'griep*® Ons Kort Verhaal Overmatige arbeidstijd voor handelsreizigers wordt tegengegaan LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 12 December 1939 Slechte tijden GEMENGD NIEUWS Wet op de weercorpsen overtreden Dieseltrein op vrachtauto gereden Nederlandsch vrachtschip „Spar" aangevaren Voorontwerp-rusttijdbesluit ingediend ^MJN/T EN LETTEREN^ VRAGENRUBRIEK De twee inzittenden van de auto ernstig gewond. INVAL IN EEN KELDER TE DEN HAAG. 21 JONGELIEDEN IN' VOORLOOPIGE BEWARING GESTELD. De Haagsche politie heeft gisteravond om streeks negen uur een inval gedaan in het perceel De Mlent 158, waarin is gevestigd een zaak ln grafzerken en grafmonumenten. De inval geschiedde, omdat de politie ver moedde. dat ln den kelder van dit perceel handelingen gebeurden, welke ln strijd zijn met de Wet op de Weercorpsen. welke da teert van 11 September 1936. Omstreeks negen uur verzamelden zich onder leiding van commissaris W. Hol in de omgeving van het huis eenige Inspecteurs en rechercheurs. Toen men het oogenblik gekomen achtte een onderzoek in te stellen werd eerst eenmaal en vervolgens een tweeden keer op de win keldeur geklopt Toen deze werd geopend stormden de politiemannen naar binnen. Zij renden onmiddellijk het trapje af. dat naar den kelder leidt en toen zij de kelderdeur opende, zagen zij ln de onderaardsche ruim te verscheidene jongemannen, die in twee groepen vrije- en ordeoefeningen uitvoerden. De kelderroosters waren afgedekt met matten, zoodat geen lichtschijnsel naar bul ten kon doordringen. Met het doel het geluid te dempen, lagen ook op den grond matten. Het gezelschap bestond uit 27 jongeman nen tusschen de 18 en 25 jaar. De oefenin gen stonden onder leiding van den 20-jari- gen W. A. S. Zij allen zijn lid van de N.S.B. De politie vond in den kelder, welke geheel onder den winkel doorloopt, enkele florets, bokshandschoenen, een portret van den heer Mussert, een N.S.B.-vlag, benevens eenige N.S.B.-emblemen. Ook werd een gra- mofoon in beslag genomen. Het gezelschap ls met eenige arrestantenwagens naar het hoofdbureau van politie vervoerd en in voor- loopige politiebewaring gesteld. De eigenaar van de zaak is op het oogen blik in militairen dienst. Zijn vrouw was gisteravond thuis en is eveneens naar het hoofdbureau van politie opgebracht. De zaak wordt thans tijdelijk beheerd door den schoonvader van den eigenaar, den heer C., wonende op het Newtonplein. Ook hij is ln den loop van den avond aangehouden en naar het hoofdbureau overgebracht. De hoofdcommissaris van politie, de heer N. G. van der Mey, was bij den inval tegen woordig. AAN BRANDWONDEN OVERLEDEN. De vorige week ontstond in de Veenstraat te Enschedé een brandje doordat een petro- leumvergasser waarop teer werd gekookt, uit elkaar sprong. De 23-jarige H. Veld. die hiermede bezig was, kreeg een hoeveelheid kokende teer over het lichaam, waardoor hij ernstig gewond in het ziekenhuis moest worden opgenomen. Naar wij thans verne men. is het slachtoffer dat gehuwd was en vader van twee kleine kinderen, in den nacht van Zaterdag op Zondag aan de be komen verwondingen bezweken. Msb. TREIN UIT DE RAILS GELOOPEN. Toen een vrachtauto, een tractor met op legger, toebehoorende aan de timmerfa briek „Samenwerking" te Berg-Ambacht, gisteravond tegen zeven uur uit de richting Reeuwijk den onbewaakten overweg aan den Zwarteweg te Gouda naderde, kwam een stoomtrein uit de richting Utrecht aan, welke op weg was naar Gouda en den over weg passeerde. Van de andere zijde kwam even later een uit een ledig treinstel van twee rijtuigen bestaande dieseltrein. welke om 18 48 uur het station Gouda had ver laten. met bestemming Utrecht. De 32-Jarlge bestuurder van de vracht-: auto J. Graafland uit Berg-Ambacht, die den stroomtrein Het passeeren, heeft blijk baar geen aandacht geschonken aan den naderenden dieseltrein. hoewel