Uit Omstreken Gemeenteraad van Warmond LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad WEERBERICHT. AGENDA AALSMEER. De Rijkstuinbouw Voorlichtingsdienst. Tot tijdelijk assistent bij den Rijlcstuln- bouwvoorllchtlngsdlenst is, met Ingang van 1 December JJ. benoemd, de heer J. Bakker van Haarlem, oud-leerllng der Tuinbouw school te dezer plaatse. Deze dienst, wiens werkingsfeer reeds uit zijn naam af te lelden ls, staat onder leiding van den Rijkstulnbouwconsulent lr. C. Koe- men en bestaat momenteel uit een vijftal ambtenaren: de leider, de assistent P. J. Joore voor den dienst der kleine kweekers, J. Bakker algemeen assistent en den bureau ambtenaar Knoppers. Het was goed gezien in deze voor den tuinbouw zoo moeilijke omstandigheden een algemeenen voorlichtingsdienst te stichten. Talrijke adviezen worden gegeven en prac- tische raadgevingen verstrekt om den kwee- ker ln zijn vele moeilijkheden bij te staan. HAARLEMMERMEER. Bezoek van St. Nicolaas. Sint Nicolaas heeft onder groote belang stelling zijn intrede gedaan in de Haarlem mermeer Opgewacht door het fanfaregezel- schap .Excelsior" en begroet door bijna duizend kinderen reed de bisschop met zijn knecht naar Hoofddorp. Op zijn tradltio- neelen rondrit door het dorp werden alle zieke kinderen bedacht, terwijl uit bijna alle huizen belangstellende oogen den goeden Sint met zijn zwarten knecht voorbij zagen trekken. In de groote Beurstzaal werden zij door het bestuur van de toonedvereeniging „Gezellig Samenzijn" ontvangen. Daarna werden de kinderen toegelaten, die voor Sinterklaas enkele liedjes zongen. Elk kind ontving versnaperingen en een mooi ge schenkje. Ook de talrijke scholen vierden feest. In Zwanenburg was Sint reeds 's morgens aan gekomen. Wat grabbelden de tenderen gre tig in de ruime gymnastiekzaal naar het lekkers dat Piet strooide, 's Middags vier den de meeste scholen den verjaardag. Overal hadden de oudercomoiissles in samenwerking met het personeel der scho len na veel voorbereidend werk voor het welslagen zorg gedragen. Het was een echte Jeugddag en de Sint bleek ook nu weer ondanks den ernst der tijden een ware kindervriend met gulle hand 1 Barometerstand. Hedenmiddag 2 uur: 769. BUITENLA.ND3CH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. De rug van hoogen luchtdruk heeft zich langzaam naar het Oosten verplaatst en reikt thans van Noorwegen over de Noordzee en onze omgeving naar het Iberische schiereiland. Over het Zuiden van Noorwegen bevindt zich een af zonderlijke kern van 1022 mbar. Hierin nam de bewolking sterk af en daalde de temperatuur tot 17 graden onder het vriespunt. Hedenmor gen worden in Spanje de hoogste barometer standen van omstreeks 1027 mbar aangetroffen. Tengevolge van nachtelijke uitstraling daalde in het midden van ons land de temperatuur onder het vriespunt. In De Bilt was de minimum temperatuur in het gras ongeveer 5*6 graad on der nul. ln de thermometerhut op pl.m. 2 meter hoogte 2 graden en op den toren op 30 meter hoogte plus 2 graden. Aan de kust kwamen nog lichte buitjes voor. De depressie, die gisteren bij de Zuidpunt van Groenland gelegen was. trok in Noord-Oostelijke richting, en bevindt zich nu tusschen IJsland en Groenland. In de kern is de luchtdruk tot onder 970 mbar gedaald. Aan de Zuidkust van IJsland viel zware neerslag. Vestmanoer meldt 24 mM. De depressie over Italië is tot 1003 mbar op gevuld. Het weer is er meest zwaarbewolkt tot betrokken, evenals op den Balkan. Uit de om geving wordt minder neerslag gemeld dan gis teren. WEERSOMSTANDIGHEDEN. (Binnenland (7 u. 20 voorm). Den Helder: Half bewolkt, zwakke N. wind. temp. 6 gr. C.. min. 3 gr. O., neerslag 2 m.M. Missingen: Zwaar bewolkt, zwakke N.N.W. wind, temp. 5 gr. C.. min. 3 gr. C.. neersl. 