BINNENLAND Voorstellen aan den Leidschen Raad LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 19 December 1939 De Koningin neemt deel in de nieuwe staatsleening De kostwinnersvergoeding Het incident te Venlo Wintervergadering van het R.K. Werkliedenverbond Bussen zullen spoorwegen mei de Kerstdagen assisteeren Uit Ned. Oost-Indië f 125.000- voor luchtbescherming Men zou U missen =====^=^S Naar wij vernemen zal H.M. de Konin gin voor een aanmerkelijk bedrag deel nemen in de nieuwe staatsleening. KERSTGAVE OOK VOOR DEEL DER GEMOBILISEERDEN. De regeeringspersdienst meldt: De minister van Defensie heeft be paald, dat de kostwinnersvergoeding, die is vastgesteld op het steunbedrag, hetwelk een dienstplichtige als onder steunde werklooze vóór zijn opkomst laatstelijk genoot, in de week van 18 23 December 1939 wordt verhoogd met het bedrag, dat de dienstplichtige dit jaar als Kcrstgave vermoedelijk zou hebben genoten, indien hij niet in wer- kelijken dienst zou zijn geweest. ONZE REGEERING VROEG VOLLEDIGE GENOEGDOENING. Het Tweede Kamerlid De Marchant et d'Ansembourg heeft onlangs ln verband met het optreden van gewapende Dult- schers op Nederlandsch grondgebied bij Venlo op 9 November 1939 de volgende vragen gesteld: 1. Is het waar, dat op 9 Nov. 1.1. eenige leden van de Dultsche geheime politie ge wapend de Nederiandsche grens bij Venlo hebben overschreden en op Nederlandsch territorium onder bedreiging met wapen geweld de Inzittenden van een auto, waar onder een Nederlandsch officier, overmees terd hebben? 2. Is het waar, dat dc genoemde Duit schers een aantal der inzittende personen, evenals de auto, met geweld over de grens naar Duitschland gebracht hebben? 3. Indien de beide voorgaande vragen in bevestigenden zin worden beantwoord, heeft de regeering dan van de Dultsche regeering volledige genoegdoening voor deze schending van onze souvereinltelt ver langd en daarbij de onmiddellijke Invrij heidstelling van de ontvoerden, van Welke nationaliteit ook. geëischt? Hierop heeft de minister van algemeene zaken a.i.. mede namens den minister van bultenlandsche zaken als volgt geantwoord 1. Het is waar, dat op 9 November J.l tenige gewapende Duitschers de Nederiand sche grens bij Venlo hebben overschreden en op Nederlandsch grondgebied onder be dreiging met wapengeweld de inzittenden van een auto, waaronder een Nederlandsch officier, hebben overmeesterd. De indenti- teit der jenoemde Duitschers kon dezer zijds niet worden vastgesteld. 2. Het antwoord op deze vraag luidt be vestigend. 3. De regeering heeft van de Dultsche regeering volledige genoegdoening ver langd voor dezt schending van ons grond gebied, met inbegrip van de Invrijheidstel ling van den ontvoerden Nederlandschen chauffeur en het UJk van den Nederland schen officier, die bij den overval volgens dc- ve: klaring van ooggetuigen den dood heeft gevonden. REDE VAN DEN VOORZITTER, DEN HEER DE BRUYN. In de heden te Utrecht gehouden winter vergadering van het R.K. Werkliedenver bond sprak de verbondsvoorzitter, de heer A. C. de Bruyn. een rede uit, waarin hij wees op de noodzaak van saainhoorigheid cn solidariteit. Wat de politiek betreft, noemde hij hot een verlies, dat de heeren Goseling en Romme geen minister meer zijn, hoewel hij erkende, dat het huidige kabinet het best past bij de verhoudingen op het oogenblik. tntusschen betreurde spreker, dat de minister het werken van de gehuwde vrouwen niet