de wagen bestuurder, de heer Varion uit Utrecht, luide signalen gaf. De chauffeur reed door met het gevolg, dat de auto midden op de spoor baan door den dieseltrein werd gegrepen. De autobestuurder en zijn metgezel, de 19- jarige fabrieksarbeider A. J. de Bruyn even eens uit Bergambacht, die met militair verlof was. werden uit de cabine geslingerd, waardoor zij aan den dood ontkwamen. G. kwam onder aan den spoordijk bij een sloot terecht, waar hij bewusteloos het hoofd wonden werd gevonden. De B. sloeg op de spoorbaan neer en bleek slechts lichte ver wondingen aan hoofd, handen en beenen te hebben ongeloopen. De tractor en de oplegger vlogen tegen een mast van het electrische net. waar zij als een verwrongen massa bleven liggen. In het Van Iterson-ziekenhuis te Gouda ver namen wij bij informatie, dat de toestand van G. niet levensgevaarlijk was. Van den dieseltrein, welke een snelheid van vijftig kilometer had, ontspoorde bij de botsing een der rijtuigen, dat nog twee honderd meter naast de rails doorreed. Het gevolg van het déraillement was, dat alle treinen op het baanvak GoudaOudewater op enkel spoor moesten rijden, waardoor verscheidene treinen moesten uitvallen en de overige in beide richtingen gedurende den nacht een half uur vertraging hadden. Voegloos gesmeed uit zuiver goud, ver tolkt de HDZ-verlovings- en trouwring zijn dieperen zin te beter door den schoonen vorm. Naast de rijkskeur staat binnenin het HDZ-meesterteeken 4207 ilngee. Med.) SOLDATEN VERKOCHTEN UIT DE MILITAIRE KEUKEN. Naar de „Tel." verneemt zijn te Muiden knoeierijen ontdekt met levensmiddelen, die bestemd waren voor militairen en som migen burgers voor lage prijzen in handen werden gespeeld Als hoofdschuldigen zijn twee bijkoks uit het kantonnement in ar rest gesteld. Ook werd de groentenhande- laar y. H. aangehouden en voor den offi cier van justitie te Amsterdam geleld Reeds gerulmen tijd gingen er te Muiden geruchten, dat verschillende artikelen als vet. suiker, koffie enz, uit de militaire keu ken op raadselaohtige wijze verdwenen en in de woningen van burgers aldaar terecht kwamen Een onderoffleer, die een oog ln het zeil hield, was het opgevallen, dat de bijkok J. R., wonende te Hilversum, die om vier uur 's middags met verlof zou gaan steeds maar treuzelde om te vertrekken. Hij besloot toen diens gangen na te gaan en aan deze activiteit is het te danken, dat de schuldige betrapt kon worden. De on derofficier nam waar, dat J. R. uit het fort te voorschijn kwam met een volgela den zak, welken hij bij T. H. bracht. De gemeente-veldwachter werd gewaarschuwd en spoedig waren nu de beide mannen ln arrest gesteld. De volgeladen zak werd in beslag genomen. Er bleek van alles in te zitten: versche kuch (ongeveer 30 stuksi, koffie, karbo nades en zelfs een overall. De groentenhandelaar T H. is gisteren voor den officier van justitie te Amster dam geleld, waarna hij voorlooplg op vrije voeten is gesteld. De bijkok J. R. is ln de kazerne te Muiden opgesloten. Hij heeft een volledige bekentenis afgelegd en nauw keurig alle adressen genoemd, waar hij zijn waren kon kwijtraken. Gisteren is een groot aantal personen gehoord, die bij dit geknoei betrokken zijn. Inmiddels is reeds gebleken, dat sommige koopers te goeder trouw waren, omdat zij wisten, dat J. R. van beroep slager was. De tweede bijkok A. G. genaamd, moet öf medeplichtig zijn öf voor eigen rekening gewerkt hebben. Ook hij is voorloopig ln verzekerde bewaring genomen. Het onderzoek van de militaire politie strekt zich over een groot aantal inwoners van Muiden uit. Door W. GASCOGNE. Het tapijt in onze woonkamer was ver sleten. Het had in de eerste tijden van ons huwelijk zeer veel te lijden gehad. We kre gen veel aanloop en een der geregeld terug- keerende bezoekers was een nerveus iemand die zijn voeten geen moment stil hield Ais hij