0.2 mM. De Bilt: Halfbewolkt, zwakke W.N.W. wind. temp. —2 gr. C. min. —2 gr. C., neersl. 0.2 mM. Groningen: Zwaarbewolkt, zwakke W. wind, temp. 3 gr. O., min. 1 gr. C.. neersl. 0.3 mM. Maastricht: Mist, zwakke W. wind, temp. 0 gr. C„ min. 0 gr. O. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 4 gr. C. <39 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 5 gr. C. (41 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE. Voor Donderdag. Voorm. te 0 u. 13 min.; nam. te 0 u. 43 min. MAANS OP- EN ONDERGANG. Donderdag: 4.19 nam. tot 7.25 voorm. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. 7 December: op 3 u. 36; onder 13 u. 55. HILLEGOM. Sint Nicolaasfeesten. Dit jaar heeft Sint Nicolaas zlcli hier wel van zijn beste zijde laten zien. Overal heeft hij groot en klein blijdschap gebracht door met milde hand te geven. Zoo kwam hij bij de tenderen van de speeltulnveree- nlng „Patrimonium" en reikte aan de kin deren versnaperingen uit. By de kinderen ln het gebouw der speel- tulnvereeniging „Goed Wonen" was het een waar feest. Hier was veel Jool en pret en werd de stemming er ln gehouden door een 5-tal leden van de Haaiiemscho Speeltuin vereniging. wy merkten hierby op den burgemeester met echtgenoote en kind, wethouder Vermeer ea. Ook de sohoien werden niet vergeten en ontvingen bezoek van den weldoener. Trak taties bleven ook hier niet uit. By de militairen was hy 's avonds te zien ln het Nutsgebouw en den R.K. Volksbond. Dat ook daar de noodige vrooiykheid heerschte. behoeft wel geen betoog. Sigaren en sigaretten behoorden tot de hoofdver snaperingen. terwijl eveneens chocolade melk werd geschonken. Menigeen werd op deze wyze een aardl- gen avond bezorgd. Ook onder de kleine bloembollen kweekers en tuinders doet de nood zich ge voelen. Deze week werden er niet minder dan 26 Ingeschreven, die zich aanmeldden om voor de steunregeling voor kleine tuin ders ln aanmerking te komen. Een arbeider der firma A. C. v. d. Schoot, genaamd H. v. d. V„ had het onge luk by het laden ln een schuit te vallen, «•aardoor hy een tweetal ribben brak. By de Arbeidsbeurs, alhier staan in geschreven 577 werkzoekenden tegen 419 over dezelfde periode van het vorig jaar. Met verleden week vergeleken bedraagt de vermeerdering 33. Aan het postkantoor en het daaronder behoorende ambtsgebied werd gedurende November 1939 Ingelegd f. 18.014.47. Terug betaald werd f. 20.842.24. KATWIJK AAN DEN RIJN. Geslaagd St. Nlcolaasfeest. In verband met de bezetting van een lo kaal door de klassen der Herv. School heb ben de kinderen van de Bewaarschool eerst thans het Nicolaasfeest kunnen vieren. Maar het was er daarom niet minder om! Het hoofd der school, mej. S. C. A. v. Mou- rik heeft zich met haar helpsters veel moeite getroost om het feest te doen sla gen. En met succes! De kinderen hebben in de mooi versierde lokalen een bijzonder prettigen middag ge had. Dank zy de subsidie van de gemeente en bydragen van particulieren werden de kinderen rijkelijk getracteerd, dronken zy chocolademelk, zongen de versjes van den goeden Sint en gingen uitgelaten met en kele extra lekkernijen naar huis. Enkele leden van de commissie van toezicht woon den het feest by. KATWIJK AAN ZEE. Feest voor de kinderen van „Lombok". Reeds geruimen tyd hebben de padvind- sters zich bezig gehouden met het vervaar digen van kinderkleertjes voor huisgezin nen in het deel van de Zuidstraat, dat ln den volksmond „Lombok" heet. Elk der