Ê&m, Mijn richtte groote verwoesting aan B. en W. van Leiden over de begrooting voor 1940 LEiDSCH DAGBLAD - Tweede Bled Dinsdag S December 193) Vele huizen op Texel beschadigd overhandigde de tweede presidente de eer ste presidente een kinderbijbel, omdat zij tien jaar aan deze meisjesvereeniging werkzaam was geweest en sprak daar den wensch bij uit dat zij nog vele jaren dit werk mocht blijven doen. Hierna zong een aantal meisjes het jaarverslag der secre taresse. waarna een gedichtenwedstrijd volgde De afgevaardigden der zusterver- eenigingen brachten haar gelukwenschen over. Tenslotte dankte de presidente har telijk allen die medewerkten tot het sla gen van dezen avond, waarna de voorzitter der Evangelisatie den avond sloot. De ver vaardigde kleedingstukken en tal van an dere voorwerpen werden hierna verkocht en een sprei werd verloot. Deze meisjesvereeniging is een onderdeel van de Zondagsschool der Evangelisatie en vervaardigt tallooze kleedingstukken voor de arme kinderen van de Zondagsschool, die dan met Kerstmis worden uitgereikt. Zaterdag werd op de scheepsbouw- werf ..De Vooruitgang" van D. en Joh. Boot N.V. alhier, met goed gevolg te water gelaten: een motorkustboot bouw no. 1127 in aanbouw voor Amsterdamsche rekening. Dit schip, bestemd voor de algemeene vrachtvaart, is voorzien van een sterk hel lende plaatsteven en achter van een krui serhek De voortstuwing zal geschieden door een 180 195 p.k 3 cyl. compressor- looze „Industrie" scheepsdieselmotor. te leveren door de motoren fabriek „De Indus trie" te Alphen a. d. Rijn. Direct daarna werd de kiel gelegd voor een motorkustboot, groot pl.m. 330 ton. te bouwen voor binnenlandsche rekening. Hierin zal geplaatst worden een 4-cyl. 200 P.K. Industrie-dieselmotor. treffende het verrichten van persoonlijke diensten enz.; 10. Voorstel toekenning sub sidie inzake het bijzonder middelbaar on derwijs; 11. Wijziging gemeente-begrooting dienst 1939; 12. Gratificatie gemeente werkman voor controle straatverlichting over 1939; 13. Vaststelling exploitatie-ver goeding voor het bijzonder onderwijs over 1939 (art. 103 L.O.-wet 1920); 14. Benoeming lid Burgerlijk Armbestuur en Burgerlijk Armhuis wegens periodieke aftreding van C. N. J. Koot. Aanbeveling C. N. J. Koot en Herm. van Leeuwen; 15. Benoeming lid commissie plaatselijk toezicht op het lager onderwijs wegens periodieke aftreding van W. A. v. d. Dool. Aanbeveling W. A. v. d. Dool en D. Dorrepaal Azn. VERWACHTE VISCHAANVOER. Verwacht te IJmuiden voor de Woensdag- markt de Haarlem IJm. 9. Vangst 700 manden j haring. 250 m» diversen. Totaal 950 m. ALKEMADE. Winkellade gelicht. Zaterdagavond ia bij den slager J L. te Roelofarendsveen de winkellade gelicht en een bedrag van f. 75 ontvreemd. De dader(s) is door de slachtplaats achter den winkel ligt. binnengekomen. Het komt in onze omgeving meer voor dat op deze wijze de winkelladen gelicht worden. Men zij dus op zijn hoede! St. Nicolaasfeest R.K. Volksbond. In café ..De Vier Heemskinderen" heerschte gistermiddag een drukte van be lang. 450 kinderen van de leden der af- deeling van den R. K. Volksbond waren hier te samen gekomen om hun opwach ting te maken bij den ouden kindervriend