wenscht te be perken, doch met voldoening gewaagde hij daarentegen van het wetsontwerp Inzake tie kinderbijslagverzekering. Voortgaande wees de heer De Bruyn op de moeilijkheden, welke de economische toestand heeft veroorzaakt en gaf hij een overzicht van de groothandelsprijzen over dc maanden JuliNovember. Het kon niet uitblijven: prijsstijging moest reeds alierwege leiden tot loonactles en loonsverhoogingen, uiteraard ook tot verhooging van de vergoedingen voor de ln zorg zijnde werkloozen. Wil men dit is een zeer gewichtig en moeilijk probleem de vicieuze cirkel van prijsstijging, loonsverhooging, kostenstij ging, prijsstijging, loonsverhooging <met zijn vele ongewenschte sociale en andere Gevolgenontgaan, dan zal men dat is de regeering op de eerste plaats de prijs beweging zooveel mogelijk moeten beheer- sohen. De regeering is, zooals men weet, ten deze reeds krachtig opgetreden, doch on danks dat, is er nu reeds een niet onbelang rijke prijsstijging. Dat de regeering zulks met zorgen vervult, is bekend, zooals ook bekend is. dat zij volle aandacht schenkt aan deze uiterst moeilijke kwestie. De toekomst zal ons sfell!g voor zware 'elvaartsproblcmen stellen er zullen groote en talrijke offers moeten worden ge bracht. Daarom is het voor ons land van zooveel gewicht, dat wij beschikken over een reeks van goeden wil zijnde sociale organisaties, welke haar „goede diensten" vooral nu met overtuiging aanbieden. Daartoe behoort ook de katholieke werk- bemersbeweging. Ons ledental aldus spreker - 'tee- dit jaar van 100 185 op 1 Januari tot 105 872 op 1 October J.l. Tijdens de vorige oorlogs periode steeg ons ledental met ongeveer 65,000 leden. Naar wij vernemen aldus het Hbld. zullen ter gelegenheid der as feestdagen de Rijksverkeersinspecties ln de resp. pro vincies toestemming verleenen op aanvra gen tot het verrichten van zgn. ongeregeld vervoer, op trajecten, welke op die dagen door de spoorwegen niet of ln onvoldoende mate kunnen worden bediend. Dienten gevolge zal het mogelijk zijn om op de be trokken trajecten, die vrijwel Identiek zijn met de grootste afstanden, welke ons land kent, autobussen of toerwagens te doen rijden, mits dit vervoer slechts een aanvul lend karakter drage en mits rekening worde gehouden met het voorgeschreven mini mum-tarief van 1 cent -per zitplaats-kilo meter. Door de zeer velen ln den lande, die reeds vreesden dat er dit Jaar niets van Kerstbezoek zal kunnen komen, zal deze beslissing met vreugde worden begroet. HET ALGEMEEN BESTUUR VAN DEN A.N.W.B. BIJEEN. Tal van benoemingen. Het algemeen bestuur van den AN.W.B. heeft te Amsterdam zijn wintervergadering gehouden onder voorzitterschap van den heer Bloemers, die het overleden lid van het alg. bestuur den heer A. C. Coster her dacht. Voorts wees hij op dc moeilijke tijdsom standigheden en de zorgen, welke deze medebrengen voor een organisatie als de A.N.W.B., die bestemd is het internationale verkeer te dienen. De vergadering heeft vervolgens de be grooting voor het jaar 1940 goedgekeurd en vastgesteld op een eindcijfer van f. 1.139.800.