wegging lagen er steeds groote vlokken wol bij de plaats waar hij gezeten had, los- getrapt uit het tapijt. Als je pas getrouwd bent, ben je erg trotsch op je boeltje, voor al als je het door zuinigheid en spaarzaam heid bijeen hebt moeten brengen. Ik erger de me dan ook telkens stierlijk aan het ge- trap van den bewusten bezoeker en mijn vrouw niet minder. Het tapijt werd ziender- oogen kaler, en toen het werkelijk onoog lijk werd. bleef de bezoeker uit. Mot gehad! Niet om het tapijt, want daar had ik noch mijn vrouw ooit lets van gezegd. Enfin, het tapijt was versleten en mijn vrouw zanikte al eenige dagen, dat er een nieuw moest komen. Ik heb er al zoolang tegen aan moe ten kijken, voerde ze nog aan. Dan kun Je het ook nog wel een tijdje volhouden, beweerde ik. Je bent er onder hand aan gewend geraakt een versleten tapijt te zien. En je weet welde tijden hé? Het zit er niet aan! We kunnen ons die uitgaaf voorloopig beslist niet veroor loven. Och wat, wierp mijn vrouw tegen. Jij klaagt ook altijd harder dan noodig is. Nu was dat een absoluut valsche be schuldiging, maar ik hoor tot de degelij- ken, die er niet van houden iets aan te schaffen en den leverancier op zijn geld te laten wachten. En daar Ik bovendien niet driftig van aard ben. wachtte ik eenigen tijd, alvorens te antwoorden. Daarvan maakte mijn vrouw natuurlijk een dank baar gebruik om nog eens op het thema terug te komen. Het is heelemaal geen luxe. betoogde ze. Het is beslist noodig. Wat moeten onze kennissen er wel van denken? Het is ni"t alleen kaal, maar er zijn ook al gaten in gevallen. Kun je die dan niet stoppen? Dat was een onvoorzichtige vraag van mij en dat werd me in krachtige termen in een tempo, dat ik zelf nooit heb kunnen bereiken, duidelijk gemaakt. Maar ik ken de draagkracht van mijn portemonnaie en dus hield ik voet bij stuk Het gaat eenvoudig niet, verzekerde ik voor de zooveelste maal Dan moet er iets on gevonden worden, dat het wel gaat, vond mijn vrouw. Als je mij zoo'n middeltje aan de hand kunt doen, krijg jij je tapijt, was mijn bescheid en ik dacht daarmede van het geval, dat me danig de keel begon uit te hangen, voor goed af te zijn. Natuurlijk had ik het weer bij het ver keerde eind. Ik was er nog lang niet af. Mijn vrouw had een middetleje! Manlief, zei ze. Manlief, het tapijt moet er komen. En omdat onze inkomsten zooals die zijn op het moment, de aan schaffing van een nieuwe vloerbedekking niet veroorloven, moeten ze op de een of andere manier vermeerderd worden. We hebben boven twee gemeubileerde kamers, die we niet direct noodig hebben. Die moe ten we maar verhuren! Ik moet eerlijk zeggen, dat ik me er on middellijk tegen verzet heb en mijn eega er op gewezen heb, dat we dan onze vrij heid kwijt waren en zoo meer en dat het verhuren van kamers eerst aan de orde kwam, wanneer de nood het hoogst was. Maar mijn wederhelft vond, dat het zoo ver al gekomen was Als er niet eens meer een nieuw tapijtje voor de woonkamer aangeschaft kon worden, een tapijt, dat toch hoog. hoog noodig was. dan was de toestand volgens haar wel zoo critlek, dat het verhuren van kamers alleszins gemo tiveerd was. Het was consequent geredeneerd en ik zat er dus mee. Ik moest me bij haar voor stel onze bovenkamers te verhuren, neer leggen Ik deed het zuchtend. Het was mijn idee niet .En dat heb ik later, op de ge schikte plaats en tijd ook onomwonden gezegd Maar laat ik de geschiedenis niet vooruitloopen. Ik adviseerde mijn vrouw dus maar niet de eerste de beste in huis te nemen. Ook wat dat betreft heb Je verplichtingen, niet waar? Het is waar, je hoeft Je voor zoo iets niet te schamen, maar, enfin, men weet wel hoe dat gaat. Mijn vrouw begreep ook wel dat het ver huren van kamers heel wat last meebracht, maar ze zette door. Ze had zich nu een maal voorgenomen, dat er een nieuw tapijt moest komen en daar