padvindsters had een hulsgezin voor haar rekening genomen. Gistermiddag om 3 uur trokken zy met pakken kleeren en met levensmiddelen er heen, om deze daar uit te deelen. Daarna mocht een 70tal kinde ren meegaan naar het clubhuls op de Meer kade om daar het St. Nicolaasfeest te vie ren. Daar was St. Nicolaas zelf met Zwarte Plet aanwezig, voor wien liedjes gezongen werden. De leiding op dit feest hadden de padvindsters me). E. Groen en mej. N. Par- levllet. Nadat de kinderen rykeiyk ont haald waren, werden zy onder geleide der padvindsters weer naar huis teruggebracht. DE KINDERTOESLA GOEDGEKEURD. Onder leiding van burgemeester A. J. K. Ketelaar vergaderde de Raad van War mond. Na opening las de secretaris, de heer H. L. van Delft de notulen, die vast gesteld werden. Ingekomen was o.a. een schryven van den opperbevelhebber van Land- en Zeemacht betreffende het verrichten van diensten ln oorlogstyd. Na discussie werd besloten aan de toege zonden verordening adhaesie te betuigen, waarbij eenige leden opmerkten dat zy lie ver hadden gezien, dat met het plaatselijke loonpeil inplaats van dat ln werkverschaf fing rekening was gehouden. Besloten werd aan de woningbouwver- eenlglng „Warmunda" een renteloos voor schot te verleenen tot dekking van het exploitatieverlies over de Jaren 1937/1938 en 1938/1939. alsmede het bedrag per leer ling ingevolge art. 101 der L.O.-wet 1920 voor het jaar 1940 vast te stellen op f. 8.50 per leerling. Hierna werd besproken de vaststelling der verordening regelende de elschen van benoembaarheid en de bezol diging der gemeente-veldwachters en de regeling der kindertoelage. B. en W. brach ten een uitvoerig prae-advles uit, waarin het College mede deelde, dat naar aanlei ding van een schryven van den Commis saris der Koningin in deze provincie in zake den afloop van den goedkeuringster- myn dezer verordening, deze adviseert de verordening ln overeenstemming te bren gen met die, welke ln andere gemeenten geldt. In de thans bestaande verordening wordt een kindertoeslag gegeven van f. 50.- per Jaar per kind te beginnen met het derde kind. tot 16-jarigen leeftyd, terwyi ln de nieuw vast te stellen verordening deze kindertoelage zal bedragen f.52.— per Onveilig strand. Het strand tusschen Katwük en Scheve- nlngen zal op Vrijdag as. vanaf des mid dags 12 uur tot nam. 5 uur onveilig zyn wegens het schieten met geschut. Naar wy vernemen is het bestuur van de Katwyksche Bouwvereeniging nog steeds wachtende op dc goedkeuring van de Re geering om te mogen overgaan tot de aan besteding van den bouw van 52 arbeiders woningen, die gebouwd zullen worden ln de weide „Het witte hek." LEIDSCHENDAM. Aan den Oostvlletweg kreeg een bak fiets van de bakkery R.. welke geparkeerd stond, het te kwaad met den wind, waar door de wagen ging ryden en in de Vliet terecht kwam. De Inhoud ging verloren, de fiets is door omwonenden op den kant ge bracht. Ten nadeele van W„ opzichter van ir. Reef. werkzaam bij den aanleg van de weg Schiphol—Ypenburg ls een rywiel van het werk ontvreemd. In de Tedlngerstraat sloeg een paard, bespannen voor een schillenwagen op hol. Het dier kwam terecht tegen het hek van de stalenramenfabrlek fa. Koop, zoowel hek als wagen kregen schade. NOORDWIJK. Aanrijding. Op den Heerenweg had ter hoogte van het woonwagenkamp een aanryding plaats tusschen een met paard bespannen melk- brlk bestuurd door G. G. en een auto, be stuurd door mr. J. W. De autobestuurder bemerkte plotseling voor zyn auto een wielrydcr wiens fiets niet was voorzien van een achterlichtje. Door het plotseling rem men slipte de auto met de achterzyde