STADSNIEUWS Ruwe, Roode Handen PUROl LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 18 December 1939 OFFICIEELE KENNISGEVING WEERBERICHT. Uit de Omstreken AGENDA Nachtelijke inbraak te Hillegom NED. CHR. HANDELSREIZIGERS VER EEN. NEDERLANDSCHE NATUURHISTOR. VER. Ledenvergadering der afd. Leiden. Onder voorzitterschap van den heer H. de Graaf hield de afd. Leiden der Ned. Christ. Handelsreizigersvereen. haar 45e ledenvergadering in café-rest. „Royal", al hier. Na de gebruikelijke opening heette de voorzitter allen hartelijk welkom, inzonder heid enkele nieuwe leden en spoorde alle leden aan om in het komende jaar de pro paganda met onverminderde kracht voort te zetten. Vervolgens kwam na voorlezing der no tulen de bestuursverkiezing aan de orde. Periodiek aftredend waren de heeren Francken en Rekers. doch eerstgenoemde stelde zich niet herkiesbaar. Bij stemming bleek, dat de heer Rekers was herkozen, terwijl de heer A. Giezen met meerderheid van stemmen werd gekozen. Door verhindering kon de causerie van den heer P. Marck Jr. geen doorgang vin den, doch in verband hiermede werd het voorontwerp ..Rusttijdenbesluit van han delsreizigers" behandeld, waarover zich een gezellige bespreking ontspon. Hierna werd een ontvangstcommissie voor de te houden algemeene jaarvergade ring alhier samengesteld, waarvoor de hee ren J van Rijken, G. Francken en M. Schroder werden benoemd. Na de rondvraag werd deze welgeslaagde vergadering met dankzegging door den heer A. Duyzers besloten. HERDENKINGSAVOND LEIDSCHE ESPERANTISTEN. Ter gelegenheid van het feit dat het 15 December JJ. 80 jaar geleden was, dat dr Zamenhof. de schepper van de wereldtaal Esperanto", het levenslicht aanschouwde, hielden de Leidsche Esperantisten in de muziekschool aan het Rapenburg een zeer geslaagde bijeenkomst. Nadat een der leden' een herinnerings rede had uitgesproken, werden er gedich ten van dr Zamenhof gedeclameerd. De avond werd verder doorgebracht met zang en voordrachten. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 171. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Het gebied van hoogen luchtdruk, waarvan de kern Zaterdag over Zuld-Scandinavlë en het Oostzeegebied lag. breidde zich verder naar het Zuiden en Oosten uit en nam daarbij nog ln beteekenls toe. Thans ligt de kern met lucht drukwaarden boven 1031 mbar over Noord-Roe- menlë, terwijl een rug zich naar Denemarken en het Noordzeegebied uitstrekt. Onze omgeving bleef daarbij onder den Invloed van den aanvoer van koude lucht uit het Oosten. In het Noorden en midden van ons land vroor het hedenmorgen 7 tot 8 graden. In het Zuiden waren de tempe raturen minder laag. daar een wolkendek de nachtelijke uitstraling belemmerde. Te Maas tricht was de temperatuur juist 0 graden. Over het Iberische schiereiland ligt een de pressie van ongeveer 1002 mbar. die zich lang zaam ln Noordelijke richting verplaatst. In dit gebied werden zware regens gemeld, terwijl op de hoogvlakten ook sneeuw voorkwam. Onder in vloed van dit minimum wordt over België en het Zuiden van ons land Iets vochtiger lucht aan gevoerd. Terwijl het genoemde gebied van hoogen luchtdruk zich meer naar het Zuiden verplaatste, trok een stroom van depressie over midden- en Noord-Scandinavië naar het Oosten. Er heersch- ten gisteren op de Noorsche kust zware stormen, van veel neerslag vergezeld. De aanvoer van warme Oceaanlucht deed de vorst ln Zuid- Noorwegen. met uitzondering van enkele plaat sen. geheel verdwijnen. Te Dombas steeg de temperatuur sinds Zaterdag van 11 graden be neden het vriespunt tot 3 graden