St. Nicolaas, die er ondanks de duikbooten nog in geslaagd was een groot aantal ge schenken uit Spanje te importeeren. Na dat de kinderen den goeden Sint met zang hadden gehuldigd kwam ieder kind zijn aandeel in ontvangst nemen, waarna zij blij gestemd en voldaan huiswaarts keer den. BOSKOOP. De politie stelt een onderzoek in naar den diefstal van een damestasch met een geldelijken inhoud, welke tasch van een rijwiel werd ontvreemd. DE KAAG. De heer P. Hulsbos heeft de benoeming als ouderling bij de Ned. Herv. Gemeente aangenomen. De zendingscollecte heeft ruim f. 40.— opgebracht. Een mooi resultaat. De oogst- ooHecte bracht op het mooie bedrag van ruim f. 160. NIEUWKOOP. Winteruitvoering „Tot Aller Genoegen". De Nieuwkoopsche tooneelvereemging „Tot Aller Genoegen", gaf ln de zaal van hotel Biersma alhier haar eerste winter uitvoering. Opgevoerd werd het tooneel- stuk ..Eikenheuvel". Met de opvoering van dit tooneelstuk had men groot succes. Het stuk werd vlot en goed gespeeld en de rolverdeeling was als altijd in goede handen. De zaal was goed bezet. Met een gezellig amenzijn werd deze goed geslaagde avond besloten. De collecte bij de Ned. Herv. Gem. voor de zending bracht f. 128 op. NIEUWVEEN. GEMEENTERAAD. De Gemeentebegrooting goedgekeurd. De Raad vergaderde. De voorzitter, bur gemeester Bakhuizen, opende, waarna de notulen werden goedgekeurd. Onder de in gekomen stukken was een schrijven van den opperbevelhebber van Land- en Zee macht. inzake het verrichten van per soonlijke diensten in oorlogstijd. Het rap port der commissie tot nazien der begroo ting 1940, werd voorgelezen. Geadviseerd werd de verhooging van den ambtenaar ter secretarie, niet goed te keuren. De heer Joha lichtte het voorstel der commissie toe. De voorzitter hield een pleidooi voor be doelden ambtenaar, schetste zijn verdien stelijk werk, die zeker met de overuren me- degerekend. een salaris van f. 550 wel ver dient. Spr. stelde namens B en W. voor, het voorstel der commissie te verwerpen. Aldus geschiedde. De heer Spring in 't Veld, merkte op, dat de gemeentewerkman, in diensttijd der gemeente verschillende werkzaamheden verricht voor ingezetenen. De heer Vreeken besprak enkele posten van het Gem. Eelectr. Bedrijf. Na verdere discussie werd de begrooting 1940 aangenomen. Na rondvraag volgde sluiting. In hotel Schreuder werd een tentoon stelling gehouden van kleedingstukken. ver vaardigd door den Naaikrans. ten bate van de R.K. armen. Aan deze tentoonstelling was een bazaar verbonden. Pastoor H. H. Snel verrichtte de opening en wees op het hoofddoel: den nood te hel pen lenigen van onze naasten, die in moei lijkheden verkeeren. Hartelijk dank bracht pr. aan mevr. Rekelhof de leidster van den Naaikrans. die door ongesteldheid helaas verhinderd was deze opening bij te wonen. Met den wensch dat deze bazaar een gun stig resultaat mag hebben, besloot spr. Naast de vele fraaie handwerken, zijn in het afgeloopen jaar 270 kleedingstukken vervaardigd. Er heerschte een gezellige drukte. BINNEN VAN DE HARINGVISSCHERIJ. Te IJmuiden is binnen van de harlngvis- scherij de Logger Sch. 19 met 26 last en 351 kisten versche haring. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN 5 Dec. 1939. Tarbot f. 1.90—1.80; Tong f. 1.80—1.14; Heilbot f. 1.261.05 per kg.; Zetschol f.28; Kleinschol f.3028; Tongschar f.4026; Poontjes f.6 4.60; Middel schelvisch f. 36; Kleinmiddel schelvlsch f.2617; Kleine schelvisch f.17 9.80; Groote gul f.1918; Kleine gul f.22—9; Wijting f. 8.50—4.50; Makreel f. 16—11.50; Ver sche haring f. 10.408.40 per 50 kg.; Kabeljauw f.7450 per 125 kg.; Vleet f.42.50; Leng If. 1.90; Koolvisch f. 1.100.70 per stuk; Rog f. 12 per koop. Aangevoerd aan den afslag: 611 kg. gecon- I signeerde snoekbaars 29 ct. per kg. 640 kisten i versche haring. Besomming trawlers: Knikker IJm, 4 430 manden f.4210; Uiver IJm. 384 320 manden f4580. Logger met versche haring: KW. 4 f.1970. Kotter: IJm. 210 f.970. SCHEVENINGEN. 5 Dec, I Vangstberichten van hedenochtend: Uit de halve vleet vingen de KW. 43 10 kant jes. KW. 127 4 kantjes. KW. 86 5 kantjes. KW. 44 1 kantje. KW. 39 14 kantjes. KW. 41 20 kantjes. VLAARDINGEN. 5 Dec. Steurharlng Eng. wal. f. 20.20f. 21,30.. NIEUWE-WETERING. Feestavond der Wilhetmina Naaischool. De Wilhelmina Naaischool gaf een gezel- ligen feestavond. De heer Roos opende met een welkomstwoord waarna Mej. Molemaar leerares aan deze school een uiteenzetting gaf betreffende het doel en streven dezer school. De avond werd afwisselend door voor drachten. vroolijke stukjes en samenspra ken die bijzonder in den smaak vielen. De heer Roos sprak een slotwoord en dankte allen voor het welslagen van dezen avond. Na een geslaagde tombola volgde sluiting dezer geanimeerde bijeenkomst. OUDE-WETERING. In de Geref. Kerk alhier had de ver kiezing plaats van een ambtsdrager, in verband met het feit, dat de Kerkeraad ontheffing had verleend aan den heer Joh. Horsman. De heer P. v. d. Velden werd als ouder ling gekozen. TER AAR. HAZERSWOUDE. Ver. oud-leerlingen der School met den Bijbel. Het voorloopig comité om te komen tot oprichting van de Vereeniging van oud- leerlingen der school met den Bijbel, heeft een ongedacht succes gebracht. In het Gymnastieklokaal der Chr School werd de eerste vergadering gehouden, die door ongeveer 150 personen werd bijge woond en onder leiding stond van den heer N. van de Bosch Az die. nadat gezongen was ps. 105 1 en 5. het samenzijn met ge bed opende, waarna gelezen werd een ge deelte van ps. 105. Naar aanleiding daarvan memoreerde hij het genomen initiatief tot de oprichting dezer vereeniging en de tot nu toe behaalde resultaten. Bij het over zicht van den secretaris-penningmeester, den heer A. van Pijlen, deelde deze mede dat zich niet minder dan 284 oud-leerlin- gen bij de vereeniging hadden aangesloten Het voorloopig comité had een reglement samengesteld dat artikelgewijs werd be sproken en de goedkeuring der oud-leerlin gen wegdroeg. .Besloten werd dat deze nieuwe vereeniging als naam zal voeren: „Vereeniging van oud-leerlingen der School met den Bijbel". Een nieuw bestuur werd gekozen. Bepaald is. dat dit bestuur zal bestaan uit 4 leden van Hervormde en 3 leden van Gerefor meerde zijde. Als Hervormde leden werden gekozen de heeren P. de Vogel. A. v. Pijlen, K. Matze en J. C. Gaarkeuken en als Gere formeerde leden mej. Cl. Bol en de heeren N van den Bosch Azn. en W. Slootweg. De