naar links en raakte de van de tegengestelde richting komende melkbrik. Hiervan werd het onderstel ontzet en verbogen, terwyi de auto licht beschadigd werd. De wielryder bleek te zyn doorgereden. Een toevallig passeerend agent van politie stelde een onderzoek ln. St. Nicolaas in de Lighal van het „Groene Kruis". Sint Nicolaas bracht met zyn trouwen knecht zwarte Plet ook een bezoek aan de kinderen in de lighal van het Groene Kruis. Namens het bestuur van het Groene Kruis werd de Sint ontvangen dodV den heer F. H van Spanje, die de bisschop harteiyk welkom heette. Spr. uitte zyn te leurstelling over het feit, dat er in tegen stelling met andere jaren zoo weinig kin deren gebruik maakten van deze nuttige üghal, en er dientengevolge ook weinig kinderen aanwezig waren, hoewel er velen in Noordwyk waren, die zeer zeker in het belang van hun gezondheid gebruik zou den kunnen maken van de lighal. Hy hoop te echter dat als Sint Nicolaas een volgend jaar weder een bezoek aan de lighal zou willen brengen, het aantal weder normaal zal zijn. Hierna richtte Sint Nicolaas zich tot de kinderen en sprak allen hartelijk toe en stelde hun een of meer pakjes ter hand. Versnaperingen werden rondge diend; ook de bekende chocolademelk werd niet vergeten. Na afloop dankte de heer Van Spanje den gryzen kindervriend cn allen die had den medegewerkt om dit kinderfeest te doen slagen. Onder kinderzang verliet de Sint de lighal. OEGSTGEEST. EERSTE ONTSPANNINGS-AVOND VOOR DE MILITAIREN. Georganiseerd door de Oranje-Vereenlglng. Onder groote belangstelling had ln het Patronaatsgebouw de eerste ontspannings avond plaats voor de hier gelegerde mili tairen, georganiseerd door de Oranje-Ver. Met het bestuur van de O.V. merkten wy op kapitein Vón Hemert, majoor H. de Jong, kapitein J. Gleysteen, le luit. De Jonge en verschillende andere officieren, alsmede mevr. Van Gerrevink. de ge meente-secretaris de heer Jac. de Visser, kapelaan A. Umans e.a. Welwillende medewerking verleenden het Leidsche Salonorkest o.l.v. den heer J. Plu, GEN DE GEMEENTEBEGROOTING 1940 kind, te beginnen met het eerste kind tot 18-jarigen leeftyd. Indien de Raad besluit deze regeling voor de veldwachters goed te keuren, acht het College het alleszins billy k, dat deze ver betering ook van toepassing is op de andere ambtenaren. De meerderheid in het College van B. en W. wilde de leeftyd- grens bepaald zien op 18 jaar, de minder heid op 16 jaar. De heer Breedyk achtte een verhooging van de kindertoelage in dezen tyd niet gemotiveerd, temeer waar de loonen hoog genoeg zyn. Wethouder Oudshoorn, vertegenwoordigend dc min derheid van het College wilde wel de kin dertoelage in doen gaan bij het eerste kind maar dan tot 16-jarigen leeftyd. Er zijn groote groepen van de bevolking aldus spr. die het momenteel zeer zwaar te verant woorden hebben; de ambtenaren verkeeren hiertegenover in een zeer bevoorrechte po sitie. De heer den Dunne meende, dat in de zen tyd nu voor kinderen beneden 18 jaar geen uitzicht op werk bestaat een kinder toelage tot 18 jarigen leeftyd alleszins ge motiveerd is. Het loon en de kindertoelage zijn twee afzonderiyke begrippen die ge heel los van elkaar bezien moeten worden. De heer de Greef zelde, dat thans de hooge loonen een kindertoelage genieten van het eerste kind af, de lage loonen beginnen eerst met het derde kind. Volgens hem moest het omgekeerd zyn; hy zou daarom willen voorstellen by een wedde van f. 2000.