er boven. Achter de wegtrekkende depressies ontwikkelde zich over Oost-Groenland een gebied van hoogen luchtdruk met luchtdrukwaarden boven 1030 mbar. Hier lieerschen temperaturen van ongeveer 22 graden onder nul. Over de Poolzee stroomen koude luchtmassa's naar het Zuiden, waardoor de temperatuur" op Noord-IJsland weer beneden het vriespunt daalde. WEERSOMSTANDIGHEDEN. (Binnenland (7 u. 20 voormj. Den Helder: llchtbewolkt. matig, O wind. temp. —5 gr. C.. min. —5 gr. C. Missingen: llchtbewolkt, matig. O.N.O. wind. temp. —3 gr. C.. min. —4 gr. C. De Bilt: helder, zwak. O.N.O. wind. temp. —1 gr. C.. min. —1 gr. C. Groningen: helder, matig. O wind. temp. —8 gr. C., min. 8 gr. C. Maastricht: betrokken zwak, ZO. wind. temp. —0 gr. C.. min. 1 gr. C. LUCHTTEMPERATUUR. Laagste temp. 8 gr. C. (18 gr. F.). 9 uur voorm.: 7 gr. C. (20 gr. F.i. 12 uur smldd.: 3 gr. C. (26 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE RATtVIJK a. ZEE Voor Dinsdag. Voorm. te 8 u. 09 min.; nam. te 8 u. 36 min. LICD1 OP VOOR FIETSERS e.x. Maandag: 4.17 n.m. tot 7.36 v.m. 6LA.VNS OP- EN ONDERGANG. 18 Dec.: op: 11 u. 43. Vergadering en excursie der afd. Leiden. De laatste bijeenkomst ln 1939 werd door een groot aantal leden bijgewoond. Het huishoudelijk gedeelte was ln korten tijd afgedaan, waarna het woord werd gege ven aan de verschillende leden, die het een en ander wilden vertellen bij de door hen gedemonstreerde natuurvoorwerpen. Voor de Nederlandsche kust liggen veen- banken, waarvan zoo nu en dan stukken op het strand aanspoelen, deze zijn dan meestal doorboord door de twee soorten boormossels, welke hier leven, n.l. het ge slacht Pholas, waartoe hooren de witte en de ruwe boormossel, en Petricola pholadl- formls of Amerlkaansche boormossel; deze laatste stamt uit Noord-Amerika en heeft lich hier geheel ingeburgerd. Op het strand worden ook vaak aangetroffen kolonies van mosdiertjes of bryozoa. waartoe o.a. behoort de vlieseelpolyp. Ook werden ver schillende tropische schelpen 'gedemon streerd, benevens de deksels van een groo- te Trochus; door middel van deze deksels sluit het dier zijn schelp af, wanneer het zich daarin terugtrekt. Door Rumphius werden zt) reeds beschreven in zijn amboï- neesche rariteitenkamer. Zeer interessant was het Chltineuze rugschild van de pljlinktvisch. dat men ln tegenstelling met het zeeschuim van de gewone inktvtsch, zeldzaam op het strand aantreft. Galvormingen komen op vele planten voor en kunnen door dieren, bacteriën of schimmels veroorzaakt worden; een voor beeld van een schimmelgal vormt de elze- vlag of de zoo bekende elzeproppen. Voorts werden nog prachtige micro-foto's rond- gegeven. vooral de opnamen van diato- meeën werden zeer bewonderd. Om half elf werd deze zeer geanimeerde vergadering gesloten. Zaterdagmiddag werd een bezoek ge bracht aan de orchldeeënkweekerij van den heer G. Th. Odljk te Voorschoten. In één der kasafdeelingen stonden verschillende variëteiten van het Venusschoentje; in een andere zag men een weelde van paarse en witte bloemtrossen. De meeste trossen ver huizen naar de bloemenwinkels, een en kele wordt aan de plant gelaten ter ver krijging van zaad. In kleine potjes wor den de zaailingen opgekweekt, het eigen aardige van deze kiemplantjes is, dat zij alleen goed kunnen groeien, wanneer zij in symbiose met een bepaalde schimmel leven. De grond, waarin de orchideeën ge kweekt worden, bestaat uit een mengsel van veenmos en varenwortel, waarvoor meestal de koningsvaren wordt gebruikt. Nadat de orchideeënkassen waren be zichtigd. werd ook nog een bezoek ge bracht