ik het geld er voor niet had, zou zij er wel op deze wijze voor zorgen. Dienzelfden avond speurde mijn vrouw in de advertenties en ze vond wat ze zocht. Manlief, zei ze, lees eens en zeg eens wat je er van denkt. En ik las: „Een heer, b.b.h.h., zoekt twee gemeubileerde kamers. Alleen ontbijt thuis. Brieven" enz. enz. Ja, moest ik toegeven. Dat lijkt wel wat. Een heer met bezigheden buitenshuis lijkt me het geschiktste. Schrijf maar op die advertentie. En dat deed ze. Twee dagen later kwam de heer. De kamers stonden hem aan en mijn vrouw bedong vijf en veertig gulden in de maand. De huur zou direct ingaan. Mijn vrouw in haar nopjes. Nu zou ze voortaan ruimschoots ln het geld zitten Vijf en veertig gulden in de maand meer of minder, dat wil ln deze tijden wel wat zeggen! Al spoedig bleek dat er in ons huishou delijk leventje heel wat veranderd moest worden. Mijnheer moest 's morgens zijn ontbijt hebben en mijn vrouw moest dus een half uurtje eerder op. Met mijn rust was het dan ook gedaan. Mijnheer had wel zijn bezigheden buitenshuis, maar het aantal keeren. dat ik naar de bel moest loopen omdat iemand hem wenschte te spreken, was legio. Onbegrijpelijk hoeveel relaties mijnheer had en hoe die zoo spoe dig wisten, dat mijnheer bij ons zijn Intrek had genomen. Kwamen we eens laat thuis, dan moest ik bij de voordeur mijn schoe nen al uittrekken om mijnheer niet wak ker te maken. En gingen wij eens vroeg naar bed, dan werden we midden in den nacht opgeschrikt door mijnheer, die thuis kwam, allesbehalve zachtjes de trap op klom en met de deuren smeet. Kortom, we waren de knechtjes van mijnheer ge worden. In een ommezientje. Maar het uitzicht op de belooning aan het einde van de maand vergoedde veel en dat deed me, ook al terwille van mijn vrouw, volhouden. Zoo kwam het einde van de maand en in sierlijke letters had ik een kwitantie geschreven voor een maand huur. Daar kwam nog een twintig gulden bij, die ik mijnheer voor allerlei boodschappen had voorgeschoten. Intens verheugd ging mijn vrouw dien avond, toen mijnheer thuis was, naar boven om het geld te innen. En het duurde niet lang of ze was terug. Een kleur als vuur. Maar in haar oogen ston den tranen. Wat is het nou? vroeg ik. Die slechte tijden, kwam het over haar lippen. Hij heeft een veertien dagen uitstel gevraagdhad op het moment het geld niet. Wat! Heeft hij niet be té aid? Ik geloof dat Ik het geschreeuwd heb. Was ik daarvoor 's avonds op mijn sokken in mijn eigen woning naar boven geslopen? Was Ik daarom telkens en telkens weer naar de deur geloopen om de boodschap pen van mijnheer in ontvangst te nemen? Was lk daarvoor een maand lang vroeger opgestaan en was ik daarvoor de onder danige dienaar geweest? Betalen of het huis uit, gaf ik ver beten te kennen. Van veertien dagen uit stel komt een maand en van een maand een half jaar en tenslotte kunnen we heelemaal naar onze centen fluiten. Jij hebt hem er in gehaald en jij gooit hem er ook weer uit. Maar je neemt een onder pand voor de huur, die hij nog te betalen heeft. Weet u wat lk zoo gek gevonden heb? Mijn vrouw ging gewillig naar boven. Ik schijn dus wel verbazend woedend geweest te zijn. Enfin, mijnheer is vertrokken. Krijg ik nu het tapijt? vroeg mijn vrouw zachtzinnig, toen hij weg was. Nee, zei ik. We hebben immers geen bijverdiensten gehad! Maar den volgenden dag hebben we sa men gewinkeld cn nu is het oude tapijt in de woonkamer verdwenen. Het nieuwe staat goed. (Nadruk verboden) (Auteursrecht voorbehouden). Averij niet van ernstigen aard. GEEN PERSOONLIJKE ONGELUKKEN. Het A.N.P. meldt uit Londen: In het Kanaal, aan' de Zuidoostkust van Engeland Is gisteren het Nederlandsche vrachtschip „Spar" uit Rotterdam aange varen door het Britsche stoomschip „Fran ces Dawson". De „Spar" lag bij de aanvaring wegens den mist voor anker. Door de kracht van de botsing