Gemeenteraad van Wassenaar LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 14 December 1939 KERK- EN SCHOOLNIEUWS OFFKIEELE KENNISGEVING WEERBERICHT. GEMENGD NIEUWS Russisch schip vergaan bij Hokkaido AGENDA PREDIKBEURTEN. VOOR VRIJDAG 15 DECEMBER. Leiden Geref. Gein. i N. Ryn)Nam. 8 uur, ds. Lamain van Rotterdam. Bodegraven Geref. Gem.: Nam. 11/4 uur, dienst. Nieuwe-Wetering Chr. School: Nam. 7tè uur, dr. Sletsema van Amsterdam. Zoe term eer Geref Gem.: Nam. 71/4 uur, ds. Verhagen van Middelburg. NED. HERV. KERK. Drietallen te Arnhem (vac.-J. Loosi: G. Ger- brandy te Leeuwarden; H. J Langm&n te Jut- rijp-Hommerts en Jac. Treffers te Woerden en vac.-wUlen H. O. Roscam Abblngi H. C J. v. Deelen te Vaassen. J. J. Poldervaart te Vrie- zenveen en dr. G. P. Scheers te Alphen aan den Rijn. Beroepen: Te Jorwerd itoez.) L. Klons. cand. te Hoogezand: te Otterloo, D J v d. Graaf te Schoonhoven; te West-Terschelling tocz.i, L. A. Bodaan. cand. te Rotterdam. Aangenomen: Naar Lisse. P. J. F. v. Voorst Vader. cand. en hulppred. te Terneuzen. DOOPSGEZ. BROEDERSCHAP. Aangenomen: Naar Grijpskerk-Pleterzijl. W. C. Brugman, prop. te Grtjpskerk. DS. M. ROOSEBOOM. As. Zondag viert ds. M. Rooseboom. em. predikant der Geref. kerken, wonende te Voorburg, zijn 85sten verjaardag. Meine Rooseboom weid 17 Dec. 1854 te Dedemsvaart geboren. Hij studeerde aan de Theol. Hoogeschool te Kampen en werd eerst op gevorderden leeftijd candidaat. n.l. in 1887. 18 Dec. van dat jaar bevestigde wijlen ds. J. Bavinck van Kampen hem te Zweeloo ln zijn eerste gemeente waaraan ds. Rooseboom zich verbond sprekende over Joh. 1 27b. In 1892 vertrok hij naar Wlrdum (Fr.) welke standplaats ln 1896 met Ooster end op Texel verwisseld werd. In 1909 ver bond ds. Rooseboom zich aan de kerk van Hillegersberg. die hij heeft gediend totdat de classis Rotterdam hem in April 1925 eer vol emeritaat verleende, waarna ds. Roose boom zich metterwoon te Voorburg vestigde. Tijdens zijn verblijf te Wlrdum nam ds Rooseboom ook de evangelisatie ter hand te Grouw en te Warga, terwijl tijdens zijn arbeid op Texel de gemeente een nieuw 'en veel grooter kerkgebouw herkreeg en de jubilaris ook voorzitter was van de Chr. school. De gemeente van Hillegersberg ls tijdens het verblijf van ds. Rooseboom zeer uitge groeid waarom een tweede predlkgelegen- heid moest worden geopend. Thans is deze kerk gesplitst in een Geref. Kerk van Hil legersberg-Terbregge. Hlllegersberg-Straat- weg en Schlebroek-HUlegersberg-Centrum. Om zijn trouwen herderlijken arbeid was ds. Rooseboom ln zijn gemeenten zeer gezien. Barometerstand. Gistermiddag 2 uur: 770. Hedenmiddag 2 uur: 765. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Het gebied van hoogen luchtdruk op den oceaan beslaat thans het geheele Oostelijke ge deelte. Het breidt zich nog naar het Noorden uit en bevat thans de hoogste luchtdrukwaarden boven 1035 mbar ten Noorden van de Azoren. Het depressiegebied in het Noord-Westen was hedenmorgen IJsland gepasseerd. De laatste kern van onder 995 mbar lag ten Zuid-Oosten van Jan Mayen. Een langgerekte voor van lagen luchtdruk ten Westen van ons land vormt de verbinding van het depressiestelsel in de Pool- zee met een secundair minimum in de Golf van Biscaye en met de opvullende