEN EN WETENSCHAPPEN. 's Avonds kon begonnen worden met de behandeling der Onderwijs-begrooting: het laatste nummer op het programma der Rljksbegrooting. Het liet zich voorzien dat het beleid van den minister op verschillende punten, die de laatste jaren nog al in het brandpunt der belangstelling stonden, zou worden be sproken. Ook deze minister wenscht dit jaar de leerlingenschaal niet te verlagen (voor 1941 zal hij de zaak „onder de oogen zien", stond in de Memorie van Antwoord)ook deze Minister wil er niet toe meewerken, het instituut der kweekelingen met akte uit te roeien en evenmin om de vergoeding, die aan kweekelingen, die onderwijs geven, wordt uitbetaald, te verhoogen. Nu wat verwacht kon worden ls ge beurd; al hebben enkele sprekers erkend, dat de flnancieele toestand thans verschil lende maatregelen tegenhoudt, van meer dan één zijde (Wendelaar, Thljssen, Van Sleen, Van Houten) is over 's ministers houding teleurstelling betoond; ook zijn partlj-genooten, mevr. Bakker-Nort en mr. Joekes, deden dat. Verschillende sprekers vroegen zich af, waarom maar steeds voor verbetering der leerlingenschaal niet en kele millloenen te vinden zijn. Maar dr. Moiler klampte zloh vast aan de toezegging van den minister, dat hij zal pogen tegen HERIJK VAN MATEN EN GEWICHTEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden vestigen er de aandacht van belangheb benden op, dat ln Januari en Februari 1940 In de voormalige Kweekschool voor Onder wijzers en Onderwijzeressen, Oude Vest 36, alhier, zitting voor den herijk van maten en gewichten zal worden gehouden. Be langhebbenden zal schriftelijk mededeeling worden gedaan van het stydstlp, waarop zij maten en gewichten ten herijk kunnen aanbieden. Zij, die zoodanige mededeeling niet mochten ontvangen, kunnen hunne maten en gewichten ten herijk aanbieden op 9 en 12 Februari 1940. van 9 tot 12 en van 13 tot 16 uur. Voor bijzonderheden worden belangheb benden verwezen naar de kennisgeving, welke van heden af ls aangeplakt ten Ge- mcentehuize, aan de Arbeidsbeurs en de Waag. 4704 A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. Leiden, 19 December 1939. de .begrooting van 1941 de zaak opnieuw onder de oogen te zien, omdat hij „iets" wil bereiken. De heeren Duyster en N. Vos hadden zich ook ten doel gesteld op te komen tegen 's ministers uitlating, dezer dagen gedaan, omtrent het „chrLsteliJk- humanistisch karakter", dat de openbare school als speciale school naast de bijzon dere zal moeten hebben en waardoor de openbare weer een speels ie richting-school zou worden. In zijn antwoord heeft Minister Bolke- stein herhaald dat hij aan maatregelen, die belangrijke offers stellen aan de schat kist, zijn medewerking niet zal kunnen verleenen, al gaat dit hem aan het hart. Andere, nog veel meer noodzakelijke uit gaven. elschen alles op. Aan onderwijs verbetering zonder dat het geld kost zal hij echter zijn aandacht wijden. Wat zou men opschieten, als men thans de leerlin genschaal verbeterde, en het moest straks weer ongedaan worden gemaakt? vroeg hij. Maar de zaak behoudt zijn aandacht, even als die van de kweekelingen met acte, zoo dat we het volgend Jaar verder kunnen zien. De Minister protesteerde tegen de voor stelling. alsof hij de openbare school wil opheffen; hij ziet haar als een gelijkbe rechtigde instelling naast de bijzondere school, en hij ziet dan haar richting als chrlstelijk-humanistlsch. Waarom kunnen ouders geen-belangstelling voor die school hebben, buiten haar karakter als overhelds school om? Overigens verklaarde de Mi nister, dat hij voor een ambtsperiode van 2 Jaar geen groote werkprogram kon op zetten. Wat de spelling betreft, zal een ont werp tot regeling daarvan inkomen; het zal