aan de kassen van den heer Ste- merding, waar o.a. prachtige azalea's te bewonderen waren. LEIDSCHE DILETTANTENCLUB. Een geslaagde uitvoering. Zaterdagavond gaf de Leidsche Dllettan- tenclub een uitvoering in ,,'t Schuttershof" alhier. Nadat „Hofenk's Melody Makers" eenige muzieknummers hadden gespeeld, opende de voorzitter, de heer F. Simons, den avond met een toespraak, waarin hij zijn dank uitsprak voor het voltallig verschijnen van de besturen van de vier genoodlgde zuster- vereenigingen. n.l. „Oefening Baart Kunst", Het Nieuwe Tooneel, het Leidsch Tooneel en Tot Ieders Genoegen, alle uit Leiden. Spreker verheugde zich in de aanwezig heid van den heer A. Eikerbout, oudste lid, tevens eerelld der vereenlging Na weer eenige nummers muziek werd het blijspel „Het Verliefde Trio" van Her man de Vries opgevoerd, onder regie van A. de Water. De inhoud kwam in het kort op het volgende neer: De drie gebroeders Brand: Barend (A. de Water Sr.), Koos (F. Simons) en Jacob (K. Kwestroo) worden verliefd op de apothe kers-assistente Dora Versteeg (mevr. Si- mons-Leget), die bij hen inwoont. De dok ter, Gerard Vermeulen (D. Fuchs), die af en toe verschillende huisgenooten komt bezoeken, verschijnt, nadat Dora bij de ge broeders is komen inwonen, practisch iede- ren dag, onder voorwendsel, dat het hoogst noodzakelijk is, Jacob geregeld te contro leeren. Tusschen deze vier heeren ontstaat een wedloop naar de gunst van Dora. Zij wordt overladen met geschenken en vriendelijk heid. Als Koos en Barend, tweelingbroers, jarig zijn zal er een feestje gegeven wor den. Ieder van de vier heeren besluit, de zen avond zijn verloving met Dora bekend te maken. Uiteindelijk blijkt de dokter de gelukkige te zijn. De drie broers, die re spectievelijk verlovingsringen, kaartjes modellen en bloemen besteld hadden, bie den deze geschenken aan het paar aan, onder groote hilariteit van Betje, de huls houdster (mevr. Van Velsen-Kramp) en Jansje, de dienstbode (mej. Theele), die de eenigen zijn, die de plannen van de vier heeren kenden. Frans Kok. de bediende, (P van Houten) en Joop, loopjongen (A. de Water Jr.). zorgden gedurende het stuk meerdere malen voor grappige momenten. De rol van Koos werd uitstekend ge speeld door den heer F. Simons. Betje en Joop waren eveneens prachtig vertolkt. De overigen waren ook zeer verdienstelijk, echter niet altijd erg rolvast. Desondanks maakte het geheel een verzorgden Indruk. Om ongeveer half twaalf was de uitvoe ring afgeloopen. Het bal. dat daarna met muziek van Hofenk's Melody Makers plaats vond, bracht een vroolijk slot aan dezen alles zins verdienstelijken avond. LEIDSCHE KONIJNENFOKKERSVER. „EIGEN FOK". Een tafelkeuring. Zaterdag hield de Leidsche Konijnenfok kersver. „Eigen Fok" een tafelkeuring. In verband met de omstandigheden was de Inzending bevredigend te noemen en de kwaliteit van de dieren heel goed. De prij zen zijn door de navolgende dieren gewon nen: Groote rassen: Klasse gele Vlaamsche Reus. oude ram, le pr. C. Sonlus; kl. gele VI. R. Jonge ram. le pr. C. Sonlus; kl. gele VI. R. Jonge voedster, le pr. C. Sonlus; kl. Haas kl. VI. R. Jonge ram, le pr. J. Nie- vaart; kl. Witte VI R. Jonge ram, le pr. P. v. d. Leek; kl. witte VI. R. jonge voedster le pr. P. v. d. Hulst; le pr. H. Stoof; le pr. J. Blikmafi; 3e pr H. Stoof; 3e pr. P. v. d. Leek; 4e pr. H. Stoof; kl. kon. gr. VI. R„ ram, jong. 2e pr. L. v. Vliet; kl. kon. gr. VI. R. voedster jong, le prijs L. v. Vliet; 2e pr. L. v. Vliet; kl. zwart VI. R. ram, Jong le pr. H. de Lange; kl. witte Fr. hangoor- voedster, Jong le pr. L. Laman; 2e