—. Tot lid van het dagelijksch bestuur werd benoemd de heer P F. Zimmerman, te Rot terdam, oud-voorzitter van de Kon. Ned- Indische motorclub, directeur van de in tern. credlet- en handelsvereeniging „Rot terdam". De aan de beurt "van aftreding zijnde buitengewone leden van het dage lijksch bestuur, de heeren C. R T. baron Krayenhoff, Ernst Crone en jhr. mr. W. Michiels van Kessenlch werden herbe noemd. Tot leden van het algemeen bestuur wer den gekozen: in afd III (Zuid-Holland) mr. H. J Santman. directeur van het kan toor der Twentsche Bank te Rotterdam en in afd. VII (Gelderland) ir H Vis te Doe- tlnchem. directeur der Geldersche tram wegen. Tot stemgerechtigde in afd. VI (Limburg) werd gekozen de heer J. Crolla, consul van den A.N.W.B. te Valkenburg. Aan den heer S. S. Meihuizen Hwzn. te Groningen -verd uit waardeering voor cn met. eervolle vermelding van zijn initiatief (or net mtsch ijven van oristlgche tochten door de provinciën ter aanmoediging van het toerisme in ons land, de fraai bewerkte plaquette aangeboden, welke wordt toege kend aan de leden, die deze tochten goed gevolg hebben volbracht. CENTRALE LEVENSMIDDELEN- DISTRIBUTIERAAD GEÏNSTALLEERD. Door den minister van economische zaken. De minister van economische zaken, mr. Steenberghe, heeft gisteren den centralen levfnsmlddelendlstributieraad geïnstalleerd. In zijn rede tot installatie van dézen raad zeide de minister o m., dat de beslissing, of in een bepaald geval tot rantsoeneering zal moeten worden overgegaan, door een regee ring zelf moet worden genomen. De motie ven, die tot een dergelijke beslissing voeran, zijn ln het algemeen zoo zeer -afhankelijk van de nationale en Internationale econo mische situatie, dat zij zich uiteraard utct leenen tot een bespreking in dit college. De minister stelt zich echter voor, dat, na dat een beslissing in principe eenmaal ge nomen is en de algemeene gedragslijnen, welke ln acht genomen moeten worden, zijn vastgesteld, hij zich tot den raad mag wen den en over de verschillende problemen, die dan rijzen, zijn oordeel mag inroepen. KLEINHANDELAREN IN HET VISCH- EN HARING BEDRIJF. Vergadering in Amsterdam. In café-restaurant „de Kroon" te Am sterdam, vergaderde gistermiddag de Ne deriandsche Bond van Kleinhandelaren in het Visch- en Haringbedrijf, Er bestond voor de bijeenkomst groote belangstelling. O.m. waren aanwezig de heer H. de Vos, .vertegenwoordiger van den minister van economische zaken, dr. F. H. van der Laan, lid van de commissie van advies voor de warenwet, de heer A. Brink, namens de Nederiandsche heidemaatschappij en de heer J. P. Vrolijk, vertegenwoordiger van de VLsscherijcentrale. alsmede de leden der Tweede Kamer de heeren mr. A, B. Hoos- Jen, J. G. Suring en dr. L H. J. Vos. De voorzitter, de heer K. Lammers, hield een rede over den toestand ln den Neder landschen vischhandel. Spr. wees op den teruggang in het bedrijf :ln de laatste Jaren en in het bijzonder sinds het intreden van den oorlogstoestand. Hij betreurde het, dat nog geen eenheid is gekomen in de distributie van visch. Een corps vakkundige distribuinten achtte spr. noodzakelijk. Voorts drong hij aan op re- geeringssteun voor hen, die momenteel door den oorlogstoestand niet in staat zijn hun bedrijf ln stand te houden. De aan voer van Noorsche en Deensche visch, nu de oorlog de Nederiandsche visschers in de uitoefening van hun beroep belemmert, is Noodzakelijk. De heer L. Presser, algemeen secretaris, Sprak daarna over „Wegen naar opbouw." Hij was van meening, dat het gebruik van Visch gestimuleerd kan worden door een betere verzorging van het product. Zeker, visch. welke Immers spoedig bederft, be hoeft uitstekende verzorging, waaraan nog wel eens iets mankeert Op dit punt heb ben de reeders een belangrijke taak. Be