vergadering benoemde tot voorzitter den heer N. v. d. Bosch Azn., terwijl het be stuur de overige functies zal verdeelen. Daarna behandelde de heer G. Offringa het verleden, het heden en de toekomst der oud-leerlingen. Na de pauze hielden de heeren K. Matze en J. C. Gaarkeuken voordrachten, waama eenige mooie films werden afgedraaid, die algemeen in den smaak vielen. De voorzit ter der schoolvereeniging. de heer Y. Bol sloot dezen goedgeslaagden avond met dankgebed. Beroepen. Beroepen bij de Ned. Herv. kerk alnier ds. P. P. J. Monster te Aalburg en "fees been. Bewoners moesten in kerk en school worden ondergebracht. Omstreeks half zeven is gisteravond een mijn, welke te Oude Schild (Texel) was aangespoeld, tot ontploffing gekomen, waardoor groote schade aan den dijk en aan de huizen werd aangericht. De mijn maakte deel uit van een drietal, dat daar was aangespoeld, doch eerst bij eb ge demonteerd zou kunnen worden. Men had daarom een schildwacht ln de nabijheid opgesteld om toezicht uit te oefenen en te zorgen, dat de bevolking niet te dicht in de buurt van deze gevaarlijke „ballen" zou komen. Gisteravond werd een dezer mijnen door een golf op de glooiing geworpen waardoor zij ontplofte. In den zeedijk sloeg een diep gat, luiken wgrden van de hulzen gerukt, deuren spleten in tweeën en stukken van de daken stort ten omlaag. Van vijftig huizen spron gen de vensterruiten aan scherven. Vaji de in de onmiddellijke nabijheid ge legen R.K. kerk werden alle ramen vernield. In enkele oogcnblikken lijds was een deel der huizen zoo onbewoon baar gemaakt, dat vele bewoners in de Nederlandsch Hervormde kerk en de openbare lagere school moesten worden ondergebracht. De schildwacht sloeg met het wacht huisje en al tegen den grond. Een steen van de glooiing ter zwaarte van 150 Kg. plofte hoog uit de lucht naast hem neer. De militair bleef gelukkig onge deerd. Een man, die voor het vensier van zijn woning stond, kreeg het raam met kozijn op het hoefd, doch bekwam geen verwondingen. Militairen uit den omtrek trokken naar Oude Schild om de bevolking, die zeer onder den indruk van de ontploffing was, gerust te stellen en hulp te verleenen. Onmiddellijk togen zij aan het werk Men bracht planken voor de ramen aan en herstelde de schade aan de daken zoo goed en zoo kwaad aJs het ging Uit Den Bur? had men medische en geestelijke hulp in geroepen, doch gelukkig bleek deze niet noodig te zijn. In verband met de aanwezigheid der beide andere mijnen hebben de militaire autoriteiten last gegeven de woningen aan den binnenkant van den dijk te ontruimen. Mej. Blom. onderwijzeres aan de Chr. kleuterschool. Oranjelaan, heeft ontslag aangevraagd wegens gezondheidsredenen In de Ned. Herv. Kerk werd ln de laatste helft van Novcm er gecollecteerd: voor de diaconie f. 116,23 en voor de kerk f. 112,19, terwijl de busi ;s over November f. 12,67 bevatten. Tevens werden drie gif ten van f. 10 gecollecteerd voor de dia conie. WADDINXVEEN. Mej. J. A. Pellekooren te Boskoop is benoemd tot onderwijzer aan de Chr. Kleu terschool aan de Oranjelaan alhier. ZWAMMERDAM. Lezing van ds. van Harten. Op uitnooddging der Chr. Jongel. Vereen. „Bid en Werk" sprak in de Ned. Herv. Kerk