— ad. f. 3000.geen kindertoelage te verleenen. Hiernaar zal spr. zyn stem bepalen. Wethouder Zwetsloot was sterk voor het verleenen van kindertoelage. Na discussie werd het voorstel om allen kin deren kindertoeslag te verleenen. met alg st. aangenomen, terwyi het voorstel om de heeren S. Karreman en G. Hoogen, resp. Veluwsche liedjeszanger en accordeonvir tuoos en een conferencier. De heer D. G. Sanders deelde als voor zitter van de O.V. mede dat de burgemees ter, de heer A. J. van Gerrevink. door ambtsbezigheden bij de opening niet aan wezig kon zyn. Na een welkomstwoord herinnerde spr. aan de totstandkoming van ontspannings avonden voor militairen en deed toezeg ging dat deze avond, door meerdere zal worden gevolgd. Nadat het Leldsch Salonorkest eenige opgewekte muziek had laten hooren bracht de conférencier met geestige anecdotes al spoedig een vrooiyke sfeer. De heer Karre man wist de vrooiyke stemming daarop meermalen tot het toppunt te brengen. Onder oorverdoovende toejuichingen arri veerde dan Sint Nicolaas met Zwarte Piet per motor in de zaal. De voorzitter ontving hem hartelijk, waarop ln een geestige toe spraak de gryze bisschop o.m. uiting gaf aan eenige verlangens, die hy by een vol gend bezoek aan Oegstgeest hoopt verwe- zeniykt te zien. Hy had tal van versnaperingen medege bracht die ln de pauze werden aangeboden Inmiddels werd ook de burgemeester door den voorzitter ontvangen. De heer van Gerrevink bracht naar voren, dat de hier gelegerde militairen van het begin der mobilisatie af, steeds harteiyk door de burgerij ontvangen zyn. Dat zy allen hier welkom zyn, blykt ook weer thans naar aanleiding van de samenwerking van de burgery met de Oranjevereenlglng cn het comité voor Militaire Tehuizen. Vervolgens besprak hy de groote saamhoorigheld van ons volk en schetste o.a. het heilig recht voor Oranje, dat ln alle tyden zal biyven gehandhaafd Nog sprak kapitein Von Hemert namens de officieren en manschappen van de Ry- dende Artillerie, spr. dankte den burge meester en de burgemeesters-vrouwe voor hun aanwezigheid, die door allen op hoo gen prys werd gesteld. Tot het bestuur en leden van de Oranjevereenlglng sprak hij een persoonUJk woord van dank voor dezen zoo moolen en goed geslaagden avond. Hy hoopte, dat het ln deze mobilisatie de eeni ge Sint Nlcolaas-avond voor de militairen zou mogen zyn, en herinnerde dan aan de vorige mobilisatie en de beteeken is van dien vierjarigen diensttyd. 8pr. wenschte, dat het nu geen vier jaren mogen worden Mocht deze wensch niet ln vervulling gaan dan verwachtte spr. dat de Oranje-Ver. de soldaten niet zoude vergeten. HIJ verzocht tenslotte allen militairen staande eey eer biedige hulde te brengen door middel van een driewerf hoera voor de Oranje-Ver., waaraan spontaan werd gevolg gegeven. Tenslotte dankte de voorzitter der O.V. kapitein Von Hemert harteiyk voor dc enthousiast uitgesproken dankbetuigingen en de vele schenkers van diverse artikelen ln natura, voorts allen die dezen avond mogeiyk maakten, alsmede de diverse medewerkenden. Persooniyk, als actief mi litair, herinnerde spr. aan het zedelijk ver trouwen van de in dienst zynde manschap pen. Hy wekte allen op. te steunen op het biyvend Godsvertrouwen. wy zyn allen vrije Nederlanders en wil len dat biyvcn, ondanks de vele zorgen, aldus spr. In dit verband dacht spr. aan hen. die thuis zyn. Wy weten, aldus spr., dat wy In H.M Koningin Wilhelmlna een trouwe en medelevende Landsvrouwe be zitten. die aan dc eeuwenoude houding van Oranje het hechte voorbeeld biytt geven, waardoor ons volk ln onverbrcekbare ban- len met Haar zal biyven pal staan, vol behoud onzer vryheid. Een driewerf hoera werd uitgebracht op H.M. de Koningin; deze byzonder geslaagde avond werd besloten met het