Middelland- sche-Zeedèpressie. Zij vormt tevens de schei ding van het warme oceanische gebied van hoogen luchtdruk in de stationnaire koude anti cycloon van 1030 mbar boven Scandinavië in de Botnische Golf. De aanvoer van continentale luchtmassa's met een temperatuur om het vries punt over ons land houdt aan. Het luchtdrukverval is nog steeds van Noord- Oost naar Zuid-West gericht, doch is belang rijk afgenomen. Behoudens in de omgeving van de hoofddepressie bij de Faroër valt nergens neerslag van beteekenis. WEERSOMSTANDIGHEDEN. (Binnenland (7 u. 20 voorm). Den Helder: Betrokken, zwakke O.Z.O. wind. temp. 1 gr. C.. min. 0 gr. C. Vlijwingen: Betrokken, matige O. wind, temp. 1 gr. C.. min. lgr. C. De Bilt: Betrokken, zwakke O. wind. temp. 0 gr. C.. min. 0 gr. C. Groningen: Betrokken, matige O.Z.O. wind. temp. —1 gr. C., min. —1 gr. C. Maastricht: Betrokken, windstil, temp. 2 gr.C.. min. 1 gr. C. LUCHTTEMPERATUUR. 9 urn* voorm.: 0 gr. C. «32 gr. F.». 12 uur 'smidd.: 0 gr. C. (32 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voor Vrijdag Voorm. te 5 uur 16 min.; nam te 5 uur 36 min. L1CI1T OP VOOR FIETSERS e.a. Donderdag: 4.17 nam. tot 7.32 voorm. MAANS OP- EN ONDERGANG. 14 December: op 10 uur 09; onder 19 u. 50. DS. W. G. F. BANGE. Morgen viert ds. W. G. F. Bange, em. pre- 1 dikant der Ned. Herv. Kerk, wonende te Haren zijn 85sten verjaardag. Willem George Frederik Bange, die verre- 1 weg den grootsten tijd van zijn leven en loopbaan in de provincie Groningen door bracht. werd 15 Dec. 1854 te Sappemeer, waar zijn vader Ev. Luth. predikant was, geboren. Hij bezocht de Rijks H B S. te Sap pemeer en de Latijnse he school te Zetteb waarna hij staatsexamen deed en. waar hij aanvankelijk de bedoeling had eveneens Luth. predikant te worden, aan het Atha- naeum te Amsterdam. Na korten tijd ging de 85-jarige tot de Ned. Herv. Kerk en studeerde daarom aan de R.U. te Gronin gen theologie. In 1879 candidaat geworden in Zuid-Holland bevestigde zijn collega, wijlen ds. W. J. Wicherts Abresch hem te Loppersum als tweede predikant, waar ds. Bange intrede deed met 2 Cor. 5 14. In 1883 vertrok ds. Bange naar Blankenham, welke standplaats in 1886 met Woltersum (Gron.) verw isseld werd. 37'/i jaar mocht ds Bange in Woltersum arbeiden en belangrijke beroe pen als Zwolle heeft hij er afgeslagen Had zijn kwaal hem niet gedwongen emeritaat aan te vragen dan zou ds. Bange nog 5 jaar in actieven dienst gebleven zijn en zou Woltersum juist in 100 jaar drie predikanten hebben gehad. n.l. ds. Reddingius, ds. Adriani Hoen en ds. Bange. Te Woltersum was ds. Bange enkele jaren lid van het classicaal bestuur van Appinge- dam en vele jaren praetor van den ring Slochteren. Jarenlang catechiseerde de 85-jarige ook te Overschild waardoor hij medewerkte aan de vorming van een zelfstandige gemeente, wat dan ook een jaar na het vertrek van ds. Bange een feit geworden is. Ds. Bange had te Woltersum een bloeiende Zondagsschool, ook stichtte hij er een bibliotheek v.n. ten behoeve van zijn catechisanten. In Wolter sum stichtte ds. Bange ook een afdeeling van de Mij. tot Nut van het Algemeen, dat hoofdzakelijk op eigen krachten dreef. 