werd de scheepswand van de Frances Dawson achter het kuildek van het dek tot aan de waterlijn opengereten, waarbij nog verdere averij werd veroorzaakt. Onder meer werden de reddingbooten aan stuurboordzijde stukgeslagen. Het roer van de Spar werd nagenoeg van het schip afgescheurd. Overigens ls de averij niet van ernstigen aard. De kustreddingboot. welke te hulp was gesneld, bleef verscheidene uren in de nabijheid, doch keerde naar haar stand plaats terug toen de belde schepen veilig voor anker waren gegaan. De Spar behoort toe aan de N.V. Hudig en Pieters, algemeene scheepvaart maat schappij te Rotterdam en heeft een bruto inhoud van 3616 ton. Het schip was onder weg van New York naar Rotterdam en heeft een lading sojaboonen, bestemd voor de Nederlandsche regeering. aan boord. Persoonlijke ongelukken hebben zich aan boord van het Nederlandsche schip niet voorgedaan. Kapitein van de Spar is de heer De Wit. De Frances Dawson ls een schip van 3724 bruto ton. BOERDERIJ AFGEBRAND TE ADUARD. 23 koeien en een paard in de vlammen omgekomen. In den afgeloopen nacht is de kapitale boerderij van P. Bolt te Hoogemeden, ge meente Aduard (Gr.) door nog niet beken de oorzaak een prooi der vlammen gewor den. Een aangrenzende schuur werd even eens door het vuur vernield. De brand, welke ontstaan is ln de boer derij, nam plotseling een grooten omvang aan. De brandweer uit Aduard bestreed het vuur met alle kracht. Zij kon echter niet verhinderen, dat de geheele boerderij ver loren ging. De schuur kon zij evenmin be houden. Drieentwintig koeien en een paard kwa men in de vlammen om. Hangerig. koorts?NU oppassen! Neem dadelijk een"AKKERTJE" en vanavond nog een. Onder de wol. Morgen géén Griep I 4201 (inerez. Med.) AUTO RIJDT OP ZESTAL PAARDEN MET BEGELEIDER IN. Op den z.g. Betonweg van Hilversum naar Bussum, heeft gisteravond, aldus de Msb.", een ernstig verkeersongeluk plaats gehad. Een zekere de B. uit Bussum liep daar met een zestal paarden, welke hij op de markt te Utrecht gekocht had, op cïen weg, welke ter plaatse niet verlicht is. Hij werd achter op gereden door een auto, waarvan de be stuurder. temeer daar het donkere paarden waren, den man en de dieren niet opmerkte, met het gevolg, dat de automobilist temid den van de dieren terecht kwam. Een der paarden werd op slag gedood, terwijl de B. zelf langs den weg werd geslingerd. Met een zware hersenschudding werd hij naar de St. Gerardus Majella-stichtlng te Bussum over gebracht. De andere paarden sloegen op hol en zijn later op verschillende plaatsen gegrepen. BUITENLANDSCH GEMENGD. AUTOBUS MET ARBEIDERS DOOR TREIN GEGREPEN. Gisteren is bij Voelklabruck (Oostenrijk) een personentrein op een autobus met 38 arbeiders ingereden. De autobus werd te gen een telegraafpaal geslingerd en geheel vernield. Twaalf arbeiders en de chauffeur waren op slag dood, terwijl zes andere arbeiders spoedig daarna om het leven kwamen. De overige twintig arbeiders werden deels zwaar gewond. EEN DER GEREDDEN VAN DE SIMON BOLIVAR VEROORDEELD. Wegens bezit van vervaischte papieren. Alfred Auer, een der geredden van de Simon Bolivar, ls in Glldenhal (Londen) tot gevangenisstraf veroordeeld op grond van overtreding der vreemdelingenwet. Auer was schuldig bevonden en veroor deeld tot een gevangenisstraf van zes maanden met dwangarbeid. Hij was er van beschuldigd onjuiste Inlichtingen over zich zelf te hebben verschaft, toen hij een toe vlucht zocht in Groot-Brlttannlé. Het bleek, dat hij in het bezit was van het pas poort van een Noorsch advocaat, wiens naam hij had opgegeven. De minister van sociale zaken heeft bij den Hoogen Raad van Arbeid aanhangig gemaakt een voorontwerp rusttljdbeslult voor handelsreizigers (ter uitvoering van art. 14, 15 en 18 der arbeidswet 19191. Het voorontwerp bevat o.m. de vol de bepalingen: Een arbeider van 18 jaar of ouder mag op