Wilhelmus. OEGSTGEEST. Dc eerste getrokken tulpen. Aan de veiling Flora zyn de eerste ge trokken tulpen aangevoerd n.l. Allard Pler- son. Zy brachten 58 cent per dozyn op. St. Nicolaasfeest der Burgerwacht. Het Sint Nicolaasfeest der Burgerwacht, dat in de Oude Gemeenteschool gehouden werd, leverde het bewys van een uitste kenden corpsgeest. De Commandant de heer Palm opende en heette o.m. burgemeester A. J. van Gerre vink harteiyk welkom. Het ledental bleek weer uitgebreid. Voordat met den onderlingen schietwed- de leeftijdgrens te bepalen op 18 Jaar werd aangenomen met 4 tegen 2 st. (tegen de heeren Oudshoorn en Breedyk; de heer de Greef stemde blanco). Vaststelling gemeentebegrooting 1940. alsmede die van het waterleidingbedrUf over dit jaar. De heer den Dunne verzocht de vaststelling der belasting vroeger aanhan gig te maken opdat den Raad de mogelyk- held geboden wordt hierin eventueele ver anderingen te brengen De voorzitter zelde, dat de belasting afhangt van het eindcijfer der begrooting; deze aangelegenheid kan eerst bezien worden, als men over de noo dige cyfers beschikt. De heer Weyers kon in het beleid van B. en W. veel waardeeren alleen met be trekking tot de uitvoering van de landar- beiderswet, was niet altyd de volle mede werking verkregen.De voorzitter zeide, dat het College een onderzoek heeft ingesteld in de door den heer Weyers aangewezen gemeente, waarin volgens hem volle mede werking aan de bevordering tot het ver- krijgen van een plaatsje ingevolge de land- arbeiderswet wordt verleend, doch daar was de zaak niet, zooals de heer Weyers deze voorstelt. Niettemin zyn B. en W. be reid elk verzoek dat binnen komt nauw keurig en serieus te onderzoeken en te be handelen. Verzocht werd om een betere uitrusting der brandweerlieden, waarvoor een onder zoek werd toegezegd. Besloten werd voorts geen vergoeding beschikbaar te stellen voor den leider van de uitvoering der distributie-wet. Nadat besloten was het oude raadhuis van bulten wat op te knappen en den huurders der woningen met een huurprijs van f. 150. tot f. 200.een grooter waterverbruik toe te kennen, werd de begrooting met alg. st. vastgesteld. Geen beslissing werd genomen Inzake een voorstel van den heer den Dun de om aan de gepenslonneerde werkvrouw van het gemeentehuis een toeslag op haar pensioen te verleenen van f. 150.waarop sluiting volgde. HEDEN. Patrimonium: Dr. Kroon over den toestand in Europa. 8 uur nam. Ned. Leger des Heils: 6t. Nicolaasfeest te 8 uur nam. Katwijk a. Zee (Caaa Cara): Oeref. Bond Spr. dr. Fokkema, 7V4 uur nam. Vrydag. Noordwyk aan Zee (Kerkzaal H.V.)Dr. Kroon over den toestand ln Europa, 8 uur nam. DIVERSEN: *3 Dlnsdag^Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau, i'i—11 uur voorm. Arbeidsbeurs (Levendaal)Iedere derde Dins dag der maand consultatiebureau voor onvot- waardlgcn 7—8 uur nam. sDonderdags Wykgebouw ,.Bethe6da" (Hoef- straat 44—46)Consultatiebureau voor Alcoho listen. 8 uur nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (1ste Blnnenvestgr. 22). Inenting tegen dlphlerle. 314 uur 's middags precies. 's VrUdags: Inat. voor Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze, 4-6 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur name „Algiers". Eiken dag behalve Vrijdags ook om 2 u„ Zon dag 27 en 811 uur. Lldo-Theater. Steenstraat 39: 8.15 uur nam,: „Rue Michel No. 8". Woensdag en Zaterdag te 2 uur 30 nam. Zond. doorl. voorstelling van 2—7 cn 8.15 uur. Trianon-Theater, B reestraat 31: 8 uur nam. „Tarzan's verbanning". Woensdag en Zaterdag ook om 2 uur. Zondag doorl. voorstelling 2—7 uur en 8 uur Caalno-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Daar waar myn Saarie woon". Zondag te 2, 4V4 en 8 uur, Woensdag en Zaterdag ook 2.30 nam. Rex-Theater, Haarlatraat: lederen werkdag 2 en 8 uur nam.: „zyn laatste vlucht". Zondag ran 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-theater (Katwijk aan Zee): „Nana". De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 2 tot en met Vrydag 8 December as. waargenomen door de apotheken O. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 20502 en apoth. Reyst, Steenstrast 38 telef. 20136. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wll- helmlnapark 8, telef. 26274. stryd begortnen werd had de beëedlging plaats van nieuwe leden en werden de eere-medallle« uitgereikt aan de heeren: A. van Breda Sr., J. v. d. Kraan en H. W. Collee. RIJNSBURG. Aan het Postkantoor hadden voor de Rykspostspaarbank ovct November 85 In lagen plaats tot een bedrag van f .336131 en 60 terugbetalingen tot een bedrag vin f. 4022.27. De collecte voor de Inwendige Zen ding heeft ln de Ned. Herv. Kerk f. 65 op gebracht. De Buurtvereenlglng „Eensgezindheid" heeft den kinderen van haar leden ter ge legenheid van het St. Nicolaasfeest aardige verrassingen bereid. VOORSCHOTEN. Bezoek van 8t. Nicolaas aan de O.L. School. Het gymnastieklokaal achter het Raadhuis was weer geheel gevuld met de leerlingen van de O. L. school, het onderwyzend personeel, ouders cn belang stellenden, w.o. werden opgemerkt het oud- hoofd der school, de heer J. H. Rutten, me vrouw Rutten en mevrouw Verhey, ln af wachting veui de komst van St. NlcolaaJ, die bij zyn vele bezoeken, óók ln deze ge meente, de O.L. school niet gauw zal ver geten. Vooral de kinderen van de laagste klas sen wachtten met ongeduld, terwijl de glans in hun oogen wel verried, wat er el zoo In hen omging. Plotseling ,,hoera"-gerocp en een oor verdoovend gejuich, want Sint Nicolaas vergezeld van een prachtig ultgedostea moor. verscheen In de zaal. Nadat een lied was gezongen, vertelde oude Sint, dat zyn reis dit keer per vlieg machine was gedaan, ln verband met mynengevaar Ook was hy per auto n Voorschoten gekomen, omdat nog st niet de verbreeding van den Leidschew had plaatsgevonden en Sint bang was de schimmel in een sloot terecht zou men. Men had het Sint verleden jaar beloofd maar hy was teleurgesteld. Toen kwam boek te voorschyn en werden verschillend candidaten even aan den tand gevoeld meesten moesten wat minder praten, en vooral ln school. Er werd door groo menschen ook te veel gepraat, zoo zeld Sint. Een enkele moest beterschap belove en deed dit plechtig. Ondertusschen ontvingen alle kindere versnaperingen en een geschenk, waarmed zy met wangen als rozen, blijmoedig n huis gingen, nadat zy nog vele bekend St Nicolaasliedjes hadden gezongen. Alvorens St. Nicolaas vertrok heeft hoofd der school, de heer J. H. Romlj namens olie kinderen dank gezegd v het bezoek en het uitdeelen der geschen ken. Het kinderfeest, waarvan ook vei ouderen genoten, was weer ten einde Sint ging verder, want er moest óók n een bezoek by de militairen worden bracht. Dc Luchtbeschermingsoefening. Inzake de luchhbeschermlngsoefenln van hedenavond, maakt de burgemeest bekend, dat deze voor het deel der gemeen te ten Z.O. van de spooriyn Den Hang Lelden van 19—22 uur zal worden geho" den. Hoewel het verkeer van Den Haag-Haas sche Schouw-Lelden en terug hiervani geen hinder zal ondervinden, dienen kers met het oog op het doorgaande keer over Lcldscheweg-Veurscheweg Papelaan, rekening met deze oefening houden. - 2—z

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 6