pr. L. Laman; kl. kon. gr. Fr. hangoor, ram, le pr. L Laman. Midden en kleine Rassen: Kl. Havanna's, oude ram. 2e pr. R. Stoof; kl. Black and Tans, oude ram, le pr. H. Stoof; kl. witte Weeners. jonge ram. le pr. J. Hundersmark kl. witte Weeners. jonge voedster, 2e pr. J. Hundersmark; kl. Havanna's. Jonge ram, le pr. R. Stoof; kl. Havanna's, Jonge voed ster; 3e pr. R. Stoof; kl. Rijnlanders, jonge ram, 2e pr. C. Sonius; kl. Rijnlanders jonge voedster, 3e pr. C. Sonius; kl. Black and Tans, jonge ram, le pr. H. Stoof; 2e pr. H. de Lange; kl. Black and Tans. Jonge voed ster, le pr. H. Stoof; 2e pr. H. de Lange. Medaille voor het mooiste dier 1939 Eigen Fok gewonnen door H. Stoof. Lauwertak voor het mooiste oude dier, gewonnen door C. Sonius. Lauwertak voor den mooisten jongen ram, gewonnen .door J. Nlevaart. Lauwertak voor de mooiste jonge voed ster. gewonnen door P. v. d. Hulst. Medaille voor de mooiste Jonge Fr. hang oor, gewonnen door L. Laman. Medaille voor de mooiste oude dier mid denrassen, gewonnen door H. Stoof. Lauwertak voor mooiste jonge ram mid den en kl. rassen, gewonnen door H. Stoof. Lauwertak voor mooiste jonge voedster, midden en kleine rassen, gewonnen door H. Stoof. LEIDSCHE KUNSTVEREENIGING. CHR. GEREF. KERK. Gisteravond zijn als ouderling der Chr. Geref. Kerk herkozen de heeren H Buur man. L. Ravensbergen en J. Buys. Als dia ken werden herbenoemd de heeren J. Se ller en Van Weelden. Het veertigjarig bestaan. De opening der tentoonstelling van de Leidsche Kunstvereeniging ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan mocht zich in groote belangstelling verheugen, zoodat het in zijn geheel aanwezige bestuur vele feli citaties in ontvangst had te nemen. Onder de aanwezigen merkten wij op namens het college van B. en W. en tevens als voorzitter van de commissie voor de Lakenhal mr. A. Tepe, verder namens deze commissie de heer F. G. Rosier, secretaris, en de heer T. Groeneveld en prof. dr. W. Martin, die met den heer A. H. Dros tevens aanwezig was als overgebleven oprichters der L.K.V. Voorts de directeur van de La kenhal, de heer E. Pelinck, en tenslotte ver tegenwoordigde de heer Dros nog „Ars Aemulae Naturae" en zagen wij de heeren M. G. v. Doorn en W. Hulstljn als bestuurs leden van „De Kunst om de Kunst". De openingsrede van mr. J. Slagter ver meldden wij reeds Zaterdag J.l. Na hem nam mr. A. Tepe het woord namens het college van B. en W. en als voorzitter van de commissie voor de Lakenhal. Omtrent het begrip cultuur zijn zeer vele en zeer verschillende opvattingen, aldus spr. Doch algemeen is de overtuiging, dat de kunst een gewichtige cultureele roeping heeft. De L.K.V. heeft dat gedurende haar veertig jarig bestaan ten volle begrepen en door daden getoond. Zij heeft een cultureele taak van beteekenis vervuld, door de zeer vele en belangwekkende tentoonstellingen welke zij voor het publiek heeft openge steld. Tentoonstellingen kunnen voeren tot Iets hoogers en vooral in onzen tijd is dat dubbel noodig. De voorzitter heeft ln zijn openingsrede dank betuigd aan het college van B. en W. en aan de commissie voor de Lakenhal. Spr. meent dat juist deze lichamen aan de L.K.V. dank verschuldigd zijn. Dat de com missie zoo gereedelijk medewerkte, is per slot een kwestie van egoïsme, want het is voor de gemeente en voor de Lakenhal van veel belang, dat juist in dit gebouw ten toonstellingen worden gehouden, waardoor tevens de aandacht op ons stedelijk mu seum wordt gevestigd. Zoo brengt spr. dan ook dank aan het bestuur voor de veie tentoonstellingen, welke gedurende veertig Jaren in