Zondag geen arbeid als han delsreiziger verrichten. Een arbeider mag op Zaterdag na 1 uur des namiddags geen arbeid als handelsreiziger verrichten. Aan een handelsreiziger van 18 jaar of ouder moet dagelijks een onafge broken rusttijd van ten minste negen uren worden verleend tusschen 9 uur des namiddags en 7 uur dee voormid dags. Onder „handelsreziger" zijn in dit besluit niet begrepen bedienden van verzekeringsmaatschappijen en van makelaars in verzekeringen. In zijn toelichting zegt de minister: Zoowel in lichamelijk als in geestelijk op zicht ls het beroep van handelsreiziger dik wijls zeer Inspannend. Het wil den onder- geteekende daarom gewenscht voorkomen, dat voor deze categorie arbeiders enkele voorschriften tot het tegengaan van een overmatlgcn arbeidstijd worden vastge steld. Het is in verband met den aard van dit beroep niet mogelijk gebleken een maxi mum voor den dagelijkschen werkduur vast te stellen. Derhalve ls volstaan met een voorziening ten aanzien van die pun ten, welke voor regeling vatbaar waren, te weten: een verbod van beroepsarbeid op Zondag en op Zaterdag na 1 uur des na middags en de vaststelling van een verpllch ten dagelijkschen rusttijd van negen uren, gelegen tusschen 9 uur des avonds en 7 uur des morgens. Practisch wordt door handelsreizigers reeds thans op Zondag niet gewerkt. De arbeid op Zaterdag bestaat veelal ln het des morgens afdoen van administratie en ln het houden van besprekingen met den patroon. De tijd van 9 uur des avonds tot 7 uur des morgens ls weinig geschikt voor het eigenlijke werk van den handelsreizi ger en de meeste handelsreizigers werken dan ook niet gedurende dien tijd. Er komen evenwel ongunstige uitzonde ringen voor en bovendien zal vermoedelijk nog menigmaal na 9 uur des avonds admi nistratief werk worden verricht. Teneinde dit tegen te gaan is een regeling, als in het voorontwerp neergelegd, gewenscht. De regeling is zeer eenvoudig gehouden. Uit zonderingen zijn niet opgenomen, want Juist deze maken het vaststellen van aller lei administratieve voorschriften noodig en bemoeilijken de controle. Indien zich bij de uitvoering der regeling gegronde bezwaren mochten voordoen, dan kan daaraan met een vergunning Ingevolge artikel 19 der arbeidswet 1919 worden tegemoet gekomen. Afzonderlijke bepalingen omtrent den reistijd zijn niet opgenomen. Voor handels reizigers moet het reizen voor hun beroep als arbeid worden beschouwd. De bedienden van verzekeringsmaat schappijen en van makelaars in verzeke ringen zijn uitgezonderd, omdat bespre kingen met candidaat-verzekerden veelal des avonds moeten worden gevoerd. Een belangrijk deel der acquisitie valt in dit j bedrijf n.l. juist in de avonduren. Aan een commissie uit den hoogen raad van arbeid zal worden opgedragen over dit voorontwerp praeadvles uit te brengen. MEVROUW HOOGSTRATEN—SCHOCH GEHULDIGD. Benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Op bijzondc hartelijke wijze is gisteren de bekende schrijfster mevrouw A. Hoog stratenSchoch uit Zeist in het jaarbeurs restaurant te Utrecht gehuldigd door ee~" groote schare vrienden en belangstellen den in verband met haar zeventigsten ver jaardag. Voorzitter van het huldigings comité was de premier, jhr. mr. D. Jd Geer, die mededeelde, dat het H. M. d Koningin had behaagd mevrouw Hoog straten te benoemen tot ridder in de Orde| van Oranje-Nassau. Mej. P. K. te V. - De eerstkomende post_ zending naar Afrika gaat per s.s. Kota Inde die 15 December van hier vertrekt. 18 D®ce!*} ber vertrekt het s.s. Heemskerk naar zuki Afrika. De luchtpost naar Afrika gaat Engeland met de Engelschc luchtdienst. j J. E. te L. Wendt U om Inlichtingen to den secretaris van de afdeeling Leiden der Philatelistenvereenlglng, den heer dr. J- Groenewegen, Johan de Wlttstraat 49 alhier.

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 10