28 October 1923 verkreeg ds. Bange na bijkans 44-jarigen dienst eervol emeritaat en met een predikatie over Joh. 15 9b. Blijft in mijne liefde" nam hij afscheid van de gemeente die hij zooveel jaren dienen mocht en vestigde zich metterwoon te Ds. Bange mocht 30 Nov. j.l. den dag her denken waarop hij voor 60 jaar in het predikambt bevestigd werd. DE RIJNLANDSCHE SCHOOLDAG TE BOSKOOP. Gister is te Boskoop onder groote be langstelling de 6e RünlandsChe Schooldag gehouden, welke plaats vond in de Geref. De heer Offringa, schoolhoofd te Ha- zerswoude. opende met het doen zingen van ps. 25 2 en 3. het lezen van enkele verzen uit Genesis 1 en 2 en gebed. Vervolgens verwelkomde hij. namens de Commissie Rijnstreek de sprekers en den heer de Blouw. inspecteur van het onder wijs in het district Gouda. De heer Offringa sprak voorts woorden van nagedachtenis aan den heer Leene, die aan de Commissie door den dood was ontvallen en veel voor het Chr. Onderwijs heeft gedaan. De Burgemeester van Boskoop mr. dr. E. P. Verkerk stelde er prijs op. dat deze schooldag in Boskoop wordt, gehouden. Ook omdat er dan een oogenblik niet wordt gedacht aan de boomkweekerij en haar moeilijkheden voor Boskoop. Spr. spoorde het onderwijzend personeel aan, hun toewijding voor het Chr. Onderwijs in dezen moeilijken tijd te verhoogen. Dr. C. J. Honig uit Amsterdam behan delde het onderwerp: „Het Kindervraag stuk en de persoonlijke verantwoordelijk- held." Het absolute bevolkingsgetal geeft aan, hoeveel menschen er in Nederland wonen. Een talrijke en dichte bevolking stelt vanzelf hoogere elschen aan de productie dan een meer verspreide bevolking. Pro ductie en bevolking moeten gelijken tred houden. Gebeurt dit niet. dan ontstaat óf overbevolking óf onderbevolking. Een onderbevolking (zie naar Frank rijk) ls funest. De vraag „hebben wij in ons land onderbevolking of overbevol king?", beantwoordde spr. door het ge voelen weer te geven van enkele deskun digen o.a. prof. Bougers en dr. Heijmans, en meer in het bijzonder door de geboor te statistieken te laten spreken van de laatste 40 jaren, met name ln ons land. De betrekkelijk snelle toename van het aantal zielen, dat Nederland nu telt (8'/, millioen i is niet toe te schrijven aan groote vruchtbaarheid, want het aantal geboorten is sinds 25 jaren sterk vermin derd Doch dit ls te danken aan het werk op hygiënisch gebied: betere woningen en minder alcoholgebruik. Bij ons worden de menschen gemiddeld 59 Jaar oud. In geen enkel land is dit cijfer zóó hoog. Desniettegenstaande ls de daling van het geboortecijfer onrustbarend. Spr. ken schetste dit als een meer bewust worden van den menschelijken wil, een steeds brutaler worden van den drang tot sexu- eele uitleving, geheel in tegenstelling met wat de H. Schrift leert. De normale leef tijden tusschen verschillende menschen wordt te veel verstoord. Het Nederlandsche volk veroudert. Dit kwaad moet op den duur tot ontvolking leiden. De cijfers zijn een symptoon, laten zien een déraillement, een ontkerstening, een doorwerking van de Zonde. Hierna besprak spr. het beweren van socialistische zijde, dat door geboorte-be perking het den menschen ln materieel opzicht beter zal gaan. Op grond van de H. Schrift en de praktijk stelde spr. ln het licht, dat deze bewering, mede in verband met het werkloosheidsvraagstuk, onjuist ls. Ten slotte behandelde hij aan de hand van Gods Woord