ds. van Harten van Zevenhoven, over: Het Evangelie der uitverkiezing. Ernstig en boelend schetste sipr. dat de uitverkiezing geen somber stuk ls. doch veeleer een evan gelie bevat. Spr. ging uit van hetgeen de apostel Paulus In de Romeinenbrief schrijft over de tweelingbroeders Jacob en Ezau, waarin zoo duidelijk de verkiezende liefde Gods uitkomt, welke Jacob zich, gezien zijn leven, in geen enkel opzicht had waardig gemaakt. In het stuk der uitverkiezing, dat wij niet kunnen bevatten, doch slechts kun nen aanbidden, ligt een rijke troost voor een iegelijk die het niet van eigen deugd of werken, maar alleen van Gods vrijmachtig welbehagen verwacht. Het is geen dwaas heid of ergernis maar een kracht Gods tot zaligheid. Er bestond voor deze lezing veel belang stelling. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Raadsagenda. De raad komt morgen des n.m. te half twee bijeen. i. Notulen; 2. Ingekomen stukken; 3. In trekking en opnieuw vaststelling verorde ning op de heffing van opcenten op de personeele belasting; 4. Intrekking besluit tot vaststelling aantal te heffen opcenten hoofdsom pers. belasting 1940; 5. Wijziging verordening op de heffing van een straat belasting; 6. Wijziging en opnieuw vaststel ling gemeente-begrooting dienst 1940; 7. Wijziging gemeenterekening dienst 1938. 8. Opnieuw vaststelling verordening regelende de eischen van benoembaarheid en de be zoldiging van de veldwachters; 9. Ontwerp verordening ex. art. 12 der Oorlogswet be ll. OPENBARE VEILIGHEID. Tegelijk met de invoering van de auto matische verkeersregeling bij de De Gijse- laarbank heeft een inwendige reorganisa tie in het politiecorps plaats gevonden, be staande in de invoering van een andere wijkverdeeling. alsmede in uitbreiding van het aantal rijwielagenten en van de sur veillance per motor Deze reorganisatie komt het toezicht in de buitenwijken on getwijfeld ten goede. Aangezien de reor ganisatie echter nog slechts sedert korten tijd haar beslag heeft gekregen en door de buitengewone tijdsomstandigheden niet geheel tot haar recht kan komen, dient men bij de beoordeeling van de resulta ten eenig geduld te oefenen. OPENBAAR VERKEER. In 1937 en 1938 werden respectievelijk 3391 en 3726 processen-verbaal opgemaakt ter zake van verkeersovertredingen. Dit aantal wijst er niet op, dat door de poli tie hier ter stede „laks" tegen verkeers overtredingen wordt opgetreden. Natuur lijk kan men aannemen, dat het aantal verkeersovertredingen veel en veel grooter is. niet alle overtredingen kunnen echter door de politie worden geconstateerd. Sedert de inwerking treding van het Rij tijdenbesluit (13 Augustus 1939) tot 1 October 1939 zijn 44 processen-verbaal ter zake van overtreding van dat besluit op gemaakt. Het gedrang van voetgangers op den Stationsweg is op enkele avonden hinder lijk. Het invoeren van éénrichtingsverkeer voor deze weggebruikers voor den geheelen Stationsweg is niet doenlijk wegens de aanwezigheid van het emplacent van de N.Z.H.T.M. Wel zou het links loopen ver boden kunnen worden vanaf het hotel „du Commerce"; de voetgangers komende van de zijde Rijnsburgerweg zouden dan ech ter verplicht zijn ter plaatse naar rechts over te steken, waardoor