dit ge bouw der gemeente werden gehouden. Spr. besloot, onder het aanbieden van een bloe menmand, met den wensch, dat de veree nlging nog vele jaren hier de gast der stad moge zijn, waardoor wij in staat worden gesteld de ontwikkeling der kunst eenlgs- zins te volgen. Nadat mr. Slagter den spreker had be dankt, werd de thee geserveerd, terwijl men zich verder verdiepte in de vlotte kunstuitingen van Jo Spier. Wij komen hierop nader terug. De Commissaris van Politie maakt be kend, dat alle winkels ln het tijdvak van 18 tot. en met 23 December a s. tot 10 uur des avonds geopend mogen zijn. Het personeel van 18 jaar of ouder mag gedurende dit tijdvak ln winkels 11 uur per dag en 62 uren per week arbeid ver richten. Voor personeel beneden den leeftijd van 18 jaar is geen verlenging van werktijd toegestaan. Voorts mogen winkels waarin uitsluitend of in hoofdzaak brood, banket, suikerwerk, chocolade, bloemen en planten worden ver kocht op 24 en 31 December a.s. van 8 uur des morgens tot 8 uur des avonds geopend zijn, echter alleen voor den verkoop van brood, banket, suikerwerk, chocolade, bloe men en planten. Het personeel van 18 jaar of ouder mag ln deze winkels 14 uur werkzaam zijn op 24 December en ln winkels waarin uitslui tend of ln hoofdzaak brood, banket, sui kerwerk en chocolade wordt verkocht op 31 December 13 uur. 4577 De Commissaris van Politie, R. J. MEYER. AALSMEER. Aalsmeersclie kweekers zeggen medewerking voor de „Amstelflora" toe. De Aalsmeersche Tuinbouwbond, waarin alle kweekersorganisaties ln onze gemeente zijn opgenomen, heeft zich bereid verklaard deel te nemen aan de Bloemententoonstel ling „Amstelflora", welke in Maart 1940 in de hoofdstad zal worden gehouden. Er is als voorwaarde gesteld, dat het gemeentebe stuur van Amsterdam de kweekers voor hun inzendingen subsidie zal verleenen. Alhier stonden verleden week 139 werk- loozen ingeschreven. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het candidaatsexamen In disch recht de heer W. J. Wijnberg (Den Haagi. ATHLETIEKVEREEN. „HOLLAND". Zaterdag is in de bovenzaal van „De Harmonie" de jaarlijksche feestavond ge houden van den Athletiek-Vrlendenkring „Holland". De vooravond werd geheel ver zorgd door het duo Smecri en den pianist- accordeonist De Vos. Deze drie populaire artisten oogstten veel succes met hun keu rig verzorgd programma. Dit gedeelte werd besloten met een toepasselijk woord van den voorzitter, den heer C. Guldemond. Hierna volgden nog eenige attracties, waarna de avond besloten werd met een dansje, waarbij de dansmuziek verzorgd werd door „Elra". In de Stedelijke Werkinrichting waren in de afgeloopen week oi>genomen: Maan dag 48, Dinsdag 47, Woensdag 48, Donder dag 49, Vrijdag 50, Zaterdag 50 volw. pers. HAARLEMMERMEER. Koperen ambtsjubileum dr. H. D. Nanninga. Dokter H. D. Nanninga herdacht het feit dat hij 12y2 jaar geleden zijn praktijk be gon en tevens zijn koperen huwelijksfeest. De dokter en zijn vrouw namen het initiatief den ouden van dagen een feeste- lijken middag aan te bieden. In den loop van den dag werden vele gezinnen uit Hoofddorp en omgeving ver blijd met een tractatie, die aan de huizen werd bezorgd. De Oranje-Vereeniging haalde de oud jes van huis en bracht hen naar dc keurig versierde zaal van hotel De Land bouw. De dokter heeft alles ln het werk gesteld om de oudjes het naar den zin te maken. Piano en conferencier waren zelfs aanwezig. Des avonds wachtte het fanïaregezel- schap „Excelsior" den geneesheer en fa milie aan huis op en werd het jubileerend paar wederom naar „De Landbouw" geleid. Achter