ook gelden voor Indié En inzake de wijziging van het voorbereidend hopger en middelbaar onderwijs: een desbetreffend voorstel ls om advies naar den Raad van State. Laat ons nog mededeelen. dat mr. Wen delaar een 1 motie aankondigde, waarbij.de minister wórdt uitgenoodigd voorstellen tot verlaging der leerlingenschaal in te dienen. Vandaag zal wel nader blijken, hoe het hiermee loopt. Bij voorbaat heeft mr. Joe kes zich tegen zulk een motie in de gege ven omstandigheden verzet. De Eerste Kamer hield gisteren een korte avondvergadering, waarin verschil lende kleinere ontwerpen werden aange nomen. EERSTE KAMER. De Eerste Kamer heeft hedenmiddag z. h. st. aangenomen de wetsontwerpen tot vaststelling van nieuwe bepalingen betref fende de inenting tegen pokken, en de ver hooging van de begrooting van financiën 1939 (verhooging crediet voor werkverrui ming met 30 mlllioen gulden). (Zitting van hedenmiddag) DE BEGROOTING. Derde Dag. MAANS OP- EN ONDERGANG 20 December: op 12 uur 27; onder 1 uur 10. De derde dag der begrooting wordt ge opend door den heer E8KENS (Gem.Be- lang), die zich aansluit bij de hulde. B. en W en ambtenaren gebracht voor het zoo tijdig uitbrengen der begrooting. Bij de huidige samenstelling van den raad is hij tegen Invoering van gebed. De belastingverhooging zal men moeten aanvaarden. De motie-Veenendaal c.s. zal spr. steunen, al had hij gaarne in diens ove rigens goede rede eenige bewuinigingsobjec- ten genoemd gezien. Daarop stelt spreker eenige vragen over het Stadhuis. o.&. het gebruik van Luxemburgsche tegels, het te kort voor het carillon (of de gemeente zich garant stelt) enz. Zijn bij distributie en andere diensten gepensionneerden te werk gesteld? Zoo ja. dan zou hij dit betreuren Wat voor nut geeft de motie-Van Eek over optochten op Zondag, waar de beslissing toch aan den burgemeester blijft? Niet al leen van Chr. zijde is er bovendien verzet, ook uit andere kringen Verder bepaalt hij zijn houding ten aan zien van vele andere ingediende moties en voorstellen. De heer SNEL (S.D.A.P.i sluit zich aan bij de hulde aan B en W. gebracht. Het tempo van den bruggenbouw hier oordeelt spr. wel zeer gunstig als werkob- ject. voor stadsverfraaüng en verkeersver- betering Toch is het aantal werkloozen niet noemenswaard gedaald helaas (zon der de mobilisatie zou het zelfs z l. gelijk zijn gebleven) en spr. oordeelt het daarom meer dan ooit noodzakelijk over te gaan tot het uitvoeren" van -openbare werken. Kan niet worden overgegaan tot krot-op- 4647 (Inge?, u*dj ruiming en woningbouw in krachtig tempo? Te veel wordt in werkverschaffing uit gevoerd. zie het werk der Leidsche Duin water Mij., dat z.i. als normaal werk had moeten zijn uitgevoerd. Ook de verbetering der Gepekte Brug behoort niet onder werk verschaffing, waartegen hij overigens toch al tal van bezwaren heeft, zoo dit ge schiedt onder leiding van particulieren. Zie de vliegveld-aanleg te Valkenburg. De klachten zijn legio, spr. geeft slechts.de voornaamste (als minder loon dan de steun, samenstelling der ploegen, willekeur bij de loonregeling etc.) Wordt zoo het mo reel geschraagd? Spr. vreest het tegendeel. De taktlek der tarieven en opzichters der Ned. Heide-Mij. deugt niet en leidt tot excessen en tal van schorsingen zijn onver diend voorgekomen. Spr. geeft eenige voor beelden. Moge hier onrecht worden her steld. De VOORZITTER oordeelt dit hier niet ter plaatse. De heer SNEL wijst dan nog op klachten over rechtspositie der arbeiders, veiligheid en outillage ter plaatse, over verzulm-ver- goeding. Of spr.'s fractie nog langer zal kunnen medewerken aan werkverschaffing onder de Ned. Heide-Mij. zal ernstig onder oogen worden gezien en vandaar spr.'s motie over doze materie. Er moet verandering komen, anders zal de S.D.A.P. niet langer medewerking ver leenen. De heer BERGERS: 95 pCt. is dankbaar te werk gesteld te worden. De heer SNEL groote groepen zijn onte vreden, vooral den laatsten tijd. nu er groote verslechtering is gekomen in de loonen. (De zitting duurt voort). KANTONGERECHT TE ALPHEN. Veretekvonniwen. M.R.