het tweeërlei doel van het huwelijk. Ie naar aanleiding van Gen. 2 18, waar de Heere zegt: „Het is niet goed dat de mensch alleen zijIk zal hem een hulpe maken die als tegenover hem zij." Dan wordt ln Efeze 5 de verhouding van man en vrouw, welke een mystiek en heilig karakter draagt geteekend. De vrouw ls niet allereerst vrouw om moeder te zijn. Het huwelijksgeluk van den man ls het bezit van de vrouw, dat van de vrouw in den man. Het tweede doel ls de voortbrenging en opvoeding der kinderen. In dit verband schetste spr. het Chr. huwelijk als de schoonste vorm van lezen, waarbij de man zijn vrouw uit Gods hand ontvangt. Na gewezen te hebben op de gevaren van het neo-malthusianlsme eindigde spr. met te zeggen, dat ook voor het huwelijks leven de eisch der gehoorzaamheid geldt. Alleen zóó wordt een volk gebouwd. Na het zingen van ps. 119 5 en 53 sprak IN DE DUISTERNIS TE WATER GELOOPEN. Gisteravond is de 55-jarige P. Kiel. bode van een ziekenfonds, ln de Rensel geraakt en verdronken. K Is vermoedelijk door de duisternis misleid Voorbijgangers vonden een rijwiel langs het kanaal. ZIJ waarschuwden de politie. Na eenigen tijd dreggen werd het lijk opgehaald. GOEDERENWAGENS ONTSPOORD BIJ WIJHE. Door het breken van een as. Vanochtend omstreeks half zes zijn bij den spoorwegovergang ln de buurtschap Wijnvoord, onder do gemeente WIJhe van een goederentrein drie wagons uit de rails gcloopen door het breken van een as. De wagons werden van de rails geworpen, ter wijl de lijn ter plaatse ontzet werd. De goederen moesten worden overgeladen. Het treinverkeer naar Deventer kon tij delijk geen voortgang vinden. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. MOTORRIJDER TEGEN BESTELWAGEN GEREDEN. Gisterochtend is de ongeveer 32-jarige van H. uit Roosendaal op de Broek te Veld hoven (L.) In volle vaart met zijn motorfiets tegen een stilstaanden bestelwagen gereden, vermoedelijk doordat zijn stuur onklaar raakte. Van H. liep een zware hersenschudding op en werd ln zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis te Eindhoven overgebracht. BUITENLANDSCH GEMENGD. ZEVEN EN TACHTIG LIJKEN GEBORGEN VIJFHONDERD-ZESTIG OPVARENDEN WORDEN NOG VERMIST. Domei meldt gistemamiddag uit Tokio: Het Japansche departement van buiten- landsche zaken heeft bericht ontvangen, dat het Sovjet-Russische s.s. „Indiglrka" (2336 ton) op 800 meter van Wakkanal (op Hokkaido) ls vergaan. Er waren ongeveer duizend passagiers aan boord en de be manning bestond uit zes en dertig koppen. Tot dusver heeft men zeven en tachtig lij ken gevonden, driehonderd-negentig op varenden zijn door de Japanners gered en naar Wakkanal gebracht, waar zij ver zorgd worden. Thans worden nog vijfhon derd-zestig opvarenden vermist, doch men gelooft, dat hiervan ongeveer tweehonderd nog in leven zijn. De Japansche regeering heeft de Noord- Japansche Scheepvaart-Maatschappij op gedragen haar veerboot Karafuto-Maru naar de plek des onhells te zenden en heeft voorts allen Japanschen schepen, welke in de nabijheid varen, opgedragen hulp te verleenen. De hooge zee maakt het red dingswerk voor de Japanneezen evenwel zeer moeilijk. DUITSCHER IN ZWEDEN VEROORDEELD. Een Duitsoher, die in Zweden beschul digd was van verraad door het verspreiden van geheime inlichtingen