aldaar groote opstoppingen zouden ontstaan, omdat het rij- en tramverkeer weinig of geen gele genheid tot oversteken biedt. Het middel zou wellicht erger dan de kwaal blijken te zijn. Door de politie wordt een onderzoek In gesteld, of het al dan niet noodig is maat regelen tegen het z.g. „beurzen" op de Steenstraat en in andere straten te ne men en zoo ja, welke. OPENBARE VEILIGHEID. Indien de afd. Leiden van de Neder- landsche Vereeniging voor Luchtbescher ming aantoont, dat een hoogere subsidie door het belang van de zaak, welke zij behartigt, geboden is, zal een daartoe in gediend verzoek zeer zeker in gunstige over weging worden genomen. Te verwachten is een dergelijk verzoek echter niet, omdat bedoelde vereeniging van het thans toegekende subsidie slechts een zeer bescheiden gebruik behoeft te maken. De kosten, verbonden aan de organisatie van de luchtbescherming in de elf wijken, waarin de gemeente met betrekking tot de luchtbescherming is verdeeld, worden door Rijk en Gemeente gedragen. De wijken zijn onderverdeeld in blok ken. De luchtbeschermingsmaatregelen, waarvan de bewoners van een blok geza menlijk de kosten moeten betalen. Voor zoover zij hiertoe niet volledig in staat moeten worden geacht, komt de gemeen te te hulp, zooals o.m. blijkt uit den aan koop van 38 brandweerslangenwagentjes ten behoeve van de blok-brandweer. Het ligt niet in de bedoeling, om voor de geheele bevolking schuilgelegenheden te bouwen. Afgezien nog hiervan, dat aan het bouwen van schuil/gelegenheden voor de geheele bevolking in verband met de kos ten eenvouding niet kan worden gedacht, en dat ook niet voldoende terrein beschik baar is voor zoo'n groot aantal schuilge legenheden. geldt als algemeen beginsel, dat zooveel mogelijk ieder bescherming moet zoeken in eigen huis en dat alleen voor hen, die alch bij een luchtaanval bui tenshuis bevinden en hun huis niet tijdig kunnen bereiken, openbare schuilplaatsen beschikbaar moeten zijn. De gemeente be perkt zich dan ook tot het gereedmaken van deze schuilplaatsen. Het inrichten van andere schuilgelegenheden (behalve zuiver particuliere gezinsschuilplaatsen) moet wordén ontraden. De plaatsen, waar openbare schuilgele genheden gevonden kunnen worden, zullen voor het publiek duidelijk kenbaar wor den aangegeven. OPENBARE ZEDELIJKHEID. De voorbereiding voor de behandeling in de Commissie voor de Strafverordenin gen van het vraagstuk van de bestrijding van het verspreiden van Neo-Malthusiaan- sche middelen is, naar wij vernemen, thans zeer ver gevorderd. Hoewel aan dit vraagstuk tal van moeilijkheden kleven, die ook in andere gemeenten tot uiting kwamen, zal een voorstel van de Commis sie waarechijnlijk binnenkort tegemoet kunnen worden gezien. VOLKSHUISVESTING EN STADS ONTWIKKELING. Het College van B. en W. heeft aan de hand van de laatste halfjaarlijksche tel lingen van de leegstaande woningen be sloten den arbeidswoningbouw krachtig te bevorderen en daartoe, afgezien van de beide nog ln voorbereiding zijnde sanee- ringsplannen, de voorbereiding ter hand genomen tot den bouw van plm. 75 wo ningen voor uit krotten afkomstige be woners en plm. 125 andere woningwetwo ningen; deze laatste woningen zijn