zuiniging op de verpakkingsmiddelen al dus spr. kan het bedrijf veel schade toe brengen. Spreker drong aan op wettelijke maat regelen, welke ten doel hebben het onmo gelijk te maken, dat ledereen visch ver koopt. Op beide inleidingen volgde een leven dige discussie. Aan den minister van sociale zaken werd een motie gezonden, waarin wordt aange drongen op ondersteuning van dé visch- winkeliers die door de tijdomstandigheden gedwongen werden, hun winkel te sluiten? B DE SPORTSTICHTING. In verband met het aftreden als raadslid van den heer D. van der Kwaak is een vaca ture ontstaan ln den Raad van Beheer van de Sportstichting, waarin de hepr van der Kwaak als lid van den Gemeenteraad zitting had. Ter aanvulling van de opengevallen plaats bieden B en W. de volgende aanbeveling aan: 1. Jhr mr. L. H N. F. M Bosch Ridder van Rosenthal: 2. B. J. Huurman. ONTSLAG. Tegen inwilliging van het ter Inzage liggend verzoek van den heer W. J. P. Suringar. be staat noch bij het bestuur van het Heilige Geest- of Arme Wees- en Kinderhuis, noch bi) B. en W. bezwaar. OVEREENKOMST MET MOERKAPELLE. B. en W. stellen voor: le. te besluiten tot overneming per 1 Januari 1940 van het ge meentelijk electriclteltsbedrijf van Moerkapelle omvattende het kabel- en leidingnet en de verdere inrichtingen dienende voor de distri butie van de electrlcltelt ln Moerkapelle, daar onder begrepen de opstal op het perceel, kada straal bekend gemeente Zevenhuizen, sectie B bis, No. 1154 (hoogspanningsstation), voorts de bij het electrlcteltsbedrUf aanwezige magazijn- voorraden materialen, gereedschappen, enz. kortom alles wat tot het electriclteltsbedrijf behoort, echter met uitzondering van de lan taarnpalen. wandarmen. lantaarns en lampen, te zamen voor de som van f. 10.000. 2e. ten laste van de exploitatie van de Ste delijke Fabrieken van Gas en Electriclteit te brengen de helft van de door Moerkapelle ver schuldigde wachtgelden aan personeel, dat ln verband met de overneming door Leiden van het electriclteltsbedrijf van Moerkapelle wordt ontslagen, zulks tot een maximumbedrag van f. 200— per jaar en gedurende ten hoogste 15 jaren: 3e, met de gemeente Moerkapelle met ingang van 1 Januari 1940 een overeenkomst aan te gaan betreffende de levering van electriclteit in die gemeente door de Stedelijke Electricl- teltsfabrlek te Lelden. SCHOOLSUBSIDIE. Om prae-advies werd ln handen van B. en W gesteld een verzoek van het bestuur der Geref. Schoolvereeniglng alhier, om op grond van artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920 medewerking te verleenen tot de aanschaffing van leermiddelen ten behoeve van de school voor uitgebreid lager onderwijs aan de Hoog- landsche Kerkgracht 20a. zulks ln verband met de toeneming van het aantal leerlingen ln de le en 3e klasse. Aangezien aan de wettelijk gestelde elschen ls voldaan en het schoolbestuur heeft medege deeld, dat aanschaffing van de gewenschte leermiddelen ook onder de tegenwoordige bij zondere tijdsomstandigheden niet achterwege kan worden gelaten, bestaat er aanleiding de gevraagde medewerking te verleenen. De kosten zijn f. 839.