-wet en reglement: J. H. tc Den Haag f.3 of 2 dagen; W. van V. te Amsterdam idem; S. A L. te Gouda Idem: A. V. te Amsterdam f 2.50 of 2 d D. V. te Amsterdam Idem; W. H ce Ter-Aar idem: J. C. R te Ter-Aar f 1.50 of 1 dag; L. N. R tc Hazrrswoude (dem H B te •Waddlnxveen f3.50of3d.; J.M.v.E. te Waddlnx- veen f. 2 of 2 d. en f.150 of 1 d.: S. A. S. f 2,50 of 2 dagen en f 1.50 of 1 d.; G V. 2-maal f. 1.50 en f.1 en 1 dag; J. J. L f.1 of 1 dag, C. m. V. te Boskoop f. 1 of 1 dag: Verkeersveror- Jening van Alphen: D. v. d. B.. D. v d. B. en A. r„ allen f. 1.50 of 1 dag; ijkwet: A. r. f.1 of 1 dag vcrb.verkl. maat; B. N. H. te Boskoop Idem verb.verkl. gewicht; J. B. 7-maai f.1 en 1 dag verb.verkl. 7 gewichten; AP V. van Al phen: A. van r, f.2 of 1 dag: 453 Strafrecht L.S. zonder bek. w.pl. f.5 of 3 dagen: A.P.V. van Nleuwveen: C. J. B. f. 1 of 1 dag: Leerplichtwet: A. J. de V. te Woubrugge f. 15 of 10 dagen. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Ilooge relaties. en ik heb een vriend die is majoor en die majoor komt bijna lederen dag bij de Koningin Hij zal wel eens vertellen, wie u bent"aldus de bedreiging, die de landbouwersknecht uit Alphen deed Jegens een advocaat in die gemeente Maar de advocaat zou geen advocaat ge weest zijn, als hij in een en ander geen strafbaar feit had gezien, want in den brief stonden nog meer onaangename din gen. Dat kwam allemaal, doordat de advo caat voor den vader van verdachte moest optreden voor het verkrijgen van een bij drage, hetgeen hij vertikte, althans zeide niet te kunnen doen. Toen schreef hij den leelljken brief, waar van hij nu weer ergen spijt had. „Ik zat ook zoo in de moeilijkheden, ik was ten einde raad," bekende hij. De officier kon tooh niet goed vinden, dat onder dergelijke omstandigheden beleedt- gende brieven geschreven worden, waarom hij f. 10 boete subs. 10 dagen hechtenis eischte. De politle-rechter hield met financieelc moeilijkheden rekening, toen hij de boete tot f.3 subs. 3 dagen terug bracht. De scharrelaar. „Of mevrouw soms wat lorren heeft op te ruimen," informeerde de lorrenkoopman A. van I. uit Leiden bij mevr. A. K. te Nleuwe- Wetering. En mevrouw had wél lorren doch géén animo om die aan van I. te verkoopen. en dus zei ze „nee" Maar van 1. nam het geen hij niet kreeg; althans, daar werd hij van verdacht. Nu hij terecht stond, ont kende van I. beslist; de lorren had hij ge kocht van een „scharrelaar". De benadeelde mevrouw vertelde, dat de zak met lorren in een schuur hing. en na de aanwezieheld van v. I. was verdwenen. De officier geloofde niets van den „schar relaar". en omdat van I al viermaal is ver oordeeld. vroeg hij drie weken gevangenis straf. Dat werd ook het vonnis. HEDEN. Schouwburg: My. voor Toonkunst. Hans Gru'Js. 8 1/4 uur nam. Donderdag. Gerecht 10: Bellamy. Spr. J. Horsmeier. 81/4 uur nam. „In den vergulden Turk": Ver. tot bev. der Bouwkunst. Spr. ir. De Ruiter. 8 uur nam. Katwyk-aan-Zee (Casa Cara): Geref. Bond. Spr. de heer Belnema. 7% uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal: L.K.V. Teekeningen van Jo Spier. 104 uur; 's Zondags 1—4 uur (tot 7 Jan.). DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9'*—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardigen 7—8 uur nam. 's Donderdags Wykgebouw „Bethesda" (Hoef- straat 4446): Consultatiebureau voor Alcoho listen. 