der halve niet voor het saneeringsplan Geere- grachtKraaierstraat bestemd, doch ter voorziening in de normale woningbehoefte. Tot een en ander werd besloten, zoodra uit de resultaten van genoemde tellingen met zekerheid kon worden afgeleid, dat zonder deze maatregelen een woningtekort dreigde. BIJ de telling over de maand Juni 1939 bleek, dat de particuliere bouw belangrijk was toegenomen, zoodat. hoewel de reserve in de arbeiderswoningen sterk was ge daald, ln de nabije toekomst was te ver wachten, dat de woningreserve, indien de vorengenoemde woningwetplannen tot uit voering zouden komen, ongeveer het nor male peil van 2°/o weer zou bereiken. Nu in begin September j.l. de huidige buitengewone tijdsomstandigheden zijn in getreden, zijn sindsdien de prijzen van de bouwmaterialen belangrijk gestegen, zoo dat de particuliere bouwnijverheid op dit gebied voorshands vrijwel geheel is uitge schakeld, hetgeen uiteraard niet kon wor den voorzien. Mede aan de hand van de telling van leegstaande woningen in December a s. zal worden nagegaan, of er aanleiding be staat tot het voorbereiden van den bouw van nog meer woningwetwoningen, terwijl tevens aan de hand van de uitkomsten van de halfjaarlijksche huurstatistiek de beweging van de huren in het oog zal wor den gehoiiden. Het saneeringsplan in het z.g.n. Kloos ter is nog in voorbereiding. Wanneer de Raad een voorstel, om tot saneering van dit deel der gemeente over te gaan kan tegemoet zien, ls nog niet bekend, daar eerst de voorbereiding van het saneeringsplan Weverstraat-Looier- straat haar beslag moet hebben gekregen, waarbij er tevens aan zij herinnerd, dat het saneeringsplan Geeregracht4de Bin nenvestgracht thans ln uitvoering is. Het ontwerp voor een nieuwe bouwver ordening is in September j.l. door den samensteller Ingediend dooh moet nog vele instanties doorloopen. VOOR WOENSDAG 6 DECEMBER. Hilversum I. 1875 en 414,4 M. NCRV-Uit- zending 6.30—7.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart 8.00 Berichten ANP 8.05 Schriftlezing, Meditatie 8.20 Gram.muziek (9.309.45 Gelukwenschen) 10.30 Morgen dienst 11.00 Gram.muziek 11.15 Ensemble v. d. Horst 12.00 Berichten 12.15 Gram. muziek 12.30 Berichten ANP. 12.40 En semble v. d. Horst 1.40 Gram.muziek 2.10 2.55 Zang met pianobegeleiding en gram.-mu ziek 3.00 Christ, lectuur 3.30 Gram.muziek 4,15 Kinderzangklasse en gram.muziek 4.45 Felicitaties 5.00 Voor de Jeugd 5.45 Gra- mofoonmuziek 6.00 Friesche uitzending 6.30 Taalles en causerie ,,De bediening, het onder houd en de samenstelling van stoommachines en stoomketels aan boord van schepen" 7.00 Berichten 7.15 Voor postzegelverzamelaars 7.45 Gram.muziek 8.00 Berichten ANP., her haling SOS-Berichten 8.15 Vrooljjk program- ma 10.00 Berichten ANP., actueel halfuur 10.30 Quatre-mains en gram.muziek 11.10 Gram.muziek. circa 11.50—12.00 Schriftlezing. Hilversum II. 301,5 M. VARA-Uitzendlng, 10.00—10.20 voorm. en 7.30—«.00 VPRO 8.00 Berichten ANP., Gram.muziek 9.30 Causerie ..Onze keuken" 10.00 Morgenwijding 10.20 Voor arbeiders in de Continubedrijven 11.30 Voor de vrouw 12.00 Gram.muziek 12.15 Het Rosian-orkest 12.45 Berichten ANP.. Gram.muziek 1.001.45 VARA-orkest 2.00 Kniples 2.30 Cello en piano 3.00 Voor de kinderen 5.30 Kinderzang (opn.) 5.50—6.30 Gram.muziek 6.35 Orgel, xylofoon en cym- baal 7.00 VARA-Kalender 7.05 Felicitaties 7.10 Causerie „De ongevallenwetten in de practijk" 7.30 Bijbel vertellingen 8.00 Her haling SOS-Berlchten 8.03 Berichten ANP., VARA-Varla - 8 15 VARA-orkest 9.00 Radio- tooneel - 9.30 Mannenkoor G.E.W.A. en solisten 10.00 Causerie „Schuldig of onschuldig?" 