met het doel den staat te schaden, werd tot vijf maanden gevangenisstraf veroordeeld. Sedert het uitbreken van den oorlog ln Europa ls dit het eerste vonnis op grond van de Zweed- sche splonnagewetten. De zaak werd met gesloten deuren behandeld. Verklaard wordt, dat de man uit Noorwegen was ge komen en ln het bezit was bevonden van SUIKER EN ERWTEN. De Directeur van het Distributiekantoor Oude Rijn, deelt mede: 1. Toewijzingen van erwten en suiker, die te groot zijn voor de behoefte of koop kracht van winkeliers en leiders van in stellingen als ziekenhuizen, hotels enz. zul len op mijn kantoor verminderd kunnen worden. Men brenge daartoe het volledige A. B, of A 2 B2 biljet naar den Oude Rijn 132. Deze bepaling geldt niet voor blauwe grossiersbons. 2. In het vervolg ls het geoorloofd toewij zingen op de A, B, of A 2 B 2 biljetten te splitsen in drie gedeelten op voorwaarde, dat de drie gedeelten te zamen even groot zijn als de totale toegewezen hoeveelheid. De verzonden hoeveelheid moet telkens met inkt op het geleldeblljet Al of A 2 worden aangeteekend In de daarvoor be stemde ruimte achter de woorden „Datum van vervoer" en „Verzonden hoeveelheid" waartoe de belanghebbenden (winkeliers en leiders van Instellingen) zoo noodig deze ruimte in drie vakjes zullen verdeelen. Hiervoor dient dus ln het vervolg ieder zelf te zorgen. Ook deze bepaling geldt niet voor blauwe grossiersbons. 3. De gebruikte A. of A 2 biljetten voor meer dan 50 K.G. moeten niet meer wor den opgezonden of ingeleverd, maar zorg vuldig worden bewaard om bij een moge lijke controle te worden getoond. Deze bepaling geldt eveneens voor de A biljetten die door de Meelcentrale wor den verstrekt aan suikerverwerkende be drijven. 4. „Goela djawa" en „goela aren" vallen vanaf heden niet meer onder de Distribu tie ZIJ kunnen dus vrij worden gekocht, vervoerd en geleverd en blijven bulten het geheele bonssysteem. 5. Om als „handelaar" ln groene erwten te worden beschouwd werd tot dusver een minimum-omzet van 150 K.G. per jaar vereischt. Dit minimum is verlaagd tot 100 K.G. De Directeur P. ROOSENBURG. Leiden. 14 December 1939. 4331 SCHIPBREUKELINGEN. De opvarenden van een op de Noordzee vixsohenden Engelsohen treiler hebben een vlot ontdekt, waarop zich twee mannen bevonden. Een was dood. De andere is aan boord genomen en ernstig ziek aan land gebracht ln een Schotsche haven, waar hij in het ziekenhuis is opgenomen. Men ver moedt, dat het hier gaat om een overle vende van een Deensch schip, dat in de Noordzee op een mijn is geloopen. een valsch paspoort. ONGELUK MET PARAVAAN. Een groep zeelleden, behoorend tot de bemanning van een Zweedsch oorlogsschip, heeft geprobeerd een paravaan aan boord te nemen, welke drijvend op zee was aan getroffen. Een voorwerp, welks aard onbe kend ls gebleven en dat vastzat aan de paravaan, is ontploft Vier personen zijn gedood, dertien gewond van wie drie ern stig: materieele schade werd niet aange richt. ONTPLOFFING IN EEN CELSTOF- FABRIEK. Gistermiddag heeft zich een hevige ont ploffing voorgedaan in een celstof-fabriek in het dorp Zarnesti bij Brasof (Roemenië) Een groot reservoir met chloor werd be schadigd. zoodat het gas zich in den om trek verspreidde. De directeur van de fa briek, talrijke arbeiders, en een aantal