een feestelijk versierde tafel namen de dokter, zijn vrouw en verdere familie plaats. Mr. J. E. Goudsmit leidde de verschil lende sprekers in. Achtereenvolgens werd het woord gevoerd door de hecven dr. Zuij- dam namens de sociëteit „Harmonie". P. C. de Zeeuw namens de gymnastiek-ver. „Hoofddorp", mr. J. E. Goudsmit nanjens de Oranje-Ver. „Hoofddorp" cn namens^de ouden van dagen, J. Sparnaaij namens de Bad- en Zweminrichting, mr. J. E. Goud smit namens de IJsclub, mr. Dyserinck namens de familie van mevr. Nanninga en de heeren P. Kistenmaker en P. Hellker. Ontroerd bracht de dokter dank uit voor de geweldige belangstelling en de schitte rende geschenken. „Het doet me goed, dat er zooveel attentie bestond. De oudjes wilde ik graag aan de thee hebben het was een film Ik zal er een prettige herinne ring aan behouden". Achtereenvolgens werden de sprekers be dankt, waarna de talrijke aanwezigen dok ter en zijn familie feliciteerden. Uit dezen dag hebben wij geleerd, dat dr. Nanninga niet alleen is de geneesheer van zijn patiënten, maar ook een vriend van oud cn jong, arm en rijk. Druk bezochte Toogdag. Het district Haarlemmermeer van de Ncd. Christ. Landarbeiders hield zijn Jaarlijk sche n Toogdag met medewerking van dc Ohr. Harmonie „Sursum Corda" uit Aals meer en den xylophonist, den heer Smit. uit Utrecht. Na de gebruikelijke opening leidde de heer Honcoop van Nieuw-Vennep de spre kers ln. Ds. v. d. Leek 'hield een openings woord. waarin hij de noodzakelijkheid be sprak van de Christ, organisatie. Na een xylophoonsolo sprak het Hoofd bestuurslid, de heer M. Ruppert een pro pagandistische rede uit. terwijl na de pauze, de hoofdbestuurder, de heer H. Oudekerk het woordi voerde. Uitvoering „Zang en Vriendschap". Hoofddorp's mannenkoor „Zang en Vriendschap" gaf Vrijdagavond in de jeugdkapel zijn eerste uitvoering onder leiding van zijn nieuwen dirigent, den heer heer P. Halsema Na het openingswoord van den heer G. de Koster zong het koor een paar oude werken, die het koor met zijn goede bas- senmateriaal goed lagen, n.l. „Domtne salvum fac" en A. Giessen en „Sanctus" van F. Schubert. De werkjes werden goed verzorgd en zui ver weergegeven. De tweede tenoren waren echter wel wat zwak. In het „Exulta Satis" van Reinccke, een technisch zwaarder werk, waren alle moei lijkheden nog niet overwonnen. Ter afwis seling gaven de heeren J. Fillppo van Vijf huizen en H. Wassenaar van Nieuw- Vennep twee duetten, aan het orgel bege leid door den heer Halsema, „Ich wollt' meine Liebe ergosse sich" van Mendelssohn en „Herinnering" van Schellekes. Beide nummers oogstten veel bijval Na de pauze zong het koor het Wiegelied van Brahms, waarvan de inzet niet geheel Juist was. Rhythmisch was 't geheel nog niet even- HEDEN. Hooigracht 3: Naverkooplng Een-Kwartler- tjesbond. 10—5 uur. Stadszaal: Jubileumconcert „Stem des Volks" 8 uur nam. Oegstgecst (W. de Zwljgerkerk)Ge meente-avond Ver. v. VrUz. Hervormden. 81/4 uur nam. Dinsdag. Nomateg (1ste Binnenvestgracht 21): Kerst- samenkomst M. Heymans. 8 uur nam. Morschweg 59: Kerstfeest Stadsevangelisatie. 8 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal: L.K.V. Teekenlngen van Jo Spier. 104 uur; 's Zondags 14 uur (tot 7 Jan.), DIVERSEN: 's Dinsdags. Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9!*—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal)Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardlgen 7—g uur nam. 's Donderdags wykgebouw „Bethesda" (Hoef- straat 4446): Consultatiebureau voor Alcoho listen. 8 uur nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr. 22). Inenting tegen diphterle. 