—. Bij schrijven van 16 November j.l. deelt het bestuur van de Geref. Schoolvereenlging alhier mede. dat het nader heeft besloten over te gaan tot den bouw van een school voor lager onderwijs met zeven ln plaats van vi]t les lokalen. tot de stichting waarvan de Raad op 1 Augustus 1938 medewerking heeft verleend. Het bestuur is van meenlng. dat het stads kwartier. waarin de school zal worden ge sticht. dermate ls uitgebreid, dat met vijf lo kalen niet kan worden volstaan. Hierop wijst z.i. ook het feit, dat zijn school aan de Stad houderslaan is gestegen van 338 op 1 Januari 1938 tot boven de 400 leerlingen. Verder is het bestuur van meening, dat het ook uit finan cieel oogpunt gewenscht is onmiddellijk tot den bouw van een school met zeven lokalen over te gaan, omdat deze uitbreiding thans veel goedkooper kan worden verkregen, dan indien later tot uitbreiding van de school met twee lokalen werd overgegaan. Aanvankelijk had het bestuur zich voorge steld de school te stichten aan de verlengde de Mei) van Streefkerkstraat. Nadere onder handelingen met het bestuur hebben er echter toe geleid, dat het bestuur voor de stichting van deze school thans de beschikking zou wenschen te verkrijgen over een aan de ge meente in eigendom toebehoorend terrein aan DE DIENST OP WEST INDIË. Naar wij vernemen heeft de Kon Ned. Stoomboot Mij. het plan om de op West Indië varende passagiersschepen op de uit en thuisreis Lissabon t- doen aanloopen, waar de passagiers die zulks wenschen aan boord, of voor zoover het de thuisreis be treft, van boord kunnen gaan. Door deze nieuwe regeling kunnen de passagiers de zeereis in de gevaarlijke zone vermijden. Als eerste schip zal het 28 dezer van Am sterdam vertrekkende s.s. „Stuyvesant" Lis sabon aanloopen. De „Stuyvesant", die ac- comodatie heeft voor 120 a 125 passagiers ls geheel volgeboekt. Wanneer de transito papieren ln orde komen, zal een gedeelte dezer passagiers de reis tot Lissabon per trein maken. Het ligt echter niet ln de be doeling om een boottrein te laten loopen. VERSPREIDE BERICHTEN. De gewone audiëntie van den minister van Onderwijs, K. en W. zal as. Donder dag-niet plaats hebben. In den nacht van Zondag op Maan dag ls op 81-jarigen leeftijd te Enschedé overleden de heer M. L. van Gelderen, di recteur van de N.V. stoomweverij „Nijver heid" en president-commissaris van ver scheidene aanverwante bedrijven. De overledene, die in 1892 directeur van de „Nijverheid" werd, en die de fabriek tot groote hoogte heeft opgewerkt, was ridder in de orde van Oranje Nassau en ridder in de kroonorde van België. DE TYPHOON TE SALATIGA. Naar nader wordt gemeld is de schade, door de typhoon te Salatiga aangericht (waarvan gisteren reeds melding werd ge maakt) grooter dan men aanvankelijk had gedacht. Het blijkt nu dat ook enkele dessas aan de grens der gemeente zijn getroffen. In totaal zijn achttien huizen vernield, waardoor in totaal 114 menschen dakloos zijn geworden. Het algemeen steuncomité voor inheem- sche behoeftlgen heeft de voedsel-voorzie- ning in handen genomen. De divisie-commandant van Magelang, generaal-majoor Ilgen heeft de schade aan de militaire gebouwen in oogenschouw ge nomen Uit Magelang zijn genie-troepen .naar Safatiga gezonden om hulp te verlee nen. In inheemsche kringen is een comité voor hulp-verleenlng aan de slachtoffers gevormd. de van den Brandelerkade ter grootte van plm. 1840 M2., deel uitmakende van het per ceel grond, dat bij raadsbesluit van 28 Aug. j.l. werd aangekocht. In verband hiermede ls doortrekking van de van den Brandelerkade en eenige verdere straat- en plantsoenaanleg noodig, waardoor met Inbegrip van den voor schoolbouw bestem den grond, een terrein van plm. 4280 M2. bouwrijp zal worden gemaakt. Voorts