10.10 De Ramblers 10.40 Causerie „Huwelijks moeilijkheden" 11.00 Berichten ANP 11.00 —12.00 Gram.muziek. Engeland. 391 en 449 M. 12.20 Dansorkest 1.05 Causerie 1.20 Berichten 1.30—2.20 Harrv Frver en zijn orkest 3.20 Cello en piano 3.50 Orgelspel 4.20 Berichten 4.35 Ra- diotooneel 5.20 Voor de kinderen 5.50 Va riété 6.20 Berichten 6.35 Actueele uitzen ding 7.05 Viool voordracht 7.20 Medede lingen 7 40 Variété 8.20 BBC-orkest. de koorvereeniging van Bristol en soliste 9.20 Berichten 9.35 Causerie „From the front bench" 9.50 Variété 10.20 Gevarieerd pro gramma 10.35 Programma, gewijd aan Flo rence Nightingale 11.20 Het Regency-trlo 11.45 Dansmuziek 12.20—12.35 Berichten. Radio-Paris. 1648 M. Geen opgave ont vangen. Keulen, 456 M. 5.50 Hermann Hagestedt's orkest 7.40 Gram.muziek 9.30 Koorconcert 10.45 Gram.muziek 11.20 Concert 12.20 Leo Evsoldt's orkest en solist 1.35 Populair concert 3.20 Voor soldaten 5.00 Folkloris tisch orogramma 5.20 Populair concert 7.3512.20 Zie Deutschlandsender. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gra- mofoonmuziek 12.50 en 1.30 Omroeporkest 1.502.20 Gram.muziek 5.20 Zang 5.50. 6.50, 7.20 en 7.35 Gram.muziek 8.20 Ontspan ningsprogramma voor soldaten 8.50 De or kestvereniging van het Stedelijk 'Muziekcon servatorium te Mechelen, solisten en gram- muziek 10.30—11.20 Omroepdansorkest 484 M.: 12 20 Gram muziek 1250 Radio orkest en solist 1.30 Radio-orkest 1.50— 2.20. 5.55 en 6.20 Gram.muziek 7.05 Plano voordracht 8.20 Uitzending voor soldaten 3.50 Willv Ruhlmann's orkest en solisten 9-3J Radio-orkest en solisten 10.3011.20 Zang en gram.muziek. Deutschlandsender, 1571 M. 7.35 Verzoek- concert 9.20 Berichten 9.50 Symphonic* concert (Om 10.20 Politiek overzicht) Berichten. Hierna tot 12.20 Nachtconcert. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Woensdag 6 December. Ie Programma: lederen dag van 8—24 ut't V.R.O., V.A.R.A. enz. Illö 2e Programma: lederen dag van 8—24 KRO. NC.RV. enz. 3de Programma8.00 Keulen 8.20 t - land (Ber.) 9.30 Deutschlands. iW® Jïïj versen 11.20 Keulen 12.20 Brussel VI. Ber.) 2 20 Motala of div. 3.20 DeuU£50 lands. (4.20 Ber.) 5.20 Brussel FT. -■ JJJ Brussel VI. 7.05 Brussel Fr. 7.20 Brussf Vi. (7.50 Ber.) 8.20 Brussel Fr. 8.50 Brus^ VI. (10.20 Ber.) 11.20 Breslau (Ber.). 4de Programma: 800 Brussel VI. (8.45 BW- 9.20 Gram.muziek G.R.D. of div. 10.35b B land 11.20 R. Danmark of div. 12-20 B^r sel Fr. 1.20 Engeland (Ber.) Radio (Ber.) 2.05 R. Danmark of «v. 3.50 Engeland (4.20 Ber.) 4.35 Motala O'a 5.00—5.C9 Scheveningen Haven Post Motala 5.20 Brussel VI. 6.05 Paris Par: (Causerie ln het Nederlandsen) '35 Eneeland (Ber.) 7.20 Keulen (Ber.) R. Danmark of div. 8.50 Keulen (9.20 n - 9.35 Brussel Fr. 10.20 Engeland. Wijzigingen voorbehouden-

Leidsch Dagblad | 1939 | | pagina 8