3V» uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. voor Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „Es war eine rauschende Ballnacht". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 u., Zon dag 27 en 811 uur. Lldo-Theater. Steenstraat 39: 8.15 uur nam.* ..Zijn andere liefde". Woensdag en Zaterdag te 2 uur 30 nam. Zond. doorl. voorstelling van 2—7 en 8.15 uur. Trlanon-Theater. Breestraat 31: 8 uur nam ..4 Meisjes in 't wit". Woensdag en Zaterdag ook om 2 uur. Zondag doorl. voorstelling 2—7 uur en 8 uur Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam ..De drie musketiers". Zondag te 2, 4)4 cn 8 uur. Woensdag en Zaterdag ook 2.30 nam. Rex-Theater, Haarl^traat: lederen werkdag „Als ik Koning was". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-theater (Katwyk-aan-Zee)„De spion der lanciers". De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 16 g,r22 Dec- as- waargenomen door de apotheken Van Drlesum. Mare 110. tel. 20406- E. B. de Metz. Lammenschansweg 44. tel. 23553. wnLi ^Sstgeest: Oegstgeestsche Apotheek. Wilhelminapark 8. tel. 26274. in korten tijd weer gaaf, zacht en blank door 4529 (Ingea Med.) INBREKER RAAKT SLAAGS MET JUFFROUW. Des nachts is een poging tot inbraak gedaan bij de alleenwonende juffrouw Ph., aan de Hoofdstraat te Hillegom, die een zaak drijft in manufacturen en fournituren. Te ongeveer half drie des nachts hoorde zij, toen zij boven sliep, gerom mel ln haar woning .waarop zij naar beneden ging. Na overal licht te hebben ontstoken, trof mej. Ph. in dc keuken een haar onbekenden man aan, die haar om geld vroeg. De juffrouw verklaarde geen geld te heb ben. Dit antwoord bracht den man tot woede en onder uiting van allerlei bedrei gingen greep hij de juffrouw bij de keel. Beiden geraakten daarop handgemeen. Tij dens de worsteling werd in de keuken een winkeltrap omgeworpen, die op zijn beurt weer eenige glazen potten, gevuld met fournituren, van een plank stootte. Dat het gerinkel der glasscherven ln het holst van den nacht voor den inbreker minder gun stig was bleek wel uit het feit, dat de man onder bedreiging aan het adres van de juffrouw, het stilzwijgen te bewaren, ten slotte de woning door de achterdeur verliet. De Juffrouw is daarop in nachtgewaad de straat op gegaan en heeft getracht door geroep de aandacht van haar buren te trekken. Een toevallig nog laten voorbij ganger werd verzocht de politie te waar schuwen, waaraan prompt werd voldaan. Een agent, die spoedig ter plaatse was, constateerde dat de man zich door uitsnij ding van een venster aan de achterzijde van het pand, toegang tot de woning had weten te verschaffen. Dank zy het kordaat optreden van de juffrouw wordt niets ver mist. De politie stelt een uitgebreid onder zoek in. Vingerafdrukken werden genomen, terwijl tevens de politiebureaux in de om liggende gemeenten met het gebeurde in kennis werden gesteld. wichtig. Veel beter werd dit in het „Lied aan het gangspil" van Roeske. De bassen moeten zorgen niet te domineeren. Overigens gaf het koor behalve in „De Bruid", dat bepaald niet goed was keurig werk. De komische slotnummers, de „Jan sen-Cantate" van Claesens en „Er was ereis" van v. d. Linden waren af. Het laat zich aanzien dat dit koor nog veel goeds tot stand zal brengen. Een der leden, de heer Westerman. was een geboren declamator. Ta! van aardige voordrachten bracht hy op waarlijk emi nente wUze naar voren. „Zang en Vriend schap" kan op een zeer goed geslaagden avond tenjg zien. 2—2

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6