boe ren liepen een chloorvergiftiging op. Eenige tientallen personen zijn om het leven ge komen. Deskundigen uit Brasov bestrijden thans, voorzien van gasmaskers, den brand, welke door de ontploffing ls ontstaan. Kasgeldleening van f. 600.000.Nieuwe rioleerlngen Voorloopig geen Sportfondsenbad. Gisteren vergaderde de Raad van Was senaar. Afwezig met kennisgeving mr. J. de Grooth. Ter tafel komt een voorstel van B. en W. om het subsidie voor Maatschappelijk Hulpbetoon over 1939 te verhoogen over 1939 met f. 22.628.06. Dit bedrag is noodig omdat voor werkverschaffing en steunver- leening minder is uitgegeven dan werd geraamd, zoodat het gevraagde credlet door verlaging van die posten kan worden gevonden. De heer Breedvelt zegt, dat er f. 200.000.— noodig is voor alle menschen die in zorg zijn. Z.i. moet er gestreefd wor den dit bedrag tot de helft terug te bren gen. Verder zegt hij, dat het maken van schuilloopgraven niet in werkverschaffing wordt uitgevoerd. Door wethouder van Moorsel wordt hierop geantwoord, dat wat de heer Breedveld voorstelt, niet mogelijk ls. Toch blijven de totale kosten ver bene den de geraamde f. 200.000.Een drietal loopgraven werd in éigen beheer uitge voerd terwijl het in de bedoeling ligt de overige zooveel mogelijk aan te besteden. Het voorstel werd hierop aangenomen. Ook wordt aangenomen om het toege stane credlet van f. 71.810.voor de lucht beschermingsdienst te verhoogen met f. 9770.—. Vervolgens verleent de Raad machtiging aan B. en W. om In 1940 een bedrag aan kasgeld op te nemen van f600.000.— tegen een rente van ten hoogste 2% boven het promesse-disconto van de Nederl. Bank. Eveneens wordt aan B. en W. machtiging verleend tot onderhandsche verhuring van de woningen en het Badhuis aan het Ha venplein. Verder werd besloten toestemming te verleenen tot opheffing van de zekerheid, ds. R. Dijkstra, Ned. Herv. Pred. te Am sterdam over „Hoe lezen wij de H. Schrift met onze kinderen." Spr. behandelde dit onderwerp in tweeën n.l.: Hoe lezen wij? en: Hoe lezen wij de H. Schrift? Spr. legde cr den nadruk op, dat het lezen der H. Schrift als le. 2e en 3e voor waarde stelt: „eerbied, in het besef, dat we in de tegenwoordigheid Gods ver- keeren Ds. Dijkstra sloot met dankzegging. indertijd gesteld voor den Ontvanger en den waarnemend-Ontvanger. Op diens ver zoek wordt eervol ontslag verleend aan den heer J. Viersen als onderwijzer aan de O.L. School No. 1. Benoemd wordt als plaatsvervangend lid van de commissie voor georganiseerd over leg mr. J. Blom. Op voorstel van B. en W. wordt besloten een rioleering aan te leggen in den Rijks straatweg het gedeelte tusschen de van Zuylen van Nijeveltstraat en den Rozen- weg. De kosten hiervoor worden geraamd op f. 15.906.—. Besloten wordt enkele straten in het Dorp te verbreeden en wel de Gravestraat het Molenplein, de Windlustweg en het plein nabij de Kernstraat. De kosten wor den geraamd op f9222.Verder werd besloten de van Zuylen van Nijeveltstraat en wel het gedeelte vanaf de brug en de halte den Deijl grondig te verbeteren. Met de H.T.M. is reeds tot overeenstemming gekomen. De kosten hiervoor bedragen f.3800.De heer Boender wilde dit ge deelte verbreeden cn de rails in den weg doen leggen terwijl hij voorts asphaltee- ring bepleitte. Dit