dient een kleine wijziging van het uitbreidingsplan plaats te hebben, door verandering van de be stemming ..betere bouw" in „openbaar gebouw" voor het desbetreffende gedeelte van den grond. Met het oog op de raming van de kosten der uit te voeren bestratlngswerken c.a. kan voor de financieele regeling van een en ander wor den uitgegaan van een door het schoolbestuur te vergoeden waarde van f, 8.per M2. voor den bouwrijpen grond. De overdracht zal intusschen geschieden met toepassing van art. 80 en 85 der Lager Onder wijswet 1920. zoodat het schoolbestuur den eigendom van den grond verkrijgt tegen ver goeding van de door drie deskundigen te schatten waarde. KERSTGAVE WERKLOOZEN. De Minister van Sociale Zaken heeft aan de gemeentebesturen bericht, dat door hem wordt goedgekeurd, dat ook dit jaar aan onder steunde en uit hun werkloozenkas trekkende werkloozen een Kerstgave wordt verstrekt aan de tot de laatste categorie behoorende echter indien en voorzoover zij aan kasuitkeering plus eventueelen kasbfjslag. minder ontvangen dan aan steun plus Kerstgave zou worden toege kend. indien zfj geen kasuitkeering ontvingen. De Kerstgave mag 25 bedragen van het bedrag, hetwelk de betrokkenen over de week van 10 tot en met 16 December as. aan uit- keering ontvangen, terwyi zy eveneens kan worden toegekend over de extra-bijdrage, die aan inwonende kinderen wordt uitgekeerd. Onder mededeeling. dat in de kosten van de verstrekking van de Kerstgave eenzelfde bij drage uit het Werkloosheids-subsidiefonds wordt ontvangen als in de overige kosten van werkloozenzorg, geven B. en W. ln overweging te besluiten tot toekenning van de Kerstgave aan de daarvoor in aanmerking komende werkloozen. overeenkomstig de door den Mi nister van Sociale Zaken gegeven voorschriften. Volledigheidshalve deelen wfj Uwe Vergade ring nog mede. dat wij aan de Gemeentelijke Commissie voor Maatschappelijk Hulpbetoon hebben verzocht op gelijke wijze een Kerstgave te verstrekken aan de door haar ondersteunde armlastigen. DE SCHOEISELDIENST. De Gemeentelijke Commissie voor Maat schappelijk Hulpbetoon is in meerderheid van oordeel, dat er aanleiding is den schoeiseldienst ook gedurende 1940 voort, te zetten, voor welke voortzetting zij een extra-subsidie uit de ge meentekas behoeft van f. 3500.—. De extra-subsidie over 1938 bedroeg f. 3300, dat over 1939 f. 3500.—. Dit laatste bedrag zou het hebben mogelijk gemaakt gedurende dit jaar plm. 10.000 paar schoenen te doen repareeren. In verband echter met de omstandigheid, dat in den loop van het jaar een 6-tal armlastige schoenmakers niet verder meer in de termen voor onderstand viel, tengevolge waarvan het totale steunbedrag van de bij den dienst be trokken schoenmakers aanmerkelijk vermin derde, moest dit aantal een belangrijke verla ging ondergaan. Tegelijkertijd liep evenwel de aanbieding van reparaties aanmerkelijk terug, zulks tengevolge van het tewerk stellen van e©n groot aantal gesteunde werkloozen in werkverschaffing en wel in die mate, dat het aantal paar schoenen, hetwelk ter reparatie werd aangeboden, ook nadat de Gemeentelijke Commissie voor Maat schappelijk Hulpbetoon had besloten mede de in werkverschaffing tewerk gestelden in de gelegenheid te stellen schoeisel ter reparatie aan den dienst te geven, gemiddeld per week 40 minder bedroeg dan dat hetwelk ter repa ratie aangenomen had kunnen worden. Gedurende het tijdvak 1 JaiïUari—30 Sep tember 