8 uur nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr. 22). Inenting tegen diphterie. 3% uur 's middags precies. 's VrUdags: Inst. voor Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „Es war eine rauschende Ballnacht". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 u„ Zon dag 2—7 en 8—11 uur. Lldo-Theater. Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Zijn andere liefde". Woensdag en Zaterdag te 2 uur 30 nam. Zond. doorL voorstelling van 2—7 en 8.15 uur. Trlanon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. „4 Meisjes in 't wit". Woensdag en Zaterdag ook om 2 uur. Zondag doorl. voorstelling 27 uur en 8 uur Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „De drie musketiers". Zondag te 2, 4^4 eD 8 uur, Woensdag en Zaterdag ook 2.30 nam. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag „Als ik Koning was". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-theater (Katwijk-aan-Zee)„Artisten- pension." De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 16 t.m. Vrijdag 22 Dec. a.s. waargenomen door de apotheken Van Driesum, Mare 110, tel. 20406; E. B. de Metz. Lammenschansweg 44, tel. 23553. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. 482c STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 3de KJjuve. 3de Lijst Trekking van Woensdag 20 December 1939 Hooge Prijzen 26.000.— 5260 1000.— 15110 200.— 3931 100.— 2625 19435 Prijzen van 45. 1033 1137 1902 1924 2029 2100 2196 2377 2435 2588 2650 2696 3470 3529 3697 3936 4083 4271 4292 4858 4891 4909 5053 5083 5291 5295 5649 5764 5786 6009 6135 6254 6730 6750 6853 7017 7365 7660 7950 7963 8471 8472 8871 9276 9294 9455 9488 9619 9930 10097 10697 11263 11464 11857 11922 12002 13096 13254 13684 13860 14422 14896 14984 15132 15582 15625 15766 15823 15923 16127 16681 17088 17294 17463 17522 17983 18088 18097 18160 18421 18450 18678 18689 19077 19139 19325 19374 19467 20116 20175 20336 20631 21685 21702 21806 Verbeter. 3e Klasse. 2e iy«t: 4945 m. z. 4942 KATWIJK AAN ZEE. Ouderavond Herv. School III. Onder veel belangstelling werd ln de Oranjezaal van het Jeugdhuis de Jaarlljk- sche ouderavond van de Herv. School Hl, hoofd de heer C. Bezemer gehouden. Ds. J. Broeyer liet openen met het zingen van Ps. 105 1 en 5 en las den 130sten Psalm, ge- volgd door een inleiding naar aanleiding van het gelezene, waarna gezongen werd Gezang 49 5. Onder leiding van den heer van Eijbergen zongen de kinderen van de vijfde klasse eenige liederen en werd in koor opgezegd Lukas 2 120. Ter afwisseling lazen eenige kinderen enkele opstellen voor. De heer Bezemer sprak een propagandis tisch woord voor de vereenlglng „Uitzending van zwakke kinderen". Verscheidene der aanwezige ouders gaven zich als lid op. Na de pauze sprak de heer Bezemer over „Waarom Christelijk onderwijs". Het slot woord werd gesproken door ds. Broeyer. Met het zingen van Gez. 180 1 en dank gebed werd geëindigd. De politie bluschte gisteren ln samen werking met de brandweer een binnen brandje bij de stookplaats in de woning van P. ln het Noordeinde. KATWIJK. De ontvanger der directe belastingen de heer P. J. Blanken van het kantoor Katwijk is naar het kantoor IJmulden overgeplaatst. NOORDWIJKERHOUT. HET ZILVEREN JUBILEUM DER ST. BAVO-STICHTING. Herdenking in intiemen kring. Gisteren was het 25 Jaren geleden dat hier het St. Bavo-gesticht in gebruik genomen werd. Op uitdrukkelijk verlangen, van den Overste, werd. in verband met de ernstige tijdsomstandigheden, dit zilveren jubileum op bescheiden wijze herdacht en slechts ln Intiemen hulselijken kring. Reeds 's morgens om zes uur. begonnen in de versierde kapel de kerkelijke plech tigheden met „stille diensten" voor het 2-2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6