wordt evenwel ontraden omdat er veel veen onder den weg ligt. Voorts wordt aangenomen het voorstel van B. en W. om een rioleering te leggen ln den Oud Wassenaarsche weg. De kosten voor dit werk worden geraamd op f. 1110. Door eenige bewoners van de buurtschap Nieuw Wassenaar werd ten behoeve van den kring waarin zij wonen eenig brand- bluschmateriaal aangekocht Nu wenschen zij dit materiaal te schen ken aan de gemeente ten behoeve van den Luchtbeschermingdienst. B. en W. stellen deze daad voor burgerzin op prijs en stellen daarom voor de schenking onder dankzegging te aanvaarden. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Op voorstel van B. en W. wordt besloten de door den Opperbevelhebber van land en Zeemacht ontworpen regeling op grond van art. 12 der Oorlogswet over te nemen, na dat op voorstel van inr. van Haren is be sloten te trachten uit te sluiten hen. die een geestelijk ambt beklceden. Voorts wordt besloten medewerking te verleenen tot de aanschaffing van leer middelen ten behoeve van de R.K. Jon gensschool. Academisch Ziekenhuis Tentoonstelling en bazaar Maatsch. werk In Ziekenhuizen. 1012 25 en 710 uur nam. Amlcltla: Alg. Verg. Ver. „Gemeentebelang 8 uur nam. Leger des Hells: Samenkomst te 8 u. nam. 't SchuttershofVerhuurdersbond. Lezing van lr. Llndenbergh. 8'i uur nam. Stadszaal: L.K.K. „Voor Allen". Parijsch In strumentaal quintet 8.15 uur nam. K a t w U k-a a n-Z e e iCasa Cara): Kontj- nententoonstelllng 8—10 uur nam. Vrüdag. Academisch ZiekenhuisTentoonstelling en bazaar Maatsch. werk ln Ziekenhuizen. 10—12, 2—S en 710 uur nam. Gerecht 10: Theosoof Ver. 8.15 uur nam. In den Vergulden Turk: Buitengewone sla. vergadering van aandeelhouders N.V. Zeepfabriek v.h. Sanders en Co.. 3 uur nam. Stadszaal: Prop. avond Ncd. Ver, tot bescher ming van dieren. 8 uur nam K a tw 1}k-a a n-Zee (Casa Cara' Konb- nententoonstelllng. 10 uur voorm. tot 10 u. nam. DIVERSEN: 's Dinsdags. Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau 9'>—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal): Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvol- waardlgen 78 uur nam. 's Donderdags WUkgcbouw „Bethesda" (Hoef- straat 4446): Consultatiebureau voor Alcoho listen. 8 uur nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (1ste Blnnenvestgr. 22). Inenting tegen dlphterle. 3V4 uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. voor Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4-5 uur nam. BIOSCOPEN Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: .Es war elne rauschende Ballnacht". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 u.. Zon dag 2—7 en 8—11 uur. Lldo-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Lord Jeff". Woensdag en Zaterdag te 2 uur 30 nam. Zond. doorl. voorstelling van 27 en 8.15 uur. Trlanon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. „La béte humalne". Woensdag en Zaterdag ook om 2 uur. Zondag doorl. voorstelling 27 uur en 8 uur Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Kom Je ook achter de tralies". Zondag te 2. 414 en 8 uur. Woensdag en Zaterdag ook 2.30 nam. Rex-Theater. Haarlstraat: lederen werkdag „De onsterfelijke wals". Zondag van 27 uur doorl. voórstelllng en 8 uur nam. Nova-theater (Katw(jk-aan-Zee): „De men, die een ander was". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 9' tot en met Vrijdag 15 December a.s. waargenomen door de apotheken tot Hulp der Menschheid. J Hooigracht 48, telef. 21060 en A. J. Donk. Doe»- I straat 31, telef. 21313. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek. WH- I helmlnapark 8. telef. 26274. In deze vergadering van 19 November 1938 werd in handen van B. en W. gesteld om advies een verzoek van de N.V. Sport- I fondsenbad te Amsterdam om garant te blijven voor plm. f. 35.000. Dit advies werd toen eenigen tijd aan gehouden in verband met de belasting plannen door de Regeering. Tengevolge van den Oorlogstoestand ls de onzekerheid evenwel nog grooter geworden en nu voe len B. en W. er veel voor de zaak op haar beloop te laten. Hiervan hebben zij kennis gegeven aan de N.V. Sportfondsenbad, die eveneens van meening zijn, dat het wen- schelljk ls deze zaak voorloopig te laten rusten. Nu stellen B. en W. voor dat de Raad in dien zin zal besluiten. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen. Eeh adres van J. D. Wouters om een deel van de van Zuylen van Nijevelt straat te sluiten voor het vervoer van zand met auto's wordt in handen van B. en W. gesteld ter afdoening. De exploitatievergoeding over 1937 voor I de bijzondere lagere scholen wordt hierop I vastgesteld op f. 15.10 per leerling voor het gewoon L.O. en op f. 21.84 voor het U.L.O. Tot voorzitter van de Commissie van Toezicht op het agentschap der arbeids bemiddeling wordt uciiu van Moorsel, tot leden-werkgevers de hee- ren C. van Tol en D. Hart en leden-werk nemers. de heeren J. Remmerswaal en L. G. Oosterling. In de commissie van advies Inzake werk loosheidsverzekering wordt benoemd als lid-raadslid de heer G. J. van der Stoel, lid-werkgever de heer D. Veldhuysen, Hd werknemer de heer J. Remmerswaal. De verordening regelende de samenstel-1 ling en den werkkring van de schoonheids- commissie wordt op voorstel van B. en W. herzien, in dier voege dat het aantal leden wordt gebracht van 3 op 5 cn dat een af tredend lid niet terstond herkiesbaar zal zijn. Op voorstel van B. en W. wordt in ver band met de hooge kosten afgezien van het sluiten van een molestverzekering voor gemeente-eigendommen. Hierop worden de vergoedingen voor de bijzondere scholen over 1938 vastgesteld. De rekening van Maatschappelijk Hulp betoon over 1938 wordt goedgekeurd. D« rekeningen van de bedrijven en van de ge meente over 1938 worden voorloopig vast gesteld. De rekening van de gemeente wijst aan voor den gewonen dienst een batig slot van f. 162.625.37 en voor den kapitaaldienst een nadeelig slot van f. 1.927.903.92. Hierna komt ter tafel een adres van een:„ bewoners van perccelen aan de van Zuylen van Nijeveltstraat, ln welk adres wordt geklaagd over den hoogen water stand in de tuinen en nu wordt van de ge meente verlangd de kosten van ophooging enz. voor rekening van de gemeente nemen. Na discussie wordt het adres met aige- meene stemmen afgewezen. I Tot leden der Commissie van °"derzoe I der begrooting worden hierop benoemd a i heeren mr. J. de Groot, mr. dr. A. Haren en C. J. van der Stoel. Na dat cemgvi voorstellen tot wijziging der begrootmg E ren aangenomen volgde sluiting. J 2Z I

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6