1939 werden 4351 paar schoenen gere pareerd. Aan het eind van September j.l. toen voor een groot aantal werkloozen de werkver schaffing aan het vliegveld te -Valkenburg was afgeloopen. ving het aantal langzamerhand aan te stijgen. Verder is tengevolge van de slechte weersgesteldheid in de laatste maan den het ter reparatie aangeboden, schoeisel nog meer in aantal gestegen en bedraagt het nu zelfs meer dan ter reparatie kan worden aan genomen. Uit hét vorenstaande blijkt weliswaar, dat van den dienst gedurende genoemde periode een geringer gebruik is gemaakt, dan aanvan kelijk werd verwacht, doch tevens, dat die ver mindering van dat gebruik niet wijst op een mindere belangstelling voor den dienst bij hen. voor wie hij in het leven is geroepen. Echter zijn B. en W. ook ten einde het na deel voor de niet gesteunde schoenmakers zoo gering mogelijk te doen zijn van oordeel, dat de werkzaamheden van den dienst niet behoo- ren te worden uitgebreid in dien zin. dat meer categorieën van den dienst kunnen gebruik maken, dan aanvankelijk voor oogen heeft ge staan en dat mitsdien de dienst zich dient te beperken tot werkzaamheden voor ondersteun de armlastigen en gesteunde werkloozen. Schoeisel van in werkverschaffing te werk ge stelde werkloozen. hetwelk de Commissie be sloten heeft mede ter reparatie aan te nemen, moet derhalve niet langer door den dienst worden gerepareerd. 4 December j.l. werd in handen van B. en W. om prae-advies gesteld het navolgende voorstel van de heeren Parmentier.. Wilmer. Beekenkamp en Bosch van Rosenthal: .,De Raad verzoekt aan B._en W. zoo spoedig mogelijk te onderzoeken of het wenschelijk is dat het gemeentebestuur de actieve luchtbe scherming tot uitvoering brengt: en binnen den kortst mogelijken tijd den Raad hun be vindingen te dezer zake mede te deelen en eventueel met voorstellen te komen." In verband met dit voorstel en een van de Luchtafweer-Commissie-Leiden ontvangen schrijven Inzake het beschikbaar stellen van een bedrag uit de gemeentekas voor de aan schaffing van luchtafweergeschut, hebben B. en W. zich nader beraden omtrent het stand punt. hetwelk de gemeente in deze dient in te nemen. WiJ zyn hierby tot de conclusie gekomen, dat de aanschaffing van luchtafweergeschut boogst wenscheiyk moet worden geacht De aanschaffingskosten geraamd op plm f 200.000 kunnen, naar te begrijpen is. niet tot dat be drag door de burgerij worden bijeengebracht, en het is daarom noodzakelijk ten einde de plannen om voor een zoo laag mogeiyk bedrag een zoo goed mogelijken luchtafweer ann te schaffen, te doen slagon. van gemeentewege een bijdrage in de kosten van die aanschaffing re verleenen. Op grond van <>en en ander stellen B. en W. voor te besluiten in de kosten van aanschaf fing van luchtafweergeschut ?en bijdrage uit de gemeentekas ln uitzicht te stellen van f. 125.000.— onder nader te bepalen voorwaar- 1 den enop een nader op de begrooting te regelen wyze. 3—3 13 f»v X 01 4 7 Wanneer dit jaar taüooze firma's haar klanten, kennissen en zakenrelaties met een hartelijke Nieuwjaarsannonce geluk en voorspoed wenschen, mag U niet ontbreken men zou U missen I Kweek good-will met „een handdruk per advertentie". *595 Geef heden nog Uw gelukwensch ln ons blad van Zaterdag 30 December a.s. op. De prijs bedraagt voor advertenties van 1 tot en met 5 regels slechts 75 cent. Elke regel meer 15 cent.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 11